Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75001) z123456z válasza #32277248 (#75000) üzenetére


z123456z
senior tag

Kukába a viagrával! :)

(#75002) #32277248 válasza z123456z (#75001) üzenetére


#32277248
törölt tag

:D

(#75003) atirag válasza atirag (#74994) üzenetére


atirag
őstag

Üdv. Egy kis dreame v12 pro tapasztalat. Bár túl sokat nem szoktam porszívózni. De ezt muszáj voltam kipróbálni.
A gép minősége sztem jó. Színben fehéret akartam mint a xiaomi,de ez a szürke sem rossz. A dyson színe nekem nem tetszik.
A csomagolás rendben van ahogy kell. Sok tartozék van hozzá. Egy elelctrolux ultra silence zen van itthon amitől erősebben szív. Bár abban lehet már kellene egy hepa szűrő.
Az egyik partneremnél használtam többször talán dyson v12-őt és nem érzem gyengébbnek.
Önmagában nagyon erősnek érzem. Úgy érzem sikerült egy jó gépet választanom. Az akkuja beépített ami talán hátrány lesz a későbbiekben ha nehéz szerelni.
Mondjuk van rá legalább 4 év gari .

(#75004) daninet


daninet
veterán

Kellett már nagygépet visszaküldenetek futárral? Mosogatógépről van szó.
Mennyire kell becsomagolnom? Értelemszerűen semmi csomagolóanyagom nincs már meg hozzá. A szintezőlábait betekerve ráadásul nem stabil. :F Fogalmam sincs ezt hogy kellene megoldani az eredeti polisztirol csomagolása nélkül. Ráadásul mindenféle merevitő lécek voltak benne szállitáshoz ha jól emlékszem

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#75005) sinick válasza daninet (#75004) üzenetére


sinick
senior tag

Meghibásodás vagy elállás miat küldöd vissza? Garanciális még vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#75006) daninet válasza sinick (#75005) üzenetére


daninet
veterán

garis, meghibásodás miatt küldöm vissza

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#75007) pjen válasza daninet (#75006) üzenetére


pjen
félisten

Ha garis mért Te küldöd vissza, vigyék el ők.

(#75008) sinick válasza daninet (#75006) üzenetére


sinick
senior tag

Ha garis, akkor nézd meg milyen. Ha kötelező normál jótállásban vagy, akkor 10 kg-ot meghaladó termék, tehát nem te viszed vissza, hanem bejelented a kereskedőnek és intézik ők. De intézeheted te is a gyártóval vagy szervizzel, ha tudod. Bejelentéstől indulnak a 15 napos határidős játékok. Ha nem kötelező normál jótállásban, hanem valami önként vállalt trükkös garanciában vagy már, akkor az általában már korlátozott, ahol kérhetnek ők beszállítást meg csomagolást is.

[ Szerkesztve ]

(#75009) daninet válasza sinick (#75008) üzenetére


daninet
veterán

alzán vettem, whirpool mosogatógép. Bejelentettem, elfogadták és azt írták vagy vigyem be az üzletbe vagy küldjem be futárral.
Felhívom ma a whirpool központi számát mert két máraszerviz is van a városban a weboldaluk szerint, lehet, hogy alzát teljesen ki lehet hagyni.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#75010) zolda


zolda
tag

sziasztok!
szeretnék egy kis segítséget kérni. ha valaki mostanában vásárolt Electrolux szárítógépet és már megkapta hozzá a promóciós kézi ruhagőzölőt, megtenné nekem, hogy lefotózza és elküldi nekem a ruhagőzővel együtt küldött újabb promóciós szórólapot (webshopos értékelésért törölköző + szárítólabda jár)?! én sajnos elkevertem, így nem tudom, hogy milyen email címre és milyen üzetenet kell küldeni...
köszönöm!

