Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Atesz 666 válasza Csabroncka (#17000) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Miért is lenne baromság?
-Számolj egy kicsit 3 rekesz van a hűtő ajtóban(mert ez Electrolux), abból 2-ben vannak 1,5 literes palackok és a kettőben összesen 10 db fér + van még ketchup-s mustáros flakon,tojás a felső rekeszekben meg tubusos és egyéb cuccok azok is nyomnak majdnem egy kilót az már eleve több mint 15 kiló.. :U :K

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#17002) pjen válasza Csabroncka (#17000) üzenetére


pjen
félisten

15 doboz sör?simán bírja,igaz csak kb 8 kg.

(#17003) gF válasza Atesz 666 (#17001) üzenetére


gF
senior tag

Ehhez kétség sem fér, hogy fizikailag lehetséges. Ellenben a bontatlan piákat célszerű fektetve tárolni a polcokon, hogy kevésbé terheld az ajtót.

(#17004) canniball válasza Mercutio_ (#16999) üzenetére


canniball
nagyúr

Annyira ment az "enyémben is van" téma, hogy azt hittem látható helyen van...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17005) Mercutio_ válasza canniball (#17004) üzenetére


Mercutio_
félisten

Érezni, hogy van benne valami, nomeg kikapcsolt állapotban is tartja az ajtót.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#17006) Morris


Morris
veterán

Urak, az indukciós főzőlap felülete mennyire érzékeny a sérülésekre, karcokra?

(#17007) st6969 válasza Morris (#17006) üzenetére


st6969
őstag

Mint egy kerámia főzőlapé. Karcolódni fog általános használat mellett, de együtt lehet vele élni. Hogy mennyire, az tőled függ (lehet úgy is bánni vele, mint egy hímes tojással, akkor nyilván kevésbé).
Arra vigyázz, hogy ne ejtsd rá az edényt, főleg ne az üveg élére. Melyiket választottad?

(#17008) Met válasza Morris (#17006) üzenetére


Met
nagyúr

Mint bármelyik másik üvegfelületű főzőlap :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#17009) Morris válasza st6969 (#17007) üzenetére


Morris
veterán

Az ikeásat választottuk. Family kártyával 70 körül van. Április végéig akciós így. Addig meg kell majd vennem.

Met: pont azért kérdezem. Nem volt még szerencsém ilyen főzőlapokhoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#17010) Melack válasza Morris (#17009) üzenetére


Melack
veterán

Mi is arra hajtunk :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17011) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Sziasztok!

Porszívót szeretnék vásárolni, egy kis garzon takarításához kellene. Olyan 15.000 ft-tot szánnék rá.

Kinéztem két típust és kérném a segítségeteket a döntésben:

- zelmer-zvc305sp-odyssey

- Samsung-vcc41e0v3e

Esetleg ha van valamilyen alternatíva értelmes kereteken belül, illetve konkrét tapasztalat a fenti termékekkel kapcsolatban azt is szívesen fogadom.

Köszi előre is!

üdv: mad

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#17012) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Elektromos rizsfőzőt vennék,de nem tudom melyiket érdemes megvenni.
Általában jázmin rizs főzéséhez kéne, de néha sima b is rizottóhoz.
Van valakinek ebben tapasztalata?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#17013) Ear001 válasza Madn!ght (#17011) üzenetére


Ear001
addikt

Nekünk volt egy komolynak tűnő Zelmer takarító gépünk, de kicsit több, mint két éve alatt darabjaira esett.

(#17014) ribarszki


ribarszki
őstag

Használ itt valaki Karcher gőztsiztítót? Sc 1-2-3 vagy 4 szériát?

(#17015) Madn!ght válasza Ear001 (#17013) üzenetére


Madn!ght
addikt

Akkor lehet maradok inkább a Samsungnál. (végül is 2 év gar van arra is)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#17016) cekkk válasza ribarszki (#17014) üzenetére


cekkk
veterán

Nekem sv7 van.

