Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) mexel válasza Ispy (#67000) üzenetére


mexel
veterán

Na jó, 600-al kevesebb. Maradhat? :D
Szóval a hőszivattyús elvileg max 50 fokon szárít, akondenzációs meg akár 90 fokon
( derékszögben? :F )

Azt is írják, hogy a lakás nem fog penészedni a hőszivattyúsnál, illetve kevésbé. ( ez nem ártana ott mert a műanyag ablakok óta gond a penészesedés kicsit)

Szóval most a beépíthetőeket nézegetem, hátha úgy be lehetne tenni nappaliba hogy olyan lenne mint egy szekrény :DDD

(#67002) Ispy válasza mexel (#67001) üzenetére


Ispy
veterán

Hát a penészről nem tudok nyilatkozni, van központi szellőztető. De a háztartásiba elég meleget csinál egy szárítás, az biztos.

Sok szerencsét a méregetéshez. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#67003) OPiiPO válasza Ispy (#66998) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Hőszivattyús vs. kondenzációs: ajjaj, ilyet itt nem szabad kérdezni. ;] Pepsi vs coca, benzin vs dízel, amd vs intel kategória." - szerintem nem, műszakilag előnyösebb a hőszivattyús, a vita általában a tisztíthatóságon szokott menni.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#67004) mexel válasza OPiiPO (#67003) üzenetére


mexel
veterán

És a tisztíthatóság melyiknél jobb? Az nem szintén a hőszivattyúsnál?

(#67005) ribarszki válasza mexel (#67004) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem, a sima kondenzációsnál.

(#67006) mexel válasza ribarszki (#67005) üzenetére


mexel
veterán

Nocsak. Akkor viszont azt nem jól tudtam. A lecke méginkább fel van adva.

(#67007) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

Nálunk is robotgép a téma. Leginkább dagasztásra, meg egyéb dolgokra kéne. 100k alatt van valami minőségibb cucc?

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#67008) rii


rii
nagyúr

sziasztok

ki szeretném tenni a hűtőt a teraszra ( csapadél ellen fedett )
és ott működtetni
a téli -10 fok nem árt meg neki?
( fagyasztónak használom )

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#67009) Sinkapeter válasza mexel (#67006) üzenetére


Sinkapeter
tag

Azzal is számolj, hogy mennyit bír a hálózat, mert amíg a hőszivattyús 7-800 watt teljesítményű, addig a sima kondenzációs kétezer felett lehet. Ez főleg akkor érdekes, ha szeretnék majd egyszerre használni őket.

(#67010) mexel válasza Sinkapeter (#67009) üzenetére


mexel
veterán

HA veszünk, szeretnénk majd használni. Akkor viszont nem is minden sima konnektor jó azért egy régebbi házban. Ez ismét a hőszivattyús mellett szól. Vagy a mosó-szárító mellett mert a fürdő fel van újítva és ott jó konnektor van

(#67011) Nagya21 válasza rii (#67008) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nézd meg mien klimaosztáju, de szerintem 0 fok körül már nem fog üzemelni.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#67012) pjen válasza mexel (#66987) üzenetére


pjen
félisten

Tény szerű adatokat senki nem tud. Nekem például van Lg mosógépem hetedik éves, eddig szünte hibátlan. Viszont 5 éve nem gyártják, nem tudom a mostani milyen. Nem véletlen mondják a szerelők, hogy azt kell megvenni amihez a leghűsszabb a gari.

(#67013) mexel válasza pjen (#67012) üzenetére


mexel
veterán

A szerelők azért sejtik melyik merre halad, ha pl csakgorenje megy hozzájuk a90%-ban ( ez csak példa) akkor nyilván mondhatja hogy agorenje nem túl jó és 1 LG-t sem visznek akkor azt mondja az jó.

(#67014) Ispy válasza mexel (#67013) üzenetére


Ispy
veterán

Én beszéltem erről szerelővel, azt mondta, hogy amire a legtöbb gati van. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#67015) ribarszki válasza mexel (#67013) üzenetére


ribarszki
őstag

Kommersz vonalon azt amire a legtöbb gari van. Minden szerelő ezt mondja. De jobb lenne, ha te magad beszélnél szerelőkkel...
Vagy vedd meg a MM-ban és köss rá 5éves biztosítást. A MM biztosítással jó tapasztalatok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#67016) Scytale


Scytale
csendes tag

Sziasztok!

70cm-es hűtőt szeretnék venni, aminél az egyik fő szempont, hogy halk legyen.
10+ éves LG side-by-side-ot váltana, mert hangos.

Két Bosch-t néztem ki:
KGE49AICA papiron halkabb, kevesebbet fogyaszt, viszont nem no-frost
KGN49XLEA no-frost, kicsivel nagyobb hűtőtér

A fórumban nem sok infót találtam ezekről. Van valakinek tapasztalata velük?

