Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62501) Eagl3 válasza Alien4 (#62500) üzenetére


Eagl3
veterán

Ha beépíthetőt veszel szabathatsz rá bútorlap ajtót úgy tudod használni, a tetejét viszont nézegetned kell.

(#62502) Alien4 válasza Eagl3 (#62501) üzenetére


Alien4
tag

A mostaninak levehető a teteje, ezért akár be is lehetne tolni a bútorlap alá... De ugye az előző tulaj lecsapta ott a lapot és így van megoldva (nem értem a logikát...)

(#62503) Nagya21 válasza Donki Hóte (#62497) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Az nemillen....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62504) st6969 válasza pjen (#62492) üzenetére


st6969
őstag

"Van két 43" samu és egy 43",32",28" Lg"

Legalább egy normális méretű tv-t vehettél volna ;] :DDD

(#62505) pjen válasza st6969 (#62504) üzenetére


pjen
félisten

Nekem elég nagyok.

(#62506) OPiiPO válasza BBéci (#62490) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Sok évig teszteltem tévéket, az LG-k messze a Panasonic/Sony/Samsung hármas után következtek. Ez nem változott az utóbbi években sem." - szerencséd hogy ezt a sületlenséget nem valamelyik TV-s topicba írtad, ott szétszedtek volna, jogosan ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#62507) Gömbike válasza OPiiPO (#62506) üzenetére


Gömbike
senior tag

Van Samu tv és van kettő Lakatos Géza tv a lakásban.

Teljesen egyetértek veled, a Samu nyomába sem léphet az Lg-nek.

Az okos távszabályzó meg csak álom samuéknál😂

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62508) Digitalpimp válasza OPiiPO (#62506) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Hagyjad, BBéci mindent IS csinált és mindenhez IS ért, csak egy routert nem tud beállítani. ;]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#62509) seger válasza Digitalpimp (#62508) üzenetére


seger
addikt

Routerhez ész kell. A tv képéhez szem :DDD:D:))

(#62510) st6969 válasza OPiiPO (#62506) üzenetére


st6969
őstag

Engem most épp nagyon érdekelne, hogy milyen tv-t érdemes venni 43-49" között idős embernek, a lehető legolcsóbb, de ajánlható megoldást keresném, csak tv-zéshez (semmi 3D, hajlított kijelző vagy okos oprendszerre nincs szükség).
Melyik tv topicba menjek?

(#62511) BBéci válasza pjen (#62492) üzenetére


BBéci
titán

Az teljesen érdektelen, hogy alapból milyen a tévék színvilága, hiszen magától értetődő, hogy mindegyiket műszerrel kell kalibrálni, különben olyan messze lesz a színhelyestől, mint Makó Jeruzsálemtől.
Kezelgetni nem szoktam a be-kikapcsoláson, csatornaváltáson, hangerő állításon kívül.
Ráadásul az utóbbi 3-4 évben gyártott Samsungokkal sem vagyok kibékülve, ha most kellene vennem, az 99 %, hogy Panasonic lenne. A jelenlegi is az.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62512) BBéci válasza Digitalpimp (#62508) üzenetére


BBéci
titán

Mivel még soha életemben nem próbáltam routert beállítani, miért kellene értenem hozzá?

#62506OPiiPO
Nem sületlenség, hanem másfél évtizedes tapasztalat alapján kialakult vélemény. Ezt alátámasztja egy szintén sok éve az országot járó, kalibráló szakember is.

#62509seger
Nem csak szem, műszer is kell.
LG LCD tévé eleve nem lehet jó, mert IPS panelesek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62513) Elemental válasza seger (#62509) üzenetére


Elemental
addikt

Max ahhoz kell ész, hogy az ember rájöjjön, hogy a google a barátja.

(#62514) pjen válasza BBéci (#62511) üzenetére


pjen
félisten

Ezt a műszerrel kalibrálást mindíg baromságnak tartottam.Megveszek egy Tv t pont azért mert tetszik a szín világa, olyant szeretnék nézni.Hazaviszem hivok egy szakit aki beállítja olyanra amit sose vettem volna meg.Hú, de jó nekem.
Csak azok az LG Tv k IPS panelesek amiben például nem VA panel van.Egyébként se tudja mindenki szemből nézni a Tv t és betekintési szögben sokkal jobb az IPS.

