Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61651) norby_42 válasza Donki Hóte (#61650) üzenetére


norby_42
aktív tag

Bocsánat, nem láttam, hogy már gázos tűzhelyről van szó, én elektromosra mondtam. Ott sincs egyértelműen leírva.

Eat pasta, run fasta

(#61652) pjen válasza macera2 (#61647) üzenetére


pjen
félisten

Az alap gari csak akkor vesz el, ha rád tudják verni, hogy beüzemelési hibás.Ha beüzemeléstől független a hiba a gari megmarad.Legalábbis tavaly nekem ezt mondták az MM ben.

(#61653) peppe79 válasza Peterhappy (#61648) üzenetére


peppe79
senior tag

"A Márkabolt az AEG-Elux-Zanussi vonalat forgalmazza, de nem az Elux saját márkaüzlete!!!"

Igazad van. :R Teljesen meg voltam róla győződve, hogy a saját üzletük, már csak a "kiterjesztett gyári garancia" opció miatt is. Aztán most olvasom csak, hogy ez utóbbi egy biztosítós termék (CIG Pannónia), szóval eléggé félrevezető ez a kiterjesztett gyári garancia megfogalmazás. Amúgy korrekt cég, anno hűtőt vettem tőlük. Meg a Preciz.hu is...tőlük is vásároltunk már.

(#61654) peppe79 válasza Peterhappy (#61648) üzenetére


peppe79
senior tag

"Nekem egyébként úgy tűnik, jár az öt év. +3 év garancia, ha beregisztrálod a terméket."

Igaz, de az csak az AEG-re vonatkozik, Eluxra nem.

(#61655) macera2 válasza pjen (#61652) üzenetére


macera2
aktív tag

Kösz a bíztató infót. Végre egy kis reménysugár. Szóval ha nincs beüzemelési hiba, akkor nem számít, hogy ki, mikor üzemelte be pl. a kombinált tűhelyet. Persze azért majd pontosítok az eladóval.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#61656) pjen válasza macera2 (#61655) üzenetére


pjen
félisten

Azért szerintem a gázt szakemberrel köttesd be.

(#61657) #48613632 válasza pjen (#61656) üzenetére


#48613632
törölt tag

Technikailag egyik sem bonyolult. Itt inkább felelősségről van szó, illetve felelősségvállalásról.

(#61658) Peterhappy válasza peppe79 (#61653) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én háromszor vásároltam a Márkabolt-tól, mindháromszor kiterjesztett garanciával és hála az égieknek, mindháromszor teljesen felesleges pénzkidobás volt :)
Legutóbb a Preciz.hu-ról vásároltam én is, mert annyiba került náluk a készülék öt év garival, mint a Márkabolt-nál kettővel.
De el kell mondanom - mert úgy illő - voltam egyszer-kétszer a Márkaboltban személyesen (az évek során több üzletükben is) és mindig kedves, szakértő segítséget kaptam az ügyintézőktől.

A promócióval kapsolatosan igazad van, elnézést kérek. Én reflexből AEG-t néztem. Elég hülyén van megcsinálva, a regisztrált AEG és Electrolux gépeimet is egy helyen látom, de AEG-hu-n és az elux.hu-n is be lehet léni. Benéztem, bocsánat.
Ott ILYEN promóció van most. Nem annyira ütős, de ajándéknak ajándék (lehet).

(#61659) farkas-j válasza BB9000 (#61632) üzenetére


farkas-j
őstag

A hűtőszekrényeknél annyi előrelépés van, hogy megjelentek az inverteres motorral szerelt kompresszorok. Ezek már nem csak on/off üzemben tudnak dolgozni, így ideálisabb a hőmérséklet tartás. Szerintem különösen az LG lépett nagyot a linear inverteres kompresszorával.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61660) Exodion válasza pjen (#61652) üzenetére


Exodion
aktív tag

Persze mert a torveny altal eloirt kotelezo jotallas idotartama alatt barminemu meghibasodas eseten azt kell feltetelezni hogy a hiba mar a vasarlas pillanataban is megvolt, es a kotelezettet terheli a bizonyitasi teher hogy a hiba oka a helytelen beuzemeles :).

En pl csuklobol nem biznam ra egy 50A-es indukcios fozolap beuzemeleset nem villanyszerelore. Ha csak kicsit gyengen huzza meg a sorkapocs csavart, a legkisebb gond lesz a leegett suto, a nagyobb a lakas :DDD .

De pl ha a beepitett hutoszekreny nem hut rendesen is sok szerencset bizonyitani hogy helytelenul lett bekotve.

