Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) Obendi válasza balojazz (#77996) üzenetére


Obendi
csendes tag

Nálunk 1995. óta vannak Mofém csaptelepek, olyanok, mint az új. (Mondjuk, akkor a legdrágábbakat vettük.)
Teka kerámialapos tűzhely + sütő 2003. óta, semmi bajuk.

Minél többet tanulsz, annál inkább rájössz, hogy nem tudsz semmit.

(#78002) szőröscica válasza Obendi (#78001) üzenetére


szőröscica
addikt

Akkor csak en voltam balszerencses veluk. Ez jo hir.

(#78003) oszy válasza szőröscica (#77998) üzenetére


oszy
veterán

Nálunk is pár évig bírta csak a mofém! Soha többet ilyet! :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#78004) mzso válasza oszy (#78003) üzenetére


mzso
veterán

Én sem vagyok elájulva tőlük. Az egykaros kerámia csaptelep amikor megadta magát kb szétszedhetetlen volt. Már a krómozott dísz burkolat is Olyan szerencsétlen volt hogy sehol nem lehetett rendesen alányúlni, mert ugye simán nem jött le. A betét meg csak darabokban jött ki. Az egyik darabját a boltban szedték ki. A szabályozhatóság horribilis. 1-2 fokokat kell kocogtatni a zuhanyfejjel hogy ne legyen túl meleg vagy hideg.

A konyhában meg ilyen sima eurosztar csavaros van. Abba olyan színjelző sapka van amit lehetetlen károsodás nélkül kipattintani. Gyakorlatilag meg kellet fűrni és egy facsavart belecsavarni, hogy le tudjam szedni tömítés cseréhez.

(#78005) szőröscica


szőröscica
addikt

Akkor nem csak én voltam balszerencsés velük. Ez nem jó hír.

(#78006) mzso válasza szőröscica (#78005) üzenetére


mzso
veterán

Ráadásul úgy csinálják meg a csapokat, hogy a szabvány cuccokkal ne leegyen kompatibilis, hiába ugyanaz a méret. Pl csapnak a kifolyócsöve.

(#78007) pjen válasza mzso (#78006) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos fogyasztói társadalomban élünk. A Klúdi egykaros zuhany csapja elkezdett csöpögni, a szerelő azt mondta dobjam ki.

(#78008) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

Adott egy FEB52630ZM AEG mosogatógép, és az asszony beletett egy túl magas tálcát, ami akadályozta vélhetően a felső forgó-mosófej mozgását.

Károsodhat-e ettől? Ha jól látom ez víznyomásra forog elvileg.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78009) emvy válasza Graphics (#78008) üzenetére


emvy
nagyúr

nem, ez rendszeresen megtortenik barmely haztartasban

while (!sleep) sheep++;

(#78010) Graphics válasza emvy (#78009) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor gondoltak erre. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#78011) amargo válasza szőröscica (#77998) üzenetére


amargo
addikt

nálunk 4 év után még a legkisebb jele sincs a 3 Mofém csaptelepnél, hogy probléma lenne velük, van egy 4. ami már 10 évet tölti kb, annak sincs baja. (ezekből is van különböző kategória)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78012) balojazz válasza emvy (#78009) üzenetére


balojazz
tag

Igazság szerint csak egyszer. Legközelebb, ha kicsit magasabbra pakolod, egyet pörgetsz a karon, hogy elmegy-e fölötte. Velem is csak egyszer fordult elő, hogy a kar nem fordult.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#78013) emvy válasza balojazz (#78012) üzenetére


emvy
nagyúr

Sose csuszott meg ki valamelyik talcabol egy <barmi> kicsit lefele?

while (!sleep) sheep++;

(#78014) balojazz válasza emvy (#78013) üzenetére


balojazz
tag

Sose. A felbillenés ellen a ferde cuccokat meg is rángatom..

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#78015) Dorian válasza 6030D (#77977) üzenetére


Dorian
félisten

Ugyanez nálam is. A bolgár homályos, a ruszki átlátszó.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78016) tween


tween
őstag

Sziasztok!
Kinéztem egy Bosch porszívót és a véleményetekre lennék kíváncsi.

(#78017) Digitalpimp válasza tween (#78016) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Nekem tetszik.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#78018) mzso válasza emvy (#78009) üzenetére


mzso
veterán

Mondjuk azt nem tudom miért nem tudják két rács közé tenni. Végén még 95%-ban elkerülhető lenne az elakadás...

