Hirdetés

2021. február 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-12-26 09:08:16

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

(#56001) artiny

artiny
őstag

[Mosógép] Melyiket vegyem Electrolux EW7F447WI vs Bosch WIW24340EU ?

Electrolux EW7F447WI
https://www.alza.hu/electrolux-perfectcare-700-ew7f447wi-d54..

Bosch WIW24340EU
https://plazamarket.hu/bosch-wiw24340eu-beepitheto-mosogep.h..

(#56002) peppe79 válasza Teaway (#56000) üzenetére

peppe79
senior tag

Egy széles főzőlapot elfogadnék én is.
Na de minek a 115 literes sütőtér egy átlagos háztartásba? És ki az, aki kivárja, hogy elérje a kíván hőfokot? :F

(#56003) T J válasza Yodafon (#55959) üzenetére

T J
junior tag

Hídfunkciónak szerintem akkor van értelme, ha a főzőzónák "kockásítva" vannak, és egymáshoz közel helyezkednek el. Pl: Bosch PVQ611FC5E (lekerekített sarkú téglalap) vagy Gorenje IT646ORAB (21x19cm letört sarkú téglalapok, ~1cm távolságra), vagy Bosch PXE651FC1E (lapos ellipszis alakú zónákkal). Ha két kerek zóna össze is kapcsolható, nagyok lesznek a holtterek a sarkokon és középen kétoldalt.
Amúgy ilyen méretű/ formájú sütőedényt se könnyű találni, ami jól fedi a két zónát.

Elemental #55947:
Milyen edénnyel?

[ Szerkesztve ]

Bútor & belsőépítészeti kivitelezés: tolcser.com - hivatalos Liebherr partner

(#56004) Elemental válasza T J (#56003) üzenetére

Elemental
őstag

Valami nagy serpenyővel.
Ez a lap EHI6540FHK.

[ Szerkesztve ]

(#56005) jozsi252

jozsi252
veterán

Sziasztok

Van egy elöltöltős mosógép ami nem nyomja ki a vizet, és elég hülye kattogó hangja van neki. Először mikor el lett ma indítva akkor a dob forgatása közbe semmi hangja nem volt, csak amikor ott tart hogy nyomná ki akkor elkezd kattogni.
Mennyire lehet gázos ez a hiba anyagilag, vagy érdemes venni egy újat? Jó pár éves gépről van szó, ezért erre nagyobb összeget tuti hogy nem költünk.

:R

iPhone 11 Pro Max 64GB Space Gray

(#56006) Gömbike válasza jozsi252 (#56005) üzenetére

Gömbike
aktív tag

Valószínűleg szivattyú. Pár ezres tétel, +munkadíj.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#56007) jozsi252 válasza Gömbike (#56006) üzenetére

jozsi252
veterán

Na közbe az van hogy a szűrőt megnéztük, de nem találtunk benne semmit, csak 1-2 nagyon apró dolgot mosott ki a víz. Utána indítottunk programot és kinyomta a vizet, viszont a kattogás centri közbe ugyanúgy meg van 80%-ban.

iPhone 11 Pro Max 64GB Space Gray

(#56008) Teaway válasza peppe79 (#56002) üzenetére

Teaway
veterán

Lehet, hogy grillstrucc készül, vagy 6+ személyes a család, vagy Fekete Lacit várják ebédre :D

Nincs itthon csokid??

(#56009) BB9360

BB9360
aktív tag

Hát, ma reggelre behalt a Soocare X3 fogkefém, se kép, se hang, egyedül a töltés megy. Félek, hogy kuka, eddig szétszedni se sikerült, csak az alsó lap jött le, majd némi nedvesség pár csepp víz formájában. Annak nem illett volna ott lennie, és biza okozhat problémát az elektromos rendszerben...
Van vkinek vmi ötlete, hogy érdemes vele foglalkozni, vagy elektro-hulladék?

(#56010) Gömbike válasza jozsi252 (#56007) üzenetére

Gömbike
aktív tag

Nem szűrő baja van, a szivattyú kopott el.

Nekem akkor csinált a korábbi gépem ilyet és egy szivattyú csere megoldotta.

