Hirdetés

2021. február 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-12-26 09:08:16

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

(#50001) mephi666 válasza BBéci (#50000) üzenetére

mephi666
veterán

...220on sütöttem én is és nem száradt ki, mint korábban a sima gázos sütőben "pizzamódban" :K 50-250közt tud a miénk, csak azért voltam kíváncsi, mert nem tudom hova lenne jó az a +25fok...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50002) peppe79 válasza mephi666 (#49992) üzenetére

peppe79
senior tag

Persze, a célnak tkp. bármilyen sütő megteszi. De ha adott a lehetőség, és nincs is jelentős árkülönbség, miért ne vegyen az ember egy komfortosabbat, vagy az igényeinek megfelelőt?

"275 fok mire kell?"

Pizzasütésre. Tulajdonképpen még ez is kevéske, de a 250 °C-tól mindenképpen jobb. A pizza sütésének ideje, ideális esetben mindössze cirka 3 perc, egy ~350 °C-os kemencében sülve. A tészta ilyenkor kellőképpen lágy marad, csak a peremének kérge lesz vékonyan roppanós, a szósz és a feltétek nem száradnak ki, a tészta nyúlós lesz, a teteje nem keményedik meg.

Ha az otthoni sütőket vesszük alapul, egy olcsó légkeveréses sütő legmagasabb hőfoka 250 °C...mármint elméletileg. Ha hozzászámolod a hőingadozást is, akkor csak olyan 240 °C, vagy talán attól is kevesebb. Ha valami oknál fogva még ráindítod a légkeverést is, onnantól meg már csak kb. 220 °C. Egy - elméletileg - 275 °C-os maximumra képes -, hőlégbefúvásos sütővel mindenképp egy fokkal jobb eredményt kellene elérni, legalább is pizzasütés terén. Persze a tészta elősütését vélhetően így sem lehet megúszni, de a feltétek talán kevésbé száradnak ki.

(#50003) peppe79 válasza Ispy (#49995) üzenetére

peppe79
senior tag

Szép, letisztult külsejű sütő. Meg nekem a Bosch eleve szimpatikusabb, mint a többi márka. Viszont nem értem, hogy mi az a plusz, amitől ennyire drága. :( Egy jobban felszerelt Gorenje modellt olcsóbban megkapok.

(#50004) peppe79 válasza tomtyi (#49999) üzenetére

peppe79
senior tag

Persze, viszonyítás kérdése. :) De a valóság az, hogy ha bemegyek az itteni elekronikai áruházakba, még mindig többnyire a legolcsóbb sütők vannak kiállítva...nem véletlenül. Láttam olyan beépíthető sütőt is, amibe nemhogy körfűtőszál nem volt, de még csak egyszerű légkeverés sem.

(#50005) Teaway válasza peppe79 (#50003) üzenetére

Teaway
veterán

>>Viszont nem értem, hogy mi az a plusz, amitől ennyire drága.

Ja, ráadásul nem is pirolitikus a tisztítója, és csak 1 (egy) tepsi jár hozzá... :W

Nincs itthon csokid??

(#50006) etejedu

etejedu
őstag

Hali!
Logan az árja hűtőm haldoklik! :(
Logan nem volt se szép se túl okos, mint a mostani fiatalok. Sajnos voltak már az élete derekán a sok költözködés miatt apróbb hegek a testén. A bele is kifordulni látszik; sajnos belső vérzése van, azaz 2 hetente már a belsejébe engedi le magát. A mélyhűtő része meg egy fehér szőrős bundára hasonlít! Alig tudom bezárni!
Helyette kéne valami... így, hogy karácsony van... meg leárazás, meg le kéne utazni anyámékhoz vidékre.. mit ne mondjak rohadjon meg Logan.
Max 60cm széles mer' a radiátor mellett lesz (Fasza mi? ... Oda fér el vazze!)
Inox mer' divat!
No frost mert nem szeretem a kókuszt a fagyasztóm belsejében!
Alulfagyasztós 3 rekeszes
Férjen el egy kva 2,5 literes kóla az oldalában és ne szakadjon le!
Max 130k de akkor zenéljen!
Sajnos amiket néztem mindre volt valakinek panasza!
Már ott tartok hogy megveszem a legolcsóbb No Frost keskeny OK. márkájút az MM ben.
Nem tudok dönteni! Ebben kéne nektek segíteni!
Köszönöm es Boldog Karácsonyt nektek és a pénztárcámnak is!

