Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) #40553216 válasza peppe79 (#31996) üzenetére


#40553216
törölt tag

„bár ha azt vesszük, hogy sokan még mindig hisznek a mikulásban is”
Ezzel az érvvel csak az a baj, hogy akik még mindig hisznek, azok az egymás után következő generációkba éppen beleszületett gyerekek, akiknek a már nem hívő felnőttek adagolják a Mikulást, és majd felnőve már tudni fogják, hogy nincs, de a saját gyerekeiknek ugyanúgy fenntartják ezt a senkinek sem ártó hagyományt.

(#32002) xXxian válasza blattida (#31999) üzenetére


xXxian
senior tag

Neked, s mindenkinek aki hozzászólt: a fogyasztás pontosan mérhető, akár vízről, akár áramról beszélünk - ezzel nem lehet vitatkozni.

Ezekből azonban pont az nem derül ki, amiből a "vita" indult, ti. hogy mennyi mosószermaradvány marad a ruhában. Ezt valóban lehetne mérni laboratóriumban, kvantitatív analízissel. PH (mint vegyipari technikus mondom) nem mérvadó. Az a kémhatást mutatja meg, nem a mosószermaradványt mondjuk mg/akármiben.

Szóval az, hogy a több vizet fogyasztó gép jobban eltávolítja a mosószermaradványokat továbbra is SEJTÉS, nem pedig TÉNY, még akkor is, ha valószínűleg igaz. Tény akkor lesz, ha ezt mérések is alátámasztják.

Ezekhez azonban pontosan ugyanazt a ruhakészletet kellene kimosni a most kapható gépekben ugyanannak a mosószernak azonos mennyiségeivel, ugyanolyan (már ha van azonos, vagy nagyon hasonló program minden gépen) programmal.

Én személy szerint el tudom képzelni, hogy egy kevesebb viztet használó gép azonos minőségben, vagy jobban öblít, mint egy több vizet fogyasztó, ha megfelelő szoftvere van ehhez. Úgy értem nem spórol az IDŐvel, sokszor, oda-vissza pörgeti a dobot. Természetesen magamhoz is kritikus vagyok, mert azt mondom ez is csak egy hipotézis. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#32003) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Gyümölcscentrifuga témában otthon van valaki? Babánknak a hozzátáplálását kezdenénk el, és arra gondoltunk jól jönne karira egy centrifuga :) Tudtok jót ajánlani? Amit hatékony, jól kifacsarja a cuccokat, kis helyet foglal, és nem hangos!

(#32004) Safranek válasza Gabesz87 (#32003) üzenetére


Safranek
aktív tag

Esetleg nézd meg a slow juicer-eket is. ;)

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#32005) Gabesz87 válasza Safranek (#32004) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem hallottam még róla. Ez a gyümölcsprés akar lenni? Azt látom, hogy drágák :)

(#32006) Safranek válasza Gabesz87 (#32005) üzenetére


Safranek
aktív tag

Lehet drágább , de hosszabb távon én inkább ezt választanám.
Van gyümölcscentrifugánk , nem sokat volt még használva. :(
Rá kell szánni az időt. kb 15 perc volt egy pohár (3dl) almalé készitése. 5db közepes almából. :U

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#32007) tboy93 válasza Safranek (#32006) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az komoly, mire megvan a család reggeli itókája végeztek a reggelivel :D Vagy egy órával korábban neki kell állni :P

(#32008) Gabesz87 válasza Safranek (#32006) üzenetére


Gabesz87
addikt

És nektek van ilyen slow juicer? Ha igen, milyen? Ami még elfogadható árban van, egy Klarsteint találtam, 31-35e körül. Robotgépünk van ilyen márkájú, de nem annyira szeretjük. A dolgát jól teszi, jól dolgozik, de hangos, és nagy. Megpróbálok majd utánanézni, hogy ez milyen lehet.

