Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61401) ribarszki válasza AstraCDX (#61400) üzenetére


ribarszki
őstag

20-30 évvel ezelőtt még a Zanussi, Goldstar (LG), Whirpool, Bosch is megfelelő magasságba helyezte a minőségi mércét. Tegnap kotlott meg szüleim 20 éves Whirpool mosogatógépe (azért én még mégpróbálom megjavítani), amit 2001-ben 110.000Forintért vettek. Ma már 80k-ért kapsz mosogatógépet. Szerintem ez mindent megmagyaráz.
Amúgy made in Germany Whirpool, és olyan masszív és stabil az ajtaja, tálcája, görgök, hogy könny szökik a szemembe 20 év után is. :B

[ Szerkesztve ]

(#61402) AstraCDX válasza ribarszki (#61401) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Igen, változik a világ, az a piac bővült .
De a szeletelőgépek piaca szinte megszűnt .
Lehet, hogy tömegesen nincs rá igény, de nekem mégis kell !
Középkategória alig van, vagy nincs is, csak a gagyi, pénzt nem érő vackok, vagy a felső kategória ami borsos árú .

Üdv.

Astra

(#61403) #40553216 válasza pjen (#61399) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mert az olyan, mint a napelemes áramtermelés. :DDD

(#61404) Eagl3 válasza Exodion (#61395) üzenetére


Eagl3
veterán

Egy side-by-side hűtő után egy beépíthető nem lesz nagyon kicsi?
600-as szekrénybe kell ezeket beépíteni és 550mm mélyek.

(#61405) pjen válasza #40553216 (#61403) üzenetére


pjen
félisten

Pontosa. mi van a napelemmel? Szembe szomszéd 24 panel, 4 fős család semmi extra, csak villany bojler. 300Kw minusz. Egy hete panaszkodott, ha nem sűt a nap a hűtő áramát termeli meg.

(#61406) Exodion válasza Eagl3 (#61404) üzenetére


Exodion
aktív tag

Biztosan az lesz de a konyha nem lesz nagyobb (csak kisebb meg igy is) es ez nem fer el sehogy. :(

(#61407) Eagl3 válasza Exodion (#61406) üzenetére


Eagl3
veterán

Szabadon álló hűtő?
Én is hasonló helyzetben vagyok, én 70cm széles szabadon állót fogok venni valószínűleg.
De a 60cm-es szabadon álló is lényegesen nagyobb mint a beépíthető.

(#61408) Exodion válasza Eagl3 (#61407) üzenetére


Exodion
aktív tag

Az meg nem tetszik :DDD. Homogen konyhabutort akarok semmi kiugroval, innen jott a beepitheto. Meretben jo is lenne majdnem 190 magas csak ugye a kerdes hogy ha megveszem es beallitom a sarokba csak ugy ahogy van 2-3 honapig az mukodik-e; vagy ennek mindenkeppen irany a szekreny.

(#61409) pjen válasza Exodion (#61408) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem, sose volt ilyenem, mért ne működne.Csak ronda.

(#61410) Eagl3 válasza Exodion (#61408) üzenetére


Eagl3
veterán

Működni működik, esetleg az ajtó nyitása lehet kényelmetlenebb amíg nem építitek be.

(#61411) Digitalpimp válasza ribarszki (#61401) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Azért azt tegyük hozzá, hogy akkor még eléggé "luxus" volt a háztartások nagy részének a mosogatógép, azért is volt annyi, nagyon nem pörgött az eladása. Meg akkor rukkolt elő a WH a 6. érzékes marketinggel, az is dobott az árra rendesen. Mosógépet már tudtál venni 40K-ért, azért az jobban pörgött, persze a 6. érzékes WH mosógépből is 100K+ kategória volt. A minimálbér meg br. 50 se.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#61412) #40553216 válasza pjen (#61405) üzenetére


#40553216
törölt tag

Éves elszámolásban neki jó, a rendszer fenntartójának meg nem. Főleg, ha egyre többen vannak.

