Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62451) #73959936 válasza Laca1212 (#62450) üzenetére


#73959936
törölt tag

hát a fehér kislány, a fekete meg kisfiú ;)

(#62452) Nagya21 válasza laszak (#62444) üzenetére


Nagya21
addikt

Sous vibe az aldiban most 20000huf....:DDD

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62453) Nagya21 válasza Laca1212 (#62447) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha valóban multiciklon (a külseje annak néz ki), akkor bestbuy, de sanszos, hogy csak parasztvakítás....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62454) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Bosch GL-45 ProPower 2.0-hez keresek porszívófejet, mert tönkrement.
[link] Itt a hivatalos oldalon nem igazán írnak egyet sem, hogy mivel kompatibilis. Turbofej is csatlakoztatható hozzá? Gondolom ami nem motoros, annak mennie kéne vele.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#62455) ph2012


ph2012
senior tag

Erről a kosár nélküli iratmegsemmisítőről van valakinek tapasztalata: [link] ? Köszi a választ.

(#62456) #40553216 válasza gF (#62443) üzenetére


#40553216
törölt tag

Milyen 1,4 millió? Már 1 milliós is tud sous vide-ot. :DDD

(#62457) herdsman12 válasza ph2012 (#62455) üzenetére


herdsman12
őstag

Két hónapja vettem a Lidl-s verziót (United Office, UAV 190 B2) 4500 Ft-ért.
Használtam kb 3x2 órát. Simán elvisz 3-4 réteg A4-es papírt, akkor van gáz, ha valami nagyon vékony papírt sikerül ferdén, gyűrődve beleengedni. Az első órában rendszeresen piszkáltam a begyűrődött vackokat.
Másik topikban ajánlottak keresztbe is vágós (CD-t is) tipust, United Office UAV 250 A2.
Sajna hirtelen nem találtam olyat.

(#62458) peppe79 válasza herdsman12 (#62457) üzenetére


peppe79
senior tag

Igen, ezeknél az olcsó, egyszerű, kosár nélküli iratmegsemmisítőknél oda kell rá figyelni, hogy egyenesen fusson rajta végig a papír. Eleinte csak a "sajtpapíroknál", de egy idő után már a vastagabb papíroknál is. És ahogy begyűri, és megakad, a vezetőfésűk hajlamosak egy idő után kitörni. De pár évig simán el lehet egy ilyen olcsó készülékkel lenni.
Nálunk, mivel - szerencsére - elég kevés nyomtatott papírt kell csak megsemmisíteni, jópár éve átálltam egy kézi hajtányos Peach PS300-21-re. Ennek ami nagy előnye, hogy nem 7mm-es csíkokra szeli a papírt (P-1 biztonsági fokozat), hanem 3,5mm x 4mm-es darabokra aprít (P-4-es biztonsági fokozat).

(#62459) vamzi válasza BB9000 (#62382) üzenetére


vamzi
őstag

Köszönöm! :R

(#62460) bbdzyx válasza Donki Hóte (#62367) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Nem teljesen értem. Kézi mosogatással jóval több vizet és mosogatószert használtok, mintha bevágnátok egyszerre az összes edényt és a gép megcsinálná. Az időről nem is beszélve, amit szintén megspóroltok.

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#62461) Dorian válasza bbdzyx (#62460) üzenetére


Dorian
félisten

Nekünk is van, feleségem mégsem használja. Én sem értem, ő dolga.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#62462) arcsin válasza Dorian (#62461) üzenetére


arcsin
senior tag

Ő másképp vigyáz rá :D
Szerintem diplomám sem lenne ha nem veszünk, mert annyi időt megspórolt vizsgaidőszakban főleg. :C

(#62463) Donki Hóte válasza bbdzyx (#62460) üzenetére


Donki Hóte
veterán

1 liter JAR mosogatószer 800 Ft, ez nagyjából tizenöt tabletta ára. A mosogatógépbe ezen felül kell még öblítő és só is, tehát egy mosogatás ára a géppel csak mosószerben 70-80 Ft. Ezzel szembe a literes mosogatószer legalább egy hónapig elég nálunk, tehát az biztosan nem igaz, hogy a kézi mosogatás többe kerül a mosószereket tekintve.

