Hirdetés

2021. február 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-12-26 09:08:16

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

(#31001) peppe79 válasza pjen (#30999) üzenetére

peppe79
senior tag

És így mi lesz az ioncserélő gyantával?

(#31002) pjen válasza peppe79 (#31001) üzenetére

pjen
nagyúr

Semmi,kit érdekel.A tablettában lévő víz lágyító átveszi a gyanta szerepét.Ha megnézed a dobozt arra is rá van írva,hogy bizonyos víz keménységig nem kell semmi.A Bosch közel 9 évet ment só és öblítő nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#31003) blattida válasza Pumma (#30996) üzenetére

blattida
nagyúr

Nem.
Az olcsó whirlpool helyett ajánlotta őket, nem általánosságban.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#31004) BB9000 válasza blattida (#31003) üzenetére

BB9000
aktív tag

A Whirlpool-nál csak jobb van. Az összes Whirlpool termékemmel elégedetlen vagyok. Én már kerülöm a márkát és másnak se ajánlom.

(#31005) Speeedfire válasza BB9000 (#31004) üzenetére

Speeedfire
nagyúr
LOGOUT blog

Mi a gond vele szerinted? Csak amiatt kérdem, mert ismerős körben elég sok ilyen mosógép van és probléma mentesek. Szüleimnek szintén ilyen van kb 10 éves lehet, komolyabb gond nem volt még vele. Nekem is ilyen van már kicsit több, mint egy éve. 4 év garival vettem, eddig kb mintha új lenne.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com || http://tothszabi.info

(#31006) blattida válasza BB9000 (#31004) üzenetére

blattida
nagyúr

Ez nem igaz, nem több, mint durva általánosítás. A whirlpool mosógépei teljesen átlagosak, azaz vannak nála jobbak, de rosszabbak is, ráadásul, amik jobbak,azok se sokkal. Egyszerűen fogyasztói társadalom van, a gyártóknak nem érdekük a tartósság és megbízhatóság, főleg nem olcsón.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#31007) tecsu válasza Ga3rieL (#30874) üzenetére

tecsu
addikt

:DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31008) Met

Met
veterán

Ugye jól láttam hogy szárítógépből nincs keskeny kivitel? Amit érdemes is megvenni..

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31009) canniball válasza Met (#31008) üzenetére

canniball
nagyúr

Jól láttad, én is keskenyet kerestem és a legslankabb amit találtam 55cm volt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#31010) Voice24 válasza Jofi81 (#30998) üzenetére

Voice24
őstag

Elvileg a hevederes rögzítésű jó lehet hozzá, amit linkeltél, az is olyan. Nekünk csavaros van, két whirlpool gépet fog össze, eddig jól teszi a dolgát. A csavarosoknál biztosan nem jönne össze a dolog, mert ott az alsó gépre is rögzíteni kell, és ha az olyan szúk, mint a tiéd, nem fog menni. Ott is lehet valamennyit játszani a rögzítő fülek forgatásával, de szerintem ennyit nem.
De a legbiztosabb, ha a kinézett cuccot nézed meg tüzetesen, mert fel van rajtuk tüntetve, mekkora mérethatárok között használhatók.

(#31011) Mate válasza Met (#31008) üzenetére

Mate
nagyúr

Nincs sajnos. Én is akartam venni keskenyet, vagy mosogatógép helyére beépíthetőt, de nincs.

(#31012) Pumma válasza blattida (#31003) üzenetére

Pumma
nagyúr

Nem, nem az első ilyen hsz. itt, én nem értek egyet ezzel a túláltalánosítással. Körbe kell járni a témát rendesen.

[ Szerkesztve ]

Ha kérdésed van írj privit!

(#31013) veze válasza Ga3rieL (#30874) üzenetére

veze
őstag

a fél perc teljesen oké, a kávémnak elég 20mp :C

!!! ....édesnemes és csípős őrölt szegedi paprika termelőtől ..

(#31014) Csabroncka válasza Pumma (#30996) üzenetére

Csabroncka
Topikgazda

Szerintem 70 ezer forintból nem lehet normális mosógépet venni! ... én használtan drágábban vettem ;]

Kár, hogy ezt szűrted le az egészből....

