Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) pjen válasza koxx (#80000) üzenetére


pjen
félisten

Árban sincs. :)

(#80002) koxx válasza pjen (#80001) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azért akad [link] [link]

(#80003) ribarszki válasza balojazz (#79999) üzenetére


ribarszki
őstag

Milyen Dysonod van?

(#80004) koxx válasza ribarszki (#80003) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sztem semmilyen.

(#80005) pjen válasza koxx (#80002) üzenetére


pjen
félisten

Ezekről még nem is hallottam. Hiába a kényelmet meg kell fizetni.
Ismerősömnek van egy nagy barna kutyája, úgy szórja a szőrét mintha kötelező lenne. Persze a lakásban. Van dyson porszívójuk, azt hiszem egy V10. Viszont esküsznek rá, hogy a szőrt a szőnyegből egy Philips 2 az egyben rúd porszívó szedi ki a legjobban. Ez nem vélemény, nincs kutyám. :)

(#80006) balojazz válasza ribarszki (#80003) üzenetére


balojazz
tag

Semmilyen. Melóhelyen javítjuk és teszteljük őket: porszívók, ventilátorok stb. Úgyhogy nem is lesz.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#80007) jjeahh válasza pjen (#80005) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálunk macska van a családban és 3 rokker (hosszú hajú), Dysonra nem volt elég zsé, de Xiaomira igen, ezért Dreame T10-et vettünk. B*romira jó, imádjuk, a szőnyegből minden szőrt, hajat sokkal jobban kiszedi, mint az elődje, ami egy Philips PowerPro Compact. De úgy általában is sokkal hatékonyabb a Philipsnél, a motoros fej nem viccel. Egy óriási hátránya van szerintem, ha kéne valamilyen cserealkatrész, pl. akku, ehhez nem tudom találok-e valaha :N . De amíg működik (remélhetőleg sokáig, már egy éves), addig sokkal hatékonyabb, praktikusabb, mint bármelyik földön tili tolizgatós normál porszívó, amit valaha használtam.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#80008) ribarszki válasza balojazz (#80006) üzenetére


ribarszki
őstag

Szóval Dyson szervizben dolgozol? És a javítások alapján nem is lesz ilyen géped? És ti ott teszteltek is?

(#80009) Sinesol válasza koxx (#80002) üzenetére


Sinesol
veterán

A Miele HX1 Pro-val összehasonlitottam egy hetig egy Dyson V15-öt es nagyon nem egy kategoria a kettö, a Miele-nek az az egyetlen pozitivuma, hogy a motor reszt le tudod tenni alulra es igy könnyebb tartani. Szivoeröben talan harmad/negyedannyit tud, mint a Dyson, a tartalya nevetsegesen kicsi, az akksija par percet bir maxon, ahol er is valamit, raadasul nyekeg az egesz, amikor eltekered az üritö mechanikat, kicsit meghajlik a tartaly is. Egy feleannyiba kerülö Bosch is jobb mint, amit a Miele hoz…

[ Szerkesztve ]

(#80010) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Klíma beltéri egységet hogyan és mivel érdemes kitakarítani? A szűrőket kiveszem, kiporolom oké, egyebet tudok még én tenni? Hívjak szakembert? Jön a hideg idő és eleinte biztosan csak ezt fogjuk bekapcsolni mielőtt beröffentem a padlófűtést!

(#80011) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
25-30k értékben keresek vezetékes porszívót.
Leginkább kutyaszőr felszedéséhez kellene.
Ár/értékben a legjobbat keresem.
Köszönöm, ha válaszoltok!

