Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) pjen válasza tzimash (#69999) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem az benne volt.

(#70002) tzimash válasza Intel fan11 (#70000) üzenetére


tzimash
őstag

Lehet itt több eséllyel kapsz választ:
https://prohardver.hu/tema/akvarisztika/friss.html

Takarítva mikor volt a szűrő? Lehet csak fullon van "ganyéval" és nem tudja áramoltatni a vizet már.

pjen #70001
Remélem, hogy benne volt, átfutottam a használatit, de nem tér ki ilyesmire külön.

[ Szerkesztve ]

(#70003) OPiiPO válasza tzimash (#70002) üzenetére


OPiiPO
addikt

és van akvarisztika topic is :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#70004) z123456z


z123456z
senior tag

Most vettem egy Beko sütőt. Már több, mint fél órája megy max hőfokon, de még mindig büdös és füstöl. Meddig tart ez vajon? Ránézésre szép, de az ajtó picit csálén áll, engem zavar, asszony még nem látta. Minden Beko ilyen? Semmi kedvem ismét szerelni meg cipelni. Eddig sanszos, hogy az első, egyben utolsó Beko termékünk.

[ Szerkesztve ]

(#70005) diegho válasza z123456z (#70004) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem a zanussi 2-3 sütés után hagyta el a szagot. Én beko mosógéppel szívok. Remélem levásárolhatom és jön helyette Electrolux.

(#70006) anrab válasza z123456z (#70004) üzenetére


anrab
addikt

"fél órája megy max hőfokon, de még mindig büdös és füstöl. Meddig tart ez vajon?"
Amíg el nem füstöl! :D
Bocs de ezt nem lehetett kihagyni!

(#70007) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Lassan érik a hűtőcsere.

Ami fontos:
-alulfagyasztós
-a mostani hűtőtér 206 liter, a fagyasztó 63 liter, kb. ekkora kéne most is

Semmi extra nem kell. Mik mostanában az ajánlott márkák, esetleg konkrét típusjavaslat?

(#70008) z123456z válasza anrab (#70006) üzenetére


z123456z
senior tag

Valóban ettől féltem, 50 percig nem mozdultam mellőle.

diegho

Köszi, remélem kiégett rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#70009) tcarina


tcarina
csendes tag

Sziasztok!
Keskeny mosogatógépből (45cm széles) valami jó ajánlatot tud valaki?

(#70010) flancoska válasza tcarina (#70009) üzenetére


flancoska
újonc

Nekem Sharpom van 1éve vettem. Nagyon meg vagyok elégedve vele.9 programos. De én legtöbbször az 50 perces 65 fokost használom. :B

[ Szerkesztve ]

(#70011) BBéci válasza tcarina (#70009) üzenetére


BBéci
titán

Létezik 45 centi széles?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70012) koxx válasza BBéci (#70011) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nalunk is 45centis Bosch van

(#70013) BBéci válasza koxx (#70012) üzenetére


BBéci
titán

Az valóban a szélessége, nem a mélysége?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70014) asdf_ válasza BBéci (#70013) üzenetére


asdf_
veterán

Ha a vízcsatalkozást elfogadjuk úgy, hogy az hátul van (tehát az az irányadó pozíció, amihez viszonyítunk), akkor igen, a 45 centi az kényszerűen a szélessége.

[ Szerkesztve ]

(#70015) koxx válasza BBéci (#70013) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen ennyi a szelessege, sajnos nalunk nem volt eleg hely a 60 centisnek. Melysegben uaz mint a rendes meretu gepek.

(#70016) herdsman12 válasza BBéci (#70013) üzenetére


herdsman12
őstag

Van 45 cm széles mosogatógép bőven. [link]
És igazad is van, nálunk a mélysége a szélessége. [kép]

(#70017) asdf_ válasza asdf_ (#70014) üzenetére


asdf_
veterán

Ja, hogy mosogatógép, nem szóltam.
45-öst én csak 1-2 fős, keveset főző háztartásba tartok jó ötletnek egyéb esetben két lábas és már tele is az alja. Persze ahol a hely már adott, ott nincs mit csinálni.

(#70018) BBéci válasza herdsman12 (#70016) üzenetére


BBéci
titán

Így jár, aki vaksi és nem veszi fel az olvasószemüvegét. Én is mosógépet :B véltem látni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70019) KMT


KMT
addikt

Sziasztok! A Bosch Serie 4 (pl. KGN39VLEB) és a Liebherr pl. CN 4313 hűtője esetében a no frost funkció mennyire hatékony vajon? Tényleg nem kell a fagyasztót sem leolvasztani, vagy csak marketingrizsa?

(#70020) pjen válasza KMT (#70019) üzenetére


pjen
félisten

Ha totál no frost akkor nem kell. Az én Lg nofrostomat se kell soha olvasztani.

