Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62251) Eagl3 válasza AXisBOLD (#62249) üzenetére


Eagl3
veterán

Akkor valami ilyesmit kéne beépíteni szerintem: [link]
Ennél a gépnél a szekrénynek van fenéklapja, abból kell kivágni az adott méretet és beépíteni a gépet.

A beépített páraelszívónak általában 60cm széles széles szekrény kell fenéklap nélkül.

(#62252) AXisBOLD válasza Eagl3 (#62251) üzenetére


AXisBOLD
addikt

elég borsos az ára, de ez már egy működőképes megoldás lehet.
ha jól értelmezem tud mindent amit szeretnék belső keringetés, szénszűrő (+zsírszűrő).

btw, szénszűrő és aktív szénszűrő között van különbség vagy a szénszűrő eleve "aktív" és ez csak az elnevezés? :)

bocs a láma kérdésért, eddig nem kellett elszívókkal foglalkoznom.

Aurea mediocritas

(#62253) Csabroncka válasza AXisBOLD (#62252) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Megéri profi csapattal átfúratni falat! Az elszívónak több oka van. Nem a szag a lényeg, azt ki lehet szellőztetni, az olajpára viszont beleivódik a falakba, ruhákba bútorokba. Biztosan jártál már olyan lakásban ahol mindenhol mindennek szinte sütőolajszaga volt, na ezt nem tudod kiszellőztetni.

A belső keringetés azért hatékonytalan, mert a szén funkciója, elsősorban , hogy a motort és a tekercset védje az olajpárától, de megkötő képessége korlátos nagyon!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#62254) GSP


GSP
aktív tag

Üdv,

Bosch hűtőkkel vannak jó tapasztalatok, a régi már nagyon gáz, újra lenne szükség?
A régi 185 cm magas után talán jó lenne egy 200 cm körüli a nagyobb tárhely miatt is.
Bármilyet tippek megköszönnék.

Példa:
https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_bosch-kge49aica-kombinált-hűtőszekrény-1337860.html

Előre is köszönöm.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#62255) AXisBOLD válasza Csabroncka (#62253) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Tudom, az lenne a legjobb, ha kifúratnám, de annyi kóklerrel találkoztam már a beköltözés/felújítás óta, hogy inkább magam csinálok mindent, de ez olyan speckó munka aminek nem mernék nekiállni.

még átgondolom, hogy melyik irány legyen, de egyébként nem az a tipik rántott húsos család vagyunk, nagyon keveset sütünk olajban/zsiradékban, inkább a hagymás alapú ételekkel van a baj, ezért gondoltam, hogy jó lesz az aktív szenes belső keringetés.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#62256) koxx válasza AXisBOLD (#62255) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pro Hiltikkel dolgoznak, ilyen nincs minden háztartásban. A linkelt cég amúgy tényleg jó.

(#62257) Zoli-bácsi válasza AXisBOLD (#62255) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Sima tégla falhoz veszel egy koronafúrót és annyi, nincs benne semmi speciális dolog.

(#62258) koxx válasza Zoli-bácsi (#62257) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

És kézben tartva kifúrja a 120-130-as furatot vagy hogy?
Még jó, hogy semmi spéci nincs ebben

[ Szerkesztve ]

(#62259) PainKiller13 válasza Zoli-bácsi (#62257) üzenetére


PainKiller13
őstag

4-5 órás mutatvány átfúrni a falat ha nincs ilyen spéci cuccod, bár az én 50 centis falam megnéztem volna hogy fúrja át. Persze olyan házban könnyebb ami üres és takarítva sincs és mint tudjuk a legtöbb ember ilyen házban él...

[ Szerkesztve ]

(#62260) Donki Hóte válasza koxx (#62258) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A háztartási légcsatornák 100, vagy 120 mm átmérőjűek lehetnek. A tűzhely közel van a falhoz, tehát ebben az esetben elég egy 100 átmérőjű lyukat fúrni a falba. Ez téglafalban megvalósítható teljesen amatőr eszközökkel is, mi egy 120-ast is gond nélkül megcsináltunk.

Ha zsaluzott beton a főfal, akkor már nehezebb az ügy, ha pedig házgyári panel, akkor tényleg csak szakember tudja megcsinálni a nyílást.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62261) Donki Hóte válasza PainKiller13 (#62259) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Windyék nemrégen szereltek nálunk klímát, egy 50 cm vastag téglafalba kb. 10-12 perc alatt fúrták be az 50 mm átmérűjő lyukat.

