Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) pjen válasza arcitec (#84999) üzenetére


pjen
félisten

:) Ha nem söprögetsz és van 1-2 kisgyerek esetleg még sűrübben is.

[ Szerkesztve ]

(#85002) pjen válasza balojazz (#84997) üzenetére


pjen
félisten

A méreg drága akus porszívók mind zsák nélküliek .Viszont fele úgy szívnak mint egy vezetékes zsák nélküli. Már azok is cyklon rendszerűek.

(#85003) Dorian válasza balojazz (#84997) üzenetére


Dorian
félisten

" A háztartási gépek üzemeltetési költségei"
Mindenkinek megvan a bogara ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#85004) ribarszki válasza arcitec (#84999) üzenetére


ribarszki
őstag

Én 3 havonta cseréltem a Mieleben amíg csak azt használtam. 3 gyerek, 120nm. 1 doboz Miele porzsák 1 év. Leosztva 400ft/hó.

[ Szerkesztve ]

(#85005) balojazz válasza koxx (#84998) üzenetére


balojazz
aktív tag

A rezsijellegű költségekre érzékeny vagyok. Az autós hasonlat nem áll, illetve ott a szervizköltség a kérdés. Ezért vettem Toyotát: ablaktörlőgumi, izzók, 14 ezerért olajcsere egyszer, 4 év alatt. Fillérek. A benzin itt olyan, mint a HT gépeknél az áram. Anélkül nem működik.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#85006) koxx válasza balojazz (#85005) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

4 ev utan csereltel olajat :F :U Huh

(#85007) Silent77 válasza balojazz (#85005) üzenetére


Silent77
veterán

Ideje lenne lecserélni az olajat. Ha áll a kocsi, akkor is évente cserélni kell, kéne.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#85008) Dorian válasza balojazz (#85005) üzenetére


Dorian
félisten

Aztán ha a 4 évenkénti olajcsere miatt egyszercsak besül a motor, akkor hirtelen nagyon megugranak az üzemeltetési költségek ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#85009) F-ECT$ válasza balojazz (#85005) üzenetére


F-ECT$
titán

A rezsijellegű költségekre valóban érdemes odafigyelni, mert ugye sok kicsi sokra megy, pláne ha gyakran jelentkezik az a sok kicsi, de azért nem mindegy, hogy éves szinten pár ezer vagy pár tízezer (/százezer) forintos nagyságrendről beszélünk. Előbbbi esetben nem éri meg az időt se amit ráfordítasz hogy spórolj rajta akár 50%-ot, az utóbbiakra kell koncentrálni.

Viszont ahogy írják is: még a long life olaj esetén is illik 2 évente cserélni akármennyit is mész az autóval.

Dive ever, work never.

(#85010) ribarszki válasza balojazz (#85005) üzenetére


ribarszki
őstag

4év 1 olajcsere. Nincs több kérdésem

(#85011) arcitec válasza balojazz (#85005) üzenetére


arcitec
addikt

Oszt majd ha eladnád, akkor is jelezzed ám, hogy milyen takarékos a fenntartása, "csak"
4 évente kell olajat cserélni.... :DDD :o ;]

[ Szerkesztve ]

(#85012) balojazz válasza arcitec (#85011) üzenetére


balojazz
aktív tag

Nem 4 évente, butus. Előtte volt, mielőtt vettem, közben egyet én, hamarosan esedékes, ez kb 2 évente, és kb 20-22 ezer km-enként. De csekkolgatom: tiszta. Autószerelőm 25-30 ezrenként cseréli a sajátján.

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#85013) arcitec válasza balojazz (#85012) üzenetére


arcitec
addikt

Aham én butus, akkor kié írta ezt?
"14 ezerért olajcsere egyszer, 4 év alatt."
Vagy elírás? :U és ottannak a hasonló kommentek rá... ;]

[ Szerkesztve ]

(#85014) F-ECT$ válasza arcitec (#85013) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha vétel előtt volt cserélve az olaj, akkor utána 2 évig elment azzal az olajjal, utána cseréltetett, majd eltelt megint 2 év. Így pont kijön az, hogy 4 év alatt ő csak 1x cseréltetett olajat, és most fog megint. Csak kicsit félrevezető volt a megfogalmazás.

