Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) tildy


tildy
nagyúr

Mi eddig az electrolux termekekkel elegedettek voltunk. ( markabolt.hu-tol vasaroltunk).

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3002) hoffman_ válasza tildy (#3001) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Mi is úgy fest, hogy affelé hajlunk. Már csak az a baj, hogy a jóárasított netes boltokban nem sűrűn van 0%THM... Úgyhogy marad a Tecsó, Áhen, Kóra körök lefutása, hátha.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3003) Met válasza hoffman_ (#3002) üzenetére


Met
nagyúr

Ma kaptam hírlevélbe, nem reklámnak szánom.
Árakat nem tudom mennyire reálisak

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3004) hoffman_ válasza Met (#3003) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Méh jó, hogy pont ma fikáztam le az edigitalt lcd tv topikban, mert nem szeretem :D Köszönöm a linket, megnézem gyorsan.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3005) Locutus válasza Met (#3003) üzenetére


Locutus
veterán

Pont annyival drágább minden az edigitalnál, mint amennyibe amúgy a hitel kerülne... csodák nincsenek. (max akciók néha, 1-1 termékre)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3006) QG válasza csemberlen (#2412) üzenetére


QG
tag

Ha a Electrolux ZCX 6440 elfogyott, mit érdemes venni kb ebben az árban és tudásban?

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#3007) QG válasza QG (#3006) üzenetére


QG
tag

Esetleg mi az utódja elektroluxéknál?

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#3008) canniball válasza hoffman_ (#3004) üzenetére


canniball
nagyúr

Fél-háromnegyed órás ügyintézésre azért készülj fel! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3009) hoffman_ válasza canniball (#3008) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Mindegy, mert a hitelhez személyi is kell. És mivel az nincs, illetve lejárt, ezért kétes, hogy becsúszunk-e a holnapi akcióba :D Marad a potya-keresés :)

Locotus:

De azért csoda-félék igen. A gép, amit néztem, a legolcsóbb helyen 70k. Edigitalban 80k. Viszont a hitel 0% THM-es, tehát frankón 80-at kell(ene) leszurkolni majd érte. Ez azért bőven megér 10 ezret.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3010) canniball válasza hoffman_ (#3009) üzenetére


canniball
nagyúr

"...kétes, hogy becsúszunk-e a holnapi akcióba..."
Ha van most raktáron és holnap nyitásra odamentek szvsz nem lesz gond. Én is így vásároltam ma. ;)

"Ez azért bőven megér 10 ezret."
Hát még ha csak 5k a különbség. :))

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3011) hoffman_ válasza canniball (#3010) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem az a baj, odaérnék, ha most elindulok, még talán gyalog is :D De személyi nélkül nem biztos, hogy adnak hitelt, sőt inkább nem, mint igen :DDD De most néztem pont egy Kora újságot asszem, és van benne egy rakat 60-80k közti mosógép, köztük 2 Electrolux is rögtön, 0% THM-mel :K

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3012) canniball válasza hoffman_ (#3011) üzenetére


canniball
nagyúr

Ja, én meg úgy értettem odamentél, kérték a személyid, az lejárt, így ma mész valamelyik rokonnal akinek érvényes a személyije csak attól félsz nem marad a kinézett gépből. :)
Btw készülj: a Cora is kérni fogja a személyit! ;]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3013) hoffman_ válasza canniball (#3012) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Találtam, asszem pont a Korában faja kis Electroluxot. 75k azt hiszem és van rá 0% THM, júni 11-ig van az akció. Addig befut a személyi :D Köszönöm szépen a tippeket! :) :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3014) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Édesanyám szívbeteg, és mint ilyen, nagyon nehezen viseli a nagy meleget (és a frontokat).

Valami olyan készüléket keresek neki, amivel legalább egy szoba levegőjét lehet lehűteni, kellemesebbé tenni, és a ventillátornál hatékonyabb. Split klíma szóba sem jöhet, mert egyrészt nagy beruházás, másrészt bontani-építeni kell hozzá, harmadrészt édesanyám nem is kapcsolná be, sokat fogyaszt felkiáltással.

Van valakinek valami olcsóbb, egyszerűbb, takarékosabb ötlete? Minden megoldás érdekelne, mert szeretném kellemesebbé tenni azt az időt amit otthon kell töltenie ebben a kánikulában.

szerk: ez most nagyon kunyerálósnak látszik így első olvasatra - nem felajánlásokat várok első sorban, hanem ötleteket, mit vegyek :)

[ Szerkesztve ]

(#3015) csemberlen válasza DeFranco (#3014) üzenetére


csemberlen
őstag

Ismerős mélyhűtőbe tesz flakonokat, és ventilátorral fujja rá a levegőt.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3016) DeFranco válasza csemberlen (#3015) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Te, ez teljesen jó ötlet :DDD Komolyan. Köszi!