Hosszabbító toldót használtak a gép és a fúrófej közé, nem is láttam még korábban ilyet :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62262) Zoli-bácsi válasza koxx (#62258) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Igen, pontosan kézben tartva. Egy "sima" 30centis téglafalat simán át tudsz vele fúrni.

(#62263) pjen válasza PainKiller13 (#62259) üzenetére


pjen
félisten

Dehogyis!30cm B30 téglafal egy piaci fúrókalapáccsal, 110 mm korona fúróval szűk fél óra.

(#62264) Zoli-bácsi válasza PainKiller13 (#62259) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

4-5óra? :DDD Nekem kb. 1 óra alatt sikerült, igaz, hogy az csak egy "sima" 30centis téglafal volt. Ja, mert nem lehet tisztán dolgozni, világos...

De egyébként nekem mindegy, csak megemlítettem hogy akár saját kezűleg is meg tudod oldani, persze ha nem valami beton panel, mert azt már tényleg csak ipari gépekkel lehet.

[ Szerkesztve ]

(#62265) Csabroncka válasza AXisBOLD (#62255) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Kerül kb 30 ezer forintba.. hidd el ha főzöl akkor bezsírosodik a konyha, ehhez nem kell rántott hús, ha nem főzöl ,akkor meg mindegy!

Nagyon gondold meg, nem véletlen próbállak rábeszélni!

"in medias res"

(#62266) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok,
Milyen fagyasztó szekrényt javasoltok?
220l körüli elég, no frost-ról sztem a sokkal magasabb ár miatt lemondok. Dizájn, kijelző, meg ilyenek nem nagyon érdekelnek, úgysem lesz szem előtt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#62267) Gömbike válasza Dorian (#62266) üzenetére


Gömbike
senior tag

A keretről nem írtál semmit, de szerintem ez belefér az elképzelésedbe: [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62268) AXisBOLD válasza Csabroncka (#62265) üzenetére


AXisBOLD
addikt

rendben, köszönöm, keresem elehetőségét a kifúratásnak!

#62256koxx: az látszik, hogy profi csapat, kérdés, hogy dolgoznak-e a nyugati határ felé is (Gy-M-S megye).

#62257Zoli-bácsi: panel, úgyhogy csak szakember jöhet szóba, én ennek magamtól neki nem állok.

Aurea mediocritas

(#62269) Dorian válasza Gömbike (#62267) üzenetére


Dorian
félisten

Köszönöm. Keret konkrétan nincs, minèl olcsòbb, annál jobb, de ha valamilyen okbòl èrdemes drágábbat venni, nem problèma. Nofrost felárat azèrt vetettem el, mert èvi 1 leolvasztás könnyen megtehető. Olyasmire is gondoltam, h bizonyos tìpusù háztartási gèpeknèl más-más márkák az ajánlottak.
Ha ennyièrt, mint amit ajánlottál ez jò vètel, akkor ezt az árat olcsònak is gondolom

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#62270) Audison


Audison
senior tag

Sziasztok! Tudtok segíteni porszívót választani? A keret max. 60ezer.
Kevés szőnyeg van a lakásban, a többi felület vinyl és járólap. Miele C1-et néztem és ha jól tudom ez porzsákos. Azt lehet tudni, hogy hol és mennyiért lehet ehhez a modellhez venni zsákot?

(#62271) Gömbike válasza Dorian (#62269) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez egy teljesen belépő gép. Itt [link] vannak a többiek, de ezek csak az Elux csoport gépei. A videók hasznos infók.

Jók még a Bosch gépek, a Beko -t sem vetnèm el.

Samu kettő van a tágabb családban, a szerelők szokták látogatni őket. Igaz, azok kombik.

A mi Elux kombink 16 éves múlt, a mellette dolgozó Bosch kombi meg 1996-os.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62272) ribarszki válasza Audison (#62270) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, ilyen adottságokhoz ne C1-et, hanem C2 Parquettet vegyél. Az extra parkettwister fej miatt meg fogod köszönni. (Ja, látom közben ennek is elszállt az ára 73k-ig..) én spórolnék hozzá megy ennyit.
Csak gyári Miele porzsák. 1doboz=4db porzsák, 1 évre elég. Kb 350Ft költség havonta.

