Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) peti_s válasza Morris (#6000) üzenetére


peti_s
addikt

Szerencséd van, h garancia időn belül jött ez ki, fogd fel így. :)

[ Szerkesztve ]

(#6002) DeFranco válasza tildy (#5983) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm, tényleg jó, kaptunk egyet kölcsön, azzal csináltunk egy próbanyírást, és "fodrász" minőségben sikerült összehozni elsőre, pedig nem egyszerű frizurának kezdtünk neki (lakossági rövid, de vagy 4 mérettel, átmenettel). Ezért is vettük meg, feleségem meg is lepődött, milyen könnyű vele dolgozni.

(#6003) concret_hp válasza Morris (#5998) üzenetére


concret_hp
addikt

protexes inverter motoros aeg nekem eléggé adja, 5 év garit adtak rá, 140K volt nagyságrendileg.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6004) Morris válasza peti_s (#6001) üzenetére


Morris
veterán

Nem tudom, hogy ennek lehet e örülni egyáltalán. Ugyanis, mi lesz ha kicseréli az alkatrészt és az is ugyanennyit bír? Ez már eleve bizalmatlanságot eredményez nálam! :(

(#6005) csemberlen válasza Morris (#6004) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem többen is óva intettünk ettől a gyártmánytól. Bevállaltad, mert ekkora volt rá a kereted, és sajnos igaz lett, hogy az olcsóság együtt jár a gyenge minőséggel.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6006) Morris válasza csemberlen (#6005) üzenetére


Morris
veterán

olcsóság? 79k volt + 9k 4 év kiterjesztett gari. Nem volt az olyan olcsó (nekem). Mindegy, sajnos ez van. Akinek nincs pénze drága cuccra, törődjön bele, hogy az ág is húzni fogja! Éljen! :o

(#6007) neduddki válasza concret_hp (#6003) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a viragcsokrot az otozombe kerem: - )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6008) concret_hp válasza neduddki (#6007) üzenetére


concret_hp
addikt

aszittem helyben szoktad fogyasztani :P

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6009) Laslow válasza Morris (#6006) üzenetére


Laslow
senior tag

Teljesen megértem a problémádat. Rákerestem hirtelen, és a legolcsóbb Miele 250.000Ft, 2 év garanciával. Pofátlanul drága, és ehhez képest ha 2 év múlva tönkremegy (és miért ne mehetne?), akkor nagyon szívja az ember a fogát. (Ehhez képest vettem úgy 7 éve egy olcsó (akkor 55.000Ft-os) alap Fagor mosógépet, ami azóta is rendben teszi a dolgát.)
Szóval inkább vesz az ember 70.000Ft-ért mondjuk egy alap Gorenje mosógépet, mert mosni szerintem ugyanúgy tudnak, zajos is mindkettő, és arra legalább adnak 3 év garit. Anyagilag abszolút kifizetődő a Miele-hez képest, szerintem. Nem tudom azon mi kerül ennyibe, leszámítva a márkajelzést. Vagy ha tényleg jó minőséget és időtállóságot adnának, akkor miért nincs hozzájuk pl. 10 év garancia alapból? Úgy elgondolkozna az ember, de enélkül szerintem labdába sem rúghatnak, leszámítva a lakosság felső 3%-át, akiknek nem számít az ár. (Persze rájuk építeni is egy működőképes üzleti modell.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#6010) neduddki válasza Laslow (#6009) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es mijjen szornyu azt hallani, hogy ez a miele mar nem az a miale:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6011) DeFranco válasza Morris (#6006) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem csinálják meg garanciában? Ha igen, és élni fog a kiterjesztett garanciád is (a MediaMarktosról írtam hogy felszámolták a biztosítót) akkor 5 évre be vagy biztosítva a mieléhez képest töredék áron... hol a probléma?

Jó, persze, tudom, megbízhatatlan, meg fáradság kihívni a szerelőt, de benne van az is, hogy kifogtál egy megfáradt alkatrészt, ezt egyszer cserélik, és onnantól 5 évig nem kell hozzányúlni.

Én alapvetően nem hiszek a vegyémílétben, van az az anyagi szint, amikor nem jelent gondot a felár, nosza rajta, lehet venni, semmi gond, irigy sem vagyok, ha valaki megteheti, de ha valaki 2-3 hónapig dolgozik egy miele áráért, akkor inkább maradjon egy megbízható kiterjesztett gari.