(#61413) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

LIDL-ben szokott lenni időnként SILVERCREST® szeletelőgép, 3 év garanciával .
Van erről valakinek tapasztalata ?
Ajánlható, vagy kerülendő ?
Nem egy BOSCH, se nem egy Graef, de az ára is csak töredéke az etalon gépekhez képest .

Üdv.

Astra

(#61414) farkas-j válasza AstraCDX (#61400) üzenetére


farkas-j
őstag

Gondolom pl. itt is körbenéztél.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61415) Donki Hóte válasza pjen (#61405) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Éjszaka elhiszem, hogy nem termel eleget a 24 napelem :C

Na, viccet félretéve, egy átlagos hűtő kb. 120-180 W energiát fogyaszt folyamatos üzemben. A nálunk elterjedt napelem táblák minimum kb. 250-280 W teljesítményt adnak le (télen, erős napsütésben, nyáron a meleg miatt csak kb. 180-200 W-ot tudnak).

Na, most jön a csavar, ugyanis erősen felhős időben (ha a Nap fénykisugárzásának csak 10 %-a éri a napelemet), akkor is tud egy napelem 18-20 W-ot leadni.

Tehát ha a 24 db napelem nem tud 180 W-nál több energiát szolgáltatni (vagyis táblánként 7,5 W-nál nem tud többet a rendszer), akkor nagyon sürgősen keresse meg azt, aki felszerelte, mert valami nagy bibi van a rendszerrel.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61416) seger válasza seger (#61379) üzenetére


seger
addikt

Sajnos megint beszart. 4-5 mosást bírt. Ugyan az. Csak kattog miután beszívja a vizet...

(#61417) pjen válasza Donki Hóte (#61415) üzenetére


pjen
félisten

Nyilván nem szó szerint értette, de tényleg egy átlagos család.Nagyfogyasztó 200 liter bojler és egy 6Kw os klíma, mint kisegítő fűtés.Az alapot egy gázkazán és padlófűtés biztosítja.Mégis 300Kw mínusz.Most tervezi a klímához a H tarifát.

(#61418) stickermajom válasza pjen (#61417) üzenetére


stickermajom
addikt

Arról nem a napelem tehet, ha rosszul méretezték telepítés előtt.
300kWh mínusz egy évben cirka 12000 HUF ráfizetést jelent. Biztosan kell rohanni a H tarifáért?

(#61419) peppe79


peppe79
senior tag

A Zanussi ZRB36104 kombi hűtőnk középső fagyasztó fiókja, tegnap totál használhatatlanná vált. 5 és fél évig bírta. Hamarabb is keletkeztek már rajta kisebb repedések, meg egy helyen le is tört belőle egy kis darabka, de most már végigrepedt az egész.

Potom 22 ezerért lehet is hozzá kapni újat, ami gyakorlatilag a komplett hűtőgép árának 20%-a. Ha nem ilyen papírvékony, törékeny sz@r lenne, még talán meg is venném, de így...
Inkább körbetekerem majd ragasztószalaggal, és kivárom, amíg végleg tönkremegy a hűtő.
A következő már biztos nem olyan lesz, aminek ilyen magasított fiókja van, és másnak sem ajánlom, hogy ilyet vegyen. Szerintem márkától függetlenül, a többi is ilyen hitvány, törékeny műanyag.

(#61420) pjen válasza stickermajom (#61418) üzenetére


pjen
félisten

Valamit azért még számolj bele.Mindennel együtt 4-5 milka is benne áll.Ehhez jönnek még az esetleges javítások, az inverter csere.

