Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62751) allein válasza allein (#62746) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, meglesem :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#62752) Fr3eWar válasza Veron (#62744) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Mindig csinálja vagy csak néha?
Olyan mintha valami zipzár vagy szilikon anyag az üveghez érne minden fordulatnál.
Legalábbis nálunk néha van ilyen és az pont így szól.

(#62753) Veron válasza Fr3eWar (#62752) üzenetére


Veron
őstag

Mindig csinálja. Üresen pörgetve is.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#62754) Astery válasza allein (#62746) üzenetére


Astery
senior tag

Egy kolléga írt a Philips porszívóról véleményt. Nekem is az van. Teljes mértékben elégedetten használom második porszívóként hét közbeni lakás takarításra. Azt gondolom, hogy a 60 hónapos garancia sokat számít. Rengeteg helyen lehet 15-20 %-os Philips kuponhoz jutni - úgy pláne megéri szerintem. Már persze ha ebben a 60-70 Ft-os árkategóriában gondolkozol.

(#62755) PrometheusX válasza Veron (#62744) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Hasonló dolog fordult elő édesanyám Beko mosógépénél is. Minden fordulatnál nyekergő hangot hallottunk, hasonlót ehhez, csak rosszabbul (olyan mintha fém-műanyag súrlódott volna). Centrizésnél maximális fordulatszámon elhallgatott ez a hang. Szervizes ismerős azt mondta hogy csapágy, de amúgy "bármi" lehet. Jobbnak láttuk bejelenteni mint hibát a Bekonál és szervizessel megnézetni.

Mint kiderült beüzemelésnél alul egy hungarocellap bent maradt a dob alatt (ilyen rögzítő amúgy), és ennek ütődött neki a dob, ezzel okozva a nyekergő, súrlódó hangot. A Beko szerzives nagyon szuper volt, azt mondta hogy emiatt kiszállási díjat kellene felszámolnia, de majd valahogy megoldja hogy ne legyen belőle plusz költség.

Ja, és azt is mondta hogy az újabb típusú mosógépek alá már nem kell ilyen mosogatógép szőnyeg (tudjátok ez a jó vastag gumilap). Elég a lábakat beállítani és készen vagy.

Nem biztos hogy segítettem / megoldás lesz a problémádra, de gondoltam hogy leírom. Ha esetleg nem kapnál választ, én mindenképpen megpróbálnék LG ügyfélszolgálattól segítséget kérni a biztonság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#62756) simico válasza agroman (#62726) üzenetére


simico
aktív tag

Belefér 160 liter körüli fagyasztó is? Ott már nagyobb a választék mint 100 liter körül.
Mi márciusban vettünk második gépnek 168 literes Beko RFSA-210K30 WN fagyasztót. Mivel max 55 cm széles gép fér be a nagy LG hűtőnk mellé (és máshol még ennyi hely sincs), ezért csak Beko és Gorenje maradt, utóbbi viszont nem volt raktáron. Eddig jól teljesít, legfelső fiókban is tartja a beállított hőmérsékletet. A kompresszort mellette állva is alig hallani.

A 60 cm széles gépeknél viszont már sokkal nagyobb a választék, például Liebherr is van. Ha nem ragaszkodsz a 100 literhez és nem kell keskeny gép, akkor jóval több márka közül választhatsz. A 100 liter egyébként is hamar megtelik :)

(#62757) simico válasza PrometheusX (#62729) üzenetére


simico
aktív tag

Nekünk WTV-6632 B0 van, talán az inverteres motor az egyetlen különbség a 6633-ban. Elégedettek vagyunk vele, korábban írtam már róla tapasztalatot, keress rám.
Az LG inverteres mosógépeket is nézzétek meg, jó tapasztalatokat hallok róluk ismerősi körben.

(#62758) varmi2


varmi2
nagyúr

Üdv.