(#70021) BBéci válasza KMT (#70019) üzenetére


BBéci
titán

Két és fél év alatt jeget csak akkor láttam a fagyasztóban, amikor jégkockát készítettem. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70022) KMT válasza BBéci (#70021) üzenetére


KMT
addikt

Liebherr?

pjen:
Nem tudom, milyen no frost. Szerintem ez a total no frost egy LG-kifejezés. Márkánként máshogy hívják... A szöveg szerint a fagyó sem jegesedik.

(#70023) attiati


attiati
veterán

jól meggyőztem magam, hogy veszek egy Laica Clear 1000 víztisztító kancsót és szembejött ez:

Asztali víztisztító
Használ ilyet valaki? Ugyanolyan jó minőségű betét kapható hozzá, mint mondjuk egy Laica BiFlux?

- Szűrőbetét kapacitása: kb. 3.000 liter (180 naponta cserélendő)
- Kezdeti költségek, termék ára 10.000Ft (1db szűrőbetéttel)
- Fenntartási költségek: szűrőbetét ára kb. 3000Ft/db

(#70024) pjen válasza KMT (#70022) üzenetére


pjen
félisten

Ezt a totál nofrost szót én kreáltam. Arra gondoltam, ha nincs semilyen kiegészítés, csak no frost , akkor az mindenre vonatkozik.Legyen az Lg vagy BBéci Sharp hűtője.

(#70025) Nestra válasza Flowtation (#69972) üzenetére


Nestra
csendes tag

Szia, LG mosógépem ugy 4 évesen kezdett el rodeozni a fürdőszobában. Aztán a férjem megtisztította a lábait (valahol olvasta), azóta nem megy sehová :D Nem mondom, hogy ez a baj, de egy próbát megér.Ezek a gumis izék alul ha elkoszolódnak elveszítik a tapadásukat,

(#70026) Ciccuka válasza Nestra (#70025) üzenetére


Ciccuka
veterán

A lengéscsillapítók is elfáradhatnak idővel.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#70027) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, jó helyen járok-e, de nem találok infót a témában.
Kinéztem egy állóporszívót: Gorenje SVC216FMLW, drágábban látom a nagytesót (SVC219FMW), de nem tűnik jobbnak, a szívóerő pl. lényegesen kisebb a leírás alapján, illetve azt sem látom át, mi a különbség a kettő között.
Szerintetek? :)

Samsung Galaxy A54

(#70028) KMT


KMT
addikt

LG hűtők visszamelegedési idejét valaki megtalálja hivatalos adatok között? Az árukereső néha mutatja, de hogy honnan veszi és biztos-e, nem derül ki.

Pontosabban, ezekét tudja valaki biztosra? GBB72SWVGN, GBB72SWUCN

(#70029) Piftuka válasza Piftuka (#69266) üzenetére


Piftuka
veterán

A hosszú távú tapasztalatot majd az idő szolgáltatja, de 2 hónap aktív használat után azt mondom, hogy egyelőre bizony jó választás volt ez a Bosch fagyasztószekrény. :K

Ennyire csendes "hűtőgéppel" még nem találkoztam. Alapjáraton gyakorlatilag hangtalan, és egy nagyon-nagyon enyhe búgást is csak akkor lehet hallani, amikor bekapcsolom a "Super" (gyorsfagyasztó) funkciót.

A gyorsfagyasztás pedig pazar. Fél óra alatt tökéletes hőméréskletre, szinte "jégkristályosra" fagyaszt bármilyen italt, és nagyon hatékony a nagy darab húsok, zöldségcsomagok gyors lefagyasztásában is. (Mindezeket a felső három fiók valamelyikében kell elhelyezni.)

Jegesedést szerencsére nem tapasztaltunk a gép belsejében, működik tehát a "No Frost".

"Aquila non captat muscas."

(#70030) d@minator válasza Viktor0610 (#70027) üzenetére


d@minator
addikt

Az L újabb modellnek néz ki.
A leírás alapján van hozzá + résszívófej és + kefe fej. Mosható szűrő, nem HEPA. 25W szívóerő.

A régihez nincsenek ilyen tartozékok. HEPA szűrős. 7W szívóerő.

(#70031) Viktor0610 válasza d@minator (#70030) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a választ! :R
Berendeltem a 216-osból. :D

Samsung Galaxy A54

(#70032) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Kis lakásba gyerek miatt keresnék olcsóbb légszűrő/párásító berendezést, de a legtöbb vagy egyik, vagy másik, szűrőt venni kell hozzá folyamatosan, de közben találtam egy ilyet, ami elvileg mindkettő, és csak vizet kell bele tenni meg néha elmosni a szűrőt, viszont abszolult semmi infó nincs róla itthon: [Beurer LW 230]
Valakinek van tabasztalata ezzel a készülékkel/gyártóval, esetleg nem sokkal drágábban (max 100e HUF) valami hasonlót tud ajánlani?
Tehát párásítson és szűrje is a levegőt, ha nem is egyszerre, de választható módon.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#70033) Hauptmann


Hauptmann
addikt

70007-re valaki esetleg? Vagy legalább melyek azok a hűtőgép márkák, amik vállalhatóak?