(#78019) mzso válasza Dorian (#78015) üzenetére


mzso
veterán

Kíváncsi lennék, hogy most nálunk nem sikerült silány üvegárút használni, vagy nálatok van sokkal agresszívabb mosogatószer.

(#78020) mzso válasza tween (#78016) üzenetére


mzso
veterán

Nem egy univerzális vélemény, de a Boscht megutáltam. Tökkel ütött, vagy kifejezetten szemét dizájnjaik vannak.
Mosógép: szok kis nyelvvel összepattanó üst, szétfúrósdival amikor lengéscsillapítót kell cserélni. (Pedig ez régi termék)
Mosogató: egy év után meghalt. A motor, meg a fűtőszál egybeépítve, hogy kurva drága legyen a csere. (Szerencsére még garanciás volt...)
Robotgép: Aprító igen béna dizájn. Jó nagy hézagokkal, rengeteg félig elkészült, meg kész anyag is benne reked. A vékony szeletelőképes elhajlani és nem szeletelni semmit. Csak a saját tálja illik alá rendesen, ami kicsi és igen hamar benne reked az eltömődött aprított étel.

(#78021) koxx válasza tween (#78016) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pontos típus, ár?

(#78022) anrab válasza tween (#78016) üzenetére


anrab
addikt

Dizájnos.

(#78023) balojazz válasza mzso (#78019) üzenetére


balojazz
tag

Ezt már tisztáztuk, a gyártás helye a döntő: az orosz meg a török jó pohár, a bolgár meg a francia szar, tökmindegy, mivel mosod. De ez csak a Pokal 3.5 decisére igaz biztosan.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#78024) tween válasza koxx (#78021) üzenetére


tween
őstag

Elnézést kérek mindenkitől.
BOSCH BGC21POW1 SERIE|4
75.000 jó magyar forint.

(#78025) Dorian válasza tween (#78024) üzenetére


Dorian
félisten

Bosch Serie 8 porszívóm van. Elégedett vagyok vele, egyedül a hülye automata kábelbehúzást hagyhatták volna belőle ki, mert sokszor találgatni kell, h hogy húzza meg a zsinórt ha kihúzni akarja a zember és hogy ha visszahúzatni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78026) anrab válasza Dorian (#78025) üzenetére


anrab
addikt

Ezt most csak én nem értem? :D

(#78027) balojazz válasza anrab (#78026) üzenetére


balojazz
tag

Nem csak te. De így értetlenül is furcsa, hogy pont ez nem működik rendesen egy 8-as Boschnál. Alap filléreseknél 10 év után is szuperál.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#78028) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

nagyon ámáteur kérdés, de ha az edény nem indukciós, viszont tapad az aljára a mágnes (ergo vasból van), akkor rendben működni fog indukciós főzőlapon?

elektromos üvegkerámia volt betervezve, de most szöget ütött a fejemben, ha minden gép "A" sokplusz, takarékos, akkor miért ne legyen a főzőlap is az. talán ki tudom köhögni a felárat, de komplett indukciós edény-, serpenyőkészletet nem akarok/tudok most venni.

Aurea mediocritas

(#78029) Azie válasza tween (#78024) üzenetére


Azie
őstag

mondjuk ausztriában 171€ (63k) és vezetékesből nem vennék porzsák nélkülit, de kinek mire van ingere/igénye.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#78030) arcsin válasza AXisBOLD (#78028) üzenetére


arcsin
senior tag

mit jelent hogy "edény nem indukciós"? Ha mágnesezhető, akkor az.

(#78031) AXisBOLD válasza arcsin (#78030) üzenetére


AXisBOLD
addikt

úgy értettem, hogy nincs ráírva, de most "fedeztem fel" az indukciós jelet az alján... ezzel tárgytalan, de köszi a választ.

Aurea mediocritas

(#78032) pjen válasza AXisBOLD (#78031) üzenetére


pjen
félisten

Ne foglalkozz a jellel, felirattal. Vas fazekat amit fog a mágnes már akkor is gyártottak mikor az indukciós lapot fel se találták, mégis jó hozzá.

