Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61101) tibbike01 válasza Laca1212 (#61099) üzenetére


tibbike01
őstag

Ez igaz, nem hiába az összes pizzaszállító autó swift ;] ilyen igénytelen, gyötrelmes városi használatot egy Merci nem bírna. Viszont a swiftel indulj el egy görögországi nyaralásra megpakolva, szerpentinezve.

A lexus is ugyanolyan hamar elromlik ha nincs gazdája és nem megfelelően van használva.

[ Szerkesztve ]

(#61102) pjen válasza tibbike01 (#61101) üzenetére


pjen
félisten

Egy hétig túráztam erdélyben egy Swift el.Alfaluban laktunk Gyergyó mellett.Egy hét alatt ötezer Km gond nélkül.

(#61103) Laca1212


Laca1212
őstag

Kb. 10 éves whirlpool felültöltős gép az alsó szűrő felől balról, oldalt elől folyik indítás után. Mi lehet a baja?

[ Szerkesztve ]

(#61104) ribarszki válasza Donki Hóte (#61098) üzenetére


ribarszki
őstag

Leírtam, de meggondoltam magam. Nem autós topic, törölhető a hozzászólásom.

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#61105) BBéci válasza Donki Hóte (#61098) üzenetére


BBéci
titán

Octavia tulajdonosként kikérem magamnak, hogy "alsó minőségi polcára besoroltnak" nevezz egy 8-10 milliós autót.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61106) ribarszki válasza BBéci (#61105) üzenetére


ribarszki
őstag

Pedig az...

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#61107) pjen válasza BBéci (#61105) üzenetére


pjen
félisten

Látod, látod mennyire eltérőek az igények vélemények. :)

(#61108) BBéci válasza ribarszki (#61106) üzenetére


BBéci
titán

A Seat lejjebb van, mint az Skoda.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61109) ribarszki válasza BBéci (#61108) üzenetére


ribarszki
őstag

Elhiszem. Mindenkinem más jön be. Nekem a 3as octáv a világ csalódása volt. De nem autó topic, nem offoljuk szét.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#61110) BBéci válasza ribarszki (#61109) üzenetére


BBéci
titán

Octavia 3 FL előtt volt 4 Passatom, tudnék mesélni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61111) peppe79


peppe79
senior tag

Piros autó, vagy kék autó...épp, mint a dedóban. :DD

(#61112) Nagya21 válasza tibbike01 (#61097) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Thaliám 1.5dci volt-van (mostmár a lyány hajtja), Renault konszern, a Dacia is az, ismerem őket, bírják a gyűrődést, egyszerű technika (bár ez már nemannyira, de a többi új között ez még egyszerű). , meghát addig nyújtózunk, ameddig a takarónk ér.......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61113) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,
15 éves whirlpool mosógép kezdi megadni magát, és az asszony rágja a fülem, hogy kéne egy új, amiben van száritó is.
Mi most az ajánlott márka, technológia, (mintha a hőszivattyús lenne a jobb a kondenzációs pedig az elavultabb, de sorry ha rosszul értelmeztem.)
Eddig mindenből csak whirlpool volt, de nyitott vagyok bármi másra.
Köszönöm előre is a javaslatokat.

http://totesz.myminicity.com/

(#61114) EQMontoya válasza Kronk (#61113) üzenetére


EQMontoya
veterán

Amire figyelj: legyen benne szöszgyűjtő.
Szárító esetén jobban jársz, ha hőszivattyús, és nem kondenzacios: hatékonyabb, nem fűti a helyiséget, jobban kíméli a ruhát.
Cserebe a fenti szempontoknak megfelelő kombinált gép 300 korul kezdődik.

2012 óta van Lexusom (mar a második), meg soha nem hagytak út szélén. Szoval ha a Miele is ilyen, tényleg raszanom a pénzt. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#61115) Donki Hóte válasza BBéci (#61105) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Tudom, hogy neked is Octaviád van, annak idején amikor a dízelt vetted, az Index topikban én voltam az első, aki írta neked, hogy ne vegyél dízelt, mert hangos belülről, nem fog jól szólni benne a hifi :K

A VW konszern legalsó polcán van a Skoda, ezt kár tagadni. Aztán, hogy a VW konszern alsó polca lejjebb, vagy följebb van, mint más autógyárak középső polca, azon jókat el lehetne vitatkozni :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61116) BBéci válasza Donki Hóte (#61115) üzenetére


BBéci
titán

Ismétlem, a Seat a Skoda alatt van. Annyira egyértelmű, hogy indokolni, bizonyítani sem kell.
Teljes mértékben meg vagyok elégedve a dízellel, ha lehetséges, a következő autóm is ilyen lesz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61117) Kronk válasza EQMontoya (#61114) üzenetére


Kronk
őstag

Köszönöm szépen, esetleg márka/típus javaslat is van? :R

http://totesz.myminicity.com/

(#61118) EQMontoya válasza Kronk (#61117) üzenetére


EQMontoya
veterán

Itt a topikban irta valaki [ezt], nekem is szimpatikus, valoszinuleg en is megveszem.

