Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61701) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sziasztok!

Egy alig használt Whirlpool ADG221-esen az a jelenség, hogy mikor indulnia kellene a programnak, hosszú ideig nem csinál semmit, majd sípol hármat, majd villogni kezd az összes LED. Közben néha sípol egyet. Kb. úgy fest, mintha nyitva lenne az ajtó. De nincs, illetve érzékeli is a bezárást, mert megpróbálja a programot elindítani.
Víz, leeresztő rendben.
Köszi

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#61702) ribarszki válasza BBéci (#61696) üzenetére


ribarszki
őstag

Mert porszívózás közben azonnal kéznél van a résszívó, körecset, kárpitfej ha éppen kellene.

(#61703) ribarszki válasza Aaron14 (#61697) üzenetére


ribarszki
őstag

Elux feje szeret széthullani 2 év után. A Miele hosszabb távon jobban megéri.

(#61704) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.

Elektromos főzőlapot keresek, nem indukciósat.
Van valami amire figyelni kell?
Ezt néztem ki. Praktikusnak gondolom, hogy két bővíthető zónája is van. Esetleg tapasztalata valakinek ezzel, vagy jobb ajánlat?
Ja, mindenképpen 100ezer ft alatt akarok maradni.

(#61705) BBéci válasza ribarszki (#61702) üzenetére


BBéci
titán

Ha a gép tetejét fel kell nyitni, az nem "azonnal kéznél van" eset. A zsebemből hamarabb és egyszerűbben előveszem.

#61699pjen
Az nálam kizáró ok lenne.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61706) herdsman12 válasza battila91 (#61694) üzenetére


herdsman12
őstag

GTB382SHCL van nekünk, pontosan 6 éve.
Eddig nem volt vele gond, csendesnek mondanám.
A zsanér jobb oldalon van és nyomát se látom a fordított szerelhetőségnek, azért megkérdezném az LG-t. [link]
Simán rátenném a mikrót, nem hiszem, hogy bármi gondot okozna.

(#61707) Aaron14 válasza ribarszki (#61703) üzenetére


Aaron14
őstag

[Ez] peldaul? Meg jo, hogy 20.000 Ft-ert akartam porszivot. :DDD

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#61708) pjen válasza BBéci (#61705) üzenetére


pjen
félisten

FC8373 Philips,, most néztem.Kint van a garázsban, ez hátra lefelé fúj.

(#61709) ribarszki válasza pjen (#61708) üzenetére


ribarszki
őstag

Ahogy sok Samsung és Elux is. Én pedig az elmúlt 25 évben kevés olyat láttam ami ne hátra fújt volna..

(#61710) BBéci válasza ribarszki (#61709) üzenetére


BBéci
titán

Kíváncsi vagyok, mitől függ, hogy merrefelé fúj egy porszívó?
Mindenképpen a fölfelé irányút tartom jónak, mert nem keveri fel azt, amit majd össze akarok szedni vele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61711) pjen válasza BBéci (#61710) üzenetére


pjen
félisten

A felépítéstől függ.Attól, hogy milyenre készítik.Ahová fúj azt már elvileg felporszívöztad, nincs mit felkeverjen, viszont nem fúj a pofádba.

[ Szerkesztve ]

(#61712) BBéci válasza pjen (#61711) üzenetére


BBéci
titán

Electroluxok között miért van ebben eltérés? Számomra érthetetlen. Tök gáz, ha például befújja egy olyan szekrény alá a port, ahol már pár perccel korábban jártam a szívófejjel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61713) pjen válasza BBéci (#61712) üzenetére


pjen
félisten

Milyen port, hüszen ott már porszívóztál.

(#61714) ribarszki válasza BBéci (#61710) üzenetére


ribarszki
őstag

Kb ennyitől, hogy volt-e annyi józan paraszti esze a tervezőnek, mint amit te is elmondtál.. nagyon sok esetben nincs. Vagy szándékosan nincs az olcsóbb szériákban, csak a drágább gépek esetében.

