Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62101) Donki Hóte válasza ribarszki (#62086) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A miénk BEKO DIN24310 típusú. Megmértem tolómérővel, a kosarak kerete 5,5 mm vastag, a kosár rácsa 3,5 mm vastag anyagból van.

Ami edény a mosogatógép térfogatába fizikailag belefér (kb. 6 teljes mélytányér-lapostányér-kistányér készlet, 8-10 különböző pohár, 6 kés-kanál-villa, 3 lábas fedővel, 3-4 süteményes tányér, 1 tepsi, 1 merőkanál) azt a rácsozat röhögve elbírja. Nyilván a gulyáságyút nem bírja el a rács, azt nem is tesszük bele :K

A kerék még sosem ugrott ki a sínből, lehet, hogyha egy 20 kilós pulykát akarnék benne kopasztani forró vízzel, akkor a túlterheléstől kiugorhat :(

Az ajtó anyagának a benyomhatóságáról nem tudok nyilatkozni, egy bútorlap van előtte. A miénk ugye beépíthető, ezért a zaja egész elviselhető, a zaj azt jelenti, hogy a vízsugár nagy erővel bombázza a belerakott edényeket. Ha csendesebbet akarsz, akkor annak vastagabb a fala (az erősebb zajszigetelés miatt), kevesebb edény fér bele. Ezen a téren csodák nincsenek, zajt szigetelni csak vastagabb zajszigeteléssel lehet :U Egyébként egy héten 2-4 alkalommal egy óráig szerintem a magasabb zaj is elviselhető, ez nem légkondi, ami lényegében folyamatosan megy.

Mosogatni szépen mosogat az olcsó Somat Classic tablettával is (mi rakunk bele sót és öblítőt is), a programok bőven lefedik a mi igényeinket, egy óra alatt végez a fentebb írt edénymennyiség elmosogatásával (szárítani persze még kell kb. 20 percig az edényeket), szóval nekünk ez a mosogatógép tényleg jó vétel volt :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62102) RetepNyaraB válasza Veron (#62099) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem feltétlenül, mert a "lassú" lapot ki tudja szolgálni, a gyorsat meg nem. A kicsi fázis teljesítmény se a bizti leverése feltétlenül, de ehhez nem értek.
Régen még muszájból kötöttem egy fázisra 4 zónás kerámia lapot, sose verte le, csak lassabban működött, mint tudna. De igazából szerencse, hogy nem vert agyon az áram közben, mert nem értek hozzá, csak nekem kellett megoldani. Aztán már hetedik éve megy, tehát szaki nem jött 🤷‍♂️🤦‍♀️

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#62103) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Samsung mosógépet hogy hogy nem dicséri senki? Mindenhol az az ajánlott, legtöbb értékelés stbstb hogy van ez? :DD

(#62104) farkas-j válasza CoolBoy323 (#62103) üzenetére


farkas-j
őstag

Azért, mert nem Miele! ;]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62105) CoolBoy323 válasza farkas-j (#62104) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem is annyiba kerül :D
;]

(#62106) koxx válasza CoolBoy323 (#62105) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azért van jópár olyan modell ami bőven Miele árban van [link]

farkas-j: meg nem is beko

[ Szerkesztve ]

(#62107) ggeleven válasza CoolBoy323 (#62105) üzenetére


ggeleven
őstag

Az itt nem számít/szempont! ;]

De hogy kicsit on is legyek. Hamarosan ezekről lesznek tapasztalataim.
Ariston Clas One Net 24 (3301116) kazán
Bosch SMV46LX50E Mosogatógép
Electrolux EIV644 Főzőlap
Gorenje BHP623E13X beépíthető páraelszívó

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#62108) ribarszki válasza CoolBoy323 (#62103) üzenetére


ribarszki
őstag

Amikor Samsung mosogatógépet vettem, s el kellett vinnem egy független szervizeshez, akkor egy kérdése volt: Uram, mi vagy ki vette rá arra, hogy Samsung mosogatógépet vegyen?