(#32009) BB9000 válasza xXxian (#32002) üzenetére


BB9000
senior tag

Hipotézis helyett nyugodt szívvel hagyatkozom az érzékszerveimre. A mosás eredményét úgy mérem le, hogy megnézem, megszagolom, megtapintom a ruhákat, közvetlen amikor kiveszem a gépből és akkor is, amikor már megszáradtak. Két mosógépet tudok összehasonlítani: Fagor Elegance és Bosch WAQ 28461 BY A+++ -10% pontos vízfogyasztás adatokat nem tudok, de a Bosch kb 10 évvel újabb, emiatt gondolom, hogy sokkal takarékosabb is. Az energiabesorolás értéke is ezt támasztja alá.
Tapasztalataim:
1. A mosószermaradványok mennyisége a Bosch-sal mosott ruhákban jóval kisebb. Tapintásra a vizes ruha megérintése után a kezem nem lesz annyira csúszós. A ruhák kevésbé mosószer illatúak.
2. A mosás hatékonysága is jobb a Bosch-nak. A foltok jobban kijönnek. Vizuális észlelés.
3. A Fagor viszont gyorsabb és sokkal jobban kíméli a ruhákat. Ez azért van, mert annak a dobja kisebb, a mosóprogramok rövidebbek emiatt kevesebbet zuhannak a ruhák, kevésbé kopnak meg mosás közben.

Konklúziók:
1. A vízfogyasztástól függetlenül a modernebb gépemmel mosott ruhákban kevesebb mosószermaradvány van.
2. A vízfogyasztáson és a mosószermaradványokon túl egyéb fontos szempontok is vannak. : ruhakoptatás, foltok kihozása, gyorsaság és még egyéb szempontok is.

(#32010) xXxian válasza BB9000 (#32009) üzenetére


xXxian
senior tag

Szia,

Szíved joga úgy dönteni, hogy ez a tapizós vizsgálat neked megfelel (van, aki hasonló módszerrel dönti el mikor esedékes az autóban az olajcsere!!!), számodra ez egyenértékű egy számokon és ténnyeken alapuló egzakt méréssel. Persze, ha neked egy miniatűr HP kromatográf van az ujjbegyedbe építve, akkor nem szóltam. :)

Viccet félretéve: számomra amit írsz, az csak egy vélemény, amit igazán nem is tudok követni, mivel először azt írod, hogy "A mosószermaradványok mennyisége a Bosch-sal mosott ruhákban jóval kisebb", majd a kunklúzióknál azt, hogy "A vízfogyasztástól függetlenül a modernebb gépemmel mosott ruhákban kevesebb mosószermaradvány van." úgy, hogy azt mondod a Fagor az újabb...

Amennyiben belekeveredtél, s azt akartad írni a Fagor öblít vacakabbul, az akkor is csak egyetlen gyártó egyetlen típusa, nem reprezentálja az összes modern, kis fogyasztású mosógépet.

Ezért indítottam ezt a vitát, mert nem szeretném, ha a kérdezőkkel tényként közölnénk olyan információt, amit perpillanat semmi sem támaszt alá a sejtéseken meg a tapogatáson, szaglászáson kívül.

Egyébként az, hogy más szempontos is vannak, nyilvánvaló, de most az öblítlés hatékonyságától indult a "vita".

Edit:

Ezt a vitát a magam részéről nem is kívánom folytatni, döntse el mindenki, hogy miben kíván hinni. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#32011) BB9000 válasza xXxian (#32010) üzenetére


BB9000
senior tag

. . .a Bosch kb 10 évvel újabb. . . Ezt írtam. korábban is. Félreolvastad.

Nem tudtad követni, mert nem akarod megérteni.
Igen, ez egy vélemény, mint ahogy amit te leírsz ide az is.

[ Szerkesztve ]

(#32012) xXxian válasza BB9000 (#32011) üzenetére


xXxian
senior tag

Jogos, bocsi!

