Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) asdf_ válasza Csabroncka (#43000) üzenetére


asdf_
veterán

Bekonak nulla darab felultoltose van. Eluxot vegyen gariakcioban, aminek nem az ajton van a mososzeradagoloja es nem fog szetrohadni az ajtaja mint a wiccpoolnak.

(#43002) TeeJay válasza szabog74 (#42973) üzenetére


TeeJay
félisten

csak kérdés ér-e 10-15ezer felárat a 4 közül a legalsó ami ugyanúgy A+++-os csak halkabb
hangerőt bárki hazudhat rá úgysem fogom megtudni 46 vs 42dB valós érték-e

remélem az Electrolux mosogatógépek jók mostanában
anyum AEG-je 5év garis volt nyáron lett betéve a helyére és szépen teszi a dolgát :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43003) BBéci válasza ribarszki (#42997) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos a S-bag-ek között sok a gagyi, ez tapasztalat, éppen venni akarok.

(#42992) gabikiraly2
Utálod a szőnyeget?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43004) koxx válasza ribarszki (#42997) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Pont neztem en is, hogy a C2 70k lett :/ MM-ban a porzsakja 4800ft.

(#43005) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olyan kávé darálot amivel lehet mákot is darálni?
60g kapacitás minimum és a rá szánt összeg max 10e ft lenne.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#43006) szabog74 válasza TeeJay (#43002) üzenetére


szabog74
aktív tag

Bárki bármit hazudhat. 3dB különbség azt jelenti, hogy kétszer olyan hangos.

(#43007) salieri. válasza Csabroncka (#43000) üzenetére


salieri.
őstag

Jó lenne minél olcsóbban de a BEKO szerintem nem gyárt felültöltős gépet. A candy pedig ajtóba épített mosószer tartállyal rendelkezik nem ?

(#43008) Csabroncka válasza salieri. (#43007) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

A tartósság és megbízhatóság, valamint a a minél olcsóbban két külön fogalom!

"in medias res"

(#43009) peppe79 válasza szabog74 (#43006) üzenetére


peppe79
senior tag

3dB különbséget nem fogsz meghallani két háztartási gép között. ezt garantálom neked.

(#43010) stellaz


stellaz
addikt

Korábban írtam itt jókat a Liebherr hűtőnkről, de azt hiszem most kicsit átértékelem a dolgokat.

5-6 éves a készülék (mai napig kapni), de már vagy 2 éve felhasadt vagy 25 centi hosszan az ajtó szigetelése. Ok, ezzel én hajlandó vagyok megbékélni, mert ami elromolhat, az el is romlik.

Na de ma felhívtam a LIEBHERR szervizt és mit mondanak? Nem lehet csak a szigetelést cseréni, komplett ajtót lehet csak. Ami 38 ezer forint + gondolom még szerelés.

Nevetséges!

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#43011) peppe79 válasza stellaz (#43010) üzenetére


peppe79
senior tag

Melyik modell? Általában lehet kapni ajtógumit Liebherr hűtőkhöz, 3M kétoldalas ragasztószalaggal kell rögzíteni.

(#43012) stellaz válasza peppe79 (#43011) üzenetére


stellaz
addikt

Azt hiszem cu3411-es, vagy valamelyik altipusa. Szervizzel beszéltem, állítólag ez ilyen típus.
Röhej, hogy nincs gyári megoldás erre, csak az ajtó csere. És nem az van, hogy 20 év után kellene cserélni.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#43013) salieri. válasza Csabroncka (#43008) üzenetére


salieri.
őstag

Világos ,de a miele sem a régi már szerintem, használt gépet meg zsákbamacska vennem.

(#43014) Lauda válasza salieri. (#43013) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ez a két gép jó lenne neked:

ELECTROLUX EWT 1266 ESW Finoman nyíló dobajtó, gyakorlatilag maximálisan testreszabható mosási funkciók, folyékony/por alakú mosószer választási lehetőség.

ELECTROLUX EWT1066EVW Ez már inverter motoros, sokkal csendesebb , nekem is inverteres van, ajánlom.

Ezeket a gépeket most négy év gyártó garral tudod megvásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#43015) peppe79 válasza stellaz (#43012) üzenetére


peppe79
senior tag

CU 3411?? Nem CU 3311 lesz az? Ha igen, ahhoz létezik gyári tömítés. Más kérdés, hogy az sem túl olcsó (meg az univerzális sem). :(

(#43016) salieri. válasza Lauda (#43014) üzenetére


salieri.
őstag

Köszi,megveszem az elsőt, 98k most az auchanban. Remélem ott is él rá a 4év garancia.