(#62109) ggeleven válasza ribarszki (#62108) üzenetére


ggeleven
őstag

Hasonlót kérdezek én is ismerősöktől, akik belépős samsung telefont vesznek és rövid időn belül meg hozzák hozzám panaszkodva, hogy szar és tudok-e vele valamit csinálni... :U
Aztán látod, hogy mégis milyen jól megy nekik a szerkér. :(((

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#62110) CoolBoy323 válasza ribarszki (#62108) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Emag értékelések, pénztárca :) semmi más :)

Nem érthet mindenki mindenhez...

(#62111) ribarszki válasza CoolBoy323 (#62110) üzenetére


ribarszki
őstag

Inkább LG

(#62112) #73959936


#73959936
törölt tag

hozzáértőt kérdeznék: ha valakinek csak 90 e. körüli pénze van, akkor az alzás rowentát vagy hasonló tudású philips-et érdemes választani ? :U

bocs: porszívó

:R

[ Szerkesztve ]

(#62113) koxx válasza #73959936 (#62112) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De mit?

(#62114) polonic válasza #73959936 (#62112) üzenetére


polonic
félisten

90 ezerért:
Sebo vagy Miele
csak két gyors keresés, de nézd meg jobban a változatokat

(#62115) #73959936 válasza polonic (#62114) üzenetére


#73959936
törölt tag

köszönöm szépen :R , de nagyon szórakozott vagyok: még 1 fontos kritérium van. Akkumulátoros a szó...

(#62116) pjen válasza polonic (#62114) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem akusra gondol.

(#62117) Veron válasza RetepNyaraB (#62102) üzenetére


Veron
őstag

Oké, kösz.
Akkor egy villanyász kell, aki a bekötést megnézi, mert én sem értek hozzá.
Más vélemény esetleg?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#62118) CoolBoy323 válasza ribarszki (#62111) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De 20%kal drágább... Egy emberre minek olyan drága most őszintén?

(#62119) ribarszki válasza CoolBoy323 (#62118) üzenetére


ribarszki
őstag

Mert a nagy átlag szerint megbízható az LG. Samsung és Lg között mosógépben utóbbit venném.. Sokkal elterjedtebb, lesz cserealkatrész, utángyártott alkatrész, szerelők is jobban értenek hozzá. Én ezt is szem előtt tartanám.
Bár a műanyag üst miatt a Samu és az LG is kuka ha csapágyas lesz. Vagy keresel majd ügyes műanyaghegesztőt.

[ Szerkesztve ]

(#62120) Eagl3 válasza ribarszki (#62119) üzenetére


Eagl3
veterán

Nekünk is LG van, meg a családban van még ezen kívül 4 LG. Jó gépek, egyikkel sem volt még gond. Bár elhatároztam, ha elromlik vagy csere érett lesz, akkor kipróbáljuk a legolcsóbb Miele gépet.

(#62121) haten válasza ggeleven (#62107) üzenetére


haten
tag

A páraelszívó nálam +1
Nekem tetszik, és meglepi, hogy adnak hozzá szűkítőt + "pillangószelepet", hogy ne áramoljon vissza a hideg levegő kintről.

(#62122) vscotina válasza CoolBoy323 (#62103) üzenetére


vscotina
aktív tag

Nekem hiba nélkül üzemel a Samsung mosógép lassan 11 éve... Szerelő még nem látta. Én elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#62123) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Sziasztok.
PANASONIC NN-GD34HWSUG
Panasonic NN-GD36HMSUG
Panasonic NN-GD38HSSUG
Ezek a mikrók közt csak a szín lehet a különbség?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#62124) koxx válasza CHIPman (#62123) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem, akkor csak a végén lévő kódban lenne eltérés, de a számok növekedése egyértelműen nagyobb kategóriájú/tudású mikróra utal.
De ha összehasonlítod a termék adatlapokat akkor láthatod.
NN-GD36HMSUG vs NN-GD38HSSUG