20k körül keresek valami mikrohullámú sütöt. Mit ajánlanátok.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62759) Veron válasza PrometheusX (#62755) üzenetére


Veron
őstag

Köszi.
Fél évig nem volt baja, 1 hete meg nyekereg. Laikusként, amit tudtam megnéztem, de semmi triviálist nem találtam. Lehet be kellene jelenteni, csak COVID miatt nem akarunk beengedni most szerelőt. Vajon lehet így használni?
Electrolux amúgy.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#62760) BBéci válasza Veron (#62759) üzenetére


BBéci
titán

" COVID miatt nem akarunk beengedni most szerelőt"
Ugyan már!
Mindenkin legyen maszk, nyisd ki az összes ablakot amikor megérkezik a szerelő és amikor elment, az után 15 perccel csukd be.
Nálunk e hónap 8-án voltak ketten kéményt ellenőrizni, a fent leírt protokollt követtük és még élünk. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62761) agroman válasza simico (#62756) üzenetére


agroman
senior tag

köszönöm a válaszod!

egy fős háztartáshoz kellene és az árkülönbözet is jelentős.

------

(#62762) zoli03


zoli03
őstag

Xiaomi Dreame XR-nél van jobb választás az alábbi szempontok alapján?
- nagyrészt járólapon és parkettán lenne használva
- a maradék részben kisebb, rövid szálú szőnyegeken
- kárpitokat is szeretnék vele porszívózni (portalanítani)
- állat nincs a házban, csak női hajszál
- max 75e Ft

Köszi

(#62763) Gömbike válasza varmi2 (#62758) üzenetére


Gömbike
senior tag

Semmit.

Vagy használtat.

Annyit romlott a forint az elmúlt 1-1,5 évben, hogy sajna emelned kell a kereted kb. 30-ig.

Ott már van életképes gép, elég nagy szàmban.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62764) varmi2 válasza Gömbike (#62763) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jöhet a 30as ajánlott lista.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#62765) Veron válasza BBéci (#62760) üzenetére


Veron
őstag

Oké, senkit nem szeretnék meggyőzni, mindeki úgy áll hozzá a vírushoz, ahogy neki tetszik. Peace.

Viszont a mosógép már kézzel pörgetve is fémes, csikorgó hangot hallat. [felvétel]
Ha jól tudom ezekre 1 év gari van, ami lejárt (egy éve vettük, fél éve van használatban), de ha beregisztrálom, akkor meghosszabbítható a garanciaidő. Regeljem be és egy nap múlva jelentsem be, hogy elromlott?
Hogy megy ez Electroluxéknál?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#62766) pjen válasza Veron (#62765) üzenetére


pjen
félisten

Ti se mentek sehová.

(#62767) Laca1212


Laca1212
őstag

(#62768) Gömbike válasza varmi2 (#62764) üzenetére


Gömbike
senior tag

Pl: [link]

A Samut azért szeretem, mert a kerámia belsőt nagyon könnyű tisztán tartani.

S inkább a 800 w-os gépek közül választanék, egyenletesebben, jobban melegít.

A grill meg jó melegszendvicshez, sült cuccokhoz, stb.

Én ezt venném: [link]
Annyival nem kerül többe, nagyobb, a vasárnapi leveses tál is belefér, s sokkal, de inkább nagyságrendekkel jobban melegít.
Ez meg mindent megcsinál: [link] , nekünk egy komoly ilyesmi Samu van.

A péksütitől kezdve a sült krumpliig mindent megcsinál. Kivált egy forró levegős katrancot, amit mostanàban divat reklámozni. Csak van hozzá egy plusz normális mikród.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62769) BBéci válasza Veron (#62765) üzenetére


BBéci
titán

Nagyon komolyan veszem, de nem viszem túlzásba. Amit a hétvégén,
Budapest belvárosában láttam, az elborzasztott és felháborított. Már a második oltást is megkaptam, de így sem mennék maszkos tömegbe, pláne maszk nélkülibe.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62770) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

A beépített mosógép előtt kisebb tócsát találtam. A szűrő előtti fedőlapot eltávolítva láttam, hogy a fedőlap belülről két helyen is nedves. Mi lehet a probléma? Esetleg szivárog a szűrő?