(#43017) stellaz válasza peppe79 (#43015) üzenetére


stellaz
addikt

de de, ez a 3311, csak fejből írtam, tévesen

Melyik cikkszámú az ajtó tömítés? A robbantott ábrán én találok ilyet.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#43018) Lauda válasza salieri. (#43016) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mit! Elviekben nincs korlátozva, hogy hol veszed meg a gépet.

Az akcióban résztvevő partnerek
Az akcióban minden, Magyarország területén működő, Electrolux mosógépet, szárítógépet vagy mosó-szárító gépet forgalmazó partnerünk részt vesz
[link]

[ Szerkesztve ]

(#43019) bazsimano válasza salieri. (#43016) üzenetére


bazsimano
őstag

nincsen, csak annyi, hogy utolag kell majd regisztralnod az eluxhonlapjan es ugy kapod meg a plussz 3 evet. alapbol egy.
mi is ezt a kettot nezzuk, es gondolkodunk hogy megeri.e a plussz 20 ezer az inverter motorra vagy sem...
amugy mi otthon melege program kereteben vesszuk meg, uh meg lejonne 45 ezer belole.

(#43020) BBéci válasza dewil666 (#43005) üzenetére


BBéci
titán

Úgy tűnik, a pörgő késes szerkezetre gondolsz, ami valójában sem mákhoz, sem kávéhoz nem megfelelő, mert roncsol, tör, nem darál. Mákhoz olyan daráló kell, ami összepréseli a szemeket, kisajtolja belőlük az olajat, attól lesz finom az étel, a sütemény.
A kávéital - legyen az eszpresszó, cappuccino vagy bármi egyéb - minőségét alapjaiban határozza meg az őrlés. Elengedhetetlen az egységes szemcseméret és a pontosan beállítható őrlésfinomság. A késesek végtermékében van finom por és nagyméretű törmelék is, ezért semmire sem jók.
Itt egy modern: [link], és a régi, klasszikus forma, ám rozsdamentes acélból: [link].

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43021) batai15


batai15
félisten

Sziasztok ,otthon melege program keretén belül szeretnénk venni alul fagyasztós hűtőt .
A keret 40 ezer plusz 60,nagyon maximum 100k ezen felül , tehát 100 és 140 a maximum .
Igazából , fontos szempont az ár, ha nem muszáj akkor jó az olcsóbb gép is.
Edigital valamit média Markt játszik.
További kritérium a megbízhatóság, méret, főleg ilyen 100 liter körüli fagyasztó rész előny . Valamint az energiatakarékosság, tehát a++ .
Ide tartozna két kérdés , tehát ragaszkodjak a a++ hoz,vagy elég az a+ is , valamint a no frost funkció meg létéhez ? Mert igazából a+ és no frost nélkül van miből válogatni 100 körül is. Előre is köszönöm .

[ Szerkesztve ]

(#43022) BBéci válasza batai15 (#43021) üzenetére


BBéci
titán

Csak egyet mondok, nem célszerű, sőt, nem szabad no frost nélkülit venni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43023) asdf_ válasza batai15 (#43021) üzenetére


asdf_
veterán

Azert ugy a meretet betajolhatnad, mert a 100 literes aljubol a derekad kozepeig erotol a 2 meter magasig eleg szeles a valasztek, tehat mekkora legyen a huto resze? :)

(#43024) batai15 válasza asdf_ (#43023) üzenetére


batai15
félisten

Méretet nem írtam,mert nem lényeges abból a szempontból

(#43025) batai15 válasza batai15 (#43024) üzenetére


batai15
félisten

Bár ha nagyon kell mondjak valamit 180 liter elég .

(#43026) TeeJay válasza szabog74 (#43006) üzenetére


TeeJay
félisten

csak azt nem értem ha mind a négyben inverteres motor van

ESF5512LOW A+ 47db
ESF5533LOW A++ 47db
ESF5535LOW A+++ 46db
ESF5555LOW A+++ 42db

akkor egy mosogatógépben az csak a szivattyú lehet mivel azon felül csak fűtőszál van de az szinte biztos hogy mind a négyben azonos. szóval akkor hogy lehet hogy egyik A+ másik A++ az utolsó kettő meg A+++ de csak a legdrágább halkabb a többitől?