"in medias res"

(#31015) Pumma válasza Csabroncka (#31014) üzenetére

Pumma
nagyúr

Ha egyszer ez jött le az írásodból :P
Most láttam hogy a MediaMarkt 59k-ért hirdet Sharp előtöltőset. Van róla tapasztalat?

(#31016) pjen válasza Pumma (#30996) üzenetére

pjen
nagyúr

Van benne valami,mikor Fagort cseréltük a szerelő is ezt mondta,Növéremnek egy másik szerelő szintén.

(#31017) Zeki válasza Speeedfire (#31005) üzenetére

Zeki
nagyúr

Wh premium selection mosogep, tervezesi hibas a mososzertarto fiokja. Neha kifolyik alola a viz. Plusz volt mar komplett vezerlopanel csere, mert meghalt az ajtozar. Kb 1 evesen. 150 ezres mosogep.

(#31018) peppe79 válasza Zeki (#31017) üzenetére

peppe79
senior tag

Apósoméknál, meg a sógornőmnél szintén Whirlpool mosógép szolgál, igaz, csak valami belépő szintű. Mindkét gép rozsdásodik. Állítólag az újakkal már nincs ilyen gond, legalábbis ezt állította nyáron az egyik eladó. Mindenesetre én inkább egy másik márkát választottam magamnak.

[ Szerkesztve ]

(#31019) pjen válasza peppe79 (#31018) üzenetére

pjen
nagyúr

Hány éves gépek?Sógornőm Samuja is rohad,több mint 10 éves.

(#31020) nofi

nofi
őstag

Sziasztok!

Lassan el kell kezdenem összerakni milyen gépek kerüljenek majd a konyhánkba. Első körben a beépített gépek a fontosak, hogy majd az asztalos időben tudjon alkalmazkodni hozzá. Sütővel kapcsolatban bizonytalanodtam el kicsit. Még ha kompromisszumokkal is jár, helyspórolás miatt erősen gondolkodunk mikró funkcióval is rendelkező sütőben. Elkezdtem kalandozni a készülékek között és belefutottam ún. gőzös sütőkbe. Pár helyen írták, hogy a gőzzel sütés előnyei mellett mikró helyett is ajánlják. Nehezen tudom elképzelni, hogy melegítési időben, belekalkulálva a vízhozzáadást megközelíti a mikró kényelmét. Van valakinek tapasztalata vele, esetleg javaslata?

(#31021) ribarszki válasza peppe79 (#31018) üzenetére

ribarszki
senior tag

Nekem is azt mondta a bútorboltos a textilbőr garnitúrára, hogy "uram ez már új technológia, ez 20 évig nem fog repedni, hámlani. Az már a múlt." .... 4 év múlva dobtam ki az egészet, mert széthámlott.

(#31022) peppe79 válasza pjen (#31019) üzenetére

peppe79
senior tag

Cirka 7-8, és 11-12 éves gépek. Viszonylag rövid idő alatt elkezdtek rozsdásodni.

(#31023) peppe79 válasza ribarszki (#31021) üzenetére

peppe79
senior tag

Gondolom, ezt akkoriban állíthatta az eladó, amikor még "lélegző bőr" fantázianéven berobbant a piacra, és ő sem ismerte annyira. A 2000-es évek elején szerencsére már leáldozófélben volt, én kifejezetten utáltam. Ha olyan farmer volt rajtad, aminek a hátsó zsebét szegecselték, azzal könnyen fel tudtad hasítani a felső réteget. Pár évre rá aztán kiszorította a "carabu". Az viszont már tényleg egy jó minőségű, tartós szövet. Aztán lehet, hogy azóta már a carabu is a múlt, manapság nem vagyok annyira naprakész.
Anno 10 évig dolgoztam bútorüzletekben...ott szinte mindenki kamuzott, még a szállítási határidőkkel kapcsolatban is. :-)

(#31024) pjen válasza peppe79 (#31022) üzenetére

pjen
nagyúr

Tíz év az nem rossz.