Víz valószínűleg több fogy, de az energiafelhasználás nem több, mert a gázkazánból jön a melegvíz, nem kell elektromos árammal melegíteni.

Az idő pedig relatív, összességében biztosan több az időráfordítás. De ha mindig egyvalaki rakná be és szedné ki az edényeket, akkor neki sokkal több lenne az erre fordítandó időszükséglet, mint most, amikor mindenki magának csinálja.

De a fő probléma az, hogy nem tudjuk "egyszerre" bevágni az edényeket, mert 2-4 nap alatt jön össze annyi edény, amennyivel érdemes lenne a gépet beindítani, azt meg nagyon nem szeretjük, ha a koszos edények napokat töltenek egy dobozba rakva :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62464) koxx válasza Donki Hóte (#62463) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azt kifelejted, hogy vannak edények és poharak amiket csak nagyon körülményesen lehet elmosogatni kézzel. A gép megoldja. Én csak akkor mosogatok kézzel ha épp pont arra a pohárra/csészére van szükségem.

(#62465) BBéci válasza Donki Hóte (#62463) üzenetére


BBéci
titán

Abban szinte mindenki egyetért, hogy a hatékony mosáshoz megfelelő mennyiségű vízre van szükség. Ez szerintem érvényes a mosogatásra is.

#62464koxx
Ha körülményesség; akkor csak egy valami jut eszembe, a hosszú, keskeny poharakba nem fér bele a kezem, de arra találták ki az üvegmosó kefét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62466) gF válasza #40553216 (#62456) üzenetére


gF
senior tag

De azok csak 45 cm magasak. :))

(#62467) Donki Hóte válasza koxx (#62464) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem ez pont fordítva van, sok olyan dolgot használunk a konyhában, amit nem lehet géppel mosogatni, de eddig még nem találkoztam olyan eszközzel, amit kézzel ne lehetett volna elmosogatni.

Annál is inkább biztos vagyok ebben, mert életem jelentősen nagyobb részét éltem le mosogatógép nélkül, mint géppel :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62468) koxx válasza Donki Hóte (#62467) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Amit csak lehet bedobunk. Mosogattam eleget kézzel, nem hiányzik :N

(#62469) fess


fess
őstag

sziasztok
Lidl-ös termosztátos zuhanycsapnak eltört a kezelőgombja. Tudtok magyar beszerzési lehetőséget vagy külföldit, ami szállít hozzánk is? ilyenről lenne szó [link]

(#62470) seger válasza Donki Hóte (#62463) üzenetére


seger
addikt

Több mint 20 tabletta az a 15. A gázkazán működéséhez áram is kell nem csak gáz.

(#62471) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Többen asszisztáltatok a porszívó-vásárlásos mizériához, még egyszer köszönöm a türelmeteket és a segítő szándékot.
A zárszóval, egyúttal ajánlással jönnék.

Sajnos az élet közbe szólt, így nem sokáig lóghatott a bilibe a kezünk, el kellett engednünk a Dyson vonalat, amit annyiból nem is bánok még, hogy úgy érzem, bőven vannak tartalékok álló porszívós fronton (főleg aksi terén), így talán ~5 év múlva lényegesen jobb géphez juthatok a pénzemért, mint most tehettem volna (V8-V10).
Szóval egy váratlan, sajnálatos kiadás miatt a keret megcsappant, ~50K lett, így a döntésünk végül mégis egy porzsákos Philips-re esett, annak egy komolyabbnak tetsző példányára.
Extra kuponnal - plusz 2*4 Anti-allergy porzsák vásárlásával együtt - 47.000 forint alatt megúsztam.
Több alternatívánk is volt, amiért végül e mellett tettem le a voksomat, az az öt év teljeskörű garancia, ami regisztráció után jár.

Az első benyomások nagyon jók, minden várakozásunkat felülmúlta a gép teljesítménye, az első napi használatok után igen komoly, minőségi darabnak tűnik. Rendkívül csendes és nagyon szépen takarít.
Hogy a Miele belépő szintű modellje jobb vétel lett volna-e - nem tudom, már soha nem is fogjuk megtudni. De egyelőre - a kiterjesztett garancia tükrében - ár/érték arányban igen jó választásnak tűnik.

