Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62851) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

300-350 000 Ft körül van értelmes side by side 4 ajtós hűtő?

Minimum 350l hűtőtér kell de ezen kívül sok elvárás nincs, minél hosszabb gyári garancia még esetleg.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#62852) BBéci válasza sittes79 (#62843) üzenetére


BBéci
titán

Soha nem volt gagyi, sőt, Németországban a Miele mellett szerepelt. Nézz utána az Öko Lavamat névnek! A '80-as években csorgattam a nyálamat rájuk, amikor a Neckermann és OTTO katalógusokat böngésztem.

#62851Termi16
Whirlpool-t és Beko-t láttam abban az árfekvésben, de miután alaposan megnézegettem, megtapogattam őket, Sharpot választottam. Sokkal drágább, de minden alkalommal, amikor ránézek vagy kinyitom valamelyik ajtaját, örülök a döntésemnek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62853) Termi16 válasza BBéci (#62852) üzenetére


Termi16
őstag

Köszi!

Visszaolvastam és volt elég sok hozzászólás a témában, a hőmérséklet ingadozásra lett megoldás?
Másfélszer annyit mondjuk én nem szívesen szánnék rá. :B

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#62854) BBéci válasza Termi16 (#62853) üzenetére


BBéci
titán

Én sem szívesen adtam érte 545000 forintot (sikerült a listaárnál olcsóbban megvenni), de valami eszméletlen jó érzés a használata.
A hőmérséklet ingadozása teljesen normális, két másik (Samsung és LG) hűtőszekrényt is mértem egy ideig, azok legalább ekkora, vagy még nagyobb eltéréseket mutattak. Az emberek döntő többsége nem monitorozza folyamatosan a hűtők belső hőmérsékletét, ezért fogalmuk sincs attól, mennyi az annyi.
Attól ijedtem meg, hogy a fagyasztóba helyezett érzékelő leolvasztáskor -10-et is mutatott. De csak a jégkocka tartóban. A középső és alsó rekeszekben, ha a cucc tetejére tettem, akkor -14-15 volt a legmagasabb érték, ha a fiókban középtájra a fagyasztott élelmiszerek közé, mint a utóbbi hónapokban, akkor -16-17. De csak pár percig, ahogy ezt eléri, pár perc után csökkenni kezd és beáll a kívánt mínusz 20. Ismétlem, ez csak a no frost funkció során fordul elő. Elkezdi, 20-25 perc alatt éri el a maximumot utána kajakra rákapcsolja a hűtést. Nyitogatástól, behelyezett élelmiszerektől függően 24-36 óránként megy ez végbe.
Kényelmesen elférnek a sörök, könnyű megtalálni azt, amire éppen gusztusom támad. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62855) Termi16 válasza BBéci (#62854) üzenetére


Termi16
őstag

Ja értem, akkor nem volt probléma.
Persze, mi is mindenképpen ilyet szeretnénk. :) Most egy beépített van, azt gondoltuk annál kisebb a kétajtós side by side sem lesz, de mégis kisebb pár centivel, meg a fene se fog a hűtő részben a legaljára hajolgatni :D Úgyhogy mindenképpen négy ajtós változatot keresünk.

A Tied tuti nagyon jó, de nem biztos hogy nekem ér plussz 200-250-et az, hogy minőségibb belül. Mondjuk látom nálad a sör kapott főszerepet :D :C

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#62856) Csabroncka válasza BBéci (#62854) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Ez sör reklám ;] :)) ?

"in medias res"

(#62857) Batib válasza BBéci (#62854) üzenetére


Batib
őstag

A hűtő az pöpecnek tűnik, de a sörökben úgy látom elég nagy a szórás. (az én ízlésem szerint)

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#62858) koxx válasza Batib (#62857) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A Pau búza jöhetne, a többi nem az én világom.

(#62859) BBéci válasza Batib (#62857) üzenetére


BBéci
titán

19 különféle sör látható a képen, szeretem a változatosságot.

#62858koxx
Nagy búzasör kedvelő vagyok, egyik kedvencem a Paulaner, de a Krombacher még finomabb.
Világosból a képen látható Radeberger, Wernesgrüner, Berliner Kindl és San Miguel szintén fincsik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62860) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Barátnőm vett egy paramentesítő keszüleket.
A hatuljan levő dugót kihuzta,hogy tömlövel vezesse el a vizet,ne a tartalyba gyüljön.
Te tovabbra is a tartalyba megy a víz,nem a csőbe.
Mi lehet az oka?