(#56011) ribarszki

ribarszki
senior tag

Sziasztok! Pizzasütéshez kérnék segítséget.
Említettem, hogy acéllapon sütöm a pizzát, de nincs jó pizzalapátom, amirő könnyen lecsúszik a tészta az acéllapra
Fát vagy fémet nézzek? Van valami titka? Fémet kicsit beolajozni?
Köszönöm! :R

(#56012) Digitalpimp válasza ribarszki (#56011) üzenetére

Digitalpimp
aktív tag

Szerintem a fém jobban tapad, inkább fát vennék. Meg mielőtt ráteszed a tésztát meg kell szórni liszttel, vagy darával, hogy könnyen lecsússzon.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai

(#56013) Teaway válasza ribarszki (#56011) üzenetére

Teaway
veterán

Ha fémlapát, akkor legyen lukacsos vagy bordázott vagy kreppelt, ezekről könnyebben lecsúszik, de lisztezni azt kell, mint ahogy a falapátot is. Akárhány lapátos videót láttam, a fele fa, a fele fém :D

Nincs itthon csokid??

(#56014) bexinho23

bexinho23
őstag

Sziasztok!

Egy 6eves samsung porszivo kezdi megadni magat, ami akkori aron 35ezer volt. Porzsak nelkuli, konnyen leszedheto tartallyal.

Szeretnek lecserelni, de fogalmam sincs hogy milyet lenne erdemes venni, ezert szeretnem a tanacsotokat kerni.
Mindennap hasznalnam (hazban) 90m2-nyi laminalt parettas/jarolapos feluleten.

Szempontok:
-porzsak nelkuli
-max 45ezer Ft
-jobb anyaghasznalat (porszivocso strapabiro)
-megfelelo szervizhatter/megbizhato marka

(#56015) polonic válasza bexinho23 (#56014) üzenetére

polonic
félisten

Felejtsd el a porzsák nélkülit. Nem egyszer volt ez téma. Olvass vissza. Talán a topik összefoglalóban is meg van említve.
Miele C1 mondjuk.

(#56016) BB9360 válasza ribarszki (#56011) üzenetére

BB9360
aktív tag

Nekem ilyen van (kővel), jól működik.
[link]

(#56017) BB9360 válasza BB9360 (#56016) üzenetére

BB9360
aktív tag

Ja, és be kell lisztezni: rétesliszt vagy rétesliszt és búzadara keveréke. Jó lesz! ;-)

(#56018) ribarszki

ribarszki
senior tag

Nagyon köszönöm Mindenkinek a gyors választ pizzalapát ügyben.

BB9360 köszönöm, ez pont jó lesz. Átvehető Szfehérváron is, szuper! Kipróbálom rétesliszt dara keverékkel.

(#56019) Gömbike válasza polonic (#56015) üzenetére

Gömbike
aktív tag

Bocsi, az előtted írónak szántam :U
A legalapabb porzsákos is elveri a porzsák nélkülit.

Ha mindenképp porzsák nélküli kell a családnak, akkor Dyson.

A többi csak imitálja ezt a technológiát.

[ Szerkesztve ]

(#56020) be1a

be1a
újonc

A Linken található LG F4J6TY0W mosógép jó választásnak számít? Van valami, amit hasonló árban (~130k) jobban megéri megvenni?

(#56021) Nagya21 válasza Gömbike (#56019) üzenetére

Nagya21
addikt

Na Na Na !!!
Az Én Samsung multiciklonosom nem imitál, nagyon jól teljesít, sajnos már nem gyártják, hasonló DyrtDewill porszívót vettem anyósnak, az is jól szív, jó a porleválasztása.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#56022) Piftuka válasza ribarszki (#56011) üzenetére

Piftuka
veterán

Vito videóit érdemes nézegetned! ;)

Van olyan is, ahol egyező körülmények között teszteli a pizzavasat, és a pizzakövet... (Spoiler: előbbi nyer)

Olyan is, ahol 8, 48 és 168 órás kovászolt tésztát hasonlít össze. :)

Egyébként az olaszok mindig bőven szórják a kukoricalisztet, vagy kukoricadarát a tészta alá, amikor dolgoznak vele. :K Az segít, hogy ne tapadjon le. Sem az asztalon, sem a lapáton.