(#61715) pjen válasza ribarszki (#61714) üzenetére


pjen
félisten

Az én ultra silencerem nem az olcsóbb kategória és mégis hátra fúj. :) Valószínű a hangszigetelést is el kellett valahol helyezni.

(#61716) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Próbálkozott valaki banggoodos sous-vide berendezésekkel?
Pl ezt néztem: [link] . Elvileg 20 litert tud melegíteni, az nekem szerintem simán elég.
Amúgy meg szög egyszerű szerkezet, nem gondolnám, hogy nagyon mellé lehet fogni a kínaival. Tévedek?

(#61717) BBéci válasza pjen (#61713) üzenetére


BBéci
titán

A még fel nem porszívózott területről fújhatja be a port a szekrény, hűtő- mosógép, ebédlőasztal, stb. alá. Számtalanszor előfordult, hogy már eltettem a helyére a porszívót, akkor került elő valahonnan egy porcica. Vagy csak simán felkavarja a port, ami akkor száll le, amikor befejeztem a takarítást. Csodálom, hogy ezt valaki simán el tudja fogadni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61718) pjen válasza BBéci (#61717) üzenetére


pjen
félisten

Pedig a porszívok nagyrésze ilyen, mint ribaöszki fórumtárs is írta.A turbina és a motor vizszintes, a levegő sokkal könnyebben távozik, nem fékezi le egy + kanyar.Nekem sosem volt szempont, az alsó motoros rúd porszivók is oldalra fújnak.

(#61719) RetepNyaraB válasza Aaron14 (#61707) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A határ a csillagos ég, ha belekezdesz. Ajánlatos megnézni vásárlás előtt az alap cserélendők árát: porzsák ÉS szűrők.

pataslogeza
ha ragaszkodsz a hagyományos kerámiához, akkor ez nem rossz konstrukció. A fém keret praktikusan védi a lapot, a több zónás fűtés+gyorsmelegítés opció is jó.
Általánosságban minél nagyobb a teljesítményed, annál drágább, viszont ugye hatékonyabb a cucc.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#61720) #40553216 válasza Aaron14 (#61707) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tökéletes. Nekem elődje van, még 1300 W-os motorral. Egy-egy porzsák akár négy-öt hónapig is elég, akkor kiveszed, vissza a másik és kész. 4 darabos doboz bőven több, mint egy évig jó, most a Mediamarktban 4749 Ft. Szokott lenni 16 darabod nagy doboz, darabra kicsit olcsóbb.

#61712 BBéci
Számomra is érthetetlen, miért nem felfelé fúj mindegyik. Nem hinném, hogy olyan rohadt drága lenne, inkább csak igénytelenség.

[ Szerkesztve ]

(#61721) farkas-j válasza pataslogeza (#61704) üzenetére


farkas-j
őstag

Megírnád miért ragaszkodsz a kerámialaposhoz? Tizen évig használtunk egy Bosch kerámialapos tűzhelyet, ami a maga nemében nagyon jó volt. Most januárban váltottunk indukciósra és ég és föld a különbség! A párom ugyan némileg ellenezte a cserét de mára már imádja, semmi pénzért nem cserélné vissza. Egyedül az érintés vezérlést nem tudtuk maradéktalanul megszeretni. A hagyományos tekerős az kezelhetőbb lenne. (Tudom, lehet olyat is kapni, csak ritka darabok.)
A tisztítása meg álom a kerámialaposhoz képest. Nem ég rá a lapra ha kifut véletlenül az étel. Nálam ez is fontos szempont volt a cserénél.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61722) #40553216 válasza farkas-j (#61721) üzenetére


#40553216
törölt tag

Sőt, még papírtörlővel is le lehet takarni, akár sütés idején az edény alatt is, így a takarítani való is kevesebb.