(#3017) philoxenia válasza DeFranco (#3016) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jégakku is jó, a szobában tárolt bármilyen hideg, fagyos dolog csökkenti a páratartalmat, érdemes alá rongyot stb. tenni, majd kinn szárítani meg. A magas páratartalom rosszabb, mint a meleg sokszor.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3018) netkoo válasza hoffman_ (#2993) üzenetére


netkoo
senior tag

Szia:) Mi AEG t vettünk a márkabolt .hu n nem volt előleg részletre vettük meg 10hónapra 5év teljes körül garanciával ösz 125 k volt és A3 és 6kg fér bele és felültöltős!

Samsung S22+

(#3019) Mawyx


Mawyx
senior tag

A porszívócsövek mennyire kompatibilisek? Van egy porszívóm, de nincs hozzá cső, jó rá egy akármilyen ha találok pl lomtalanításkor? Gondolom az átmérő számít meg a pöcök, hogy beakadjon, szabványosak ezek vagy ahány, annyi féle. Fagor Efi vce 306

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3020) Locutus válasza Mawyx (#3019) üzenetére


Locutus
veterán

Max egy márkán belül, de még ott se igazán.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3021) Mawyx válasza Locutus (#3020) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ennek nem örülök, mert nem terveztem erre költeni, nem is fogok. Ingyen került hozzám a gép, de cső nélkül. Valami házi csináld magad megoldás lesz, valahogy akárhogy rá lesz eszkábálva egy cső, mert a porszívó működik és még szép is, sose volt még ilyen szép porszívóm. Mondjuk eleve sose volt semmilyen.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3022) Locutus válasza Mawyx (#3021) üzenetére


Locutus
veterán

Duct tape mindent megold :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3023) Mawyx válasza Locutus (#3022) üzenetére


Mawyx
senior tag

Nagyobb cső kell és bele kell melegíteni, mint anno a vízszerelésnél ahogy összetoldották, aztán jöhet a duct tape :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#3024) philoxenia válasza Mawyx (#3019) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt a legközelebbi címen érdemes megkérdezni, a legtöbb szerviz beszerez tartozékokat és alkatrészeket....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3025) QG válasza QG (#3006) üzenetére


QG
tag

Porszívó:
Ha a Electrolux ZCX 6440 elfogyott, mit érdemes venni kb ebben az árban és tudásban?
Esetleg mi az utódja elektroluxéknál?

“Anti-intellectualism has been a constant thread winding its way through our political and cultural life, nurtured by the false notion that democracy means that 'my ignorance is just as good as your knowledge.'” ― Isaac Asimov

(#3026) Met válasza Locutus (#3020) üzenetére


Met
nagyúr

És a porszívó fejek mennyire kompatibilisek a csövekkel?
MM-ban láttunk ilyen univerzálist, 4-5k de nem merem megvenni mert ha nem jó akkor bachatom.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3027) philoxenia válasza Met (#3026) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Általában passzol rá, csak elég nagyok a fejek a normálhoz képest....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3028) Met válasza philoxenia (#3027) üzenetére


Met
nagyúr

Az nem baj de legalább van kereke nem úgy mint a mostaninak:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3029) philoxenia válasza Met (#3028) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát igen, de léteznek kisebb porszívók, mint néhány univerzális fej.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3030) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, Budáról (Mammut) Velencefürdőre (kb 48km) melyik céggel tudnék a legolcsóbban szállíttatni egy hűtőszekrényt és kb mennyi lenne?
A méretei: 142*50*58cm (bár ez a csomagolás nélküli) és kb 45kg.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3031) philoxenia válasza Zirowe (#3030) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Inkább webshopban vedd meg ott sok cég az ilyet már ingyen kiszállítja. Ha mégsem talán valamelyik futárszolgálat aki onnan is szállít...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#3032) canniball válasza Zirowe (#3030) üzenetére


canniball
nagyúr

Biztos hogy az adott bolt nem vállal kiszállítást? Ahol ilyen nagy gépeket forgalmaznak ott általában van szerződésük futár céggel.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3033) AdminGen


AdminGen
csendes tag

Sziasztok!

Lehet nem jó helyen teszem fel a kérdésem, de tudna valaki segíteni, hogy Electrolux ERD28304W hűtőhöz az ajtóra való gumi tömítést (körbe) hol tudnék venni / milyen termékszámon szerepel? Nehéz az ilyen saját kezűleg (szervízes nélkül) kicserélni?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#3034) Met válasza AdminGen (#3033) üzenetére


Met
nagyúr

Itt nézd meg, ha odacsörögsz akkor megmondják hogy van e, elég a típusszám. Ha esetleg az oldalukon nem találod.
E-mail-re is reagálnak, ha ráér Neked annyit.

