Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61901) BBéci válasza peppe79 (#61899) üzenetére


BBéci
titán

Philipsemhez két fésűfejet adtak, az egyik pont az orrhoz közeli művelethez ajánlott. Sosem használtam, mert a másikkal is hibátlanul le tudom vágni, amit akarok, de másoknak jól jöhet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61902) RetepNyaraB válasza farkas-j (#61896) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egyáltalán nem állt szándékomban és szívesen elnézést kérek, ha úgy jött le!
Kicsit rá vagytok csavarodva ebben a totyikban a dolgok mellre szívására...

:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#61903) macera2 válasza farkas-j (#61892) üzenetére


macera2
aktív tag

Gratula a vételhez, remélem sok finom palacsintát fogtok rajta sütni. Apropó, milyen tűzhelyetek van? A leírásban említik, hogy „öntött alumínium... indukciós tűzhelyen is használható”. Ezek szerint, van valamilyen mágnesezhető bélése is?

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#61904) #48613632 válasza RetepNyaraB (#61893) üzenetére


#48613632
törölt tag

Van néhány alapszabály, amit a bevonat nélküli öntöttvas serpenyőknél be kell tartani, és akkor nem tapad le. Ilyesmikre gondolok:

- A vasserpenyőket az első használat előtt ki kell égetni.
- A vasserpenyők természetesen lesznek tapadásmentesek a kiégetést követően, mely minden használat után kiválóbb lesz.
- A vasserpenyőket mindig elő kell melegíteni egy kis zsiradékkal az étel behelyezése előtt.
- A vas serpenyőket védeni kell a rozsdától, így minden használat után kicsit megolajozva, papírtörlővel ki kell törölni.
- A vasserpenyőket tilos mosogatószerrel elmosni, mosogatógépbe rakni.
- A vasserpenyőket, ha piszkosak langyos vízzel könnyedén elmoshatjuk, de azonnal törljük szárazra és olajozzuk elrakás előtt.

Bővebben ITT

Az IKEA-t nem ismerem, mint edénygyártót, de nem lehet rossz. Ez a palacsintasütő meg az a fajta, amit még az unokáid is használni fognak, ha nem szégyellik, hogy ez még a nagypapáé volt valamikor. ;] Erős anyag, nincs rajta kopó bevonat, a 100 évet előre borítékolom. Nincs ami tönkre menjen benne, rajta.

szerk: Amazonon olcsóbb, de a vasserpenyőn van hozzá részletes leírás, ideértve a karbantartási utasítást is.

[ Szerkesztve ]

(#61905) pjen válasza G.I.JOE (#61886) üzenetére


pjen
félisten

Elux, igaz van fagyasztója is, de több mint 15 éve teszi a dolgát.

(#61906) Gömbike válasza G.I.JOE (#61886) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nekem kettő hűtőm van, az egyik Elux kombi két kompresszoros, 16. éve hibátlan, a másik egy Bosch KGV 2800 kombi 1996-ból, azóta is hiba nélkül non-stop megy.

Szerintem a mostani hűtőknél a minél több garancia lényegesebb, mint a gyártó.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#61907) farkas-j válasza macera2 (#61903) üzenetére


farkas-j
őstag

Egy Whirlpool - WB S2560 NE indukciós főzőlap.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61908) gyvince


gyvince
senior tag

Ilyen van valakinek jó választás lenne ??
[link]

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#61909) mokus1


mokus1
addikt

Szeretnék venni egy szárítógépet 150 körül.
Olyat szeretnék aminek a mélysége 50 centi körül van, ezek között csak Candyt találok. Szabad?
Illetve jól tudom, hogy ezeknek nem kell vízkivezetés hanem egy tartályból szárítások után ki is lehet önteni a vízet?

(#61910) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#61889) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

UP :U

(#61911) pjen válasza mokus1 (#61909) üzenetére


pjen
félisten

Valóban van tartály, kilehet önteni.

(#61912) koxx válasza CoolBoy323 (#61910) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Liebherr, Miele. Mivel arakat nem irtal.

(#61913) CoolBoy323 válasza koxx (#61912) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem a legdrágább kell, de jót akarok. Egyelőre egy főre.

