Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61051) ribarszki válasza tibbike01 (#61050) üzenetére


ribarszki
őstag

Felkaros Omron

(#61052) ggeleven válasza ribarszki (#61051) üzenetére


ggeleven
őstag

Mi tök jól elvagyunk a lidl-össel is egyenként, de valóban a felkaros Omront javasolják sok helyen. Próbáltam már összehasonlítani a kettőt és kb ugyanazt azt eredményt hozták.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#61053) Dluinet válasza tibbike01 (#61050) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Felkaros Omron, M2 és felette (M3, M4,....)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#61054) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Mosogatógépnek az ajtaja nyikorog, lent két oldalt van két görbe sín/zsanér, azokat mivel szabad olajozni?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#61055) pjen


pjen
félisten

Icsit keresgéltem, mert szetintem itt azért a sznobizmus is elő jött.Miele alap mosógép:Éves átlagos víz fogyasztás ami mindíg ki van emelve10120 liter.LG:10700 liter.Energia:Miele:177Kwh. LG:132Kwh
Ár:300000
130000

(#61056) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Mosógép, HAJDU energo Lux, folyik

Utolsó mosásnál kevés ruha volt benne és a centrifugálás elején, rövid ideig, csattogott. Ahogy a forgódob gyorsan pörgött képes lehetett odaverni az üstöt, amiben a dob van?

Most a mosógép kikapcsolt állapotában, nincs bedugva a konnektorba, felnyitom, zuhanyfejből töltöm bele a vizet és alul kifolyik.

A HAJDU energo Lux régi mosógép. Ezt még lehet javítani? Ha szerelőt hívok akkor kb mennyibe fog kerülni, mennyi lesz a teljes végösszeg?
Szervizbe nem tudom vinni. Emelet, nincs lift. Lakásban meg lehet javítani?

Van valami amit laikusként meg tudok nézni, ami segíthet mikor felhívom a szerelőt, mert jobb ha tudja mielőtt kijön?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#61057) Elemental válasza Dluinet (#61053) üzenetére


Elemental
addikt

Ezen felbuzdulva rendeltem egy M3 comfortot.

(#61058) OPiiPO válasza BBéci (#61048) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ezt én sem értem hogy miért háborodott fel farkas-j, ( mondjuk túl hosszú volt a hsz,. nem is olvastam el :DDD ) - ez egy szubjektív műfaj, el kell fogadni.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#61059) Dluinet válasza Elemental (#61057) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Azt vettem én is, mert ketten vagyunk, és két ember adatait tárolja.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#61060) Vaze válasza tibbike01 (#61050) üzenetére


Vaze
őstag

''milyen vérnyomásmérőt érdemes itthonra venni?''
Csak is Miele ;]

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#61061) Elemental válasza Vaze (#61060) üzenetére


Elemental
addikt

De a dyson sem rossz ám :)

(#61062) #48613632 válasza pjen (#61055) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ha veszel egy Bentley-t, ott sem azt fogod nézni, hogy mennyit fogyaszt ;]

(#61063) arcsin válasza tibbike01 (#61050) üzenetére


arcsin
senior tag

Nekünk az Omront és a Microlifeot ajánlották mint pontos, megbízható eszközt.

(#61064) farkas-j válasza BBéci (#61048) üzenetére


farkas-j
őstag

Neked tisztábbra mossa az új Miele a ruháidat mint a 20-25 éves Miele??? :Y
Ha ez így van, tehát az újabb gépek jobban mosnak, akkor kár beruházni olyan gépbe amit 20 évig lehet használni, hiszen közben jönnek olyan gépek amik még tisztábbra mosnak. Leragadnál a rosszabbul mosó gépnél? ;] :C

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61065) tibbike01 válasza farkas-j (#61064) üzenetére


tibbike01
őstag

A tisztaság csak egy tényező a ruhamosásnál. Vannak további fontos szempontok:
Mennyire kíméletes a ruhákhoz, ugyanazt a tisztaságot a lehető "legfinomabban" éri el.
Ezen kívül számtalan: gyorsaság, zaj, mosószer adagolás, centri sebesség, programozgatóság...stb.