Tehát feleslegesen vitatkoztam valakivel, aki az én hipotézisemet (újabb, kis fogyasztású gép is lehet hatékonyabb) próbálta igazolni. :)

Akkor már csak a módszerekben nem étünk egyet. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#32013) Safranek válasza Gabesz87 (#32008) üzenetére


Safranek
aktív tag

Nincs. Gyümölcscentri van , philips .
Kicsit járd körbe , megéri. ;) Én kicsit későn kapcsoltam. :O

[ Szerkesztve ]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#32014) ribarszki válasza Safranek (#32013) üzenetére


ribarszki
őstag

Mibn jobb a Slowjuicer? Nekünk egy Bosch gyümölcscentrifuga van itthon, múltkor 4kg almából csináltam almalevet, kb 5perc alatt. Kicsi almák voltak, nem hámoztam, csak megmostam és egészben, magostul ment bele a gépbe.

Több levet ad a slowjuicer? Alaposabb? Tényleg slow ha 5db alma 15 percig tartott.

Kíváncsi vagyok, hogy mi a különbség.

(#32015) ribarszki válasza albiosz (#31983) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha kell kupon,adok. Úgy már csak 1dollár. :C

(#32016) BigBear válasza Gabesz87 (#32003) üzenetére


BigBear
senior tag

Csak kíváncsiságból:
baba hozzátápláláshoz miért akarjátok teljesen kifacsarni a gyümölcsöket (esetleg zöldségeket)? Azaz miért gyümölcsprés?
Sima turmix és kész. Gyönyörűen össze lehet turmixolni mindent, így az összes tápanyag benne marad.

(#32017) Safranek válasza ribarszki (#32014) üzenetére


Safranek
aktív tag

Kicsi a betöltő nyilás , nekem ezért tartott relative sokáig. Illetve még nincs kellő rutin.
Slow juicer vs. gyümicentri
Nincs saját tapasztalom lassú prés kapcsán. :N
Amúgy a kifacsart almalé nagyon jó volt.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#32019) tboy93 válasza salieri. (#32018) üzenetére


tboy93
nagyúr

Pont ma jött meg nekem is :K

(#32020) blattida válasza Safranek (#32006) üzenetére


blattida
nagyúr

Nekünk van egy ariette centrica présünk (slow juicer), azzal kb öt perc megtölteni a literes kannáját almalével. A tiétek nagyon lassú valamiért...
A centrifuga leve rostosabb, de valamivel alacsonyabb a hasznos tápanyag és vitamin tartalma, mint a présé és a zöldségekhez, főleg a levelesekhez, a prés jobb, hatékonyabb.Hozzátáplálás szempontjából is inkább a prés, az alacsonyabb és jóval finomabb rost (szemcse) tartalom miatt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32021) peppe79 válasza xXxian (#32002) üzenetére


peppe79
senior tag

PH (mint vegyipari technikus mondom) nem mérvadó. Az a kémhatást mutatja meg, nem a mosószermaradványt mondjuk mg/akármiben.

Ezzel azt akarod mondani, hogy a lúgos kémhatású mosószer esetében semmilyen objektív következtetést nem lehet levonni, ha megvizsgáljuk a csapvizet, majd pedig a mosógép öblítővizének kémhatását?

[ Szerkesztve ]

(#32022) peppe79 válasza BB9000 (#32009) üzenetére


peppe79
senior tag

"pontos vízfogyasztás adatokat nem tudok, de a Bosch kb 10 évvel újabb, emiatt gondolom, hogy sokkal takarékosabb is."

Kérdés, hogy hogyan használod: normál vagy eco módban? Mert a Siemens/Bosch gépek alap esetben nem takarékoskodnak a vízzel. A Te Bosch gépednél például:

8kg pamut 20-60°C-ig - 73 liter
8kg pamut 90°C - 85 liter
4kg easy-care 40°C - 56 liter
3,5kg mix 40°C - 48 liter

Az én Siemens gépem közel ugyanennyit fogyaszt.