(#62515) ribarszki válasza pjen (#62514) üzenetére


ribarszki
őstag

A kalibrálás után azt a színvilágot látod amit a rendező megálmodott. (Jó esetben) Az más kerdés, hogy az abnormális módon túlszaturált színeke amiket telefonokban, tévékben látunk, teljesen elvitték a színérzékelésünket, pedig azoknak semmi köze a valósághoz.
Egy bekalibrlát kijelzőn mindig sokkal kellmesebb filmet nézni.

Viszont egy bekalibrált Oled LG és Panasonic között maximum mozgásmegjelenítésben lesz különbség. De "vakteszten" biztos nem mondanád meg a különbséget.
Aki szeret filmet nézni, és nornálisan kalibrálható a tévéje, annak megéri.

De semmiképpen sem baromság..
De ne offoljuk, van ehhez szaktopik.

[ Szerkesztve ]

(#62516) OPiiPO válasza BBéci (#62512) üzenetére


OPiiPO
addikt

OK, rendben, meghagylak abban a hitedben hogy az összes LG LCD-ben IPS panel van ;]

#62510 st6969: ide szerintem, és töltsd ki légyszives az összefoglaló kérdéseket, akkor tudnak megfelelően segíteni neked.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#62517) Donki Hóte válasza pjen (#62514) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem baromság a műszeres kalibráció, nyilván persze annak, aki jó pénzért megcsinálja :DDD

Minden típusú TV-hez megkereshető az interneten az optimális beállítások leírása, azt mindenki be tudja magának állítani teljesen ingyen.

Ez nyilván nem tökéletes, mert minden TV egy picit máshogyan sikerül a gyárban, ezért ha valakinek nem elegendő ez a 98,5 %-os pontosságú beállítás, az szánja rá a 20 eFt a 99,8 %-os pontosságú beállításra, a fene bánja :K

Közeli rokon vett jó drága LG OLED TV-t, mert olvasta, hogy az jó, csak éppen a szoba világosságát hagyta figyelmen kívül, este 8 előtt nem tud TV-t nézni, mert túl világos van a szobában :U Vagy lecseréli egy olcsóbb IPS panelesre, vagy párszázezer Ft-ért szereltet fel redőnyöket a nagy ablakokra.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62518) koxx válasza Donki Hóte (#62517) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"este 8 előtt nem tud TV-t nézni" ez nekem erősen user errornak tűnik, nem a tv hibája.

(#62519) seger


seger
addikt

Kissé tv topik lett...

(#62520) Magill válasza BB9000 (#62476) üzenetére


Magill
csendes tag

Köszi szépen a hasznos választ. Lemértem a media marktban is egyezik a műszaki rajzokkal, bár a gépkönyvben szerelpő adatokba tényleg nincs minden belevéve. Én 67cm-t mondanék a helyszükségletének mélységre az a tuti.

Egyébként Elektrolux EW9H378S a szárítógép
A mosógép pedig AEG L8FEC68S
Valakinek van tapasztalata ezekkel?

(#62521) Elemental válasza seger (#62519) üzenetére


Elemental
addikt

Tévéből létezik miele?

;]

(#62522) Eagl3 válasza Elemental (#62521) üzenetére


Eagl3
veterán

[link] Nappaliba jó lesz? :D

(#62523) seger válasza Elemental (#62521) üzenetére


seger
addikt

Létezik. Előnye a Víztakarékosság

(#62524) BBéci válasza Donki Hóte (#62517) üzenetére


BBéci
titán

Ha érdekel, prezentálni tudom két teljesen azonos típusú és méretű tv kalibrált értékeit, mind az 56-ot. Köszönő viszonyban sincsenek egymással, ami az egyiken mínusz 14, az a másikon plusz 11. "Csak" ekkorák a különbségek, ezért másik példányon adódott értékeket lemásolni önbecsapás, hatalmas hiba!

#62519seger
A háztartások 99 százalékában található tévé és gépnek tekinthető, ezért csak minimálisan offtopik a téma.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62525) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A hűtőknél az energiaosztályok közötti különbség a valóságban mennyit számít?