(#62472) pjen válasza Donki Hóte (#62463) üzenetére


pjen
félisten

Még sose tettem se öblitőt, se sót.Nálunk ilyen a viz, a tabletta pont elég.

(#62473) #40553216 válasza koxx (#62464) üzenetére


#40553216
törölt tag

És a higiénia sincs a közelében.
Az edényeim sosem voltak olyan tiszták, mint a mosogatógépes mosás miatt. A fazekak, lábosok, kancsók, bögrék füle tövébe, a tányérok fodraiba évek alatt belebarnult kimosogathatatlanság egy-két mosogatás után eltűnt.
Az én gépem 13 terítékes (nyilván az utolsó vacsora ihlette, akkor viszont nem értem, hogy gondolták, ki fogja bepakolni az edényeket és evőeszközöket), az evőeszköz fiókjába fér 78 db kés, villa, kanál. Szerencsére ez még sosem volt tele, de több, mint félig sokszor. Hát ezt mossa el kézzel az, akinek két anyja van. (Bár mostanában kezd megfoganni ez a kívánság. Bár érdekes, két apát soha senkinek nem kívántak, mégis kezd lenni ilyen is.)
Ráadásul ennyi mosogatni valót száradni sem tudnék hová tenni, törölgetni kéne, ami egy extra pofon a higiéniának.

(#62474) Magill


Magill
csendes tag

Sziasztok!

Csak annyi lennem a kérdésem, hogy ma megrendelnék egy AEG mosógépet 60cm mély és egy Elektrolux szárítógépet ami a műszaki rajz szerint 66cm mély... most ha összeépítem őket a faltól mégis mekkora helyet kell biztosítani ősszesen? Gondolom hogy 10cm+66cm? vagy akinek van összeépítve két ilyen gépe mégis mekkor a helyigénye... annyira jó, hogy ezt sehol nem találni meg.
Előre is köszi az infót.

(#62475) peppe79 válasza Donki Hóte (#62463) üzenetére


peppe79
senior tag

Elég szélsőségesen kalkulálsz. Egyrészt, a kézzel történő mosogatáshoz nem csak mosogatószer kell, másrészt pedig, mosogatógépbe nem csak méregdrága tablettákat lehet tenni.

Mi pl. DM mosogatóport használunk. Az árban 1600 Ft, és kb. 2 hónapra elegendő. Egy mosogatáshoz ~18-24 Ft-ba kerül a mosogatópor (mennyiségtől függően).
2 kg só kb. 4 hónapra elég, ez ~5 Ft/mosogatás,
1 liter öblítő kb. 3 hónapra elegendő, ami ~8 Ft-ot jelent mosogatásonként.
Áramfogyasztás: ~55 Ft/alkalom
Víz: ~8 ft/alkalom

Ez eddig 31-37 Ft, plusz erre megy a víz és energiaigény, ami alkalmanként ~8 + ~55 Ft. Vagyis nálunk egy gépi mosogatás mindenestől kb. 94-100 forint/alkalomra jön ki.

Ezután számolj utána a kézi mosogatáshoz szükséges mosogatószernek, mosogatószivacsnak, a víz- és gázköltségnek, beleszámolva az átfolyós gázkazán működéséből adódó 'veszteséget' is. Ha úgy mosogatsz, hogy teleengeded a medencét, majd újabb vízvételezéssel elöblíted a tényérokat stb, akkor nagyjából hasonló összeggel fogsz kalkulálni, mint ha géppel mosogattál volna.

Folyóvíz mellett viszont már - azonos mennyiségű mosatlannal számolva - jóval magasabb lesz a költséged.
Te pedig ezt írtad: "Hétköznap mindenki szépen elmossa a saját tányérát, evőeszközét a mosogatóban".
Ebből arra következtet az ember, hogy ti folyóvíz mellett mosogattok. Ez meg szembemegy azzal a téves szemlélettel, amit korábban a mosogatógépről írtál: "...annak érdekében, hogy az átlag ne lépje túl a Föld teherbírását, mi heti egyszer használjuk".
A folyóvíz mellett történő mosogatás mind közül a legpazarlóbb.