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#85015) koxx válasza balojazz (#85012) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Melyik ez az autószerelő? csak azért, hogy még véletlenül se menjek hozzá...

(#85016) arcitec válasza F-ECT$ (#85014) üzenetére


arcitec
addikt

Hát ez nem kicsit false, mert hát nem 4 év alatt cserélt akkor olajat, hanem 2 év után, oszt ismét 2 év után. Nem jön ki 4 évre a matek sehogy sem, max az elsőt nem Ő fizette, de rá 2 évre már igen. Hol itt a 4 év? Én butus, persze hát ... :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85017) balojazz válasza Dorian (#85003) üzenetére


balojazz
aktív tag

Szeretem kordában tartani a hobbijaim költségeit. Pl mivel könyvbuzi vagyok, és nincs időm sem turizni értük, ebookozom: nulla könyvvásárlás, nulla könyvespolc, nulla idő a beszerzésre; vagy pl ex-láncdohányosként ecigire váltottam, így havi 1500-3000-ből pöfögök; vagy pl 5 főre sikerült elintézni a fűtést plusz hmv-t évi 60 ezerre; vagy pl legutóbbi projekttel a bubisvíz költségét vágom meg drasztikusan; volt, hogy fillérekből megjavítottam a sütőt, ott a hibakeresés volt élvezetes; a 4 méternyi konyhapult-világítást is megoldottam 7-8 ezerből 19 wattal, 1800 lumennel. Stb.. Ezek szerintem hasznos dolgok, még hobbinak sem utolsó. Ebbe a világképbe nem fér bele holmi porzsákrezsi sem.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#85018) z123456z


z123456z
őstag

"...14 ezerért olajcsere egyszer, 4 év alatt..."

Gondolom a szűrők azért maradtak, legfeljebb elmosva és kifúvatva lettek. Ilyen esztelen pazarlás nem hiszem, hogy belefér. :D

(#85019) balojazz válasza z123456z (#85018) üzenetére


balojazz
aktív tag

A szűrők meglepően tiszták voltak, de cseréltem. Azokat illik együtt az olajjal, és az is benne volt a büdzsében. A szerelőm szerint az én használati szokásaimmal ez a motor simán bír 30 ezret, nincs kőbe vésve sem az éves, sem a 10 ezres ciklus, csak nézzem a színét meg a szintet. Nem fogy és világos aranyszínű, kb mint a sör. De ez már nem ide tartozik, csak az autós hasonlatra reflektáltam.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#85020) balojazz válasza koxx (#85015) üzenetére


balojazz
aktív tag

Nagyon alapos, meghallgatta az alapjáratot is, és próbakör közben is fülelte a motort, hogy van-e gyanús hangja valamiért, pedig nem kértem, és ez plusz időbe volt neki. De ez már offolás. Ugorjunk.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#85021) Mentior


Mentior
csendes tag

Sziasztok![

Segítséget szeretném kérni hűtőgép vásárlásához. Jelenleg egy Gorenje RK6192EC ketyeg.
Ez már kicsi - 2 felnőtt és 3 gyerek részére - és rohadt sokat fogyaszt azóta, hogy volt egy kompresszor cserélve benne.

Magasak vagyunk szóval jöhet a 200cm+ magasság, a mélység max 66,5 - 67 cm.
Kombinált, szabadonálló hűtőt keresünk legalább 100l -es, alul található fagyasztóval.
Amennyiben létezik, akkor jobbról, balra nyíló ajtóval (amúgy ha igaz, ha én cserélem az ajtó nyitását akkor ugrik a gari?).

Padlófűtésünk van, nem tudom ez befolyásol-e bármit.