(#17017) DJ. Ru$y válasza Madn!ght (#17015) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Előző melóhelyemen a beszerző 2x vitt vissza ilyen Samsungot, mire harmadszorra lett egy nem gyári hibás, azt már bekapcsoltatta a boltban. :DDD Nem azt mondom, hogy mind ilyen, de ott belenyúltak.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#17018) ribarszki válasza cekkk (#17016) üzenetére


ribarszki
őstag

Tökéletes. A tapasztalatok érdekelnének. Szeretitek? Nem bántátok meg a vásárlást? Gyakran használjátok? Mennyire helyettesíti a vegyszereket a háztartásban? Kiváltható vele a felmosó használata? Szóval nagyon sok minden érdekel.

Köszönöm :)

(#17019) Melack válasza Bacusuz (#17012) üzenetére


Melack
veterán

Mi mall.hu-ról vettünk Ronson rizsfözöt. Tényleg jó

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17020) YAS-dude válasza ribarszki (#17018) üzenetére


YAS-dude
őstag

Naaagyon kényelmes töltögetni bele a vizet meg húzogatni a kábelét. Százszor inkább felmosok.

(#17021) Bacusuz válasza Melack (#17019) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi megnézem

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#17022) cekkk válasza ribarszki (#17018) üzenetére


cekkk
veterán

Mégegyszer nem venném meg :)
Szerintem ez elég sok mindent elmond :)

(#17023) pjen válasza ribarszki (#17018) üzenetére


pjen
félisten

Nekem ugyan Lux van,de mindennapi használatra nehézkes.Asszony szereti,havonta 1x2x végig gőzöli az egész lakást pl.fugákat.Szépen kitisztítja a járólapok fugáit,de a szönyegek is frissek leszne.

(#17024) Melack válasza Bacusuz (#17021) üzenetére


Melack
veterán

Egy h betű kimaradt belőle, bocs. Feleségem imádja, nagyon finom rizst készít, és addig is tud mással foglalkozni. Magyar nyelvű használati útmutatót kérj, mert az szokásukhoz híven kimaradt.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#17025) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdvözlet,

páraelszívóból milyet érdemes venni.

Kürtőset vagy beépített kihúzhatósat?

Szabadba lesz kivezetve, konyhabútor sincs még meg, tehát szabadon eldönthető, lenne, ha tudnám, hogy melyiket érdemesebb választani.

60 cm széles és max ~30k-ig.

IKEA-st néztem még
UTDRAG
LUFTIG

üdv

(#17026) Dave™ válasza werszomjas (#17025) üzenetére


Dave™
nagyúr

Dizájn/praktikum kérdése. A kihúzóshoz kell szekrény, viszont oda lehet is pakolni, meg talán könnyebb beilleszteni a többi konyhabútor közé. Nekünk kicsi a konyhánk, így ez lett. A kürtős drágább, közel ki is jön belőle a szekrény ára. Nézd meg még a Gorenje kihúzhatós elszívóit is, én is az IKEA-nál kezdtem (ami egyébként electrolux ha jól rémlik), de a Gorenje-nek sokkal jobb volt az ár/érték aránya, és teljesen minőségi darab.

(#17027) Gabor901127


Gabor901127
tag

Sziasztok!

Miele Porszívóból érdemes használtat venni, vagy jobb az új mindenképp?
Most épp C2-eset tervezek, bár ki tudja hogy a C1 elég lenne e. Minden esetre nekem melyiket éri meg venni?
Mindnek más a neve és az ára is, bár szerencsére ugyan az a gép mindenhol ugyan annyiba kerül kb :)
Kb ezek a felületek vannak a házban:
Szőnyeg
Parketta
Hajópadló
Csempe

Másik a mosogatógép kérdése.
Miele G690SC -t beszéltem meg az eladóval, viszont az e-mailekre nem nagyon akaródzik válaszolni.
Ez az az emberke akit még itt a fórumon ajánlottatok nekem.
Telefonon több sikerem lehet, vagy valakinek van vele vásárlási tapasztalata is?

