Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61851) Laca1212 válasza SirKero (#61811) üzenetére


Laca1212
őstag

Kávét akarsz inni vagy ilyen latte, dupla kapszulás löttyöket?
Dolce a löttyökben jó kapszula kínálatban...ami a csajoknak nagyon bejön, nespressohoz meg kv kapszulák vannak csak kb.

[ Szerkesztve ]

(#61852) BBéci válasza koxx (#61848) üzenetére


BBéci
titán

Lassan 17 éve használjuk a kerámialapos Gorenjét, minden szempontból sokkal jobb, mint a korábbi gázosak voltak. Természetesen az indukciós még jobb, ha a meglévő elromlik, olyat fogunk venni helyette.

#61851Laca1212
Nem minden csaj szereti a löttyöket, a hozzám legközelebb álló kizárólag cukrot tesz az eszpresszójába, az édesanyja szintén. ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61853) Nagya21 válasza SirKero (#61835) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ja 14k-ért mindég van kvfőző, akármelyik Aldiban, meg valami 8-10 féle kv közül válogathatsz.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61854) BBéci válasza Nagya21 (#61853) üzenetére


BBéci
titán

Szemeskávéból legalább 1000 féle közül lehet válogatni. Daráltból is van legalább 2-300.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61855) BB9000


BB9000
senior tag

2020 Xiaomi Mijia G1 Robotporszívóról van már tapasztalat? Jó vétel lehet 151 $-ért ? Link

(#61856) ribarszki válasza BB9000 (#61855) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha ennyi a max keret, akkor duzzogva jó lehet. De én biztosan nem vennék random pattogó robotot. Inkább spórolj szisztematikusra.

[ Szerkesztve ]

(#61857) #48613632 válasza BB9000 (#61855) üzenetére


#48613632
törölt tag

Robotporszívóból csak olyat vennék, ami tényleg rendesen fel tudja térképezni magának az adott lakrészt, és nem kell utána menni kéziporszívóval. Ez a random ide-oda mászkálós verzió nálam nem üti meg a mércét. Feleslegesen akadályt képez a lakásban, és ugyanúgy porszívózni, takarítani kell utána.
Arra nem jöttem még rá, hogy van e bármi előnye.

(#61858) OPiiPO válasza #48613632 (#61857) üzenetére


OPiiPO
addikt

A kérdés az volt hogy ennyiért ez mennyire jó vétel?
Szerintem nem szükséges egyből ez a sznob értékítélet hogy ez szar, költs rá többet ha normálisat akarsz (ez részben vonatkozik ribarszkira is, ámbár ő legalább megpróbált segíteni mielőtt átment sznobba). Szerintem :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#61859) #48613632 válasza OPiiPO (#61858) üzenetére


#48613632
törölt tag

Félreérted, ebben nincs sznobizmus. Egy technikai követelményt szabtam meg, ami szerintem a robotporszívóknál esszenciális. Sem árat, sem márkát nem jelöltem meg, nem is tudom, melyek azok. Azt sem tudom, hogy a fentebb linkelt porszívó megüti e az én mércémet.
Nincs harag természetesen, csak félreértettél, azt próbálom helyretenni. :R

[ Szerkesztve ]

(#61860) BB9000 válasza ribarszki (#61856) üzenetére


BB9000
senior tag

Leírása szerint a Mija G1 képes a smart route planing-re.
Egyébként már van egy robotunk: iLife V5 (az még a pattogós). Az is kb. 120-130 $ volt 2018-ban. Lehet használni, de kompromisszumokkal. Pont a smart route planing miatt cserélném le.
Itthon is lehet kapni nagyon hasonlót, csak a nevében találtam különbséget: Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential (SKV4136GL) ÁK link

(#61861) OPiiPO válasza #48613632 (#61859) üzenetére


OPiiPO
addikt

ok, rendben :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#61862) ribarszki válasza BB9000 (#61860) üzenetére


ribarszki
őstag

Figyelj, nincs kamerája se Lidar modulja. Ez egy pattogó robot, mindegy mi a marketing.