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#56023) Gömbike válasza Nagya21 (#56021) üzenetére

Gömbike
aktív tag

A saját tapasztalatom:

A 2010-ben 30 pénzért vásárolt Elux Zcx 6440 nagyon koszolt ürítésnél.

A mostani Elux eeg 441 brutálisan lealázza a 6440-et szívóteljesítményben, s semmi, de semmi por nem kerül ki a rendszerből, hihetetlenül higiénikus a karbantartása a porzsák nélkülihez képest.

[ Szerkesztve ]

(#56024) Yodafon válasza Gömbike (#56019) üzenetére

Yodafon
aktív tag

Ééééééééés a vízszűrős?

It's time to kick ass and chew bubble gum. And I'm all out of gum.

(#56025) T J

T J
junior tag

Liebherr K3130 hűtővel és GN2323 fagyasztóval van tapasztalat?

(#56026) Zeki

Zeki
nagyúr

1200W-os robotgép ennyiért jó?
link

(#56027) BBéci válasza T J (#56025) üzenetére

BBéci
félisten

Anyáméknak van ahhoz nagyon hasonló fagyasztójuk, több mint 20 éve hibátlanul működik.

(#56026) Zeki
Az én szememben noname, semmi szín alatt nem venném meg.
Ha a pénz nem számít, akkor KitchenAid, ha igen, akkor Bosch.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#56028) Zeki válasza BBéci (#56027) üzenetére

Zeki
nagyúr

Hehe.. akinek pénz nem számít, szerinted olcsó gép után nézelődik? A bosch drága, gyengébb. Ott még akkor kell várni BF-re.

[ Szerkesztve ]

(#56029) BBéci válasza Zeki (#56028) üzenetére

BBéci
félisten

35-40000 Ft egy jó Bosch robotgép, amit jó esetben 12-15 évig használ az ember. Nehogy már drágának tekintsük, mert nem az. Mihez képest gyengébb? A linkelt noname-hez?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#56030) koxx válasza Zeki (#56028) üzenetére

koxx
MODERÁTOR

Gyengébb, mégis miben? A 200ezres Kitchen Aidben 300W-os motor van [link] és ez nem a legalja kategória.

(#56031) BBéci válasza koxx (#56030) üzenetére

BBéci
félisten

Annyira valóságtól elrugaszkodott az említett 1200 W, hogy teljesen figyelmen kívül hagytam. Átverés, mókusvakítás, kamu. Olyan, mint a bóvli, egydobozos házimozi szettekre írt 1000 W, miközben a teljesítményfelvétele 150 W.

(#56032) koxx válasza BBéci (#56031) üzenetére

koxx
MODERÁTOR

Itt annyit számítanak a wattok mintha a fényképezőnél mpx-ben mérnénk a képminőséget. De a hangfalas hasonlat is jó.

(#56033) BBéci válasza koxx (#56032) üzenetére

BBéci
félisten

Ráadásul a fényképezőgépek érzékelőjének az esetek döntő többségében valóban annyi a képpontszáma, amennyit ráírnak, ezzel szemben az elektromos, ezen belül az szórakoztató elektronikai készülékeknél durván megy a kamuzás. Például ráírják a 100000 forintos hangdobozra, hogy 20-22 Hz a frekvencia-átvitel alsó határa, miközben a 10 milliósra csak 25-28 hertzet vállalnak

(#56034) Digitalpimp válasza BB9360 (#56016) üzenetére

Digitalpimp
aktív tag

Egy darab vékony rétegelt lemez kivágva és vékonyítva 3000-Ft. :Y Azért milyen árakat van képük leírni, hajmeresztő.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai

(#56035) BBéci válasza Digitalpimp (#56034) üzenetére

BBéci
félisten

Számold ki az önköltségét! Faanyag ára (kb. 2-2200 Ft/m2), annak a szállítása, gépi darabolása, csiszolása (szerszámok kopása, amortizáció), gravírozása, készítő munkabére (minden járulékkal együtt), újabb szállítás a műhelyből az üzletbe, az üzlet fenntartási költsége, beleértve az alkalmazottak munkabérét. Lehet, hogy kihagytam valamit. Mindezekre rakódik minimum 25 % haszonkulcs és az Áfa-ról se feledkezzünk meg!
Szerintem Te sem adnád olcsóbban.