Elég kicsi a kínálat 70cm-esből, 250eFt limitig van jobb ajánlás ezeknél?

(#67017) mexel válasza Ispy (#67014) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Általában mindre2 év gari, és a motorokra általánosságban 10 év. ha már 2 éven belül megdöglik akkor az már annyit is ér :(
Mindegy, köszönöm az infókat, most megy tovább a töprengés

(#67018) Ispy válasza mexel (#67017) üzenetére


Ispy
veterán

Érdemes nézegetni, én is gari akcióba vettem a mosogatógépet 3 évvel. Mindegyik gyártónál szokott lenni +2 vagy +3 év akció, a beko meg azt hiszem alapból 5 év.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#67019) ribarszki


ribarszki
őstag

Fórumtagok!

Indukciós főzőlapban mire kell figyelni? Melyik ajánlott? Annyi kritérium van, hogy legyen elég állítási fokozat, mert azt nem szeretném, hogy az egyiken már lobog a leves, az alatta levő pedig kevés.
Illetve ezek milyen elven működnek? A hagyományos izzószálas kerámia lap ki-be kapcsolgatta a fűtőszálat. Számomra a gázhoz képest sokkal rosszabb.
Az indukciós is ki-be kapcsolgat, vagy képes a teljesítményét szabályozni a különböző fokozatokon? (Mintha gázai főznék és állítom a lángot?)
Köszönöm ha kicsit kisegítetek :)

(#67020) polonic válasza ribarszki (#67019) üzenetére


polonic
félisten

Igen, minél több fokozat legyen rajta.
Siemens van, de pontosan már nem tudom a típusát. 18 fokozat van rajta, úgy hogy 1-1.-2-2.----8-8.-9 és boost. Egy bizonyos szintig ki be kapcsolgat, azt hiszem az 5-ig 5.-tól pedig szabályoz. 4-4.-on simán forrásban tartja a pörköltet, levest.

(#67021) Ispy válasza ribarszki (#67019) üzenetére


Ispy
veterán

Ki-be kapcsolgat ez is, főleg 5-ös fokozat és alatt lehet észrevenni. Én egy fapad boscht vettem, 4 zóna, 10 egész fokozat (plusz a felek), booster funkcióval.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#67022) ribarszki válasza Ispy (#67021) üzenetére


ribarszki
őstag

Értem. És hogy vagy megelégedve vele? :)

Polonic: Köszi!

110-130k körül gondoltam költeni rá.

(#67023) Ispy válasza ribarszki (#67022) üzenetére


Ispy
veterán

Szeretem, jobb, mint a gáz, 1 perc letakarítani, a fazékban lobog a víz, de foganytyút szabad kézzel meg tudom fogni, boosterrel nagyon gyorsan fel lehet forralni 2-3-5 liter vizet.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#67024) FerNandor válasza FerNandor (#66975) üzenetére


FerNandor
őstag

huh, pont el tudtuk még hozni az utolsó csomagoltat gorenjét a kaposvári MM-ből, de ha nem nyitásra megyünk, lecsúsztunk volna.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#67025) rii válasza Nagya21 (#67011) üzenetére


rii
nagyúr

oksa, köszönöm!

" ... 0 fok körül már nem fog üzemelni. ... "

baja nem lesz 0 fok alatt?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#67026) BB9000 válasza rii (#67025) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha nem kapcsolod be 0 fok alatt, akkor nem lesz baja.
Ha megy a motor, akkor annak a kenését az a folyadék biztosítja, amivel töltve van a rendszer. Ha ez hidegebb, mint a "klímaosztály"- ban előírt, akkor elégtelen kenés miatt nagyon hamar elkopnak a motor forgó alkatrészei. Ez kb olyan, mintha nem töltenél elegendő olajat a kocsidba. Lehet úgy is menni, csak sokba kerül ! :) Bővebben erről itt olvashatsz.

[ Szerkesztve ]

(#67027) rii válasza BB9000 (#67026) üzenetére


rii
nagyúr

ok, köszönöm!
akkor majd figyelek rá

megnézem majd a klímaosztályt is

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#67028) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Egyik barátoméknál elromlott a fagyasztójuk, azt produkálja, hogy ha bedugják, akkor rövid időn belül magától lekapcsol és nem megy. Ha ki van húzva és újradugva, akkor megint rövid ideig megy és kikapcsol.

