Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62151) arcsin válasza mokus1 (#62150) üzenetére


arcsin
senior tag

A legtöbbét lehet. A kiszemelt típus használati utasításában benne van tuti.

(#62152) BB9000 válasza mokus1 (#62150) üzenetére


BB9000
senior tag

Az Electrolux szárítóknál lehetőség van az ajtó nyitásirányának megváltoztatására. Példa: Electrolux EW8H457W termékoldal, Összes műszaki információ lenyitása után válik láthatóvá. Jellemzők: Ajtónyitás: baloldali és megfordítható.
Néhány más típust is megnéztem az Electrolux-tól. Ott is ugyanezt írják.
Azt tudni kell, hogy nem olyan egyszerű a fordítás, mint a hűtőknél. Itt egy video: YT link
Nem minden gyártó teszi lehetővé a fordítást és típustól is függhet. Vásárlás előtt alaposan tájékozodni kell a neten. Termékoldal, és/vagy használati utasítás. Ne a bolti eladótól kérdezd, mert ő is csak tájékozódás után tudná biztosan megmondani, mivel ez nem mindennap felmerülő kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#62153) Vaze válasza BB9000 (#62148) üzenetére


Vaze
őstag

Koszonom szepen,ranezek :R
Laca1212 koszonom :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#62154) eastsider válasza BB9000 (#62152) üzenetére


eastsider
nagyúr

amugy kb 15 perc melo volt nekem az elux szariton. igaz nem ilyen premium szeriason :)

(#62155) balazs1956 válasza balazs1956 (#62130) üzenetére


balazs1956
senior tag

(#62156) BB9000 válasza eastsider (#62154) üzenetére


BB9000
senior tag

Akinek jó gyakorlati érzéke van, annak könnyű. :) Akinek nem annyira jó, az meg egy-két videót megnéz a yotube-on mielőtt nekikezd. Nekem pl. a csaptelep kerámiabetét cserénél nagyon jól jöttek a YT videók.

(#62157) BB9000 válasza balazs1956 (#62155) üzenetére


BB9000
senior tag

"vezetékes, porzsák nélküli, álló " Nem lesz túl sok a jóból? :D
Itt válassz egy szimpatikusat: ÁK link

[ Szerkesztve ]

(#62158) balazs1956 válasza BB9000 (#62157) üzenetére


balazs1956
senior tag

Tudom, hogy ezért kiközösítés jár, de tényleg csak a partvis helyett használom.
Az akkus, amit megvennék, az horror áron van, meg egyszerűen nincsen olyan ideális hely ahová fel tudnám szerelni.
Ez meg világít maga előtt (amíg ki nem égett az izzója), és tényleg brutális erővel, szinte felszedi a követ. Az Árukeresőt oda-vissza átolvastam, de egyik sem volt túl szimpi, ezért gondoltam hátha az itteni szakik között van valakinek titkos favoritja.
A Sencort évek óta használom, és az izzón kívül nincsen gyenge pontja (persze csak az én primitív szempontjaim szerint)
Ha mégis van valakinek pozitív tapasztalata, szívesen fogadom

(#62159) BB9000 válasza balazs1956 (#62158) üzenetére


BB9000
senior tag

Nekem Karcher K55 van seprű helyett. Az egyáltalán nem porszívó, tényleg csak a darabos hulladékok felseprésére való. Állatszőrt nálunk nem látott, de azt a szőnyegből amúgy is csak a marketinganyagok szerint lenne képes kiszedni. Cserébe elég olcsó (15K körül) .
Megvan már kb 6-8 éve, és jól bírja. Az akkuját kellett kétszer felújíttatni. (5K körül volt / alkalom)
A Sencor-ban egy izzócsere nem lehet olyan rettentő nehéz. Ha csak az a baja, akkor javítsd/javíttasd meg.

[ Szerkesztve ]

(#62160) balazs1956 válasza BB9000 (#62159) üzenetére


balazs1956
senior tag

Persze, az izzó nélkül is működik, csak praktikus volt.
Megpróbáltam szétszedni, de elakadtam a felénél...
Valami örökre összepattintott rész van benne, azt meg nem akartam széttörni.
A szervizzel futok még egy kört, ha békésebbek lesznek a körülmények.