(#61863) ribarszki válasza OPiiPO (#61858) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez nagyon félrement, vagy mást értünk sznobizmus alatt.
Szerinted megéri külföldről 50k-ért venni egy pattogó robotot, amikor hazai garival 79k-ért kapsz Lidar modulos, szisztematikus 1es Xiaomit? Melyik éri meg jobban, melyikre értelmesebb pénzt kiadni?
Egy sokkal felhasználóbarátabb, alaposabb, gyorsabb technológiának az ajánlása sznobizmus? Plusz 30k sznobizmus?
Segíts már, ha név szerint megszólítasz..
(Illetve biztos tanulságos lenne, ha megírnád, hogy milyen robotokat használtál eddig.)

[ Szerkesztve ]

(#61864) BB9000 válasza ribarszki (#61863) üzenetére


BB9000
senior tag

Én kérek elnézést. :(((
Majdnem bedőltem a marketingeseknek, pedig nem szoktam. Ha nincs benne az a két dolog, amiket írtál: lidar modul, meg kamera és ezek miatt nem lesz képes szisztematikus takarításra, akkor szó se lehet róla. Marad az iLife.

(#61865) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok!
Először is köszi a mosogatógép tippeket, pont akciós volt a Bosch SPI4HMS61E, így az lett. Ugyan még nagyon nem aktuális, de enni nem kér. Ugyanez lenne a helyzet a villanyos sütővel, meg a gázos lappal. Beépíthetőt szeretnék, ezeket néztem ki. Jöhet pro, kontra, esetleg javaslat is. Árban mehetünk akár feljebb is, de csak akkor, ha indokolt.
Sütő (végén az árak Ft-ban):
Bosch HBF133BR0 76k
ELECTROLUX EZF5C50X 70k
ZANUSSI ZOB65802XU 79k
TEKA HBB 605 84k
Gázos lap:
TEKA GBC 64000 59k
BOSCH PBP6B5B80H 45k
ZANUSSI ZGH66414CA 47k
TEKA HLX 60 4G 48k
Zanussi ZGO65414BA 48k

Illetve, ha már itt vagyok. Fikaáradatot már elolvastam, értelmeztem, de mégis arra a döntésre jutottam, hogy helyhiány miatt mosó-szárítógép fog csak elférni. Itt bármennyire is bejön az AEG hőszipkás modellje, egyszerűen nem tudom megemészteni az árát, mivel 150k körül már 8/5-ös LG gépek szoktam menni akcióban. Megvehetőek? Például: LG F4DN408S0, most épp 185k, de szokott lenni újracsomagolva 150k körül vagy legutóbb akcióban is annyi volt.

https://barbieripnk.hu/

(#61866) TheProb válasza TheProb (#61795) üzenetére


TheProb
veterán

Ezek a sárgák nagyon sajátságosan kezelik a garancia fogalmát...
Magyarán szerintük csak az tartozik a garanciális hibába, ami a gyárból történő kigördüléskor van jelen? WTF?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#61867) ribarszki válasza BB9000 (#61864) üzenetére


ribarszki
őstag

Valószínűleg egy giroszkóp van benne, ami segít megtalálni neki az egyenest, esetleg még az egymás melletti, párhuzamos mozgást is megpróbálja, de nem szisztematikus. Nem tud terképezni, nem fogja részekre osztani a szobát, nem lesz olyan alapos, stb.. lehet valamilyen szinten a giroszkóp miatt megpróbálja leutánozni egy szisztematikus mozgását, de egy Lidaros/kamerás gép már más minőség, tudás.

[ Szerkesztve ]

(#61868) Nagya21 válasza BBéci (#61854) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nem neked szólt, lécci ne ugass bele. :DDD ;]
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61869) Aaron14 válasza Nagya21 (#61868) üzenetére


Aaron14
őstag

Ezt miért kell ilyen stílusban? :U

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#61870) OPiiPO válasza ribarszki (#61863) üzenetére


OPiiPO
addikt

már megbeszéltem pitepeti71-el, részemről a témát lezártam, haladjunk kérem nincs itt semmi látnivaló :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#61871) RetepNyaraB válasza BB9000 (#61855) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Gyanúsan olcsó, még felmosni is tud. Nyilván nem ismerem, Saomi akár lehet jó is. Ár-értékben legalább is.
Én most gyors egymásutánban egy iRobot Roomba és egy Robzone Roomy alapmodellt próbáltam ki otthon; mindkettő az össze-vissza tántorgó modell. Az iRobot kiütéssel győzött. A tántorgó programot is meg lehet jól írni, meg szarul. De mindkettő drágább kategória a Saominál, A Robzone kifejezetten.