(#50007) st6969 válasza peppe79 (#50002) üzenetére

st6969
senior tag

"ráindítod a légkeverést is, onnantól meg már csak kb. 220 °C"
Érdekes, de akkor miért van az, hogy ugyanazon a hőfokon, ha ráindítom a légkeverést, erőteljesebben süt? Másképp mondva, hamarabb eléri ugyanazt, mintha légkeverés nélkül sütném. A fagyasztott dolgokra is úgy van írva, hogy x fok alsó-felső sütés, vagy x-20 fok légkeveréses :F

(#50008) Teaway válasza etejedu (#50006) üzenetére

Teaway
veterán

link

Nincs itthon csokid??

(#50009) mephi666 válasza etejedu (#50006) üzenetére

mephi666
veterán

130 alatt, inox, 3 rekeszes, no frost, alulfagyasztós, 59,5 széles... indesit? :) ...már csak a kólásüveg a kérdés? (gorenje van amúgy már 90ért is hasonló paraméterekkel, de az nem inox... 100ért már inox 4 rekesszel, 104-ért 3 rekesszel)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50010) peppe79 válasza st6969 (#50007) üzenetére

peppe79
senior tag

Nem, itt egy nagy hülyeséget írtam. :B Légkeverésnél egyenletesebben oszlik el a forró levegő a sütőtérben, emiatt is érzed "erőteljesebbnek".

(#50011) Ispy válasza peppe79 (#50003) üzenetére

Ispy
veterán

Azt én sem értem, de inkább mégis, azért mert bosch. ;]

Én a dízájn miatt hajlandó voltam a pénztár oltárán áldozni, tepsiből elég 1 (veszek, ha kell), tisztítás nem izgat, eddig is katalitikus volt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50012) BBéci válasza Ispy (#50011) üzenetére

BBéci
félisten

Tisztításról az a tapasztalatom, hogy erős hatású hab spray és acélszövet kell hozzá, no meg izomerő a dörzsöléshez.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#50013) peppe79 válasza BBéci (#50012) üzenetére

peppe79
senior tag

Pont tegnap tisztítottam ki a sokak által használt módszerrel: kb. 3 dl ecetet és ugyanannyi vizet engedtem egy kis jénaiba, amit max hőfokon, 1,5-2 órán át járattam a sütőben. Aztán kevés vízzel + szódabikarbónával (pépes állagúra dolgozva), és dörzsiszivaccsal átsúroltam a felületét. A sütőtér alja volt egy picit problémásabb, azzal volt egy kis meló, de az oldalfalakat és az üveget tök könnyen le tudtam takarítani. Most olyan, mint az új.
Egy gond volt csak: a nejem rosszul volt az ecetes oldat szagától, amit a sütő ventilátora szépen átjáratott a lakásban. :) Legközelebb tavasszal takarítom ki, nyitott ablak mellett.

[ Szerkesztve ]

(#50014) tomtyi válasza BBéci (#50000) üzenetére

tomtyi
veterán

275°C-on, pizzakövön és hőlégbefúvással 4-5 perc, még sosem száradt ki. 😉
A klasszikus kemencében viszont van huzat, ami elvileg rosszabb, mert hideg levegő megy be.