(#78033) Dorian válasza balojazz (#78027) üzenetére


Dorian
félisten

Nincs rajta külön "húzd be a kábelt" - gomb, hanem ha bizonyos erővel/ gyorsasággal húzza meg kifelé a kábelt a zember, akkor visszacséveli. Csak sokszor van olyan, h még kijjebb akarjuk húzni a kábelt használat közben, ő meg visszahúzás-parancsot értelmez.
Renélem így már érthető.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#78034) AXisBOLD válasza pjen (#78032) üzenetére


AXisBOLD
addikt

:K villanyszerelő ismerős is mondta, hogy ez a lényed, de mindegy is mert az edényeink 90%-a tudja, rajta van a "Jel"! :D

örülök neki, mert eddig ennek nem néztem utána és be volt rögzülve a elektromos főzőlap, de most már mindenképpen indukciós lesz.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#78035) istnag válasza AXisBOLD (#78034) üzenetére


istnag
addikt

Nekünk van olyan, amin rajta a jel, de nem megy vele :DDD

(#78036) balojazz válasza Dorian (#78033) üzenetére


balojazz
tag

Aha, ahogy a biztonságiöv-feszítő megakad, ha erősebben húzod. Itt meg visszacsévél. A dedikált gomb elegánsabbnak tűnik, főleg, hogy a visszahúzást lábbal szeretjük kezdeményezni.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#78037) Azie válasza balojazz (#78036) üzenetére


Azie
őstag

+1 a lábbalra :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#78038) anrab válasza Dorian (#78033) üzenetére


anrab
addikt

Mikor pótlólagosan húzod még kifelé akkor egy picit visszaenged, majd egy picit ismét meghúzod. Praktikus és egyszerű.
De a legjobb a lábbal vissza! :D

(#78039) pengwin


pengwin
addikt

Szervusztok!
Végre van helyünk lecserélni a pult alatti Zanussi hűtőnket, a cél egy alulfagyasztós hűtőszekrény vásárlása lenne.
C, legrosszabb esetben D energiaosztályút szeretnék, gyanítom a gyári adatokhoz úgyse lesz köze a fogyasztásnak, de egy ilyen még akkor is kevesebbet fog fogyasztani, mint pl. egy F-es osztályú.

A rendelkezésre álló hely 60,5 cm széles és 75 cm mély, az ajtónak majd balra kell nyílnia. 60,5 cm széles helyre szerintetek mehet a szabvány 59,5 cm széles hűtő?

Samsung hűtőknél olvastam, hogy oldalt adják le a hőt, ami nálunk ki is zárja őket, mert csak hátul lesz helye szellőzni a hűtőnek. Gyakori megoldás más márkák alulfagyasztós hűtőinél, hogy oldalt van a hőleadó felület, vagy csak a Samsung ilyen? LG, Whirlpool, Gorenje, hűtőknél kell erre figyelni?

Üdv, pengwin

(#78040) AXisBOLD válasza istnag (#78035) üzenetére


AXisBOLD
addikt

de jó...
mágnesezhető is és így se megy?

Aurea mediocritas

(#78041) Gömbike válasza pengwin (#78039) üzenetére


Gömbike
senior tag

Írd meg a kérdésed a gyártók supportjára.

Nem merik bevállalni a tévedést, ergo hiteles információt kapsz.

Abból szemezgethetsz, melyik a megfelelő számodra. S ha mégsem úgy van, akkor van hivatkozási alapod akár cserére, akár visszafizetésre.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78042) polonic válasza pengwin (#78039) üzenetére


polonic
félisten

Szia

LG-nél van olyan, amit hátul rácson keresztül adja le a hőt. Meg kell nézni őket.