(#56036) Digitalpimp válasza BBéci (#56035) üzenetére

Digitalpimp
aktív tag

Ne fáradj, faiparban dolgoztam több mint 6 évig. :) Tisztában vagyok vele, mi mennyi.

(#56037) Degeczi válasza BBéci (#56033) üzenetére

Degeczi
nagyúr

Mondjuk a digitális fényképezőgépek gyártói pont jócskán lódítanak a képpontszámmal, uis az érzékelőn csak a sub-pixelekből van annyi, mint amennyit specifikáltak...

Ezzel szemben egy "2K" vagy "4K" TV-n fölkerekítve valóban a besorolásának megfelelő teljes képpont van horizontálisan, nem szorozzák föl hárommal (pedig azok is sub-pixelekből állnak, tehetnék)

(#56038) arcsin válasza Zeki (#56028) üzenetére

arcsin
aktív tag

Én megvehetném a KitchenAidet is de minek? Elvagyok a 12 ezres alzás visszavittel is arra amire kell néha kettőnknek. El tud dagasztani 600g körüli lisztet, habotverni, nekem ok. Ha professzionális youtuber vagy macaron készítő lennék vagy hasonló, akkor elgondolkodnék egy kitchenaiden.

Attól hogy van valakinek pénze, nem feltétlen szórja el (feleslegesen) drága dolgokra. A magasabb fizu nálunk annyit jelentett csupán hogy többet tudunk félretenni. Plusz ha úgy alakul nem rokkanunk bele ha valami nagyobb hirtelen kiadás keletkezik, akár magán eü, vagy a háztartáson belül. Ugyanúgy sajnálok egy pólóra 3-4 ezer Ftot, , hiába tehetném meg hogy nem érdekel. Rendeltem 400ftért a sinsayből Homeofficera pólókat.
Csak nem értem miért gondolja valaki hogy ha több van akkor többet is KELL költenie. Jah mondjuk múltkor benéztem este a pennyben a 700ft/kg os sárgadinnyét és kicsit rosszul is éreztem magam hogy most 1300ért vettem egy darab sárgadinnyét.

[ Szerkesztve ]

(#56039) oleee

oleee
tag

Helo!

Sikerult 2 termekre szukitenem a mosogatogepeket, ma tervezem megrendelni.
Az egvilagon semmi kulonbseg nincs a parameterekben, megis, hatha ti tudtok valami okosat mondani melyiket vegyem.

Mindkettot 88e Ft-ert talaltam 5 ev garanciaval. A Teka akar 7 evre bovitheto.

Teka DW8 40FI vs. Candy CDI 1L949:
https://www.arukereso.hu/mosogatogep-c3171/fn:termekek-osszehasonlitasa:teka-dw8-40fi-p350982389,candy-cdi-1l949-p370571523/

Koszonettel:
O

(#56040) peppe79 válasza BBéci (#56035) üzenetére

peppe79
senior tag

Egy ilyen faék egyszerű lapát elkészítéséhez nincs szükség alkalmazottakra. Ráadásul nem hiszem, hogy olyan kurrens cikk lenne egy pizzalapát, hogy megérné kizárólag ennek a gyártására ráállni, még 3000 forintos fogyasztói ár mellett sem. Szinte biztos vagyok benne, hogy ezt kiadták bérgyártásba egy olyan cégnek, amelyik CNC marást is vállal. Sőt, ahogy elnézem, lehet, hogy inkább lézervágóval készült. Legalábbis, a videóban mintha úgy látnám, hogy a lap szélei meg vannak égve...ami vélhetően a lézernek tudható be, nem pedig annak, hogy esetleg életlen volt a marókés. Az ára egyébként szerintem is rendben van, úgyhogy ebben nincs vita. Akinek nincs hozzá szerszáma, kedve, ideje, affinitása, az fizesse csak meg az árát. Ez így van az élet minden egyes területén, kezdve akár az 500 forintos kenyérrel. Azon sem siránkozik senki, pedig az nem egy tartós "használati cikk", pár nap alatt megeszi az ember. :)