乾屎橛 Hobbyjúzer vagyok. People liked NASCAR because the constant crashes made it exciting, and this gave me an idea. Bill Gates on Microsoft Windows

(#50015) gyulank válasza Batib (#49997) üzenetére

gyulank
addikt

Olyat is tudsz, ahol nem annyiba kerül egy, mint metrikusból 20 darab?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+8GB Windows 10 20175 200717-1349 x64 Ubuntu 21.04 x64

(#50016) Elemental válasza peppe79 (#50003) üzenetére

Elemental
őstag

Amikor elkezdtem sütőt keresni, nekem egyből a bosch ugrott be, aztán csak néztem, hogy ez mitől ennyire drága. Végül, nem kevés óra keresgélés után az eluxnál kötöttem ki. Ez lett a befutó. EOC5751FOX Ennek már három éve, azóta teljesít jó szolgálatot. Faterék is pont ugyanilyet vettek, szinte egy időben üzemeltük be. Soft close, prilotikus tisztítás, 30-300fok. Gőz funkció nincs benne, én nem tartottam fontosnak. Akkori ára (2016) 130k. Tudom, írtad, hogy elux csoportot nem akarsz, de szerintem érdemes megnézni őket.
A főzőlapunk is elux, az is három éves. EHI6540FHK

Mellesleg holnap megyek megrendelni a szárítógépet. Szintén elux. EW9H378S

[ Szerkesztve ]

(#50017) Digitalpimp válasza sfefe (#49985) üzenetére

Digitalpimp
aktív tag

Időben biztos. :D Eddig szépen megcsinált mindent, még a közepesen égett tepsit is, meg a húsleveses fazekat. Elvileg állít mindent, a hőfokot 45-65-ig, meg az időtartamot a szennyezettség mértéke szerint. Igazán az se olyan rövid, max. kb. 2 óra 50 perc. Azért ettől mindig rövidebb szokott lenni.

do3om 49991: Nem inkább a 12-est kell kireszelni?

[ Szerkesztve ]

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai

(#50018) mephi666 válasza peppe79 (#50013) üzenetére

mephi666
veterán

mi a lidl sütőtisztító habját használtuk a régi sütőnél, amibe kb 7évnyi retek volt beleégve :DDD ...elég jó kemikália az, mert szépen vitte

(#50019) Ispy

Ispy
veterán

Most veszem elő a sütő tepsijét, erre ott van alatta egy mély tepsi is, szóval adtak hozzá, csak nem emlékeztem. :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#50020) pjen válasza gyulank (#50015) üzenetére

pjen
nagyúr

Vegyél egy állítható kulcsot.Egyébként az a félcolos kulcs nem drága.

(#50021) gyulank válasza pjen (#50020) üzenetére

gyulank
addikt

Miért akar mindig mindenki mást rám tukmálni mint amit akarok? Ezerszer leírtam, hogy fűnyíróhoz is kell, és ahhoz nagy is az a szar, meg gányolás, kínlódás, fejtorzítás. Ha normális kulcsokat akarok, akkor miért kell lebeszélni róla? És drága. 145Ft lenne, akkor nem lenne drága. Van ennyiért villáskulcs. Érdekelne bitkészlet, villáskulcskészlet, de csak mm-esben találtam, és nem többszörös áron keresek.

(#50022) pjen válasza gyulank (#50021) üzenetére

pjen
nagyúr

Ki tudja neked mekkora kulcs megy rá a fűnyíróra.Lehet nem is kell neked colos méretű kulcs.Egy normális nem 145 forintos 13mm csillag villáskulcs lehet elég lenne.Egy normális,nem játék kulcs metrikusban is közel 1000Ft.

(#50023) gyulank válasza pjen (#50022) üzenetére

gyulank
addikt

A fűnyíró többféle méretű csavarral van összerakva. És nem lenne elég, mert nem metrikus... És nekem még nem ment tönkre egy kulcsom sem, és amennyit használom, nem is hiszem, hogy fog, és nem veszek azért 10x drágábban. Amúgy ha elolvastad volna te is amiket írok, akkor nem mondanád, hogy jó a 13-as. Mert minden hozzászólásomba beírtam, hogy nem metrikus, és az elején azt is, hogy mi nagy, mi kicsi rá. És hogy jön ide, hogy nem tudjátok, hogy mekkora kell? Nem metrikust keresek... Senki nem kérte, hogy találd ki, hogy mekkora kell azon belül. De te azért kitalálod, hogy metrikus.

