Hirdetés

2021. február 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-12-26 09:08:16

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

(#60001) ribarszki válasza Degeczi (#59998) üzenetére

ribarszki
senior tag

Ilyet még nem hallottam.. melyik az?

(#60002) flegga92 válasza pitepeti71 (#59993) üzenetére

flegga92
senior tag

Nem az öblítő adagolóba megy, kb ilyen mint a képen látható. Itt feliratozva is van, hogy mire való melyik fakk mire való.

Rosszul fogalmaztam az előbb az első öblítő ciklus alatt az előmosogatást értettem, ami arra szolgál, hogy a nagyobb darabokat lecsapassa és ne az egész mosogatás alatt legyen a vízben.
Nálam úgy működik, hogy enged vizet, és kb 15 percig csapatja a hideg vizet. Ilyenkor nem nyílik ki a mosogatószer adagoló, viszont a rácsos részen ki tudja mosni a port. Ez segít leoldani a szennyeződéseket, sokkal tisztább már az előmosás után, mivel a zsír is elkezd oldódni. Ezután vizet cserél, nyit a mosószeradagoló és kezdődhet a meleg vizes mosogatás.

(#60003) koxx válasza ribarszki (#60001) üzenetére

koxx
MODERÁTOR

:DDD

(#60004) farkas-j válasza pitepeti71 (#59993) üzenetére

farkas-j
őstag

Nem az öblítő adagolójába teszik az előmosáshoz való port! Az öblítő egy teljesen független "tartály" a mosószertől. A Mosószertartály 2 részből áll (a legtöbb gépen). Az egyik részt teljesen fedi az ajtó, a másik rész feletti ajtórész az rácsos vagy kivágásos, így az előmosó víz kitudja mosni a mosogatóport. A zártból csak akkor jön ki a mosószer, ha kinyílik az ajtaja.

LG 42LA660S + IAMM NTR82HD; Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#60005) ribarszki válasza koxx (#60003) üzenetére

ribarszki
senior tag

;]

(#60006) -ZeeZee- válasza BB9000 (#60000) üzenetére

-ZeeZee-
senior tag

Közben megoldódott... :W Főnököm nem bírt magával és bedugta... :W

(#60007) farkas-j válasza ribarszki (#60001) üzenetére

farkas-j
őstag

Zömében az ipari mosogatógépekben nincs vízlágyító, mert ahhoz egy különálló vízlágyító patront szoktak használni a mosogatógép vízbevezetése előtt. Egy büfében vagy étteremben macerás lenne sóval töltögetni a gépet, ráadásul a műgyanta regenerálási folyamat is időbe telik, és addig sem mosogat a gép.

(#60008) Degeczi válasza ribarszki (#60001) üzenetére

Degeczi
nagyúr

Asko, a svédeknél népszerű márka.

(#60009) pitepeti71 válasza pjen (#59994) üzenetére

pitepeti71
addikt

Mi is minden nap használjuk, de ettől még feltöltöm a rekeszeket belevalóval. Ha Te, vagy Ti nem, hát szívetek joga. De a piros visszajelzés általában nem arra utal, hogy "jóvanazúgy" + a manual is említi, hogy ha a jelzőfény kigyullad, mit kell tenni pontosan.

Mellékszál, de meg kell, hogy jegyezzem.
Többször is említettem, hogy bizonyos termékek esetén megelégszem a belépő kategóriával is. Így van ez a mosogatógépnél is. De a szükséges belevalókat mindig megveszem bele, és ezzel együtt merem kijelenteni, hogy tisztára mos, és foltmentesen szárít minden edényt, azaz, hibátlanul működik.

flegga92, #60002
farkas-j, #60004
Ok, értem már. Nekem olyan rácsos rekeszem nincs, illetve az öblítőjé a rácsos.

[ Szerkesztve ]

"A moderációs elvek soha nem objektívek, mindig óriási teret adnak a moderátoroknak, a moderátorok pedig mindig saját szubjektív elfogultságuk szerint, részrehajlóan moderálnak."

