Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) zozy84 válasza Met (#83992) üzenetére


zozy84
senior tag

Nem pár csepp volt.
Állt benne. Fel kellett itatni/kitörölni.
Nem gondolnám normálisnak.
Na mindegy. Este majd megy egy próbát.

(#84002) Met válasza zozy84 (#84001) üzenetére


Met
nagyúr

Kérdezd meg az Elux-ot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84003) Silent77 válasza doddencs (#83986) üzenetére


Silent77
veterán

Nálad szénszűrővel üzemel?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#84004) Sziltesa08


Sziltesa08
csendes tag

Sziasztok! Milyen vezetéknélküli, álló, mosható szűrős porszívót ajánlottok 50-60.000 forintig? Köszönöm előre is :R

(#84005) soldi3r válasza spleenszuru (#83982) üzenetére


soldi3r
veterán

Ilyen nincs. Kenyeret rendesen kidagasztani egy spairalkaros dagasztogeppel lehet.

E30 (oo=[][]=oo)

(#84006) ribarszki válasza soldi3r (#84005) üzenetére


ribarszki
őstag

Ankarsrum. Csak az sem árban, sem másban nem megfelelő neki.

(#84007) F-ECT$ válasza Sziltesa08 (#84004) üzenetére


F-ECT$
titán

Ajánlott vezetéknélküli 50-60e? Hát olyan nem nagyon van szerintem.

Dive ever, work never.

(#84008) pjen válasza Sziltesa08 (#84004) üzenetére


pjen
félisten

A Hooverek között nézz szét.

(#84009) soldi3r válasza ribarszki (#84006) üzenetére


soldi3r
veterán

Az sem dagasztogep. Inkabb egy Famag Grilletta.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#84010) doddencs válasza Silent77 (#84003) üzenetére


doddencs
senior tag

Nem.

(#84011) ribarszki


ribarszki
őstag

Electrolux oldaláról [ez] a szárítógép kuponnal 163k-ért elhozható, ingyenes kiszállítással, 5 év garanciával. Gyanítom az 5 év garival erősen bb ajánlat most a piacon.

(#84012) pjen válasza ribarszki (#84011) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nó vetel, hasonló van nekem is. Évek óta semmi baja. A kondenz víz elvezetést is könn,ű megoldani, ha van lefolyó.

[ Szerkesztve ]

(#84013) Silent77


Silent77
veterán

Köszönöm mindenkinek a segítséget, végül döntött az ár, és a garancia.
Kuponokkal nagyon jó lett az ár. Köszönöm sebipayne-nek. :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#84014) breezer88


breezer88
tag

Egyáltalán merjek a jövőben no frost hűtőt venni, vagy semmi érteleme mert ezt is le kell engedni időnként? Akinek no frost-os van mit tapasztalt?

(#84015) Gombinyó válasza breezer88 (#84014) üzenetére


Gombinyó
őstag

Samsung hűtőnk van 3 éve, még nem kellett leengedni egyszer sem.

(#84016) soldi3r válasza breezer88 (#84014) üzenetére


soldi3r
veterán

En ki szoktam takaritani, de nem a jeg, hanem a szag miatt.

E30 (oo=[][]=oo)

(#84017) Sinesol válasza zozy84 (#84001) üzenetére


Sinesol
veterán

Teljesen normalis, hogy van benne viz, mindet kiprobaljak a gyarban, vagy fél liter viz mindig marad vizes gepekben.

[ Szerkesztve ]

(#84018) Reynaldo válasza breezer88 (#84014) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Nem szoktuk leengedni, mert nincs miért, ha jól működik. Talán meg kellene nézetni, lehet valami apróság, vagy egy érzékelő hiba. Hány éves a kombi hűtőd? Gondolom a kompresszor tetején az elpárologtató is tiszta, ha írtad, hogy a víz kifolyó rendben van.

(#84019) Silent77 válasza breezer88 (#84014) üzenetére


Silent77
veterán

6 éves a Samsung hűtőnk, csak takarítani szoktuk.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#84020) Elemental válasza Sinesol (#84017) üzenetére


Elemental
addikt

Szárítógép miért lenne vizes?

(#84021) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Hello,

bűbájos nejemmel elegünk lett a Philips Speedpro porszívóból. Itt is olvastuk az ajánlásokat, maradt három típus:

Dreame P10, kb 70k
Xiaomi G10, kb 100k
Dyson V8, kb 135k

Ár-érték arányban egyik ajánlható jobban a másiknál?

(#84022) pjen válasza Dr. Oid (#84021) üzenetére


pjen
félisten

Melyik Philipsetek van? Nekem van dyson v12, elötte volt v8 és van philips. Olyan nagy különbség nincs. Az egyik ebben a másik abban jobb. :)

[ Szerkesztve ]

(#84023) Dr. Oid válasza pjen (#84022) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Ha minden igaz, FC6727/01.
Szóval fenti modelleknél is s márkát kell
megfizetni?

[ Szerkesztve ]

(#84024) pjen válasza Dr. Oid (#84023) üzenetére


pjen
félisten

Mi bajod van vele?

