Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) mephi666 válasza koxx (#46999) üzenetére


mephi666
nagyúr

thx: akkor leátlagolva kb 120 adag jönne ki 1kg-ból... 2-3 hétre lenne elég 1kg szemes... ez mondjuk annyira nem is szörnyű a kapszuláshoz viszonyítva, ahol simán 80-100ft 1 kapszula... az általad említett (számunkra horror) 16ezres kávéból is nagyjából itt lenne 1 adag és minőségben gondolom ott is van difi :Y ilyen kb 4ezresből viszont 30ft körül van a kávé egy adaghoz, ami nem katasztrófa

#47000: 6személyes adagokat főzünk szarvasival, a kisebb betétet használva... ja, tényleg elég spórolósan megy :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47002) pjen válasza mephi666 (#47001) üzenetére


pjen
félisten

Ne hari,ezt hogy számoltad ki?Ha egy kávé 20 gram,akkor egy kilóból 50 adag jön ki.

(#47003) koxx válasza mephi666 (#47001) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

10-15e/kg-os kávét akkor érdemes venni ha
- kávésznob vagy (mint én :D)
- megvan hozzá a megfelelő setupod, örlő+karos gép és technikai tudásod, hogy a legjobbat hozd ki belőle
Nem tudom, hogy az automata gépek hogy vannak belőve, de tippre 7/14 gramm lehet a szimpla/dupla adag. Komolyabb gépeknél ez biztos állítható.

(#47004) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Sziasztok
Segítségeteket szeretném kérni.
Panel lakásomba szeretnék mosó gépet vásárolni.A mosó gépet a fürdőbe szertném úgy hogy nincs sok helyem
120k max amit szánok rá.
Elől-felül töltős egyaránt érdekel
Ne legyen hangos, és jó legyen a centrifugálja.
Előre is köszönöm szépen a segítséget :R

(#47005) mephi666 válasza pjen (#47002) üzenetére


mephi666
nagyúr

1000/7g = 143, 1000/10g = 100, ezt durván leátlagolva 120... ennyi volt a matek :)

#47003: nem vagyunk kávésznobok :) és gépből is valami egyszerűbb lenne a cél 100-as keret alatt, de ez a jövő zenéje... most a napokban új tűzhely jön, következő nagyobb beruházás meg majd a szárítógép lesz... automata kávéfőző meg a páréves tervben van mindig :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47006) LanyUs válasza mephi666 (#46998) üzenetére


LanyUs
senior tag

1 tapasztalat részemről: nagy lelkesedéssel üzemeltem be otthon egy Krups EA891C10-et [link] . Első feltöltéskor csöpögött az aljából a víz -> visszaküldés és teljes csere után kaptam egy ajándék tejtartós verziót ( kimagaslóan készséges volt a Home & Cook :R ). A második viszont számomra érthetetlen okból kb. havi egyszer kiereszti a víztartály tartalmát a munkapadra. Nem szoktam örülni neki + a tejhabosítás a legmelegebb fokozaton ingadozik ( néha erős habot képez, néha pedig szinte csak forró tej jön belőle ). Úgy vettem észre függ a tej hőmérsékletétől és minőségétől is. Kávé darálás 3 fokozatban állítható, művelet végzése közben hangos. Lehet használt Jura-t vennék inkább, de már ez sem rossz ha minden jól működne...

[ Szerkesztve ]

(#47007) pjen válasza mephi666 (#47005) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem azt a 7 gram/kávét nem fogod tartani.Én most megmértem,igaz kotyogósban.Átlag 20g/kávé.Ahogy Koxx fórumtárs is írta egy dupla 14g.Az mindjárt csak 75 adag.Persze ez is csak egy vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#47008) Rotyi válasza #94529552 (#46996) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Nálunk az van.

Ami majdnem az, az nem az!