(#50024) pjen válasza gyulank (#50023) üzenetére

pjen
nagyúr

Én nem találtam ki semmit.Először írtad,hogy nincs torsz csavarhúzód?Aztán,hogy a 12 es kulcs nem megy rá a 13 as nagy.Erre írták a colos méretet.(nem Te).Aztán megkérdezted hol lehet kapni.Az egészet nem értem.Magyarországon élsz?Ha van egy JÓ minőségű 13mm villás kulcsod azzal nagy valószínűséggel meg lehet nyitni a 12,6mm csavart.A kulcs nem kegy tönkre,csak kiszopósodik,kitágul a 145 forintos.

(#50025) Teaway

Teaway
veterán

Veszel egy ilyen készletet, és minden gondod megoldódik:

Csillag-villáskulcs készlet, colos, 12 részes
Méret: 1/4", 5/16", 3/8", 7/16", 1/2", 9/16", 5/8", 11/16", 3/4", 13/16", 7/8", 15/16"

Nincs itthon csokid??

(#50026) gyulank válasza Teaway (#50025) üzenetére

gyulank
addikt

De hol?

(#50027) Teaway válasza gyulank (#50026) üzenetére

Teaway
veterán

A legtöbb szerszámkereskedésben, pl. itt:
link

Nincs itthon csokid??

(#50028) tomtyi válasza Ispy (#50019) üzenetére

tomtyi
veterán

:DDD Sűrűn használod.

乾屎橛 Hobbyjúzer vagyok. People liked NASCAR because the constant crashes made it exciting, and this gave me an idea. Bill Gates on Microsoft Windows

(#50029) peppe79 válasza tomtyi (#50014) üzenetére

peppe79
senior tag

Ha 4-5 perc alatt megsül, az már nagyon jó! Nekünk a mostani sütőnkben kb. 15-18 perc. :(
A pizzakő is jó megoldás, de a vaslap hatékonyabb. Van olyan, aki egész jó üzletet csinált belőle.

"A klasszikus kemencében viszont van huzat, ami elvileg rosszabb, mert hideg levegő megy be."

Egy jól megépített kemencében, amiben megfelelően kialakított a hőcsapda, ott a beáramló levegőnek nincs negatív hatása, sőt: elősegíti a tűz örvénylését a tűztérben.

(#50030) peppe79 válasza Elemental (#50016) üzenetére

peppe79
senior tag

Köszi a tippet, de mi már annyiszor csalódtunk ebben a márkában, hogy nálunk "tiltólistás" lett. :( A beépített sütőnk az első évben álomszépen sütött, azóta viszont csak a kínlódás van vele. A gázfőzőlapunkon mostanra olyan kesze-kuszán áll a rács, hogy lassan fél centis szinteltérés van benne, ide-oda billegnek rajta a fazekak, lábasok. A mosogatógépet már nem is említem, örülök, hogy végre lecseréltük. Egyedül a hűtőgép teszi a dolgát, de ha egyszer újat kell venni, valószínűleg abból is másik márkát választunk.

(#50031) Ispy válasza tomtyi (#50028) üzenetére

Ispy
veterán

Hát még csak 1 hónapja van meg. :DDD

(#50032) peppe79 válasza mephi666 (#50018) üzenetére

peppe79
senior tag

Az asszony is onnan veszi a kemikáliákat. Az a narancssárga flakonos, folyékony multi zsíroldó a kedvence, a csempétől kezdve a főzőlapig szinte minden sz@rt azzal akar takarítani. Le is szedi a szer a mocskot, úgy mar, mint a fene. Én viszont inkább maradok az ecet, szódabikarbóna, meg a gőztisztító mellett...főleg, ha olyan helyen kell takarítani, ahol étel készül.