(#62125) szami777


szami777
addikt

Sziasztok.
Esedékessé vált egy nagyobb hűtő vásárlásra, nagyjából kb 150 ezer a keret, legalább 240 literes kéne, de inkább nagyobb. Nem SOS, kb 1 hónapon belül, nem 2 évre venném, érkezik a gyerek, nem váltanám le 2 év múlva, hogy kicsi.
Extra garit mindneképp vennék, magasság nem számít, mekkora.
Jobb oldalról egy 60 centis konyhabútorra lenne rátolva, bal oldalról relatív szabad a helye, egy 50 centis kihúzható gurulós rácsos tároló lenne rátolva, szóval nem lenne teljesen eltömítve.
Melyik gyártót érdemes elkerülni?
Alapvetően Whirpool, LG, Samsung hármason agyalok, 150-ig a whirpool csinálja ár/liter arányban a legnagyobbat.
Amikkel szemezek:
Whirlpool W7 921O OX H
Samsung RB38T603DSA/EF
LG GBP61DSPFN
Palacktartó nagyon fontos, értelemszerűen, aminek van, ott nem kéne utólag vegyek 15-20 ezerért, szóval ez is szempont. Belsó kialakításban nálam a whirpool a nyerő, de nem tudom, ők most milyen termékeket csinálnak, sosem volt még whirpool-om. Szinte mindenem samsung itthon, hűtőjüket nem ismerem. Lg-ról is sok jót olvastam.
Tudom, hogy ezek árban pict magasabbak, reménykedek valami akcióban :D
Van bármi más ötletetek 150 ezer magasságában, bármilyen tippet, tapasztalatot megköszönök.

Bónusz kérdés, ez az onlinemákaboltok.hu mennyire parasztvakítás? 7 év garit adnak. Azt látom, hogy az áraik is elég drágák, de 1-2 jónak tűnő termékük azért van.
Köszi nagyon előre is. :R

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#62126) ggeleven válasza szami777 (#62125) üzenetére


ggeleven
őstag

Évi 7500 Ft/kiszállás a plusz gari díja, szóval átgondolós. röviden, hosszabban - ÁSZF/8
Át kell olvasni és kiszámolni, hogy megéri-e neked.

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#62127) CHIPman válasza koxx (#62124) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Összehasonlítottam, a spec a szürkéhez írja a steam+ edényt, a feketéhez nem, viszont előtte meg mindkettőnél ott van, illetve a programok száma megegyezik, holott a feketének magasabb a "száma". Lehet hogy vak vagyok, de én tényleg nem látom a különbséget. :DDD
Így már a fehérnél egyértelműen jobbak, de e kettő között nem látom.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#62128) F34R


F34R
nagyúr

sziasztok..

holnaptol lesz lidlnel silvercrest hot air fryer. megeri az arat?
nem volt meg ilyen markam.

(#62129) RetepNyaraB válasza F34R (#62128) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Általánosságban mikor a disznont kajaforgalmazók beszállnak a hardver piacra, abból random kisülnek remek dolgok, általánosságban meg jöhet az olyan szöveg, hogy "ár\érték arányban remek készülékek"; ami azt jelenti olcsó, amíg működik addig együtt élsz a hiányosságaival (hisz olcsó volt), aztán mikor beszart vehetsz másikat. Én nem szívesen veszek már semmi offshore dolgot ilyen helyeken, hanem kifizetem az árát annak, ami jó eséllyel kiszolgál 10 évig. Kivéve, ha csóró vagyok, vagy nem érdekel, hogy két évente új vacak beszerzésére van szükség, ami megint kompromisszumos.
Kéretik nem a nyakamnak esni, mindez magánvélemény, bár sok diszkont termék megvásárlásával leszűrt magánvélemény :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#62130) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy megvettek érte, de vezetékes porzsák nélküli állóporszívót keresek.
Van-e ajánlott márka /típus?
Ez nekem partvis helyett nagyon bevált, de már sehol sem kapni.
Nagytakarításra meg ott a Miele C2.

Segítségeteket előre is köszönöm szépen.

(#62131) F34R válasza RetepNyaraB (#62129) üzenetére


F34R
nagyúr

Ertem. egy viszonylag hasznalhato kozepkategorias air-fryer mennyitol kezdodik, es vannak pontos tipusok amik bevalltak?

(#62132) st6969 válasza RetepNyaraB (#62129) üzenetére


st6969
őstag

Tökéletesen egyetértek. De nem volt ez mindig így a diszkontban árult "hardvereknél". A szerszámok, konyhai gépek sokkal jobb minőségűek voltak 4-5 évvel ezelőtt. Nyilván minden non-food szegmenst nem ismerek, de pl. a szerszámgépek minősége szabad szemmel látható mértékben, rohamosan csökken. És mára a számomra vállalhatatlan kategóriába tartoznak. Ráadásul egyre drágábbak, csökken a különbség a jó nevű, nagy gyártók, és a diszkontos szerszámok között.

