Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61551) Edorn válasza Dorian (#61550) üzenetére


Edorn
aktív tag

Itt mondják, hogy van ezeknél vegyszer adagoló: [link]
Itt konkrétan ezt a típust tesztelik: [link]

Látszik, hogy van vegyszer adagolás... Bár így video alapján az erőssége nem tűnt túl nagynak, viszont a Thomas Boxer-ről is néztem videót és ott sem tűnt túl erőteljesnek a vegyszer spriccelés...

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#61552) Nagya21 válasza Edorn (#61551) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Leirás alapján 3-6bar között van mindegyik, jellemzően 3-4bar amit tud a szivattyújuk.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61553) Dorian válasza Edorn (#61551) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor biztos úgy van. A korábbi linkeden nem volt látható.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61554) Edorn válasza Edorn (#61542) üzenetére


Edorn
aktív tag

Hacsak nincs valami ellenérv, akkor szerintem ezeket rendelem meg este:
- Bosch BWD421POW takarítógép, 2100W Porszívózás, nedvestisztítás
- Karcher SC 1 EasyFix gőztisztító + padló készlet Padlóra, csempére + kipróbáljuk, hogy kárpitot (fotel, székek, stb) átgőzőljük vele, aztán rámegyünk a fenti porszívóval még vegyszerrel + hogy kiszívjuk a nedvességet amit a gőztiszítás belenyomott...

A Bosch termékkódjában tudja valaki mit jelent a POW? Nem tudtam kinyomozni... Esetleg a ProPower(???) tartozékot jelöli?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#61555) Gyurike válasza HS 2142 (#61514) üzenetére


Gyurike
tag

Szia!
Mi karácsonyra leptük meg magunkat egy MUM5-el.
Nézegettem én is az új MUM Serie2-t, de végül ár/érték arányban inkább a MUM5-nél maradtunk.
Konkrétan a MUM 55761 típus van nekünk. 900Watt, gazdagon felszerelt. Sok tartozékot ki se próbáltunk még, de van rá idő. A tartozéktáska jó ötlet és elfér a keverőtálban, a gépbe helyezve. Pluszba vettünk hozzá még egy műanyag tálat ötezerért.
Innen is jött kiválasztáskor az aggodalmam, hogy MUM Serie2-höz szerintem még nincs olyan jó tartozékellátottság, de a MUM5 már bejáratott típusnak számít. Az S2 inkább olyan lakásba jó, ahol kevés a hely (bár szerintem lényegesen nem kisebb, pár centi a különbség).

Azonos szériában többféle motorteljesítmény van, a gyengébbek 4, az erősebbek 7 sebességfokozattal vannak ellátva.
Még valami: komolyabban terhelve ez is kicsit nyeklik, de nem annyira, mint egy MUM4 (de az is bírja, csak néha fáj nézni).

Árukeresőn még a MUM58231 ára tetszik. Ennél már 1-2 aprósággal kevesebb van, de kicsit erősebb (1000W), és árban is jó.

(#61556) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok újra!

Két éve itt kértem tanácsot hogy milyen mosógépet, szárítót, mosogatógépet vegyek. Miele lett a nyertes, viszont most megvan az első hiba, nem tudom nagy-e hátha találkozott valaki vele. A típus WCE670
A TwinDos rendszer adta meg magát, a héten jelezte hogy az 1-es tartályban kevés a mosószer, pedig majdnem tele volt. Gondoltam hétvégén kitisztítom az erre kitalált programjával, de ott is azt jelzi hogy kevés a vegyszer/víz (attól függ mit töltök bele) akár az 1-es akár a 2-es tartályt teszem a megfelelő helyre. Így maga a tisztító program sem fut le, 40 másodperc után jelzi a hibát. Természetesen a gari lejárt. Szakszerviz kell hozzá, vagy van Miele szaki, esetleg valami olyan hiba ami orvosolható nélkülük is? Picit fáj hogy egy ilyen drága gép is idő előtt megadja magát...

Köszi a választ :)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#61557) Grande Ale válasza Tutivesztes (#61556) üzenetére


Grande Ale
őstag

Vedd ki többször a tartályt és tedd vissza határozottan, erősen kattanjon. Ha nem lesz így jó mindenképp a Miele szervizt hívd, pitiáner hiba lesz szerintem. Majd írd meg legyszives, hogy mi volt, kíváncsi vagyok.