(#75011) sinick válasza daninet (#75009) üzenetére


sinick
senior tag

Ne vidd sehova se, mert nem neked kell vinni. A Whirlpool házhoz fog menni. Jelentsd be nekik is meg a Whirlpoolnak központnak is. Nekik csak azért, hogy érezzék a törődést, meg lehet később szükséged lesz rá és így előrébb leszel pár nappal!

(Jut eszembe, ha nem magánszemélyként vagy az Alza nem magyar eladóként adta el, hanem pl. szlovák, akkor más a gyerek fekvése, mert a jogaid korlátozottabbak. Ezek a számláról kiderülnek.)

(#75012) gyulazsolti válasza zolda (#75010) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

Ment privátban.

(#75013) losslessonly


losslessonly
csendes tag

Sziasztok!
Csapágyas lett a Whirlpool WWDC 9614 mosó/szárító gépünk (centrifugáláskor extrém hangos lett). Tudtok javasolni ehhez megbízható (hozzáértő és nem arany árban) budapesti szervízt? Privátban is jöhet. Köszönöm.

(#75014) pekka93 válasza Gyurike (#74967) üzenetére


pekka93
csendes tag

Szia!

A Hoovert én is tudom javasolni, 500-as széria nagyon jó! Bitang szívó ereje van és megáll a lábán! :)
Plusz két részre szedhető így elég könnyű tárolni is. (Nekem Hydro van, a felmosó része nem az igazi, szerintem egy simával jobban jársz) :K

(#75015) daninet válasza sinick (#75011) üzenetére


daninet
veterán

csehországi cím van a számlán magyar kft bélyegzővel :DDD
Akkor felhívom a whirpool-t közvetlen.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#75016) mexel


mexel
veterán

Samsung mikrót szeretnék venni, de nem tudom a típusszámnál mit jelenthetnek az utolsó betűk. Sehol nem találok infót erről.
AW vagy AS a végződés és utána van / el is, az után néha van /EO is, azt sem tudom mi lehet. Valamelyik a szín lesz, nem tudom a többi mi, hogy grill funkció stb.
Tök jó hogy vannak ezek csak kár hogy a samsung oldalán sem találok semmit erről

(#75017) #32277248 válasza mexel (#75016) üzenetére


#32277248
törölt tag

AW fehér
AS szürke
EO beépíthető
De lehet rosszul emlékszem :F
Ja az utolsó az hülyeség, de az első kettő az a szín.

[ Szerkesztve ]

(#75018) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Hali! Van egy közepesen régi Electrolux gáztűzhely, aminek a gyújtása egyik pillanatról a másikra meggajdult. A 4 ből a jobb hátsó egyáltalán nem gyújt. Viszont a másik három mindhármat gyújtani akarja egyszerre , ha csak egyiket is külön próbálom. Remélem érthető.
Most lenne egy olyan kérdésem, hogy szerintetek egyébként is az összeset gyújtja, ha egyiket nyomom, csak éppen azt fogja égetni, amelyik el van fordítva, vagy külön kellene neki szikráztatni?
Remélem a kérdés is érthető!
KÖSZI! Tomi

[ Szerkesztve ]

(#75019) #32277248 válasza DDA40X (#75018) üzenetére


#32277248
törölt tag

Egyszerre szikrázik mind általában, ha valamelyik nem megy, nézd meg nincs vajon elkoszolódás a szikráztató körül?

(#75020) losslessonly


losslessonly
csendes tag

Sziasztok!
Olyan mosó/szárító gépet keresek, amely javítható csapágyas-hiba esetén (mint megtudtam, a Whirlpool nem). Fontos paraméter még, hogy a mélysége ne legyen több kb. 54cm-nél.
Samsung WD70TA046BE/LE
Lg F2DV5S8S2E
Lg F2DV5S7S1E
Lg F4DV710S2SE (neccesen talán elfér)
Lg F2DV5S7S0E
Lg F2DV5S7N0E
Indesit BDE 961483X WS EU N
Electrolux EWWN1685W
Candy ROW 4856DWMCE/1-S
Indesit BDE 961483X WS EU N
Candy CSOW 4855TWE/1-S
Aeg L6WNJ68W
Ezek méretben kb. jók lennének, de a javíthatóság/élettartam is fontos lenne, kérlek javasoljatok ezekből, köszönöm.

