Hirdetés

2020. október 24., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-02-11 13:13:53

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<
- Folyékony mosószer teszt
- Mosogatógép tabletta teszt I.
- Mosogatógép tabletta teszt II.
- Vízkőoldó teszt
- Hogyan válasszunk porszívót?
- Amit a robotporszívókról tudni érdemes

Összefoglaló kinyitása ▼

(#24001) gatesz

gatesz
tag

Sziasztok!

Porzsák nélküli porszívót tudtok valami jót ajánlani max 30-35 ezer forintért. Eddig egy 2000w-os Electrolux-ot nyüstöltünk, de megadta magát :(

(#24002) polonic válasza gatesz (#24001) üzenetére

polonic
félisten

Ne vegyél porzsák nélkülit. Feljebb is erről volt szó. Volt is egy ajánlás egy bosch porzsákosról, akciósan.
Kicsit olvass vissza.

(#24003) bandi0000 válasza canniball (#24000) üzenetére

bandi0000
nagyúr

majd akkor lehet az újat mással próbáljuk ki, de világ életbe ezt használták, mihez képest lenne finom? annyira nem finom őrlésű hogy én majd meg fulladtam tőle mikor megittam a felrobbant kv-t :D

Xbox One: bandymnc

(#24004) wyattthoearp válasza Dluinet (#23966) üzenetére

wyattthoearp
aktív tag

Köszönöm, megvettem :D

(#24005) albiosz

albiosz
senior tag

Sziasztok!

Ha fagyasztóládát rendelünk, akkor a bolt köteles elvinni a régit, ha kérjük?

(#24006) tomtyi válasza albiosz (#24005) üzenetére

tomtyi
veterán

Igen.

乾屎橛 Hobbyjúzer vagyok. People liked NASCAR because the constant crashes made it exciting, and this gave me an idea. Bill Gates on Microsoft Windows

(#24007) Sinisi válasza albiosz (#24005) üzenetére

Sinisi
senior tag

Ez egy jó kérdés! Én is kíváncsi vagyok a válaszra mert nálam is kezd aktuális lenni csak hűtő(kombinált) esetében. Eddig úgy gondolkoztam ebban a kérdésben, hogy adok egy-egy ezredest a szállítóknak, hogy tüntessék el...

(#24008) pjen válasza Sinisi (#24007) üzenetére

pjen
nagyúr

Egy hete vettem a mosó gépet az Auchanban.Megkérdezték,hogy elvigyék e a régit,mondtam igen.Ráírták a fuvar levélre.

(#24009) Sinisi válasza pjen (#24008) üzenetére

Sinisi
senior tag

Ez jó hír! Észben tartom! (akkor gondolom külföldről sok ilyen elektronikai/ háztartési gép kerül be hazánkba "viszont-értékesítésre", és ez lehet amire sokat hallom, hogy összelomizta valahonnan...)

(#24010) canniball válasza Dluinet (#23992) üzenetére

canniball
nagyúr

Ha már szóba került: mi a különbség ezek között az adagolók között? Mert kapható 4k-ért is és 14k-ért is.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24011) Csabroncka válasza canniball (#24010) üzenetére

Csabroncka
Topikgazda

Neten össze vissza vannak az árak! Én olyan 1500 Ft környékén vettem egy szerelvényboltban, de a nagyon gagyi műanyag kerülendő az elázás elkerülésére!

Zola007: Egyrészt nézd meg az Ariel adagolásást és válts folyékony mosószerre, amit a ruhák közé teszel (ez a gép adagolóját kíméli)!

Trisót és Calgont NE használj mosáshoz! Amit nagyon erősen ajánlok az a mosószóda. A szóda 60 fok fölött nagyon hatékony, alatta kevésbé, de a vízlágyításhoz tökéletes. Ezen tulajdonsága miatt színes ruhák esetén 2 evőkanál szóda/5Kg ruha és a mosószer mennyisége 1/3 mennyiséggel csökkenthető. Fehérek esetén 60 fok fölött 3-4 evőkanál mosószóda és a mosószer mennyisége felezhető (szennyezettségtől és hőfoktól függően, pl főzőmosás simán csinálható csak szódával, vagy egy pötty mosószer még esetleg) - itt azért a mosószer mennyiségét mindig a ruhák szennyezettségének megfelelően lehet csökkenteni vagy növelni, mert a szóda fel is frissíti azokat.
Mi a kislányunk ruháit 90%-ban szódával és egy nagyon minimális Ariellel mossuk öblítő nélkül. A saját ruháinkat a fent leírt arányban + Coocolino öblítővel a gyártói adagolás 50%-án használjuk.