(#61558) MrCsiT


MrCsiT
addikt

HS 2142 kérésére, BOSCH MUM tapasztalat:
Én szuperakciósan (Alzán, a majdnem hihetetlen 35e Ft-ért) vettem meg korábban a BOSCH MUM58720 típust.
Előtte egy 20e-s 2 karos, tálas Tefalunk volt. Egész más dimenzió. A család nagyon szereti, csak ajánlani tudom! (nekünk húsdaráló nem kellett.)
Plusz műanyag tálat mi is vettünk: valami ha kelne, abban szépen tud. Magam részéről MUM5 alá nem mennék: ilyet nem 2 hétre vesz valaki..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#61559) BBéci válasza Nagya21 (#61543) üzenetére


BBéci
titán

Viccnek egészen jó. :DDD

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61560) Nagya21 válasza BBéci (#61559) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Nem vicc, utána meghúzom a solognac-os kés élezőn (karbidos+kerámiás ék alaku élező) és kész.
[link]
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61561) BBéci válasza Nagya21 (#61560) üzenetére


BBéci
titán

Ha az számodra megfelelő, akkor semmi gond. Abban viszont biztos vagyok, hogy a Spiderco Triangle által kialakított éltől olyan messze van, mint Makó Jeruzsálemtől.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61562) Nagya21 válasza BBéci (#61561) üzenetére


Nagya21
addikt

Hát amilyen késélek voltak anyámnál, ahhoz képest ég és föld, paradicsomot, paprikát, sonkát, kézujjat viszi.... :DD

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61563) BBéci válasza Nagya21 (#61562) üzenetére


BBéci
titán

Viszi, mert mikro recék vannak rajta.
Mernél olyannal borotválkozni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61564) Donki Hóte válasza BBéci (#61563) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Késsel borotválkozni?

Laptoppal nem verünk szöget a falba, villával nem eszünk levest, collostokkal nem mérünk hőmérsékletet, késsel nem borotválkozunk :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61565) BBéci válasza Donki Hóte (#61564) üzenetére


BBéci
titán

A próba kedvéért. Ha nem érted, arról nem én tehetek.
A hasonlataid értelmetlenek, mert élezőket, vágóeszközöket, azok képességeit hasonlítjuk, nem teljesen más célra készült használati tárgyakat. Colstokkal lehet hőmérsékletet mérni? Nem lehet, ezzel szemben késsel igenis simán lehet borotválkozni.
Az a lényeg, hogy szerintem az általad alkalmazott élezési mód kőkorszaki és durva felületet ad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61566) Nagya21 válasza BBéci (#61565) üzenetére


Nagya21
addikt

colstokkal hogyafenébe ne lehetne hőmérsékletet mérni..... ha kigyullad akkor nagyon magas.... :DD :DD :DD

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61567) Donki Hóte válasza Nagya21 (#61566) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Collostokkal például időt is nagyon jól lehet mérni :K

Kiteszed 30 percre a napra, na ez pontosan fél óra :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61568) Donki Hóte válasza BBéci (#61565) üzenetére


Donki Hóte
veterán

az általad alkalmazott élezési mód kőkorszaki és durva felületet ad

Azta :Y

Itt laksz a szomszédban, vagy honnan tudod, hogy én hogyan élezem a késeimet :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61569) #40553216 válasza BBéci (#61563) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mikrorecék mindegyik élen vannak, a kérdés csak a méretük. Ha a hegedűkészítők éppen f-nyílást vágnak a hangszerre, akkor annyira megfenik a két, hogy azzal tényleg lehet borotválkozni. De meg is van hozzá a profi fenőkő készletük.

(#61570) BBéci válasza Donki Hóte (#61568) üzenetére


BBéci
titán

Nagya21-nek akartam írni. :B

#61569tomtyi
Gyerekkorom óta imádom a késeket, 2003-óta követem a különböző fórumokat, tehát pontosan tudom, milyen a jó és a rossz élezés.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61571) Donki Hóte válasza #40553216 (#61569) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Minden munkához a megfelelő eszközt kell választani. Általános konyhai feladatokhoz teljesen felesleges a "borotvaéles" kés, egy 600-as finomságú fenőkövön megélezett és egy jó minőségű fenőacéllal 3-4 alkalommal megsímított kés tökéletesen alkalmas húsok szeletelésére, zöldségek vágására, stb.

Modjuk régebben a hagyma felkockázásához én is szerettem az élesebb késeket, de manapság csak negyedelem a hagymát, aztán megy a késes aprítóba :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61572) BBéci válasza Donki Hóte (#61571) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel egyetértek.
Konyhakések élezésekor ki szoktam hagyni a Spyderco Sharpmaker utolsó fázisát, amitől a lehető legsimább lesz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61573) Quartz51 válasza Tutivesztes (#61556) üzenetére


Quartz51
tag

Van benne egy átfolyásérzékelő, én arra tippelek, de ezeket már diagolni kell, úgyhogy én kérnék egy hibakeresést a márkaszerviztől. Maga a csere kivitelezhető otthon is, ha láttál már csavarhúzót és nem félsz használni, de eléggé szét kell bombázni hozzá a gépet.