(#60010) Gömbike

Gömbike
aktív tag

Én ecetet teszek a mosogatógépbe öblítő helyett.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#60011) Donki Hóte válasza Gömbike (#60010) üzenetére

Donki Hóte
addikt

Végülis minden jó bele, ami savas kémhatású, van aki oldott citromsavat használ. Viszont egy erre a célra kitalált gyári öblítőfolyadéknak azért kellemesebb illata van, mint az ecetnek.

Persze ha valami dögös balzsamecetet használsz, az más :D

Mi magyarok mindenre találunk megoldást. Meg persze mindenre találunk kifogást.

(#60012) PhoenixSzG

PhoenixSzG
tag

Ha már a mosogatógépek ás a mosogatószerek a téma, itt egy érdekes videó :)

(#60013) BB9000 válasza pitepeti71 (#60009) üzenetére

BB9000
aktív tag

Nálam az öblítő tartály visszajelzője mindig piros és "jóvanazúgy". Nem lesz baja se a gépnek, se az edényeknek attól, hogy az öblítő tartály üres. A viszajelző led csak a gyengébbek kedvéért van rajta. :)

(#60014) Donki Hóte válasza Degeczi (#60008) üzenetére

Donki Hóte
addikt

Itt fel van sorolva egy csomó ASKO mosogatógép, a leírásuk szerint mindegyikbe lehet tenni sót :K

(#60015) pitepeti71 válasza BB9000 (#60013) üzenetére

pitepeti71
addikt

Lassan azt érzem, hogy én vagyok a hülye, csak mert rendeltetésszerűen használom az eszközeimet. De nem megyek bele. Használd ahogyan jónak látod.

"A moderációs elvek soha nem objektívek, mindig óriási teret adnak a moderátoroknak, a moderátorok pedig mindig saját szubjektív elfogultságuk szerint, részrehajlóan moderálnak."

(#60016) Donki Hóte válasza BB9000 (#60013) üzenetére

Donki Hóte
addikt

Nálam az öblítő tartály visszajelzője mindig piros

Majd egyszer nézd meg úgy is a visszajelzőt, hogy feltöltötted az öblítőszer tartályt :DDD

(#60017) Morris

Morris
veterán

Aki csak az aldis/lidl-s alap tabikat használja és még nem használt pl jar platinum plust, annak természetes, hogy szépen mosogat a gép.
Én is így voltam vele, de aztán kipróbáltuk a fent említett jar-t és minden elfogultság nélkül szvsz az a legjobb tabi.
A poharak sokkal szebbek, csillog villog minden.
Só is van a gépben és öblítőt is adunk hozzá rendszeresen.
Ezután az alap tabletták egyáltalán nem tisztítanak szépen.

[ Szerkesztve ]

(#60018) golya87

golya87
őstag

Sziasztok!

Tegnap tűnt fel számomra, hogy Bosch szárító- és mosogépnél, aktív gyerekzár ellenére ki lehet kapcsolni a bekapcsoló gombbal a gépeket.
Ez másnál is így van?

(#60019) pitepeti71 válasza golya87 (#60018) üzenetére

pitepeti71
addikt

Nem olyan régen volt erről szó, kb innen olvass vissza.
Nem egyedi a problémád amúgy.

(#60020) ribarszki válasza Degeczi (#60008) üzenetére

ribarszki
senior tag

Én mindegyikben láttam sótartályt... :F

[ Szerkesztve ]

(#60021) Degeczi válasza ribarszki (#60020) üzenetére

Degeczi
nagyúr

Most hirtelen ráguglizva pl. ebben sincs, de a nálunk lévő vmilyen másik típusukban sem.