Toobee@
"helyhiány miatt mosó-szárítógép fog csak elférni"

Nekünk egy keskenyített 7/4-es LG van, ez remekül mos, tényleg és relatíve csendes is. A szárítója viszont egy kabaré. Kevés és könnyű ruhával még csak-csak elbánik (2 kiló gatya és zokni), de megpakolod valami nagyobb darabbal, ami nem tud elforogni a dobban (ágyvédő huzat), vagy vastagabb gyerekruhákkal és úgy elvérzik, hogy öröm nézni :N

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#61872) peppe79 válasza TheProb (#61866) üzenetére


peppe79
senior tag

A többi gyártó is csak úgy vállal garanciát törésre, repedésre, ha az gyártás során keletkezett anyaghibára vezethető vissza.

(#61873) TheProb válasza peppe79 (#61872) üzenetére


TheProb
veterán

És ezt ők kínából hogy állapítják meg?
Tényként írta le, hogy márpedig úgy jött ki a gyárból, hogy nem volt rajta repedés. Ami valljuk be, megmosolyogtató kijelentés.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#61874) Donki Hóte válasza Aaron14 (#61869) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem azért szólt így, mert BBéci is szereti alpári stílusban felkapni a vizet, ha úgy véli, hogy más beleszól az ő eszmefuttatásába :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61875) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Mi a különbség a Gorenje BO737E24X, a BO737E24XG és a BOS737E301X között?

(#61876) BBéci válasza Nagya21 (#61868) üzenetére


BBéci
titán

Ha eddig nem tűnt fel, ez egy nyilvános fórum. Arra a hozzászólásra reagálok, amelyikre akarok. Ha nem tetszik, ne olvasd el!
Ugatni a kutyák szoktak, nem az oroszlánok.

#61869Aaron14
A kérdésed jogos.
A választ nem tudom, de az biztos, hogy ezzel saját magáról állított ki bizonyítványt.

#61874Donki Hóte
Sosem volt alpári a stílusom, összekeversz valakivel. Amit linkeltél, annak hosszú, durva előzményei vannak, másképp nem lehetett reagálni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61877) Elemental válasza Donki Hóte (#61874) üzenetére


Elemental
addikt

Akkor nem csak nekem tűnt fel... :)

(#61878) Peterhappy válasza pataslogeza (#61875) üzenetére


Peterhappy
őstag

BOS737E301X
BO737E24XG

301: +gőzsütő, 2 részlegesen kihúzható teleszkópos sütősín-pár. Így hirtelen, de hasonlítsd össze jobban, hátha más is.
Az X és az XG szerintem csak színben tér el.

(#61879) Nagya21 válasza Aaron14 (#61869) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Mert nem tetszik a stilusa....
Üdb Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#61880) RetepNyaraB válasza Peterhappy (#61878) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Pataslogeza@ Ez a gőzsütő megoldás mindenesetre ordas kamu, egy forintot se fizess érte. Pont így sütünk kenyeret, csak nem kellett fizetni a kis tálcáért, amelyet berakunk kezünkkel a sütő aljába :W
Van gőzbefúvásos technika, az megint más tészta.
A kihúzható sín viszont nagyon jó dolog - bár utólag is megvehető gyémántrögökért.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#61881) arcsin válasza peppe79 (#61781) üzenetére


arcsin
senior tag

Azért edigitalon mások a vélemények. Pedig már azt hittem hogy találtam egy jó ajcsit barátomnak :(

(#61882) Laca1212 válasza Nagya21 (#61879) üzenetére


Laca1212
őstag

+1

(#61883) peppe79 válasza arcsin (#61881) üzenetére


peppe79
senior tag

Arra az összesen 2 db értékelőre gondolsz? :) Az nem túl reprezentatív minta...persze, az enyém sem az. ;) Ahhoz, hogy bármiféle következtetést tudj levonni, legalább néhány száz felhasználó átlagos értékelésére kellene alapoznod (lásd: pl. Amazon). Abból már valamit le lehet szűrni, de ettől persze még előfordulhat, hogy a barátod értékelése is abba az 5%-ba esne, akik mindössze 1 csillagot adtak. Ezért nem is ajánlom, hogy bármilyen trimmert ajándékozz a barátodnak. Ő használná, úgyhogy neki kell eldöntenie, hogy mik az igényei.

