Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) BBéci válasza Gömbike (#76000) üzenetére


BBéci
titán

Erre is vonatkozik, amit kettővel ezelőtt írtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76002) Gömbike válasza rígel (#75996) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nem fogsz benne csalódni, az első wh mikrómat, MD 142-t 1996- ban vettem, a családban a mai napig napi szinten dolgozik.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#76003) BBéci válasza Gömbike (#76002) üzenetére


BBéci
titán

Már megbeszéltük, hogy a mai napig az 1997-ben vásárolt Whirlpool teljesít nálunk szolgálatot. De ha elromlik, ami bármikor bekövetkezhet, valami vennem kell és előre tervezgetek.
Ahog 45 perce írtam, nem adok 130000 forintot egy mikróért, mert 90%-ban melegítésre használjuk. Valamint nem kikapcsolható, hanem alapból forgótányér nélkülire vágyom, Tudom, hogy létezik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76004) Gömbike válasza BBéci (#76003) üzenetére


Gömbike
senior tag

Persze, linkeltem is, de annak oldalra nyílik az ajtaja. Szerintem a wh nem gyárt lenyíló ajtóval tányér nélkülit.

S teljesen igazad van, én sem adnék érte ennyit, 2021 júliusában vettük 82.000 Ft-ért a MM-ban. Csak azóta előre megyünk, nem hátra. Mármint az árakban.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#76005) cOxeR


cOxeR
Ármester

Korábban érdeklődtem, ablak tisztítás miatt, Karcher volt a javasolt, végül egy Xiaomi-t rendeltem olcsóbb, azonban azonos funkciójú eszközt vettem. (nagyobb akku, olcsóbb a fogyó/kopó alkatrész ellátás) Egy töltéssel végig fogok érni a teljes házon, a tartályt se kell üríteni, mert kellően nagy, nyomok egy kávét és befejeztem. :)
Alapvetően jó termék, az ajánlás is remek volt, gyorsabban könnyebben lehet haladni ezzel.
Ami rossz, hogy a készülék mérete miatt a padló közelében nem lehet rendesen függőlegesen használni, mert szögben nem lehet ideálisan tartani. Vízszintesen forgatva meg hiába szívja a vizet, azért a fej végén csöpög a víz, tehát kell egy papírtörlő a kézbe.

[ Szerkesztve ]

(#76006) Vismajor01 válasza cOxeR (#76005) üzenetére


Vismajor01
addikt

Mi a konkrét modell? Bevált, v kellett vmi speckó anyag is? Mennyibe került?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#76007) vscotina válasza Vismajor01 (#76006) üzenetére


vscotina
aktív tag

https://tesztarena.hu/xiaomi-jimmy-vw302-1-vakuumos-ablaktisztito-ablakporszivo/

https://www.rankito.hu/legjobb-ablakporszivok/

https://www.rankito.hu/legjobb-ablakporszivok/#Hogyan_valasszam_ki_a_legjobb_ablakporszivot_ablaktisztitot

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#76008) cOxeR válasza Vismajor01 (#76006) üzenetére


cOxeR
Ármester

Xiaomi JIMMY VW302, 19e Ft (felépítés a kb megszokott mint a többi gyartónál, egy ablakporszívó, akkuval, töltővel, illetve 1 db fej, valamint egy külön ablakspricni, törlőkendővel.

Nem kellett igazán más, egy sima üvegtisztító kendő (1-2e Ft, de van 400-ért is, egy kis mosogatószer (amúgy is van itthon - Járt használtam) illetve a spricnibe én Clin 3in1 Citromos Ablaktisztítót tettem (800 Ft, kb 5-6 alkalomra elég, ha nem spórolok) ehelyett biztos van jobb választás, majd meglesem.
Ott lett egyedül csíkos, ahol kapkodtam és közben mást is csináltam. Van egy felületem egy ablak oldalfal, ami viszont telibe kapja az esőt, azt kintről most nem is erőltettem, arra valami vízlepergető bevonatot kellene keresnem, mint az auto szélvédőre - vagy pont azt.

(#76009) Nagya21 válasza cOxeR (#76008) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Pont azt.......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#76010) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Na megvolt nálunk a gázkazán csere, egy Ariston gépet dobtak fel. A készülék elég csendes, azonban sokszor nagyon zavaró hangon rezonál/zúg. :F Mit lehet ezzel kezdeni?
Mindegyik ilyen, vagy valami fém rezonálhat be, amin tudok segíteni?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#76011) Hauptmann válasza vscotina (#76007) üzenetére


Hauptmann
addikt

Jók ezek a cuccok? Nekem a Kärcher gőztisztítóhoz van ablaktisztító fej, szépen is tisztit, csak elásztatja az ablak alatt lévő dolgokat.

(#76012) rígel válasza Hauptmann (#76011) üzenetére


rígel
őstag

Nekem van Kärcher gőzös ablaktisztítóm, és tök jó, jól tisztít, egyáltalán nem áztat el semmit. Valszeg kevesebb gőzzel dolgozik mint egy általános gőztisztító.