elvileg azonos inverteres motor mellett is lehet az hogy egyik gazdaságosabb mint a másik?
és hogy lehet az hogy a legdrágább a négy közül meg még jóval halkabb is?
én az ESF5535-öt venném mert az már A+++ tehát gondolom csak valamivel jobb inverteres motor van benne
és halkabb is 1dB-el bár hogy azt hogy érték el nem tudom
ellenben 15ezerrel olcsóbb mint az ESF5555 ami csak annyiban tér el tőle hogy halkabb

max azt tudom feltételezni hogy az 5555-ös tele van hangszigetelővel az 5535-ben meg nincs annyi
5512 és 5533 nem éri meg mert azonos árban van az 5535 is

egyelőre mégy nincs kész a konyha, hűtő már van, tűzhely is, mosogatógép kellene szabadonálló
és később pár hónap múlva ha lesz pénz meg idő legyártatom a konyhabútort
addig meg legalább a mosogatógépet bekötném és lenne mosogatás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43027) stellaz válasza batai15 (#43021) üzenetére


stellaz
addikt

Kicsit fentebb írtam Liebherr hűtő szervíz és alkatrész dolgairól. Vond le belőle a tanulságot.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#43028) asdf_ válasza TeeJay (#43026) üzenetére


asdf_
veterán

Nézd mellé a vízfogyasztást is, nem mindegy, hogy pl. 9 vagy 12 liter vizet kell 75 fokosra melegíteni...

(#43029) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Miele lesz végül, de várok még vele, hátha lejjebb megy a Complete C2 Parquet PowerLine ára.

Csend a lelke mindennek!

(#43030) TeeJay válasza asdf_ (#43028) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor így bővül még

ESF5512LOW A+ 47db 3080l/év 295kWh/év kb. 105ezertől indul
ESF5533LOW A++ 47db 2775l/év 262kWh/év kb. 110ezer körüli áron van
ESF5535LOW A+++ 46db 2775l/év 234kWh/év kb. 108-110ezer körüli áron van
ESF5555LOW A+++ 42db 2775l/év 234kWh/év kb. 122-125ezer körül

azt hiszem ESF5535LOW lesz a befutó, nem ér 15ezer felárat az 5555 mert csak halkabb de azt senki sem tudja bizonyítani

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#43031) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Szerintetek az alábbi alulfagyasztós hűtők közül melyik a jobb választás melyikkel lehet kevesebb probléma? Igazibol 2. Hűtőnek lesz

Gorenje RK612PS4
Beko RCSA-330K31 PT
ZANUSSI ZRB33103WA

Szülők a Zanussit nézték és azt akarnak venni Én pedig magunknak a Gorenje vagy Beko között vaccillalok.

(#43032) gorje válasza SPeti1984 (#43031) üzenetére


gorje
senior tag

Nekem ugyan az Zanussi ZRB33103WA van. Arban tetszett es megkertem az eladot h hadd nezem meg a kompresszort. Secop volt benne igy megvettem. Rendben van de a muanyag elemek/tartok, eleg felosek. Kivancsi vagyok mikor szakad le az egesz 2 1.5l viztol pl:D 2-3 eve birja. + 2 bufebe is ilyeneket vettem azokbol minden tartoelem kivan veve kb es sok ajtonyitas es nyaron kapjak a meleget is de jol birjak.

(#43033) #40553216 válasza BBéci (#43020) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tényleg, ilyenen érdemes lehet kávét darálni?

(#43034) BBéci válasza #40553216 (#43033) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben a kérdésed a késesre vonatkozik, akkor semmi szín alatt nem érdemes. :( Mákdarálóval pláne nem.
Ismereteim szerint ez a legolcsóbb, ami elfogadható őrleményt produkál. 20000 Ft körüli az ára, amikor 8 éve ajándékba kaptam, akkor 12000-ért adták. Akkor léptem feljebb, amikor a De Lonhgit Gaggia Classicra cseréltem.
Most ilyet használok, a régebbi műanyag házas kivitelben.
Ahogy már írtam, jó eszpresszót kizárólag egységes szemcseméretű őrleményből lehet készíteni és nagyon fontos a kávágéphez és az adott babokhoz illő őrlésfinomság.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43035) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Van valakinek itt mikrotextúrás mosogatótálcája?

(#43036) Cyrin válasza Atomgeszi (#43035) üzenetére


Cyrin
addikt

van

(#43037) #40553216 válasza BBéci (#43034) üzenetére


#40553216
törölt tag

Alapvetően egy kézi tekerős, majdnem 70 éves darálót használtam sokáig, lehet, visszatérek rá. Eszpresszót nem iszom, csak French press-t.