(#62476) BB9000 válasza Magill (#62474) üzenetére


BB9000
senior tag

Az "összeépítem őket" kifejezés normál esetben azt jelenti, hogy a mosógép tetejére felteszed a szárítógépet. Ha te is így gondoltad ezt, akkor a két gép együttes helyigénye a faltól mérve a nagyobb helyigényű gépével egyezik meg. A mosógép 60 centi mély, plusz néhány centi kell hátul a csöveknek. (az én mosógépemnél 4 cm elég mögötte, de ez más típusnál lehet kicsit több) A szárítód 6 centivel mélyebb, ezért ha Ha az elejét egy szintbe hozod a mosógép elejével, akkor a mosógép mögött marad 6 centivel több hely. Az bőven elegendő lesz a mosógép mögötti csöveknek. Tehát az össz helyszükséglet 66 centi. Ehhez még hozzá kell számolni azt amennyi kell a szárítógépnek ha azt nem lehet közvetlenül a falra rátolni.

[ Szerkesztve ]

(#62477) Dluinet válasza Magill (#62474) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A megadott méretek csak saccolásra jó, mert nem mindig számolnak bele mindent.
Ha biztosra akarsz menni, akkor személyes kell lemérned például MediMarktban.
De a szárítógépnek beljebb lesznek a lábai a tényleges méretnél.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#62478) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Sziasztok,
Hűtőgépvásárláson gondolkodok, (2 felnőtt, 2 gyerek), alulfagyasztós példányt keresek.
Kritériumok: szín kb bármi (kivéve a rikító színek), kizárva a samsung, electrolux és a gorenje.
Olyan 140 környékére gondoltam, nem kell űrhajószint, de azért legyen "normális", fontos a megbízhatóság, és a minél alacsonyabb fogyasztás. Gondlolom az újak már mint nofrostosak, az se baj ha halk... Sőt :D
Jöhetnek a bevált példányok, tippek, ötletek.
Köszi! :R

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#62479) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy LG GBB71PZDMN hűtőszekrényt, amit ma szállítottak ki. Láttam amikor vették le a teherautóról, hogy fektetve szállították ( a hátulján az ajtó nézett felfele ). Úgy tudom ez nem túl egészséges szállítási mód. Lehet-e valami baja emiatt a hűtőgépnek? Azt mondták a szállítók, hogy 3 órát várjak a bekapcsolással, de pár ismerősöm 12, de van aki 24 órát mondott.

Jelenleg kicsomagolva áll a helyén, nincs beüzemelve.

Mitévő legyek?
Kell-e aggódom a fektetve szállítás miatt a hűtő műszaki állapotával kapcsolatban?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#62480) Donki Hóte válasza Ł-IceRocK-Ł (#62478) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Samsungot ajánlom :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62481) pjen válasza Julot (#62479) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell aggódnod, 3-4 órát valóban hagyd, hogy minden visszafóllyon a helyére.Ez a hiba lehetőség inkább az abszorciós hűtőkre volt jellemző.Háromnapon belül egyébként is gond nélkül cserélik ha hibás.

(#62482) Ł-IceRocK-Ł válasza Donki Hóte (#62480) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

:N :U

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#62483) seger válasza Ł-IceRocK-Ł (#62478) üzenetére


seger
addikt

Ebben a cipőben vagyok én is. Én elektrolux-al szemezek

(#62484) Ł-IceRocK-Ł válasza seger (#62483) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Párom kijelentette hogy nem lehet a lakásba ilyen márka. Én a másik kettőt hozzáadtam :D :DDD

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#62485) Julot válasza pjen (#62481) üzenetére


Julot
aktív tag

Köszönöm a válaszod! Kicsit megnyugodtam, bár reggelig nem helyezem már üzembe...
Az már 16-18 óra lesz, akkor már akkor bőven jó, nem?