(#32023) #94529552 válasza blattida (#31999) üzenetére


#94529552
törölt tag

Bizonyításnak nincs itt semmi, max 1-2 típust, ha ismer valaki, amik a tulajdonában vannak, vagy voltak, szóval ezt a szálat lezárhatjuk. Aztán a már nem kapható típusokkal szerzett ismeret már semmit nem számít. Tudod te, ez nem empirikus(maradjunk inkább a magyar kifejezéseknél) módszer, csak hit amiről beszélsz már megint, de kár ismételgetni magadat újra és újra, mert józan ésszel ennek nincs értelme.
Mosószermaradványokról volt itt szó az elejétől, amit írsz, mint xXxian is mondta, te nem arról írtál.
Ha még ragoznád a témát, és bizonyítani akarsz valamit, akkor jöhet a táblázatod:
-mennyi és milyen mosószerrel történt a tesztelés,
-melyik típusú (most is kapható) mosógéppel,
-mennyi ruhához, és milyen a szennyezettségi szintje
-mennyi a mosószermaradvány, és
-milyen keménységű vízzel.....stb., stb. szóval nem olyan egyszerű téma ez. :N

(#32024) xXxian válasza peppe79 (#32021) üzenetére


xXxian
senior tag

Azt akartam csak mondani, hogy többféle mosószer létezik, és a pH a használt mosószer összetételétől nagyban függ.

Azonos mosószer (azonos mennyiségben + azonos ruha + azonos program) esetén természetesen lehet következtetni a végső pH értékből a hatékonyságra.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#32025) peppe79 válasza xXxian (#32024) üzenetére


peppe79
senior tag

Az tiszta sor, és nem is vitatéma, hogy ha a két különböző módszert szeretnénk tényszerű számadatokkal összevetni, akkor annak azonos feltételek mellett van csak értelme. Ez amúgy kivitelezhető, de: mivel egy teljesen hétköznapi, rutinszerű műveletről van szó, érdemes lenne első körben azt megvizsgálni, hogy a megszokott programok mellett milyen PH értéket mutat az utolsó öblítés során. Majd megkérem a nejem, hogy hozzon a klinikáról néhány tesztcsíkot...

(#32026) Bacusuz válasza skoos (#31991) üzenetére


Bacusuz
őstag

a márkát nem ismerem, viszont a kombinált mosó-szárító gépeket sokan nem ajánlják.
Érdemes megfontolnod, utánaolvasnod..

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32027) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Sziasztok

Most szeretnénk venni egy elöltöltős mosó és külön egy szárítógépet.

Az AEG-t nézegettük az L8 sorozatot.

Tudtok ajánlani pár típust ami ár/érték arányban jó és viszonylag megbízható és nem kell 2 év múlva kidobni.

(#32028) Bacusuz válasza Spuri2000 (#32027) üzenetére


Bacusuz
őstag

legfontosabb a sok év garancia.
én ez alapján választanék

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#32029) Spuri2000 válasza Bacusuz (#32028) üzenetére


Spuri2000
senior tag

AEG-re 4-et adnak Bosch-ra 5-öt.

Valakinek tapasztalat?

(#32030) blattida válasza #94529552 (#32023) üzenetére


blattida
nagyúr

Felhasznált víz mennyiségéről volt szó eredetileg, amibe beemelődött a maradék mosószer mennyisége is, aminek semmi köze ahhoz, hogy milyen a mosószer, meg mennyire kemény a víz, normál körülmények között a mosószer mennyisége sem, mivel a végeredmény szempontjából mindegy, hogy 57 vagy 135 ml mosószerrel történt a mosás, merthogy a mosószermaradvány mennyisége alapvetően a felhasznált víz mennyiségétől, az öblítések számától, a dobmozgástól és az időtartamtól függ, a többi csak okoskodós mellébeszélés és a szokásos személyeskedős csúsztatások halmaza.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32031) xXxian válasza blattida (#32030) üzenetére


xXxian
senior tag

"mindegy, hogy 57 vagy 135 ml mosószerrel történt a mosás"

