Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62951) ribarszki válasza Vaze (#62950) üzenetére


ribarszki
őstag

6év Saeco és 4 év Philips vonal után automatából most Delonghit vennék. Vagy egy régebbi, felújított komolyabb Saecot. Pl egy Digital SBS Incantot. De Philipset semmiképpen.

[ Szerkesztve ]

(#62952) Vaze válasza ribarszki (#62951) üzenetére


Vaze
őstag

Koszi,Philipset nem is neztem.

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#62953) Bazsee71 válasza Vaze (#62950) üzenetére


Bazsee71
őstag

A régebbiek között volt jópár nyűgös típus (egy műanyag csiga adta meg magát, lényegében gtk), az újabbakat nem ismerem.

(#62954) seger válasza farkas-j (#62949) üzenetére


seger
addikt

Ezzel szemezek, meg néztem egy hasonlót. Az 89ezer. De akkor holnap megveszem ezt. Ez most 99ezer

(#62955) Gömbike válasza Vaze (#62952) üzenetére


Gömbike
senior tag

A Philips jó pár éve felvásárolta a Saecot. Ha a kávégépen Philips felírat van, az nem saját fejlesztés, a Saeco részleg tervezése.

Kettő Saeco gép után vettem a Philips gépünket, ami teljesen megegyezik a Saeco minuto géppel.

A belsejük teljesen ugyanaz. Csak olcsóbb. A Saecot is a Philips gyártja.

Amire figyelni kell:

Hetente elmosni a központi egységet (kpe), havonta zsírtalanító tablettával átmosni a kávégépet (erre külön progi van a gépeken), havonta szilikon zsírral be kell kenni a kpe-t. Mondjuk én élelmiszeripari kenősprayt használok erre a célra.

A vízkőtelenítést kérni fogja ha aktuális, azt én citromsavval oldom meg, mert sokkal olcsóbb, mint a hozzá írt vegyszer. NEM szabad vízkőoldót használni!
A rendszeres karbantartás a titka a hosszú életüknek.

Bátran vehetsz felújított gépet is, azok féláron kaphatók.

A következő gépem majd évek múlva (mivel még csak 6 éves lett a Philips) Jura lesz.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62956) Vaze válasza Gömbike (#62955) üzenetére


Vaze
őstag

Koszonom szepen.
Ezt neztem meg ki [link]
Sajnos Jura jelenleg nincs keszleten ott ahol vennem,es nem is irjak hogy mikor lesz,csak annyit hogy hamarosan...

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#62957) Gömbike válasza Vaze (#62956) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ha tejtartályost akarsz, akkor a tejtartója ilyesmi legyen: [link]

Sokkal könnyebb takarítani.

Én tetettem rá capuccinó készítő fejet, annak a csövét a tejes dobozba kell dugni. Utána a gőzzel kitisztítom és kész.

A tej rendszerhez van tejzsír oldó folyadék, kék színű. Bármelyik kávégépes szakboltban-szervízben kapsz.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62958) Vaze válasza Gömbike (#62957) üzenetére


Vaze
őstag

Amit linkeltem utoljara,azon olyan tejtartaly van,ami a kepen is latszik.
Ezt en tudom cserelni masikra?Bocsi de nem vagom.

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#62959) BBéci válasza Gömbike (#62955) üzenetére


BBéci
titán

A csúcs Jurával (10 éve 600000 forintért adták) nem tudtam olyan eszpresszót készíteni, mint a DeLonghi BAR 13-mal. Akárhogyan állítgattam, meg sem közelítette az általam elvárt szintet. Aztán vettem egy Gaggia Classicot, révbe értem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62960) Nagya21 válasza Vaze (#62950) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha ujonnan veszed, akkor sokáig jó lesz, én 1itthon nyuzok 3 éve, 1et a munkahelyemen 12 éve(napi 2-4 kv), szal nincsenek agyonstrapálva, és tudom ajánlani.
Üdv Nagya
UI:alkatrész gombokért.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62961) Vaze válasza Nagya21 (#62960) üzenetére


Vaze
őstag

Szia,koszi a megerositest :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#62962) Moleman válasza Nagya21 (#62939) üzenetére