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#62486) seger válasza Ł-IceRocK-Ł (#62484) üzenetére


seger
addikt

Miért nem? Tényleg érdekel.
Mosogatógépet vettem elektroluxot, meg vagyok elégedve vele. Whirepool volt előtte 2.5 évet bírt és kezdettől utáltuk :)

(#62487) BBéci válasza Ł-IceRocK-Ł (#62484) üzenetére


BBéci
titán

Jók a Samsung hűtők, de megértem, ha valamelyik gyártó ellenszenves. Nálunk az LG termékek vannak kitiltva a házból. No meg minden, ami Beko, mert ránézés és tapogatás alapján nem képviselnek olyan szintet, amiért pénzt adnék.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62488) Peterhappy válasza Ł-IceRocK-Ł (#62478) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én úgy tudom, épp a no frost miatt zajosabb. Legalábbis nekem úgy rémlik, anno épp amiatt nem lőttem no frost-ra - de már nem emlékszem.
De ha csak egy tanácsot adhatok: ha van hely, 70cm széles hűtőt vegyél. (és akár a szokottnál mélyebbet is). Egy áldás az a +10 centi és nem én mondom, a Feleségem mondja :D

Előtte Electroluxunk volt, annak nem volt fagyasztója, így arról nem tudok nyilatkozni, de a mai napig gyönyörűen teszi a dolgát (elajándékoztuk), pedig immáron több mint 13 éve, hogy megvettem.

(#62489) Ł-IceRocK-Ł válasza seger (#62486) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Mert csak rossz tapasztalat van vele :(((
És dolgozott ott, ahol gyártotották ezeket :D (pl pár éves mosógép, és már rozsdásosdik, ott, ahol víz nem is éri :U )

BBéci : nálam samsung nincs a házban, és nem is lesz :D (Beko nem se jön be...)
(LG tévém van, és nagyon szeretem, irodába munkahelyen LG monitor, azzal sincs baj, bár ezek nem annyira háztartási gépek)

Peterhappy : mutinak valami Haier hűtője van, no frostos, de szerintem nagyon csendes darab. Én nem szeretnék vesződni a fagyó leengedésével, meg visszapakolásával, jegesedéssel... :U
Ma mértem le, 68 as fér be csak... mélységre akár szintén lehet 70.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#62490) BBéci válasza Peterhappy (#62488) üzenetére


BBéci
titán

Jó ötlet a 70 centis szélesség, de még jobb a 80-90!

#62489Ł-IceRocK-Ł
Sok évig teszteltem tévéket, az LG-k messze a Panasonic/Sony/Samsung hármas után következtek. Ez nem változott az utóbbi években sem. LG-t még ingyen sem, ez tök komoly!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62491) peppe79 válasza Ł-IceRocK-Ł (#62489) üzenetére


peppe79
senior tag

A mi hűtőnk 5 és fél év használat után kezdett el rozsdásodni. Egyelőre csak a mélyhűtő ajtajának alsó sarkában vettem észre. Szemmel láthatóan, nincs lealapozva...bár szerintem, a mai, olcsóbb árfekvésű, kommersz hűtők többségénél ugyanígy kihagyják az alapozást. Nem csoda, ha mindenféle fizikai behatás nélkül is, egyszer csak elkezd leválni róla a festék, főleg a kritikus helyeken.

Tavaly rendeltem törölközőszárítót. Meglepődtem rajta, hogy alapból még az sincs lealapozva, pedig párás környezetbe kerül, meg ugye rendszeresen teszi rá az ember a vizes törölközőt. Plusz 10% felárat kellett fizetnem az alapozásért.

(#62492) pjen válasza BBéci (#62490) üzenetére


pjen
félisten

A 90 centi széles felül fagyasztós nó frost LG hűtőnk nagyon jó.Nagyon csendes, viszont az ajtó teljes kinyitásához hely kell.A Tv egyy vizuális műfaj, nekem az LG szinvilága kezezelhetősége messze jobban tetszik mint a samu.Van két 43" samu és egy 43",32",28" Lg .Két évnél ígyik se öregebb.