[ Szerkesztve ]

(#61661) pjen válasza Exodion (#61660) üzenetére


pjen
félisten

A villanyszerelő is tudja gyengén meghúzni a csavart.Egy 11500 Wattos főzőlap nem szokott egy fázisról menni.Tehát az 50A azért elég érdekes.Viszont 3 fázisról simán be lehet kötni Wagóval és a míghúzási hiba kiesett a csapatból.

(#61662) Eagl3 válasza farkas-j (#61659) üzenetére


Eagl3
veterán

Honnan tudom megállapítani, hogy a kinézett hűtő inverteres-e? Konkrétan ezt néztem ki: [link] de nem talaltam róla ezirányú infót. Még egy-két BOSCH-t néztem.
Lehet, hogy inkább Samsung/LG irányba kellene menni hűtő tekintetében. Egyelőre úgy áll a helyzet, hogy 70cm széles kellene.

(#61663) M3oH válasza Eagl3 (#61662) üzenetére


M3oH
addikt

70cmes bosch épp akciós egy helyen: [link]

(#61664) Eagl3 válasza M3oH (#61663) üzenetére


Eagl3
veterán

Köszönöm, de ez pl. nem No-Frost-os.

(#61665) BBéci válasza farkas-j (#61659) üzenetére


BBéci
titán

Kitől veszik a kompresszort? Netán maga az LG gyártja?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61666) E.Kaufmann válasza pjen (#61661) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

+1 wago-ra. Sorkapocsra azt mondták, illene rendszeres időközönként húzni a csavarokon, persze átvizsgálni is illene a villamos hálózatot időközönként :)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#61667) M3oH válasza Eagl3 (#61664) üzenetére


M3oH
addikt

Tény. Nofrost szép címszó, de meg van hátránya is. Lowfrost pont a közép út. Illetve, a 13 éves régi hűtőnk emlékeim szerint 2 max 3x lett leolvasztva. Nem érzem prio 1nek a dolgot. Persze ez saját vélemény

(#61668) polonic válasza BBéci (#61665) üzenetére


polonic
félisten

Igen, saját maga gyártja. És a Samsung is.

(#61669) OPiiPO válasza M3oH (#61667) üzenetére


OPiiPO
addikt

No offense, milyen hátránya van a nofrost-nak?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#61670) Bobby81


Bobby81
tag

Van valakinek tapasztalata az alábbi hűtővel: LG GSB760PZXV

(#61671) M3oH válasza OPiiPO (#61669) üzenetére


M3oH
addikt

Nofrost lényege, hogy nem párás a benti levegő. Ez miatt nem fagy. Viszont ez miatt száraz benne a levegő, ami nem tesz jót a friss zöldségnek, húsnak. Nem hiába vannak külön rekeszek ezekben a hűtőkben. Nyilván, ez drasztikus romlást nem jelent, csak számolni kell vele.
Nálunk amúgy is évente kap egy nagy tisztítást a hűtő, akkor ki van húzva, leolvad amúgy is.

(#61672) szami777


szami777
addikt

Sziasztok,
Alkalmasabb topikot nem találtam a kérdésemre, remélem elfér itt.
Sodastar cserepatront lehet valahol kapni szódagéphez?
Nagyanyám cserélné, de se aldiba, se sparba nem volt, mediamarkt szintén.
Átmeneti hiány, vagy engedjük el és rendeljünk teli sodaco palackot?
Köszi előre is.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#61673) OPiiPO válasza M3oH (#61671) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi, ez érthető :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#61674) pjen válasza M3oH (#61671) üzenetére


pjen
félisten

A hűtőbe, ha más nem frissen tartó fóliával mindent letekarunk.A nem no frostban is.

(#61675) BBéci válasza M3oH (#61671) üzenetére


BBéci
titán

Valóban szárító hatású az állandóan keringő levegő, de mivel az ember a nem no frost hűtőbe sem tesz be semmit csomagolás nélkül, ez nem okoz problémát. Kis macera az előre csomagolt sajtok és felvágottak maradékának bedobozolása. Hiába hajtom vissza a feltépett fóliát, akkor is szárad a tartalma.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61676) OPiiPO válasza BBéci (#61675) üzenetére


OPiiPO
addikt

azokat is zacskózni/dobozolni kell sajnos - illetve a Lidl-ben most tudtam venni olyan szeletelt sajtot aminek ragacsos maradt a széle feltépés után, az frissen maradt doboz nélkül is, teszteltem

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#61677) Exodion válasza Bobby81 (#61670) üzenetére


Exodion
aktív tag

Nekem meg GSL760PZXV van, ez ha jol tudom a vizadagoloval tobb mint amit linkeltel. Nem rossz huto, ha elferne siman megtartanank, de meg kell tole valni mert nem fer el az uj helyen :(.


Ja igen, nehez mint a dog :D.