(#31025) Pumma válasza pjen (#31016) üzenetére

Pumma
nagyúr

Az én szerelőm nem mondott ilyet, az inkább a német vonalt mondja. A mosógép topikban láttam egy videót ettől a szakitól, sok trükköt is mutat, pl. tömítő gumi tisztítás, amit eléggé elhanyagolnak a tulajok, és azt mondja a Bekonak hegesztett akármije van, és nem lehet csapágyazni.
Engem ezek nem érintenek, mert itt csak felültöltős játszik.
Akkor ezentúl betartjátok, amit mondott a szerelőd?

(#31026) pjen válasza Pumma (#31025) üzenetére

pjen
nagyúr

Ha 10évet el megy egy akármilyen, akkor igaza van.

(#31027) Pumma válasza pjen (#31026) üzenetére

Pumma
nagyúr

Melyik gép megy el 10 évet rendes használat mellett? Persze, ha havonta 1-szer mosnak, akkor van esély.

(#31028) pjen válasza Pumma (#31027) üzenetére

pjen
nagyúr

Fagorom 9 ezt élményt, és még ment volna, csak útáltam, hogy rozsdás, nem lehet normálisan kitakarítani stb.

(#31029) blattida válasza pjen (#31026) üzenetére

blattida
nagyúr

A mostani gépek nem tudnak menni tíz évig.

(#31030) pjen válasza blattida (#31029) üzenetére

pjen
nagyúr

Szomorú.

(#31031) szaboger

szaboger
tag

Holnaptól indul a joy napok, az itt ajánlott mm es porszívó 20% kedvezménnyel még mindig ajánlott? Illetve egyajtós legalább 150+ os hűtőből valami beakciózottat nem láttatok?

(#31032) tboy93 válasza Csabroncka (#31014) üzenetére

tboy93
veterán

Picit feljebb emelve a keretet, 90-ig mit ajanlanatok? Eloltoltos masina kene.

(#31033) Csabroncka válasza tboy93 (#31032) üzenetére

Csabroncka
Topikgazda

például egynek

"in medias res"

(#31034) Pumma válasza pjen (#31028) üzenetére

Pumma
nagyúr

Energomat is elment 20+ évig, egy csapágy szett cserével. Meg volt vagy kettő szivattyú és 2 rugós kerék is talán.
Egy cikk a mostaniakról a csapágy cseréről. Lehet, hogy az 5 éves Eluxot szét kellene szedni, mielőtt csapágyas lesz, és belenézni. Felültöltősöknél nem olyan nagy munka, ahogy láttam.

(#31035) tipuka

tipuka
addikt

na megvettem az ajánlásotok alapján ma a ELECTROLUX EPF65BR -t az MM-ben, -20% kupon működött rá :) (18 perce indult a joy nap)

[ Szerkesztve ]

.▪ *-▪- -▪*- ▪- - -▪*-->>> új bontatlan SoundMAGIC P21S, ES18S és Pirelli Cinturato P1 Verde 175/65 R15 84T (4db) eladó <<<--▪-*▪--▪ .-▪* -▪ -▪.*--

(#31036) zoltan6 válasza tipuka (#31035) üzenetére

zoltan6
őstag

kuponkódot megosztanád? :R

zoltan6 felhasználónak 82 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! és 516 pozitív 0 negatív értékelése van az új hardveraprón.

(#31037) dh66e válasza zoltan6 (#31036) üzenetére

dh66e
veterán

Minek?
Felmész az mm oldalára és letöltöd.

(#31038) zoltan6 válasza dh66e (#31037) üzenetére

zoltan6
őstag

hol látsz te a MM oldalán 20%-os joy kupont? nem ezzel kevered?
:F

zoltan6 felhasználónak 82 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! és 516 pozitív 0 negatív értékelése van az új hardveraprón.

