Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) Tiboy86


Tiboy86
tag

Gorenje RK6193LX4 - erről a hűtőről van vélemény?

(#39002) dewil666 válasza Tiboy86 (#39001) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!
Én is pont azt néztem ki. Jókat olvastam róla és 3 év garacia van rá.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#39003) Grande Ale válasza ribarszki (#38979) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nagyon jó döntés, így meg főleg, tök jó ár!

(#39004) tipuka válasza tipuka (#38978) üzenetére


tipuka
addikt

valaki esetleg? :D

(#39005) #94529552 válasza Alexa0207 (#38974) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak annak érdemes, aki végképp nem tudja hova rakni a külön-külön gépet, se a mosógépére, se másik helyiségbe. Nem sokan veszik, de azért van 1-2 írás ilyenekből: (#38609) zohan echte; Skynet258 írásai, vagy itt is hasonló kérdésre válaszoltam.
A Samut úgy vettem ki, hogy itt nem túl népszerű a mosógépek között, de akinek tetszik, vagy márkahűségből ragaszkodik hozzá, az úgyis azt veszi, aztán hátha...

(#39006) Voice24


Voice24
őstag

Mosogatógépből jó vásár lehet most ez?

De nézegettem még ezt, bár itt a Candy nem nagyon szokott az ajánlott márkák között lenni.

(#39007) Graphics válasza choco01 (#32266) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

nem ide :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39008) ANDROID???


ANDROID???
addikt

A kondenzációs (nem hőszivattyús) gépek esetén a ruhák nem mennek össze?

(#39009) pető bá' válasza blattida (#38995) üzenetére


pető bá'
őstag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, sajnos nem volt idő kivárni a pályázatot+elbírálást, mert teljesen megadta magát a gép, és hirtelen felindulásból az első üzletben ismét kiválasztásra került egy véletlenszerű Gorenje gép. De legalább 3 év garival, elöltöltős.

"... and I hope you have a great day!"

(#39010) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Tegnap voltunk háztartási gép nézőben.

Mosógép : Whirlpool TDLR60220 inverteres motorral

Hűtőgép: Bosch KGE392L4A , A+++ , ez volt a magasságunkhoz ideális nyitóval szerelve.

Boschnál látom , hogy sok típus Törökországban készül, ugye nem csak valami gyenge török hűtő matricázva?

Valakinek tapasztalat , ellenvélemény?

Vagy ha esetleg van tipp oldalába épített nyitos megoldású A+++ gépre , akkor johet.

Liebherr volt még talán

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39011) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Van egy húsz éves LEHEL fagyasztó ládánk.
Egy kinti kamrában van elhelyezve, ahol télen, ha tartós, nagyon hideg van kint, akkor +1 és +5 fok közé süllyed a benti hőmérséklet.
Gondoltam lecserélem egy kisebb, ++ os , manuális leolvasztású fagyasztó szekrényre.
Viszont ezeket a gépkönyv szerint olyan helyen lehet csak elhelyezni, ahol +10 fok alá nem süllyed a hőmérséklet.
Tehát ezeket a mai fagyasztókat nem is helyezhetem el az én kinti kamrámban, nem működnek megfelelően?

(#39012) tobias40


tobias40
veterán

Én is bepróbálkozok egy új hűtővel az otthon melege programmal.
Most LG A -s no frost-s gépünk van mert a réginél utáltam hogy mindig eldugult a víz elvezető cső,és emiatt is vettük a no frost-sat.(meg mert ezt ajánlották).
Valóban csak ennyi a különbség a régi és az új technológia között?
Annyi a hátránya ennek hogy ami étel vagy zöldség nincs betakarva -lefedve az nagyon gyorsan kiszárad.

Van még más is amit nem tudok?

Mi lenne az ajánlott hűtő-fagyasztó ami kb. 210/90 literes és 160-180 ezret szánnék rá max!?

(#39013) pjen válasza GEPESZ66 (#39011) üzenetére


pjen
félisten

"Tehát ezeket a mai fagyasztókat nem is helyezhetem el az én kinti kamrámban, nem működnek megfelelően."így igaz :((

(#39014) canniball válasza GEPESZ66 (#39011) üzenetére


canniball
nagyúr

Bizony a klímaosztályra is figyelni kell. A nagymamám is szerelőt hívott a hűtőjéhez mert leállt, aztán a szaki megállapította a probléma forrását: a fűtetlen spájzban a nyitott (kis) ablak alatt hideg volt neki, bevitték a fűtött konyhába és kiderült hogy kutya baja.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39015) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Helyhiány miatt kombinált mosó-szárítógépet vagyok kénytelen venni... tudom, hogy nem ajánlottak, de ahogy olvasgattam, másoknak bevált pl. az LG, vagy az AEG is.