Remélem utolsó kérdésem :)
Nagyon nagy az esély, hogy a mosógépem is elromlott, szóval abból is megkeresném a mieles embert, ha már így belemelegedtem a nagy vásárlásba.
Itt is ugyan azok az igényeim mint a mosogatógépné kb.
Legyen jó, ne legyen túl drága, mosson ki, ne menjen tönkre sokáig, gondolom ezt egy használt miele kielégíti.
Vagy ebből már más kategóriát ajánlotok?
Szobatársam szerint, csak menjek be a boltba és vegyem meg kb az első 70ezreset ami az utamba kerül és minden jó lesz...
Mondjuk ez a mosógép azért elég sürgős lenne, mert szeretnék már tiszta ruhában járni anélkül hogy kézzel kéne mosnom :)

Előre is köszönöm mindenkinek a sok segítséget, meg az eddigieket is :)
Gábor

(#17028) ribarszki válasza Gabor901127 (#17027) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha nagy arányban van kemény felület a lakásban, akkor mindenképpen a Complete C2 Parquet széria éri meg. Használtan én nem mernék porszívót venni. Szinte semmit nem tudsz az előéletéről. Hány órát ment? Eredeti porzsákot használtak-e? Mennyire vigyáztak rá? Stb...

(#17029) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Nos, körvonalazódik a kiszemelt porszívó, kérnék egy kis segítséget a döntésben:
- Bosch BGL2B110
- Samsung VCC41
- Samsung vcc43e0v3b

Az első kettő porzsákos, az utolsó műanyag tartályos. Melyiket vegyem ezek közül?
Köszi a segítséget! :R

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#17030) #32577792


#32577792
törölt tag

Héten megjött a SENCOR SVC 8 YL porszívó :)

Egy rossz szavam nem lehet rá, bőven feles erősséggel is tökéletesen tisztítja a szőnyeget is.

(#17031) ribarszki válasza Madn!ght (#17029) üzenetére


ribarszki
őstag

Ezek közül tuti a zsákos Boscht választanám.

ungawa 2000w-os motortól ez el is várható :)

(#17032) #32577792 válasza ribarszki (#17031) üzenetére


#32577792
törölt tag

Nekem az számít, hogy különösebb erőlködés nélkül lehessen takarítani vele, emberi áron legyen megvehető, és az sem gond, ha extra gari van a motorra :)

(#17033) Madn!ght válasza ribarszki (#17031) üzenetére


Madn!ght
addikt

A 600W nem kevés?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#17034) Madn!ght válasza Madn!ght (#17033) üzenetére


Madn!ght
addikt

Közben megnéztem a specifikációkat, jobb a szívóteljesítménye a Boschnak. Végül meg is vettem.

:R

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#17035) ribarszki válasza Madn!ght (#17034) üzenetére


ribarszki
őstag

Majd írd le a tapasztalataidat. Mindenképpen hasznos lesz! És használd egészséggel, sok évig hiba nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#17036) Zeki


Zeki
nagyúr

Kézi (morzsa) porszívóban melyik a jó? A Bosch BKS 4033?

(#17037) McAdam6 válasza Zeki (#17036) üzenetére


McAdam6
tag

Silvercrest (Lidl), Li-akkus.

(#17038) Zeki válasza McAdam6 (#17037) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi, benézek majd akkor!

(#17039) pjen


pjen
félisten

Azért kíváncsi lennék erre a nagy porszívó tesztre,melyben megállapították,hogy a porszívoknagy része szinte csak felkavarja a port.A robot porszívók viszont mind jó minőségűek.Mennyit fizettek a fejlesztők a tesztelőknek(vagy csak tengerparti nyaralás) :((

(#17040) ribarszki válasza pjen (#17039) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez a porszívó teszt így értelmetlen.. Egészen addig amíg nem publikálják a mérések eredményét és a tesztben használt porzsívók típusát. Melyik ment át? Melyik bukott meg? Melyik mennyivel emelte a részecskék számát

Egyébként nem lehetetlen amit írnak, csak jó lenne ha nyilvánosságra hoznák a részleteket. Ugyanis magam is ezt szajkózom hónapok óta, hogy az egy dolog milyen tisztaságú levegő jön ki a Hepa szűrőnél, de közben a tömítetlenség révén mennyi szűretlen levegőt enged vissza a légtérbe? De ugye ez már senkit nem érdekel...

Akkor mégegyszer belinkelema videót arról, hogy mi a különbség a tömített és tömítetlen porszívó között. Külön érdekes a videó végén a kb 60k-s samsung..

Egyébként, igen az összes Miele tömített... ;]

(#17041) pjen válasza ribarszki (#17040) üzenetére


pjen
félisten

A baj az,hogy ezt a videót is készíthették pont olyan körülmények közt mint az említett tesztet.Kinek mire van pénze.Lásd német autó klub gumi tesztek.