[ Szerkesztve ]

(#61066) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Mosogatógép zsanér zsírzáshoz valaki?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#61067) Digitalpimp válasza E.Kaufmann (#61066) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Szerintem valamilyen finom olaj jó lehet. Műszer-varrógép stb.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#61068) E.Kaufmann válasza Digitalpimp (#61067) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

És a sajátodat is mernéd azzal olajozni? Elvileg ugye nem érintkezik közvetlenűl a mostalannal, de na, azért csak motoszkál az ember fejében, hogy mégse jó az első pár ötlet a varrógép olaj vagy a WD40.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#61069) Donki Hóte válasza E.Kaufmann (#61068) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A zsanért kenő anyag se közvetlenül se közvetve sem érintkezik a mosogatnivalóval, símán kenném varrógép olajjal. Sőt ha nehezen hozzáférhető helyen van, akkor WD40-el is :K

(De a BEKO mosogatógépem annyira tökéletes, hogy nem kellett kenni a zsanérját :C )

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61070) farkas-j válasza tibbike01 (#61065) üzenetére


farkas-j
őstag

És ezek közül melyiket tudja csak a Miele teljesíteni, és melyiket nem tudja egy olcsóbb gép?

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61071) koxx válasza Donki Hóte (#61069) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A wd40 nem kenőanyag (mármint a hivatalos leírása szerint persze az). valami magasabb viszkozitású háztartási szilikonzsír pont megfelelő.

(#61072) Grande Ale válasza farkas-j (#61070) üzenetére


Grande Ale
őstag

Neked valamiféle Miele fobiád van? Ha ennyire vágysz rá, miért nem veszel egyet részletre?

(#61073) BBéci válasza Grande Ale (#61072) üzenetére


BBéci
titán

Frusztrálja, hogy nem azt dicsérjük, ami neki van. Titkon, a lelke legmélyén tisztában van azzal, hogy minden, a Mielékről leírt elismerő, méltató szó színigaz. Bizonyítási kényszert érez, hogy meggyőzzön mindenkit, csak a legolcsóbbat érdemes venni, mert ugyanazt tudja, mint a legdrágább. Próbál valamiféle igazolást találni arra, hogy jól döntött. A maga szempontjából talán. De a hozzá társított, költött elméletek igencsak sántítanak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61074) tibbike01 válasza farkas-j (#61070) üzenetére


tibbike01
őstag

A célom csupán az volt, hogy megosszam a gondolatom arról, hogy léteznek más paraméterek is mosógépválasztáskor, nem csak a tiszta ruha. Természetesen ahogy növekszik az ár, úgy egyre "ügyesebb a gép", csendesebb, gyorsabb, kíméletesebb, testreszabhatóbb, a kérdés az, hogy a vásárló meddig kíván elmenni árban. És ha el tud menni 300k-ig akkor a Miele az ő gépe, ha nem akkor vannak jó gépek olcsóbban is.
De egy 80ezres Beko sosem lesz olyan, mint egy 150ezres Bosch vagy AEG, és ezek sem lesznek olyanok, mint egy 300+k Miele.
Tény, hogy az kb az összes gépből tiszta ruhákat fogsz kivenni, de nem ugyanannyira lesznek vizesek a centri után, lehet hogy fél év után tönkremennek a ruhák...a mosás hangosabb lesz és nőni fog a vízszámlád is...stb.stb.