A gőzölős funkció nem megoldás a szikkasztásra?
Így is benne marad a ruhában a mosószer, por, szösz?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#39016) tobias40 válasza pjen (#39013) üzenetére


tobias40
veterán

Érdekes mert nekem is a kamrában van és semmi baja kb 8 éve,mondjuk ez nem is mai csirke egy LG "A" no frost kombi hűtő.
Igaz nem is 4-5 fok van nálunk hanem 13-16 télen is mert bent van a házban..

(#39017) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok!

Otthon Melege program keretein belül vennénk most új mosógépet/hűtőt, azonban számomra teljesen idegen területre tévedtem ezzel.

Ugye van egy adott lista amiből lehet választani, ezen kívül azonban fogalmam sincs mire kell figyelni, milyen márkát kerüljek el, stb?

Tudtátok segíteni plz :F Akár konkrét gép ajánlatokkal, akár a pályázattal kapcsolatban tapasztalatokkal.

Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#39018) tobias40 válasza zs-mate (#39017) üzenetére


tobias40
veterán

Ebben itt nem nagyon kaptunk választ,lehet máshol kellene feltenni a kérdést..

(#39019) pjen válasza tobias40 (#39016) üzenetére


pjen
félisten

Akkor mi az érdekes,a 13-16 fok az nem hideg.Nekem is van egy elux,+ 5 alatt sajnos meghal,pedig jó lett volna a fedett teraszon.

(#39020) tobias40 válasza pjen (#39019) üzenetére


tobias40
veterán

Rosszul fogalmaztam.. :W

(#39021) estikornel


estikornel
tag

Sziasztok!

Rövid és egyszerű kérdésem volna, visszakerestem jó pár oldalt de csak ajánlásokat olvastam a "csereprogram" szóra.

Vannak itt időintervallumok megadva benyújtási határidőnek, például:

2018.11.05.
10.00-14.00

Ez azt jelenti, hogy az adott napon csak 4 órán át fogadják a pályázatokat azt annyi is volt? Ha én 6-tól fél 3-ig dolgozok akkor buktam is ha nem kérek ki szabadnapot? Mobilról nem hinném, hogy el tudom intézni mi?

Szerk: Kicsit figyelmetlen voltam azonban a kérdés még mindig áll, hogy mobilról el lehet-e intézni, vagy sem. Még sose pályáztam így nem ismerem egyáltalán a felületet.

"A pályázati adatlap előzetes kitöltésére minden régióban 2018.10.29. napjától lehetőség van, azonban
nyilatkozattétel kizárólag a benyújtási régiónak megfelelő időpontban lehetséges!"

[ Szerkesztve ]

(#39022) Graphics válasza estikornel (#39021) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Pontosan, csak abban az időszakban van lehetőség beadni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39023) dewil666 válasza estikornel (#39021) üzenetére


dewil666
őstag

És mobilról is el tudod intézni!
Le kell fényképezni a lakcím kártya, személyi igazolvány mindkét oldalát, adókártyát és fel kell tölteni a pályázathoz. Illetve ügyfélkapus regisztáció kötelező amit személyesen lehet intézni ha nincs.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#39024) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Nem találtam ilyen topicot, így megkérdezem tőletek.
Masszázspárnát kerersek, 30 000 ft-ig.
Sosem vettem még ilyesmit, nem tudom milyen gyártmány ajánlott, olyan érdekelne amit egy fotelbe tudok helyezni, jól masszíroz....
pl ilyesmit:

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#39025) estikornel válasza dewil666 (#39023) üzenetére


estikornel
tag

Köszönöm mindkettőtöknek!

Az igazolványok mindig nálam vannak, azzal nem lesz gond. Viszont ha én most kiválasztok a katalógusból egy hűtőt, mert arra lesz szükségem, de addigra tegyük fel kifutó termék lesz, vagy találok jobb típust azonos kategórián (A++) belül, akkor lehetőség van másikat választani, vagy kizárólag arra a termékre tudom beváltani amit megjelöltem a pályázati lapon? Ha előre kell kiválasztani és nem variálható, akkor szeretnék segítséget kérni a következőben:

Alulfagyasztós hűtő, minél több garanciával, szín és méret nem fontos mert egyedül használom, de ne kelljen újat szerezni ha idő közben bővülne az itthoni létszám. Nem lenne rossz a no frost, de nem fontos mivel olyan 80-90e magasságáig gondoltam (+40e ft az A++ kategória miatt, így összesen 130 max) és nem tudom, hogy ebben a kategóriában jók-e az ilyen hűtők. LG vagy gorenje szimpatikus, Bekot nem szeretnék. Más kikötésem nincs, annyit olvastam régebben, hogy azok a jók aminek hátul kilátszik az a hűtőrács felülete, nincs letakarva egy palásttal. :)