Egyszer cseréltem ki egy régebbi hűtőn ajtó gumit, azon a gumi alatt voltak a csavarok, kifelé kellett felhajtani, azokat kicsavarod, le lehet venni a belső műanyag burkolattal együtt, onnan már egyértelmű

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3035) canniball válasza Met (#3034) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem, típusszám nem elég, érdemes az oldalon elnavigálni a termékcsoportok-> hűtő alkatrész-> a beazonosításhoz szükséges adatok részhez, ott leírják mi kell. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3036) Met válasza canniball (#3035) üzenetére


Met
nagyúr

Nem feltétlen mert amikor én a mosógéphez kerestem ajtó keretet nem volt gyári csak utángyártott ahhoz meg nem volt odaírva, hogy melyik típushoz jó.

De máskor szépen írtam nekik mailt, hogy ehhez a mosógéphez kell ajtó nyitó relé, szépen visszaírták az alkatrész típusszámát és hogy van e raktáron és az árat.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#3037) canniball válasza Met (#3036) üzenetére


canniball
nagyúr

Tapasztalat alapján írtam. :R Én is kerestem korábban Electrolux hűtőhöz gumit, a szerelő pedig közölte hogy nem elég a típusszám, a nem emlékszem már melyik számra is szükség van amit a hűtő belsejébe felragasztott matricáról tudok leolvasni. (Aztán kiderült nem is lehet cserélni a gumit. :( ) Ha jól emlékszem a Gorenje hűtővel is ez volt a helyzet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3038) csemberlen válasza AdminGen (#3033) üzenetére


csemberlen
őstag

AEG márkaszervizre keress rá zugóban vannak

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#3039) órizsa_tr


órizsa_tr
csendes tag

Sziasztok,

az alábbiak közül melyiket választanátok?
[miele tango] +2500 szállítás, 2év gar (+1 év a fődarabra)

[el.lux zeg301] + ingyen szállítás, 5 év gar. jelenleg

árban hasonlóak, tudásban, használatban?
sajnos a szívóerő nem derül ki.
a Zeg301 pedig biztos kevesebbet fogyaszt, a tangó meg elvileg vmi tesztgyőztes is volt.

Ne rejtsétek véka alá a véleményeteket!

[ Szerkesztve ]

(#3040) nyunyu válasza canniball (#3037) üzenetére


nyunyu
félisten

Zanussi/AEG/Electrolux hutokon bal oldalon, alul a zoldseges rekeszeknel van a matrica.

Huto resz gumija altalaban kulon kaphato, viszont a fagyasztoe egybe van ontve, csak komplett ajto cserelheto.

AEG márkaszervizre keress rá zugóban vannak

Erzsebet kiralyne/Rakospatak sarok.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3041) canniball válasza nyunyu (#3040) üzenetére


canniball
nagyúr

"Huto resz gumija altalaban kulon kaphato..."
Ezek szerint én besz*ptam és én vagyok a kivétel aki erősíti a szabályt... :o

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3042) órizsa_tr válasza órizsa_tr (#3039) üzenetére


órizsa_tr
csendes tag

porszívókról:
[ZEG301-szívóteljesítmény]
- nem véletlen ilyen nehezen található a neten is (270W).
Ez valszeg kiesik...

(#3043) órizsa_tr válasza órizsa_tr (#3042) üzenetére


órizsa_tr
csendes tag

ebben az árkategóriában (40 ezer körüli zsákos porszívók) még egy esélyes versenyző:
[Phil. 9170]
Vkinek tapasztalata vele?

Egy nem mai teszt:
[Porfelvétel]
Itt a Miele után Philips (9017); föltételezem ez a darab (9170) is tudhat annyit.
Némi sürgetés nejem részéről, hogy :
1) legyen olcsó (max 25e)
tartós, szívjon is, jó garancia, stb....

Ismertek ilyet?

(#3044) M_o_g_y_i válasza QG (#3006) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Fogyott a lóPH!...t :F katt ide
A(z) Eur...cs boltok árulják, van belőlük pár az országban. :K
Érdemes keresni még ezt a típust, nekünk bevált egyelőre, szív mint a' zállat! :K

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#3045) DelArco válasza M_o_g_y_i (#3044) üzenetére


DelArco
aktív tag

Megerősíteném. Tényleg van nekik. Épp ma vettem egyet a Lurdy házban lévő üzletükben. :)

Youth hides the key to salvation

(#3046) fradi81


fradi81
veterán

Hello

Van pár hónapja egy szarvasi unipress kávéfőző. Kb 3 perc alatt megvolt a kávé, most nagyon belassult, legalább 10 perc vagy több, mi lehet a baja?

moto g72, Ninebot d28e

(#3047) canniball válasza fradi81 (#3046) üzenetére


canniball
nagyúr

Vízkő?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3048) fradi81 válasza canniball (#3047) üzenetére


fradi81
veterán

Hol? Néhány hónap alatt?

moto g72, Ninebot d28e

(#3049) canniball válasza fradi81 (#3048) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha sokat használjátok néhány hónap alatt is kialakulhat. Ecetes vízzel lehet tesztelni. Amúgy csak tipp. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3050) fradi81 válasza canniball (#3049) üzenetére


fradi81
veterán

Kösz a tippet, vízkőtelenítem :R

moto g72, Ninebot d28e

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.