(#61421) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!
Ezt a hűtőt vettem még ősszel, csak 1 hete uzemeltuk be, viszont,mert most költöztünk be a lakasba (adasvetel elott, a foglaló után sokmindent betettunk a lakasba,de mivel újépítésű, várni kellett a koltozessel 2-3 hónapot). Az a furcsasag van vele, hogy elég hangos, néha ciripel, vagy magas hangon sípol. Ha kihuzom es visszadugom teljesen neman megy 10-20 percig. Lehet,hogy ez normalis, nem tudom eldönteni. Ami viszont nem normális, hogy 1 hét alatt 200kw áram ment el, nem tudjuk egyelőre, hogy az óra rossz, vagy valamelyik gép. Nekem gyanús ez a hűtő... Tegnap kihuztam 2 és fél órára, ment a szárítógép, számítogep, tv, soundbar, a többi gép készenlétben. Úgy ment el 2kw, de mivel nem mutat tizedeset ez lehetett 1 vagy 1.9 kw is. Visszadugtam aztan 21.30-kor és 0.30-ig elment 7 kw! Gondoltam tuti a hűtő a szar. Éjjel aztan csak ez ment, többi gép készenlétben, 6es fel ora mulva viszont csak 2kw ment el, de persze ez is sok, hiszen aludtunk, semmi nem volt bekapcsolva. Lehet ettől még a hűtő, mert ugye vissza kellett hűtenie magát, elmehetett attól ez a sok energia 21.30 és 0.30 között, aztán éjjel beérte 2vel...
Összességen először az érdekelne, hogy normális e ez a hang. Veszek ma egy fogyasztásmérőt és remélem ez a fogyasztási mizéria kiderül.. De ha nem is a hűtő az, akkor se tudom, hogy teljesen 100-as e. Elvitetni meg csak akkor akarnám, ha tuti szar, mert annelkul elég nehéz lenne az élet...

[ Szerkesztve ]

(#61422) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

A másik egyébként, amire gyanakszom az a bojler, mert ebben az időben furodtunk is. Remélem hamarosan kiderül...

(#61423) pjen válasza Palesztin994 (#61422) üzenetére


pjen
félisten

A bojler egy áram temető.Átlag 1800 W.Fűrdés közben is fűt már.Ha kifogy a melegvíz 4-5 óráig fűt 1800W/h.

(#61424) stickermajom válasza pjen (#61420) üzenetére


stickermajom
addikt

2-3 millió inkább az a 4-5, panelek 20-25, inverterek 10-15 év garanciával rendelkeznek, szóval egy darabig extra költségekről nem beszélhetünk. De ez irreleváns a konkrét üggyel kapcsolatban.
Évi 12000 ráfizetés továbbra sem indokolja a H tarifát. Ha a klímát átkötik többet fognak fizetni, plusz a mérőhely átalakításával keletkező költségekből jó pár évig fizetheti a 300kWh mínuszát.

(#61425) stickermajom válasza Palesztin994 (#61422) üzenetére


stickermajom
addikt

Egy átlag 100 liter körüli bojlerre nyugodtan számolj 7-10 kWh-t egy napra. Nekem februárban napi kétszeri felfűtéssel 230 kWh-t fogyasztott. Ha állandóan megy, akkor egy csap nyitása után is bekapcsol, szóval még ennél is több lehet.

(#61426) pjen válasza stickermajom (#61424) üzenetére


pjen
félisten

Két éve mikor kialakítottuk a H tarifát a fűtéshez, számolgattam a napelemet.Havi 11000forintos villanyszámlához kaptam 1,7 milka árajánlatokat 12 panellal.Az ha semmi nem változik akkor is 13 év.Most nézegettem az inverter garikat, inkább 5-10 év között az átlagos, de vannak alapból 2 év garisak is.Végül is már csak igényelni kell a H tarifát, nem kell szabványosítani az órát.Ha a klíma kiesne a napelem rendszerből és télen kedvezményes áron fűtene akár nyereséges is lehétne a klíma.

(#61427) Palesztin994 válasza stickermajom (#61425) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

hoppá, mondjuk erre nem gondoltam. amúgy erről csak melegvíz megy, a fűtés külön rendszer. ahol eddig laktunk (szüleim házában) ott kazán van, a fűtés is arról megy (2x80nm), télen állandóan 23 fokon a termosztát, és 70 ezer ft az éves számla, akkor ez hogy van? A szigetelés jobb az új lakásban egy kicsit, igazából nem futok 1 hete es stabil 22.5 fok van, bár ez most az elobb említettek miatt nem is számít azt hiszem. Abban a házban 5en, néha 6an furodtunk, zuhanyoztunk stb.