[ Szerkesztve ]

(#6012) Morris válasza DeFranco (#6011) üzenetére


Morris
veterán

De, megcsinálják gariban, nem is arról van szó. Sőt, azt mondták, h a nem javítható (vagy túl költséges a javítás - ami jellemzően a programkapcsoló szokott lenni), akkor cserélik vagy adnak egy utalványt a készülék áráról és arra bármit vásárolhatok. De ennek az átfutási ideje 2 hét. Addig mit csinálok? Egy ruha - egy hét?
Legyen igazad!
Csak az esik rosszul, hogy fél évig bírta. Nekem is MM-os kiterjesztett garim van. Ha minden igaz ők átvállalták a külső biztosító cég partereit. (erről jött is a papír).
Ma délután fejlemény lesz, mert jön a szaki!

[ Szerkesztve ]

(#6013) neduddki válasza DeFranco (#6011) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a fene a garanciat ha havonta 2x megdoglik es az ember hun erre hun arra var:- (
amkor a garos whirpool hutonel 3 hetet vartam egy rohatt erzekelore, addig meg esetleges vot hogy 8-13fok a utoben

udv

neduddki

mod: Morris: igen tejjesn egyrtek Veled egyszeruen ne doigjon mar meg, mas kerdes hogy ezert inkabb a gayrto felso szegmensebol valszok

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6014) Morris válasza neduddki (#6013) üzenetére


Morris
veterán

Így van, ez a bosszantó a dologban! :W

(#6015) Integra válasza Laslow (#6009) üzenetére


Integra
titán

annak az esélye, hogy 2 év múlva tönkre megy, az esélye igen kicsi. a 250e meg nem pofátlanul drága, mi keresünk pofátlanul keveset. ne másban keressük a hibát (mert nem a miele-vel van a gond), hanem velünk, lássuk tisztán, reálisan a dolgokat, különben fals önigazolásokba kergetjük magunkat. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6016) Morris válasza Integra (#6015) üzenetére


Morris
veterán

dr. Csernus, ön az? ;] :D

Igaz, a fizetésünk kevés.

[ Szerkesztve ]

(#6017) DeFranco válasza neduddki (#6013) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Eddig egyszer döglött meg. Térjünk erre vissza a harmadik döglésnél.

Nem azt mondom, hogy nem szívás, mert az. Csak lássuk reálisan a dolgokat.

(az üzenetedet még mindig nem tudtam dekódolni ;) )

(#6018) neduddki válasza DeFranco (#6017) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hulllegyeek nekm elg vot az a 3 het:- (((
a 3(4) tuakjdonsag amiert a 88060ert adtam 160k-t

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6019) DeFranco válasza neduddki (#6018) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mióta szokásod hülyegyerekezni? ezt azzal, akivel együtt őriztél libát.

[ Szerkesztve ]

(#6020) neduddki válasza DeFranco (#6019) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hisztizzeman es nem hujjegyerekeztem hanem hulklegyerekeztem, oszt menney libazni:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6021) Daywalker


Daywalker
addikt

No, fejlemény a mosogatógép ügyben....tegnap hazamentem és ránéztem, de végül az megoldotta, hogy bedugtam hosszabbítóval másik konnektorba, úgy nem verte le a fi relét. Utána visszadugtam a sajátjába és aztán ott sem :Y :F Azért elhúztam, megnéztem a bekötéseket is de tudtam, hogy nem ott van a hiba, mert én csináltam ;] Nem találtam semmit, szivárgásnak sincs jele. Azóta jó, lement egy teljes program. Remélem így is marad (2002-es gyártási év, ezt is meg tudtam nézni).

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#6022) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok!

Tönkrement a megörökölt porszívóm, úgyhogy kellene valami új, az Electroluxot nézegettem abból is a GREEN-t ezzel van valakinek tapasztalata? A garancia csak 24hónap nem valami sok.
Esetleg ha valaki tud ilyen 50e-ig jobbat azt szívesen meghallgatom. kinézetre és extrákban különböznek csak, az elsőnél 6méter a kábel a többinél 9

Electrolux ZJG 6800

Electrolux ZEG 301
Electrolux ZUSG 3901

köszi

(#6023) tildy válasza Dzsolo (#6022) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, nekem.
Imadtam, kb 7 evig ( nem tudom mikor kaptam, 2007-ben mar tuti megvolt ) tokeletesen mukodott az Ultrasilencerem. Nagyon halk, nagyon konnyen kezelheto, ha barki kerdez engem, en csak ajanlani tudom.