[ Szerkesztve ]

(#62273) Audison válasza ribarszki (#62272) üzenetére


Audison
senior tag

C1 annyira használhatatlan sima felületen? Esetleg valami külön fej? Szívem szerint annyit már nem szánnék porszívóra. Minden elektromos berendezést egyszerre kell megvennünk. Hol tudom megvenni a 4db-os zsák szettet a C1-hez?

(#62274) rmehesz


rmehesz
tag

Sziasztok! Szintén porszívót keresek olyan célból, hogy hét közben 1x-2x végigszaladjak vele a lakáson. Hétvégente van rendes takarítás és arra van porszívóm. Éppen ezért vezeték nélkülit szeretnék ami belefér olyan 60-70 ezer-be. Főleg parketta és járólap de van egy szőmyeg is ahol a feleségem hosszú hajszálaival is meg kéne birkóznia. Főleg e miatt nem tudok dönteni. Sok modellnél vannak ezek a plüss szerű fejek de nem tudom a szőnyeggel ezek mit tudnak kezdeni. Van olyan ebben a kategóriában amihez van rendes szőnyegre való fej? Köszönöm előre is ha vkinek van tapasztalata ezen a téren. Külföldi beszerzés is érdekelne. Bár van egy 25%-os Philips kuponom is ... érdemes lenne onnét választani?

[ Szerkesztve ]

(#62275) ribarszki válasza Audison (#62273) üzenetére


ribarszki
őstag

A gyári fejjel is lehet kemény felületen porszívózni, persze. De a twister fej sokkal gyorsabb, egyszerűbb.
Akár MM-ban is. Miele GN a kódja.

(#62276) mouzrr válasza Audison (#62273) üzenetére


mouzrr
őstag

a Miele oldalán van a porzsák is. C1hez is van parketta fej, de asszem külön drágább mintha a c2 parketta verziót vennéd amihez van sima+parketta fej

(#62277) Audison válasza ribarszki (#62275) üzenetére


Audison
senior tag

Meggondoljuk még! Köszi szépen!

(#62278) pjen válasza rmehesz (#62274) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van Philips duo power akusom..Asszony szereti.

(#62279) Gömbike válasza pjen (#62278) üzenetére


Gömbike
senior tag

Most olvastam ezt a marketinges hülyeséget. [link]

Egy komolyabb mikró rommá veri ezt a pénzkidobós vackot.

Ha valaki tud/akar ennyi pénzt kiadni ezért a szarért, akkor lelke rajta.

70-80 körül sokkal komolyabb, nagyobb felhasználósággal rendelkező gépeket kapni.

Nekem ez van: [link] , de ebbe sem kell olaj, sem más adalék, sőt sokkal szélesebb kínàlatban képes ételt készíteni.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62280) #48613632 válasza Gömbike (#62279) üzenetére


#48613632
törölt tag

Multifunkciós mikrót másik multifuinkciós eszközzel hasonlíts össze, ami tud airfryert
Mondjuk EZZEL

(#62281) Gömbike válasza #48613632 (#62280) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ok.

De 70-90 ezret kiadni egy forrólevegős sütőért, hát nem tudom.

Szerintem nem éri meg, mert ami 20-40 között van, az kis kapacitású, az felett meg inkább hőléges mikró sokkal szélesebb lehetőségekkel.

Egy-két személyes háztartásba én inkább a hőléges mikrót venném ennyi pénzért, mert sokkal gazdaságosabb minden tekintetben.

(annyit mèg, hogy az én 65 ezres mikrómban van nedvesség szenzor, ami minden beállít magától.)S a cikk marketing része felülírva.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62282) #48613632 válasza Gömbike (#62281) üzenetére


#48613632
törölt tag

Évi többször is van akció a Ninjakitchen oldalán, és olyankor az Amazon is le szokta akciózni. Olyan £150-160 körül már el lehet hozni a legnagyobbat.

Ez nem csak forrólevegős sütő, és épp itt a lényeg, hogy a fentebb említett mikró sem szimpla mikró.
Ez multifunkciós sütő, ami az airfryer mellett tud grillt, slowcookot, pressure cookot (kukta), és persze akár főzhetsz is benne simán. De tud pl aszalni, ami mondjuk egy kevésbé kihasznált funkciója, vagy szuvidálni (sous-vide)

Nálunk a mikró csak melegítésre van használva. Egy nagyon nehezen tisztítható dobozról beszélünk, amiben nem biztos, hogy a legszerencsésebb ötlet grillezni mondjuk. Ebből a szempontból is átgondolnám, hogy mikrós multigépet vegyek e, vagy ezt a Ninjat.
Amúgy van ennél olcsóbb megoldás is, majd utánanézek, hogy pontosan mi a brand neve. Azt is szokták dicsérni a tematikus csoportokban.