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#62526) Eagl3 válasza Ł-IceRocK-Ł (#62525) üzenetére


Eagl3
veterán

Nem ez alapján választanék, hacsak nem minden másban megegyezik a két gép csak az egyiknek jobb az energetika osztálya.

(#62527) Elemental válasza OPiiPO (#62506) üzenetére


Elemental
addikt

Sok mindenben nem értek egyet Bécivel, de téve ügyben hallgatnék rá.

(#62528) Peterhappy válasza Magill (#62520) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nekünk éppen ilyen mosógépünk van.
2019. május közepe óta átlag kb. heti tíz mosás megy vele és nem túlzok. A Feleségem oda van érte meg vissza, ódákat zeng róla.

Mondjuk jó két hónapig keresgéltem is vásárlás előtt, melyik gépet válasszam.

Csendes, és nagyon szépen mos, nagyon elégedettek vagyunk vele.

Kieg: az elődje is egy AEG volt, az közel tíz évig szolgált bennünket, a burkolata kívül egyes helyeken már elkezdett megfáradni, de műszakilag még az is nagyon jó állapotban volt - ha nem nőttük volna ki, talán még ma is azt használnánk.
Akkoriban az AEG szárítógépünket még a mosógépen tároltuk, gyári összeépítő-kerettel. Az újra már nem tettem rá. Ha egymáson tárolnád őket, a keret szerintem előny, de persze nem feltétel.
Mivel egy cégcsoport, kompatibilitási gondjaid nem lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#62529) OPiiPO válasza Elemental (#62527) üzenetére


OPiiPO
addikt

most épp egyetértek vele, a #62524-ben tökéletesen igaza van

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#62530) Magill válasza Peterhappy (#62528) üzenetére


Magill
csendes tag

Köszi az infókat. Kicsit szét stresszeltem már magam rajta, hogy majd nem lehet a két gépet egymásra tenni stb. Összeépítőkeretet szeretnék hozzá venni pluszba. Nekünk LG volt az előző, de hát a kényes ruhákkal nem bánt jól...meg elkezdtek hibái előjnni 5 év után így inkább most eladtuk. AEG gépünk viszont semmilyen nincs. Helyünk úgy néz ki pont annyi van amennyi még elégséges.
Örülök, hogy a feleséged ilyen elégedett :D jó egy kis visszacsatolás, hogy nem választok rosszul. Egyébként az LG után nekem fura volt élőben a gumi a dobnál, az is bírja még?

(#62531) Peterhappy válasza Magill (#62530) üzenetére


Peterhappy
őstag

Egyelore meg tokeletes allapotban van a dob :K a gumi is, mint ujkoraban (koppkoppkopp)
En epp a komolyabb dob miatt valasztottam vegul ezt, mint a kb. azonos tudasu, olcsobb Elux tarsat.

Ha teheted, menj el egy Markaboltba (ez itt nem a reklam helye) es "tapicskold vegig" a kiallitott modelleket. En komoly eloszurest vegeztem a neten, mar tudtam, melyik szam, melyik betu mire utal, de kellett a szemelyes kontakt a vegso donteshez.

En egyebkent elfogult vagyok a markaval es altalaban a csoporttal, szoval csak ovatosan :D a sutonk es a fozolapunk is Elux, a regi hutonk (epp a napokban dicsertem itt) is az volt, de talan szerencsenk is volt.

[ Szerkesztve ]

(#62532) Donki Hóte válasza BBéci (#62524) üzenetére


Donki Hóte
veterán

35 ezer Ft-ért nyilván rohannak az emberek kalibráltatni a TV-jüket :D

Egy 80 eFt-os alap TV esetében ez eléggé értelmetlennek tűnik, egy 500 eFt-os PANA, SONY, vagy LG felsőkategóriás TV esetében pedig ha igaz, amit állítasz, akkor azt a TV-t nem kalibráltatni kell, hanem visszaküldeni a gyártónak :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62533) Magill válasza Peterhappy (#62531) üzenetére


Magill
csendes tag

38 hetes kismamaként itthon ülve már komoly munkaórákat öltem bele, hogy válasszak :D Férjem már ki van tőlem...Nincs mosógép és ma már muszáj lesz rendelni, hogy jövőhét elejére megjöjjön (remélhetőleg).