Sajnos egyszer sikerult egy kis vizet felszivnom vele, majd egy honapig nem volt gond, utana viszont kb 3 perc porszivozas utan leallt. Majd megint elindult,megitn leallt, mintha tulmelegedne. Egyelore szervizben van, de nem lennek hajlando mas porszivot venni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6024) Alex91 válasza Dzsolo (#6022) üzenetére


Alex91
félisten

[link], nekem ilyenem van. Lassan 1 eve lesz meg. Nekem bevalt, talan kicsit nehez, de amugy rendben van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6025) Dzsolo válasza Alex91 (#6024) üzenetére


Dzsolo
senior tag

köszönöm mindkettőtöknek a választ.

gondolom ez a tied utódja Electrolux ZUSG 3901 kép alapján ugyan úgy néz ki, engem ez az új motor érdekelt volna igazából. bár ha a többi alkatrész bírja akkor gondolom a motor is. :)

akkor ezek közül melyik a legjobb ár érték arányú?

(#6026) Alex91 válasza Dzsolo (#6025) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, en a hangja miatt valasztottam az enyemet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#6027) peti_s válasza Morris (#6004) üzenetére


peti_s
addikt

De van még több mint 4 év garid rá. Ez nem éri meg a másik oldalról sem senkinek, h fél évente javítgassák a géped. Biztos vagyok benne, h meg fogják normálisan csinálni, 1x majd vmikor. :D

(#6015) Integra, amúgy ma voltam MM-ben, van 800K-ért is Miele. :D

[ Szerkesztve ]

(#6028) Morris válasza peti_s (#6027) üzenetére


Morris
veterán

Na, voltak a szakik.
2 probléma is volt.
Az egyik: az elektronika összef*sta magát. Üzem közben nyitott ajtót detektált, és leállt. Utána hiába próbáltuk egyéb más programmal megkínálni, csak megzavarodott. (ezt egy hibakódolvasás derítette ki, majd ezután kapott egy hardresetet)
A másik: a szűrőt kivéve (a korábbi gombon kívül) nem volt benne semmi. Viszont egy hajtű átment a szűrőn és valahol megakadt. Ez is el lett távolítva. (ez mondjuk user error, amiért az asszony már meg is kapta magáét ;] :D )

Tanulság: Agyon van eletronikázva. Nekem csak ez nem tetszik a mai gépekben! Ez mondjuk még nem is lenne akkora baj, de az már igen, hogy az alkatrészek (kondik, ellenállások, smd-k stb) nagyon gyenge minőségűek hála a tömegtermelésnek. Mert ugye lehet, hogy egy jó alkatrész 10 ft-ba kerül, a gyenge meg 9-be, ez nem tétel, de milliós gyártói mennyiségben már komolyabb ráfordítást generál az az alkatrészenkénti 1 forint.

(#6029) peti_s válasza Morris (#6028) üzenetére


peti_s
addikt

Ez a reset funkció könnyen elérhető, vagy csak szerelő tudja előcsalogatni? Egyébként minden túl van már elektronikázva sajnos, lásd pl. autók.

[ Szerkesztve ]

(#6030) Morris válasza peti_s (#6029) üzenetére


Morris
veterán

Ezt sajnos én sem tudom, mert csak az asszony volt itthon. Én melóztam, de rögtön ez volt nekem is a kérdésem, hogy a resetet hogy csinálta?! Persze az asszony nem értette. :D
Holnap felhívom sztem a komát és megkérdezem tőle, mert ez jó lenne majd nekem a jövőben. (persze ha nem kell hozzá célszerszám vagy eszköz)

(#6031) M_o_g_y_i válasza concret_hp (#6003) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Úgy látom a Tiéd már nem kapható, vajon az utódja is hasonlóan jó lehet? :F

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#6032) neduddki válasza M_o_g_y_i (#6031) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vajhhh lenyes dologban mibenuis kulombozhet?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6033) neduddki válasza Dzsolo (#6025) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

parancsojj: bof

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6034) tildy válasza Alex91 (#6024) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem az eggyel korabbi valtozat. [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6035) M_o_g_y_i válasza neduddki (#6032) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Gondolom csak külsőleg (főként). :F
Arra gondoltam "beújítok" egy ilyet, még épphogy emészthető az ára... :U
De a régi W1030-at nem adom el, az is működőképes, csak az a fránya öblítő-adagolás problémája ne lenne. :(((
( régebben már írtam, hogy nem csak a 3-ik öblítő-ciklusnál, hanem már az elsőnél "elengedi" az öblítőt a dobba :W )
Ráadásul ezeknek az újaknak már van folyékony mosószerhez is valami "gát" az adagoló-fiókban, az enyémnek még nincs. :N

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#6036) Integra válasza peti_s (#6027) üzenetére