Szerk. Ez egy kényelmi extra, semmi köze a megbízhatósághoz. A gép egyébként sima mosóporral működik, szóval nem kell pánikolni :)

[ Szerkesztve ]

(#61574) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!
Valamelyik nap már kérdeztem, most módositottam egy két kritériumon, hátha több készüléket tustok ajànlani. Milyen vezeték nélküli porszívót ajánlanátok az alábbi kritériumokra?
-A padló 70% csempe, a maradék laminált padló.
-3 hosszú szálú szőnyegünk is van, fontos lenne, hogy azt is fel tudja porszívózni.
-Felmosó funkció nem szükséges.
-Szeretném ha egy nagy egybefüggő felületet egyszerre fel tudjak porszívózni, ez kb 70m2, ennyit bírjon az akksija legalább.
-a keret max 150-180ezer forint.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv! :)

(#61575) sutirablo válasza szotyika77 (#61574) üzenetére


sutirablo
csendes újonc

Az ajánlott Dysonokkal mi a probléma?

Én egy Dreame XR-t vettem kb. egy hónapja, eddig meg vagyok vele elégedve: sok tartozék, van külön szőnyeg fej, akksi jól bírja, alaposan takarít és a büdzséd feléből kijön. A komolyabban vehető tesztekben az elődjét (V 11) kb. a Dyson V8 szintjére hozzák ki és ez csak jobb annál.
Pár negatív tapasztalat: a dokkolón nem lehet az összes tartozékot tartani, mert nincs elég hely; a dokkolón tartott motoros fej nincs túl erősen rögzítve, ezért óvatosan kell vissza rakni a porszívót, hogy ne mozduljon ki (ez könnyen megszokható, de még is hiba).
Még annyi, hogy nekem nincs hosszú szálú szőnyegem, úgyhogy azon nem tudom hogy teljesít, de a többi kritériumodnak megfelel.

(#61576) Gömbike válasza szotyika77 (#61574) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nálam csak csempe és greslap van.
Van egy electrolux eeg 411 iw porszívóm és egy karcher 3020-as gőztisztítóm.

Kettő cica van , de mindezek mellett ez a két gép összesen is a felébe kerül, mint egy normális vezeték nélküli porszívó, ami az igényeidnek megfelel.

A gagyi meg sokba kerül. A kísérlezgetés meg viszi a pénzt.

Az említett porszívó rommá verte az elődjét, az Electrolux zcx641-et.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#61577) Gömbike válasza Gömbike (#61576) üzenetére


Gömbike
senior tag

S igen, mit tudhat az álló pórszívó a zasszonny kívánságánál többet?

Mert egyébként amit írtam , teljesen megfelel 100 négyzetméter pár tízperc alatti rendbetételéhez.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#61578) nemox válasza rasotamas (#60694) üzenetére


nemox
csendes tag

szia! nekünk egy bosch szárítógépünk van 2 éve, már nem kapható:
https://szaritogep.arukereso.hu/bosch/wtw85550by-p383039545/
de nagyon meg vagyunk vele elégedve. Bekötöttük a kondenzvíz elvezetőt is a lefolyóba, így csak a szöszöket kell eltávolítani szárítás után.

hamubasültpogácsa

(#61579) batagy


batagy
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy új Electrolux hűtőgépem. Típusa LTB1AE24U0.
Product Number: 925 992 227

Szeretnék bele +1 db üvegpolcot rakni.
Az Electrolux shopban próbáltam keresni, de nem adják meg a méreteket, és fotók sincsenek sok polchoz.

Ami nekem kell: 30 cm x 45.5 cm.

Lépjek kapcsolatba az Electrolux-szal, hogy ajánljanak konkrét üveg polcot?
Amúgy pedig elég drágának tűnnek.
Esetleg van-e javaslatotok más gyártótól származó , kompatibilis , de olcsóbb üveg polcra?

Köszönet!

(#61580) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Kombinált hűtőszekrény vásárlását tervezem, a keret nem túl sok, 80-90k lenne max. Milyen márkák az ajánlottak? Ill. melyeket érdemes kerülni?