Moleman
addikt

#62937 kovacsen222
#62947 d@minator

Köszi mindenkinek! Végül nálunk is a garancia nyert prioritást, Beko DF-7412 lett a nyertes. Reméljük a Mediamarknál is 5 év jár hozzá, mint mindenhol máshol, mert ők pont nem írták sehol. :D

(#62963) herdsman12 válasza Moleman (#62962) üzenetére


herdsman12
őstag

Azért nézz utána, jó pénzért van valami plusz garancia szolgáltatásuk:
(Díjmentes visszahívás kérés: a készülék garanciájának kiterjesztésével kapcsolatban)

(#62964) Nagya21 válasza Moleman (#62962) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nem, a mediamarkt csak a törvényileg előirtat adja!!!!
Vőm is így járt januárban.
Sztem érdeklődj más boltokban, és ahol 5 év van ott vedd meg.
Üdv Nagya
UI: ahogy elnézem ennek a dobja is zománcozott, mint az én Bekómnak :D

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62965) Sinkapeter válasza Moleman (#62962) üzenetére


Sinkapeter
tag

Ezen az oldalon nézd meg. [link] A plusz garanciát a Beko adja, a MM pedig szeretné eladni a garanciakiterjesztős biztosítását, ezért nem mindig ad pontos információt, csak az oldal alján odaírja apróbetűvel, hogy a gyártó vállalhat akár többet is.

(#62966) Gömbike válasza Vaze (#62958) üzenetére


Gömbike
senior tag

Szóval ne szögletes legyen [link] a tartály. Sokkal könnyebb tiszta tartani a kerekebb, oválisabbat. Mindig nem teheted be a mosogatógépbe.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62967) Sinkapeter válasza Moleman (#62962) üzenetére


Sinkapeter
tag

Hajnalban még nem tűnt fel szám alapján, hogy ez olyan, mint a miénk. Igen, öt év van rá. Viszont arra figyelj, ha azóta nem változtattak rajta, hogy ebben alul nincs szivacs, csak felül dupla a szöszszűrő. Valamit praktikus beletenni, mert utána látszik, hogy mennyit átenged. A kondenzátor plusz takarítás nélkül is ilyen másfél év után
, a szűrő pedig ilyen lesz egy hónap alatt.

(#62968) #73959936 válasza #40553216 (#62938) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#62969) Nagya21 válasza Sinkapeter (#62967) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nekem a normál mérwtü bekom van ott van szivacs, de mivel szimpla a szösz szűrő, eléggé sok átmegy.
Szal kell a szivacs vagy vmi más a höcserélő elé.
Te milyen légszürőt(pollenszürőt) raktál oda?
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62970) Vaze válasza Gömbike (#62966) üzenetére


Vaze
őstag

Hat amit kineztem,bizony szogletes a tartalya [link]
Sajnos mosogatogepunk az nincs (barmennyireisszeretnek)nincs helyem neki.Nagy sziv fajdalmam pedig :O

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#62971) Sinkapeter válasza Nagya21 (#62969) üzenetére


Sinkapeter
tag

Próbálkoztam porszívó motorszűrővel, az pont befér a lamellák és a műanyag közé, de a portnem szűrte ki. Aztán kivételesen magam cseréltem az autó légszűrőjét, mert sokat jártam poros helyen, és nem bírta volna ki a szervizig, és gyanús lett a méret :) . Milliméterre pontosan belemegy, azóta úgy használom.

(#62972) Moleman válasza Sinkapeter (#62965) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, én is megtaláltam ezt az oldalt, azért mertem megrendelni.

Köszi a légszűrős tippet, van itthon néhány, de pollenszűrőt is fogok éppen cserélni. :)

(#62973) st6969 válasza Sinkapeter (#62967) üzenetére


st6969
őstag

"Valamit praktikus beletenni"

Konkrétan mit, hova és mekkorát? Esetleg van fotód, vagy linked erről a valamiről?
Működését, szárítási időtartamát/hatékonyságát befolyásolja?