No frostot az asszony feltétlenül kérte, hogy szerepeljen specifikációként.
Szeretnénk bele külön egy fakkot a felvágottaknak, és egy fakkot a zöldségeknek.

Energiaosztály legyen jobb mint az RK6192EC-é mert ez kizabál a lóvéból, van amikor 300kw-ot eszik egy hónapban...

Árban 330+kiszállítás, kiterjesztett garival 5, akár 8 évre ha van ilyen!

Ezer köszönet előre a segítségetekért!

Ui.: Ezt nézegettük (Bosch KGN392ICF), de beszarattak az ajtónyitás gari ugrik témával, valamint azzal, hogy kibaszott drága bele az alkatrész.

[ Szerkesztve ]

(#85022) Silent77 válasza balojazz (#85019) üzenetére


Silent77
veterán

Az egy kontár, autószerelők szégyene.
Ha világos az olajad, az sem jó, de ne menjünk bele. Nincs kőbe vésve, ha előbb eléred a 10k mint 1 év, akkor ledobni. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#85023) koxx válasza Silent77 (#85022) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hagyd, extrem sporolost sose fogod meggyozni…

(#85024) BB9000 válasza Mentior (#85021) üzenetére


BB9000
senior tag

Ezek közt nézelődj: Bosch LG,Liebherr
Az ajtónyitás megfordítása kizárólag az esetben érinti a garanciát, ha az esetleges javításkor a szerviz bizonyítani tudja, hogy a szakszerűtlen szerelés miatt történt a meghibásodás. Ez a gyakorlatban elő tud fordulni, de nagyon "ügyesnek kell lenni" ahhoz, hogy egy ajtófordításnál úgy elbénázz valamit, hogy az meghibásodáshoz vezessen. Mivel a legtöbb hűtő kézikönyve tartalmazza az ajtófordítás leírásának menetét, ezért ez rendeltetésszerű használat körébe tartozó művelet. Nem szűnhet meg a garancia miatta. Aki ezt mondta neked, attól ne kérdezz többet. :)
Padlófűtés kiépítésekor úgy kell vezetni a csöveket, hogy a hűtőgép tervezett helye alatt ne menjenek. Nyilván a konyhabútor alatt se kell, tehát ez nem olyan nehéz dolog. Ha a padlófűtés a hűtőt is fűti, az okozhat némi plusz fogyasztást, de a havi 300 KWh az extrém sok! Ha jól mérted azt, akkor az évi 3600 lenne!!! A mostani hűtők gyári adatai -ebben a méretben- átlagban kb 150-250 KWh/év közt vannak, a gyakorlatban kb 20-30%-kal több lesz az, de nem havi 300!!! :Y

[ Szerkesztve ]

(#85025) Mentior válasza BB9000 (#85024) üzenetére


Mentior
csendes tag

Ez az érték már 2 különböző fogyasztásmérővel, be lett mérve!

(#85026) F-ECT$ válasza Mentior (#85025) üzenetére


F-ECT$
titán

Az tényleg durva, nekem egy 20 éves 160 cm magas eszik kb havi 30-at, szintén kimérve.

Dive ever, work never.

(#85027) BBéci válasza Silent77 (#85022) üzenetére


BBéci
titán

Semmi baj nincs a 30000 kilométerenkénti olajcserével. Utolsó Passatomat 370000 kilométerrel adtam el, az első jelentkező a próbaúton 500 m után kijelentette, hogy viszi. Mostani Octaviám 205000 km-t futott, szintén a gyártója által javasoltak szerint cseréltetem amit kell, kivéve a pollenszűrőt, azt sűrűbben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85028) aliali


aliali
csendes tag

Bosch Bosch SPS4EMI24E : [link] 195.000
Bosch SPS6ZMI35E : [link] 290.000
Bosch SPS6ZMI29E [link] 270.000
A két bosch között szerintem csak a szín más.
A négyes széria 100.000 forint drágább mint 6 széria.
Mégéri plusz 100 ezer 6 széria?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Nem magyar bocsánat az esetleges írási hibáimért