(#61723) undercover


undercover
senior tag

Üdvözlettem! Szeretnék egy hűtőt vásárolni, de annyira nem vagyok tájékozott a témában mint szeretném :)

Kinéztem pár hűtőkészüléket most pontosan mi ezek között a különbség? Vagy elég a legolcsóbbat megvenni?

[link] 122k
[link] 134k
[link] 137k
[link] 154k

A segítséget megköszönném :)

Mert olyan kell, ami alulfagyosztós meg van egy rekesz középen a szalámiknak stb.

[ Szerkesztve ]

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#61724) KilgoreTrout válasza Aaron14 (#61689) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nekem ilyen van, megfelel mindenre. Két lakásfelújítást is túlélt, pedig kapta az ívet rendesen. Most is úgy szív, mint új korában. Viszont csak eredeti porzsákkal használd, legalábbis nekem csak rossz tapasztalatom van az utángyártott S-bagekkel.

Utólag lehet bele venni ~5000-ért HEPA szűrőt (eredetileg csak egy vékony szivacs van a motor után, de ha nincs nagy por, az is elég). A feje elég egyszerű, de bármilyen parkettafej jó hozzá (én pár éve egy akcióban párezerért vettem hozzá egy Philipset).

Szerintem teljesen vállalható.

[ Szerkesztve ]

(#61725) BB9000 válasza Blackhole13 (#61716) üzenetére


BB9000
senior tag

A banggoodos sous-vide berendezéssel személyes tapasztalatom nincs. A Lidl-ben volt karácsony előtt 20K-ért Silvercrest márkájú szuvidáló 3 év garival. Bár nem túl bonyolult készülék, de a garancia-érvényesítés nehézségei miatt én nem vennék Banggood-ról ilyet.
Másodlagos dolog, de 20 liter víz csak akkor kellhet, ha 10-12 emberre főzöl vele. Egyáltalán nem kell, hogy szempont legyen, hogy a marketingesek szerint hány liter vizet tud megmelegíteni. A séfek általában a kádas szuvidálót preferálják, mert azzal könnyebb dolgozni. Ott lényeges adat, hogy mekkora a kád, de egy belógatós gépnél mókusvakítás.
Az általad kinézett 1100 W-os géppel szemben a Silvercrest 1500 W . 6-8 liternél több vizet nem szoktam a lábosba beletenni, amibe belógatom.

(#61726) KaiotEch válasza KaiotEch (#61691) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Gyerekek ebben senki nem tud segíteni? :F :R

(#61727) pjen válasza KaiotEch (#61691) üzenetére


pjen
félisten

Ahogy én tudom, lehet tévedek.Siemene helyett a Bosch van.Amíg volt Siemens a Bosch akkor is a 2 éves siemens modelt gyártotta.Nekem volt Bosch semmivel nem volt jobb mint a mostani Gorenje.Olyat vegyél aminek a leghosszabb a garija.

(#61728) koxx válasza pjen (#61727) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Olyat vegyél aminek a leghosszabb a garija." bekot akarsz vetetni vele? :DDD

(#61729) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Két vezeték nélküli porszívót néztem ki, az egyik a Xiaomi Roborock H6 [link] , a másik a PHILIPS Series 8000 SpeedPro Max Aqua XC8149/01 [link] .

Az alábbi kritériumoknak kellene megfelelni:
-A padló 70% csempe, a maradék laminált padló.
-3 rövid szálú szőnyegünk is van, fontos lenne, hogy azt is fel tudja porszívózni.
-Szeretném ha egy nagy egybefüggő felületet egyszerre fel tudjak porszívózni, ez kb 70m2, ennyit bírjon az akksija legalább.
-a keret max 150-180ezer forint.