Köszi :R

(#62974) Nagya21 válasza Sinkapeter (#62971) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
De millen autóba való légszűrőt tettél bele?
Valmi tipust évjárat,motor, irhatnál róla.
Űdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62975) Sinkapeter válasza Nagya21 (#62974) üzenetére


Sinkapeter
tag

Bocs az lemaradt, tehát a Beko df-7412gaw -hoz méretben pont jó a 2005-ös Swift légszűrője. (1.3-as). Hogy ott is maradjon, ki kell támasztani, én egy rugalmas műanyag rácsot vágtam méretre, hogy ne feszüljön, de passzentosan rajta tartsa. A légszűrő gumis kerete pedig pont lezárja a nyílást. A szárítási időt nem befolyásolja érezhetően. 7 kg felültöltős mosógép tele töltetét (farmerokkal, meg nehezen száradó egyebekkel is) legrosszabb esetben 2 óra alatt befejezi. A 3 és fél órás program olyan 2:30-nál szokott előreugrani fél óra maradék időre.

(#62976) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Egy apró segítséget szeretnék kérni tőletek, hátha találkozatok már ilyen jelenséggel...

Egy Whirlpool (AKP 462) elektromos sütő esetében mennyire normális, hogy pl húsok sütése után a kondenz alul az ajtó alatti fémperemen csöpög le? Ez csak valami tervezési hiba vagy ez ilyen? Oké máshol lehet nem így van beépítve, de ez akkor sem jó, ha nem a fehér bútorra, hanem mondjuk a padlóra csöpög, hogyha alacsonyra van beépítve...

Így néz ki nyitott ajtónál:

[ Szerkesztve ]

(#62977) nagylaci32 válasza st6969 (#62973) üzenetére


nagylaci32
tag

Én papír szűrőt nem tennék ilyen nedves helyre. Magába szívhatja a vizet és még annyira sem engedi át a levegőt, pedig szerintem szárazon is jelentősen csökkenti a légáramlást.

Kérdés ugye, hogy mi szükség kiszűrni a szöszt? Azért kell kiszűrni, hogy a lamellákon lerakódva ne szigetelje a hőátadást? Ha igen, akkor ez teljesül, de a légáramlás csökken, ami végül ugyanúgy a hőátadás csökkenését okozza.

Én valami könnyen takarítható, jó légáteresztő képességű szűrővel próbálkoznék, ami még éppen megfogja a szöszöket. Érdemes lesni a gyári megoldásokról.

(#62978) BB9000 válasza nagylaci32 (#62977) üzenetére


BB9000
senior tag

Szerintem pedig érdemes a gyártó szándékosan elégtelenre tervezett szűrési megoldásán javítani, ugyanis a gyártó nem érdekelt a tartós problémamentes üzemeltetésben. A "betervezett elszöszölődés" az avultatási stratégia része. Ez ellen hat a papír szűrő. Ha olyan gond lenne vele, amit említesz: vizesedés, vagy dugulás, akkor az már jelentkezett volna a fórumtársnál. Mivel leírta, hogy nála így megy a gép egy ideje és jó, nem áll fenn a probléma.

(#62979) st6969 válasza BB9000 (#62978) üzenetére


st6969
őstag

Erős a gyanúm nekem is, hogy azért nincs ott gyárilag semmilyen plusz szűrő, mert ezzel igyekeznek biztosítani, hogy alig észrevehető módon, elég lassan, de szépen berakódjanak a lamellák takaríthatatlan, sűrű szösszel, és a vevő a takarításra adott árajánlaton való morfondírozás közben inkább megrendelje a következő gépet :(((

(#62980) ribarszki


ribarszki
őstag

A hőszipkás szárítógépek kondenzátor előtti szűrőszivacs tuningolására kiváló tippem van ;)
2 éve így használom, havonta újat vágok méretre: [link]

[ Szerkesztve ]

(#62981) Elemental


Elemental
addikt

Ha már szárítógép. Én g4-es szűrőpaplanból vágok méretre passzolót az elux szárítógépembe.

[ Szerkesztve ]

(#62982) hodostamas válasza Elemental (#62981) üzenetére


hodostamas
addikt

csak simán odaraktad? nem esik le?

(#62983) Elemental válasza hodostamas (#62982) üzenetére


Elemental
addikt

A szöszgyűjtő lelóg, pont megtartja.