(#62161) eastsider válasza BB9000 (#62156) üzenetére


eastsider
nagyúr

amikor a kludiban csereltem, nekem is :)

amugy jo volt a szaritohoz a manual, kb ikea szintu, mar 2x is atszereltem

(#62162) ph_5.5 válasza farkas-j (#62146) üzenetére


ph_5.5
aktív tag

Már nem szerettem volna velük foglalkozni- márkát váltottam. Drágább, de legalább szerethető :)

(#62163) Aaron14


Aaron14
őstag

Van a munkahelyemen egy LG mosó- és szárítógép. Egy ideje nem szárít rendesen, nyirkosak maradnak a törölközők, amiket berakunk. A gép 3 és fél éves, szerintem soha nem volt tisztítva és egyebek. Elképzelhető, ha kitisztítjuk a szűrőjét, akkor rendbejön a probléma?

Csak találgatok, sosem volt még szárítógépem.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#62164) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat!
Vezetékesre gondoltam.
Ez tényleg jó sokba kerül.
Én azt gondoltam,60-70 ezer Forintból meg lehet úszni.

(#62165) koxx válasza Kezdő vagyok (#62164) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Miert akarsz pzs nelkulit? Miele C1/C2 kijon ennyibol.

(#62166) Kezdő vagyok válasza koxx (#62165) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Azért,hogy ne kelljen állandóan másik porzsákot venni,hanem csak kimosni.

(#62167) #40553216 válasza Kezdő vagyok (#62166) üzenetére


#40553216
törölt tag

Barlangba nem akarsz visszaköltözni? Annak jó vastag a fala, nyáron hűvös, télen „meleg”. Miről beszélsz, ember? 30 éve nincs mosható porzsákos porszívó! 3-4-5 havonta egyszer kiveszed a megtelt porzsákot, beraksz egy újat, az egész folyamat fél perc, a költsége Mielénél 2-300 Ft/hónap.

(#62168) Elemental válasza #40553216 (#62167) üzenetére


Elemental
addikt

Szerintem nem a porzsákot akarja kimosni, hanem a tartályt.

(#62169) koxx válasza Kezdő vagyok (#62166) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt olvasd el [link]

(#62170) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok, vezetéknélküli porszívót keresek, 40-60 ezer környékén.

Ezeket talátam:
Xiaomi Dreame V9p (40/55e - használt/új)
Xiaomi Jimmy JV51 (50e)
Xiaomi Trouver Power 11 (50e)

Szőnyeg nincs, leginkább a gyerek étkezésének nyomai eltüntetésére használnánk. Nem tudom a fenti típusok - keménypadlóra való - feje mennyire birkózik meg az adott esetben nedves ételmaradványokkal, nem kellene-e inkább kombinált/szőnyegre való szilikonos fej.
Van esetleg tapasztalaltotok a fenti típusokkal vagy inkább valami mást ajánlanátok?

Ami funkció jöhetne még az a padlóvilágító LED, de ebben az árkategóriában nem nagyon találtam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#62171) pjen válasza KilgoreTrout (#62170) üzenetére


pjen
félisten

Én a Hooverek között is szétnéznék.

(#62172) KilgoreTrout válasza pjen (#62171) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Hooverek közül melyik az ajánlott?

Csak pár tesztet láttam, de ott az olcsóbbak jóval kisebb szívóerővel rendelkeztek, mint a kínai porszívók.

(#62173) pjen válasza KilgoreTrout (#62172) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy Fd 22 RP a forgó keféjével felszed mindent.Kinaim még nem volt.

(#62174) RetepNyaraB válasza KilgoreTrout (#62172) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A kínai gyártó által trükkösen feltüntetett szívóerőre én nem adnék. Általában (99%) semmi köze a valósághoz. Ha mégis, az látszik az árán. Ez bármilyen termék specifikációjára érvényes, ami dzsunka fejlesztés.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#62175) seger


seger
addikt

Bosch szárítógép. Végzett a szárítással, és ez a kis jel és a 3 vonal villog. Közben villog vele együtt a bekapcs gomb.
Tudja valaki ez a jel mit jelent?