[ Szerkesztve ]

(#61428) pjen válasza stickermajom (#61424) üzenetére


pjen
félisten

Abba még bele se merek gondolni hol lesz az a cég 10 esetleg 20 év múlva ami most a garit adja
61427:a villany drága , a gáz bojler sokkal olcsóbban ad meleg vizet

[ Szerkesztve ]

(#61429) Palesztin994 válasza Palesztin994 (#61427) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

ja és azért még az fura, hogy 3 méretű lakás van a tarsasban, (9lakas). A felettünk lévő nő az építtető tesója. 3. hónapja lakik ott, voltunk bent nála, és pont ugyanúgy van megcsinalva, a bojler is ugyan az. Az ő órája most áll 1077 kw-on, nekünk 1 hét alatt ment fel 200-at, szóval nem tudom..

(#61430) pjen válasza Palesztin994 (#61429) üzenetére


pjen
félisten

Járj körbe, kapcsolj ki mindent aztán nézd meg forog e a villanyóra kereke.Néha vannak csodák.

(#61431) Palesztin994 válasza pjen (#61430) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Az a baj, hogy ez digitalis. :/

(#61432) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Ha a fogyasztásmérőt első korben az elosztó és a konnektor közé dugom, akkor ugye lemer mindent egyszerre, ami az elosztón működik? Ha valahol feltűnően sok, akkor ott szukithetem a kört. Hibás elosztó nem visz áramot, ugye? Egyébként most vettem 65 ezer Ft ért tulfesz. védős elosztokat, kb minden fontos arról megy, csak nem ezekkel van baj..

(#61433) st6969 válasza Palesztin994 (#61432) üzenetére


st6969
őstag

A fogyasztásmérőbe közvetlenül a mérendő eszközt dugd be. Így van értelme. Különben lehet találgatni, hogy mi fogyaszt sokat.

(#61434) Morris válasza Palesztin994 (#61432) üzenetére


Morris
veterán

Kár volt kidobni rájuk annyi pénzt. Sokat nem érnek.

(#61435) Palesztin994 válasza st6969 (#61433) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

igen, csak gondoltam, ahol normális több gép együttes aramfogyasztasa, ott nem kell külön-kulon mérni. Viszont elosztoba tehetem a mérőt és abba egyesével a gépeket gondolom.

(#61436) stickermajom válasza pjen (#61428) üzenetére


stickermajom
addikt

Fronius alapból 5 év, de nagyjából minden telepítő 10 évre kiterjesztve adja alapból, Huawei 10, SAJ 10, SolarEdge 12 év. Mindegyik kiterjeszthető 15-20 évre. Ezek a cégek 15-20 év múlva is jelen lesznek, ettől nem kell tartanod.

Általában 8-10 évre van belőve a megtérülés, valószínűleg nálad is lehetett volna még dolgozni az áron. Ezeken kívül, ha bármi kérdés/kétely van szívesen segítenek a napelemes topikban, elég jó az egy főre jutó szakemberek aránya odaát. :)

De szépen elvitted amúgy a témát az eredeti felvetéstől. :) Szóval a H tarifára való áttérésre: egy mai átlagos méretű modern ház fűtési igénye valahol 5000-6000 kWh/év körül alakul. Átlagban megvan a SCOP3, szóval számoljunk egész évre 1700-2000kWh-val. Mivel azt mondtad kiegészítő fűtésnek használják, így ha az év felében működik. akkor éves szinten 850-1000kWh körül alakulhat a klíma fogyasztása. H tarifával számolva ez jelenleg 20000-23530HUF költséget jelentene évente. Emellett H tarifa igényléskor egy regisztrált villanyszerelő 20-30 ezer közötti összeget kér az előzetes felülvizsgálatért, majd az óra bekötésekor is biztosan elkér egy húszast azért, hogy a klíma kismegszakítójától az óráig behúzza a kábelt. Emellett a napelemes oldalon megmarad 550-700 kWh többlet, amit az áramszolgáltató átvehet 6600-8400Ft-ért.
Tehát az évi 11400Ft befizetésének kiváltásra van egy egyszeri 50 ezer forintos beruházási költségünk, hogy utána éves szinten 13400-15130Ft-ot fizethessünk H tarifára. Szóval megint csak: biztosan rohanni kell a H tarifáért?