Same rules apply!

(#61119) Kronk válasza EQMontoya (#61118) üzenetére


Kronk
őstag

Köszi, esetleg erről vélemény, akár a márkáról, akár a típusról.

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#61120) EQMontoya válasza Kronk (#61119) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez pontosan ugyanaz a gep, mas markajelzessel, kicsit mas dizajnnal. Egy ceg a ketto.
Szoval a kettobol azt vedd meg, amelyik Neked jobban tetszik, vagy amelyik olcsobb. :D

Same rules apply!

(#61121) EQMontoya válasza EQMontoya (#61120) üzenetére


EQMontoya
veterán

Kicsusztam a szerkesztesi idobol: szoval az AEG-re most van 3+3 ev extra gari, ami igy megerheti azt a 20k koruli felarat. Cserebe 6 evig nyugodtan alszol. :)

Same rules apply!

(#61123) Kronk válasza EQMontoya (#61121) üzenetére


Kronk
őstag

Igen, én is ezt néztem
Illetve az Aegből létezik egy 10/6-os verzió is, újabb 30000-el drágábban, mivel tud többet, megéri a plusz pénzt?
A többi márkával mi a helyzet? Samsung, Whirlpool, LG, Bosch, stb...

http://totesz.myminicity.com/

(#61125) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Vettünk egy Gorenje elektromos főzőlapot. Sajnos a házunkban csak egy fázis van, 32A-el. Ahogy néztem a főzőlap adatlapját az 6500W-os, ami majdnem 28A fogyasztást jelent, tehát már egyedül majdnem kimeríti a rendelkezésre álló áramerősséget.

De nyugtassatok meg, hogy ezeknél a főzőlapoknál a teljesítményt nem így kell nézni, ez csak a max, de egyszerre nem engedi az összes fűtőszálat fűteni. Most is van elektromos főzőlapunk a lakásunkban, ott pl. felváltva kapcsolgatja a fűtőszálakat, egyszerre mindig csak 1 fűt. Jól gondolom hogy ebben az esetben ezt a 6500W-ot osztani kell 4-el?

(#61126) tibbike01 válasza tonermagus (#61125) üzenetére


tibbike01
őstag

Ha az összes zónát egyszerre kapcsolod be maximális fokozaton akkor fogyaszt elvileg a legtöbbet, ami lehet 6500W. Fűthet egyszerre az összes zóna. A kapcsolgatás akkor törénik, ha eléri a kívánt hőmérsékletet és azon akarja tartani.

[ Szerkesztve ]

(#61127) E.Kaufmann válasza tonermagus (#61125) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A régi Zanussinknál, ha megtekerünk két zónát a négyből akkor azok egyszerre is szoktak izzani. De mintha hármat is láttam volna már egyszerre... Bár ez egy 10 éves főzőlap.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#61128) tonermagus válasza E.Kaufmann (#61127) üzenetére


tonermagus
aktív tag

Hát elszomorodtam...

Nyilván a 3*16A lenne a legjobb, de azt kiépíteni horror áron van gondolom, az idővel nem is számolva :(

(#61129) st6969 válasza tonermagus (#61125) üzenetére


st6969
őstag

Kösd/köttesd egy 16A-os kismegszakítóra (csak ez az eszköz legyen rajta). Ez nem engedi, hogy 3680W-nál többet használj egyszerre. Ez arra is "megoldás" ha nem 4mm2-es vezetéket vittél oda (csak 2,5mm2-eset). Kérd ki erről a villanyszerelőd véleményét.
Gond nélkül fogod tudni így is használni (ha csak nem akarsz folyamatosan mind a 4 főzőzónán magas fokozaton főzni).

(#61130) EQMontoya válasza Kronk (#61123) üzenetére


EQMontoya
veterán

1kg extra kapacitas mosasnal meg nagyobb fordulatu centrifuga. A szaritas mellett utobbira szerintem nincs nagy szukseged, de ezt nyilvan Te tudod, hogy mire hasznalnad.

Same rules apply!

(#61131) EQMontoya válasza tonermagus (#61128) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ilyenkor magyarazza el nekem valaki legyszi, hogy miert kerulnek a panelek jelenleg az uj lakasok aranak 80%-aba?