(#61581) pjen válasza batagy (#61579) üzenetére


pjen
félisten

Az Orczy nál nézd meg.Az Erzsébet Királyné utján is van egy háztartási gép alkatrész árúház, én ott vettem elux ba polcot.Vágatni is lehet üvegesnél, például nálunk a 17. Ker ben vágtak a Wh hűtőbe, biztonsági üveget.Sehol nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#61582) szotyika77 válasza rasotamas (#60694) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Szia!

Nekünk egy Electrolux EW8H357S hőszivattyús szárítógép van [link] , már több mint 2 éve, és eddig hibátlanul teszi a dolgát. Minden adag szárítás után a vizet kiöntjük, a szösztartályt porszívozzuk, és megy. :) Hetente töbször használjuk, akkor viszont majdnem egész nap megy, mert sok a ruha, amit ki kel szárítania. Mióta mi használjuk, a családból többen is vettek ilyen fajta gépet, ők is teljesen meg vannak vele elégedve, már bánják hogy nem vettek hamarabb szárítógépet. :)
Úgyhogy nyugodt szívvel ajánljuk. ;)

[ Szerkesztve ]

(#61583) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.

Beépíthető sütőből melyik a jobb, electrolux vagy gorenje?
Két gépet néztem ki és látatlanban nem tudok dönteni.

Egyik az electrolux
Másik a gorenje

(#61584) BB9000 válasza pataslogeza (#61583) üzenetére


BB9000
senior tag

Inkább itt válogass a neked elfogadható árszintig. (Bosch és Beko)

(#61585) Donki Hóte válasza pataslogeza (#61583) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egyik féle sütőm sincsen, csak a műszaki adatok alapján mondok véleményt, de a leírás alapján úgy tűnik, hogy az electrolux sütőben nincs kihúzható sütősín, a gorenjében meg van kettő is (bár a leírás szerint csak félig kihúzható, ezt meg kellene nézni, hogy mit jelent).

Nem vagyok profi szakács, ezért én sokat nézegetem az ételt a kihúzható sütősínen, ha nem lenne a sütőmben, akkor nagyon hiányozna.

Ha viszont sokat sütnél kenyeret, pizzát, akkor meg az electrolux az előnyösebb, mert abban van steam bake funkció, ami előnyös kenyér/pizza sütéshez.

Szóval ezen az árszinten minden sütő kompromisszumos, neked kell tudnod, hogy mely funkciók fontosak neked és olyat kell venni, amelyik készülékben azok benne vannak.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61586) pataslogeza válasza BB9000 (#61584) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Magyarázatot is tudsz adni, hogy miért a bosch, beko az electrolux és gorenje helyett?

(#61587) pataslogeza válasza Donki Hóte (#61585) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Az electroluxhoz is van sütősin, és állítólag az jó márka, de a gorenjét egyáltalán nem ismerem.

Amugy 100ezer ft-ot nem mondanék alacsony árnak egy francos sütőért. Ennél magasabb ár már drága, a több száz ezresek meg elmebeteg kategória. 2018-ban 51ezerért vettem egy beko 2305x sütőt, arra azt mondom olcsó, de jó! 100ezer már az elfogadható árszint teteje.

[ Szerkesztve ]

(#61588) koxx válasza pataslogeza (#61587) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miért lenne elmebeteg kategória manapság pl egy 250ezres sütő? Sok olyan dolgot nem tud egy 100ezres sütő amit mondjuk egy 200ezres tud.

(#61589) BBéci válasza koxx (#61588) üzenetére


BBéci
titán

Tavalyelőtt, amikor a Sharp hűtőszekrényt vettem, megnéztem a sütőket, felkészülve a 2004-es Gorenje esetleges cseréjére. Pár pillantás és ajtónyitás után úgy mentem el a 100000 forintosok mellett, mintha ott sem lettek volna. Szomorú, mert 17 éve annyiért kiválót lehetett kapni, ma pedig örülni kell, hogy egyáltalán működik egy annyiba kerülő.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61590) arcsin válasza pataslogeza (#61587) üzenetére


arcsin
senior tag

Egyéni preferenciák. A gőzös sütést egy szuflés köcsöggel+1 deci vizzel szuperul ki tudom váltani. Viszont az én gorenjém pld tud alacsony hőfokot is ( 35 fokot is akár) keleszteni remekül lehet benne. Ez pld olyan funkció, amiért hajlandó lennék nagyobb összeget is kiadni pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#61591) pataslogeza válasza koxx (#61588) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Lehet, de hogy az nem ér meg 2-3szoros árat, az tuti.

Amugy mik azok a funkciók amit nem tud pl. az electrolux, amit linkeltem 100ezerért?