Félreértés ne essék a H tarifa egy jó dolog, de egy meglévő napelemes rendszer esetén, ahol a klíma fogyasztása is bele lett kalkulálva a méretébe, nem biztos, hogy jó irány.

(#61437) stickermajom válasza Palesztin994 (#61427) üzenetére


stickermajom
addikt

Számolj úgy, hogy 1m3 gáz körülbelül 10kWh áramnak felel meg. A gáz ára köbméterenként ~100Ft, az áram ára kWh-nként ~38Ft. Szóval a szüleid házában lévő gázfogyasztást ha egy az egyben árammal akarod kiváltani, akkor éves szinten 266000Ft-os költséged adódik.

(#61438) st6969 válasza Palesztin994 (#61435) üzenetére


st6969
őstag

Ott kell külön-külön mérni, ahol adott eszköz fogyasztására vagy kíváncsi. Ha az elosztót dugod a mérőbe, akkor az elosztóba dugott eszközök közös fogyasztását fogod mérni. Ha neked ez is elegendő infó, akkor csinálhatod így is. De én inkább külön-külön mérném, (tehát az elosztóba dugnám a mérőt) legalább képbe kerülsz, mennyit fogyasztanak az eszközeid.

(#61439) farkas-j válasza peppe79 (#61419) üzenetére


farkas-j
őstag

Az AEG hűtőnk fagyasztó részében először a középső fiók repedt el. Akkor 14500Ft-ért vettem újat. Nem sokkal utána az alsó nagy fiók repedt el. Ezt megragasztottam, majd a Lidl-ben vásárolt szürke szöveterősítésű ragasztóval tekertem körbe. Azóta bírja. Megelőzésként a többi fiókot is megerősítettem. Nem szép (igaz ritkán nyitogatjuk) de legalább tartósabb megoldásnak tűnik.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61440) pjen válasza stickermajom (#61436) üzenetére


pjen
félisten

Az összes inverter típus alapjában véve 2 év teljeskörű garanciával rendelkezik, annak ellenére, hogy sokszor 5 éves garanciával hirdetik. Gyorsan tegyük hozzá, hogy ez nem átverés, elérhető az 5 éves teljeskörű garancia is, viszont ez szigorúan regisztrációhoz kötött!A csere alkatrész vagy a csere ingyenes, de a kiszállítás 20 euró+kiszállás+munkadíj.Ez egy másik lehetőség.7 év garival.Ezt a frónius honlapjáról idéztem.És most még az átvételi ár változás is bejön friss szerelésnél.késöbb a régi szereléseket is módosítani fogják mert nem jön ki a matek.

(#61441) Donki Hóte válasza Palesztin994 (#61431) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha áramfogyasztással kapcsolatos komoly gyanúd van, akkor két alaptesztet mindenképpen el kell végezni.

Az egyik teszt az, hogy a lakásban lekapcsolod a főbiztosítékot és figyeled, hogy a villanyóra mér-e fogyasztást (a digitális villanyórákon van egy piros LED, ha az néha villan egyet, akkor van fogyasztás). Ha van fogyasztás, akkor valamelyik fogyasztó nem szabályosan van bekötve.