(#60022) Nagya21 válasza pitepeti71 (#59993) üzenetére

Nagya21
addikt

Vótmá

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#60023) BB9000 válasza pitepeti71 (#60015) üzenetére

BB9000
aktív tag

Ne érezd magad rosszul emiatt. Az emberek különbözőek, ízlések és pofonok eltérőek.
Az öblítőfolyadék a mosogatógépben ugyanazt a célt szolgálja, mint a fotóelőhíváskor használt öblítő: Ha van a vízben, akkor a fotón/edényen száradáskor nem maradnak vízcseppek, ezáltal gyorsabban megszárad és szebb is a végeredmény.
A különbség annyi, hogy a fotó amúgy is csupa vegyszer és engem egyáltalán nem zavar, ha mégegy kicsi kerül rá öblítéskor. A poharakon és tányérokon maradó vegyszermaradékok viszont bejutnak a szervezetünkbe. A szervezetbe kerülő vegyszereket pedig próbálom minimalizálni. Ezért nem használok külön öblítőszert, hanem a "3-az egyben" tablettában lévő -lassabban kioldódó- öblítőszer nekem elég. Az elmosogatott edények, tányérok felületén nálam öblítőszer használata esetén a száradás után használatkor - amikor ismét bevizezem- érezni lehet a síkosságot. (én érzem) Amióta nem használok külön öblítőt, hanem "3 az egyben" tablettát vagy csak a gélt használom azóta sokkal kevésbé lehet észrevenni ezt a síkosságot. Most is jelen van, de sokkal kevésbé. Kézi mosogatáskor folyó vízzel addig öblítek, amíg el nem múlik a síkosság az edényről. A gép más módszerrel dolgozik, ott 1 vagy 2 öblítés van és utána már szárít.
Az ecet használata az öblítőfolyadék helyett jó ötlet, csak annak a "szagát" nem komálom. Ha ecetszagú pohárból kellene innom, azt büntetésként élném meg. :)

(#60024) pjen válasza koxx (#60003) üzenetére

pjen
nagyúr

Ez egy sz@r, WIFI sincs benne. :P
BB9000:60023 +1

[ Szerkesztve ]

(#60025) pitepeti71 válasza BB9000 (#60023) üzenetére

pitepeti71
addikt

Értem, de véleményem szerint ez nem izlés kérdése. Ugyanakkor nem is szabály, el lehet térni tőle, de az biztos, hogy ezt egyetlen szakember sem javasolja.

Én is 3 in 1 tablettát használok, viszont ez a mosóvízzel távozik. Azt elfogadom, hogy az én esetemben nem szükséges a 3 in 1, ha használok öblítőt, és sót is. De inkább ide keresek olcsóbb megoldást, mintsem a másik kettőt hagyjam el. Ez az én álláspontom.

Ami még fontos lehet. A gépi mosogatószerek pH-ja igen magas, 11-12 körüli. Meggondolandó, hogy elhagyjuk e a semlegesítőszereket a műveletből.
Szemben a kézi mosogatószerekkel, ami max 7 körüli pH-t mutat, de vannak bőrbarát, 5.5pH termékek is.

Nem tudom, mit értesz síkosság alatt. A lágy vizet lehet síkosnak érezni, vagy ha valamelyik összetevő hiányzik a műveletből. (vagy túl sok van belőle) Jelen esetben pl a só és az öblítő.

Kérdéses lehet még a szárítási szakasz, hiszen ezt is forróvízzel csinálja, amiben szerintem már semmilyen adalékanyag nincs, amennyiben erre a ciklusra friss vizet enged. (Erre vonatkozóan nem kerestem információt, de logikus egy kisebb adag friss víz melegítése, ami összetevőktől mentes.)

[ Szerkesztve ]

(#60026) Donki Hóte válasza Degeczi (#60021) üzenetére

Donki Hóte
addikt

Nem akarok vitatkozni, de ha letöltöd az általad példának felhozott ASKO D3121 mosogatógép kezelési leírását, akkor a 21. oldalán megtalálod a só betöltésének a módját :K

(#60027) BBéci válasza pjen (#59994) üzenetére

BBéci
félisten

Hasonlóan gondolkozunk.
Eszem megáll, amikor azt olvasom, hogy "4 napos bolognai maradék szárad". :Y

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#60028) golya87 válasza pitepeti71 (#60019) üzenetére

golya87
őstag

Betűre pontosan így jártam! :W Köszönöm! :R
Futok egy kört a Bosch Support-nál, van még egy "bug" (ezen kívül) a rendszerben.

(#60029) Gömbike válasza BB9000 (#60023) üzenetére

Gömbike
aktív tag

A feleségem gyűlöli az ecetet. Még sem veszi észre az ecetszagot az edényeken, mikor a gép végez.