(#75021) sinick válasza daninet (#75015) üzenetére


sinick
senior tag

A cím mindegy. Ha van rajta magyar adószám, akkor magyar cég és belföldi az ügylet. Ha nincs, akkor a WP szerviz lehet elutasít. Írd majd meg légy szíves, hogy mi lett a fejlemény.

(#75022) balojazz válasza #32277248 (#75019) üzenetére


balojazz
tag

Az én régi, kb 2006-2008-as Teka gázfőzőlapom egyenként szikráztatott: ha lenyomtam a gombot, gyújtott az egyik rózsa, közben elfordítva jött a gáz is. Fura lenne, ha egyszerre menne, biztonsági okokból is.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#75023) pjen válasza balojazz (#75022) üzenetére


pjen
félisten

Az én gorenjémen is mindíg csak az szikrázik amelyiket nyomoml

(#75024) #32277248 válasza balojazz (#75022) üzenetére


#32277248
törölt tag

Volt indesit gáztűzhelyünk ott mindegy volt melyiket nyomtad mind a négy szikrázott, a gáz persze csak abból jött amit el is tekertél, a muterék vesta-ján meg egy külön gomb van erre és mind a négyet szikráztatja, szóval van ilyen is olyan is.

(#75025) pjen válasza #32277248 (#75024) üzenetére


pjen
félisten

Gorenje előtt egy karancs volt, az is úgy működött mint a tiéd.

(#75026) #32277248 válasza pjen (#75025) üzenetére


#32277248
törölt tag

Ezek szerint akkor csak a régebbi tűzhelyek működnek így. Mindig tanul az ember. :R

(#75027) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Na, megadta magát (ismét) a kombi gázkazánunk HMV szivattyúja, így újfent nincs meleg víz a csapban. Ez felvet néhány kérdést:

1.- Mivel így ünnep előtt biztos nem lesz olyan szakember, aki gyorsban ezt elvállalja, a kérdésem, hogy ti hogy és mivel oldanátok meg a fürdést? Kád van, de vízforralóval egy örökkévalóság telehordani meleg vízzel. Szomszéd/rokon a közelben nem játszik.

2.- Milyen kombi gázkazánt (márkát, típust) ajánlanátok helyette? Már tuti cserés lesz, mert sokszor és sok alkatrészt költöttünk rá.

3.- Valami alternatív megoldás a meleg vízre hosszú távon a gázkazán helyett? Bojlert, ha nem muszáj, nem szeretnék (nagy a család, hamar kifogy). Napelem nincsen.

Köszönöm a tanácsokat előre is. :R

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#75028) Nagya21 válasza AssAssynn (#75027) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Mosógép, 90°c progi, ürítés, ott a forróvíz.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#75029) AssAssynn válasza Nagya21 (#75028) üzenetére


AssAssynn
őstag

200 IQ
Ez tetszik, erre nem gondoltam. :R
Már csak azt kell kitalálnom, hogy melyik programot indítsam, és hagyjam-e végigmenni, vagy félúton állítsam át leeresztésre ahhoz, hogy jó idő/mennyiség/energia arányban kapjam meg a meleg vizemet.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#75030) sinick válasza AssAssynn (#75027) üzenetére


sinick
senior tag

Szia.

1. Egyszer mi is 2 hétig éltünk kazán nélkül. 3-4 forralással csinálsz egy fél kád forró vizet. Forró vizet visszahűtöd fürdővíz melegre.

2. Sok hiba miatt gondolom van már állandó szerelőd. Bizz abban, amit ő ajánl. (Nálam Vailant van, családban Immergas, Westen Quasar van meg. Nem igazán jobb az egyik a masiknal. Az én szerelőm mindháromnak szervizese is, azt mondja egy kutya már mind. Tervezett működés 10 év, a többi ajándék.)