(#47009) hcs57 válasza Egon (#46989) üzenetére


hcs57
őstag

Delonghi 21.117 a Metróban most 100000 alatt volt, ilyet használok, teljesen korrekt, ajánlom.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#47010) LanyUs


LanyUs
senior tag

A millió szabadon álló mosogatógép közül szerelői ajánlásra és internetes tájékozódás után a Gorenje GS65160W [link] lett a kiválasztott. Van 120 literes 50 fokra állított indirekt meleg víz tárolóm ( kondi gázkazán fűti). Használ valaki mosogatógépet meleg vizes rákötéssel?

(#47011) #73959936 válasza hcs57 (#47009) üzenetére


#73959936
törölt tag

igaz, hogy fehér, de árban ? :U

(#47012) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok!

Hamarosan háztartási gépek vásárlása előtt leszünk ezzel kapcsolatban kérnék pár tippet, konkrét példát, saját tapasztalatot. Tudom, hogy tele van a topic "melyik modellt érdemes" választani kérdésekkel, ezért próbálom szűkíteni a dolgot.

- Hűtő:
Elsőre 2 külön álló alul fagyasztós hűtőben gondolkoztam (1ik beépíthető, a másik majd a garázsban lenne) de én hajlok a side by side felé. Abból a megfontolásból, hogy baromira nem lesz kedvem állandóan lerohangálni a garázsba ha kell valami olyan üccsi stb.
Side by sidenál nézegettem, de elég széles a repertoár. A konyhabútor fehér lesz ezért céloznám meg a fehér hűtőt is. Majd a méreteket nézegettem, a 120 széles és 170-210 magas simán elfér, nem probléma, viszont nem tudom mennyire nézne ki bután a 60-61es pult mélységhez mellérakni egy 70-80as hűtőt ami full kilóg. Emiatt lehet 60-67es mélységbe gondolkoznék. Vízadagoló/kávédaráló kiskutyamegőrző funkció nem kell, viszont sok tároló hely, nofrost igen. A kérdés, hogy létezik-e olyan (egyáltalán van-e értelme) 2 kompresszoros modell ami inverteres. Kell-e ez nekem vagy nem nagy a különbség az 1 és 2 kompresszoros között? 2 típust is néztem amúgy, az egyik francia ajtós aminél felül van 2 hűtő rész alul kihúzós nagy fagyasztó. A másik pedig bal oldalon fagyasztó jobbon pedig a hűtő. Ezzel kapcsolatban nem találtam pro/contra érveket, bal-fagyasztó, jobb-hűtőre írták páran, hogy nem jól pakolható a fagyasztó része. Bár sztem 120 szélben ez nem igazán lehet probléma.
Erre tudtok valami konkrét megbízható márkát/típust mondani? Lehetőleg minél több garival. Találtam egy jó fehér Liebherr-t de 600k.. 400 fölé pedig semmiképpen se mennék, mert akkor már inkább veszek 2 külön hűtőt 150kér és a maradék 100kért elrohangálok a garázsig meg vissza :D

- Mosógép:
Nem kell szárító funkció, lesz külön szárító gép. 6+ kiló sztem kéne. Most 2 fő mosunk heti 3-4 adagot, de már tervben van a gyerek is. Háziállat nincs.
Elux és AEG gépeket néztem 120-130k körül, de gari tekintetében 1-2-3 éveket adnak "csak". Mosógép forumban most nyomják a Bosch gépeket, mert ott 5 év a gari, meg a Gorenjére írták, hogy strapabírók. Igazából nem tudom mosógépben milyen wonder faktorok kellenek.. Jó az automata súlyérzékelős dolog, változatos, jól testreszabható / jól kitalált programok. Magas centrifuga, könnyű tisztítás. Férjen bele 120k körüli összegbe, de nem baj ha kicsit fölé megy, csak legyen értelme fölé menni.

- Szárítógép:
Mosógép tetején lesz. Igazából nincs nagy igény, jó gari legyen rá, megbízható legyen és a mostani "must have" funciókat tudja. Itt is AEG és Elux termékeket nézegettem hasonló 150k körüli kategóriában. Alapvetően mivel még sosem volt szárító gépem, fogalmam sincs mi az a "must have" ami kell bele. Hőszivattyús típust néztem, mert elvileg az jobban szárít (kisebb hőmérsékleten, kevesebb villany felhasználásával).