[ Szerkesztve ]

(#62283) Gömbike válasza #48613632 (#62282) üzenetére


Gömbike
senior tag

Megértem az érveidet.

De nálunk sok lehetőség nincs.
Ezekben a Samu mikrókban a kerámia belsőt igen egyszerű tisztán tartani, nagyon hálás dolog.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62284) farkas-j


farkas-j
őstag

Aki még teflon edényeket használ vagy abban gondolkodik, azoknak ajánlott megnézni ezt az életrajzi filmet. A filmben nem csak a helyi környezetszennyezési probléma merül fel.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62285) Borisz76 válasza farkas-j (#62284) üzenetére


Borisz76
veterán

Vagy 3 hete néztem meg....komoly!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#62286) janakbacsi válasza rmehesz (#62274) üzenetére


janakbacsi
őstag

nekem ilyen van, kiváló.
[link]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#62287) Mortein


Mortein
tag

Mosogatógép témában a következőről van valakinek tapasztalata, véleménye?
Bosch SMV4HVX31E Serie 4 13 terítékes beépíthető mosogatógép [link]

(#62288) Eagl3 válasza Mortein (#62287) üzenetére


Eagl3
veterán

Lassan nekem is aktuális lesz.
Én a BOSCH mosogatógépekkel arra jutottam, hogy nagyon jók viszont arra kell figyelni, hogy a belseje fém legyen. Az alsóbb kategóriás BOSCH gépeknek műanyag a belsejük, azokkal szokott gond lenni.
Amit linkeltél 4-es széria, nem tudom, hogy ez milyen. Úgy rémlik, hogy 6-os tól fölfelé oké, se majd kijavít aki biztosan tudja :)

(#62289) ggeleven válasza Mortein (#62287) üzenetére


ggeleven
őstag

Pont egy ilyen várja nálam a beépítést. Remélem, hogy pár héten belül lesz lehetőségem kipróbálni (sok minden mást is meg kell még csinálni, hogy költözhető legyen a ház).
Technikai adatok, evőeszköz-tálca és máshol olvasott jó vélemények miatt döntöttem mellette (illetve, hogy többet nem akartam rá költeni). Majd meglátjuk... :K

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#62290) Nagya21 válasza Eagl3 (#62288) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nekem az Elux 6 terítékesnek is müanyag a belseje, 11 éves köszöni jól van...... :DDD

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62291) peppe79 válasza Eagl3 (#62288) üzenetére


peppe79
senior tag

"Az alsóbb kategóriás BOSCH gépeknek műanyag a belsejük, azokkal szokott gond lenni."

Mire gondolsz? Leszámítva az ajtó idétlen behúzó zsinóros megoldását, nekem más problémám tkp. nincs vele.
Műanyagból amúgy csak az alsó része van, nem az egész belső mosogatótér. Különösebb hátrányát egyelőre még nem tapasztaltam.

(#62292) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

adott egy Whirlpool W782100X huto fagyaszto
a hut belul zonakra van osztva, de legalacsonyabb fokozaton is nagyon hideg van benne, valami otlet? :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#62293) Andika20


Andika20
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni Bosch mosógéppel kapcsolatban? Most vettem észre, hogy a tömítésen a gyárilag elvékonyított részen a képen látható kis lyuk keletkezett. Innen vajon a mosótérbe kerül a víz, tehát nem gond, vagy kellene vele valamit kezdeni? Kicsit több, mint 1 éves a gép :O

(#62294) Dluinet válasza Andika20 (#62293) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ott egy rendes lyuknak kell lennie.
Csináld meg, ha tudod. Erőltetni nem kell.
Azért van, hogy ne álljon a gumi redőjében a víz, mert megpenészedik/bebüdösödik.
Igen a mosótérbe vezeti a vizet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#62295) Andika20 válasza Dluinet (#62294) üzenetére


Andika20
csendes tag

Köszönöm! Azért furcsa, hogy akkor ezek szerint a 2 szélső "lyuk" gyárilag zárva van... Mosás után a vizet ki szoktuk törölni, úgyhogy a penész szerencsére nem gond :)

(#62296) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Beépíthető főzőlapot szeretnék vásárolni, lecserélendő a jelenleg tonkremeno fellul gaz allul villany tuzhelyet.