Polifoszfát adagoló van, évente 1x cserélem benne a sót.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#24012) krx21 válasza canniball (#24010) üzenetére

krx21
nagyúr

Neked vízköves a géped? Csak mert én nemrégiben cseréltem mosógépet és kb. 12 év után megnéztem a dob alatt a fűtőszálat és egy gramm vízkő nem volt rajta... Vízkeménységem 16Nk, külön vízlágyítót soha nem látott a gép.. Folyékony mosószer+öblítővel volt használva...

(#24013) canniball válasza Csabroncka (#24011) üzenetére

canniball
nagyúr

No de honnan ismerszik meg a "nagyon gagyi műanyag"? :F
És hogy érted azt hogy cseréled az adagolóban a sót? Ez nem olyan mint a mosogatógépnél hogy szépen lassan elfogy és akkor utántöltést igényel?
És ha az adagoló lágyítja a vizet akkor miért használsz még mosószódát is a lágyításhoz?

(#24014) canniball válasza krx21 (#24012) üzenetére

canniball
nagyúr

Fogalmam sincs vízköves-e. Szerencsére a 12-13 éves kora ellenére szerelőt még nem kellett hívni hozzá én meg nem értek hozzá úgyhogy nem berhelem.
A villanybojlerben viszont a tavalyi "nagytakarításnál" volt vízkő.

[ Szerkesztve ]

(#24015) krx21 válasza canniball (#24014) üzenetére

krx21
nagyúr

Nem kell hozzá berhelni, nagyon egyszerű.
A forgó dobban van egy kis eltávolítható műanyag, amit ha kiveszel lesz egy kis "ablak" a dobon...
A dobot oda forgatod, ahol a fűtőszál van. (általában alul) Ekkor látható a fűtő betét a dobon keresztül.
A bojler más tészta. Abban nem használ az ember mosószert... Meg persze kérdés, milyen kemény nálad a víz?
Egyszer érdemes megmérni. Én régen akvarizáltam, ezért volt alkalmam vegyi tesztel megmérni viszonylag pontosan.

[ Szerkesztve ]

(#24016) Pumma válasza canniball (#24014) üzenetére

Pumma
nagyúr

A bojler is 12 éves volt? Melyik típus, és mennyi vízkő volt benne?

Ha kérdésed van írj privit!

(#24017) Csabroncka válasza canniball (#24013) üzenetére

Csabroncka
Topikgazda

A polifoszfát kristály felületéről leoldódik és megtapad a Ca és Mg által alkotott vegyület. Amikor a kristály átlátszóvá válik és kevésbé oldódik akkor kell cserélni.

"És ha az adagoló lágyítja a vizet akkor miért használsz még mosószódát is a lágyításhoz?" A mosószóda mosószer és egyben lágyítja is a vizet, azért használok, mert természetes anyag amit ezer éve használnak (pl mosószappanokban) nagyanyád is, tiszta Na2CO3 (nátrium karbonát), emellett környezetkímélő is!

"in medias res"

(#24018) pjen válasza Csabroncka (#24017) üzenetére

pjen
nagyúr

Volt egy energomatunk,néhai Anyósom,ha olyant mosott(nem tom milyet,nem értek hozzá)Mosó szappant reszelt a dobba,a mosó szer mellé.Tiszták lettek,és fínom puhák a ruhák.

canniball:bojlerben lesz is főleg,ha jó melegen járatod 70-80 fok.Azért van az aktív anód,hogy könnyen ki jöjjön,tisztításkor.

[ Szerkesztve ]

(#24019) akos86

akos86
aktív tag

Üdv az Uraknak!

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy gorenje wa50080 elöltöltős mosógép. Ami a centrifugálás programnál megáll folyamatosan nyomná ki a vizet és a dob elkezd lassan forogni kezdené a centrifugálást aztán megáll az egész, minden led 4szer villog rajta. A vizet biztos hogy leengedi. Mi lehet a gond bármilyen segítséget szívesen fogadok.

3dfx, gone but never forgotten...

(#24020) canniball válasza krx21 (#24015) üzenetére

canniball
nagyúr

Megnéztem: a miénk dobjában nincs eltávolítható műanyag (sem igazi :D ).

Fogalmam sincs milyen kemény a víz, legfeljebb a netről tudnám kitúrni hogy ide mit ír a szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#24021) canniball válasza Pumma (#24016) üzenetére

canniball
nagyúr

Nem, a bojler 5 éves volt tavaly amikor kitisztíttattam.
Hajdu SDN120V
Meg nem mértem, így mértékegységgel kifejezve nem tudom megmondani, de volt benne bőven.
De ez nyilván függ attól hogy milyen a víz, milyen hőfokon járatja az ember és mennyire van használva.

[ Szerkesztve ]

(#24022) canniball válasza Csabroncka (#24017) üzenetére

canniball
nagyúr

Vagy úgy! Szóval ez nem fogy el csak "átalakul".