3. Ha nagy a család, akkor valami napelemes és /vagy napkollektoros víztárolós megoldás. Nekem ezt 10 éve nem ajánlották, mert akkor gazdasagos, ha min kb. 10 fő használja. Most nem tudom hogy éri meg.

(#75031) z123456z válasza Nagya21 (#75028) üzenetére


z123456z
senior tag

Gyerekkori emlékek...volt az a pici, magyar, automata mosógép, na azzal csinálta ezt anyám, ha épp nem volt melegvíz.

(#75032) Zeki


Zeki
nagyúr

Legolcsóbb műanyag vízforralót széttörni és azzal? Vagy nem tudom merülő forraló van-e még . Abból a nagyobb. Emagon van 3000W-os.

[ Szerkesztve ]

(#75033) D1Rect válasza AssAssynn (#75029) üzenetére


D1Rect
félisten

Én felhívnám az összes szerelőt a környéken, hátha valamelyik kijön és megcsinálja az ünnepek előtt.

(#75034) Dorian válasza AssAssynn (#75027) üzenetére


Dorian
félisten

2-3:
Fűtő kazán + indirekt vízmelegítő kiegészítve ilyen helyzetekre elektromos fűtőbetéttel. Komfort + ellátásbiztonság

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75035) pjen válasza AssAssynn (#75027) üzenetére


pjen
félisten

Nekem egy 80 literes hajdú bojler van tartalékban. Én egy átfolyós víz gáz vízmelegítőt tennék.

(#75036) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

Thomas Pet & Family Takarítógép (788568) árkategóriájában (kb 90-100k) van jobb alternatíva 2 éven aluli gyerek + macska + szőnyeg peremfeltételekkel? kb 120m^2 alapterület, szőnyegen kívül nagyrészt hidegburkolat van a házban.

emellett egy belépőszintű elux porszívó van, de az alkalmatlan a feladatra (szőnyeg + macska)

(#75037) Hauptmann válasza D1Rect (#75033) üzenetére


Hauptmann
addikt

Pesten találsz, a barátnőmnek is tegnap meghalt a kazánja,,ma jön a szerelő.

(#75038) ribarszki válasza Ringman (#75036) üzenetére


ribarszki
őstag

Neked kell tudod, hogy mekkora szükségetek van takarítógépre. Én biztosan nem vennék, mert évente 1x bérelek egy Karcher takarítógépet és kész. (3 kislányom is van.)
A kemény padlóra meg totál felesleges, semmi haszna.
A macskaszőrhöz turbókefe kell a szőnyegre, ülőgarnitúrára.

(#75039) Ringman válasza ribarszki (#75038) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, akkor átgondolom ezt, évi 1x bérlés valóban nem nagy tétel.

(#75040) Dorian


Dorian
félisten

Béreltem 1-2x, de a bérelhető állomány olyan gagyi állapotban van, hogy aztán inkább vettem.
Náluk a ritka általános nagytakarításon kívül sokszor kell elővenni kisebb feladatokra. Pl. gyerek besétál a szőnyegre sáros cipőben, máskor kutya lehugyozza a másik szőnyeget, a harmadikba pedig vmi kaját taposnak, stb stb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75041) BrandonXXV válasza AssAssynn (#75027) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

A kombi kazán nem a legjobb megoldás melegvíz gyártásra, de nyilván működik és használható megoldás.

A külön HMV tároló+elektromos fűtőbetét elég üzembiztos, én is azt támogatom, ahogy más is írta már. Persze, ha van hely és elfér.

Kazánból (kondenzációs) meg kell próbálni nem az “olcsóbb” vackokat választani, hanem kicsit minőségibbet (pl. Viessmann, Hoval…).

Sajnos nagyon elmentek az árak, itt is.