(#62771) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#62770) üzenetére


Apollo17hu
őstag

jajj, most látom, hogy az ajtó tömítésével lehet gond, mert ott folyik a víz :(

(#62772) PrometheusX válasza Veron (#62759) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Igazad van, én is megnéztem pár Electrolux beüzemelési útmutatót, az aljában nincs semmi ami rögzítené a dobot.

Akkor az is egy jó kiindulópont ha az Electrolux ügyfélszolgálatot felhívod megkérdezni, hátha kaptak hasonló bejelentést. Legrosszabb esetben ha működésben is látszik a dolog, akkor lehet hibabejelentést kell tenni.

Nem tudom, én is azt tanácsolom mint BBéci: mindenkin maszk + szellőztetés + fertőtlenítés a szerelő után megelőzheti a bajt (persze nem vagyok szakértő, de én így csinálnám). Talán meglehet így oldani a vizitet "minimális" kockázattal.

simico: még egyenlőre nézelődök, főként az LG-Bosch-Beko gépei közül. :) Nem tudtam eldönteni, de ha megvan, fogom jelezni. :)

[ Szerkesztve ]

(#62773) BB9000 válasza Veron (#62765) üzenetére


BB9000
senior tag

A hang alapján nekem úgy tűnik, hogy vagy egy fém cucc beszorult a dob és az üst közé és az adja azt a nyekergő hangot, vagy maga a motor. Ahhoz, hogy ez kiderüljön, a mosógépet szét kell szerelni és le kell venni az ékszíjat. Ez típusfüggő, de ezen a videón egy hasonló művelet látható. YT video [link] . Ha az ékszíj leszedése után már nem nyikorog a dob forgatására, akkor a motor a ludas, ha továbbra is nyikorog, akkor az üstöt kell szétkapni, -ha egyáltalán szét lehet- és kiemelni az idegen tárgyat.

[ Szerkesztve ]

(#62774) Wohme


Wohme
tag

Sziasztok!

1, Mekkora a lakás alapterülete amit tisztán szeretnénk tartani? 60nm
2, Milyen a szőnyeg-szilárd burkolat aránya a házban? Két szobában parketta, két közepes méretű szőnyeggel, illetve járólap a konyhában
3, Van-e poratka-allergiás a családban? Nincs
4, Van-e kisgyermek/gyermekek a családban? Nincs
5, Lakik-e háziállat (kutya, macska) a háztartásban? Nem
6, Fontos-e a minél halkabb és gazdaságosabb üzemeltetés? Nem
7, Átlagosan milyen gyakorisággal vesszük használatba a porszívót egy héten? 2-3 alkalommal

Rengeteg hozzászólást olvastam, meglepően látom, hogy porszívókérdésben elég magas az elfogadható árkategória.

A Miele termékeknél azt látom, hogy a C2-től kezdődik a legjobb vétel, de 75 ezret nagyon sokallok érte.

30-40 ezer Ft-ot tudnék egy porszívóvásárlással lenyelni jelen állás szerint, itt lenne szükségem egy olyan strapabíróbb gépre, amely képes elvégezni a munkát tisztességgel.

A keresgélés alapján ebben a kategóriában találtam egy Sencor SVC 8YL gépet 30 ezerért, amit sokan ajánlanak, viszont a fórumon olvasva 2 esetben is nagyon hamar megadta magát a technika, ezért kicsit tartózkodom a vételétől.
A másik tényező, hogy ez egy kifutó termék. Ezzel kapcsolatban milyen hátrányok érhetnek?

Az utolsó kérdésem a szűrő- és porzsákcserére irányulna. Tudok szabványporzsákot venni majd, miután a termék kifutott teljesen? Hol tudom ezt beszerezni?

(#62775) koxx válasza Wohme (#62774) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miele C1 kell neked, az 55k. Az ilyen sencor és társai felejtősek.

(#62776) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok,

grilles mikrohullámú sütőt kell vennem otthonra.
Kritériumok: Digitális időzítő legyen rajta, grillfunkció.

Mik az ajánlott márkák, típusok, boltok?
40.000 Ft nál többet nem szeretnék kiadni érte.