A másik teszt pedig az, hogy este magánál a villanyóránál lévő kismegszakítót kapcsolod le és vársz. Ha kijön valamelyik szomszéd zseblámpával a kezében, akkor tudhatod, hogy neki (néhány, vagy az összes) fogyasztója a te villanyórádról megy :N

A digitális villanyórákon lévő piros LED villogásából következtethetsz a fogyasztásra. 1000 villanás jelent 1 kWh fogyasztást. Meg kell mérned a percenkénti villogások számát. Ha egy perc alatt tizet villan a LED, akkor, akkor egy óra alatt 600 villanás lesz, ami 0,6 kWh fogyasztást jelent, ez naponta 14,4 kWh, ami naponta 550 Ft áramdíjat jelent.

Amúgy látatlanban én is azt mondom, hogy a hűtőd fogyasztása 150 W lesz, ami naponta 1,8 kWh-t jelent (mert nem folyamatosan megy a kompresszor), tehát nem ott kell keresned a magas fogyasztás okát, hanem a villanybojlernél :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61442) stickermajom válasza pjen (#61440) üzenetére


stickermajom
addikt

Úgy érzem elég hiányos a tudásod a témával kapcsolatban, csak egy kialakult előítélet alapján írogatsz. Tényleg jól járnál a napelem topikkal, hogy ezt a ködöt eloszlassák. A hozzászólásaid olvasóinak is ezt javasolnám, mielőtt téves következtetésekre jutnak a napelemes rendszerekről.

"Az összes inverter típus alapjában véve 2 év teljeskörű garanciával rendelkezik, annak ellenére, hogy sokszor 5 éves garanciával hirdetik. Gyorsan tegyük hozzá, hogy ez nem átverés, elérhető az 5 éves teljeskörű garancia is, viszont ez szigorúan regisztrációhoz kötött!"
Tehát 5 év garancia jár alapból a Froniusra, ezt írtam én is. Viszont a telepítők nagy része alapból 10 évre teljeskörűre kiterjesztve adja az árajánlatot is. A többi gyártó 10+ éves garanciáját persze nagyvonalúan kihagytad, mert nem támasztaná alá az általad elképzelt dolgokat.

" csere alkatrész vagy a csere ingyenes, de a kiszállítás 20 euró+kiszállás+munkadíj.Ez egy másik lehetőség.7 év garival."
Igen, ha az alap 2+3 év teljeskörű helyett 7 év anyaggaranciát kérsz.

"Ezt a frónius honlapjáról idéztem."
Nem, ezt egy 2019-es blogpostból idézted. :D [link]

"És most még az átvételi ár változás is bejön friss szerelésnél."
Otthonteremtési támogatással, június 30 után elkészült rendszerekre. Ami érthető is, az 50%-os visszatérítés alapból egy jelentős támogatás. Minden más 2023 végéig befejezett telepítésre marad a szaldó.

"késöbb a régi szereléseket is módosítani fogják mert nem jön ki a matek."
Nem. Ez így szimplán baromság, nincs ilyen szándék. A 2024-ig megkötött szerződések szaldós elszámolásban maradnak utána is. Egyoldalú szerződésmódosításra nincs lehetőség egyik fél részéről sem.

Mivel ez itt nagyon off szerintem itt folytassuk: [link] Szívesen segítünk bármilyen garanciális, elszámolással kapcsolatos, vagy technikai kérdésben.