Elkezdtem nezegetni a keramia es az indukcios eszkozoket is a gaz mellet.

A problemam az, hogy akar a keramia akar az iindukciost ha nezem, a leirasban 7,2KW szerepel. Ehhez jonnne egy beepitett sutő amin 3,3KW szerepel, kb ez lenne az orara kotve, ill. van egy mikro is, aminek nem tudom hirtelen a parametereit

A gond az, hogy azon az oran amirol ezek uzemelnenek a fő biztositekra B20 van írva, ami ha siman csak a ket eszkozt nezem, mar keves.
Gyakorlati tapasztalatra lenne szuksegem, ez valoban keves lehet a mindennapi eletben, vagy ezek az elvi maxok es a hetkoznapokban ritkan hasznaljak a gepek a max fogyasztast?

Magyaran merjek venni a gaz lapon kivul barmi mast ehhez az orahoz, vagy felejtsem el ?


Ha felejtős, akkor viszont beépíthető gáz főzőlapra szeretnek kerni ajanlasokat melyik ajanlott melyik nem.

[ Szerkesztve ]

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#62297) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Mi lenne ma a legalapabb vasalo ar/ertek aranyban ami egy teljesen atlag szingli embernek otthonra jo? Nem erdekli a marka, nem erdekli semmi korites, funkciok meg korites csak valami egyszeru, hasznalhato megbizhato vasalo. Akar a 3 ezer Ft-os tescos is veheto?
Koszi,
G.

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#62298) pjen válasza Bandus99 (#62296) üzenetére


pjen
félisten

32A ig ingyen bővìtik.

(#62299) Donki Hóte válasza Bandus99 (#62296) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Én (mint indukciós főzőlap használó) azt mondom, hogy maradj a gáznál. Az indukciós lap legnagyobb előnye a jó hatásfok, de ez csak a kerámia és hagyományos elektromos főzőlapokkal szemben igaz, a gázzal csak nagyjából egálba jön ki.

Ha nincsenek indukciós főzőlaphoz való edényeid, akkor a lap árára még ráterhelődik 20-40 eFt edénycsere.

A wok jellegű edényekről le kell mondanod, ha indukciósra váltasz, azon csak a nyílegyenes aljú edények használhatók. Ráadásul a gázégő ereje teljesen fokozatmentesen szabályozható, az alsó és középkategóriás indukciós lapok csak 8 fokozatban állíthatók, ez nem hangzik rosszul, de nekem ez kevés. Ráadásul a fokozatok nagy részében úgy szabályozzák a teljesítményt, mint egy mikró, megy az indukció 0,5-1 másodpercig utána van 0,5-1 másodperc szünet (1 másodperceg zümmög 1 másodpercig csenben van :( )

Szóval ha be van vezetve a gáz és ott van a tűzhelynél, akko én a gázt javaslom, különösen, ha egy átlagos 6-8 kW-os indukciós lapot nem is tudsz ellátni rendesen árammal.

SZERK:

Korábban nem szép dolgokat írtam a Gorenje IT643SYB típusú indukciós főzőlapunkról, de tegnap kitett magáért. A gázkazánunk leállt egy időre, úgyhogy este az indukciós lapon melegítettük a vizet a fürdéshez. Ráraktunk 4 db 8-10 literes edényt és a maximális fokozaton melegítettük a vizet kb. 20 percig. Nos, az indukciós lap jól bírta ezt az extrém terhelést, 20 perc alatt nem melegedett benne túl semmi, ment a ventillátor benne, de bírta a strapát :R

Két fázisra van kötve, de belül akkor is melegedik a rendszer, de bírta.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62300) peppe79 válasza Gravity1234 (#62297) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha a nagy gőzmennyiség, meg spéci bevonatos vasalótalp nem elvárás, akkor tök mindegy. Nekünk a legolcsóbb Philips van, semmi gond vele. Csak figyelni kell a megfelelő hőfok kiválasztására, különben a kényesebb anyagok, műszálas vackok ráéghetnek, és akkor lehet tisztogatni a talpát.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.