Pontosan ugyanolyan mint az autóknál, mindegyik elvisz A-ból B-be, de nem mindegy, hogy hogyan, milyen komforttal. A Beko Suzuki a Miele Mercedes. Megértem azt az embert aki Suzukit vesz és azt is, aki Mercedest, és azt is megértem, hogy egymást kezdik el győzködni, hogy melyik a jobb, hiszen valami oknál fogva azt választották. :U

[ Szerkesztve ]

(#61075) Elemental válasza farkas-j (#61064) üzenetére


Elemental
addikt

Zsákutcába futott az érvekkel :)

(#61076) BBéci válasza tibbike01 (#61074) üzenetére


BBéci
titán

Haverom 18 évvel ezelőtt az új háza teljes gépparkját Mielékből állította össze, kivéve a kávéfőzőt, ami Jura abszolút csúcsmodell. Ezt és a mikrót kivéve a többit nem láttam működés közben, csak annyit tudtam róluk, hogy gyönyörűek és drágák.
Egy évvel később épült az én házam, körülnéztem a Mielék között, aztán az áruk miatt szomorúan lemondtam róluk és mást választottam. Akkor elhatároztam, hogy amikor majd valami elromlik, cserélni kell és lesz rá pénzem, csakis Mielét veszek. Sajnos 5 éve, porszívó vásárláskor elcsábultam a jelentős árengedményt látva. Jó az Electrolux, de nem annyira, mint egy Miele.
Hűtőgép vásárlás előtt három Media Markt szinte teljes választékát megvizsgáltuk, mindig visszatértünk a Sharpokhoz. Hitachi és Liebherr nem jöhetett szóba, főleg az utóbbi a maga millión felüli árával és nem is volt olyan a MM-okban.

#61074tibbike01
Súlyosan megsértetted a Suzukit és a suzukisokat azzal, hogy a gyártmányaikat a Bekókhoz hasonlítottad. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61077) Gömbike válasza E.Kaufmann (#61066) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én a háztartási gépekhez, pl. kávéfőző, mosogatógép, stb. ezt használ9m: [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#61078) peppe79 válasza Elemental (#61057) üzenetére


peppe79
senior tag

Az intelli wrap mandzsetta nagyon jó dolog, főleg, ha nem csak alkalomszerűen, hanem napjában többször is mérni kell. Nekünk is M3 comfort van. Anno még akcióban vettem, adtak mellé adaptert is.

(#61079) koxx válasza BBéci (#61076) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha jól tudom akkor a Mielének a LH gyártja a hűtőket (?)

(#61080) OPiiPO válasza Donki Hóte (#61069) üzenetére


OPiiPO
addikt

hüjjje, majdnem kiköptem a kakaómat :))

#61073 BBéci: nagyon szép megfogalmazás :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#61081) Donki Hóte válasza BBéci (#61073) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Minden szó, írás, amiben a Miele termékeket dícsérik az igaz :K

Pont ugyanúgy, mint amikor az összes többi létező márkát, gyártmányt dícsérik, mert azok is igazak :R

Ahogy az is objektíven igaz, amikor egy Miele, vagy más gyártmányú gépet szidnak, mert olyan is van. A Miele minden híresztelés ellenére ugyanúgy elromlik, mint bármelyik másik :(

A Miele gépek elsősorban német nyelvterületen elterjedtek, ezért érdemes a google keresőjébe németül bírni a miele defekt szavakat és máris ezrével jönnek föl német nyelvű találatok meghibásodott Miele gépekről, vagy hibás állapotban árult használt Miele gépekről.

Ez van, sokan hirdetik itt, hogy a Miele minősége mindenek felett áll, de ezt csak a hit támasztja alá, a tények nem :(

#61080 OPiiPO :

Ez van, ha valaki délután 1 órakor issza a kakaóját :P

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61082) BBéci válasza koxx (#61079) üzenetére


BBéci
titán

Azt mondják és alighanem igaz.

#61080OPiiPO
Kora délután kakaót iszogatsz? Éppen azon gondolkozom, hogy a háromféle pálinka valamelyikét, vagy a kétféle whisky egyikét válasszam ebéd előtti étvágycsinálónak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61083) koxx válasza BBéci (#61082) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekünk 6 éves lesz a LH hűtőnk, most se vennék mást.