Behuzod a 3x16A-t (ami uj lakasnal alap), felujitod a furdot, meg ilyenek, es majdnem ugyanott vagy.

Same rules apply!

(#61132) tibbike01 válasza EQMontoya (#61131) üzenetére


tibbike01
őstag

Azért mert nem mindenki villanyszerelő és az emberek 90%-nak lövése sincs az amperokról...stb. Sokan vesznek úgy lakást hogy még a villanyóra szekrényt sem nyitják ki :D

(#61133) E.Kaufmann válasza EQMontoya (#61131) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A 3x16A-t meg a földelést a konnektorokba ;] , mondjuk amúgy sem árt az aluméniumot lecserélni, sajnos ezek a régi kádár kockák átkai is :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#61134) Donki Hóte válasza tonermagus (#61125) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekünk egy indukciós Gorenje főzőlapunk van, azt gyárilag lehet 1, vagy 2 fázisra kötni, tehát nem gond, ha csak 1 fázisú tápellátást tudsz neki adni. Viszont párhuzamosan engedi használni a főzőlapokat, akár mind a 4 is mehet egyszerre.

Ha mind a 4 főzőlap maximális teljesítményre van kapcsolva, akkor veszi fel a főzőlap a 6500 W teljesítményt, ami nagyon ritka eset. Szóval hacsak nem megy egyszerre 3-4 főzőlap, együtt az elektromos sütővel, a mosógéppel, meg az asszony hajsütővasával, akkor nagy valószínűséggel elég lesz a 32 amper.

Nézd meg, hogy a villanyóránál milyen kismegszakítót telepített neked az áramszolgáltató. Ha nem A32 jelű, hanem B32 (esetleg C32) jelű van, akkor az azt jelenti, hogy a B jelű kismegszakítók a névleges áramnál (32 amper) 13 %-al többet engednek át egy óra időtartamig, tehát 1 óránál nem hosszabb időtartamig akár 36 ampert is ki tudsz venni a bejövő hálózatból.

Viszont gond lehet a főzőlaphoz menő vezeték keresztmetszetével. A 25 amper körülire felmenő várható terhelés legalább 4 négyzetmm keresztmetszetű rézvezetéket igényel, ennek a kiépítése majdhogynem fontosabb, mint a kismegszakító, mert egy régi, 2 mm-es alu vezeték annyira felmelegedhet ilyen terhelés hatására, hogy megéghetnek a csatlakozások :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61135) farkas-j


farkas-j
őstag

Csak érdekességként, az új Whirlpool indukciós főzőlapunknál van olyan opció, hogy több lépésben szoftveresen lehet korlátozni a lap maximális teljesítményfelvételét. (2,5 kW – 4,0 kW – 6,0 kW – 7,2 kW)

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61136) st6969 válasza farkas-j (#61135) üzenetére


st6969
őstag

Az én 10 éves Ikeás főzőlapom is reteszel valahogy. Ha 2 lapot maxon indítok el, és bekapcsolom a harmadikat is, akkor visszaveszi a teljesítményt az előző kettőnél.
Gondolom, ha több fázisra kötöm, akkor nem korlátoz.

(#61137) tibbike01 válasza farkas-j (#61135) üzenetére


tibbike01
őstag

Indukciósnál ezt működhet, de kerámia lapos főzőlapnál nincs ilyen lehetőség.

(#61138) EQMontoya válasza tibbike01 (#61132) üzenetére


EQMontoya
veterán

En se vagyok villanyszerelo, de azert az Ohm torveny meg megy. :)

Same rules apply!

(#61139) vzozo válasza mouzrr (#60964) üzenetére


vzozo
senior tag

MM-ben Pest megyében 9ezer a mosógép beüzemelés.
https://www.mediamarkt.hu/hu/shop/beuzemeles.html

Na ez "megoldódott" magától, mivel a szombathely MM álláspontja szerint egy mosógép olyan szög egyszerű berendezés, amihez nem vállalnak helyszini beüzemelést.

Én azért örülök, hogy anyám cserébe feszegetheti a műszaki határait, majd videóchaten asszisztálhatok, LOL.

(#61140) Met válasza vzozo (#61139) üzenetére


Met
nagyúr

Nincs egy szomszéd aki tud segíteni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#61141) vzozo válasza Met (#61140) üzenetére


vzozo
senior tag

Most költözött új helyre, és covid miatt nehezebb ismerkedni. Mindenesetre van sok barátja a városban, csak, hát, hogy is mondjam, egyik sem az a műszakilag toppon lévő ember. De majdcsak összerakják valahogy...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.