(#85029) Dorian válasza BBéci (#85027) üzenetére


Dorian
félisten

Valójaban a hidegindítások szama ami szamít. Autopályás használatnal jo lehet a 30 ezres periodus is, de ha sokszor kis tavokra hasznalja az ember, es is több ev alatt jönnössze a 30ezer, akkor evente erosen javasolt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#85030) balojazz válasza koxx (#85023) üzenetére


balojazz
aktív tag

Nem tartom magam extrém sporinak. Inkább az olyan szitukat keresem, ahol a kevesebb energiabefektetés és időráfordítás találkozik a kisebb kiadással. Tipikusan ilyen az, amikor negyedéves BKV bérletet veszel, ami 100 napos: 10 nap ingyen, plusz nincs havi vásárlás. Egyszerre nagyobb kiadás, de hosszú távon megéri. Olykor csak az idő vagy csak a pénz jön össze, nem mindig mindkettő. Vagy amikor eltalál egy akciós wc-papír vagy mosogatógép tabi, és veszel több 100-at, és nyersz sok időt is ezzel: hónapokra letudtad a beszerzést. 3 gyerek mellett nincs idő semmire, de azért több pénzért ritkán veszek időt, inkább egyszeri nagyobb kiadással összességében kevesebbért.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#85031) OPiiPO válasza BBéci (#85027) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Semmi baj nincs a 30000 kilométerenkénti olajcserével." - amíg nem nálad rohad le a motor, addig tényleg semmi baj sincs ezzel az olajcsere intervallummal ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#85032) koxx válasza OPiiPO (#85031) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nala 100ezret is kibir minden.

(#85033) Gömbike válasza BBéci (#85027) üzenetére


Gömbike
senior tag

Pályán, üzem meleg motorral, 2,200-2700 fordulattal használom a benzines autómat, ami automata váltóval szerelt. De ha kell,, bele tudom forgatni a 8000-be.

Eszembe nem jutna, hogy 10 ezernél ne cseréljek olajat, szűrőket.

Pedig nem buta emberek tervezték a motorját, a valaha gyártott egyik legmegbízhatóbb konstrukció. A motorkód: R20A3

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#85034) laci06


laci06
senior tag

Ez a hűtő vehető?

Ha jól látom, akkor most elég jó áron van, és Serie 6, vagyis nem az "alap". Már egy ideje keresek, de nem tudok nagyon dönteni, mert várok valami értelmezhető akcióra.

(#85035) BBéci válasza Dorian (#85029) üzenetére


BBéci
titán

Az említett 205000 km 7 év alatt jött össze. Vannak benne bőven kis távolságok, de kettő között nem telik el annyi idő, hogy megint hidegindítás történjen. Nagyjából évente jön össze a 30000 km.

#85031OPiiPO
Na persze, az autógyárak mérnökei mind hülyék, azért írják elő a 30000 kilométerenkénti olajcserét. A sok innen-onnan szalajtott szerelő mind okosabb akar lenni náluk. Nem véletlenül, saját zsebük dagasztása miatt.
40 év alatt 1,5 millió kilométert vezettem saját autóimat, a tapasztalataim alapján állítom ezeket.
Ha 370000 kilométer megtétele után úgy megy egy autó, hogy az első érdeklődő lecsap rá, akkor mégis mennyivel lett volna jobb, ha 30 helyett 10-ezrenként cseréltetek olajat? Ráadásul egy periódus alatt még a legvégén sem kellett fél liternél többet utántölteni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85036) BBéci válasza Gömbike (#85033) üzenetére


BBéci
titán

Mindenki akkor cserél motorolajat, amikor számára megfelelő, kielégítő. Szíve joga.
Viszont amiatt kritizálni, ledorongolni valakit, mert a gyártó előírása szerint, 30000 kilométerenként teszi meg, az nehezen elfogadható.
Szerintem a mai, modern motorok és kenőolajok nem igénylik azt, amit a Zsigulik a '70-es években. Azokban kellett tízezrenként olajat cserélni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#85037) Reynaldo válasza laci06 (#85034) üzenetére


Reynaldo
junior tag

Vehető mindegyik, de ez nem egy NoFrost hűtő. Ennyi pénzért pedig lehetne az. Ennek időnként ki kell pakolni a tartalmát és le kell olvasztani, mint a régi hűtőket, ha ez nem gond.