(#62176) Met válasza seger (#62175) üzenetére


Met
nagyúr

Mit ír a papírja?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62177) seger válasza Met (#62176) üzenetére


seger
addikt

Ha lenne papírja, akkor nem kérdeztem volna. A képet párom csinálta, én meg melóba.

(#62178) #40553216 válasza Elemental (#62168) üzenetére


#40553216
törölt tag

Igaz. :DDD

(#62179) (ex)Cat válasza seger (#62175) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

[32. oldal] "Tisztítsa meg a boholyszűrőt, és nyomja meg a Start gombot "

(#62180) arcsin válasza seger (#62177) üzenetére


arcsin
senior tag

Mikor ha nem máskor, de nekünk is van egy közös dropbox mappánk párommal ahova MINDEN kis/nagygépünk használati utasítását letöltjük. Ha keresni kell valamit
akkor is jobb mint egy 80 oldalas kis füzetet átnyálazni. :)

(#62181) mm779


mm779
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni porszívó választásban.

Szempontok:
- 28 m2-es lakást minél gyorsabban ki lehessen vele takarítani (nem szeretek takarítani)
- Lehessen vele padlót is (csempe + parketta), illetve a szekrény tetejét / belsejét is tisztítani anélkül, hogy karcolná a felületet
- Legyen alapos, szívjon fel minél több port
- Lehetőleg ne legyen drágább 30e Ft-nál (de ha van valami best-buy, akkor ki tudom tolni a keretet 50 ezerre)
- Előny, ha víztartályos, mert max. havonta egyszer fogom használni (de persze lehet porzsákos is, ha az hatékonyabb)

Tudnátok ajánlani a fenti szempontoknak megfelelő porszívót?

(#62182) Met válasza arcsin (#62180) üzenetére


Met
nagyúr

Én meg azt találtam ki hogy beírom google naptárba a garancia lejártára egy eseményt.
Így nem kell papírokat keresgélni hogy meddig garis, ha meg már lejárt akkor ki lehet dobni a számlát.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#62183) koxx válasza mm779 (#62181) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Víztartályos az miért jó?

Szerintem a sokszor ajánlott Miele C1-gyel nem lősz mellé [link] eddig akinek ajánlottuk és megvette nem panaszkodott.

(#62184) arcsin válasza Met (#62182) üzenetére


arcsin
senior tag

Mi google sheetet vezetünk a garikkal. Elso- másodlagossal. Persze a garijegy, számla bebugyizva lefüzve a szekrényben van, de ahol csak letölthetö azt is lementem.
Ha baj van én tudom hova nyúljak :DDD
Számlát érdemes megtartani pld, ha betörnek, akkor a biztosítónál nagyon meggyosrítja a kifizetést ha van számlád.

[ Szerkesztve ]

(#62185) Peterhappy válasza koxx (#62183) üzenetére


Peterhappy
őstag

Látom mindenki porszívóban utazik, így engedelmetekkel én is belekérdezek. :B

Én épp ma szemeztem a Philips EZEN modelljével. Extra kuponnal ~51K, 2*4 anti-allergy porzsákkal 56K lenne.

Veri a Miele C1 alapmodellje?

Az egész család allergiás, a Feleségem eléggé asztmás is, plusz van egy kutyusunk, bizonyos mennyiségű szőrfelesleggel megáldva.
Ahogy néztem, a Miele allergy, esetleg kutyaszőr kiegészítővel már bőven duplázná az árat.

Laminált padlóra, járólapra keresek megoldást, szőnyegünk nincs (egy 1*1 méteres gyerekszőnyeget leszámítva). Ár/érték arányban keresem a legjobb megoldást, ezért hajlanék a Philips felé - és mert úgy gondolom, fenntarthatóság terén (garancián túli ügyintézés) talán gazdaságosabb is hosszú távon, olcsóbb talán szervizeltetni, mint egy Miele-t vagy Dyson-t.

Szívem szerint vezeték nélküli álló porszívót vennék, de abból ami igazán jó, és nyugodt szívvel megvenném hosszabb távra, az már sajnos bőven a lélektani határon túl van.