(#62133) BBéci válasza st6969 (#62132) üzenetére


BBéci
titán

Három éve vettem egy Parkside fúró/csavarozót, minden szempontból maximálisan elégedett vagyok vele. 11111 forintba került, a mostanában kapható utódja olcsóbb - 9999 Ft - és 10,8 helyett 12 voltos, 20 helyett 28 Nm a legnagyobb forgatónyomatéka, 1,2 helyett 2 amperórás az akkumulátora. Ha nem lenne ilyenem , azonnal vennék egyet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62134) st6969 válasza BBéci (#62133) üzenetére


st6969
őstag

4-5 éve vettem egyet én is, a mai napig meg vagyok vele elégedve, nagyon szeretem. Emiatt vettem még egyet nemrég, mivel sokat barkácsolok itthon (és hogy ne kelljen a fúrószárat és a csavarbehajtó bitet folyton cserélgetni). Viszont a mostani változatban az akksi lötyög, a tokmány üt, a műanyag olyan sorjás, hogy a Tesco gazdaságos nincs ilyen gagyi. Ment is vissza. A fúrókalapács hamar megadta magát, a körfűrész szintén üt, és még sorolhatnám. Nagy Parkside rajongó voltam. Az új prémium szériának (Parkside Performance) adtam egy esélyt. Igaz dupla annyiba kerül, de valóban jobb is. De el nem ájultam attól sem. Szerintem megvan a helye a Parkside-nak piacon (persze jobb lenne, ha a korábbi minőség nem változott volna). Emlékszem, mindig csillogó szemekkel vártam a következő heti újságot, hogy vajon lesz-e benne szerszám... de én már nem kérek belőle.

(#62135) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Milyen porzsák nélküli porszívót érdemes venni?
Árat nem írok,csak ami ti megvételre ajánlanátok.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#62136) koxx válasza Kezdő vagyok (#62135) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Dyson V11
A Miele Blizzard CX1 nem tudom milyen lehet, valami újabb fejlesztés.

(#62137) farkas-j válasza koxx (#62136) üzenetére


farkas-j
őstag

"Milyen porzsák nélküli porszívót érdemes venni? Árat nem írok,csak ami ti megvételre ajánlanátok."
"... A Miele Blizzard CX1 nem tudom milyen lehet, valami újabb fejlesztés."
Nem tudod milyen lehet, de azért ajánlod... :O :C

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62138) pjen válasza Kezdő vagyok (#62135) üzenetére


pjen
félisten

Vezetékest vagy aksist szeretnél?

(#62139) koxx válasza farkas-j (#62137) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szövegértelmezés még megy? nem úgy tűnik. :U örülök, hogy mindig kötözködsz. Ha meg úgyis akkora expert vagy akkor inkább ajánlhattál volna neki valamit a sírós tapsikolós smileyk helyett.

[ Szerkesztve ]

(#62140) OPiiPO válasza farkas-j (#62137) üzenetére


OPiiPO
addikt

Koxx a Dyson V11-t ajánlotta. Az a mondat, hogy "A Miele Blizzard CX1 nem tudom milyen lehet, valami újabb fejlesztés." pontosan azt jelenti hogy nincs róla infója, semmilyen ajánlás nincs benne.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#62141) farkas-j válasza koxx (#62139) üzenetére


farkas-j
őstag

Azért nem ajánlottam semmit, mert abban a porzsák nélküli kategóriában amire neki szüksége van nincs tapasztalatom! Amivel meg nincs tapasztalatom vagy nem olvastam alaposan utána, olyat nem ajánlok. Ugyan van egy Xiaomi Roidmi F8S elektromos "porszívóm", de ez alkalmatlan egy általános háztartási porszívó kiváltására (ezért nem ajánlottam), viszont jól kiegészíti azt. Én csak azért írtam az előző hozzászólást, mert látszik, hogy reflexszerűen nyomod a Miele ajánlást akkor is, ha nincs vele tapasztalatod csak azért mert Miele. A Dyson V11-el már több pozitív tapasztalat van itt a fórumban, így ennél érthető az ajánlásod.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62142) farkas-j válasza OPiiPO (#62140) üzenetére