(#76013) cOxeR válasza Hauptmann (#76011) üzenetére


cOxeR
Ármester

Függ a felület nagyságától is szerintem, keskenyebb ablakot, egész jól tudok úgy tisztítani, hogy alul nem lesz víz, de mikor azt a pár nagyobb felületet pucolom, egyszerűen nincs az a sebesség, hogy ne legyen alul valamennyi víz. (215x215-ös ablakom van 3 db)
Nálam kéznél van a felmosófa ilyenkor és néha elhúzom az ablak alatt.

(#76014) Hauptmann válasza rígel (#76012) üzenetére


Hauptmann
addikt

A gőztisztító meg ugye nem szívja el a vizet. melyik ablaktisztítód van?

(#76015) rígel válasza rígel (#76012) üzenetére


rígel
őstag

Bocsi, valamiért gőzöst írtam, de ez nem az. De nem is ez a lényeg, hanem az hogy azért nem csorog le a víz, mert visszaszívja a vizet egy tartályba, míg ha egy gőztisztítóval lecsapatod, ott nincs visszaszívás, az a víz le fog folyni, ha nem törlöd le. Neked a gőztisztító mellé kellene egy ilyen visszaszívós cucc.

[ Szerkesztve ]

(#76016) Hauptmann válasza rígel (#76015) üzenetére


Hauptmann
addikt

Igen, így valahogy. Melyik Kärcher ablaktisztítód van? Bár, lehet, a legegyszerűbb is jó lenne nekem a gőztisztító mellett.

(#76017) rígel válasza Hauptmann (#76016) üzenetére


rígel
őstag

Egy sima Kärcher WV.
[ilyesmi] csak szerintem ennek az előző verziója, már több éve megvan.
Elég a legegyszerűbb, a drágább is ugyanezt tudja lényegileg.

(#76018) OPiiPO válasza rígel (#76017) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, ilyenem van, rendben teszi a dolgát már évek óta :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#76019) phr3ak


phr3ak
csendes tag

Mit szóltok, hogy megszűnik a jászberényi electrolux hűtőgépgyár?

(#76020) #73959936 válasza phr3ak (#76019) üzenetére


#73959936
törölt tag

nem a jászberényi szűnik meg !

(#76021) Hauptmann válasza rígel (#76017) üzenetére


Hauptmann
addikt

Átmegyek gőzzel az ablakon, utána ablaktisztító, és a végén lehúzom ezzel a porszívós cuccal a vizet, legalábbis én így gondolom a helyes eljárást.

(#76022) rígel válasza phr3ak (#76019) üzenetére


rígel
őstag

Az már rég megszűnt, a nyíregyházi fog leállni 2024-től.

(#76023) rígel válasza Hauptmann (#76021) üzenetére


rígel
őstag

Szerintem ez jó így, esetleg már a gőz után is le lehet húzni, ha nagyon folyik.

(#76024) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok,

szeretnék venni szönyeg és autó takarításra egy száraz-nedves takarítógépet, amit kinéztem a Thomas Pet & Family Aqua (100k), de ebben az árban vannak bosch és karcher gépek is. Van valakinek valami tapasztalata mit érdemes megvenni 120k-ig bezárólag?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#76025) phr3ak


phr3ak
csendes tag

Mit szóltok, hogy megszűnik a nyíregyházi electrolux hűtőgépgyár?

(#76026) 6030D válasza phr3ak (#76025) üzenetére


6030D
Ármester

Kb annyira foglalkoztat mindenkit, mint 7 órája. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#76027) BBéci válasza 6030D (#76026) üzenetére


BBéci
titán

:C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76028) Nagya21 válasza Ispy (#76024) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!

Nekem Thomas van.

A takarítógép része az kb ugyanaz mindnek.....ott nincs különbség.

A porszívózásnál a thomas tud vizes szürést csinálni, de már a gégecsőnél vizet kever hozzá, így aztán meglepően jó a szűrése.



De használható porzsákkal is.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#76029) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok! Van egy Medelstor ikeás mosogatógépem, ami újabban azt csinálja, hogy a 2 órás automata program kb. indítás után 45 perccel leáll, az ajtó kinyílik, az időzítő 35-öt mutat (gondolom ez egy hibakód). Tudja valaki mi lehet ez? Ez garis ügy? Köszi

(#76030) herdsman12 válasza Andris_2 (#76029) üzenetére


herdsman12
őstag

Ilyen kódot pont nem ír a manual.
Hívhatod az Electrolux központot 06-1-252-1773.

(#76031) Ispy válasza Nagya21 (#76028) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi, nekem is a Thomas a szimpi. Kanapét, széket is lehet vele takarítani vajon?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#76032) Andris_2 válasza herdsman12 (#76030) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Igen, köszi, én is néztem, hogy az a kód nincs benne.

(#76033) Nagya21 válasza Ispy (#76031) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Lehet, ha van hozzá kimondott kárpit fej.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#76034) herdsman12 válasza Andris_2 (#76032) üzenetére


herdsman12
őstag

Majd írd be a végeredményt, nekem azt mondta a helyi szervizes, hogy nem szoktak ezek elromlani.