[ Szerkesztve ]

(#80012) balojazz válasza ribarszki (#80008) üzenetére


balojazz
tag

Szétszedsz pár ilyet, megnézed a belsejét, összerakod, rakosgatod ezeket a fröccsöntött műanyag lemezeket, és nem lesz kedved ilyet venni egyáltalán semennyiért, olcsón sem, max picit többért, mint a többi porszívót, ventilátort. Az illesztések pontosabbak, a formatervezés alaposabb, tetszetősebb, a színek üdébbek, de ennyi, úgyse nézegeted meg kapkodod szét. Nekem mindig az iphone meg a random 3-4 éves 50 ezres telefon jut eszembe róla: mindegyik futtatja a Waze-t, mindegyikkel fizetsz, netezel, pont ugyanolyan a használati értéke, csak az egyik 4-szer-8-szor annyiba kerül. Persze, milyen szép fotókat lő meg ilyesmi, meg lehet magyarázni, de ízlés dolga. Nincsenek a Dysonnak extra hibái, csak olyan semmilyen belülről, mert kifordítva mindenki rózsaszín. Nem utálni való, nem szar, vagy ilyesmi, nem fikázni való, de nem ér annyit. Talán másfélszeres árat a többinél megérhet. Ha jó napod van, duplát. Ennyi.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#80013) Zoona válasza jjeahh (#80007) üzenetére


Zoona
aktív tag

A Dreame-ket is nézegettem, teszteket stb, fele annyi mint a Dyson, vélhetőleg jó is kérdés az időtáv. Sajna a garancia mindkettőre ugyanannyi, kérdés hogy a Dysonoknak hoszabb lehet e az élettartama, de ezek is csak használat után dőlnek el.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#80014) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Jönnék még egy kérdéssel: leváltanám a gagyi döglődő Philips hajvágó gépemet és nekem úgy tűnik, hogy a Wahl, Moser belépő gépeinek a minőségérzetét semmi más nem hozza, kicsit olyanok, mint amiket fodrászatokban használnak és ez az ipari feeling nekem b*romira tetszik. Rowenta még valamennyire tudja ezt és persze Andis, Oster is, de azok nekem már drágák. Wahl Home Pro, Wahl Series 200 és Moser 1400 között gondolkozok, 12-13mm fej kéne és valami 15-17mm körüli sem ártana. A Moser tetszik a legjobban, de láttam, hogy nincs többféle méretű fej, hanem egy ilyen állíthatót adnak hozzá, ami picit elijeszt a márkától. Van ezzel valakinek tapasztalata? Jól működik ez a fej, nem macera állítgatni? Hány milliméterre állítható be, mik a fokozatok?
Illetve természetesen le is beszélhettek a két márkáról, bár annyira bejön ez a klasszikus férfias ipari stílus, hogy nehezen adnám be a derekam :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#80015) koxx válasza jjeahh (#80014) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Wahl Magic Clip 5*, 6 éve vettem, ma se vennék mást. Borbélyomnál láttam, hogy ezeket használja, azonnal vettem :))

(#80016) jjeahh válasza koxx (#80015) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az nekem már drága kategória :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#80017) koxx válasza jjeahh (#80016) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

De kb örökélet otthoni használatra. Vannak azért egyszerűbb változatok is.

(#80018) Gömbike válasza jjeahh (#80014) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ma láttam a Lidl-ben Wahl hajvágót 6.999-ért. Igaz, belépő, de jó áron van.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#80019) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Beépíthető sütőt és kerámia főzőlapot szeretnék vásárolni.
Sütőre max 150.e szeretnénk szánni a lapra pedig 100.e lenne a megcélzott összeg.
Elsősorban ajánlott márkák érdekelnének valamint,hogy mir érdemes a sütőnél oda figyelni?
Gondolok itt a bevonatra esetleg a max hőfokra és a gőz funkcióra.
Nagy igények nincsenek, sütni ,grillezni ill. pizzát sütni szeretnénk.
Elektrolux Beko a favorit márkám de lapra pl kaptam ötletet egy esetleges Whirlpoolra.
Segítséget ,ötleteket előre is köszönöm!