farkas-j
őstag

Akkor soroljunk fel jó sok porszívót ami csak kapható, még akkor is, ha nincs velük senkinek tapasztalata. A kérdező ajánlást kért nem tippelgetést. Tippelgetésnek meg szűkös a leírt 1db Miele tipp.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62143) koxx válasza farkas-j (#62141) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Még mindig nem fogtad fel, hogy nem ajánlás volt.
Ha már itt tartunk, te hány típust/márkát ajánlottál?
Na ne offoljunk tovább.

[ Szerkesztve ]

(#62144) farkas-j válasza koxx (#62143) üzenetére


farkas-j
őstag

"Azért nem ajánlottam semmit, mert abban a porzsák nélküli kategóriában amire neki szüksége van nincs tapasztalatom! Amivel meg nincs tapasztalatom vagy nem olvastam alaposan utána, olyat nem ajánlok." Lásd

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62145) ph_5.5 válasza st6969 (#62134) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Kb 5 éve kezdtem el én is vásárolni ezt a fűszerboltos sorozatot. És ahogy írod... vártam mi lesz még belőle, mire van szükségem és mit szeretnék megvenni.
Pár éve még élmény volt- de közben azért zavart is- hogy talán megint lesz és talán ismét lehet venni. Talán lesz. Talkán jövő héten.. Most rogyásig tele a polcuk még akció után hetekkel is. A Performance szériával is... Gyanítom telített lett a piac. Plusz közben az akkus rendszer leszivárgott a pro mezőnyből ide a belépőbe.
Én úgy gondolom hogy aki munkára vásárolt, az egy ideig kezdő szakmunkásként elvolt a zöld Parkside gépekkel. De most hogy ennyire brutál drága lett a szakmunka, és a szerszámok árai nem emelkedtek ilyen mértékben... a zöld Parkside pedig minőségileg az itt és máshol olvasottak alapján zuhant, gyanítom jópáran átálltak a piros, sárga, kék, zöld márkákhoz. Ott minden nap vehet akkut, tartozékot, bármit ha kell. Plusz most dübörög az építőipar, és költségelni többet tudnak. Jobb szerszámokra futja.

(#62146) farkas-j válasza ph_5.5 (#62145) üzenetére


farkas-j
őstag

Csak javaslat. Nekem is van Parkside csavarozó-fúrógépem. Kb. 6 éves. Az akkuja már csak fél időt bírt. Szétszedtem és mezei 18650-es Li akkuk voltak benne. Ezeket kicseréltem és újra teljes időt tud. Jóval olcsóbb megoldás mint a komplett csere. Ráadásul korrektül csavarozott szétszedhető az akkuja, legalábbis az enyémnek.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62147) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok
Olajsutot szeretnenk vasarolni,hasznal meg valaki mostansag olajsutot?
Melyik konkret tipust erdemes megvenni?
Valaszokat elore is koszonom :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#62148) BB9000 válasza Vaze (#62147) üzenetére


BB9000
senior tag

Tefal Actifry. ÁK link
HA mégis ragaszkodsz az olajban áztatáshoz, akkor Tefal Versalio. ÁK link

[ Szerkesztve ]

(#62149) Laca1212 válasza Vaze (#62147) üzenetére


Laca1212
őstag

A teljesen szétszedhető a jó, amit lehet mosogatógépben is tisztítani. Amit nem lehet szétszedni, azt takarítani rémálom. Ha nem vagy márkafetisiszta, akkor a mától akciós Lidl-ös 3 év garival szvsz vállalható. Ha mégsem tetszik, akkor meg 90 napon belül visszaveszik és pénzt visszakapod.
"Minden egyéb, LIDL üzletben vásárolt, nem élelmiszer terméket (kivéve a Blue mobile termékeket) 90 napon belül, a vásárlást igazoló blokk ellenében visszaveszünk és a teljes vételárat megtérítjük."

[ Szerkesztve ]

(#62150) mokus1


mokus1
addikt

szárítógépek nyitás irányát lehet változtatni mint a hűtőjét vagy fix?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.