Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) Paxker315 válasza Gömbike (#71970) üzenetére


Paxker315
addikt

Ha már mikró. Ultra-budget kategóriában ~ 25k körül mi lehet a "befutó"? Ez a Beko nagyon rossz lehet? Nem saját részre lenne.
Alza, emag, euronics, media markt kínálatból is jöhet, szerintem, vagy más tipp is.

Porszívóból végül ez lett 25%os kuponnal 33.800 ft-ért :R

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#72002) Walsh


Walsh
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy ~5 éves Aeg szabadonálló, egyajtós, fagyasztó nélküli no frost hűtőszekrény, ami alatt rendszeresen áll a víz. Ez a probléma kb 2 éve áll fenn. Először csak pár csepp jelent meg a zöldségtartó rekesz alján, majd egyre több. Most ott tartunk, hogy rendszeresen fel kell itatni a vizet, mert áll a víz előbb zöldségtartó alatt, majd a padlón.
A hűtő hátlapján néha fagyott vízcseppek láthatóak.
A kézikönyvben leírt javaslatokat mind betartjuk. Le vannak fedve az ételek, kihűlve rakjuk csak be, tiszta a kifolyó nyílás. A kompresszor felett lévő párologtató tálcába kifolyok a víz. Próbálkoztam alacsonyabb/magasabb hőmérsékleten járatni, ki- és bekapcsolt ventillátorral. Ötletem sincs mi lehet a probléma. Első Aeg és no frost hűtőnk, de már ott tartok, hogy legközelebb sem no frost, sem Aeg nem lesz.
Van valamilyen ötletetek, mit lehetne még megpróbálni?

(#72003) Gömbike válasza Paxker315 (#72001) üzenetére


Gömbike
senior tag

A 25 sajna nem lesz elég, egy kicsit kell csak hozzátenni [link]

A Samu jó mikrókat csinál, sok mikró alkatrészüket más gyártó is beépíti.

Az én samu mikróm indító gombja feladta, kicserélték a mikrót, igaz akkor már wh-t vettem. Ezt: [link]

A lányom és a húgom grilles Samu mikrója viszont már több mint 4 éve jól dolgozik napi használat mellett.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#72004) szabog74 válasza Walsh (#72002) üzenetére


szabog74
aktív tag

Gyanús, hogy mégis dugulás lesz. Egy drótot megjáratnék a kifolyó csőben és jobban dönteném hátra. Talán egy teljes leolvasztás sem ártana először.

(#72005) BB9000 válasza zolnagy (#71979) üzenetére


BB9000
senior tag

Általam ajánlott átfolyós vízmelegítő: Vaillant MiniVed
Az "olcsó", csaptelepes verzió összesítésben a legdrágább, mert hamar tönkremegy. Az általad kinézett Ariston Aures is jó technológia, de gyenge kivitelzés, emiatt szerintem a Vaillant a jó vétel.
Háromféle teljesítményű készüléket gyártanak ugyanezzel a márkanévvel. Árban nincs nagy különbség. A felhasználásnak megfelelőt válaszd!

[ Szerkesztve ]

(#72006) Walsh válasza szabog74 (#72004) üzenetére


Walsh
csendes tag

Holnap megpróbálom a drótot, köszi!
2-3 hete volt utoljára leolvasztva.

[ Szerkesztve ]

(#72007) asdf_ válasza Walsh (#72002) üzenetére


asdf_
veterán

Vedd ki az alsó fiókot és a polcot, húzd előre a hűtőt. A lefolyónyílásba egy félliteres palackból tudsz tölteni direktben, azt hallanod és látnod kell lecsurogni a kompresszor fölé a tálba. Ha nem folyik le, akkor jöhet a drót.

(#72008) zolnagy válasza BB9000 (#72005) üzenetére


zolnagy
őstag

Köszi szépen! Megrendeltem a MiniVed H 3/2 N-t. Ha jól sejtem már csak megfelelő méretű flex csöveket kell hozzá vennem és tudom is szerelni. A szűrő, ami a bemenő oldalra kell, hozzá járt, vagy azt is külön kell venni?