Én Don Papa rumot kortyolok ebéd előtt, de a whisky se rossz ötlet :)

(#61084) ribarszki válasza Donki Hóte (#61081) üzenetére


ribarszki
őstag

Ne már, ez igaz??? :Y Vannak olyan Miele termékek amik elromolnak? Hát ez besz.rás...

Azért ez tényleg szégyen, hogy egy cég ami 105 éve gyárt mosógépet és évente 900.000db mosógép jön le a német gyártósorról, annál a márkánál dob a google találot arra, hogy "defekt". Hát ez valami döbbenet... :W

[ Szerkesztve ]

(#61085) pjen válasza ribarszki (#61084) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk az is döbbenet, a húsz évre tervezünk szlogen mellé csak 2 év garit ad, a + gari igen borsos árú tud lenni

(#61086) BBéci válasza pjen (#61085) üzenetére


BBéci
titán

Tisztában vannak azzal, hogy ami elromolhat, az elromlik. Miért adjanak hosszabb jótállást, mint amennyi kötelező. Akik azt teszik, kizárólag az eladások növelését tekintik szempontnak, cserébe vállalják a javítások költségét.
A Miele termékeket akkor is megvennék, ha egy hónap próbagarancia lenne rájuk, mert akkora az elismertségük.

#61083koxx
Anyámék Liebherr fagyasztója 22 éve működik hibátlanul, viszont ami nekem megfelelnem az 1,2-1,5 millió forintba kerül: [link]
Don Papa? Te aztán tudsz élni, csak megszületned volt nehéz. ;]
Megkóstolnám, mert szeretem a rumot, viszont beérem az ALDI-ban, LiDL-ben kapható kommerszekkel. Whiskyből Chivas és Johnnie Green van itthon, 12 évesnél alább nem adom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61087) pjen válasza BBéci (#61086) üzenetére


pjen
félisten

Igazi kubai fehér? :)

(#61088) BBéci válasza pjen (#61087) üzenetére


BBéci
titán

Konkrétan melyikre gondolsz? Fehérből ittam Havanna Club-ot, most mezei White Blossom van itthon.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61089) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Sziasztok,

elöltöltös mosógépet keresek. Melyiket érdemes venni Electroluxot, LG-t vagy Samsungot?Érdemes az 1400-as fordulatszámú gépekre kicsengetni nagyjábóol 20 ezerrel többet?száritógépet használok

(#61090) E.Kaufmann válasza Zsolt!! (#61089) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szerintem dobmérettől/átmérőjétől is függ és ahogy nézem, egyre kissebb dob a "trendi" ami a kevéske fizikatudásom alapján csökkentheti a hatékonyságát a nagyobb sebességnek, valamint ha hatékony is, inkább már gyűr (anyagfüggően), mint valóban "szárítana". Viszont az is igaz, általában lehet csökkenteni a sebességet, és sok gép/program nem is használ max centrifugát 1000 rpm felett. Szerintem csak azért ne ragaszkodj az 1400-hoz, hogy az neked tuti jó. Nézd meg inkább a többi paramétert és ha azt az 1200 is tudja, nem fogsz sokat veszteni

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#61091) pjen válasza BBéci (#61088) üzenetére


pjen
félisten

Havanna Club nagyon finom.A 80 as években 1 hétig Jerevánban voltam.Hat rúbel volt egy hétdecis, 2,75 egy üveg pezsgő.Rendes esti adag a szoba társammal.Egyébként nem vagyok nagy rum ivó.

[ Szerkesztve ]

(#61092) Nagya21


Nagya21
addikt

Höhöhöhö, mintha a totalcar erőmérö Dacia mérése utáni kommenteket látnám.....
(A Dacia az enyém volt!)
Olyanok fikázzák, akik nem is ismerik, de ha renault embléma lenne rajta, boldogan vennék.....
Üdv Nagya
UI: gyártsunk bekot miele emblémával:D:D:D:D

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61093) Zsolt!! válasza E.Kaufmann (#61090) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Köszi!