(#76035) #32277248 válasza Andris_2 (#76029) üzenetére


#32277248
törölt tag

Elvileg vízszint hiba, de én is kíváncsian várom a fejleményeket. :K

(#76036) Blackmate válasza #32277248 (#76035) üzenetére


Blackmate
senior tag

Csak érdeklődöm: miért fontos/kritikus a mosógatógépeknél a vízszint?

(#76037) Andris_2 válasza #32277248 (#76035) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi, ez mit jelent, hogy vízszint hiba?

(#76038) #32277248 válasza Andris_2 (#76037) üzenetére


#32277248
törölt tag

Valamiért túl sok vizet enged be, vagy túl keveset. De csak találgatok, mi ilyen hibával azt szoktuk csinálni, hogy egy jó magas hőmérsékletű programot megszakítani amikor már beengedi a vizet, és egy liter ecetet beleönteni és mehet tovább a program, sokszor megoldást jelent.

@Blackmate: Valahogy érzékelni kell a beeresztett vizmennyiséget, ezt vagy átfolyásmérővel és/vagy membrános mikrokapcsolóval és/vagy vízszintérzékelővel oldják meg mint a mosógépeknél. Ahány gép annyiféle megoldás.

(#76039) Gaben360


Gaben360
senior tag

Nem épp gép téma, de jobb helyet nem találtam a kérdésemnek.
Ki mivel takarítja a gránit mosogatóját?
A mienk 1 éves sincs, azt nem túl szép már, igaz drága sem volt.
Hiába van törölgetve, tiszta vízkő, és az alján van elszineződés is.
Antracit színű, így minden szar látszik rajta.
Láttam valami vaxx félét, de az a dzsuván meg a vízkövön nem segít, max egy bevonatot képez rajta, már ha igaz.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#76040) Dorian válasza Gaben360 (#76039) üzenetére


Dorian
félisten

12 évig volt gránit mosogatóm (fekete) nem volt ilyen problémám, sztem sokkal kevésbé látszik meg rajta bármi, mint a fémen. (Mostani konyhát most cseréljük, szintén fekete gránit lesz a fém helyett)
A full akryl meg egy baromság, az aztán szín és karcolásgyűjtő.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76041) Gömbike válasza Gaben360 (#76039) üzenetére


Gömbike
senior tag

Citromsavból csinálj pasztaszerű állagot, azzal fedd be. Hagyd egy éjszakára hatni.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#76042) Gaben360 válasza Dorian (#76040) üzenetére


Gaben360
senior tag

Akkor Te szerencsés vagy, biztos ott nem olyan kemény a víz mint felénk, itt brutál....
2 évente egy 16-os hérásvödör vízkövet szedek ki a villanybojlerból.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#76043) Dorian válasza Gaben360 (#76042) üzenetére


Dorian
félisten

A vízkövet amúgy elvileg a mosogatószer is leszedi, de az ecet biztosan.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76044) Andris_2 válasza #32277248 (#76038) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi! Ezt lehet kipróbálom mielőtt elkezdem a garis ügyintézést, szerencsére még van fél évem a gariból.

Én egyébként valami vezérlés hibára gondoltam volna, mert mindig úgy áll le, hogy 35 perc hátralévő időt mutat. Mellesleg a 35 percet is kevesellem, mert 45 perc után áll le a korábban mindig 2 órás program.

[ Szerkesztve ]

(#76045) rígel válasza Gaben360 (#76039) üzenetére


rígel
őstag

Központi vízlágyító csodát tesz. 6 éves csaptelepek, felületek különösebb takarítás nélkül olyanok mint újkorukban. Nem beszélve a kazán hőcserélőjéről.
Vegyszereket nem is kell használni.

(#76046) Gaben360 válasza Gömbike (#76041) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ezt kipróbálom, köszi!
Van is itthon citromsav, ha jól tudom.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#76047) Gaben360 válasza rígel (#76045) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ezzel én tisztába vagyok, csak nem ez volt a kérdés. :DDD
Most tuti horror áron lenne egy ilyen rendszer...de majd utánanézek.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#76048) Ispy válasza Gaben360 (#76047) üzenetére


Ispy
veterán

300k körül megy most egy comfort 400-as gép. Nekünk ez van, pont most küldtek hozzá új tápot, 3 évet bírt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#76049) rígel válasza Gaben360 (#76047) üzenetére


rígel
őstag

Tény hogy nem ez volt a kérdés, de a probléma gyökerét ez oldja meg. Minden más csak "tüneti kezelés"
Lehet hogy drága, de hosszú távon, mindent egybevéve szerintem olcsóbb, anyagilag is, kényelemben, komfortban biztosan. Egyik olyan befektetésem, amit soha nem fogok megbánni.

(#76050) Flashback válasza Gömbike (#76041) üzenetére


Flashback
addikt

Azt hogyan?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.