(#72009) bbdzyx válasza Walsh (#72002) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Mi hasonló okból cseréltük az előző tulajtól örökölt beépítetett Electrolux hűtőt, mert állt a szmötyi a csőben, a kondenzvíz a hűtő hátlapján és a zöldség fiókok alatt, ami miatt persze minden hamar penészedett is.
Mondjuk a cserével megszívtam, mert kurva hangos az új no frost Samsung.

btw pls help: beszereléskor meg kellett fordítani az ajtót a hűtőn, az útmutató szerint pedig a gumitömítést is el kéne forgatni 180 fokkal. Eléggé oda van rögzítve, félek kiszedni. Ezt miért kell? Érzésre teljesen szimmetrikus, egyforma vastagságú minden oldalon.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#72010) BBéci válasza Walsh (#72006) üzenetére


BBéci
titán

Ha no frost akkor miért kellett leolvasztani?
Egyetlen rossz tapasztalat miatt rögtön leírod a készülék gyártóját? :((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72011) Walsh válasza BBéci (#72010) üzenetére


Walsh
csendes tag

Ha jól működne a készülék, akkor nem kellene körül raknom törölközővel, amiből facsarni tudom a vizet.
Ez nálam bizalmatlanságot okoz a készülék gyártójával szemben.
Itt zárójelben jegyzem meg, hogy van egy Zanussi fagyasztóládánk is, ami az első perctől kezdve jegesedik. A szervíz nem tudta megjavítani többszöri bejelentésre sem.
Úgy tudom Aeg és Zanussi is az Electroluxhoz tartozik, Aeg magasabb, Zanussi alacsonyabb kategóriában versenyez.

(#72012) OPiiPO válasza Walsh (#72011) üzenetére


OPiiPO
addikt

Igazad van teljesen, azonnal meg kell szabadulni mindentől ami Aeg, a no frost technológiát is ki kell dobni a pitchába!

;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#72013) arcsin válasza Walsh (#72011) üzenetére


arcsin
senior tag

Ha 2 éve ilyen, és egy 5éves hütö akkor 3évesen miért nem gariztattad? Aeg-re szerintem megadják a 3- 5 évet. Tudom, ki teszi el azokat a huje papírokat? Vagy ki ér rá ilyennel foglalkozni? Gari után is lehet árajánlatot kérni legalább.:U

(#72014) #73959936 válasza Walsh (#72002) üzenetére


#73959936
törölt tag

Meg nem mernék esküdni rá, de....A probléma a hűtőtér alján, középen hátul található. Mivel a hűtőben keletkező víz nem tud kifolyni (értsd: trutyi miatt, ami összegyűlt a csőben)

ezért van az, hogy a zöldségtartó alatt gyűlik össze. persze nem zárható ki, hogy esetleg nem vízben van a készülék (vagyis pl. előre lejt) és ha nem zár jól akkor ki is folyhat belőle, vagy már olyan mennyiség van az alsó boxok alatt, ami miatt folynia kell....

kb. páran már leírták előttem ezeket. úh. ne írj le 1 AEG nofrost-os hűtőt sem :N

(#72015) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

Porszívóknál most mit kell nézni szívóerő tekintetében?
Adatok között találok Pa és AW értékeket is.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#72016) Walsh válasza #73959936 (#72014) üzenetére


Walsh
csendes tag

A kompresszor feletti párologtatóban volt víz, de biztos ami biztos, egy vékony kapilláriscsövet áttoltam az elvezetőn. Előtte és takarítás után is lefolyt a víz.
Függőbe van állítva a hűtő. Ez nem lehet probléma.

A hűtőajtó kédergumija alul meglehetősen kemény. Meglátom hogy teljesít az elkövetkező napokban. Ha nem javul a helyzet, lehet beruházok egy új kédergumira.

@arcsin: 2 év gari volt rá. Az utóbbi idoben jelentkezett a probléma. Ami egyre fokozódott. Most folyamatosan torolgetjuk a vizet.

(#72017) #73959936 válasza Walsh (#72016) üzenetére


#73959936
törölt tag

lehet, hogy gumi cserére lesz szükség.... :K

(#72018) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#71989) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Most találtam ezt a rúdporszívót: [Roidmi X30]
Szerintetek ?
Azt sem találtam meg, hogy mi a különbség az X30 és a pro verziója között... :F

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#72019) feloman válasza HUTCHDB (#72018) üzenetére


feloman
aktív tag

Én azt találtam, hogy a Pro verziónak a felmosó modul Novaron ION antibakteriális víztartályos meg van kisállatszőr kefe is a csomagjában. Amúgy ugyanannak tűnik.
X30 Pro [link]
X30 [link]
Nekem elsőre úgy tűnik beépített az akksi, nem cserélhető. Amúgy hasonló lehet teljesítményre a Xiaomi G10 [link], én ezzel szemezek.

felo

(#72020) z0d1@Ku$ válasza HUTCHDB (#72018) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nekünk ilyen van. Annyira nem vált be. A vezetékes helyett kellett valami az albérletbe, de a macskaalommal is nezen birkózik meg. A kárpit kefe része viszont király.