(#80020) jjeahh válasza Gömbike (#80018) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Az itteniben nincs, de neten lehet kapni átszámolva kb. 5500ft-ért Home Pro-t. Igaz az annyira nem tetszik, a Wahl Series 200 és Moser 1400 ugyan picit drágább, de jobban bejönnek. A Moser állítható fejéről viszont nem találok egy videót...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#80021) Nagya21 válasza jjeahh (#80020) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Vegyél egy Lidl-Aldi kerámiapengéset az kb 8k, és hosszútávra elvan felejtve a hajvágó.......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#80022) jjeahh válasza Nagya21 (#80021) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Lidl-ös gépet Moser helyett? :D . Amúgy Aldi nálunk nincs, Lidl-ben meg évek óta nem láttam hajvágót. Közben találtam a Moser fejről videót, de azért ha valaki próbált 1400-ast és Wahl Home Pro-t vagy Series 200-at is, érdekelne a véleménye. Régen volt Series 100-am, azt szerettem nagyon.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#80023) bugizozi válasza Zoona (#79986) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Ha már álló porszívó téma, feltenném megint a kérdés.
Szeretnénk venni, 80% parketta 20% szőnyeg, kisállat nincs, inkább hosszú hajszálak, fali dokkolót szeretnék hozzá. Keret: ~100k
Olvastam, hogy a Xiaomi egész jó ár érték arányban, de abból is van vagy 20 féle :F Mire érdemes figyelni a választásnál?

Amiket néztem:

Xiaomi Roidmi X30 Pro Euronic 67 992 Ft
Xiaomi Roidmi NEX X20 MM 76 999 Ft
Xiaomi Roidmi Nex X30 MM, Alza 105 999 Ft

Ezek között mi az érdemi különbség? Vagy ilyen árban jobb választás?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#80024) BB9000 válasza tomic (#80019) üzenetére


BB9000
senior tag

A saját szempontjaim szerint beépíthető sütőből ez nagyon jó: BEKO BIM-35300 XMS. Telszkópos sín, nem csapódó ajtó, belső világítás, jó ár, fém tömítés az ajtó körül, (nem gumi). Nekem ezek számítanak. Emag-nál most 103K + szállítás
Ha a gőzsütés nálad szempont, akkor lehet, hogy egy gőzös Elux neked jobban megfelelne. Engem ez a "fícsör" hidegen hagy. :)
Főzőlap : Bosch vagy Elux.
Amit kerülnék: Whirlpool. Se főzőlap, se sütő nekem nem kéne tőlük. Ugyanakkor a mikrókban meg a Whirlpool a király !

(#80025) Nagya21 válasza jjeahh (#80022) üzenetére


Nagya21
addikt

Hát, nekem bevált a Lidl-s kerámiapengés,(aminek a felső pengéje fehér), nászomnak is nagyon bejött, ő is csak dicséri.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#80026) zozy84


zozy84
senior tag

Sziasztok,

Úgy néz ki, hogy lenne helye egy szárítógépnek.

Electrolux és AEG gépeket néztem eddig.

Voltam ma az MM-ben.
Ott mondták, hogy ugyan az AEG mint az Electrolux csak 50efttal drágább.

A kérdésem az lenne, hogy mire érdemes figyelni szárítógép vásárlás előtt.
Pl wi-fi stb lényeg?
Mert ott mutattak egy Samsungot ami árban 250 körül volt de már wi-fi stb stb többet tud mint az Electrolux.

Szóval.
250eft körül mi a “best-Buy”?
(Ha van sokkal jobb 270-280ért akkor az még talán belefér)
(tudom, hogy hülye kérdés)
Érdemes várni GLAMOUR napokra?
Vagy november végén a BlackFriday-re?

:R

[ Szerkesztve ]

(#80027) Gömbike válasza zozy84 (#80026) üzenetére


Gömbike
senior tag

Itt [link] nézelődj. Nyitsd meg a linkeket, tudsz válogatni AEG Elux közül, mindegyikhez van bemutató videó.

Igen, az Elux gyártja az AEG-t, más a köntös.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#80028) pjen válasza zozy84 (#80026) üzenetére


pjen
félisten

Nekem elég van, nagyon jó. Nincs benne WiFi.