(#31039) dh66e válasza zoltan6 (#31038) üzenetére

dh66e
veterán

Lehet ő a kisgépes kuponnal vette meg. :)

(#31040) zoltan6 válasza dh66e (#31039) üzenetére

zoltan6
őstag

Az igaz :K nem tudom az elektroluxot meglátva miért csak hűtő meg mosógép jutott eszembe :)

(#31041) Pumma válasza zoltan6 (#31036) üzenetére

Pumma
nagyúr

20% Minden Electrolux háztartási kisgépre és padlóápolási termékre: HIRLEVEL20

(#31042) cadgers

cadgers
aktív tag

Sziasztok!

JOY kuponnal -20% kedvezménnyel tudnék ma porszivót vásárolni!

Nagy a dilemma, mert korábban valaki javasolta az Elextrolux EPF65BR-t

MM oldalán fent van ez a tipus, de van mellette egy olyan is, hogy ESP72DB , ez 3000 Ft-tal drágább, viszont elvileg ugyanazt a szivási hatékonyságot tudja kisebb fogyasztás mellett, és 76 db helyett 70 db zajjal.

Melyiket célszerűbb megvenni? Utóbbi tipus nincs megemlitve a fórumon!

[ Szerkesztve ]

(#31043) ANDROID??? válasza cadgers (#31042) üzenetére

ANDROID???
addikt

Be kell menni MM-be és be kell kapcsolni. Papíron lehet azonos a teljesítmény, de a valóságban pedig eltérő lesz.
Néztem 30-45 ársávban gépeket, a 650W többet tudott mint a 750W, de ha 70-80-as kategóriában megint mást kapsz.
Az a tuti, ha megnézed, az itteni ajánlás egy támpont. :K
Az benne van, hogy aki elkezdte ezt ajánlani, nem is nézte a +3k gépet és lehet sokkal jobb, vagy rosszabb. :K

(#31044) cadgers válasza ANDROID??? (#31043) üzenetére

cadgers
aktív tag

Kipróbálni sajnos egyiket sem tudtam, mert nincsenek raktáron, csak rendelésre. Bevállalom a Silentperformert, 3e Ft nem oszt nem szoroz :)

(#31045) Met

Met
veterán

Szárítógép (szabadonálló) mehet a beépített villanysütő mellé?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#31046) tipuka válasza zoltan6 (#31036) üzenetére

tipuka
addikt

itt vagyok bocsi. KUPON20, ennyi a kuponkód a porszívóhoz :) ez nem nagy, hanem kicsiháztartási gép :D 33 592,00 HUF a vége :)

[ Szerkesztve ]

.▪ *-▪- -▪*- ▪- - -▪*-->>> új bontatlan SoundMAGIC P21S, ES18S és Pirelli Cinturato P1 Verde 175/65 R15 84T (4db) eladó <<<--▪-*▪--▪ .-▪* -▪ -▪.*--

(#31047) blattida válasza Met (#31045) üzenetére

blattida
nagyúr

Mehet, csak arra figyelj, hogy a szárítógép onnan fogja szívni a levegőt, azaz lehet, hogy kaja szagúak lesznek a ruhák.

(#31048) Mat86

Mat86
csendes tag

Sziasztok!

Két porszívóra szűkítettem a keresésem, szerintetek melyik lenne a jobb?

Electrolux UltraSilencer EUS85BR

Electrolux UltraOne ZUOORIGDB+

[ Szerkesztve ]

(#31049) Ga3rieL válasza Mat86 (#31048) üzenetére

Ga3rieL
senior tag

Utó, a zöld át :D takarékosabb sokkal, mint a sárga á

(#31050) e=mc² válasza Mat86 (#31048) üzenetére

e=mc²
őstag

Nekem Ultasilencer csaladbol van egy most meg nem mondom a pontos tipust, (talan ez all hozza legkozelebb) harom eve.

Csak ajanlani tudom, rendkivul csondesen teszi a dolgat, eros a szivohatasa (allithato).
Egy hatranya van, hogy mivel massziv a gegecsove, ezert inkabb nagyobb terek porszivozasara kenyelmesebb, mert szuk helyen, mint pl. kis lakasban csak inkabb forgolodni fogsz vele es arra kell figyelned, hogy nehogy leuss valamit az asztalrol vagy a szekreny polcarol.

Ambulimax Provider

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.