(#72021) HUTCHDB válasza z0d1@Ku$ (#72020) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De mi a gond vele?
Kicsi a szovoero, vagy az akku kapacitása?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#72022) z0d1@Ku$ válasza HUTCHDB (#72021) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Közepes erősséggel sem bírja végig egy 50nm-es lakás takaírtását. Igaz hogy sok az állatszőr (2macska, 1 kutya) , de szerintem többet kéne tudnia. A sima plüss kefével pedig nem tudja felszívni sem a macskaalmot pl vagy már egy apróbb levelet sem.
A résszívó feje sem az igazi.
Számomra csalódás volt, igaz mi még 80-ért vettük. De mostmár inkább rádobnék ugyanennyit egy dyson-ra. :(
Amúgy a pro verzióban szerintem csak a tartozékok száma a változó tényező.

(#72023) BBéci válasza z0d1@Ku$ (#72022) üzenetére


BBéci
titán

A kiszóródott macskaalmot mindig összesöpröm, pedig vezetékes porszívót használok, az fel tudja szívni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72024) z0d1@Ku$ válasza BBéci (#72023) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Mi is felsöpörjük, de ha amúgy is takarítós nap van, nem fogok előtte még pluszban söprögetni. Azért lett volna ez a porszívó, hogy a kis lakásban ne kelljen sepregetni, de nem vált be :(

(#72025) Cheif


Cheif
tag

Sziasztok!

Van egy viszonylag új (2-3 hetes) AEG mosógépünk, ami rendszeresen nem használja el az öblítőt. Mi lehet a probléma?

(#72026) anrab válasza Cheif (#72025) üzenetére


anrab
addikt

Felültöltős.

(#72027) Cheif válasza anrab (#72026) üzenetére


Cheif
tag

sorry, fáradt vagyok, előltöltős

(#72028) #32277248 válasza Cheif (#72025) üzenetére


#32277248
törölt tag

Tudom láma kérdés, de jó helyre öntitek? Illetve nincs túl sok beleöntve?

[ Szerkesztve ]

(#72029) anrab válasza Cheif (#72027) üzenetére


anrab
addikt

Nekem felül és abba is benne marad valamennyi.
Nálam konstrukciós hiba lehet.
Elöl töltősre majd valamelyik fórumtárs.

(#72030) anrab válasza #32277248 (#72028) üzenetére


anrab
addikt

Én igen. :)
Egyszer már kitárgyaltuk.

(#72031) n@p@lm válasza Piftuka (#70293) üzenetére


n@p@lm
őstag

Szia!
Meg sikerült venned ezt a szettet valahol?

(#72032) #32277248 válasza anrab (#72030) üzenetére


#32277248
törölt tag

Próbáld meg, hogy szétszeded a mosószer-adagolót van alul 2 csavar+ pattintók, lehet benne van a járatokban valami műanyag sorja. Meg ha túl sok a mosópor, képes átmosni az öblitőrekeszbe és mivel oda csak folyadékot lehet, megvan a baj.

[ Szerkesztve ]

(#72033) anrab válasza #32277248 (#72032) üzenetére


anrab
addikt

Szuper!

(#72034) undercover


undercover
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen írok-e. Sajnos megadta magát a mosógépem.

Ezért keresnék egy felültöltős mosógépet max 150k-ig. Nem tudom mi számít best buynak manapság.

A segítséget megköszönném.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#72035) pjen válasza BBéci (#72010) üzenetére


pjen
félisten

A dicsekedik nem jobb a dicsekszik-nél, és fordítva. Az igazi nyelvész tanulmányozza a nyelvet, és nem fűz értékítéletet az egyes alakokhoz, azért sem, mert egyes területeken eltérően fejezik ki magukat, és nem szívesen tagadnák meg azt a nyelvet, amit otthon tanultak meg.
Ezt mos találtam és nem csak neked írom. :)

(#72036) BBéci válasza pjen (#72035) üzenetére


BBéci
titán

Na ja! Akkor a motrot is helyes?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72037) HUTCHDB válasza z0d1@Ku$ (#72022) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

De egy dyson sem erősebb, max a 15-os ami kb 3x ennyibe kerül.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#72038) Nagya21 válasza undercover (#72034) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Eluxot ajánlanám, nem rohad , a time manager nagyon tuti, de ezért a pénzért csak szénkefés motorral szereletet kapsz.
Nézz körül a márkabolt.hu-n, aztán a kiválasztott tipuszsám alapján a neten is, hogy hol olcsóbb.
AEG-re most 5 év gari van a márkabolt.hu-n, ugyanaz mint az Elux.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#72039) Cheif válasza Nagya21 (#72038) üzenetére


Cheif
tag

kb. mindenhol 5 év gari van most az AEG-re, a honlapjukon kell beregisztrálni.
Mi euronicsben vettünk 3 hete AEG-et, de mediamarkt is hirdeti az 5 év garit. Szóval sok helyen van, érdemes mindenhol megnézni.