Integra
titán

jaja, simán ott lehet hagyni egy ház építése után háztartási készülékekre 10, de akár 15 millát a miele-nél :DDD mondjuk utána már nem foglalkozol nagy valószínűség szerint semmivel, csak használod :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6037) concret_hp válasza M_o_g_y_i (#6031) üzenetére


concret_hp
addikt

no ezt nem kellett volna belinkelned ;]
gondolom minimális a különbség.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6038) M_o_g_y_i válasza concret_hp (#6037) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Sorry!
:U ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#6039) neduddki válasza concret_hp (#6037) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nagyobb az ajtod vigasztraljon a tudat:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6040) concret_hp válasza neduddki (#6039) üzenetére


concret_hp
addikt

:)) tényleg tök jó :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6041) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Voltam tegnap a LIDL-ben, és szoktak ilyen akciós dolgokat kirakni, konkrétan ezt a porszívót láttam meg, lassan költözök másik lakásba, és semmilyen háztartási cuccom nincs, így a porszívó vásárlás is elkerülhetetlen lesz. A kérdésem pedig az lenne hogy megéri egy ilyet venni? Porszívó témában a tapasztalatom = a nullával. Ami biztos hogy egy 50-70 nm körüli lakáshoz kell. Neten ugyan az csak nem 2300W-os kivitelben hanem 2500W-osban 30 ezer forintért kapható itthon, a LIDL-ben meg most ez a 2300W-os 16 ezerbe kerül...

Szóval érdemes most megvenni, vagy 15-20 ezerért lehet már kapni amúgy is jobbat?

[ Szerkesztve ]

(#6042) peti_s válasza Morris (#6030) üzenetére


peti_s
addikt

No, megvan már h lehet resetelni? :)

(#6043) Morris válasza peti_s (#6042) üzenetére


Morris
veterán

Nincs,és nem is lesz sajnos! :( - gondolom tudod, miért! :D
Ha csak ki nem tanuljuk a szakmát. ;] Ezért bosszant, hogy nem voltam otthon ...

(#6044) Met válasza Morris (#6043) üzenetére


Met
nagyúr

Neten nem keresgéltél?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6045) g@bo válasza B-L-A-C-K (#6041) üzenetére


g@bo
nagyúr

jó döntés a porzsák nélküli? már egyre több helyen látom, hogy szidják a samsung agyonajnározott modelljeit, hogy idővel a gép bele sziszta por, és ég a motor. nehéz kitakaritan, szutykosan meg nem szivnak.

akkor, mégis csak a zsákosok jók?

urak, mi a tuti tipp? és nem 30 ropiért, alatta. :R

(#6046) neduddki válasza g@bo (#6045) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi!

az elux-os ismero szerint mindekepp zsakos

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6047) B-L-A-C-K válasza g@bo (#6045) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Állítólag normális tisztítható szűrője van, de mivel nem értek hozzá tényleg nem akarok okoskodni hogy jó e vagy sem, éppen ezért jöttem ide, hogy 16 ezerért érdemes e megvenni vagy nem...:)

(#6048) tildy válasza B-L-A-C-K (#6047) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekunk van porzsakos porszivo is, meg porzsaknelkuli takaritogep ( amit most egyelore az ultrasilencer tavollete miatt porszivokent is hasznalunk).Zongorazni lehet a kulonbseget, mennyivel konnyebb az electroluxot tisztantartani. Nem szall a por, nem kell a mocskos vizet lotybolni.

Nem panaszkodom amugy a takaritogepre, mert szepen tisztitja a szonyeget, de utaloma hajszalakat, mega porcicakat kilotybolni belole.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6049) Integra válasza g@bo (#6045) üzenetére


Integra
titán

porzsáknélküli márkából a dyson az etalon, az öreg találta fel az egészet, le is védette, ezek után a többiek félmegoldást használnak a porzsák nélküli porszívóiknál. ennek megfelelően hatékonyak. amúgy nem feltétlenül rosszak de 20-30k-ért azt kapod amit, sajnos ez a szomorú valóság. :U csodák nincsenek.
porzsákos porszívóból is van hulladék és profi, csak ár kérdése. a drágább porzsákos porszívók azért lépést tudnak tartani a dyson-nal szerintem.
de ha választanom kéne most és lenne della rá, akkor dyson-t vennék, a működési elve és a megvalósítása ennek a legjobb messze. nekem is porzsákos van mégis..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6050) B-L-A-C-K válasza tildy (#6048) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi a választ...Még annyi kérdésem lenne hogy ezeknél a porzsák nélküli porszívóknál nem úgy működnek hogy tele lesz, leveszem a tartót kiviszem a kukához, kirázom, és visszarakom? Azaz miért kell kimosni őket? Oké hogy néha-néha igen, de minden egyes ürítésnél érdemes?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.