- Mosogatógép:
60as pultba építhető modell legyen. Típus/márka igazából mindegy. Nézegettem jó áron IKEA gyártású termékeket, de itt még annyira sincs fogalmam, hogy miben különbözik 1-2 eszköz. Áramhasználat / teríték méret oké, de azon kívül nem tudom milyen extrákat tudhatnak ami megéri az árát. 1-2nél olvastam az automata ajtónyitást, amire páran panaszkodtak is, hogy a felcsapó pára szétszedi a munkapult alját és kb tócsa lesz miatta a padlón.
Ebben a kategóriában bármi jótanácsot, vásárlási útmutatót szívesen veszek.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47013) blg válasza kicsi kecske (#47012) üzenetére


blg
senior tag

AEG mosógép, szárítógép +3 év garancia [link]

(#47014) kicsi kecske válasza blg (#47013) üzenetére


kicsi kecske
tag

Szuper, köszi!
Elux Perfect care szárítókat néztem amúgy amiről nagyon sok jót írtak, de akár hol nézem 1 év garit adnak csak rá ami valjuk be nem túl sok. Ez az 1+3 év pedig már azért jóval kedvezőbb ár. Remélem joy napokon lesz a 8as szériából 20% kedvezménnyel :D

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#47015) Zeki


Zeki
nagyúr

Természetesen nem hívott 3 napon belül a Beko mosógép szerelő.
Ma már mosodában mostam.
Lehet hogy 5 év garis, de ha két hét után elromlik és utána hetek kérdése hogy jó legyen újra, az nagy szopás 3 gyerekkel.

(#47016) #73959936


#73959936
törölt tag

sziasztok.

itt van 1-2 automata kávéfőző. ne tudjátok mennyit olvastam mindkettőről.

pro és kontra véleményeket várnék, miért (vagy miért nem) vegyem meg ezt/azt onnét, ahová a link mutat...(előbbinél tudok olcsóbban is venni)

[ Szerkesztve ]

(#47017) Gömbike válasza #73959936 (#47016) üzenetére


Gömbike
senior tag

Csak ez a két gép jöhet szóba?

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47018) #73959936 válasza Gömbike (#47017) üzenetére


#73959936
törölt tag

igen

(#47019) tobias40


tobias40
veterán

Milyen átfolyós kéményes gázbojler-t ajánlotok a régi Fég C-18-as helyett?
Eljárt felette az idő (25 év) még működik de már nem az igazi.
A szerelőm azt mondta majdnem mindegy melyiket,a lényg hogy 10 liter/perc felett legyen a vízszállítása.
https://www.webkazan.hu/atfolyos-gazbojler/695-feg-mv-21-kompakt-atfolyos-kemenyes-gazbojler-36
Ez jó lehet?

Ha lehet pontos tipus és linkk is jöhet,megköszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#47020) Zeki válasza Zeki (#47015) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hívom a Bekot hogy nem hívott a szerelő. Megadják a számát, hívom, fel van háborodva a szervíz vezető, hogy minek osztogatják a számát, meg nem tudja mikor jön hozzám szerelő, mert sok a munkájuk, kevés az embere. Újra hívom a Bekot, hogy mit mondtak, de sajnos ők nem tudnak mit tenni, kap egy emailt a kapcsolattartójuk.

(#47021) Gömbike válasza #73959936 (#47018) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ami Gaggia gépet láttam az ismeretségi körömben, azoknak van egy az egyben Saeco néven futó megfelelője.

Ezért kérdeztem, mert ha a Gaggia szimpatikus, érdemes megnézni a Saeco kínálatát.

A delonghi is tökéletes választás lenne. Ez a kialakítású gép megbízható a szervizek szerint.

Én személy szerint Saeco párti vagyok, jelenleg a 4. gépem fogyasztom immár 4.éve.