(#84025) Beni2360


Beni2360
félisten

Adott egy BEKO mosogatógép, kérdésem, hogy mennyi időnként kellene az öblítő folyadékkal feltőlteni. Olyan minimális megy csak bele. A látható műanyag tartályok kívül van a dupla fal között még része? Iváskor a bögrében érzem a mosogató tabletta illatát, (Aldis). Van vissza jelző LED de szerintem már nem érzékel, vagy darab szám után jelez? Szét kellene belül csavarogni van ott valami tartályból? Kb 8 éves a gép. Na megyek tisztító folyadékért.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#84026) pjen válasza Dr. Oid (#84023) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk egy 6723 van, de a Nejem jobban szereti mint a Dyson V8 at. Nem bírta megszokni a bekapcsolóját. A V12 jobb, csak annak kicsi a tartálya.

(#84027) Dr. Oid válasza pjen (#84026) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Ahol tudott, letört róla valami, pedig nem rideg tartásban van. Valami kontakt hiba is van, mert vagy bekapcsol, vagy nem, vagy veszi a második fokozatot, vagy nem. A forgó kefe vagy felszív darabosabb szennyeződést, vagy nem, mi több, sokszor kipotyog, amit felszívott, ergo be se megy a tartályba.

(#84028) AeSDé Team válasza Reynaldo (#83260) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Hogy működik ez a -10% új fiók regisztrációs kedvezmény? Még nincs fiókom.

Felújításhoz rendelnék sütőt, páraelszívót, és talán még főzőlapot is, eddig itt tartok a kedvezményekkel. Össze lehet szedni még ezen felül valamit? :)

A főzőlapos csomagajánlatot láttam, de még gondolkozom rajta, lehet hogy inkább valami SenseBoil vagy SenseFry technológiás lapot szeretnék. Van ezeknek értelme? A maghőmérősek is tetszenek, de fúú, az aztán nagyon drága.

(#84029) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Sziasztok! Mitől lehet az, hogy egyszercsak elkezdenek a mosógépben kifakulni/bolyhosodni a ruhák? Édesanyámnak van egy jó 10 éves Indesit mosógépe és ő szólt. Csak 30/40 fokon mos, nem is teszi csurig, nem is maxon centrifugáz... Annyit mondott, hogy időnként mintha kevesebb vízzel mossa a gép, ilyenkor megállítja és hozzátölt (ne kérdezzétek, ezt honnan veszi). Átfutottam a gép manual-ját, a jobb elején van valami szűrő, kitisztítottam, de nem is volt nagyon elszennyeződve.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#84030) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
Felmerült, hogy a meglévő Mora kombinált tűzhelyet lasan lecserélnék, indukciós tűzhelyre. Itt a főző felület indukciós, a sütő elektromos. 50 cm széles fér be, mi az ajánlott, Electrolux, Gorenje, Aeg? Vagy van valami más?
Köszi.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#84031) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Ma lement a fi relé, ami ritkaságszámba megy (bár nyilván tkp. örülök neki). Aztán feleségem mondta hogy a villanysütő (8 éves Electrolux kombinált) - bár visszakapcsolt - nem nagyon akar már melegíteni. Tehát - ha tényleg az a hibás - nem a (saját külön) biztosítékát verte le hanem kompletten a lakás fi reléjét.
Nyilván hétfőn első lesz szerelőt keresni, most szerintetek addig mit tudok csinálni, és mire készüljek (kapcsoljam le addig a biztosítékát és ne használjam? kiszolgálta az idejét és valami elengedett/megsült benne?). :R

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#84032) Teaway válasza breezer88 (#84014) üzenetére


Teaway
veterán

Ariston, 10+ éves, csak takarítani kell, leolvasztani soha.

Nincs itthon csokid??

(#84033) ribarszki válasza AeSDé Team (#84028) üzenetére


ribarszki
őstag

-30%-ot lehet összeszedni ezekkel a kuponokkal: (Nem minden akciósra viszi )
ELXKOMPENZACIO20, 0330EQX, EXTRA5

(#84034) arcitec válasza updog (#84031) üzenetére


arcitec
addikt

Kikapcsolnám. Majd nem hívnék elsőre szerelőt, hanem megérdeklődném a javítás várható költségét tól-ig. Majd szerintem úgy fogsz dönteni, hogy újat. Ott vannak a kuponok, simán jól árasítva vehetsz egy jobbat. Mára már többnyire gazdasági totál kár egy javítási költség, ja és ki tudja meddig lesz jó. :U
U.I: Egyébiránt a FI relé az zárlat ellen véd... Apropó akkor, amikor egy javítási költség, úgy min 40- 100eft is lehet, akkor mára már újat kell venni, kuponokkal 120-150eft között 5 év garanciával. ;)

[ Szerkesztve ]

(#84035) soldi3r válasza arcitec (#84034) üzenetére


soldi3r
veterán

Az a kismegszakito. A "Fi" rele (AVK) a szivargo aramtol ved.