Ohh, az imént felületesen olvastam, de már látom hogy (félig-meddig) a mosószer helyett használod a mosószódát.

(#24023) canniball válasza pjen (#24018) üzenetére

canniball
nagyúr

Na igen, van járatva rendesen. Ugyan csak ketten vagyunk rá de a 100l eléggé ki van használva egy nap ("éjszakai" áramon van, úgyhogy esténként melegít csak fel igazán), pláne hűvös időben, csak nyáron van lejjebb tekerve.

(#24024) attiati

attiati
veterán

fogalmam nincs hova írjam be, matek feladatban kérném a segítségeteket

● Fiókban van egy 30 cm mély szemetes.
● A fiók tetejét kötéllel rögzítem.
● Ahogy húzom ki a fiókot, úgy nyílik felfelé a tető. (ha egyáltalán felnyílik oldalirányú mozgásra?)
● A fiókban nincs elég hely a felnyitáshoz. (de ha a fiókon kívül nyílna fel teljesen, akkor ott már bármennyi hely van)
● A tető zsanérja a bal oldalon van.

Találós kérdés: hány cm-t emelkedik a tető, ha 5, 10, 15 ... cm-rel jobbra húzom az egészet? Hogyan lehet ezt kiszámolni?
Úgy érem el a leginkább késleltetett felnyílást, ha a tető jobb felére rögzítem a kötelet? Vagy ez mindegy?

Egyébként Ikea filur 28l-es szemetesről van szó.
Sajnos mindegyik szemetes magas és kicsi alapterületű.
Esetleg tudtok olyan szemetest, ami alacsonyabb, de nagyobb alapterületű?
Vagy olyat, aminek a teteje a hosszú irányba nyílik és nem a rövid felén? Így kevesebbet emelkedne a tető.

[ Szerkesztve ]

(#24025) Pumma válasza canniball (#24021) üzenetére

Pumma
nagyúr

A régi Hajdúnál vödörszámra volt benne a vízkő nálam is, most fekvő Ariston van tizenx éve, de még nem volt tisztítva. Lehet, hogy ebben nem képződik annyi. Közepes fokozatban működik(így is elég forró vizet csinál).

(#24026) pjen válasza Pumma (#24025) üzenetére

pjen
nagyúr

Ha még nem volt tisztítva honnan Tudod van e benne vízkő.Az aktív anódnak lehet már csak nyomai vannak.

(#24027) Dluinet válasza canniball (#24010) üzenetére

Dluinet
veterán

a 14K-s ivóvízre is jó (én meg nem innám)
mosógéphez a 3K-s kell

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24028) #00444928

törölt tag

Sziasztok.

Porzsákos porszívó vásárlását tervezem és az eddigi 1600w/340w porszívónál nem szeretnék rosszabbat.
Az újabb porszívóknál csak egy watt érték van megadva. Például egy 700w-os minek felel meg?
Van már kiszemeltem is ez a régebbi és ez az újabb típusú. Szívóteljesítményben a kettő között van különbség?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#24029) ribarszki válasza #00444928 (#24028) üzenetére

ribarszki
senior tag

Bár rossz a linked, de a kiszemelt Sencorok helyett nézz valami értelmes porszívót. Bosch, Electrolux első körben. A 700W minek felel meg? Ezt nem tudom értelmezni :F Elég-e a szívóerő? Az itteni tapasztalatok alapján igen, elegendő.

(#24030) #00444928 válasza ribarszki (#24029) üzenetére

törölt tag

Erre és erre gondoltam. A régebbi típusú a családban van és nagyon elégedettek vele. Csak ez az új watt jelölés totálisan bezavar, nincs mihez viszonyítani.

(#24031) Pumma válasza pjen (#24026) üzenetére

Pumma
nagyúr

Csak gondolom, de ideje lenne már kitisztítani, csak ugye az nagy meló ;) .
leviosza A Sencor nem igazán ajánlott, Bosch, és Elux is jobb minőségűek, de még a Samsung is. Pl. erről írt itt valaki korábban és elégedett vele.

[ Szerkesztve ]

(#24032) Csabroncka válasza Dluinet (#24027) üzenetére

Csabroncka
Topikgazda

A polifoszfáttal kezelt víz ivásra alkalmatlan! :)

"in medias res"

(#24033) Crvsh3R

Crvsh3R
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Samsung RB33J3205SA/EF alulfagyasztós hűtőt és szeretném megkérdezni attól, akinek digital inverteres hűtője van, hogy ezek a hangok amiket kiad a hűtő ez normális? Nem hangos, de az előző normál hűtőnkhöz képest elég vészjósló hangokat ad ki. Konkrétan erre gondolok, nálam is hasonló hangot (is) ad ki.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 4/128GB || Steam: Crvsh3R

(#24034) canniball válasza Dluinet (#24027) üzenetére

canniball
nagyúr

Valahogy én sem kívántam rá egy jó pohár polifoszfátos vízre... :D

(#24035) Zeki válasza Crvsh3R (#24033) üzenetére

Zeki
nagyúr

No Frost.