Az olcsóbb kazánokhoz amíg nem kell hozzá nyúlni, szuper, de aztán ha egyszer elindul a lavina. Tele vannak műanyag és a végletekig vékonyított alkatrészekkel.

Működési elvben az összes kondenzációs kazán azonos, csak a kivitelezés nem mindegy.

(#75042) Gömbike válasza BrandonXXV (#75041) üzenetére


Gömbike
senior tag

Teljesen laikus vagyok ebben, de csak egy kérdés.

Az mennyire járható út, hogy egy levegő-víz hőszivattyúval kiváltani a melegvíz ellátást?

Én azon gondolkodtam, hogy egy puffer tartályt beiktatva lehetne csinálni 35-37 C fokos vizet. Fürdeni elég, mosogatás úgy is géppel megy, a kézihez meg elég lehet a 37 Celsius.

Azért merült fel a gondolat, mert
a nyáron felállított medencémet hőszivattyúval fűtöm fel mikor hűvösebb az idő. S az tökéletesen működik.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#75043) BrandonXXV válasza Gömbike (#75042) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Az a 35-37 fokos melegvíz kicsit kevéske, főleg, ha azt is figyelembe veszzük, hogy a legionella baktérium szereti az ilyen hőmérsékletet.
Vannak megoldások hőszivattyús vonalon, amik alkalmasak már melegvíz (HMV) előállítására is, de alapvetően egyik sem szeret magas hőmérsékleten (50-60 fokon) dolgozni.
Vannak kompakt hőszivattyús HMV tartályok is.
Sajnos elég drága mulatság mindegyik.

Medencefűtésre azért jó, mert nem kell magas hőmérsékleten mennie és az sem baj, ha sokáig tart neki.
HMV-nél az sem mindegy mennyi idő alatt tölti vissza a kivett melegvizet.

Puffertartály valóban segíthet ebben, de azért oda is kell az aránylag magas hőmérséklet, mert különben sosem éred el a kívánt melegvíz hőmérsékletet.

Hőszivattyú alapvetően alacsony hőmérsékletű felületfűtéshez/hűtéshez ajánlott.

Már radiátoros alkalmazása sem ajánlható mindenhova (nagyobb felületű radiátorok cseréjével az is jó tud lenni).

(#75044) pjen válasza Gömbike (#75042) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem simán működhet. Rengeteg hőszipkához tartozik HMV tartály.

(#75045) Nagya21 válasza Ringman (#75039) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Egész évben dyson V11 akkus porszívó van napi használatban.
Évente 1x előveszem a Thomast, porszívózás(nincs porzsák, vizet porlaszt a légbeszíváshoz, vizbe csapatja le a koszt), majd vizes takarítás(itt már éppenhogy csak koszos lesz a víz).




Ez a porszívós eredmény......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#75046) Gömbike válasza pjen (#75044) üzenetére


Gömbike
senior tag

Köszönöm szépen a válaszaitokat a melegvizes gondolatomhoz. :R :R :R

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#75047) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, 4 éve vettem egy lg no frost alulfagyasztós hűtőt.
Pontos típust nem tudom, de a LG GBB61PZJMN típushoz hasonló, csak a beállítás sor nem az ajtó keretben van, hanem belül a hűtött térben, fagyasztó -19-re, hütött tér 3 fokra állítva.

Működött rendesen, aztán nyáron arra lettem figyelmes, hogy a fagyasztó legalsó fiókjában nem annyira fagyottak a dolgok, persze a fiókok tömve.
Aztán pár napja arra lettem figyelmes, hogy a hűtött rész se az igazi, pár ételen látszik, hogy nincs rendesen hűtve.