Aki viszont szeret barkácsolni, annak nem egy bonyolult feladat egy ilyen lapátot elkészíteni. Csak egy sablont kell hozzá, és egy csapágyas marókéssel szépen kialakítható a lapát kontúrja. Akár egyszerre 4-5 lapot is össze lehet fogni, így egyből jut a rokonoknak is. :) Nálam most csak 6 mm-es B/BB lemezek vannak itthon, de ha lesz kimaradt 8-9 mm-es, főzésálló rétegelt lemezem, talán készítek én is egy párat. ;)

(#56041) kismedve1982

kismedve1982
tag

Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy max 150e Ft-ért milyen moosógépet tudtok ajánlani?
Előny a 7-8kg ruha, 1400f/perc, DD motor. Heti 1-2 mosás. Beko van most is, de folyat mosás közben, pedig minden csatlakozása rendben van, így olyat nem szeretnék. Eddig LG-t néztem, de van választék, így gondoltam, hátha vagytok itt páran okosabbak :) és tudtok segíteni.
Köszi!

(#56042) pjen válasza kismedve1982 (#56041) üzenetére

pjen
nagyúr

Nekem LG DD van,lassan öt éves.Eddig egy ajtó zár csere volt.

(#56043) T J válasza BBéci (#56027) üzenetére

T J
junior tag

Kösz :R

(#56044) BBéci válasza peppe79 (#56040) üzenetére

BBéci
félisten

A levezetésembe simán belefért, hogy bérgyártásban készültnek a lapátok, sőt, alapból arra gondoltam. Ettől még nem lesz olcsó.
Kenyérről: ha az általad említett 500 Ft egy kilóra vonatkozik, az nagyon olcsó, bárcsak meg tudnám venni az általunk kedvelteket annyiért! Inkább a két- két és félszerese a valóság.

(#56045) Kezdő vagyok válasza Semin (#55869) üzenetére

Kezdő vagyok
őstag

és peppe79
Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#56046) Reddevil84

Reddevil84
tag

Sziasztok! Erről a hűtőről tapasztalat valakinek? Meg úgy általában az LG hűtőkről?

https://www.lg.com/hu/hutoszekrenyek/lg-GBP32DSKZN

(#56047) kismedve1982 válasza pjen (#56042) üzenetére

kismedve1982
tag

Mondjuk egy ilyen LG?
[link]

(#56048) Galahed válasza oleee (#56039) üzenetére

Galahed
senior tag

Ezek közül a Gorenje -t választanám, Megbizhatóbnak tartom. Vettem a fáradtságot végigjártam az üzleteket, az MM-ben ott voltak egymás mellett a készülékek, ez aklapján döntöttem a Gorenke mellett. Persze volt ott Aeg, Bosch, Neff -ez mondjuk nagy csalódás volt, legalábis ahogy beharangozták, hogy mekkora pémium), stb stb. A kiállitott gépek közül a Gorenje tünt a legmegfelelőbbnek számunkra. pl helykinálat, funkció, tudás, mosás hossz, felhasznált víz, teritékek száma stb figyelembe véve. Megvettem a tudatos vásárlók tesztjét is ebben a témakörben, igy viszonylag felkészülten vágtam bele a vásárlásba.

Jelzem, én nem keskenyet vettem, (Te azokat linkelted be) Igy egy picit drágábbat a Gorenje 6166-ost vettem/rendeltem akciósan. (éppen kupon napok voltak a hétvégén az MMben.)
A jótállás a Gorenje-re 3 év gyári, vehető hozzá kiegészítés 5 évre. (ami egyébként jól működik (nem a MédiaMarkt-os van) nálam az LG mosógépnél volt rá szükség)

Ha jól tudom akkor a 7 éves gari csak akkor működik bizonyos cégnél, ha évente beviszed a telephelyükre, vagy közel 10ezerért kijönnek megnézni....

(#56049) Teaway válasza T J (#56025) üzenetére

Teaway
veterán

A fagyasztót tedd a lehető legmesszebb az ágytól. Nappali-konyha verzió is határeset, mert a ventilátora napi 22 órát megy.

Nincs itthon csokid??

(#56050) pjen válasza Reddevil84 (#56046) üzenetére

pjen
nagyúr

Kb 3 hónapja van egy majdnem 600 literes no frost LG hűtőm,eddig hibátlan.4,5 éves LG mosógépben ajtó zárat cseréltek két hete gariban,működött,csak öt perc volt a nyitásig.

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.