Mosógép jó lenne olyan, ami leméri a súlyt, és ahhoz igazítja a mosást (zanussim ilyen volt, csak hugomnak adtam)

Hűtő szintén időtálló kellene.

Nem vagyok tele zsetonnal, de sz.rt nem akarok venni... Szóval a klasszik bestbuy kellene :N

(#61914) CoolBoy323 válasza CoolBoy323 (#61913) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Mosógép pl ez: [link] ? Tudom h kombi, mosó-szárító...

Bocs hogy ennyit nyaggatlak Titeket, de elég sos, be kéne rendeznem a házat amit vettem :DDD semmim sincs, egy ágyon kívül :DDD

(#61915) koxx válasza CoolBoy323 (#61914) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Candy, Amica es hasonszoru tarsait en magyon messzire kerulnem.

(#61916) CoolBoy323 válasza koxx (#61915) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Értem... Akkor mit vegyek? Pl emagon amik népszerűek?? Samsung? Whirlpool?

(#61917) Gömbike válasza CoolBoy323 (#61916) üzenetére


Gömbike
senior tag

A wh európába szánt termékei sajnos eléggé visszaestek minőségben. Ezt nagyon finoman írtam.

Én wh-ból csak mikrót veszek.

Ez sem rossz: [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#61918) CoolBoy323 válasza Gömbike (#61917) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Mosógép kell nekem, meg hűtő. Szárító gép felesleges.

(#61919) pjen válasza koxx (#61915) üzenetére


pjen
félisten

Tesónak és Lányoméknak is van Amica hűtőjük semmi bajuk vele Igaz csak 2-3 évesek.

(#61920) arcsin válasza CoolBoy323 (#61918) üzenetére


arcsin
senior tag

Szárítógép felesleges - mondod ezt addig amíg nincs :)
Én is imádom, főleg hogy egy nap 6-7 mosást is le tudok zavarni a világ legnagyobb nyugalmával :) Minden szekrényszáraz, törölközők is pihepuhák.

Mondjuk a mi whirlpool mosógépünk elég régi 6 éves már, ezalatt egyszer sem hívtunk hozzá szerelőt. Valszeg még "régi szériás". :)

[ Szerkesztve ]

(#61921) Gömbike válasza CoolBoy323 (#61918) üzenetére


Gömbike
senior tag

Azon az oldalon vannak mosógépről és hűtőkről is bemutató videók.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#61922) mokus1 válasza koxx (#61915) üzenetére


mokus1
addikt

Szárítógépből is kerülnéd? Nem találok más 50cm alatti mélységű gépet sajnos.

(#61923) koxx válasza mokus1 (#61922) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

LG-nek van keskeny kombó gépe

(#61924) CoolBoy323 válasza arcsin (#61920) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Van most. De egyedül leszek, és van hely teregetni bőven. Basszus, azt is vennem kell :DDD

(#61925) mokus1 válasza koxx (#61923) üzenetére


mokus1
addikt

De ezek a kombó gépek nem rosszak? Mindenhol azt olvastam, hogy egybe a kettő nem működik.

(#61926) koxx válasza mokus1 (#61925) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kevésbé hatékony mint pl egy különálló hőszivattyús gép, már írtam erről a gépről ebben a topikban.

(#61927) Donki Hóte válasza koxx (#61915) üzenetére


Donki Hóte
veterán

18 éve van egy Candy mosó-szárító gépem, a mai napig tökéletesen működik, tehát általánosságban nem lehet kijelenteni, hogy a Candy márkával gond lenne :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61928) koxx válasza Donki Hóte (#61927) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

20 éve még elég más volt a termékek minősége, szóval ebből nem lehet messzemenő következtetést levonni. Régen a blaupunkt is jó márkának számított, most meg...

(#61929) BBéci válasza koxx (#61928) üzenetére


BBéci
titán

A Blaupunkt igazi, echte német volt, mint a Telefunken, Schneider, Grundig, Nordmende, stb. Mára csak a nevek a régiek, mindnek új, távol-keleti tulajdonosa van. A neveket viselő termékek minősége fényévekre van a korábbiaktól.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61930) vscotina


vscotina
aktív tag

szervusztok
Mosó szárító gépekben amiben nincs külön szöszgyűjtő hogyan oldjátok meg a szöszgyűjtését. Egy idő után sok van a gépben és rárakódik a ruhákra..