(#39026) #94529552 válasza zs-mate (#39017) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem ártana tájékozódni pár oldal visszaolvasással. Voltak bejegyzések a pályázatról is. Még ha lenne is olyan, aki sikeresen pályázott, honnan tudja, hogy mire vagy kíváncsi konkrétan? Én annyit tudok, hogy kell ügyfélkaput nyitni hozzá az okmányirodában. Ha van, akkor kitölteni a pályázatokat, gépet választani a típuslistákból, meg a lecserélendő adatait is beírni, stb., és amikor indul, akkor időben elküldeni.

A termékekről is sok írás van, és beszámolók is, mint ez. Mosógépet és hűtőt akarsz, de milyet szeretnél? Van többféle jellegű, tudású, kialakítású és méretű mindenből. Ha rám hallgatsz, akkor a noname, olcsó kategóriát elkerülöd, mert az ismert, márkás, ugyanakkor megfizethető gépekkel nem nagyon lehet mellényúlni.

(#39027) dewil666 válasza estikornel (#39025) üzenetére


dewil666
őstag

3 éve mosógépet vettem így. Akkor augusztus elején lehetett pályázni és novemberben kaptam meg az iratot amiben benne volt a 45e ft-os (A+++) kedvezményre jogosító hivatalos papír. Az extreme digitálba bementem és ott mondta a srác hogy nem fontos a levélben szereplő (amit én választottam) mosógépet választani csak az a lényeg hogy A+++ legyen.
Holnapra könnyíts annyit hogy most a pályázati oldalon kitöltesz mindent amit csak tudsz (amíg engedi az oldal) és elmented!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#39028) #94529552 válasza ANDROID??? (#39008) üzenetére


#94529552
törölt tag

(#39029) tobias40 válasza dewil666 (#39027) üzenetére


tobias40
veterán

És ha A+++-os gépet választ vki a pályázaton akkor a boltban lehet olcsóbb A++-os gépet választani,nyilván kevesebb kedvezménnyel?
Illetve a márka sem fontos ezek szerint hogy Bekót vagy Mielet választunk ki a pályázatban?
Gyanítom hogy nem..

[ Szerkesztve ]

(#39030) olta válasza dewil666 (#39027) üzenetére


olta
aktív tag

Kérdés, hogy én jövő nyáron/ősszel tervezem a beköltözést az új házba. A házat még 2 hónapja vettem, csak adásvételi szerződésem van a lakcímkártyámon még a szüleim lakásának címe szerepel, viszont a gépeket az új lakcímre igénylem, ez számíthat?

Szükséges-e megváltoztatnom a lakcímkártyám? Kérdés, hogy ez mennyi időt vehet igénybe, és emiatt bukhatom-e a dolgot, mert ha igen, akkor nem akarom ezzel mástól elvenni az esélyt..

Köszi a válaszokat! :R

T

(#39031) dewil666 válasza olta (#39030) üzenetére


dewil666
őstag

Arra a címre igényeld ami a lakcímkártyádon van. Amúgy sikertelen a pályázat.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#39032) KTU válasza Bacusuz (#39024) üzenetére


KTU
addikt

Ha jól emlékszem 16 ezer Ft (13. oldal) körül volt az aldiban ACTIVE MED Shiatsu masszázs ülőmatrac [link].
Ennyit ér.
Szerintem ezek sem tudnak többet, hiába kerülnek többször annyiba.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#39033) tobias40 válasza dewil666 (#39031) üzenetére


tobias40
veterán

Jut eszembe: ha nem a Lakóhelyre hanem a Tartózkodási címre kérem a támogatást az működik?(lehetséges?)

(#39034) estikornel válasza dewil666 (#39027) üzenetére


estikornel
tag

Köszi szépen az infót, akkor kiválasztok én is egy nagyjából árban és tulajdonságokban stimmelőt a listából és akkor majd ha elbírálják a pályázatot akkor az üzletben/itt kérek további segítséget.

Nekem nem holnapra kell (nagy rafinált vagyok ám, nem árulom el melyik megyébe tartozik majd a pályázatom ;] ), szóval még hétfőn kitöltöm, az első fele már megvan!