A gép típusa: Elux ESF 66030X

[ Szerkesztve ]

(#60030) pjen válasza BBéci (#60027) üzenetére

pjen
nagyúr

Milyen jó szaga lehet.

(#60031) tibbike01 válasza Gömbike (#60029) üzenetére

tibbike01
senior tag

Láza is van? :D bocsánat érte...

(#60032) pitepeti71 válasza tibbike01 (#60031) üzenetére

pitepeti71
addikt

húú, ez gonosz volt :DDD

(#60033) OPiiPO válasza pitepeti71 (#60015) üzenetére

OPiiPO
addikt

+1, én is így használom a cuccaim - nem baj, legalább már ketten haladunk szembe az autópályán :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#60034) BBéci válasza pjen (#60030) üzenetére

BBéci
félisten

Két nap is rémes, bele sem akarok gondolni, milyen lehet 4 nap után.
Eleve nem értem, miért hagy valaki bármit megszáradni a tányéron, edényben? Amikor leszedem az asztalról vagy a tűzhelyről, azonnal forró vizet engedek rá/bele. Ha vastagon maradt benne valami, azt - ahogy előttem már leírta egyik topiktársunk - papírtörlővel eltávolítom a nagyját és a kukába dobom. Alapvető, kötelező higiénia.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#60035) stickermajom

stickermajom
addikt

Electrolux-szal van valakinek tapasztalata gyári garanciával? Sütő és főzőlap érkezik holnap a Márkabolttól, magam is gond nélkül üzembe tudom helyezni mindkettőt, de ha belekötnek, akkor inkább hívok szakit.

(#60036) Degeczi válasza Donki Hóte (#60026) üzenetére

Degeczi
nagyúr

Ezek szerint létezik többféle alváltozata is, mert mint látod az általam linkelt leírást, abban nincs - ahogy az otthoni ASKO-ban sincs. De gondolom arról is megmondanád távolról, h van, szóval mindegy...

(#60037) golya87 válasza stickermajom (#60035) üzenetére

golya87
őstag

A sütő valószínüleg sima 220-as csatlakozóval rendelkezik, ahhoz nem kell szaki. Viszont a főzőlap nagy eséllyel három fázisos, így ahhoz kell egy villanyász, aki tud pecsételni a garanciapapírba.

(#60038) salapp válasza Gömbike (#60029) üzenetére

salapp
őstag

Erről eszembe jutott, amikor a nyuszika bemegy a festékboltba és kér ecetet. És harmadik alkalommal derül ki, hogy más szóval pamacot kér. :-)

(#60039) Donki Hóte válasza Degeczi (#60036) üzenetére

Donki Hóte
addikt

Miért mondanám, hogy van benne, ha te látod, hogy nincs benne.

Az általad linkelt kezelési leírás nagy valószínűséggel amerikában forgalmazott gépé lehet, legalábbis a benne lévő mértékegységek erre utalnak (gallon, grains, fahrenheit fok). Az én általam linkelt verzió meg valószínűleg európai.

Az jó kérdés, hogy amerikában miért nem kell gyanta és a gyantát regeneráló só a mosogatógépekbe, de ez olyan megszokás lehet, mint az itt korábban linkelt videóban lévő információ, mely szerint amerikában a melegvízre kötik a mosogatógépeket (ezért általában nincs bennük fűtőtest), európában pedig a hideg vízre kötik és van bennük fűtőszál.

(#60040) Gömbike válasza tibbike01 (#60031) üzenetére

Gömbike
aktív tag

Láza az folyamatosan..... ;]

(#60041) Degeczi válasza Donki Hóte (#60039) üzenetére

Degeczi
nagyúr

Nem USA: az én példányomat is Svédországból hozta haza az előző lakó.

(#60042) eastsider

eastsider
nagyúr

Sziasztok
Szerintetek ez garis probléma?
2 éves AEG

[kép] jobb oldalt elöl az alja. Nem volt áztatva stb.