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#61931) pjen válasza BBéci (#61929) üzenetére


pjen
félisten

Ez szinte mindennel igy van Fogyasztói társadalomban élünk.Mikor a blaukpunt német volt, esetleg 2 havi fizu volt egy rádiós magnó.Most 20 at kapsz egy havi fizuért.Egy energomat komfortra fél évig spóroltam.Most az agyondícsért Miele alap gép is megvan 1 haviból.

(#61932) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Azért eléggé fura itt a dolgok megítélése :(

Ha valamilyen termék 2-3 éve jól működik, akkor azt írjátok itt, hogy az még fiatal, nem lehet megítélni a hosszú távú tartósságát.

Ha valami 18 éve működik jól, akkor azt írjátok, hogy az már nem ugyanaz a termék, amit ma adnak azon a néven, tehát nem lehet megítélni a tartósságát...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61933) koxx válasza Donki Hóte (#61932) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem a tartósságát nem lehet megítélni, hanem a 18 évvel ezelőtti nem olyan mint amit most kapsz és ez félrevezető lehet.

(#61934) BBéci válasza koxx (#61933) üzenetére


BBéci
titán

Zanussi mosógépem 1997-óta hibátlanul működik. Rendkívül csekély az esélye annak, hogy egy ma kapható gép ugyanezt nyújtsa.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61935) koxx válasza BBéci (#61934) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekünk is 20 évig ment a Hajdú felültöltős gép, de ez nyilván semmit nem jelent.

(#61936) RetepNyaraB válasza koxx (#61935) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Meg elmenne még huszat; azért cserélik le őket, mert a funkcióik avultak el (egy részükön még 30 fokos mosás sincs), illetve az alapvédjegy zajos ugrálás nem komilfó :N

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#61937) koxx válasza RetepNyaraB (#61936) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én utáltam, mindig ki akart menni a fürdőszobából :D sztem az egész ház hallotta ahogy centrizett.

(#61938) herdsman12


herdsman12
őstag

Mosogatógép só használat miatt érdeklődöm.
IKEA-s Medelstor ismeri a "nagyon lágy" vizet (0-0,7 mmol/l, 0-4 nk°), ezen a szinten nem kell sót használni a manual szerint.
Szintén IKEA-s Finputsad csak lágy vizet ismer és előírás szerint a "Sótartály soha nem lehet üres".
Felénk nagyon lágy víz van, ezért érdekel a kérdés (0,67 mmol/l).
Mi újság só ügyben más mosogatógépeknél?

(#61939) pjen válasza herdsman12 (#61938) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk 17.ker közepesen kemény a víz, még sose tettem sót.Két gép9-9 év, most megy a harmadik

(#61940) (ex)Cat válasza (ex)Cat (#61801) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

[Kézi mixer] kapcsán, akkor senkinek sincs valami ajánlott, vagy kerülendő típusa, márkája? Dagasztani is szeretnék vele alkalmanként, nem csak habot verni.

(#61941) arcsin válasza (ex)Cat (#61940) üzenetére


arcsin
senior tag

Csak aztán óvatosan dagasztáskor . Mindenesetre az erősebbet választanám (500w).

(#61942) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok,

Valaki tolem okosabb iranyitson mar jofele az alabbi ket kerdes kapcsan:

1) Tervezunk vasarolni egy indukcios fozolapot: [link] .
Az AEG oldalan teljesitmenyhez feltuntettek: 7350W, ami valamivel 32A alatt van (~31.95A). Viszont ha megnyitom a termek adatlapjat (pdf), abban mar:
- Bal elso: 2300/3200W/220mm
- Bal hatso: 2300/3200W/220mm
- Jobb elso: 1400/2500W/145mm
- Jobb hatso: 1800/2800W/180mm
Ezt most milyen modon kell ertelmezni? Olvasatomban (javitsatok ki teljesen nyugodtan), ha minde a 4 zonat felkapcsolom maximumra mert teszem azt az egyiken tesztanak vizet forralok, a masikon krumplit teszek oda foni, a harmadikon a portkolt alapot keszitem oda eppen, a negyediken meg istentudja mit csinalok akkor 3200+3200+2500+2800=11700W a fogyasztas ami mar nagyon nem 32A hanem 51A. Ami hat nem mindegy na. Nem fog folyamatosan menni mind a 4 zona, de hetvegente elfordul nagy fozocskezes kozben amikor jon a rokonsag, es valahogy orulnek ha nem verne le a lepcsohazi kismegszakitot.