(#70034) E.Kaufmann válasza Hauptmann (#70007) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

LG
Mi mostanában Electrolux-ot vettünk (de felülfagyasztósat), mert annyi volt a büdzsé, nagyon lejjebb meg nem akartunk menni. Müxik, a hangja szokható, ha egy helyiségben alszunk vele, de látszik a lemezek hepehupaságán hogy ez egy büdzsé Elux.
Nagyon jegesedik amúgy :( , de attól tartok Bekoval vagy más kissebb márka olcsóbb termékével se lett volna jobb, sőt...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#70035) Safranek válasza Hauptmann (#70033) üzenetére


Safranek
aktív tag

Bosch Lassan egy éve van meg ,semmi gondja , és tavaly volt rá promóban 5év gari.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#70036) szabog74 válasza Hauptmann (#70033) üzenetére


szabog74
aktív tag

Beko 5 év garanciás hűtőt vettem 3 éve (RCNA406I30W), nincs baj vele, tényleg működik a no frost is. Nem rég költöztünk vidéki amerikai konyhás lakásba, lehetne halkabb is a kompresszora, eddig nem tűnt fel a hangja. 40dB sajnos itt már jól hallható. Ha cserélem, akkor csak ezért.
Egyébként vettem már több Beko gépet (mosogatógépek, sütő is), baj egyikkel sincs, persze az árkategóriát nem szabad elfelejteni.

(#70037) balint82 válasza Hauptmann (#70007) üzenetére


balint82
senior tag

2012-ben vettünk egy elég nagy Lg-t, hibátlanul teszi a dolgát. Nagyon szeretjük csak kinőttük :(.

Most egy kicsit gondban vagyunk, mert side by side - t szeretnénk, de 4 ajtós, italadagolósból, amit nem kell a hálózatra kötni elég kicsi a választék.
Valószínűleg LG lesz 2 ajtós, door in door kompromisszummal.

Google Pixel 4a

(#70038) BBéci válasza balint82 (#70037) üzenetére


BBéci
titán

Sosem értettem, ezért most megkérdezlek, mint tapasztalattal rendelkezőt: miért jó az italadagoló?

Vigyázz, a kétajtós rémesen keskeny, szenvedés pakolni bele!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70039) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Sziasztok!

Mosogatógéphez keresnék valami jó mosogatótablettát.
Kinek mi vált be? Van most valami best buy akciós, ami megéri?!

(#70040) arcsin válasza balint82 (#70037) üzenetére


arcsin
senior tag

Nálunk nagy hely van a konyhában és elgondolkoztunk egy side byside-on, de a kinézeten túl nem sok előnye volt egy sima kombi hűtőnél. Ha csak a nyers számokat nézed, a litert már rájössz hogy átb.szás. :B Inkább egy magas, sok polcos hűtő. Mi végül ilyet vettünk, ez nagy.

(#70041) arcsin válasza BrandonXXV (#70039) üzenetére


arcsin
senior tag

Nekünk a por vált be. Mülleres Blink por(Müller szombat alkalmával érdemes venni), Finish.

(#70042) Cheif válasza BrandonXXV (#70039) üzenetére


Cheif
tag

nekünk a jar platinum vált be eddig a legjobban

(#70043) #73959936 válasza arcsin (#70041) üzenetére


#73959936
törölt tag

A Blink por tényleg nagyon jó volt....míg használtam - :K :K :K

ma már a jóval drágább *** in1-ben tablettát mennek itthon, zömmel somat vagy jar

(#70044) z123456z válasza Cheif (#70042) üzenetére


z123456z
senior tag

Szintén zenész. De nagyon megdrágult. Eddig különösebb kunszt vagy szerencse sem kellett hozzá, hogy 45Ft/db áron vegyünk, mostanában a 70 alatt nem látok. És nem az új, hanem az all ín one platinum.

Most épp találtam 48-ért, kiflin...csak panaszkodni kellett. :DD

[ Szerkesztve ]

(#70045) Cheif válasza z123456z (#70044) üzenetére


Cheif
tag

Az biztos, ez is drága lett, legutóbb glamur napokon betankoltam 41ft/db áron.

(#70046) koxx válasza z123456z (#70044) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Aldiban vettük most 6000 ft-ért a 125db-os xxl pakkot ami 48ft/db-ra jön ki.

(#70047) z123456z válasza koxx (#70046) üzenetére


z123456z
senior tag

Köszi, holnap veszek is.

(#70048) BBéci válasza z123456z (#70047) üzenetére


BBéci
titán

Veszel is meg nem is? :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#70049) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Köszi az útmutatásokat.

Mondjuk ez jó vétel lenne?
[link]

(#70050) gyulazsolti válasza BrandonXXV (#70049) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Szia!

Ez is jó ár, boltba szállítva meg ingyenes. [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.