LG MH6565CPS - típust néztem ki, de horror ára van, meg alig kapható pár helyen. :R

(#62777) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Az újabb, tehát az 1-2 éves mosógépeket szabad e (elsősorban BOSCH) ecettel ki tisztítani olykor? Elég megosztott véleményeket hallok/olvasok róla, régebbi gépeknél bevalik az újaknak állítólag többet árt mint használ?! Igaz ez?
Mosogatógép tablettq ajánlott helyette? Szintén olvasok hasonló pozitív tapasztalatokat vele.

(#62778) koxx válasza atika88 (#62777) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Beledobsz 2 tablettát ráküldöd 90 fokra aztán kész.

(#62779) pjen válasza atika88 (#62777) üzenetére


pjen
félisten

A Bosch nak van képviselete, mért nem hìvod fel.Igaz, hogy 5 éves és LG, de Asszony átlag havonta önt bele 1 liter 20% os ecetet és 90 fokon átmossa.Semmi baja.Egyébként is hozzá nyom rögtön egy csomó vizet.

[ Szerkesztve ]

(#62780) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok,
Szüleimnek szeretnék akkus álló porszívót, viszont elvesztem a kínálatban. Hidegburkolat van mindenhol, illetve egy macska, utóbbi miatt a kárpittisztítás hatékonysága kedvező lenne.
Dyson-nál most anyák napi árakon fut pár porszívó, ahogy utánanéztem V10 Motorhed (170k) vagy V11 Animal Extra (200k) lenne nyerő. Alzánál a V10 Motorhead 100k, de nem érzem az igazinak, őszintén szólva nem nagyon sikerült kiigazodni a különböző típusok között.
És akkor itt van most a Xiaomi Roidmi NEX X20 120k-ért a MediaMarktnál. Ár alapján ez a legszimpatikusabb, illetve tetszik, hogy a működéshez nem kell folyamatosan nyomva tartani a gombot (ez utóbbit nem is nagyon értem a Dysonnál).
Mi a véleményetek, kinevezhető legjobb a fentiek közül, vagy igazából már egyikkel sem járnának rosszul?

(#62781) Nagya21 válasza Bazsee71 (#62780) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Az Alzánál a v8 motorhead 100k!! Azért jó ajánlat, én azt mondanám vedd.
Nekem V11 van( v6-v7 után), de nehezebb mint a V8, ez a gyerekeknek van parkettára használják+1macs, fluffy fejjel nagyon jó, +a kis kárpittisztító fej kárpitra is O.K.
Az, hogy folyamatosan húzni kell a ravaszt, áramtakarékosság, mert csak addig működik a motor , míg használod.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62782) koxx válasza Nagya21 (#62781) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Az, hogy folyamatosan húzni kell a ravaszt, áramtakarékosság" ha tolod a padlón folyamatosan akkor milyen áramot takarítasz meg? ez borzasztó béna tervezési hiba sztem amit úgy látszik a V15-be is továbbvittek.

(#62783) ribarszki válasza Bazsee71 (#62780) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha hidegburkolat van mindenhol, akkor felejtsd el a motohead-es Dysonokat. Absolute modellt keress, ahhoz van plüss Fluffy fej.
Ezért: [link] Sokkal-sokkal gyorsabb és alaposabb.
Amúgy pár hét múlva nálunk is lesz Dyson V15, ahhoz olyan fluffy fej lesz amin lézer világítja meg a koszt a fej előtt.
Meg egy 260k-s árcédula..

A Xiaomi sem rossz hidegburkolaton, de azért távol van minőségben a Dysontól.

(#62784) Gömbike válasza Sly189 (#62776) üzenetére


Gömbike
senior tag

Parancsolj: [link]

A samunak könnyű a belsejét takarítani.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62785) d@minator válasza atika88 (#62777) üzenetére


d@minator
addikt

[link]
Büdös?