Ez mi miatt lehet és javítható-e? Egy kis Beko fagyasztóról van szó.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#67029) BB9000 válasza hentes555 (#67028) üzenetére


BB9000
senior tag

Valszleg kevés a gáz a rendszerben. Pl. azért, mert elillant. Ha ez a baja, akkor a javítása abból áll, hogy meg kell keresni, hogy hol szökött ki a gáz, a lyukat befoltozni és újratölteni a rendszert. Leírni egyszerű, de megcsinálni nem könnyű. Szerelő megmondja, hogy vállalja-e és mennyiért.
Szerintem 6-8 évesnél régebbi készülék esetén a csere lesz a gazdaságos megoldás, mert többe kerül a javítás, mint amennyit a megjavított készülék ér.

[ Szerkesztve ]

(#67030) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Kettő hűtőszekrény néztem ki.

Gorenje RK4181PW4 Kombinált hűtőszekrény és Navon REF 286++W Hűtőszekrény

Szerintetek melyik lenne a jobb választás ?

Navonra 3 év garanciát adnak. :U

(#67031) arcsin válasza jenei1994 (#67030) üzenetére


arcsin
senior tag

Attól hogy beírod mindenhova, a válaszokat is megnézhetnéd. Illetve megnyithatnál 5 db (ami 90 ezer alatti gorenjék száma) arukeresős linket, hogy csekkold a szállítási ktsg-et/garit.

(#67032) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Sziasztok!

Lamer kérdés, de hogy hívják ezt a részét a mosógépnek? Mosószer adagoló fiók?
Lehetséges ezt külön cserélni? BOSCH Szervízben lehetne venni?

Sajnos szüleim nem tisztították ki sosem és mára kitakaríthatatlan penészes kosz telepedett meg a belsejében.
Kérdésem, hogy mivel öblítőt és mosóport sem töltenek az adagoló fiókba, mert mosókapszulát használnak, elmehet ez így, vagy jól sejtem, h mosás során a gép beöblíti ezt a penészes cuccot is minden alkalommal a mosott ruhába automatikusan? :W

(#67033) MrCsiT válasza ribarszki (#67019) üzenetére


MrCsiT
addikt

Indukciós: arra figyelj szerintem, hogy hogyan lehet az egyes lapokat szabályozni?
Van olyan, amelyiknél először ki kell választanod, melyik lapot szabályoznád, majd azután tudod szabályozni csak, tehát 2 lépés a teljesítmény módosítása.
És van olyan, amin eleve több szabályzó van, külön az egyes lapokhoz. Pl. mint ez a régebbi Electrolux indukciós lap. Nálunk kiemelt szempont volt a gyors és egyszerű szabályozhatóság.

A régi edények még a kérdés ilyen lapnál: megdöbbenve tapasztaltuk, hogy a "bármilyen lapra" megfelelő Berlingerhaus edényben 1,5x(!!) annyi idő alatt forrt fel a víz, mint egy indukcióssal használható Tefal vagy Zepter lábasban. Érdemes tehát több edényt egyszerre megvizsgálni, akkor derülhet ki ilyen érdekesség.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#67034) koxx válasza MrCsiT (#67033) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Baromi sok ido elobb kivalasztani a zonat es utana beallitani a kivant erteket. Plusz 2masodperc? Amugy meg erzekeli hol van edeny.

(#67035) mexel válasza VÁMpír (#67032) üzenetére


mexel
veterán

Domestos, és domestos-os vízben áztatás, utána kis sikamika és mintha új lenne.

(#67036) MrCsiT válasza koxx (#67034) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha még sosem jártál úgy, hogy
- benézted, melyik lapot módosítod(te, vagy az épp főző rokonod);
- futni akart a tej/akármi és +2 másodperc beavatkozási idő egyáltalán nem hiányzott,
akkor igazad lehet és nyomkodj előválasztót.
Én nem szeretnék, ezért választottam olyan lapot, amit nem csak megtervezett egy mérnök, hanem át is gondolta, milyen lesz azt használni?
Nyilván kényelmesebb a direkt szabályozhatóság, ez aligha vitakérdés.

(Hiába érzékeli hol az edény, ha a használó időt veszít mire rájön, hogy rossz zónát akar épp szabályozni.)

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#67037) koxx válasza MrCsiT (#67036) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Még sosem.

(#67038) adam3 válasza koxx (#67037) üzenetére


adam3
aktív tag

Vagy ha így is jártam mert futott a tej, lekapcsoltam az egész lapot, félreraktam a tejet, majd bekapcsoltam újra az egész lapot és memóriából visszatöltötte az utolsó programot.

(#67039) Gömbike válasza VÁMpír (#67032) üzenetére


Gömbike
senior tag

Tedd egy vödörbe, sok hypo + domestos fele arányban vízzel. Egy nap alatt kivègzi a mocskot.
Ezután fiókot tedd mosogatógépbe és a legmagasabb hőfokon mosd át, az öblítő helyébe pedig ecetet tegyél.