(#39035) olta válasza dewil666 (#39031) üzenetére


olta
aktív tag

Köszi a választ, reggel 8-ra foglaltam is időpontot, remélem 10-re kész lesz új :D
Most olvastam csak el a felhasználási feltételeket, nem gondoltam, hogy ez is fontos lehet :U

Apropó, még egy kérdés, lehet másnak evidens, de mindkét(hűtő és mosógép) termék egyidejű pályázására van egyidejűleg lehetőség, ugye? Vagy csak vagy ez, vagy az? :B

Köszi,

T

(#39036) dewil666 válasza tobias40 (#39033) üzenetére


dewil666
őstag

Azt nem tudom.

(#39034) estikornel
Ne aggódj holnap 10-kor én is elintézem ;]

(#39035) olta
Vagy hűtő vagy mosógép. Egy ember (háztartás) egy pályázatot adhat be.
De ha szüleid más címen vannak bejelentve...
Azt nem felejtse el senki hogy az új készülék helyett elviszik a régit (amit bejelentettél) (én egy 40 éves lehelt adok le :) )

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#39037) desigo válasza olta (#39035) üzenetére


desigo
senior tag

Majd írd meg a tapasztalataidat az ügyintézésről !

(#39038) Tiboy86


Tiboy86
tag

Sziasztok!

Erről a 2 gépről mondanátok őszinte véleményt?

1
[2]

(#39039) #32577792


#32577792
törölt tag

Azt tudja valaki, hogy egy háztartásban 1 vagy több célra is lehet pályázni az HGCS-ben?

(#39040) bazsimano válasza #32577792 (#39039) üzenetére


bazsimano
őstag

elvileg egy. megkered a szomszedot ...

(#39041) dewil666 válasza #32577792 (#39039) üzenetére


dewil666
őstag

3 hozzászólással korábban írtam :U

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#39042) Voice24


Voice24
őstag

Akkor felteszem az immár szokásos kérdésemet:

Esetleg valaki erre valamit? ;]

[ Szerkesztve ]

(#39043) bazsimano válasza dewil666 (#39036) üzenetére


bazsimano
őstag

mi egy 14 eves indesitet ami rendesen tette a dolgat...de ugy tunik mostanra kilehelte a belet...
amugy erre gondoltunk EWT1264ILW...valakinek tapasztalat vele?
udv

(#39044) AxBattler válasza AxBattler (#39015) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi a nagy semmit :P válaszokat, az olvasottak válaszok alapján inkább maradok a sima mosógépnél, teregetni / szárítani máshol fogok!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#39045) olta válasza dewil666 (#39036) üzenetére


olta
aktív tag

Oh, azt hittem tudok egyszerre többet :(

A leadandó gép még nincs meg, veszek használtan valami régi vackot 5k környékén, azt olvastam korábbról, nem nagyon foglalkoztak azzal, hogy pontosan az legyen leadva, mint amit kitöltöttem.

Viszont Anyumnak is lehetősége, ellenben itt lenne még egy kérdésem. Nem jönnek ezt ellenőrizni, vagy ilyesmi? Nem probléma, hogy nem azon a címen lesz fizikailag, mint ahova én azt beírtam? :U

Köszi a rengeteg segítséget! :R

T

(#39046) KTU


KTU
addikt

Sajna mosógépet kell vennünk, elromlott a régi HGCS-be amúgy is pályázni akartam, de 2 hónapot nem tudunk lenni 3 gyerekkel mosógép nélkül.

Jól értelmezem hogy a Gorenje 10 év teljes körű garit ad az Inverter PowerDrive motorral rendelkező WaveActive mosógépeire? [link]
"(a vásárlást követő 8 héten belüli) regisztrációs kötelezettség mellett 10 év extra garanciát adunk (ld. „Kérd a garanciát!” fül)."

Ezt néztem ki: WA946 mosógép
Persze a MM-ba szállítással 114 398 Ft [link] upsz, már el is fogyott :F

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#39047) tibbike01


tibbike01
őstag

Kérlek segítsetek:

A háztartási készülék elhelyezésének címének egyezni kell a lakcím kártyámon szereplő címmel? Tehát én csak a lakcímkártyán szereplő címre nyújthatok be pályázatot?

Ellenőrzik a címet? Vagy oda jönnek a régi mosógépért?

(#39048) bazsimano válasza olta (#39045) üzenetére


bazsimano
őstag

2015ben vettunk edesanyamnak mosogepet...nem volt ellenorzes azota.

#39047) tibbike01 igen!

[ Szerkesztve ]

(#39049) olta válasza tibbike01 (#39047) üzenetére


olta
aktív tag

Szia,

Röviden, igen, én is most kaptam rá választ :B :K

(#39050) Teaway válasza KTU (#39046) üzenetére


Teaway
veterán

Rosszul olvastad, a motorra van a garancia!

Nincs itthon csokid??

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.