(#85038) Silent77 válasza BBéci (#85036) üzenetére


Silent77
veterán

Én is autószerelő vagyok, csak nem dolgozok benne.
Továbbra is tartom a fenti véleményem. Messziről kerülendő.
Te pedig akkor és úgy cserélsz olajat amikor akarsz.
Ne próbáld megmagyarázni amihez nem értesz.
Téma lezárva részemről, ez nem az a topik.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#85039) laci06 válasza Reynaldo (#85037) üzenetére


laci06
senior tag

Ez gond, ahh azt hittem manapság már az összes no frost. Remek, akkor kereshetek tovább.

(#85040) erdey_a válasza BBéci (#85035) üzenetére


erdey_a
őstag

az autógyárak mérnökei ügyesek, okosak, de csak a garancia lejártáig érdekli őket az autó, arra terveznek. 4 év vagy 100e km futásig természetesen biztosan nem árt a motornak a 30ezres olajcsere.
a magyar gépjárművek átlagéletkora pedig 15,7 év...

Vérboci

(#85041) z123456z válasza balojazz (#85030) üzenetére


z123456z
őstag

Azért ne csapd be magad. 100 napnál nem jön ki 10 nap ingyen. Kivéve évente egyszer, ha épp nincs szökő év. :N

Olajcsere periódus tekintetében pedig nagyvonalúan átsiklotok a motor működési elve felett. Pedig lényeges.

[ Szerkesztve ]

(#85042) arcitec válasza BBéci (#85035) üzenetére


arcitec
addikt

Állítja ezt az, aki a hangeszközökre is sokszor azt írja, hogy "az csak rá van írva".
Nem bántásként, de lehet neked szerencséd volt, de ha körülnézel a neten, sok olyan konstrukció van, aminél csökkentették az olajcsere periódust, na meg sok olyan, ahol a szerviz mondja, hogy cserélj előbb. Mert szerinted az autóiparban a marketing, túlzások nem élnek? Lásd VW botrány stb stb .... ;)

(#85043) OPiiPO válasza BBéci (#85035) üzenetére


OPiiPO
addikt

"az autógyárak mérnökei mind hülyék, azért írják elő a 30000 kilométerenkénti olajcserét" - nem hülyék, nagyon is okosak, de őket csak az garancia végéig érdekli az autó, azt meg simán kihúzza így is és mennyivel jobban mutat ez a szám :)

"Ha 370000 kilométer megtétele után úgy megy egy autó, hogy az első érdeklődő lecsap rá," - másodjára hozod fel ezt érvnek a 30 ezres olajcsere periódus mellett, no ez semmi esetre sem alkalmas érv mellette, sőt kb. semmit nem jelent.
Részemről téma lezárva.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#85044) balojazz válasza z123456z (#85041) üzenetére


balojazz
aktív tag

Nyilván egyszerűsítettem. Sose számoltam ki, de a 3 db havi bérlet tipikusan 92 napra jó, és csak ha benne van a február, akkor 90, tehát a negyedéves előnye rendszerint csak 8 nap, egyszer pedig 10, az átlag 8 egész valamennyi, a gyakorlatban számolhatsz úgy, hogy a 12 hónap alatt van egy bónusz hónap ingyen. És csak évente 3-4 alkalommal kell venni.