(#61443) farkas-j válasza Donki Hóte (#61441) üzenetére


farkas-j
őstag

Kollégám panelben lakik. A HiFi cucca a szomszéddal közös falon lévő konnektorból kapott áramot. Egyszer amikor otthon volt elment minden áram a HiFi-ből. Körbenézett és minden más működött a lakásban. Az előszobai kismegszakítók is mind fel voltak kapcsolva. Kibontotta a polcot, hogy rá tudjon mérni a konnektorra. Nem volt benne áram. Kiszerelte, akkor látta, hogy a villanydoboz helyett egy cső van a falban, aminek a túloldalán a szomszéd konnektora van. Ekkor jött a gyanú és átkopogott a szomszédhoz. Kiderült, hogy a szomszéd a szoba egyik konnektorát éppen szerelte át dupla konnektorra, így leáramtalanította a szobát. Ekkor derült ki, hogy gyakorlatilag a falban a lejövő kábeleket a két oldal között megcserélték és úgy kötötték be. Óriási mázlija volt a szomszédnak, hogy nem ezt a konnektort akarta kicserélni, mert jól megvágta volna az áram. Mindez tizen év beköltözés után derült ki.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61444) peppe79 válasza farkas-j (#61439) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekem is a ragasztószalag jutott eszembe. :) Kár, hogy ilyen gyenge minőségűek a fiókok, mert egyébként műszakilag teljesen hibátlan a hűtő, nagyon csendesen üzemel, és jól hűt.

(#61445) Donki Hóte válasza farkas-j (#61443) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nehogy azt hidd, hogy ez csak a régi panelházakban van így :) A kb. 5-10 éve épült társasházakban is akkora katyvasz szokott lenni az elektromos hálózat bekötésében, hogy egy hibához kihívott villanyszerelőnek az égnek tud állni a haja, amikor próbálja visszakövetni a bekötéseket.

Ismerősnél pl. a falban futó vízvezetékcsőre kötött bilincs lekapcsolása után ez egész emeleten elment a földelés, nagyjából minden lakásban lement a FI relé :Y

Mivel ennek fordítva kéne lennie (a csövet kellene rákötni az EPH rendszerre, nem a csőnek kellene biztosítani az EPH-t a fogyasztók részére), ezért inkább visszakötötte és azt mondta, hogy hívjanak egy olyan szerelőt, aki vállalja az egész ház elektromos rendszerének az átvizsgálását, de ő nem vállalja a felelősséget, hogy a védőföld megszakítása miatt páran áramütést kapjanak :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61446) pjen válasza stickermajom (#61442) üzenetére


pjen
félisten

:) Tudod az alkotmányt is kőbe vésték :DDD Amit idéztem mindegy honnan van, igaz.A véleményem pedig nem egy kialakult előítélet.Jó pár napelemmel szerelt házban érdeklődtem, akár ismeretlenül is.De tényleg befejezem én is.

[ Szerkesztve ]

(#61447) E.Kaufmann válasza Donki Hóte (#61445) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Már majdnem hozzáfogtam magam a társasházi lakásban a szellőzőventi cseréjéhez, de ezek alapján inkább a szaki cserélje, mert ki tudja , hogy gyárilag mi hova van kötve :D

Milyen szellőzőventit ajánlanátok időrelével és visszazáró akármivel, ami rámegy 100mm-es csőre és oldalfalra szerelhető

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#61448) pjen válasza E.Kaufmann (#61447) üzenetére


pjen
félisten

Nekem O.ERRE van, időzítős és zsalus lezárása van.Egy kis gázdugattyú nyitja egy rugó ellen.

(#61449) Donki Hóte válasza E.Kaufmann (#61447) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha konnektorba dugható verzió, akkor cserélheted nyugodtan. Ha valahová be van kötve, akkor szerintem hívj egy hozzáértőt :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61450) Palesztin994 válasza Donki Hóte (#61441) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Köszi, jó tippek! :)
A hutore 280kw/évet ír a gyártó, ez napi 0.77kw körül van. Persze lehet ez minimum homersekletekre vonatkozik, nem ertek annyira hozzá. A bojlerrel már rájöttem egy hibára. 80 fokra állítottam (max), mert felmostunk jó párszor, mikor becuccoltunk. Aztán gondoltam jó eg így, de felvilagosultam, hogy így a fogyasztás kissé megnő. :D
Lehetséges, hogy így napi 22-24kw-ot evett? Ez így is durvának tűnik. 10.15-kor lekapcsoltuk a bojlert a bizt. szekrényben. Azota +2kw ment fel, de ment a sütő, indukcióslap és az elszívó. Szerintem egyszerűen ennyit evett így a bojler + sokat is használtuk, de majd még természetesen tesztelgetem a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.