[ Szerkesztve ]

(#62984) Vaze válasza Vaze (#62970) üzenetére


Vaze
őstag

Megrendeltem a masinat,holnap mar itt lesz,nagyon kivancsi vagyok :C
Koszonom mindenkinek a segitseget,majd irok par sort hogy milyen :)

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#62985) #48613632 válasza Vaze (#62984) üzenetére


#48613632
törölt tag

-
benéztem....

[ Szerkesztve ]

(#62986) seger


seger
addikt

Ma megvettem végül a hűtőt Electrolux LRS1DF39W Egyajtós hűtőszekrény és a főzőlapot WHIRLPOOL WB S2560 NE.

Hűtő fektetve lett szállítva 3kor hoztam haza. Mennyit kell cárni mielőtt bekapcsolom?
Valamint falhoz kellett rögzíteni, tetejére kellett csavart behajtani, kicsit azért féltem tőle, igazán kialakíthatták volna a helyet neki...

(#62987) Moleman válasza seger (#62986) üzenetére


Moleman
addikt

Az utóbbi időben többször költöztem, a 10 éves Bosch hűtőmmel 24 órát szoktam várni. Eddig nem volt gond.

(#62988) st6969 válasza seger (#62986) üzenetére


st6969
őstag

Hűtőt falhoz kellett rögzíteni :F :Y Ilyet se hallottam még...

(#62989) pjen válasza st6969 (#62988) üzenetére


pjen
félisten

Domboldalban lakik? :DD

(#62990) CoolBoy323 válasza seger (#62986) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

24 óra legyen, biztos ami tuti

(#62991) seger válasza st6969 (#62988) üzenetére


seger
addikt

Konkrétan annyira zár az ajtó, hogy nyitáskor elhúztam a hűtőt.
Itt a mellékelt útmutató a rögzítéshez. Minden rögzítő tartozéka volt a hűtőnek!

(#62992) st6969 válasza seger (#62991) üzenetére


st6969
őstag

Akkor azt jó nehéz lehet nyitni :Y Pl. egy kisgyereknek...
Szerencse, hogy nem gipszkarton fal van mögötte :))

(#62993) seger válasza st6969 (#62992) üzenetére


seger
addikt

Így lefogatva a 4 és fél éves is ki tudja nyitni. Igaz nem elsőre, de sikerül neki.

(#62994) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Lidl-ben vásárolt gőzfelmosónk megadta magát, alig jön gőz belőle, pedig ki lett vizkotelenitve. Nagyon szerettük, jó kis cucc volt, kár érte.
Kellene vegyek egy tartósabb típust, van olyan, ami ajánlott? Vagy ez mind egykutya?
Vileda van húsz körül, az milyen lehet?

[ Szerkesztve ]

(#62995) ribarszki válasza Grande Ale (#62994) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha csapvízzel használod, akkor sajnos mindegy mit veszel. Desztvíz vagy RO víz kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#62996) Grande Ale válasza ribarszki (#62995) üzenetére


Grande Ale
őstag

Szűrt kancsós vizet tettünk bele mindig, nem sima csapvizet. Lehet, hogy nem is a vizkő a gondja, ki tudja?

(#62997) ribarszki válasza Grande Ale (#62996) üzenetére


ribarszki
őstag

Lehet, hogy nem is vízkő baja van, de a kancsós víz sokat nem lágyít egy kemény vizen. Attól még simán lehet vízkő a baja.

(#62998) Dluinet válasza Grande Ale (#62994) üzenetére


Dluinet
nagyúr

elsősorban az ecet a legnagyobb ellenségük

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#62999) Nagya21 válasza Grande Ale (#62994) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Vegyél citromsavat, meleg(forró) vízzel csinálj egy tömény oldatot, azt rakd bele, ha picit működik még, akkor kapcsold be, majd ha jön a gőz kapcsold ki, 5-10 perc múlva újból kapcsold be, majd ha jön a gőz kapcsold ki, ezt játszd el vele míg jó nem lesz.
A citromsav marja a vízkövet, de lecsökken a hatása közben, azért kell mindig újabb adagot bevinni.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#63000) Grande Ale válasza Dluinet (#62998) üzenetére


Grande Ale
őstag

Használatiban ecet van írva, azért használtam azt. Lehet, hogy direkt írják, évente vegyen az ember újat! :((

Nagya: köszönöm Neked is, garis, hétfőn felhívom a szervizt, oldják meg ők.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.