(#61094) Mauzes válasza Nagya21 (#61092) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerintem ha megkérdeznek 10 autós újságírót / tesztelőt, akkor 10-ből 10 azt mondja, hogy a Mercedes jobb, mint a Suzuki, de 10-ből 9 azt mondja, hogy szigorúan ár/érték arányban a Suzuki jobb, mint a Mercedes.

Én ezt gondolom a Miele vs. olcsó gép kérdéskörről. Ha tényleg van rá pénz, akkor nem fog a vállalkozó Suzukit venni Mercedes helyett, de azért lefosozni a Suzukit egyszerű sznobság és arrogancia.

[ Szerkesztve ]

(#61095) Wajk


Wajk
addikt

kb 5 éve Electrolux/AEG középkat vonallal építettük be a konyhát, de kb egy év után pl a sütőben a légkeveréses fűtőszál megadta magát, a mikró gombja kihagy és a mosogatógép is meghülyült.

Előtte ezt a márkavonalat toltam, mert "hazai" meg jó is volt, de kicsit megingott a bizalmam. Most újfent egy konyhát kell felszerelnem beépíthető sütő/gázos főzőlap kombóval.

Az utóbbi évben mintha hasonlókat hallottam volna az Elux/AEG vonalról. Vagy pozitívabb lett már a tapasztalat? Vagy csak én futottam rá...

nem szeretem ezt a kérdést, de van amelyik márka most ajánlott? pl LG nagyon bevált a fürdőszobában, de konyhai gépeket nem gyártanak :) Árukeresőn még mindig az Electrolux a húzó...

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#61096) peppe79 válasza Wajk (#61095) üzenetére


peppe79
senior tag

Mi is ráfaragtunk az Elux márkával, és sajnos nem vigasztal, hogy másoknál hibátlanul üzemelnek. :( Nálunk is a beépíthető sütő, és a mosogatógép hibásodtak meg először. Részben alsó-közép kategóriás Bosch-Siemensre váltottunk, azok (kop-kop) egyelőre gond nélkül üzemelnek.
A hűtő maradt egy olcsó Zanussi, ami műszakilag hibáltan, és a mai napig csendben teszi a dolgát. Viszont a mélyhűtő legnagyobb fiókja több helyen is elrepedt, eltört, az ajtó alsó élén pedig elkezdett aláhólyagosodni, felválni az alapozás nélküli, fehér festékréteg. De egy alső kategóriás, 5-6 éves hűtőnél ez egyáltalán nem egyedi eset... Idén, vagy legkésőbb jövőre cserélni szeretnénk, de talán ennél fogja majd a legnagyobb fejtörést okozni, hogy mit válasszunk helyette.

(#61097) tibbike01 válasza Nagya21 (#61092) üzenetére


tibbike01
őstag

Azért van Daciad mert az jó autó vagy azért mert nem tehetted meg, hogy drágábbat vegyél? :U

(#61098) Donki Hóte válasza tibbike01 (#61097) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egy Dacia tulajdonos nevében nem tudok nyilatkozni, majd elmondja a véleményt, de nekem is egy világméretű konszern alsó minőségi polcára besorolt márkanevű autóm van.

Aztán egy négy éves használt verzióról ilyen tesztet írnak :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61099) Laca1212 válasza tibbike01 (#61074) üzenetére


Laca1212
őstag

"A Beko Suzuki a Miele Mercedes."

Kicsit sántít ez...addig oké, hogy komfortban, prémiumságban, árban a Merci=Miele. DE megbízhatóságban már nem gondolom, hogy egy Merci jobb mint egy Suzuki.

Inkább: Miele = Lexus, ami prémium is, drága is,megbízható is. 😊

A Suzuki meg igenis megbízható, de valóban nem prémium.

[ Szerkesztve ]

(#61100) pjen válasza Laca1212 (#61099) üzenetére


pjen
félisten

A lexus megbízhatóságáról kollégám tudna irni és nem csak jót.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.