Másik. Bal elölről hallok fémes ütemes hangot centrifugalas bizonyos sebességekor. Ez mi lehet ? Ha lenyomom a tetejét abbahagyja amíg el nem engedem

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#60043) st6969 válasza eastsider (#60042) üzenetére

st6969
senior tag

Nekem a radiátorom nézett ki így ~1 év után (10 év garancia van rá). Bejelentettem, aztán jól megmagyarázták, hogy ja hát vizes helységben használva, ha ilyen történik, az bizony nem garanciális probléma. Mutogatták is a kisbetűset, ahol ez valóban benne volt :(((
Legyn több szerencséd :K
Úgyhogy ti se fűtsétek a wc-t, fürdőszobát, ha nem akartok bajt ;] :((

[ Szerkesztve ]

(#60044) arcsin válasza st6969 (#60043) üzenetére

arcsin
aktív tag

Nekünk közvetlen a zuhany mellett van egy törölközőtartós radiátor. Semmi gond nincs vele 5éve, pedig aztán meg volt már kínálva párával, vízzel.

[ Szerkesztve ]

(#60045) Fr3eWar válasza eastsider (#60042) üzenetére

Fr3eWar
őstag

Nem garis, ez AEG minőség nekünk is 1-2 éves korára a elkezdett itt ott rozsdállni az AEG 280 ezres elöltöltős mosó-szárítógép (akkor még lakásban laktunk és fürdőbe volt a gép, kapott párát fröccsenő vízcseppeket stb.)

(#60046) Fistman

Fistman
újonc

Ahoy, hűtőszekrény vadászaton vagyok és szeretnék kérni tanácsokat;

Jelenlegi Zanussi kombi hűtőm 136/40 liter hűtő/fagyasztó térfogatú és 120cm magas - ennél kicsit nagyobbra gondoltam, magasságban és űrtartalomban (max 150cm de talán magasabb is jó - a hűtő tetején szeretem tartani a mikrohullámú sütőt és ez a legmagasabb ahol még kényelmesen elérem), alsó fagyasztós hogy ne kelljen állandóan hajolgatom a nem-fagyasztós kajáért, fogyasztás/energia minél jobb, de minimum A+ vagy ++, árban 100ezer fölé nem nagyon akaródzik, de ha nincs más akkor kerül amennyibe kerül...

Keresgéltem mindenütt és ez a Candy CMCL 5144 tünik a legjobbnak, minden paramétert kielégít, árban is pont a büdzsé teteje. Csak nem ismerem ezt a Candy márkát vagy hogy mennyire megbízható hűtők terén.

Megéri ez a gép vagy inkább nézelődjek kicsit felsőbb kategóriában? Nem igazán tudom mennyit érdemes egy hűtőért kiadni.

(#60047) daver88 válasza Fistman (#60046) üzenetére

daver88
aktív tag

Üdv!

Élőben látva rettentő kicsi a belső tere, persze egy személyes háztartásban ez is elegendő lehet.

Hasonló árban szerintem ez jobb választás: Beko RCSA-240K30 WN hűtő

Mélyebb, sokkal jobban pakolható.

[ Szerkesztve ]

(#60048) BBéci válasza Fistman (#60046) üzenetére

BBéci
félisten

Kevéssé megbízható, sok "kendi" bajról hallottam. Aki engem kérdez róluk, azokat teljes erővel lebeszélem.
Nálunk is a hűtőszekrény tetején volt a mikró, mellette állt egy fagyasztó, úgy sem volt elegendő a hűtőtér térfogata. Vettem helyette 180 cm magasat, eleinte szívásnak éltem meg a konyhapulton helyet foglaló mikrót, aztán megszoktam és élvezem azt, hogy nem kell sakkozni, pakolgatni, ha ötnél több sört akarok hűteni. 394 literes a normál, 211 a fagyasztó űrtartalma.
Ezt azért meséltem el, hogy ne a mikró elhelyezése alapján válassz hűtőszekrényt!

(#60049) farkas-j válasza BBéci (#60048) üzenetére

farkas-j
őstag

Hűtőből nem létezik elég nagy, ez saját megtapasztalás ;]

(#60050) BBéci válasza farkas-j (#60049) üzenetére

BBéci
félisten

Kettőnknek bőven elegendő a 605 literes térfogat.

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.