(#62861) CoolBoy323 válasza koxx (#62858) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Aldis Karlskrone hibátlan, imádom :DDD

(#62862) BBéci válasza CoolBoy323 (#62861) üzenetére


BBéci
titán

Nem rossz, szinte mindig van belőle itthon pár dobozzal, de messze van a Paulaner/Krombacher/Edelweiss/Erdinger/Schöfferhofer/Hofbrau/Franziskaner és társaitól. Az Adelskronen és a Perlenbacher szintjén van, leárazáskor 160-180 forintért lehet ezeket megvenni, annyiért kiváló az ár/érték arányuk. Hullámzó a minőségük, néha túlzottan élesztősek, üledékesek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62863) Bazsee71 válasza BBéci (#62852) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nekünk Whilrlpool van, soha többet. Azt már tudtam, hogy a felültöltős mosógépeik rohadnak, de naivan szavaztam egy esélyt a hűtőnek. 2 évig nem is volt különösebb gond, de most már elég komoly hangja van.

(#62864) CoolBoy323 válasza BBéci (#62862) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Én is az ár/érték aránya miatt szeretem. De kb fél éve nem volt akcióban, 220-230 körül van!

Én tálca számra veszek :DDD

(#62865) pjen válasza CoolBoy323 (#62864) üzenetére


pjen
félisten

Egy sörnél mit jelent az ár érték arány?Hánytól lehet berúgni?Én például szeretem a löwenbrau- t és hasonlókat, és nem szeretem a paulanert, és egyik búza sört sem.Viszont a Polgári strandon csapolt megy sör kifejezetten finom.

(#62866) koxx válasza pjen (#62865) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A löwen az mondjuk eléggé hát hogy is mondjam, belépő sör.

(#62867) M3oH válasza koxx (#62866) üzenetére


M3oH
addikt

Elég visszafogottan fogalmaztad meg, hogy sz@r sör :)

(#62868) ribarszki válasza M3oH (#62867) üzenetére


ribarszki
őstag

A Löwen-t 15évvel ezelőtt szerettem. Bár persze sokkal fiatalabb voltam, megszépülnek az emlékek, de szerintem nem is 4-es, hanem 5-ös volt az alkohol foka. Nekem akkor a komlójának volt egy kicsit banános beütése. Mára sajnos ihatatlanná változott ez a sör.

De így a Soproni Ipa a bevezetésekor nagyon nagy kedvenc volt. Kimondottan erősen ízes-illatos bodzás beütésű komlóval. Azóta teljesen megváltozott - hátrányára.

[ Szerkesztve ]

(#62869) Tussky


Tussky
tag

Sziasztok,
Új hűtőt szeretnék venni, sajnos a lehetőségek eléggé korlátozottak, mert a méret adott ami efér, így max 55cm széles és max 61cm mély, alul fagyasztós gépet keresek. Hosszabb nézelődés után ezeket találtam:
Gorenje RK4182PS4 (nincs no frost, E energiaosztály, 3 év garancia, 200/77L)
Sharp SJBA05DTXLFEU (no frost, F energiaosztály, 2 év garancia, 194/70L)
Navon 289 X (no frost, A++ energiaosztály, 3 év garancia, 266/72L)
MPM 256-FF-22 (no frost, A+ energiaosztály, 2 év alapgarancia, 166/66L)

Első ránézésre a Navon tűnik a legjobbnak, de számomra ismeretlen márka. Egyedül a Gorenje ami ismerősnek tűnik, de az a leggyengébb az összes közül. Ezekkel van valakinek tapasztalata vagy van másik ajánlott gép ebben a méret kategóriában ?

(#62870) pjen válasza M3oH (#62867) üzenetére


pjen
félisten

Ez izlés kérdése , nekem a paulaner és társai a szar sör.Pau ból egyszer kaptam egy 5 literes kia hordót a 3/4 része a lefolyóba került.Nem elég a lőwen, szeretem az arany fácánt, arany ászokot, a dobozos Heinekent ,az üvegest nem, a Stefit és még a kozelt is.Azért elég széles paletta.

(#62871) seger


seger
addikt

link erről mi a véleményetek?

(#62872) Bazsee71 válasza pjen (#62870) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ízlésen tényleg kár vitatkozni, de a minőségnek vannak objektív szempontjai is.

(#62873) Gömbike válasza pjen (#62865) üzenetére


Gömbike
senior tag

A feleségem is csak a meggy sört issza meg hőségben, a normál nem kell a szervezetének.