A korábbi gépeim felújítás után a családban szolgálnak tovább.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47022) mephi666 válasza Zeki (#47020) üzenetére


mephi666
nagyúr

...legközelebb hívod őket, tedd hozzá a mondatot, hogy "hívhatod te a fogyasztóvédelmet is" :DDD

ui: leírom a sztorimat, ami nem teljesen háztartási gép, de háztartás... vettünk fürdőszobabútort (tboss bianka 75, alsó-felső-mosdókagyló, beépítve 2db 4led-es lámpa), beépítettem, bekötöttem, tükröt felfúrtam, áramra kötöttem a lámpát, stb... a jobb oldali lámpája szórakozott: bekapcsolás után nem adta le a teljes fényerőt pár percig, közben sípolt, majd egy idő után max fényerőre váltott és elhallgatott... itt rendeltem a bútort egyik kereskedésben, úgy gyártatták le... spórolni akartam egy kört, így írtam közvetlenül a gyártónak, hogy mi a panaszom és hol tudnék bele való lámpát venni, mert az lehet a rossz: azonnal válaszoltak, hogy adjak egy címet és postáznak cserealkatrészt :Y így is lett, 2-3 napon belül megjött az alkatrész, kicseréltem, örömboldogság :C ilyet én még hazai cégtől nem tapasztaltam, hogy azonnal ennyire készségesen segítsenek

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#47023) peppe79 válasza Zeki (#47020) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát ez szívás. :(( Ilyenkor bizonyosodik be, hogy azért tényleg nem mindegy, hogy egy adott márkának van-e országosan kiterjedt szerviz hálózata, vagy néhány emberre zúdul az összes meló. Persze, hogy ilyenkor a szerviz vezetőnek is eldurran az agya, és egy idő után már lesz@rja az - egyébként jogosan - türelmetlen ügyfeleket. Az ugyan igaz, hogy máshol is szeretnek hosszan elbíbelődni a javítással, de olyanról még nem hallottam, hogy már rögtön a kárbejelentésnél elakad a kommunikáció, és nem lehet időpontot egyeztetni.
Nekiállhatsz levelezgetni, mindent dokumentálni, rögzíteni, aztán a fogyasztóvédelemmel fenyegetőzni, homárra posztolni, de őszintén szólva, szerintem sem az idő -, sem az ember egészségének megőrzése miatt nem érdemes ebbe belemerülni.

[ Szerkesztve ]

(#47024) st6969 válasza peppe79 (#47023) üzenetére


st6969
őstag

Alapvetően igazad van. De sajnos azt is hozzá kell tenni, hogy ha a túlterheltségre hivatkozva fogalmuk sincs, hogy mikorra lehet időpontot egyeztetni, akkor ott jó eséllyel kispista bt. van megbízva a szervizeléssel, akinek kockás füzet nyilvántartása van. Abban pedig a prioritás úgy van meghatározva, hogy a 100 várakozó ügyfélből annak az ötnek a problémájával foglalkoznak, aki hisztizik és cirkuszol. Aki nem, az nem tud mást tenni, mint szépen megvárja, amíg ezen ügyfeleknek a problémája megoldódik.

(#47025) szabog74 válasza peppe79 (#47023) üzenetére


szabog74
aktív tag

Feleségem panaszát nagy ívben lesajnálta a tchibo webshop, aztán az egyik FB bejegyzésük alá újra leírta. Másnap jött a futár a cserével...

(#47026) gabor9991 válasza peppe79 (#47023) üzenetére


gabor9991
őstag

Samsung mosógépet nálam 9 hónap alatt asszem 7x jöttek javítani mire kicserélték.
Samsung hűtőmet 4 hónap alatt sikerült kicserélni.
Szerencsére működött közben mindkettő de, ha olyan hibájuk lett volna ami miatt nem lehetett volna használni az igazi szívás lett volna.
Szóval csupán a név nem garancia arra, hogy a szervizelés gördülékeny lesz szükség esetén.
A Samsung hűtőmet szegedi szerviz intézte, egyetlen emberé volt Békés, Csongrád és Bács-Kiskun megye :D

(#47020) Zeki

Talán annyit tudsz tenni, hogy írásban közlöd velük, hogy 15 nap után már nem a gép javítását hanem a cseréjét kéred.
Ezt elhúzhatják 30 napig de a bejelentést követő 31. napon már automatikusan jár a csere.
(Már a bejelentéskor is érdemes a kijavítás helyett a kicserélése kérni ezt valószínűleg az aránytalan többletköltségre hivatkozva el fogja utasítani a Beko, de a 15. nap után újra érdemes ezt leírni nekik, hogy cseréljék ki.)