Nekem eddig bevált, nem tépi a szőrszálaimat, és a fokozatállítót is elegendőnek tartom. Ami pedig különösen tetszik, hogy ennél egy kivehető kamrába kerülnek az összegyűlt szőrszálak, nem pedig a készülékből kell azt kisöprögetni, mint a Philips esetében. Így sokkal kényelmesebben, és könnyebben tisztán tartható...szerintem.

(#61884) arcsin válasza peppe79 (#61883) üzenetére


arcsin
senior tag

Csak pld gondolom (hogy működjön a szívóhatás) túl közel van a tartálya a vágórészhez, amit említenek is a kommentekben, és emiatt nehéz odaférni bizonyos helyekhez. Ebben látom a rációt, mert tényleg rohadt közel van, kitüremkedik és használhatatlan a gép. Valszeg ez is user függő, nem mindenkinek ugyanolyan az arcvonala, stb.

Születésnapi ajesz lenne a trimmer, mert mondta hogy a mostanijában haldoklik az akksi. Megörültem a kommentednek, de utólag el is vette a kedvem a trimmer témától. :( Van egy ehhez hasonló partedlink a szőr összegyűjtéséhez, ezzel sem lesz szőrös a mosdótál, szóval nem lenne must have funkció a porszívózás, főleg úgy, hogy a fő, trimmer funkciója emiatt nem teljes mértékben ugyan olyan mint egy porszivó nélküliben.

[ Szerkesztve ]

(#61885) arcsin válasza arcsin (#61884) üzenetére


arcsin
senior tag

ÁK-n is leginkább negatív vélemények vannak. Személyes kedvencem:
A termék kiválasztásának fő szempontjai:
Több szakállnyíróm is volt eddig, de ennek a terméknek a beszerzéséig azt hittem, hogy a szakállnyírás fájdalommentes. Gyakorlatilag kitépi a szőrt.
Előnyök
Vákumos. Nem kell hat órát takarítani szakállnyírás után.
Hátrányok
Érzéstelenítő kenőcs, injekció használata szakállnyírás előtt erősen ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#61886) G.I.JOE válasza G.I.JOE (#61769) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Sziasztok,

normál (250l+) hűtők közül (tehát fagyasztó nem kell, mert az külön lesz), melyik az ajánlott olyan 250e-ig? Mondjuk Boshból mik a jók?

(#61887) koxx válasza G.I.JOE (#61886) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Liebherr

(#61888) Donki Hóte válasza BBéci (#61876) üzenetére


Donki Hóte
veterán

hosszú, durva előzményei vannak, másképp nem lehetett reagálni.

Ezzel én is pontosan így vagyok :C

Ha én szólok be valakinek, az teljesen indokolt, objektíven megalapozott, bármilyen felsőbb fórum azonnal nekem adna igazat a vitában, teljesen megalapozottan nyilvánítok véleményt, a másik fél elbújhat szégyenében :K

Ha viszont nekem szól be valaki, az sötét suttyóság, a másik fél teljesen rosszul látja a helyzetet, egyáltalán nincs igaza ezért érvek hiányába használ csak személyeskedő kifejezéseket, csak magát égeti a nekem írt kritikával :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61889) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

Megbízható hűtő, mosógép kerestetik!
Igények: kb semmi, alulfagyasztós legyen, és megbízható márka, minőség. Mosógép teljesen mindegy, egy fő használná egyelőre. Valami takarékos, gyors, erős centris talán.

Köszi a segítséget!