E30 (oo=[][]=oo)

(#84036) Sinesol válasza Elemental (#84020) üzenetére


Sinesol
veterán

Mert kipróbálják azt is, szivattyu működik-e, ugyebár a kicsapott vizet az huzza fel a tartályba, nyomás rendben van, jo helyre gyüjt-e, nincs szivárgás, stb. Valószinüleg nem fognak ruhat szaritgatni benne, csak beleöntik a vizet, megnézik rendesen öszegyülik-e, nem folyik e-valahol, aztan mehet a soron következő tesztre, csomagolóra, stb.

[ Szerkesztve ]

(#84037) arcitec válasza soldi3r (#84035) üzenetére


arcitec
addikt

Pedig bizony azt írtam, - a FI relé zárlat ellen véd na most, hogy az mekkora az más kérdés - olvass utána rendesen, mert felületesen tudod! :DDD [link] A kismegszakító zárlat ellen is véd meg túlterheléstől is. [link] De egyébiránt ez nem az a totyik OK?

[ Szerkesztve ]

(#84038) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Ismertek olyan indukciós főzőlapot amin nem érintős kezelőfelület van, hanem valami mechanikus? Párom legnagyobb gondja az indukcióssal, hogy amikor ilyet használt akkor nagyon sokat szívott az érintőfelülettel, túl van bonyolítva, nehezen érzékel, és pl. nedves kézzel már egyáltalán nem is veszi be a nyomásokat.

Elérhető árú, készleten lévő modellt nem találtam, csak 400k feletti Smeg termékeket dob ki a kereső.

Vagy ha nincs is mechanikus, esetleg vannak olyan márkák, amiken kevésbé macera az érintőfelület használata?

(#84039) soldi3r válasza arcitec (#84037) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem csak testzarlat letezik. A N es a L kozotti zarlat eseten miert oldana ki a "Fi rele"?

E30 (oo=[][]=oo)

(#84040) koxx válasza AeSDé Team (#84038) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Felmerül a kérdés, hogy miért nyomkodja nedves kézzel? kb 5 mp megtörölni egy papírtörlővel. A telefont se nyomkodod vizes kézzel.

(#84041) Dan-szan válasza AeSDé Team (#84038) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Esetleg valami ilyesmire gondolsz? Neff [link]
Bár nem tudom a vizes kézre hogy reagál vagy nem reagál....

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#84042) Sinesol válasza AeSDé Team (#84038) üzenetére


Sinesol
veterán

Neff-nél van főzőlaphoz twistpad, ami egy mágneses korong, amivel az alapból érintős lapot tudod használni kezelőszervesként is. Sütőhöz is hasznalható, leveszed a főzőlapról, felpattintod sütőre, stb. [link]

Mondjuk a Neff sem túl olcsó, főleg a felsőbb kategóriás lapok, amikhez az ilyesmi járt régebben, habár már külön is megvehető a twistpad, lehet mindegyik kompatibilis vele.
Azért a smeg-nél talán olcsóbb lesz még igy is.

[ Szerkesztve ]

(#84043) Reynaldo válasza AeSDé Team (#84028) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Úgy tudom, hogy a regisztrációs 10% nem használható fel ezekkel a kedvezményekkel együtt, de kérdezd meg te is, ott van alul a telefonszám.
Megnéztem csomagajánlat nélkül az elszívót,(ha nem fontos neked az a konyhai tartozék vákumos doboz) és úgy olcsóbb lett: 65 592 Ft.

(#84044) madmike


madmike
őstag

Sziasztok,
Álló porszívót szeretnénk venni. 40.000ft magasságában milyen típust tudnátok ajánlani?
Szempont hogy legyen kivehető morzsaporszívó része.

Eddig ezt a kettőt néztem:
Gorenje SVC180
Roventa RH1128

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#84045) KD6-3.7 válasza madmike (#84044) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Pfú nekünk van Gorenje, ugyan ez az árkategória és gyűlölöm! :DDD hangos és nagyon macerás takarítani.

(#84046) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Mosdó csaptelepet vennék. Amit kinéztem, az automata leeresztőszeleppel van ellátva a leírás szerint. Nekünk még a hagyományos mosdónk van, sima gumidugóval. Ez a csap használható ezzel is, sima dugóval, vagy valami speckó kialakítása van?

-

(#84047) Met válasza 7Sony7 (#84046) üzenetére


Met
nagyúr

A csap mellé adnak egy lefolyókát amit a mosdókagylóba kellene berakni hogy tudd működtetni az automatát.
Az automata leeresztő a gyakorlatban annyit jelent hogy a csaptelepen van egy luk amibe van egy fém pálca és azt ki-be mozgatva tudod nyitni-zárni a lefolyó dugóját.
Kicseréled a csaptelepet és lesz rajta egy luk amit nem használsz.
Nálam is így van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84048) pjen válasza 7Sony7 (#84046) üzenetére


pjen
félisten

Simán, felrakod a csapot és passz. A lefolyóhoz nem kell nyúlni.

(#84049) F-ECT$ válasza madmike (#84044) üzenetére


F-ECT$
titán

Mindegy. Ennyiért azért ne számíts sokra.

Dive ever, work never.

(#84050) 7Sony7 válasza pjen (#84048) üzenetére


7Sony7
addikt

Met, pjen: ok, köszönöm!

-

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.