(#72040) z123456z válasza z0d1@Ku$ (#72022) üzenetére


z123456z
senior tag

Minden stimmel azzal? Azt azért csak fel kellene szívni. Nekünk egy olcsó Viomi A9 van, próbaképp kutyatápot szívtam fel vele, simán ment a legkisebb fokozaton plüsfejjel. Mondjuk szerencsére nem kell ilyeneket takarítani, de olyan hangosan érkezik meg a portartélyba, hogy félnék is erre használni.

(#72041) z0d1@Ku$ válasza z123456z (#72040) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Teljesen új, bolti vétel volt. Sajnos ez ilyen. nehezen birkózik meg vele. De mondom, a szönyeg/kárpit keféje magyon király, csak lehetne az is szélesebb.

(#72042) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Segítsetek, kérlek az alábbiakban!

Egy megbízható hajvágót keresek ehelyett: PHILIPS QC5115/15 hajvágó

Két éve vásároltam, és maximum 10 alkalommal használtam eddig, de sajnos rendkívül vacak termék! A hálózati kábel csatlakozó dugója csak néhány mm-t megy be a készüléken lévő aljzatába. Emiatt egy 15 perces használat során hússzor kiesett a helyéről egy kis mozgatásra is.
És ilyen kevés használat után letört a "vágófej-ház" fedelének csappantyúja.

Ha megoldható, akkor ~15.000 forintig keresek helyette egy ennél sokkal jobb, tartósabb konstrukciót.

Kritérium:
- Több fokozatban állítható vágómagasság
- Tartós belső szerkezet
- A hálózati kábel használat közben ne essen ki folyton a készülékből

A "Wahl" márka termékeit néztem, de nem tudom, hogy ebben a viszonylag alacsonyabb árkategóriában is megbízhatónak számítanak-e!

Természetesen egyéb tippet is köszönettel veszek!

Üdv: Piftuka

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#72043) Walsh válasza Piftuka (#72042) üzenetére


Walsh
csendes tag

Hello!
Két éve vettem egy Wahl 9243-2216 HomePro szettet.
Nem voltak nagy igényeim, első hajvágóm volt. Kb 20-szor használtam. Meg vagyok elégedve vele. Két észrevétel: nekem hosszabb használat után nagyon felmelegedett a géptest. Mióta van gyakorlatom, azóta gyorsabban letudom a vágást, így most már ez nem probléma. Lehet más gépek is ugyanígy felmelegednek, nincs összehasonlítási alapom.
A vezetőfésűk lehetnének erősebbek is.
De ennyi pénzért egy szavam sincs erre a gépre. Fix a kábel.

[ Szerkesztve ]

(#72044) Nagya21 válasza Piftuka (#72042) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Aldiba-lidlbe ha látsz kerámiakéses hajnyírót, azt nyugodtan megveheted, nekem is olyan van, évek óta azzal nyirom a hajam, megbizható, jó gépek.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#72045) fradi81 válasza Piftuka (#72042) üzenetére


fradi81
veterán

Nekem is ez van kovid óta kb 100x használtam, az tény hogy jól be kell nyomni a kábelt mert kieshet, de ha feszül a kábel hosszabbítót kell használni. Nekem az a pöcök tört el leejtéskor ami kinyitáskor megtartja a fedelét de szerencsére ez nem okoz gondot mert visszapattan a helyére.
Az olcsó wahl nem biztos hogy hű a nevéhez.
Ha most vennék szerintem egy ilyet próbálnék ki: [philips hc3505]

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#72046) koxx válasza fradi81 (#72045) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

WAHL 5 star magic clipem van 4 éve, akkor még csak 21k volt, de minden forintját megérte. A philipseknek nagyon gyenge a motorjuk, szakállra mondjuk pont elég.

(#72047) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!
Ajánlanátok nekem egy hűtőt, ilyen 200k magasságában, amiben alul van a fagyasztó, és nem kicsi? (Mármint maga a hűtő, nem a fagyasztó :D )
Kinőttük a hűtőnket, és fogalmam sincs, mit kellene nézni hűtővásárláskor.

(#72048) SpZ


SpZ
senior tag

Sziasztok,
Whirlpool WL S3777 NE indukciós főzőlapot tervezek beszerezni. A konyhabútor is 80cm széles a főzőlap fogadásához. Használ valaki ilyet esetleg? Illetve van valakinek tapasztalata a márákával és a főzőlap tudásával kapcsolatban?
Köszönöm!

(#72049) BBéci válasza Nagya21 (#72044) üzenetére


BBéci
titán

Nyugdíjba ment a fodrászod? ;]
Nemrég arról beszélgettünk a fodrászommal, hogy addig csakis ő fogja vágni a hajamat, ameddig az olló ki nem esik a kezéből.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#72050) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy okosmérlegre, de fontos lenne hogy jól működjön iPhoneval. A Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 mennyire jó választás? 2500 Ft lenne kuponnal a telelkomtól. :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.