Amúgy, mint már írtam, az első szakmám felszolgáló, ott az iskolapadban mi bizony nem azt tanultuk, hogy meggyből is lehet sört készíteni :DD :DD :DD

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62874) BBéci válasza ribarszki (#62868) üzenetére


BBéci
titán

Az eredeti Löwenbrau remek sör, régebben nagyon sokat (havonta) jártam ki Münchenbe, gyakran azt ittam. Amikor Kőbányán elkezdték gyártani, teljesen rendben volt, aztán az alkoholtartalommal együtt a minősége is zuhanni kezdett. Nem véletlen, hanem szándékos olcsósítás, "gagyisítás" folyt, ezt a sörgyár egyik vezető beosztású emberétől tudom. Ugyanez történt a HB-val és az egykor csúcskategóriás Rocky Cellar-ral is.
A Soproni IPA minősége havonta változik, néha egészen finom, de többé nem kísérletezem vele. Viszont az APA-jukban eddig még nem csalódtam.

#62870pjen
Amiket felsoroltál, a Heineken kivételével, hulladék, mosogatólé sörutánzatok. A gyártók szándékosan készítik olyanra, azok a legolcsóbbak. Tömegterméknek szánják azokat, aki normális, tisztességes sört akar inni, az nyúljon mélyebben a zsebébe.
Szerintem, ha valaki olcsó sört akar venni, akkor a német boltláncok saját márkásait válassza, leginkább leárazáskor. Az Adelskronen, Perlenbacher és Bergkönig olyankor 149-159 forintért kapható, nyári melegben üdítőitalként, hétköznapi étkezések mellé kiválóak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62875) koxx válasza BBéci (#62874) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A Rocky Cellar sose volt csúcskategóriás, az olyan 3-5e ft/dbz-tól indul. Hacsak nem úgy érted, hogy az adott sörfőző üzem legmagasabbra pozícionált terméke volt :)

(#62876) pjen válasza BBéci (#62874) üzenetére


pjen
félisten

Még Te írod, hogy mosogató lé.Én nem iszom 140 150 forintos adelskronen és hasonlókat.De szerintem ez ízlés kérdése.Nem iszom búza és alkohol mentes söröket. :)Talán az ár ami a legkevésbé befolyásolja azt, hogy milyen sört iszom.

[ Szerkesztve ]

(#62877) BBéci válasza koxx (#62875) üzenetére


BBéci
titán

Azért gondolod ezt, mert fiatal vagy. A múlt század '60-as-'70-es éveiben a magyar söriparnak két exportképes terméke volt: a Paracelsus és a Rocky Cellar. Előbbi egy brutálisan testes, 22 Balling fokos barna sör volt, Nagykanizsán főzték. A Rocky Cellar gyönyörű, igényes címkéjű palackokban került forgalomba. [link] Látható rajta az alkohol tartalom, 5,8 %!
Idézet egy cikkből:
"A Rocky Cellar ugyanis egy meglepően patinás és régi márka, még a kommunista államosítások előtti Dreher-érából származik, igaz, meglehetősen kanyargós életúttal. A hatvanas-hetvenes években exkluzív exportmárkaként, a nyolcvanas években BNV-győztes sörkülönlegességként, a kilencvenes években pedig meghatározhatatlan piaci szerepű reliktumként találkozhatunk vele."

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62878) koxx válasza BBéci (#62877) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Köszi, de már nem vagyok az :N prémium termék lehetett, de nálam a csúcskategória mást jelent. Mivel inkább stout-porter vonalon mozgok ott vannak igazán elborult sörök és árak.
Amúgy az a durva, hogy az oktoberfestes Löwen 6,1%-os, köszönőviszonyban sincs az itthon kapható csudiszép kék dobozos borzalommal.

Azt hiszem lassan át kéne menni a sörtpoikba mert mindjárt jön vmi nagybetűs és dádá lesz, hogy ennyit offolunk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62879) BBéci válasza pjen (#62876) üzenetére


BBéci
titán

Azok akciósan kerülnek annyiba, az alkoholtartalmuk 5 % körüli, nem butított 4-esek, mint a magyar Löwenbrau és társai. Ismétlem, sörgyári termelés vezető nevezte hulladékoknak. Kénytelenek voltak olyanokkal tölteni a piacot, mert igény van rájuk. Az Adelskronent a neves, német Ottakringer sörgyár készíti, a Bajor tisztasági törvény alapján. Ez önmagában garancia a jó minőségre, nincs bennük kukoricagríz és hasonló vackok.

#62878koxx
Akkoriban az volt Magyarországon a csúcs sör. Az ára is mutatja, mert 15 forintért adták akkor, amikor a Radebergert 12-13-ért lehetett megvenni.
Ha porter, akkor egészen finom a Soproni. Tegnap vettem 220-ért a Tescóban.
Hol van a sörtopik?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62880) pjen válasza BBéci (#62877) üzenetére


pjen
félisten

Látod a Rockyt se szerettem soha.Inkább elmentem a 4 es kapuhoz a sörművekhez és vettem családit.Mindíg volt jegyem.