(#17042) canniball válasza pjen (#17039) üzenetére


canniball
nagyúr

A végeredményben ha úgy nézzük van némi ráció. Ugyan csak rápillantottam a hírhez tartozó képre, de ez alapján azok nem robotporszívók voltak (még ha annak is hívják őket a köznyelvben) hanem automata elektromos seprűk. Mivel a teljesítményük közel sincs egy porszívóhoz, ráadásul csak a földhöz közel "keverik a port" nyilván a levegő is tisztább marad utánuk.
Az pedig egy másik kérdés, hogy milyen hatékonysággal takarítanak...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17043) pjen válasza canniball (#17042) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen csak azt akartam hangsúlyozni,hány oldalról lehet elkészíteni egy tesztet,és mennyire lehet előnyösen beállítani a megrendelő által forgalmazott készüléket.Ez most semmilyen gyártó készüléke csak az elv.Tipikusan az osztogatnak vagy fosztogatnak történet.

(#17044) at11 válasza ribarszki (#17040) üzenetére


at11
tag

Azt nem értem, hogy a por hogy szökhet a porszívóból a motor előtt, hiszen ott kisebb a nyomás, tehát csak befelé mehet a levegő a tömítetlenségeknél! Rosszul látom?

(#17045) ribarszki válasza pjen (#17041) üzenetére


ribarszki
őstag

Nagy trükk nem lehet a videóban. Az electrolux cyclon rendszerű, ott látod is a benne gomolygó füstöt, mégsem ereszti sehol. A samsunghoz pedig elég hozzáérni és megmozgatni a részeit, hogy lásd ez bizony süsüként fog viselkedni. Egyébként arra célzol, hogy a Miele és az Electrolux lefizette a tesztet, hogy őket hozzák ki győztesnek? A kézenfekvőbb válasz, hogy a samsung ekkora szarokat gyárt. (de legalább zenél ha bekapcsolod) Amit tapasztalatból meg is erősítek.

at11 Ha jól megnézed, a philips a motor után füstöl, vagyis a bekapcsoló gomboknál jön ki, de az kb a motor után/fölött van. Mivel a hatalmas erővel nyomja a levegőt (füstöt) hátra, a hatalmas légtömeg utat keres magának. Ha le van tömítve akkor csak a szűrőn át mehet. Viszont ha nincsen, akkor megkeresi az útját, ott ahol nincsen szívóerő. Vagyis pl a bekapcsoló gombnál. A samsung is hátulról kezd el füstölni, csak úgy tűnik mintha a tartályból is jönne.

[ Szerkesztve ]

(#17046) at11 válasza canniball (#17042) üzenetére


at11
tag

Nem a robotdoki biztosította a készülékeket? mintha azt olvastam volna benne.

(#17047) at11 válasza ribarszki (#17045) üzenetére


at11
tag

Nem, arra célzok, hogy nem értem, a motor előtt, ahol befelé megy a levegő, hogy jöhet ki a por.. A légköri nyomásnak befelé kéne tolnia magát, és a port is.

(#17048) canniball válasza at11 (#17046) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom, nem mélyültem el a tesztben.

pjen!
Na igen, mindent meg lehet magyarázni...meg annak az ellenkezőjét is...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#17049) ribarszki válasza at11 (#17047) üzenetére


ribarszki
őstag

feljebb válaszoltam. De összefoglalva, ahol szívóhatás van, ott nem fog kijönni semmi por. Nyilván, tök egyszerű fizika. De a motor után hatalmas nyomás, s a levegő elindul megkeresni a mag útját, hogy kitaláljon. S ha nincs letömítve akkor a legváratlanabb helyeken (kerekek, gombok, fogó, stb..) találja meg az utat. Vagyis a porszívó vázán/testén belül vándorol különféle helyekre, hiszen a motor komoly erővel dolgozik hátrafelé is.

(#17050) pjen válasza ribarszki (#17045) üzenetére


pjen
félisten

Hát pont ez az.Nem céloztam csak a jelenségre,és nem is a Te videód volt a téma.Úgy érzem pici paranóia bujkál Benned.Nem is tudjuk mely készülékeket tesztelték.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.