(#80029) Ringman válasza pjen (#80028) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nincs benne WiFi

az mondjuk előny szerintem :)

(#80030) anrab válasza zozy84 (#80026) üzenetére


anrab
addikt

Csak annyit tennék hozzá hogy szerintem mosógépnél és szárítógépnél jól jön a wifi. Nekem az AEG mosógép olyan halkan jelez ha végzett hogy nem hallom. Ezért sokszor benne marad a ruha egy időre.

(#80031) zozy84


zozy84
senior tag

Akkor megvárom a GLAMOUR napokat és megnézem mi lesz akcióban.

Samsungot max tv-ben veszek. Bosch még szóba jöhet de inkább Electrolux és AEG párti vagyok.
Csak ezekből is van kb 10 modell 220 és 280 között. Vagy lehet, hogy több modell is van.

(#80032) bigbuda


bigbuda
aktív tag

Sziasztok, mi jelen pillanatban a legolcsobb megoldhato forrás dyson v12 vagy v15 esetén?
Értem ezalatt a külföldi lehetőségeket is, nem csak a hazai forrásokat. :R

(#80033) koxx válasza bigbuda (#80032) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Osztrák media markt.

(#80034) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok!
Egy egyben mosó-szárítógép mekkora kompromisszum? Veszünk egy házat és a lakásban nem sok hely lenne külön szárítógépnek. (Legalábbis bontás,átszervezés nélkül)
Van olyan mosó-szárítógép ami megéri az árát és mind a kettő funkciót el látja élhetően vagy ezt elkell engedni?

[ Szerkesztve ]

(#80035) koxx válasza Szajo (#80034) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kompromisszum nyilván, de nálunk is felülírta a helyhiány. Teljesen jól működik. Extra nehezítés volt, hogy a full méretes gép nem fért be csak keskeny. Mondanám, hogy vegyél Mielét, de az 800k :o mármint simán jó lehet LG, AEG, Bosch. Lehetőség szerint hőszívattyúsat.

(#80036) erdey_a válasza Szajo (#80034) üzenetére


erdey_a
őstag

a mosógép felett sincs hely? egymásra rakva működhetne a két külön gép.

Vérboci

(#80037) doddencs válasza koxx (#80035) üzenetére


doddencs
senior tag

Neked melyik modell lett a nyerő?

(#80038) koxx válasza doddencs (#80037) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#80039) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem igazán fűnyíróvásárló szezon van de a szülők most találták ki, hogy vegyek nekik valami kis könnyű akkus fűnyírót, mert ők nem boldogulnak a nagy benzinessel (Mcculloch önjáró 55cm-es, imádom). A terület amit vágni kellene nem nagy, max 100m2.

Nézegettem a lehetőségeket, mivel nincsen akksis gépük így nem kell aszerint választani, hogy mihez van akksi. Nézegettem a Bosch-okat, jónak tűnnek (pl. BOSCH Universal Rotak 36-560) de nincs alapból mulcs funkciójuk amit nem is értek...

Szóval valami min, 36V-s fűnyíró kellene, legjobb lenne ha a szetben lenne 2 akksi meg töltő (nem feltétel ha külön megvehető) tudjon mulcsozni és könnyű legyen, max 33-36cm körüli vágásszélességgel.

Van valami tuti tippetek amit érdemes megnézni? Árban olyan 200k környékéig.

(#80040) Nagya21 válasza BaLee (#80039) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Lidl 2 akkus akkus fünyírót ajánlanám.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#80041) pjen válasza BaLee (#80039) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van Bosch city móver nem mulcsol, de 9 kiló az egész.

(#80042) BaLee válasza Nagya21 (#80040) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Lehet azt ilyenkor kapni valahol? Vagy fellelhető még áruházban?