[ Szerkesztve ]

(#47027) Lehiñito válasza Gömbike (#47021) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Szia.
A Philips 3000 automata kavéfőző szériáról mi a véleményed? [link]
100k, de lehet, hogy jóval olcsóbban hozzá tudnék jutni.

(#47028) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Nem tudom jo helyre irom de hatha van aki tud segiteni vagy esetleg meg szerelo is.

Vagy egy 8 eves AEG 99009 MOP mosogatogepunk es olyat csinal, hogy pl elkezdodne a mosogatas hallani a motort vagy szivattyut nem tudom mit, hogy dolgozik ( par masodperc ) de utana a kijelzo ures lesz nem ir ki semmit es elkezd sipolni a gep. ( ez a hiba az elozo program vegen jott elo mikor a szaritas ment, egy darabig ki is irta, hogy szaritas es ugy sipolt, de most meg indulna es sipol. Volt kint szerelo nezett rajta dolgokat, motor stb de pl a kijelzot, vezerlest nem.)

koszi
udv: sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#47029) Gömbike válasza Lehiñito (#47027) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ezt a szériát használom én is 😀

HD 8831 3100-as széria.

A víztartályába teszek vízlágyító párnát, az fél évig elég. Meghálálja a masina.

Szervízben tetettem rá kapuccsínó készítő fejet.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47030) Ispy


Ispy
veterán

De, még küzdők az új mobil nézettel :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#47031) Rotyi válasza Ispy (#47030) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Ezt nem ide akartad? :U

Ami majdnem az, az nem az!

(#47032) Zeki


Zeki
nagyúr

Írtam én is a Facebook bejegyzésük alá. Meg lehet a reklamációm is hatott, délután felhívott egy nő, hogy szombat délelőtt elvinné a szerelő a mosógépet, ha otthon vagyunk.
Ami még érdekes, hogy az asszony úgy döntött, hogy ő márpedig mos, és csak a 3. mosás után jött füst a gépből.
Szóval mégsem mos vele.

(#47033) Zeki válasza gabor9991 (#47026) üzenetére


Zeki
nagyúr

Írtam én is a Facebook bejegyzésük alá. Meg lehet a reklamációm is hatott, délután felhívott egy nő, hogy szombat délelőtt elvinné a szerelő a mosógépet, ha otthon vagyunk.
Ami még érdekes, hogy az asszony úgy döntött, hogy ő márpedig mos, és csak a 3. mosás után jött füst a gépből.
Szóval mégsem mos vele

(#47034) BBéci válasza Ispy (#47030) üzenetére


BBéci
titán

Én is, borzalmas.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47035) peppe79 válasza Zeki (#47033) üzenetére


peppe79
senior tag

"Ami még érdekes, hogy az asszony úgy döntött, hogy ő márpedig mos, és csak a 3. mosás után jött füst a gépből."

Ezt azért ne nagyon reklámozd majd nekik.

(#47036) Zeki válasza peppe79 (#47035) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nyilván.

(#47037) Lehiñito válasza Gömbike (#47029) üzenetére


Lehiñito
senior tag

Ha rá esik a választás, akkor veszek hozzá gyári víz szűrőt, hogy kíméljem. Garis még a géped? Miben különbözik a gőzölőfej és a kapucsínó készítő fej?

(#47038) Gömbike válasza Lehiñito (#47037) üzenetére


Gömbike
senior tag

Már 4 éves. Egyszer vittem szervízben, hogy a nagyszervízt megcsináltassam.
Semmi baja nem volt, csak szeretem rendben tudni a gépet. 8 pénz volt, teljes átvizsgálás és tömítés cserék + szervízes vízkőtelenítés.