Elvileg hátul és oldalt megfelelő távolság van a falak és a gép között, szellőzött rendesen eddig is.
Szétcsavaroztam alul és kitisztítottam a port, vont rendesen belőle, jobb oldalt alul van egy kis három műanyag lapátos ventilátor, az tiszta kosz volt, mindent letisztítottam, a ventilátor és az előtte lévő talán motor alkatrész (ami a ventilátor előtt van közvetlenül a szellőzőrácsnál) között alul volt kis folyadék/víz, amit felitattam.
Mindent visszaraktam, fagyasztóból kivettem dolgokat annyira, hogy mind a három fióknál legyen szabad a befúvó rész meg a fiókok teteje, de nem javult a helyzet.
Most a fagyasztó is a legnagyobbra fokozatra (-23fok talán) és a hűtött tér is a legnagyobbra (1 fok) van állítva, mert különben melegebb lenne belül.
Beraktam hőmérőket, a hűtött tér most 4 és 5 fok között van, a fagyasztó -1 és -2 között mozog.
Fogyasztásmérő is van rajta, 20-30 watt között van a fogyasztása és 6-9 óránként felugyrik kb 20 percre 190-200 wattra.

Kérdés, hogy mi lehet a baja?

Illetve garancia már nincs rá, viszont elvileg az lg 10 év kompresszor garanciát vállalt a gépre, bár nem biztos, hogy megvan még a számlája (media markt vásárlás), ennek az érvényesítésének mi lenne a menete?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#75048) z123456z válasza Zirowe (#75047) üzenetére


z123456z
senior tag

Na, most jól megijesztettél. Vettem is gyorsan két olcsó, kínai hőmérőt. Eddig jónak néz ki.

(#75049) BB9000 válasza Zirowe (#75047) üzenetére


BB9000
senior tag

Leírásod alapján hűtőközeg szivárgásra gondolok. Ez egy elég nehezen orvosolható hiba. Meg kell találni, hogy hol szökik el a gáz. Azért nehéz a javítása, mert az egész hűtőrendszer be van burkolva hőszigetelő habba. Az illesztési pontokon kell ellenőrizni és szerencsés esetben megtalálja a szerelő. Befoltozza a lyukat és újra feltölti. Az említett két művelet összköltsége kb egy fél hűtőgép ára.
A kompresszorgaranciával ez esetben semmire nem mész, mert az még nem romlott el. Ha teljesen elillan az összes hűtőközeg és úgy járatod, akkor akár a kompresszor is tönkremehet, de akkor sem jársz majd jól, mert a 10 év garancia a kompresszorra csak úgy érvényes, ha a szakszerviz cseréli ki. A szakszerviz munkadíjára már nem vonatkozik a garancia, azt neked kell megfizetned. Az LG csak az alkatrészt biztosítja ingyen. A kompresszorcsere munkadíja is elég tetemes költség. + hűtőközeg újratöltés ott is kell.
LG garanciális ügyintézés telefonszámok : itt

[ Szerkesztve ]

(#75050) Zirowe válasza BB9000 (#75049) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszönöm a részletes választ. :R

Most eléggé elszomorítottál, rövid időn belül ez a második drága lg termékem, ami vásárlás után viszonylag rövid időn belül komoly hibát mutat, a másik egy két éves oled tv.
A pontos típus egyébként GBB60PZGFS, nem mintha számítana.
Lefutott közben az lg saját smart diagnosis programja is, ami semmi hibát nem mutat, szerinte az áramlásérzékelő, a ventilátormotor, a lepárló kiolvasztó és minden más is rendben van, csak sokat nyitom az ajtót (ami amúgy nem is igaz amióta ez a para van, a program szerint írt szám nem felel meg az elmúlt napok tényleges nyitásainak).
Érdemes ezzel az lg-hez fordulni vagy inkább maszek szerelő, esetleg vegyek egy másik hűtőt?
Lg-hez fordulás esetén kell-e az eredeti számla vagy mivel már bolti gari nincs rá csak az ő garijuk, azt látják a gyári számából?

Egyébként külső behatás hiányában, ha tényleg hűtőközeg szivárgás történt ilyen "rövid" idő alatt, akkor az alapvetően nem hibás termékre utal?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.