Erre gondolsz? ParkSide PRMA 40-Li C1

[ Szerkesztve ]

(#80043) Szajo válasza erdey_a (#80036) üzenetére


Szajo
őstag

Nem igazán a tetőtér ferde mivolta miatt… :(

(#80044) BBéci válasza BaLee (#80039) üzenetére


BBéci
titán

Nézegettem a Boschokat, de barátom, aki 36 éve Bosch szervizes, lebeszélt róla. Rengeteg a meghibásodott készülék, a szervizben nem győznek nekik helyet biztosítani.
Mire jó a mulcsozó funkció? 2006-óta gondozom, ápolom a ház körüli gyepet, de még soha nem éreztem szükségét. Pont azért nem veszek robotot, mert az nem szedi össze a nyesedéket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#80045) BBéci válasza KD6-3.7 (#80010) üzenetére


BBéci
titán

Mennyi idős a gép, még garanciális? Mennyit üzemelt? Nézted a mókuskereket, van rajta lerakódás?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#80046) Sinesol válasza BBéci (#80044) üzenetére


Sinesol
veterán

Az egyik legnepszerubb marka, nyilvan a nagy szamok törvenye alapjan sok lesz hibas. Arrol nem is beszelve, hogy ugye csak akkor tart örökkè valami, ha sohasem hasznalod, nyilvan egy idö utan minden is raszorul a szervizre.

[ Szerkesztve ]

(#80047) Beni2360 válasza BBéci (#80044) üzenetére


Beni2360
félisten

Mire jó a mulcsozó funkció?
Ezt kérdezd meg a barátunktól. Google.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80048) BaLee válasza BBéci (#80044) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszi az infókat. Mulcsozó funkció annyi, hogy nincs fűgyűjtő, összevágja a füvet, leveleket és visszaszórja a talajra. Van 3-4 nagyobb fa a kertben, enélkül halott ügy lenne amennyi levél van, percenként lehetne üríteni a fűgyűjtőt ráadásul utána azt el is kellene vinni valahova mert a szemétbe nem férne bele.

(#80049) pjen válasza BBéci (#80044) üzenetére


pjen
félisten

Azt is látja a haverod, hogy a többi szervizben mennyi a hibás gép? :)

(#80050) simico válasza Gömbike (#79994) üzenetére


simico
aktív tag

atkaszívó fejet azért vettük, mert a lánynál kézbe vettük a Dysont, s azonnal kellett nekünk is a géphez ilyen fej

Ez melyik fej lenne a Dyson-nál? Illetve korábban említett valaki matracporoló fejet, olyat se látok a kínálatban.

Azért a Dyson se tökéletes, én a nagy hype és ár mellett sokkal jobb minőségre és odafigyelésre számítottam. Kedzve rögtön azzal, hogy nincs se papír, se elektronikus használati útmutató, csak a My Dyson alkalmazással lehet bohóckodni szigorúan regisztráció után; meg a valag tartozék dobozára se tudták ennyi pénzért rányomtatni, hogy mégis mire jó az adott tartozék (ami főleg a ránézésre ugyanannak tűnő tartozékoknál "vicces") vagy egyáltalán mi a neve - guglizzam ki kép alapján. A V12-hoz Fluffy Optic fej jár, nem Laser Slim Fluffy. De ami meglepett és elég nagy csalódás, hogy két hét használat után a kimeneti szűrőben is találtam hajszálakat amik simán keresztül mentek a csoda Dyson multiciklon rendszeren és a motoron is - csak remélni tudom, hogy a motorra nincsenek rácsavarodva, ahogy mondjuk a Fluffy két végén levő tengelyre. A Fluffy fejben levő LED meg nincs elzárva a külvilágtól, szépen be is ment kosz mögé ami onnan sose jön ki... de a szivacshengert elmosáshoz kivéve elborzasztott, hogy micsoda mocsoktenger volt mögötte a torokban, amit úgy látszik képtelen volt felszívni auto állásban. A műanyagok meg tényleg nagyon gagyi hatásúak. És még sok egyéb apró bosszúság.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.