(#50033) tomtyi válasza peppe79 (#50029) üzenetére

tomtyi
veterán

Néztem én is ezt az oldalt, de nekem azért drága volt, a kő mint hőtartó, szimpatikusabb, ráadásul éppen volt a Lidlben.
A kemence csak egy ötlet volt, kiindulva a cserépkályhákból.

(#50034) peppe79 válasza tomtyi (#50033) üzenetére

peppe79
senior tag

Hát, ja, nem olcsó, de ez egyszeri befektetés.
Itt ajánlanak egy olcsóbb alternatívát rá.
Itt meg egy sütőacél vs. sütőkő teszt.

(#50035) farkas-j válasza Degeczi (#49945) üzenetére

farkas-j
őstag

A Lidl régebben csinált olyat, hogy ha a központ ügyfélszolgálaton jelezted, hogy szükséged van egy termékre ami elfogyott a helyi áruházban, azt 1-2 héten belül átküldték abból az áruházból ahol volt még készleten. Az öcsém így vett vízkeringtetős felfújható fürdőmedencét. Nálunk elfogyott, máshol még volt és onnan átküldték. Egy próbát megér.

LG 42LA660S + IAMM NTR82HD; Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#50036) Degeczi válasza farkas-j (#50035) üzenetére

Degeczi
nagyúr

A Lidiben csak megnézik melyik boltban akad, de nem szállítják át. Ez már jópár éve is így ment, csak az Aldi az, ahol egy nagyobb bírság óta (ha jól rémlik, egy topiktársunk próbált venni külső HDD-t, de csak 1-2 db-ot szállítottak a boltba) vállalnak átküldést - bár a múlt heti példa alapján az sem garantál semmit.

(#50037) asdf_ válasza Degeczi (#50036) üzenetére

asdf_
addikt

Az a HDD-s birsag amugy teljesen jogtalan volt, pont a gyarakat elonto arvizre sikerult raszervezodnie annak a reklamkampanynak, nem csak az Aldiban, sehol nem volt akkor HDD. Ahol meg veletlen megis, ott dupla aron. Ott volt kinyomtatva, vagva, fuzve a szorolap, neadjisten mar a terjesztoknel, esetleg mar be is dobva, mi a fenet csinaltak volna?

[ Szerkesztve ]

(#50038) kerxy válasza kerxy (#49980) üzenetére

kerxy
senior tag

Sziasztok!
Páraelszívóhoz valakinek tipp? :)

(#50039) Degeczi válasza asdf_ (#50037) üzenetére

Degeczi
nagyúr

Nem ismerem a belső működésüket, de nagyon meglepne, ha egy szórólap legyártása utáni 2-3 hétben kezdenének bele az árubeszerzésbe - hiszen a meghirdetett árat is csak akkor tudják meghatározni, ha már megvan, h ők mit-mennyiért kaptak.

Mindenesetre a lényeg, h azóta is folytatják a gyakorlatot, és pl. a legutóbb akciózott páramentesítőből egy, azaz egy darabot küldtek a szegedi plázában lévő nagy forgalmú üzletükbe, a rögtön leadott átküldési kérelmet pedig nem teljesítették. Ez így egyértelműen tisztességtelen vevőcsalogatás, amit nem fed le az oldalukon olvasható süketelés, h "a gondos tervezés ellenére a nem várt magas kereslet miatt már az első nap elfogyhat", szóval nem sokat ért az egykori bírság.

(#50040) mephi666 válasza Degeczi (#50039) üzenetére

mephi666
veterán

majd ad a pofájuknak a gvh, mint anno a penny-nek a sajtos akcióival, amikor a nyugdíjasok akció napján majdnem vérre mentek, mert nyitáskor alig volt pár db :D ...utáltam én is sokáig a penny-t, mert direkt úgy terveztem a bevásárlást, hogy akció kezdetekor munka után megyek hozzájuk, csak általában a lista 1/3-át tudtam kipipálni, mert az igazán jóáras cuccból nem volt készlet... azóta ez sokat változott, valószínű a sok büntetésnek hála