(#43038) Atomgeszi válasza Cyrin (#43036) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Vélemény? Ez a mikrotexturas vagy fenyes van tekabol

(#43039) Cyrin válasza Atomgeszi (#43038) üzenetére


Cyrin
addikt

Nálam bevált. Én azt venném. De nagy varázslatra nem kell számítani.

[ Szerkesztve ]

(#43040) BBéci válasza #40553216 (#43037) üzenetére


BBéci
titán

Ahhoz is tisztességesen őrölt kávé kell. A kézi tekerősök között vannak kiválóak, ám egy 70 évesnek a kései igencsak elkophattak. Ahhoz 5-6 év intenzív használat elég.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#43041) Atomgeszi válasza Cyrin (#43039) üzenetére


Atomgeszi
veterán

600 Ft a különbség.. Szóval ezen már nem múlik.

Megpróbálom akkor.

(#43042) Vmf


Vmf
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis infóra lenne szüksègem!
Lg mosógèp inverteres direct drive motoros több mint hàrom èves kifutott termèk ès nem lehet kapni alkatrèszt, ilyenkor a legközelebbi gyàrbòl Lengyelorszàgbòl kèrik be az alkatrèszt?

A màsik kèrdèsem ez az inverter a fali aljzatbòl èrkező egyfàzisù vàltakozò feszültsèget alakìtja át háromfàzisù vàltakozò feszültsègre a motor rèszère?

Nem tudom, hogy működik egy inverter, de annyit tudok hogy ac/dc ès dc/ac àtalakìtò.

Plusz èrdekelne az inverter működèsi elve, de csak rajzot làttam ròla.Csak elkèpzelèsem van ròla ès az pedig egy 3 fàzisù generàtor àllòrèszènek működèse.Jó a megközelìtès?

Mèg egy nagyon fontos kèrdèsem van bàr nem ide tartozik.

Mi az a hidrogènezett növènyi olaj amit HVO-ènt ìrnak autók hajtóanyagakènt?

[ Szerkesztve ]

(#43043) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Sziasztok,

Úton van az első mosogatógépünk. Mivel érdemes használni, tabletta vagy folyékony mosogatószer? A gépkönyv azt írja, hogy gyors programok esetén nem biztos hogy teljesen fel tud oldódni a tabletta. Lidl/Aldiban meg tudom venni ezeket + az öblítőszert, sót?

(#43044) #40553216 válasza adriankoooo (#43043) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hali! Sokáig én is aldist használtam és azt hittem, jó. Egy jó ideje viszont a Jar Platinumot. Jobb, sőt, a gép is tisztább.

(#43045) pjen válasza adriankoooo (#43043) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél valamilyen 3 az 1 ben és nem kell semmi más.Most én is jar platinumot használok,tényleg jó.De jó a Somat goldis.

(#43046) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hol van jó áron Jar Platinum?

Jövőhét végén, ha minden igaz, végre beszerelik a konyhabútort. Lassan 4 hónapja áll itt minden konyhai gép. :DDD

Hogy kell majd beállítani a vízkeménységet, meg mivel mérjem? Vagy a vízügy megmondja mennyi?

(#43047) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok! ebben a Bosch porszívóban milyen gyakran kell hepa filtert cserélni? létezik hozzá eBayen minőségi?[link]

(#43048) tibbike01 válasza salieri. (#43047) üzenetére


tibbike01
őstag

Én kb 5-6 teli porzsák után cserélek a mi porszívónkba, amihez a bolti sem drága.

(#43049) polonic válasza adriankoooo (#43043) üzenetére


polonic
félisten

Először derítsd ki, milyen kemény a víz nálatok. Vagy a vízmű honlapján, vagy telefonon, vagy megméred magadnak.

Aztán e szerint állítsd be a mosogatógépen a szintet. Ha nagyon kemény a víz, akkor az all-in-one tablettákat hanyagold. Ez rájuk is van írva, vagy a kezelési útmutatóban lesz, hogy milyen keménységi szintig használhatók.

Ha kemény a víz, akkor külön öblítő, só, mosogatószer.

(#43050) polonic válasza Atomgeszi (#43046) üzenetére


polonic
félisten

Vízkeménység mérő vagy a vízművek honlapja, ügyfélszolgálata.
A kezelési útmutatóban pedig benne lesz, hogy kell beállítani.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.