(#62534) Peterhappy válasza Magill (#62533) üzenetére


Peterhappy
őstag

:) jo egeszseget es sok boldogsagot nektek!

(#62535) Laca1212 válasza Elemental (#62527) üzenetére


Laca1212
őstag

Amúgy is... ízlésről vitatkozni?
Nekem kalibrálhat bárki bármit, bárhogy ha pl. az úgy nem tetszik. Hiába mondják hogyazúgyajó. Vicc tényleg.

(#62536) pjen válasza Laca1212 (#62535) üzenetére


pjen
félisten

+1

(#62537) Donki Hóte válasza Magill (#62533) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A férjed helyében én meghúznám magam, bár lehet, hogy nem ismeri a viccet:

Mi a különbség a 38. hetében lévő kismama és egy terrorista között?

A terroristával legalább lehet tárgyalni :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62538) BBéci válasza Donki Hóte (#62532) üzenetére


BBéci
titán

Két fórumtársunk kalibrál, a műveletért 10-12000 forintot kérnek és némi üzemanyagpénzt. Akinek nem ér annyit, hogy színhelyes legyen a tévéje...
A laptopom, vetítőm is kalibrált, nem csak a tévém, mert magától értetődő, hogy színhelyes képet akarok nézni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62539) pjen válasza BBéci (#62538) üzenetére


pjen
félisten

Ezt tényleg nem értem, láttam már pár kalibrált képernyőt.Az előző monitorom a sugárbiólógiai laborból származott, ótt lett kalibrálva.Nem tetszett. :)

(#62540) seger válasza BBéci (#62524) üzenetére


seger
addikt

Nem is azért írtam, de már jobban belemerülve a témába... ami már inkább tv topikba való.
De már megbántam....

(#62541) Donki Hóte válasza seger (#62540) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nincs semmi gond, egy átlagos porszívó vásárlásról szóló kérdésre kétszer ennyi hsz jön ;]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62542) OPiiPO válasza Donki Hóte (#62541) üzenetére


OPiiPO
addikt

vajon porszívót lehet kalibrálni :F

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#62543) Dan-szan válasza OPiiPO (#62542) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Biztos vagyok benne, hogy BBéci porszívóból is csak olyat használ amit kalibrálva van :DDD

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#62544) Magill válasza Donki Hóte (#62537) üzenetére


Magill
csendes tag

:D :D :D :D hát igen. Bár rajtam most döntésképtelenség ül... :D de már megrendeltem aztán lesz ami lesz... :D Reméljük egy 6 évet kihúzunk velük. Ő nem akart beleszólni mondván, hogy legyen olyan amit szeretnék úgyis én használom.
Peterhappy köszi szépen ^^ reméljük megszűnik a szárító kerülgetése a lakásban :D Nagyon köszönöm a segítséget! Majd ha már itt lesz meg kirpóbáltuk őket jövök beszémolni.

(#62545) Digitalpimp válasza Magill (#62544) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Mint ahogy a Mátrixban is mondták "a döntés csupán illúzió". :D

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#62546) Gyurike


Gyurike
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van valakinek tapasztalata Kärcher FC3 padlótisztítóval?

Nálunk 95%-ban keménypadló (laminált parketta, padlócsempe) van, ennek a hatékony tisztántartására keresnék valami hatékony eszközt.

A felmosós akkus porszívóról lemondtam, most ez a következő kiszemelt...

(#62547) ribarszki válasza Magill (#62544) üzenetére


ribarszki
őstag

Hát 230k-ért, hogy nem aeg mosógépet vennék az hótziher..

(#62548) koxx válasza ribarszki (#62547) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Annyiért van Miele ugyebár. De én is inkább bekot vennék.

:DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#62549) Magill válasza ribarszki (#62547) üzenetére


Magill
csendes tag

Miért melyik jobb szerinted ilyen árkategóriában? Bosch is drágább Miele is... nyilván szeretnék Mielet... de hát szabtam egy határt, nem fért bele. Samsung mosógéppel inkább nem kísérleteznék annak ellenére, hogy szinte minden Samsung itthon (sütő főzőlap pl.)

(#62550) koxx válasza Magill (#62549) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

248k a belépő Miele, itt már sztem full mindegy, hogy 235 vagy 248.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.