(#78043) BB9000


BB9000
senior tag

Csaptelep tapasztalatok:
A Mofém Junior Evo mosogató csaptelep nálam se vált be, az 5 év garanciát se bírta ki. 3 és fél év után cserélnem kellett, mert folyt a víz a tövénél. Nem tömítéshiba miatt, hanem inkább öntvény hiba.
Grohe Start Curve lett helyette, ettől elvárnám a 10 év hibamentes működést.
Előtte többször is cseréltem már, mert ez a csap nagyon sokszor van használatban és nagy igénybevételnek van kitéve. Volt ott Kludi és olcsó névtelen vacakok is , azok kb 3-5 évente mentek tönkre. Talán a Kludi kibírt 5 évet, de már nem emlékszem pontosan.
Legutóbb tavaly decemberben cseréltem. Azért lett pont Grohe, mert mindkét kádtöltő is az: Grohe Euro Eco és azok jónak bizonyultak. Az egyik kádtöltő előtte Kludi volt, de 14 év után megadta magát és nem segített rajta a kerámia-betét cseréje se. A másik egy olcsó névtelen vacak volt, annak egy erőteljesebb elzáráskor eltörött a karja, de kb 10 évig az is jó volt!
Van egy Mofém Zenit mosdó csaptelepem is, azzal nincs baj, az már kb 8-10 éve bírja, de azt ritkábban használjuk.
Van még egy Kludi Logo Mix mosdó csaptelep. Erre se lehet panasz, a 18 év alatt egyszer kellett benne kerámia-betétet cserélni (12 év után!) , más baja nincs.
A másik panaszmentes darab egy névtelen mosdó csaptelep. Nem kínai, szerintem olasz, de nem biztos. Az is 18 éves már! A kerámia-betétet már cseréltem abba is. A 40 mm es Kludi betét jó bele. Elég gagyinak néz ki, mert a kifolyócső burkolata is és az elzárókar anyaga is műanyag. Már rég megvettem a cseredarabot, ha elromlana azonnal ki tudnám cserélni, de egyszerűen nem akar elromlani. :)

(#78044) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Beépíthető mosogatógépet szeretnék vásárolni, ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim.

Gyártó: ismerősök a Bosch-t ajánlják, még az is akinek nem az van, és én is jókat hallottam róla.

Méret: 3 főnek elegendő lehet a 45 cm széles? Hétköznap csak vacsi + 1 (max 2 főzés) lenne. Vagy a kicsi is kb ugyanannyi vizet/energiát fogyaszt mint a nagyobb? Beférne 60 cm-es is.

Szempont hogy az Eco program minél rövidebb ideig tartson.
Számomra előny, ha végén kinyílik az ajtaja, non-plus-ultra ha menet közben látom mikor fog végezni (bár ezt a feature-t a drágább kategóriánál láttam)

IKEA-s konyhabútort tervezünk, de az IKEA-nál a Bosch mososgatógép 260-300k, mondjuk abban benne van minden amit szeretnék. IKEA Proffsig mosogatógép

Esetleg ez a model is jó lehet nekem? Bosch SMV4HTX31E Mosogatógép - MM 160k

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#78045) pjen válasza bugizozi (#78044) üzenetére


pjen
félisten

Az eco progi pont azért eco, mert piszok sokáig tart.

(#78046) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

LG mosógép mennyire jó választás (a jobbos ajtót elengedtük :D )
F4WV509S1E

Ha jól látom ez csak energia hatékonyabb + 1-2 extra funkció, amire igazából nincs szükségünk:
F4WV710S2E

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78047) evilskati


evilskati
aktív tag

Sziasztok!

Páramentesítő készüléket szeretnék vásárolni, visszakeresve láttam, hogy a Trotec TTK 95 E ajánlott volt. Ez bátran vehető még mindig?

Láttam, hogy oda kell helyezni ahol a pára keletkezik, de őszintén szólva nálunk 22 fok mellett 62%-os a páratartalom minden helyiségben, napi szellőztetés és szárítógép használata mellett is, bár utóbbival nem mindent szárítunk, így azért van teregetés is.
Penész problémánk nincs szerencsére, télen fűtőszezonban ez lemegy 50 alá.

Viszont a házba való belépéskor érezni, hogy párás, büdös a levegő, ezt szeretnénk megoldani egy nagyobb teljesítményű készülékkel, amit elsősorban az amerikai stílusú étkező-konyha-nappaliban helyeznénk el.

Köszönöm előre is válaszokat!

(#78048) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!

Miele mosógép és Bosch szárítógép közé szeretnék egy összeépítő keretet venni, van valakinek tapasztalata valamelyik termékkel, vagy tudnátok ajánlani egy jó darabot?
:R

(#78049) koxx válasza evilskati (#78047) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy belepo kategorias midea sztem jobb valasztas, cca fele ennyibe kerul. Brutal mennyisegu parat osszeszed nalunk, van hozza egy egesz jo kis app is.

(#78050) evilskati válasza koxx (#78049) üzenetére


evilskati
aktív tag

Köszi, specifikációk alapján valóban jónak tűnnek kedvezőbb ár mellett.

A MDDF-20DEN7-QA3 típus van neked?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.