(#61592) Dorian válasza koxx (#61588) üzenetére


Dorian
félisten

Annak éri meg, akinek szüksége van rá. Eddigi életemben a sütő funkciói közül összesen az alábbiakat használtam:
hőfokbeállítás, alsó-felső sütés, légkeverés, grillezés. Slussz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#61593) BBéci válasza Dorian (#61592) üzenetére


BBéci
titán

Aki napi rendszerességgel, saját és mások ötleteit próbálgatva sütöget, annak jól jönnek az extra funkciók. Beleértve a programozhatóságot is. De már a fogantyún, gombokon, ajtózsanéron, szigetelésen észrevehető a minőségi különbség.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61594) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Porszivot es kezi gozolot szeretnek vasarolni.

Porszivobol [ezt] neztem ki. Arban kb. ez lenne szamomra a megfelelo. Nincs tul sok elvarasom. Szivjon jol, csendesebb kategoria legyen es konnyen lehessen huzni. Gagyit semmifelekeppen nem szeretnek. 55 negyzetmeteren hasznalnam. Jarolap, laminalt padlo es egy kisebb hosszuszalu szonyegen.

A gozolot ingek vasalasara es maszkok fertotlenitesere hasznalnam. [Ezt] neztem ki. Eleg gyakran hasznalom, igy olcsobb kategoria nem igazan johet szoba. A Russel Hobbs markaval jo tapasztalatom van. Szerintetek ez a gozolo erre a celra megfelehet vagy akar meg tobbre is?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#61595) Donki Hóte válasza pataslogeza (#61591) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha most vennék új sütőt, akkor olyat vennék, amiben van beépített maghőmérő (amit bele lehet szúrni a nagyobb darab húsokba és a hús belső hőmérsékletét mutatja). Most van egy külső vezetékesem, eléggé nehézkes a használata :(

Az a sötő is többet ér, amiben nem az aljában lévő vályúba kell önteni a vizet a gőzsütés funkcióhoz (mert ez több, mint a semmi, de nem sokkal), hanem olyat, ami egy külön víztartályból programozhatóan adagolja a vizet.

Egy grill forgató motorra is áldoznék szívesen, csirkét, kacsát sokkal jobb forgatva sütni, a régi sütőmben van forgatómotor, olyan grillcsirkét rittyentek benne, hogy a profi grillcsirkések is megirigyelhetik :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61596) arcsin válasza Donki Hóte (#61595) üzenetére


arcsin
senior tag

Írok privit. Sütö témában :)

(#61597) BB9000 válasza Aaron14 (#61594) üzenetére


BB9000
senior tag

Az általad kiválasztott gőzölő maszkok gőzölésére biztos jó, de ez a konstrukció vasalásra nekem nem vált be. Max a vizes frissen mosott függöny ránctalanítására alkalmas. Ingek vasalására szerintem alkalmatlan. Ha mindenképpen ez a terved, akkor javaslom, hogy előtte ismerősnél próbáld ki. Ha erre nincs lehetőséged, akkor úgy szerezd be, hogy ha neked se válik be, akkor vissza tudd küldeni. 99% ig biztos vagyok benne, hogy visszaküldés lesz belőle.
A Russel Hoobs szerintem is jó márka, nem azzal van a baj, hanem maga ez a gőzöléses technika nem a legjobb ingek ránctalanítására.

[ Szerkesztve ]

(#61598) BB9000 válasza pataslogeza (#61586) üzenetére


BB9000
senior tag

. . .miért a bosch, beko az electrolux és gorenje helyett?
Mondhatnám, hogy az évek meg a rutin, de inkább csak annyi, hogy egyéni preferencia.
Az Electrolux és a Gorenje babakonyhába kiváló! : :)

[ Szerkesztve ]

(#61599) pataslogeza válasza BBéci (#61589) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Te nagyon ügyes vagy, hogy úgy tudsz elsuhanni a 100ezer ft-os sütők mellett mintha ott sem lennének, de most az érdekel legkevésbé, hogy te milyen sütők mellett mentél el.

Engem az érdekel, hogy az említett sütők közül melyik jobb, de inkább csak az, hogy sütőben az electrolux vagy a gorenje jobb

Amugy meg 2004-ben 100ezer ft többet ért mint most 200, szóval 2004-ben is jó drágán vásároltál, ezért érthetetlen a "szomorúságod", mivel most is tudsz ugyanolyan drágán vásárolni.

(#61600) pataslogeza válasza BB9000 (#61598) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Ez nem magyarázat, ezzel nem segítettél semmit.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.