A két porszívóról mik a vélemények? Illetve, ha van más ajánlott termék ilyen kategóriában, szívesen ránézek. Csak vezeték nélküli jöhet szóba. :)

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#61730) OPiiPO válasza koxx (#61728) üzenetére


OPiiPO
addikt

de rég volt már jó kis Beko vs Miele catfight :))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#61731) Tutivesztes válasza Tutivesztes (#61556) üzenetére


Tutivesztes
tag

Nos, Miele TwinDos problémára itt hagyom az egyik megoldást... A baj az volt hogy az 1-es tartály kevés folyadékot jelzett, pedig tele volt. A szerviz aznap kijött amikor telefonáltam, és mivel már nem garis, volt egy 13000 forintos kiszállási díj, és egy munkaóra, ami 18000 körül volt. Szétszedték a gépet, mert első körben azt gondolták nem érzékeli a tartályt a mosógép, de nem ez volt a baj. Szét kellett szedni a TwinDos adagolót mindkét tartálynál és kitisztítani, mivel mi saját mosószerrel és öblítővel használjuk, ami kicsit sűrűbb mint a Miele gyártmánya, így 2,5 év alatt eldugult. Megoldás: Havonta, vagy minden tartály újratöltés előtt a TwinDos tisztító programot lefuttatni, illetve A mosószert (1-es flakon) visszavette 50Ml-re, habár annak leírásában 75-105 ml szerepet. A szerviz azt mondta az túl sok és felesleges mennyiség. Az öblítő szintén 50-re lett belőve, mondjuk az annyi volt addig is. Leírva persze nincs sehol ez, de a szervizes tapasztalat megfizethetetlen...azaz megfizethető, 31000 forint volt ez a kör :)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#61732) pjen válasza koxx (#61728) üzenetére


pjen
félisten

Nemtudom, sose volt még Bekóm.Azelőtt Gorenjém se.Most van mosogató és kombinált tűzely, semmi bajom velük.

(#61733) koxx válasza OPiiPO (#61730) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rég volt, de nem lesz megint.

(#61734) farkas-j válasza KaiotEch (#61691) üzenetére


farkas-j
őstag

"Srácok mi alapján szoktátok végül eldönteni, hogy melyik mosogatógép jó?"
Mindenkinél más a preferencia a háztartási gép így pl. a mosogatógép választásnál.
Van aki a számára legszimpatikusabb márkát választja. Van aki az évekkel korábban vásárolt és akkor bevált márkát részesíti előnyben. Van aki kizárólag a felső kategóriából válogat, gondolván, hogy azok kevésbé hibásodnak meg. Van akik sznobizmusból választ a legdrágább márkák és készülékek közül. Van aki a neves megbízható hírében álló de nem olcsó márkák között válogat. Van akinek olyan kell amiben a legtöbb újdonság, szolgáltatás vagy csicsamicsa van. Van aki a küllem alapján dönt. Van akik a legolcsóbbat keresi, mert csak arra van kerete. Van akik az ár/érték/szükséglet alapján hoz döntést. Van akinek a hosszú gyári garancia a mérvadó. És van aki még sok más jellemző alapján dönt egy termék mellett. ;]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61735) farkas-j válasza koxx (#61733) üzenetére


farkas-j
őstag

Pedig az előbb éppen te provokáltad a vitát ;]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61736) RetepNyaraB válasza KaiotEch (#61726) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Bekók hangzatosak, ám nem jók, legalább is mosásra nem túlságosan. Lehet, hogy nem romlanak el...
Most LG-nk van, nagyon szépen mos. #Búgbaszikcsiripel, de szerencsére a hangjait ki lehet kapcsolni.
Legyen rá hosszú garancia, a többi manapság nettó lutri. Sehol sincs komoly mérnöki innováció szerintem, hanem "a múlt tapasztalatataira építenek" tehát panelekből sakkoznak aztán hol sikerül, hol nem.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#61737) Grande Ale válasza Tutivesztes (#61731) üzenetére


Grande Ale
őstag

Milyen mosószert és öblítőt használtál?