(#61678) kunberci


kunberci
aktív tag

Sziasztok!
Fagyasztó ládánál van az a kis kör alakú lyuk, ami azért van, hogy amikor lecsukod, ne legyen vákuum, és ki tudd nyitni a tetejét újfent. Úgy vettem észre, hogy a környékén viszont sokkal jobban jegesedik. Mivel érdemes azt a lyukat kitölteni: sziló? Érdemes azt lyukat megszüntetni? Mi a véleményetek?

(#61679) Morris válasza Exodion (#61677) üzenetére


Morris
veterán

Ebben nincs is fagyasztó rész?

(#61680) laszak


laszak
tag

Sziasztok!

Gőzsütőtőt szeretnék venni, azt látom, hogy a maximum hőfok alacsonyabb (230 körül), mint a nem gőzős társaknál.
Van ennek hátránya a gyakorlatban?
Akinek ilyen van, bevált, van valós hozzáadott értéke?

[ Szerkesztve ]

(#61681) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok,

konyhai robotgép a téma. Elsődlegesen tésztadagasztásra. Nem találtam megfelelőbb totyikot, ezért titeket boldogítalak.
Minél olcsóbban szeretnénk kijönni, de ez menjen a tartósság rovására.
Pl: Sencor
Kenwood
Csak indulásnak.
:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#61682) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok,

Adott egy AEG szárítógép már vagy 4 éves. A hőcserélőt rendszeresen takarítottam, de nem ártana lemosni. Valakinek van tapasztalata hőcserélő tisztítással kapcsolatban?

(#61683) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Whirlpool ADG 8536 típusú mosogatógépem ami mostanra már 15 éves.
Eddig hibátlanul tette a dolgát, azonban ma a leeresztésnél megállt és F4-es hibakódot
adott. Neten utánanézve valószínűleg a szivattyú halt meg amelyik kiszívná a vizet.
Nem koszos a szűrő, rendszeresen futtatunk tisztító programot.
Két kérdésem lenne:
1. Lehet illetve van értelme ezt javítani?
2. Ha nem a válasz az első kérdésre, akkor milyen mosogatógépet ajánlanátok?
Beépített a mostani így olyan kellene helyette, és fontos hogy halk legyen. :R

(#61684) Exodion válasza Morris (#61679) üzenetére


Exodion
aktív tag

Hogyne lenne. Bal oldal tele fagyaszto, jobb oldal huto. Amugy szeretjuk, relative halk, jol hut, mi kell meg egy hutotol? :D

(#61685) Morris válasza Exodion (#61684) üzenetére


Morris
veterán

Javagyúgy.
Asszonypajti régóta ilyet szeretne. Csak hát, drága... :DDD

(#61686) nagylaci32 válasza Dzsolo (#61682) üzenetére


nagylaci32
tag

(#61687) BBéci válasza Morris (#61685) üzenetére


BBéci
titán

Beszéld le róla, ne szeressen olyat, mert irtó macerás belepakolni. Szoktuk írni, hogy mennyire kényelmetlenül kicsik az 55-60 cm széles hűtőszekrények. Na, az olyan side-by-side példányok belül még keskenyebbek. Ha jót akartok, legalább 70 cm széles legyen, mint a nemrég linkelt AEG. Bosch változata (szerintem) még jobb.

#61686nagylaci32
Azzal a módszerrel az a baj, hogy majdnem ugyanannyit benyom a lamellák másik oldalára, mint amennyit kimos.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61688) #40553216


#40553216
törölt tag

Vettem fogyasztásmérőt, most nézem a mosógépet, utána a szárítót. A mosógép motor teljesítménye 75 W körüli, fűtéssel együtt hozza a 2200 W-os teljesítményt.
A nem hőszivattyús szárító is 2000 W fölött, a pamut legkímélőbb módban, így a 16 A-re biztos nem engedem rá a kettőt egyszerre.

(#61689) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Erről a Bosch porszívóról mi a véleményetek? Szimpatikus a négy kerék, az is, hogy felfelé fújja a levegőt és a kompakt méret. A 10 év garancia a motorra előny vagy csak parasztvakítás? Mármint úgy értem, hogy van ebben valami csavar, hogy csak a motorra adják meg a 10 évet?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#61690) OPiiPO válasza BBéci (#61687) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1, nálam Samsung RS20 side-by-side van, 90cm széles, és a mélyhűtő részre így szokott asszony panaszkodni néha hogy keskeny.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#61691) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Srácok mi alapján szoktátok végül eldönteni, hogy melyik mosogatógép jó? Szükségem lenne egy részlegesen beépíthetőre(a kijelző maradhat elől). Új helyre költözök és ott van egy Siemens, de állandóan eldugul régi, viszont egy próba volt és mosószer nélkül nagyon halkan tette a dolgát. Megérett a cserére. Mástól is jókat hallottam Siemens-ről. De ahogy már látom újonnan nem kapható, és ha jól tudom a Neff van helyette. Kérdés, hogy ez a cég felvásárolta a Siemens eme részlegés és tovább viszi ugyan abban a minőségben, vagy esetleg más? Nézegetem az onlinemárkabolt-ot, de nagyjából ugyan azokat tudják, csak óriási árkülönbséggel. :U :R

Mosógépbe a Miele jó azt tudom, bár annak is vannak nyűgjei. Szerintük az úgy jó, ha végzett a mosógép, akkor nem kell csipognia, elég ha dobálgatja a cuccost benne. Biztos drága lett volna hozzá a speaker.