(#62881) Batib válasza BBéci (#62879) üzenetére


Batib
őstag

Bocsi, de az Ottakringer az osztrák, és elég hullámzó a minősége. Az áruházi márkákkal pedig az a baj, hogy koránsem biztos, hogy mindig ugyanott készülnek. pl létezik cseh és lengyel Argus is, sőt asszem spanyol is.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#62882) pjen válasza BBéci (#62879) üzenetére


pjen
félisten

Attól én még szerethetem.

(#62883) BBéci válasza Batib (#62881) üzenetére


BBéci
titán

Igazad van, Oettingert akartam írni. :B
Argusból az üvegesek voltak finomak, a szűretlen, a világos 14 fokos és a barna 16 fokos. Sajnos régóta egyiket sem lehet kapni. A dobozosaik számomra rémesek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62884) Elemental


Elemental
addikt

Szerintem meg minden sör szar. Meg bármilyen alkoholos ital szintén. Ha be akarok b.szni, úgy két-három évente :DDD , akkor kénytelen vagyok meginni, mert nincs rá más mód, de hogy finomnak neveztek bármilyen alkoholos italt...

(#62885) BBéci válasza Elemental (#62884) üzenetére


BBéci
titán

Miért kellene "bebaszni"? Nem azért isszuk a sört. Sőt, a többi szeszesitalt sem, hanem az ízek miatt.
Az alkoholos italok fogyasztása szervesen hozzá tartozik a gasztronómiához, a kulináris élvezetekhez. Megkoronázzák az étkezéseket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62886) pjen válasza Elemental (#62884) üzenetére


pjen
félisten

Azért egy kis kubai fehér rum fínom tud lenni és néha kis szalon spicc se elvetendő.

(#62887) OPiiPO válasza Elemental (#62884) üzenetére


OPiiPO
addikt

Erre egyszerű a megoldás: nem kell annyit inni hogy bebassz.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#62888) pjen válasza OPiiPO (#62887) üzenetére


pjen
félisten

Vagy nem kell kijózanódni.

(#62889) BBéci válasza pjen (#62886) üzenetére


BBéci
titán

Inkább igazi, hungarikum kisüsti pálinka, mint bármely más külföldi ital!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62890) pjen válasza BBéci (#62889) üzenetére


pjen
félisten

Nem ellenzem, sőt.. :)

(#62891) seger


seger
addikt

Megpróbálom mégegyszer :)
Valakinek van tapasztalata erről a hűtőről?
link

Félve írom le, én bort tárolok benne, és pálinkát.

(#62892) koxx válasza seger (#62891) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem szolt meg senki, hogy a palinkat nem hutve taroljuk? :)

(#62893) pjen válasza koxx (#62892) üzenetére


pjen
félisten

Ha Ő úgy szereti.Egészségére.

(#62894) ribarszki válasza koxx (#62892) üzenetére


ribarszki
őstag

Van az a pálinka aminek jót tesz a hűtés ;]

(#62895) BBéci válasza koxx (#62892) üzenetére


BBéci
titán

Inkább melegíteni érdemes, úgy intenzívebb az illata és az aromája. Hűteni barbárság.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62896) pjen válasza BBéci (#62895) üzenetére


pjen
félisten

Haver boros pincéjében nagyon jól elvannak a pálinkák.Pont ideális,1-2 feles aztán vörös bor és ultizás. :)

[ Szerkesztve ]

(#62897) Teaway válasza seger (#62891) üzenetére


Teaway
veterán

Ha konkrétan a hűtőről szeretnél véleményt/tapasztalatot, akkor még véletlenül se említsd meg, hogy mit tartasz benne, mert az más irányba viszi a beszélgetést :D

Nincs itthon csokid??

(#62898) OPiiPO válasza BBéci (#62895) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hűvösen kell felszolgálni max. szobahőmérsékleten - melegen igyad a szakét :DDD

#62897 Teaway :DDD

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#62899) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Van valakinek tapasztalata ezzel a BWT vízlágyító kancsóval? BWT Penguin szűrőkancsó
Tea forralásához is szeretnék szűrni vizet benne, plusz néha néha meginni. Sajnos elég kemény a víz nálunk és a forraló elég gyorsan vízkövesedik.
:R

iPhone 13 Pro Max

(#62900) #40553216 válasza BBéci (#62895) üzenetére


#40553216
törölt tag

Két különböző termékről van szó. Amiről te írsz, az a PÁLINKA, amit hűtenek, az pedig a kerítésszaggató, az ablakalattguggolós, amit a tyúkszaros, földes, penészes, jó, ha félig érett, de cukorral segítve sokáig rohasztott kulimászból pároltak. Ehhez kellenek a mínuszok és a gyors leöblítés, akár más alkoholos itallal, akár valami étellel.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.