Ezt azért gondold át mégegyszer.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#32032) Csabroncka válasza blattida (#32030) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Szerintem fejezzük be, mert értelmetlen, parttalan vita, ami már zavaró!
:R

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#32033) w.miki


w.miki
veterán

Hősugárzót keresnék fürdőszobába 10e Ft alatt. De még olcsóbb, még jobb.
Van valami ajánlott darab? Vagy mind1, megvehetem a legolcsóbbat az euronicsból?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32034) Gabesz87 válasza w.miki (#32033) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nekünk ilyen van, azt hiszem. Bátran ajánlom! Mi baba miatt vettük, hogy hamar felfűtse a szobát fürdetésnél. Úgy 15 m2 körül van a szoba, de baromi gyorsan meleget csinál. Van rajta hőm. szabályozó termosztát, 2 fokozat+ventilátor funkció.

(#32035) w.miki válasza Gabesz87 (#32034) üzenetére


w.miki
veterán

:DDD pont az nincs Tapolcán. De talán a többi is hasonló.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32036) BB9000 válasza w.miki (#32033) üzenetére


BB9000
senior tag

Hősugárzó fürdőszobába ? Kizárólag a fixen falra szerelt megoldást ajánlom. Én is ilyet vettem, mert a hordozható darabok balesetveszélyesek. Beleesik a kádba, leesik a mosógépről, ha meg a földre teszed onnan már nem esik le, de ráfröccsen a víz, stb.
A falra szerelt a leg biztonságosabb. Itt egy egész jó : Link

Én a lámpa áramkörére kötöttem és a húzogatós kapcsolóval kapcsolgatom. Az egyetlen hátránya ennek a megoldásnak, hogy csak akkor fűt, ha a lámpa fel van kapcsolva. Ezzel együtt tudok élni.

[ Szerkesztve ]

(#32037) pjen válasza w.miki (#32033) üzenetére


pjen
félisten

Én falra szerelhető ,húzó kapcsolós vonal hősugárzót vennék.

#32036) BB9000: biztos,hogy a lámpa vezetékezése fel van készítve +1800W terhelésre?

[ Szerkesztve ]

(#32038) Teaway válasza pjen (#32037) üzenetére


Teaway
veterán

Ha nincs, akkor a vezeték is fűteni fog :D

Nincs itthon csokid??

(#32039) skoos


skoos
őstag

Sziasztok Hanseatic márkáról valaki?

:U

(#32040) BB9000 válasza pjen (#32037) üzenetére


BB9000
senior tag

Köszi a felvetést. A vezetékezés nálam rendben van. Mindenhová (konnektorok, lámpák) ugyanolyan vezetékek mennek. 16 A-ig jók. A bekötés előtt lecseréltem a villanykapcsolót egy Legrand-ra. 16 amperig bírja az is. Az én melegítőm CWI márkájú, régebbi típus. (OBI) Azon is 3 fokozat van, 500, 1000 és 1500 watt. Általában a legkisebb is elég a fürdetés/fürdés idején végig megy. Máskor nem használom.

(#32041) BB9000 válasza skoos (#32039) üzenetére


BB9000
senior tag

Én nem vennék ilyet. ( Nem ismerem a márkát és bizalmatlan vagyok. ) Alkatrészellátása itthon nem megoldott. Legalábbis bizonytalan.

(#32042) amadeus11 válasza BB9000 (#32041) üzenetére


amadeus11
senior tag

Sziasztok!
Kicsit több, mint egy éve rendeltem Edigital-ból egy Bosh porszívót, így van még rá jótállás. Még nem ment tropára de használat közben olyan büdös égett szag van, hogy szellőztetni kell utána. Szerintetek küldjem vissza ezzel az indokkal most, vagy várjam meg míg leég? Nem vagyok amúgy se elégedett vele. A most vásárolt hasonló árú Sencor fele gőzzel jobban szív.