(#61890) Donki Hóte válasza BBéci (#61773) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hogy más témában igazat is adjak neked, a Berlinger Haus edények szerintem is kritikán aluliak :( De nemcsak indukciós főzőlapon gyengék, hanem bármilyen lapon.

Nemrég vettünk egy Berlinger Haus palacsintasütőt, ránézésre eléggé masszív (és drága :O ) darab, de sok mindenre jó, csak éppen palacsintát nem lehet benne sütni. :U

Hiába csak 24 cm az átmérője, már közepes hőre legalább 8-9 mm-t púposodik a közepe, a palacsintatészta lefolyik körbe a púpról a szélébe, az elkészült palacsinta közepe nagyon vékony lesz, kiszakad és kifolyik belőle a töltelék :(

Palacsinta sütésre már nem is használjuk, itt két adag hús sütése között vagyunk, de a probléma jól látszik:

Drága, de haszontalan vackok ezek :(

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61891) #48613632 válasza Donki Hóte (#61890) üzenetére


#48613632
törölt tag

EZT tudom ajánlani palacsintasűtőnek. de Buyer Mineral B vas palacsintasütő.

(#61892) farkas-j válasza Donki Hóte (#61890) üzenetére


farkas-j
őstag

Mi két Royality Line gránitbevonatos palacsintasütőt vettünk (és még néhány ilyen márkájú gránitbevonatos edényt). Ilyen jó palacsintasütővel még nem volt szerencsém! Zsiradék nélkül lehet sütni vele a palacsintát úgy, hogy feldobással megfordítható a tészta. Annyi az összes zsiradék, hogy egy nagyon kevés olvasztott vajat keverünk a tésztába. Nálam nagyon ajánlott márka! :K

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61893) RetepNyaraB válasza #48613632 (#61891) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ennyi pénzért rakhattak volna rá valami kis leégésgátló bevonatot, bár értem én, ez az eredeti :U
De alapból a vaslábasok jó kompromisszum a kifizethetetlen rézedények és az 1mm oldalfalú aluminium vackok között. Nekem még így is drágák, legközelebb maradok a kevéssé attraktív, ám bizonyított ikea 365+ vonalon

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#61894) farkas-j válasza RetepNyaraB (#61893) üzenetére


farkas-j
őstag

Nálunk a Teflon bevonatos edények tiltólistán vannak. Nagyon rosszak a tapasztalataink velük a tartósságuk miatt.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61895) RetepNyaraB válasza farkas-j (#61894) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem kell késsel vakargatni, meg acélhálóval mosogatni ;] :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#61896) farkas-j válasza RetepNyaraB (#61895) üzenetére


farkas-j
őstag

Rendkívül "hízelgő", hogy hülyének nézel! :((

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61897) koxx válasza Nagya21 (#61868) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Attol mert smileyt raksz a vegere attol meg nem lesz helytallo ez a stilus.

(#61898) Elemental válasza farkas-j (#61894) üzenetére


Elemental
addikt

Teflont soha többet, mi is így vagyunk vele. Kicsit remegve írom, de van van berlinger haus palacsinta sütőnk, és remek :)

(#61899) peppe79 válasza arcsin (#61885) üzenetére


peppe79
senior tag

Én nem érzem ilyen vészesnek, használhatatlannak meg pláne nem. Minden műanyag fésű feltét használatával keletkezik némi távolság a pengéhez képest. A Remington MB6850-en ez 13mm, az általam korábban használt, Philips Oneblade-en (ahol relatív keskeny a fésű) pedig 6mm. Utóbbiról ugyanúgy le kell venni a fésűt a bajusz orr alatti részének nyírásához, különben elhagy ~6mm-t. Innentől kezdve...

"ÁK-n is leginkább negatív vélemények vannak."

Szám szerint 3, a 11-ből. :) Ha utánaolvasol a véleményeknek, márkától függetlenül, gyakran találsz 1-2 embert, aki arra panaszkodik, hogy ég vagy viszket tőle a bőre, tépi szőrt stb. Ez lehet user error is, vagy csak szimplán az érzékeny bőr eredménye.

(#61900) Nagya21 válasza G.I.JOE (#61886) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Liebbherr
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.