Olyan lesz utána, mint az új.

szek:

A mosógèpet tisztító adalékkal mosasd át, utána ecetes főzőmosás neki.

A kapszula egyébként nem igazán barátja a gépeknek. Marketing szempontból viszont telitalálat.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#67040) VÁMpír válasza Gömbike (#67039) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Nem nagyon akartam betenni képet, mert elég undi, de itt van : )
Szted ezt is ki tudja hozni? Nekem egyszerűbbnek tünne újat venni, ha tudnám hol lehet.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#67041) dethroner


dethroner
veterán

Hali!
Mivel a gyártóra sajnos nem számíthatok, remélem ti tudtok segíteni. [Ehhez] a turmixhoz keresek üvegkelyhet. Csak az üveg kellene (eltört). Vajon melyik gyártótól lehetne azonos alkatrészt venni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#67042) Elemental válasza MrCsiT (#67036) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem is fontos szempont volt, hogy minden zónának legyen külön szabályozása, ne egy közös.
Ilyen a miénk

[ Szerkesztve ]

(#67043) ribarszki válasza Elemental (#67042) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez milyen márka/típus?

(#67044) Elemental válasza ribarszki (#67043) üzenetére


Elemental
addikt

5 éves elux.

Szerintem jó funkció még az összekapcsolható zóna, ilyenkor kettőből lesz egy nagyobb felület.

[ Szerkesztve ]

(#67045) Gömbike válasza VÁMpír (#67040) üzenetére


Gömbike
senior tag

Igen. Bőséges hypóval, s teljesen ellepje. Azután hagy ázzon, ha kell napokig. De szerintem egy nap elég lesz.

A gép belseje sem nem úszta meg szerintem. Egyeztessd velük, hogy ha lehet, port használjanak. Az nem fog egy idő után nyálkahalmaz lenni a gép belsejében.

Mi is használunk folyékonyt, de csak szükség esetén. ( pl. 20 perces átmosás) A kapszulát nem nézem semmibe, mert ha kevésbé szennyezett a ruha, akkor is sok gél megy a ruhákhoz. Nem tudod adagolni, mint a port, vagy a folyékonyt.

Abba nem megyek bele, hogy ki milyen hőfokon szeret mosni, de a gép “egészségének” is jót tesz, ha magasabb hőfokon gyakran van használva.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#67046) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

Szeretnék egy alulfagyasztós hűtőt vásárolni 2 fő részére, de sajnos teljesen elvesztem a sok ajánlat között. Hetek óta nézegetem őket az árukeresőn és az üzletekben is. Amiket eddig leszűrtem: A Samsung-ok hangosak, a Gorenje-k silány minőségűek, már nem olyanok, mint régen, az AEG-ek sokat fogyasztanak...
A keret 200 ezer forint lenne, 190 cm magasságig és fehér színű jó lenne, de ha nincs, megfelel az ezüst/inox is.
Pedig első körben Gorenje-t nézegettem, jók az értékelései árukeresőn. Bár nem tudom, hogy azt mennyire lehet készpénznek venni...
Minden tanácsot és tippet szívesen fogadok :R
Jelige: Nem baj, ha van olcsóbban :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#67047) Nagya21 válasza Richard! (#67046) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Whirpool hűtők jók, csak ne törjön el vmi müa bizbasz, mert aranyáron van hozzá.(a belső fagyasztó ajtozárban eltört a müa bizbasz, csak komplett lehet ajtót venni, de most 15. éves és köszöni teljesen jól működik
Most Liebbherr hütőnk van 2014 októberi (igaz csak sima belülfagyasztós) de nagyon jó.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#67048) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak. Keresek 3-4 fiókos fagyaszót amit fűtetlen akár -5 fokos teraszon is lehet használni.

(#67049) Nagya21 válasza pjen (#67048) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Klima osztálytól függ.

SN, ST, N, T, amely azt jelenti, hogy +10C° és +43C° közötti külső hőmérsékleti tartományban tud optimálisan működni a készülék.
(bővített mérsékelt” (jelölése: SN), ha a hőmérséklet tartomány +10C° és +32C° közötti;
„mérsékelt” (jelölése: N), ha a hőmérséklet tartomány +16C° és +32C° közötti;
„szubtrópusi” (jelölése: ST), ha a hőmérséklet tartomány +18C° és +38C° közötti; és
„trópusi” (jelölése: T), ha a hőmérséklet tartomány +18C° és +43C° közötti.)

Szerintern erre a hőmérsékletre itt nem találsz fagyasztót( oroszoknál esetleg)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#67050) pjen válasza Nagya21 (#67049) üzenetére


pjen
félisten

Igen, ezt a besorolást én is ismertem. De a hentes üzletek hűtői is mennek hidegben.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.