Bónuszkérdés: Érdemes lehet megvárni a Glamour napokat? Szokott akkortájt értelmes akció lenni? Nem igazán vagyok ezzel képben :B

[ Szerkesztve ]

(#62186) KilgoreTrout válasza RetepNyaraB (#62174) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nem a specifikációkat nézem, hanem a különböző tesztelőket (pl. vacuumwars). Az előbbi kb. Stiftung Warentest szintű protokollt dolgozott ki különböző porszívók tesztelésére, szóval szerencsére lehet találni viszonylag sok független tesztet, bár a kínai dömpinggel nehéz tartani az iramot. Amúgy pont porszívásban eléggé ott vannak a kínai cégek (pl. robotporszívóknál a Roombán kívül nem nagyon akad nyugati vetélytársuk).

(#62187) Dluinet válasza Peterhappy (#62185) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"Azért hajlanék a Philips felé - és mert úgy gondolom, fenntarthatóság terén (garancián túli ügyintézés) talán gazdaságosabb is hosszú távon, olcsóbb talán szervizeltetni, mint egy Miele-t vagy Dyson-t."

Pont fordított a helyzet.
Miele olcsón szervizelhető.
Dyson garancia ügyintézésé pedig fényévekre van Philips-től.


De én elfogult vagyok, Philips-től max neon fénycsövet vennék.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#62188) RetepNyaraB válasza Peterhappy (#62185) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az exnejemnek van valami pollenszűrős, kutyaszőrös Filipsze, sajnos fogalmam sincs a pontos típusáról (megkérdezhetem, bár évekkel ezelőtt vette). FC9197 a neve.
Az egy nagyon jó porszívó, de olcsó nem volt.
Egyébiránt az új gépek többsége anti-allergén porzsákos, hepafilteres, mondjuk 30k Ft felett (vagy tévedek?).

Csak a saját kis bézik Boschommal tudok jönni (G30..?), teljesen rendben van minőségileg. Kis pénzé!

KilgoreTrout@
:R
mondjuk pont egy régebbi Roombát használunk, 600-as sorozat eleje, fejből nincs meg és azért nem egy kvantumszámítógép :N Kicsi teljesítmény, nagyon hamar koszolódik (folyamatosan takarítani kell, saját érdekedben), butácska is szegény és hajlamos elakadni. Tehát annyit kell pakolni mielőtt elereszted, mintha porszívóznál magad.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#62189) peppe79 válasza Peterhappy (#62185) üzenetére


peppe79
senior tag

"Szívem szerint vezeték nélküli álló porszívót vennék, de abból ami igazán jó, és nyugodt szívvel megvenném hosszabb távra, az már sajnos bőven a lélektani határon túl van."

Pedig, ha laminált lapra, hidegburkolatra lenne, arra untig elég egy olcsó Xiaomi állóporszívó is.

(#62190) Peterhappy válasza Dluinet (#62187) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ezt nem gondoltam volna, köszönöm.
Volt mostanság egy garanciális ügyintézésem a Philips-szel, akkor minden képzeletemet felülmúlták. De ez persze nem jelent semmit.

@RetepNyaraB: Köszönöm, ez is egy hasznos vélemény.

Átnyálazom akkor a gyártói oldalakat és megpróbálom összevetni a versenyzőket.

@peppe79: Köszönöm a válaszodat! Szemeztem velük, csak pár napja ugye téma volt itt a készülék műanyagának karcolódása stb. és kicsit beijedtem tőle.
De gondolkodom ebben az irányban is - épp a Dreame vonalon - mert egyébiránt szerintem tíz percnél tovább nem szoktunk porszívózni, arra épp tökéletes lenne talán az is.

[ Szerkesztve ]

(#62191) seger válasza (ex)Cat (#62179) üzenetére


seger
addikt

Köszi! Ezer hála, melóba nem tudok nekiállni keresgélni. Asszony meg 4 gyerekkel otthon. Legkisebb 1 hónapos.

[ Szerkesztve ]

(#62192) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok! Tudtok ajánlani indukciós főzőlapot? Két főzőzónás lenne nekem a praktikus. Árukeresőn is néztem ott a négy főzőzónás Electroluxot írja a legjobbnak, de kétzónásaknál nem találtam sorrendet. Olvasva a véleményeket, hááát eléggé vegyes. Jót-rosszat is írnak mindegyikre. Egy fórumkolléga korábban a Whirpoolt írta a legjobbnak. Electrolux, Whirpool, Gorenje? Bosch már azért elég drága. Olvasom, hogy nagyon sok extra tulajdonságuk van. Számomra az üzembiztonság és a tartósság lenne a legfontosabb.