[ Szerkesztve ]

(#61692) Donki Hóte válasza nagylaci32 (#61686) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezt a slaggal való kimosást egy átlagos fürdőszobában hogyan lehet kivitelezni :F

Vagy olyan fürdőszoba kell hozzá, ahol középen van padlóösszefolyó, vagy ki kell cipelni a gépet az udvarra :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61693) ribarszki válasza KaiotEch (#61691) üzenetére


ribarszki
őstag

Van benne "szpíker", mert ha gondja van, olyan hangosan sípol, hogy a szomszéd is hallja..

(#61694) battila91


battila91
csendes tag

Sziasztok! Hűtővásárlást tervezek, de előtte gondoltam kikérem a ti véleményeteket is.
A rendelkezésre álló hely szélessége 82cm, magassága 155cm, mélysége 60-65cm. Ezen kívül az egyetlen megkötés, hogy vagy balra nyíljon az ajtaja, vagy átszerelhető legyen. Árból jöhet olcsó, drága, mindenre kíváncsi vagyok. Első körben ezt az LG-t néztem ki.
Ti mit ajánlanátok?

+1 bónuszkérdés: Mennyire jó ötlet a hűtő tetején tartani a mikrót?

[ Szerkesztve ]

(#61695) RetepNyaraB válasza Aaron14 (#61689) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Célnak megfelel. Egy porszívó alapvetően nem megy tönkre, hacsak nincs nagy peched.
Ami vacak: kevés kiegészítő kefe és azokat sem lehet a gépben tárolni. A kerekei hajszálmágnesek, telemegy a tengely és kipucolhatatlan, tényleg.
Cserébe relatív halk, relatív jól szív. Ja, kényes a becsukásra. Nagyon könnyű félrezárni és akkor nem szív.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#61696) BBéci válasza RetepNyaraB (#61695) üzenetére


BBéci
titán

Miért jó a gépben tárolni a tartozékokat? Egyszer kipróbáltam, aztán soha többet.
Bosch kedvelő vagyok, de olyan porszívót nem vennék.

#61689Aaron14
Az összes porszívó, amivel az utóbbi 25 évben találkoztam, felfelé fújja ki a levegőt. Kivétel a Sebo, de olyat még nem használtam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61697) Aaron14 válasza RetepNyaraB (#61695) üzenetére


Aaron14
őstag

Még [ezt] az Electroluxot néztem. Mall.hu-n 39.900 Ft. Nálam kb. ez lenne a lélektani határ porszívóra. Miele C1-re már sajnálnám a pénzt.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#61698) RetepNyaraB válasza BBéci (#61696) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

"Miért jó a gépben tárolni a tartozékokat?" mert a kicsomagolás után soha többé nem találom meg őket :U :B

Aaron14@ a Boscht ismerem, az Elektroszmogot nem, tehát arról nem tudok nyilatkozni. A kis Bosch szerintem megéri az árát.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#61699) pjen válasza BBéci (#61696) üzenetére


pjen
félisten

Elektrolux EUS8X2RR ultrasilencer.Hátrafelé fújja.

(#61700) nagylaci32 válasza Donki Hóte (#61692) üzenetére


nagylaci32
tag

Jaj, ez a mit hogyan nem lehet hozzáállás. :(
Kis kreativitással és néhány egyszerű eszközzel meg lehet ezt csinálni összefolyó nélkül bent is.
Mi úgy csináltuk, hogy eleve e mosógép tetején van a szárító, ezért tovább nem kellett emelni. Hátulra alátettünk egy deszkát, hogy felénk lejtsen, hogy kifolyjon belőle a víz. Előre alátettünk egy viaszos vásznat, amivel belevezettük a kiömlő vizet a felmosóvödörbe.
Ha nem a mosógépen van, akkor valamire fel kell tenni, ha nincs viaszos vászon, akkor zuhanyfüggönyt vagy hasonló vízzáró fóliát kell használni. A zuhany csöve nálunk elért odáig, de ha nem, akkor arra is ki lehet találni egyszerű, olcsó megoldást.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.