Olajcsere periódushoz annyit, hogy nyilván nem tudom, mi az ideális. A gyártók előírják az éves vagy 10 ezer kim-est, de az is biztos, hogy ez csak közelítő hasraütés, kellett egy reális kerek szám (lásd 7 ezer mérföld). Létezhetne egy statisztika, hogy egy bizonyos adott motor élettartama hogyan biztosítható ideálisan 20, 30, 40 évre, de nyilván nincs ilyen, inkább azt lehetne tesztelni, hogy mennyi idő (km) után hibásodik meg olajcsere nélkül, és ebből adni egy közelítő becslést a minimum és az ideális csereintervallumra. Valszeg ilyen tömeges élettartamtesztek nem történtek. A mérnöki sztenderdek, méretezési előírások általában úgy vannak megoldva, hogy az előírásokhoz képest többszörös igénybevételt bírnak a cuccok. Pl ha egy jól tervezett híd 12 tonna teherbírású, akkor az tudja a 36 tonnát is. Szóval a motornál, mivel nehézkes ellenőrizni pontosan a kopást, és tudva, hogy az emberek trehányak, valószínűleg durván csökkentik az intervallumokat, hogy biztosan ne legyen baj. Ezen kívül hagyatkozhatok egy szaki véleményére. Ezért én önkényesen 20-25 ezerre lőttem be a cseréket full szintetikus olajjal. Csak egy csúnya motorgenerál esetén lesz igaza a 10 ezres tábornak, az én igazam meg jó eséllyel nem fog kiderülni, és max csak az én motoromra lesz igaz. De abban igaza van a gyártói előírásokat pártolóknak, hogy abszolút biztosra csak a 10 ezerrel mehetnék.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#85045) pjen válasza balojazz (#85044) üzenetére


pjen
félisten

Lányomék kettes diesel puntója 20 éves 400000km. Olajcsere minden 15000km után. Eddig hibátlan motor.

(#85046) Gömbike válasza balojazz (#85044) üzenetére


Gömbike
senior tag

Sajnos a megélt és saját tapasztalatom az, hogy a szalonban vásárolt, egy gazdás benzines autómat 17 év alatt teljes motorgenerál állította talpra.
Garázsban tartottam, minőségi olajat kapott 6-8 ezrenként, szívó 1.8-as volt, nem is a hulladèk eu által kreált sz@r. Ezt teszi a rövid táv. Koksz, szelep tányér törés.

A mostani autóm is megkapja ami részemről megadható. Szívó benzines, láncos vezérléssel, bár ez sem perpetuum mobile.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#85047) z123456z válasza balojazz (#85044) üzenetére


z123456z
őstag

Jó jó, csak gondoltam szólok, nehogy pazarlásnak vedd, ha egyszer kiszámolod.

(#85048) balojazz válasza z123456z (#85047) üzenetére


balojazz
aktív tag

:)

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#85049) Reynaldo válasza Gömbike (#85033) üzenetére


Reynaldo
junior tag

Az automatával csak egy gond van, amikor elfelejtik(vagy csak nem tudják, hogy szükséges) karbantartani, vagyis x ezer km-enkénti olaj és szűrőcsere(vagy esetleg 2 vagy 3 évente, bár ez nem biztos), amit csak szerviz végezhet. Ha elmarad, jön a százezrekbe fájó felújítás(500k+?).
Legmegbízhatóbb konstrukciójú motor? Talán a villanymotorok azok, és szerintem semmiképp se egy benzines, és esetleg turbós motor. De mondhatjuk inkább, hogy kinek melyik.

(#85050) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Aprító/turmixgépet keresek , ami lehetőleg nem hangos!
Zöldségeket, gyümölcsöket tudjon aprítani, turmixolni, pl a szeletelt nyers répa, narancs, alma ne okozzon neki gondot. Jó lenne könnyen tisztítható penge, és üveg edény. És ha 0.6 literesnél nagyobb, nem hátrány, de nem kizáró ok.

Olvastam már itt ajánlásokat, pl Delimano Nutribullet Pro 900 , vagy Tefal Blendforce 2 BL420131. Ezek megfelelők?

Sencor SBL7178BK -t dícsérték, de leég a motorja.
Electrolux E4TB1-6ST -re meg azt írták hangos.

Mit ajánlanátok? Más típus is jöhet.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.