aki szívózni szokott még bizonyos akcióval, az a lidl: kb 5-ből 4-szer úgy jártam már, hogy a kartondobozba összecsomagolt duplacsomag akciós pelenkából nem volt 5-ös méretből készlet :) ott van akcióban (vagyis nincs) 2x44db 3999ft-ért, polcra meg kartondoboz nélküli változat 2399/44db-ért :U itt azért nem mindegy, ha be akar vásárolni az ember 1-2 hónapra: 6 csomagért fizetsz 12ezret vagy 14400-at

ui: amúgy akció előtt pár nappal szokták kidobálni a következő heti szórólapot... annyi kellett volna, hogy a hdd-re pakolnak akár kézzel matricát, hogy "limitált a készlet" ...vagy hasonlót, hogy bizonyíthatóan tájékoztatva legyen a vásárlóközönség és előre levédjék magukat

[ Szerkesztve ]

(#50041) AxBattler

AxBattler
félisten

Üdv!

Tudtok olyan boltot Bp-en, ahol háztartási nagygépeket tudok venni, Erzsébet ajándékutalványra, és gyári garikiterjesztéssel?

markabolt.hu-n tudnék venni 5 év jótállással, de sajnos nem fogadnak el utalványt... :(

"Vásárolj Durex terméket, és nyerd meg a legújabb Microsoft Xbox Series X 1TB játékkonzolt!" .................. .................................................................................................................. Cable management is for the weak!

(#50042) Teaway válasza AxBattler (#50041) üzenetére

Teaway
veterán

Az összes Tesco és Auchan, de ott csak gyári gari van.

Nincs itthon csokid??

(#50043) Voice24 válasza mephi666 (#50040) üzenetére

Voice24
őstag

A Penny most úgy csinálja, hogy a szórólapra odaírja, az adott akciós termékből (persze nem a pár forintos kiflire vagy pézsére gondolok) minimum hány darab az induló készlet boltonként.

(#50044) asdf_ válasza Degeczi (#50039) üzenetére

asdf_
addikt

Siman megrendeltek a cuccot, szallitoi visszaigazolas volt ra, hogy adott datumra megerkezik a pakk, ennek alapjan meg lement gyartasba a reklam. Akcio kezdete elott 3 nappal ha megerkezik a termek (merete ugye pont elhanyagolhato jelen esetben) a kozponti raktarba, masnap mehet ki az osszes boltba, ez boven eleg. Nem kell annak heteket rostokolnia egy raktarban.

Az mas kerdes, hogy amikor egy darab/aruhaz a keszlet/elso nap elfogy akkor amennyiben nem irnak fel listara es nem kapsz kesobbi erkezeskor akcios aron, akkor az GVH pozitiv (csak be kene jelenteni).

(#50045) peppe79 válasza kerxy (#50038) üzenetére

peppe79
senior tag

Ajtóval elválasztott, különálló konyha?

(#50046) mephi666 válasza Voice24 (#50043) üzenetére

mephi666
veterán

igen, írják is meg látványosan nagyobb készletet tartanak a kelendőbb cuccból :K nem is tudom, mi volt az a termék legutóbb, amiért akció napján délután mentem volna és nem volt

(#50047) peppe79 válasza AxBattler (#50041) üzenetére

peppe79
senior tag

http://erzsebetutalvanykereso.hu/

A címkeresőbe beírod pl., hogy 'műszaki', és már ki is dobja a találatokat.

(#50048) kerxy válasza peppe79 (#50045) üzenetére

kerxy
senior tag

Félig amerikai inkább, még nincs ajtó, csak egy kb akkora hely. de lehet, hogy lesz :) (új lakás és alapból nem terveztek bele, de üveg tolóajtón gondolkodunk)

(#50049) peppe79 válasza kerxy (#50048) üzenetére

peppe79
senior tag

Mekkora a csőáttörés? Vagy még nincs előkészítve a kivezetés?

(#50050) kerxy válasza peppe79 (#50049) üzenetére

kerxy
senior tag

Kivezetés még nem készült, szóval ebből a szempontból tök rugalmas a dolog szerencsére.
:R

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.