2) Dontott fali kurtos paraelszivo (oke hasznalhato belso keringeteses modban aktiv szenszurovel de lasd tovabb) hoz a panelben van egy gyari kivezetes. Viszont ez a gyari kivezetes nemhogy nem 150mm sugaro kor lenne hanem egy 200mm magas, 80mm szeles teglalap. Lehet ehhez kesz atalakitot venni? Celszeru-e egyaltalan ilyesmiben gondolkodni? Maradjak a belso keringeteses megoldasnal?

[ Szerkesztve ]

(#61943) (ex)Cat válasza arcsin (#61941) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Mondjuk nem biztos, hogy Zoli bá' hozzáértése mérvadó lenne ilyen szempontból :) De amúgy én is attól tartok, hogy ezek esetleg kevesek lesznek ilyesmire.

Esetleg a [Bosch MFQ40303] Talán ez komolyabb márka mint a Russel Hobbs. De úgy nézem 500W-nál már nem sok van erősebb.

(#61944) szabog74 válasza Exodion (#61942) üzenetére


szabog74
aktív tag

Az ugye megvan, hogy ennek 2 fázis kell? Lásd műszaki adatlap.

4.11-es pont a használati útmutatóban. Egy fázison max 3700W-ot enged, elosztja a zónák között. Ábra is ott van, hogy hogyan.

[ Szerkesztve ]

(#61945) Exodion válasza szabog74 (#61944) üzenetére


Exodion
aktív tag

Igen ezt lattam. Ebbol az jott le hogy a fozolapot 2fazisra kellene kotnom merthogy van neki 2 2 zonaja. Zonankent 2db fozofelulettel.
Az adalapon megadott teljesitmenyek: 3200/3200/2500/2800 az egyes fozofeluletek maximalis teljesitmenye. De ha egy zonan belul 2 feluletet is felkapcsolok olyan modon hogy a terheles tullepi a 3700W-ot akkor addig csokkenti a teljesitmenyt hogy ne lepje tul ezt a korlatot?

Akkor igy vegulis logikus az a 7350 (mondjuk inkabb 7400W) teljesitmenyfelvetel a 32A-en :R .

Ugyis 3fazisra bovitunk ha egyszer kierkezik a villanyszerelo de legalabb mar le van beszelve. De akkor igy eleg lesz a 32+16+16 nem kell 32+20+20.

[ Szerkesztve ]

(#61946) BB9000 válasza Exodion (#61942) üzenetére


BB9000
senior tag

Szagelszívó belső keringetéssel, az a szag eltávolítása szempontjából kb nulla hatékonyságú. Ne maradj annál. Tegyél rá csövet és vidd ki a szabadba a végét. Ha a kivezetés nem olyan, mint a csöved, akkor valamit kell tenni a végére. Pontosan melyik típusról van szó?

A főzőlapok többsége "okos" és meg lehet mondani neki, hogy mekkora legyen a max egyidejű áramfelvétele. Általában a kézikönyv tartalmazza a módját.

[ Szerkesztve ]

(#61947) Exodion válasza BB9000 (#61946) üzenetére


Exodion
aktív tag

Ettol tartottam. Viszont akkor a kivezetessel kell valamit kezdeni, mert a mostani igy nez ki:

20cm magas, 8cm szeles. A fal meg ketretegu szendvicspanel. Lehet rakerdezek a kozos kepviselonel, hogy a kulso falon levo szellozot ha kiverjuk onnan es kicsereljuk valami kicsit modernebbre az mennyire zavarna.

Egyebkent errol van szo: [link]

[ Szerkesztve ]

(#61948) szabog74 válasza Exodion (#61945) üzenetére


szabog74
aktív tag

Tippem szerint csak szimmetrikus 3 fázist kötnek be, 3*16 vagy 20, 25, 32A.

(#61949) Fr3eWar válasza szabog74 (#61948) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Azt kötnek amit kérsz és fizetsz.

(#61950) pjen válasza szabog74 (#61948) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 2x10 és 1x16 A van.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.