(#61738) ribarszki válasza szotyika77 (#61729) üzenetére


ribarszki
őstag

(#61739) farkas-j válasza RetepNyaraB (#61736) üzenetére


farkas-j
őstag

"Bekók hangzatosak, ám nem jók, legalább is mosásra nem túlságosan." :C
Mindezt milyen személyes tapasztalatból írod??? Nekem 4 éves tapasztalatom van egy Beko WMY 81483 LMB2 mosógéppel és kifogástalan! Vagyunk így még páran! ;)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61740) Blackhole13 válasza BB9000 (#61725) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Köszi a választ.
Hogy működik egyébként a Lidl-s? Hallottam olyat, hogy meg tud hülyülni a szabályozás.
Nekem a parasztba megoldott manuális visszacsatolás után minden felüdülés lesz, de a gari kapcsán igazad van, lehet várok még, hátha lesz újra akció.

(#61741) Aaron14


Aaron14
őstag

Van egy Indesit felültöltős mosogépem. Szerintetek mitől van ilyen nyikorgó hangja? [link]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#61742) Aaron14 válasza KilgoreTrout (#61724) üzenetére


Aaron14
őstag

Hallottam róla, hogy nagyon törékeny a kasztnija. Neked mi a tapasztalatod ezzel kapcsolatban? Mennyire strapabíró?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#61743) BB9000 válasza Blackhole13 (#61740) üzenetére


BB9000
senior tag

A Lidlis szuvidgép jól szuperál. Nincs agyon strapálva az igaz. :)

(#61744) RetepNyaraB válasza farkas-j (#61739) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Örülök, használd egészséggel!
Van egy Beko hűtőm, mosogatógépem és volt egy mosógépem. Egyiket sem venném meg újra, mert bár kedvező az áruk és gyakran hosszú garancia van rájuk (ami kétségtelen előny), de a használati értékük nem az igazi. Konkrétan a mosógép talán a 6632-es sorozat volt, négy éve újdonság, A+++ kategória, minden hülyeséget is tudott. Csak nem mosott szépen, akárhogy kapálóztunk. Apósom lakásában bérlőknek vettünk valami olcsóbbat (sajnos nem emlékszem pontosabban), az sem volt egy tigris. Számomra ez elég tapasztalat egy cégről, de nem akadályozok meg másokat a vásárlásban :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#61745) KilgoreTrout válasza Aaron14 (#61742) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

A felső (piros) része elég vékony, amikor először csuktam vissza én is megijedtem, hogy eltörik, mert meghajlik, mielőtt bepattannak a rögzítők. De rendesen meg van tervezve, a kritikus helyeken meg van erősítve, szóval nem volt vele gond, csak elsőre fura. Lecsukva nem mozog egyáltalán, mert a cső felőli része teljesen rásimul a belső alátámasztásra. Szerintem elég masszív gép, én soha nem éreztem, hogy különösebben vigyázni kéne rá.

A kábelbehúzásra rá kell érezni, az elején azt hittem hamar el fog romlani a rugó, de hiába kapott egy csomó finom port a vezeték a felújítások során, még mindig teljesen jól működik.

(#61746) undercover válasza undercover (#61723) üzenetére


undercover
senior tag

Rossz témában keresgéltem vagy itt nincsenek hűtő szakértők? :D

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#61747) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Vileda VR302 robotporszívóval van valakinek tapasztalata? Mennyire jó ez?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#61748) herdsman12 válasza undercover (#61746) üzenetére


herdsman12
őstag

Felül a keresőbe beírod, hogy hűtő, majd az utóbbi két-három évet átolvasod, lesz ott némi infó. Összefoglalónál is van tapasztalat 2 fajtáról.

(#61749) ribarszki válasza Tothgera30 (#61747) üzenetére


ribarszki
őstag

Gyorsan felejtsd el, és ennyiért keress egy 1-es Xiaomi Mi robotot.

(#61750) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Sziasztok,

normál (250l+) hűtők közül (tehát fagyasztó nem kell, mert az külön lesz), melyik az ajánlott olyan 150e-ig?
Gorenje R6192DW?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.