Az ilyen hűtők hangosak. Szürcsögnek, megy a venti benne szinte folyamat, meg ilyenek....

(#24036) albiosz

albiosz
senior tag

Fagyasztóládából egyébként van no frost? Nem találok. Meg a++ felettit sem.

(#24037) kstcsk

kstcsk
tag

Sziasztok!

1 éves Electrolux mikró a következő jelenséget produkálja: pár másodpercig melegít, aztán megáll
Változó, hogy milyen időközönként, fordult már elő hogy hetekig nem csinált ilyet, aztán naponta többször is.

Mitől lehet?

(#24038) tomtyi válasza albiosz (#24036) üzenetére

tomtyi
veterán

Hali! Még A+++-os is van.

乾屎橛 Hobbyjúzer vagyok. People liked NASCAR because the constant crashes made it exciting, and this gave me an idea. Bill Gates on Microsoft Windows

(#24039) Csabroncka válasza kstcsk (#24037) üzenetére

Csabroncka
Topikgazda

szerviz, lehet haldoklik a generátor....

"in medias res"

(#24040) krx21 válasza canniball (#24020) üzenetére

krx21
nagyúr

A Whirlpool felültölős gépekben van ilyen... Szerintem kell valami, hogy meg tud nézni valahogy a fűtőszál állapotát szerelés nélkül. Csaknem csak a Whirlpool gondolt erre...
A vízkeménységet meg kisállat-akvarisztika boltban való tesztel lehet megnézni...

(#24041) Csabroncka válasza krx21 (#24040) üzenetére

Csabroncka
Topikgazda

Ezt kukkolja át, de egyébként a fűtőszál kis hozzáértéssel hamar kiszedhető. Az üst meghajtással ellenkező oldalán alul kiszedhető (felül töltősök) .....

"in medias res"

(#24042) Pumma válasza Zeki (#24035) üzenetére

Pumma
nagyúr

Nemcsak a Samsung No-Frost-ra van ilyen panasz? A többi márkánál mintha nem állna fenn ez a jelenség.

(#24043) Met válasza Pumma (#24042) üzenetére

Met
veterán

Nekünk Samsung No Frost van és nincs ilyen hangja.
Néha kattan egyet, vagy mintha leesne benne egy darab jég és néha amikor elindul benne valami olyan mintha csapágyas lenne mert később elhalkul.
A linkelt videón olyan a hang mint amikor beleér valami a ventilátorba:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24044) dh66e válasza Crvsh3R (#24033) üzenetére

dh66e
veterán

Ez egy nagyon beteg hang egy hűtőnél.Hívd ki a szervizt.

(#24045) krx21 válasza Crvsh3R (#24033) üzenetére

krx21
nagyúr

Ha a hátulján a kompresszor körül fogdosod, nem rezonál valami? Akár maga a hőátadó rács, de még belül is lehet a polc ha üres.
Én biztos alaposan megtapiznám hátul... :DDD

(#24046) Pumma válasza krx21 (#24045) üzenetére

Pumma
nagyúr

Talán ezekben már nincs olyan rács hátul, ha jól tudom.

(#24047) Csabroncka válasza krx21 (#24045) üzenetére

Csabroncka
Topikgazda

Ez a ventilátor hangja valami hozzáér....

"in medias res"

(#24048) krx21 válasza Pumma (#24046) üzenetére

krx21
nagyúr

Igen én is észrevettem, hogy sok hűtőnél a hőátadó máshol van. Nehezen tudom elképzelni, hogy a rejtett megoldás jobb hatásfokkal működne. :N

Csabroncka: Igen, elképzelhető.

Szerintetek érdemes a kevésbé kihasznált hűtőbe jégakkukat tenni, mit a fagyasztó, mint a hűtő részbe?

[ Szerkesztve ]

(#24049) Csabroncka válasza krx21 (#24048) üzenetére

Csabroncka
Topikgazda

A hűtő akkor hatékony ha tele van. Ergo érdemes vizes palackokkal a fagyó rész feltölteni ha üres!

"in medias res"

(#24050) krx21 válasza Csabroncka (#24049) üzenetére

krx21
nagyúr

Akkor már jégakku, nem? Csak a fagyasztó részben?
Amúgy ha túl tele van sem jó, mert akkor a levegő nem áramlik úgy ahogy kellene. (leírásban volt benne...)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.