[ Szerkesztve ]

(#62786) #48613632 válasza koxx (#62782) üzenetére


#48613632
törölt tag

" ez borzasztó béna tervezési hiba"
Szerintem ez nem hiba. Ezt szándékosan készítik ilyenre. Nehezen tudnám elképzelni, hogy a Dysonnál ez eddig nem jutott eszükbe.
Az persze más kérdés, hogy hasznos e, vagy haszontalan ez a funkcióhiány, de hogy tervezési hiba lenne, azt nem hiszem.

(#62787) Bazsee71 válasza ribarszki (#62783) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi a tippet, ez a Soft Roller fej lesz a nyerő. 130-ért találtam V8 Absolute-ot, V10 Absolute-ot pedig 200-ért. Papíron sokkal jobb az utóbbi, de megér vajon 70k többletet?

(#62788) BBéci válasza #48613632 (#62786) üzenetére


BBéci
titán

Félreértetted! Nem tételezte fel senki, hogy a mérnököknek nem jutott eszébe a gomb reteszelhetősége. Az a hiba, hogy valami eszement ötlettől vezérelve direkt olyanra tervezték, amilyen lett.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62789) Laca1212 válasza Bazsee71 (#62780) üzenetére


Laca1212
őstag

Ugyanez érdekelne dyson-okkal kapcsolatban, csak nálam van kevés rövid szőrű, normál szőnyeg is. kb 10 m2, a többi laminált parketta, linóleum, fa parketta. A lakás 50 m2, szőrözős állat nincs.

A sokféle dyson közül melyik lenne ajánlott olyan 100 - 150e környékén? Akár használt is játszhat...

[ Szerkesztve ]

(#62790) koxx válasza BBéci (#62788) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen, ez tudatos mérnöki bénaság. A lehetősége sincs meg, hogy a user döntse el, hogy nyomni akarja folyamatosan vagy reteszelni.

(#62791) BBéci válasza Laca1212 (#62789) üzenetére


BBéci
titán

Vagy laminált, vagy parketta! Előbbi préselt fazúzalékra kasírozott műanyag fóliás padlóburkoló, utóbbi színtiszta fából készül. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62792) pjen válasza koxx (#62790) üzenetére


pjen
félisten

+ a használati, először próbáljuk ki, hogy a forgó kefe nem bántja e a szőnyeget, padlót.Ha bántja akkor ne használjuk?Jobbakon a forgó kefét kilehet kapcsolni.Távolról se akkora csoda.

(#62793) Laca1212 válasza BBéci (#62791) üzenetére


Laca1212
őstag

Igazán köszi! :C

(#62794) Nagya21 válasza koxx (#62790) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nem mérnöki bénaság, hanem energia hatékonyság.
Ha lerakod a hagyományos porszívót, hogy arrébrakj vmit, akkor azt hagyod menni, a dyson viszont leáll, sporol, csak akkor működik, mikor használod......
Egyébként meg bontható szölö-virágkötöző, oszt go ha idegesít.....:DD:DD:DD

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62795) Nagya21 válasza Laca1212 (#62789) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Dyson V8 elég, ha sok pénzed van és a szönyeggel eggyütt az alsó szomszédot is akarod takarítani, akkor V10-V11.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62796) Laca1212 válasza Nagya21 (#62795) üzenetére


Laca1212
őstag

V8-ból melyik pontosan? Ez mondjuk?

[ Szerkesztve ]

(#62797) Veron válasza BB9000 (#62773) üzenetére


Veron
őstag

köszi, hívom az Electrolux szervizt és meglátjuk. nem hiszem, hogy tudnék bármit is kezdeni ezzel házilag.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#62798) pjen válasza Nagya21 (#62794) üzenetére


pjen
félisten

Tudod mért csinálták ilyenre?ha nagyra állítod 5 pers alatt kimerül.Turbó üzemben egy nagyobb szőnyeget nem tudsz vele normálisan ki porszivózni.

(#62799) Nagya21 válasza pjen (#62798) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Turbó mód 12-14 perc....V11:DD:DD:DD
De nem nagyon van rá szükség, mert autómatán is elég.

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62800) Nagya21 válasza Laca1212 (#62796) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Igen jó lesz.
A sörtés fej a szőnyegekre, a fluffy fej a padlóra.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.