There is a star

(#32043) pjen válasza amadeus11 (#32042) üzenetére


pjen
félisten

Szűrőket mikor cserélted benne?

(#32044) #94529552 válasza amadeus11 (#32042) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Bosch szervizbe kellene vinni, ha gond van vele. A motorszűrő és a kimeneti szűrője ennyi idő alatt elvileg még nem tömődhetett el, de azért nézd meg előtte ezeket. Gyári szintetikus porzsákokat használsz hozzá?
xXxian :R Minden mindegy nála, ez így már komolyan vicces. :P

(#32045) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Olvasgatom a fórumot és más fórumokat is, de akárhogy is nézem, a Whirlpool szárítógépekről erősen megoszlanak a vélemények. Sőt, majdnem inkább a negatív vélemények vannak túlsúlyban... Segítsetek már megérteni, hogy mi a túró miatt van ennyi ellenszenv irántuk? Mosógépben jók, ha más nem, akkor a tizenéves, stabilan dolgozó gép mutatja ezt anyukám háztartásában.

Nézegettem két (árban) középkategóriás szárítót (ezt és ezt)). A paramétereik alapján jónak tűnnek. Ha nem, akkor miért nem? Nehéz tisztítani a kondenz egységet? Ez lehet az egyik eltérés két hőszivattyús gép között, ami fontos, de nekem más nem jut eszembe... Szervizháttér? Azzal nem hiszem, hogy gond lenne, elég jól el van látva kis hazánk...

Szóval mi igaz ebből a Whirlpool ellenességből. Ha mondtok konkrét okokat, akkor elhiszem azokat, de eddig még sehol nem láttam leírva, hogy konkrétan "ezért" vagy "azért" nem szabad ilyen készüléket venni.

Ha pedig valaki Whirlpool párti és ismeri a fenti két készüléket, akkor mondjon már róluk valami konkrétumot, főleg az esetleges hibáiról!

Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#32047) Acef válasza #94529552 (#32044) üzenetére


Acef
addikt

Kicsit több, mint egy éve rendeltem

De, ennyi idő alatt bőven eltömődhetett, ezért előbb a szűrőket kell megnézni/cserélni, és csak utána szerviz, mert a garit is megvonhatják, ha a szűrő miatt megy tönkre a porszívó.

(#32048) Acef válasza lacibacsi (#32045) üzenetére


Acef
addikt

Nem rosszabb mint a többi márka.
Mindenki azt dícséri ami bevált, szidja ami nem ...

Bármit veszel, találsz negatív tapasztalatot, véleményt.

Azt vedd ami megfelelő árban, szolgáltatásban, és vagy 5 év garit adnak rá, vagy fizess érte, és növeld a gart.

Az Electroux AEG pl. (többnyire) 1 év garis, és nagyon könnyű tönkretenni a hőcserélő lamelláit. Tehát ezekre is van negatív érv.

(#32049) blattida válasza lacibacsi (#32045) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

A whirlpool gépek teljesen átlagosak, csak rengeteget vásárolnak belőlük, így persze, hogy van róluk rosszabb vélemény is.
A hőszivattyús gépekre is igaz az a tanács, hogy minél olcsóbbat, minél hosszabb garanciával, úgyis több velük a probléma az életciklusuk alatt, mint a hagyományos, nem hőszivattyús szárítógépekkel.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32050) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Akkor jó lesz ez vagy ne vegyek semmit? akinek van ilyen, mállik le a festék belülről, ajtó nyikorog, és brutálisan csúszkál? csak mer láttam ma vidit róla, és azon 1 kézzel nyitotta, nem szarakodott ott. vagy mindenki azt csinálja? nagyon sürgős lenne az infó,és aki tud,az válaszolhatna mindenre. thx előre a helpet.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.