[ Szerkesztve ]

(#62493) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!
Lehet jó a samsung hűtő, de fordítsd meg rajta az ajtó nyitási irányt, ott fogsz köpködni rá, mikor a műanyagba a csavarral hajtod bele a menetet(főleg hanyatt fekve a megbillentett hűtő alatt......)
A sima mezei Liebherr hűtőmben meg mindenhol ott a lemezbe préselt menetes anya, hogy a csavart simán betekerd (nem lemezcsavar mint az elux-zanussinál, ahol csak luk van)
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62494) Donki Hóte válasza Ł-IceRocK-Ł (#62489) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem véletlenül javasoltam a Samsung hűtőt. Nekünk Samsung RB33J hűtőnk van, tökéletesen működik. Van a családban vagy tízféle hűtő (LG, Siemens, Whirlpool, BEKO, Samsung, Electrolux, Gorenje, AEG, stb.), de a Samsung a zaját, a pakolhatóságát, a hűtés gyorsaságát tekintve a legjobbak között van.

Nem is volt drága, az azonos méretű és szolgáltatásokat nyújtó Wh/Elux/BEKO vonalnál persze drágább, de a többinél érezhetően olcsóbb.

Persze nagy a választék, mindenki olyat vesz, amilyet szeretne, csak éppen nekem a legpozitívabb tapasztalataim az elmúlt 3 évben ezzel a Samsung hűtővel voltak :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62495) Donki Hóte válasza Nagya21 (#62493) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Lehet jó a samsung hűtő, de fordítsd meg rajta az ajtó nyitási irányt, ott fogsz köpködni rá, mikor a műanyagba a csavarral hajtod bele a menetet(főleg hanyatt fekve a megbillentett hűtő alatt......)

Valamit nagyon elnéztél, a megjelölt kb. 5 mm vastag FÉM konzolok tartják az ajtót, ebbe kell belecsavarni az ajtókat rögzítő csavarokat. A benne lévő furatokban gyárilag el van készítve a menet, semmilyen menetet sem kell vágnod sehová :K

Ha valamiről nincs megfelelő információd, akkor ne terjessz itt rémhíreket!!!

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62496) Nagya21 válasza Donki Hóte (#62495) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nem terjesztek, nézd meg az alját, egy deka luk sincs, a csavarral vágod a menetet.
Ha nem így lett volna nem irtam volna.
Üdv Nagya
Úi: no frostos alulfagyasztós Samu hűtő, 4 éve történt.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62497) Donki Hóte válasza Nagya21 (#62496) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Alul sem kell semmilyen gépészkedés. A lábat tartó konzolt kell levenni, az tartja az ajtó zsanérját. A csavarok helye ki van alakítva :K

Lehet, hogy nem a legegyszerűbb megoldás, de atomstabilan tartja az ajtót (szó sincs semmilyen műanyagba fúrandó csavarról).

Ui: no frostos alulfagyasztós Samu hűtő, 5 perce készítve a kép

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62498) polonic válasza Donki Hóte (#62497) üzenetére


polonic
félisten

-

[ Szerkesztve ]

(#62499) OPiiPO válasza pjen (#62481) üzenetére


OPiiPO
addikt

visszafóllyon - jujjjjj ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#62500) Alien4


Alien4
tag

Sziasztok!
Indesit IDE 44 a tegnapi biztosíték lecsapása után villogó panelt produkál...
Már bontottam el egy gépet donornak de már nincs kedvem tovább szórakozni ezzel a géppel.
Sajnos jó lett volna, ha kibírja konyha felújításig, de nem... (mertperszemiértbírná...)

Keresem az utódját. Előre kellene gondolkozni kicsit...
Jelenlegi modell 45×60×85 méretekkel rendelkezik (szél×mély×mag)
Elvárások:
Menjen be a helyére :D
Bírja már a napi 1 (max 2 használatot) cserében rendszeres karbantartást kap.
Teteje gondolom levehető legyen, mert a mostanin rajta van a levehető tető... nem a pult alatt van (hanem annak a síkjának a toldása... előző tulaj elgondolása volt)
Előlapja: jó lenne ha előreláthatóan beépíthető lenne majd egyszer, mert tervben van a konyha, de most a régi bútorba kellene megoldani (bár kétlem, hogy erre lenne megoldás)
Előre is köszönöm! :R :R :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.