Az utólag felszerelt fejben van egy gumicső, azt kell a tejes flakonba dugni. A gépen megnyomod a gőz gombot és a dobozból kiszívja a tejet. Arra ráfőzöd a kávét. Lattét is lehet vele készíteni, nem csak kapucsínót.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#47039) bl4ze


bl4ze
veterán

Sziasztok,

Bosch Sensixx'x DA10 vasaló cserén gondolkodunk, mert gyenge.
Erősen gyűrött ingeket nem vasal szépen , gyenge talán a gőz és teljesítménye is:
2300 W / Gőzlöket120 g/perc / Gőznyomás30 g/perc

Egy jobb, erősebb vasalót keresünk, elsőre ez tűnik szimpatikusnak, mi a véleményetek ?
Tefal FV9788 Ultimate Anti-Calc
3000 W / 350 ml-es tartály, gőzteljesítmény: 55 g/min, gőzlövet: 230 g/min, durilium vasalótalp

Vagy ha esetleg Ti is tudtok ajánlanie ehelyett azt is megköszönöm :) :R

.:. bl4ze .:.

(#47040) BBéci válasza bl4ze (#47039) üzenetére


BBéci
titán

[Ezek közül] bármelyikkel jól jársz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#47041) bl4ze válasza BBéci (#47040) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi, igen egy 3000W-os lesz.

.:. bl4ze .:.

(#47042) farkas-j válasza bl4ze (#47039) üzenetére


farkas-j
őstag

A párom már több mint 3 éve nyúz egy Russell Hobbs 20630-56 Power Steam Ultra vasalót. Nagyon szereti mert a nagy teljesítménye (3100W) miatt nagy a gőzteljesítménye is, és a kerámia talpa miatt jó vele vasalni. A Mercateo-nál most jó áron is van ingyen postával (13952Ft).

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#47043) bl4ze válasza farkas-j (#47042) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszönöm, végül egy Philips lett a befutó a 40%-os kedvezmény keretében.

.:. bl4ze .:.

(#47044) #73959936 válasza Gömbike (#47021) üzenetére


#73959936
törölt tag

Köszönöm, eldőlt.

Most a Gaggia Brera magyar nyelvű használati utasítását keresném, ha vki. meg tudná küldeni hálás lennék... :K

[ Szerkesztve ]

(#47045) szürke


szürke
tag

Üdv mindenkinek!

Kérnék egy kis segítséget!
Adott egy Whirlpool AWO/C 7321 mosógép és rá szeretnénk tenni egy Electrolux EW6C527P szárítót.
Már egy ideje nézegetem az összeépítő kereteket, de nem igazodom el rajta. (Csavaros, hevederes, állítható nem állítható, univerzális, stb... Sosem láttam még ilyet, elképzelésem sincs a dologról.)
Tudna esetleg valaki segíteni hogy melyik az ami nekünk a célnak megfelel?

Előre is köszönöm!

(#47046) poli27 válasza szürke (#47045) üzenetére


poli27
veterán

[Nekem ez van]

Teljesen jó, polc is van benne...

[ Szerkesztve ]

(#47047) szürke válasza poli27 (#47046) üzenetére


szürke
tag

Ez ha jól olvasgattam utána Whirlpool gépekhez jó. Csak mert valahol találtam olyan kommentet (nem konkrétan ezzel a termékkel kapcsolatban) hogy nem tudta a keret miatt a mosószer adagolót használni.
Mennyire lényeges a méret? Amit linkeltél az 60x60 a mosógép mélysége meg 57,5. Így a maradék kilóg és annyi? Ettől függetlenül nem veszít a stabilitásából?

(#47048) poli27 válasza szürke (#47047) üzenetére


poli27
veterán

nekem két samu gép van egymáson....

(#47049) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!

Csendes működésű porszívót szeretnénk venni. Tudtok ajánlani valamilyet?

(#47050) #40553216 válasza szürke (#47047) üzenetére


#40553216
törölt tag

Menj el boltba centivel, mérd la a mosógép tetejének széltét, hosszát, a szárítónál meg a lábakét. Ha utóbbiak kisebbek, nem kell keret. Látatlanban megmondom, hogy kisebb és csak emiatt nem kell keret. Persze ha pakolópolcot szeretnél, akkor vegyél.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.