(#62193) peppe79 válasza Peterhappy (#62190) üzenetére


peppe79
senior tag

Nekünk egy olcsó Xiaomi handheld 1C van. Kocsibelső takarítására, szőnyegre alkalmatlan, viszont kemény felületen a motoros plüssfej szépen teszi a dolgát. A műanyag elemeken repedést még nem fedeztem fel, és karcolást sem. Utóbbi, eleve csak akkor keletkezne, ha valami éles felületen végigtolná az ember. Az eloxált alu csövön van csak egy pár kisebb karcolás, ami a szekrények alatti porszívózáskor keletkezett (lábakon álló bútoraink vannak).

(#62194) seger válasza (ex)Cat (#62179) üzenetére


seger
addikt

Azt viszont minden szárítás után kitakarítja.

(#62195) Peterhappy válasza peppe79 (#62193) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm szépen a véleményed, megbeszélem az első számú felhasználóval, én hajlok a Xiaomi állóporszívók felé :K A szűrés hatékonyságoknak utánajárok, illetve a nagy kérdés, mit és mennyi ideig lehet itthon garanciálisan szervizeltetni.

Még egyszer köszönöm!

(#62196) #40553216 válasza Peterhappy (#62195) üzenetére


#40553216
törölt tag

Hali! Ha allergiások vagytok a házipor atkára, akkor a teszteket nézzétek, ne azt, melyik gyártó milyen csodákat ír a gépéről!

(#62197) arcsin válasza peppe79 (#62193) üzenetére


arcsin
senior tag

Az 1c-hez ha jól tudom adnak matrac fejet. Kocsiba ülésekhez azt érdemes használni szerintem. Az f8s-hez adnak szőnyeg fejet, direkt, ami ugyan olyan mint a matracfej, csak nagyobb. A sima plüssös fej az sima padlóhoz való.

[ Szerkesztve ]

(#62198) Peterhappy válasza #40553216 (#62196) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia! Köszönöm a tanácsot, teljesen igazad van!
Ezért ragaszkodnék a HEPA-szűrőhöz, de még az sem elégséges kritérium, ahogy nézem. Szűrő és szűrő között is van különbség, 12-13 a minimum, amit javasolnak allergiára-asztmára.

(#62199) #40553216 válasza Peterhappy (#62198) üzenetére


#40553216
törölt tag

A 12 már nem számít HEPA-nak, csak a 13 és feljebb. Ezen kívül fontos, hogy a gép tömített (sealed) legyen, mert a leírás szerint hiába szűr nagyon jól a porzsák és hiába van HEPA-szűrő, ha a gép nyílásain szívás közben orrba-szájba dől a por, vagy simán elmegy a HEPA-szűrő kerete mellett. Én mindenképp a Mielét ajánlom, mert az tömített, ott megy ki a por, ahol kell. Elsőre akár HEPA-szűrő nélkül. Kipróbáljátok és ha éreztek változást, megszűnik az allergiás reakció, akkor nem kell plusz HEPA, ha csak csökken vagy éppen egyáltalán nem, akkor utólag még mindig vehettek hozzá. Nem olcsó a gyári HEPA, de ne spóroljatok utángyártott cuccokkal! Bár valójában azt is kipróbálhatjátok, ha az is jó, akkor nem kell gyári. Porzsákot viszont mindenképp a gyárit használjátok!

(#62200) Peterhappy válasza #40553216 (#62199) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm a pontosítást és a tanácsot is!

Zsákos gépből van most elképzelés, kettő is, csak most épp mindenmentes (zsák és madzag) álló porszívóra lőnénk. Feleségem azt preferálná és mivel alapvetően Ő használja/használná, igyekszem azt előnyben részeíteni.
Tudom, hogy az álló meg Dyson-nal kezdődik, de egy olyan gépbe így, hogy nem tudom, lesz-e májusban állásom, nem mernék beleugrani... :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.