Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Rivaul válasza Dluinet (#10000) üzenetére


Rivaul
addikt

A liebherr valóban a felső de nekem nem túl meggyőző a tapasztalatom. Egy 1,5 éves új van itthon belőle. Kéz alatt volt 80k de már az oldalán megadta magát a gumi záró az ajtónál, míg a másik electroluxunk 8 évesen vígan kenterbe veri fizikálisan. Arról nem is beszélve hogy az első lib-et mikor kihozták alig döntötték meg és hagytuk is egy éjszakát állni de 24 óra alatt beadta az unalmast... Rögtön cserélték de nem tudom hogy ezek után mi legyen a véleményem. Szép meg jó de nem hiszem hogy többet tud mint egy "olcsóbb" gép.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10002) DonMenyet válasza Rivaul (#9996) üzenetére


DonMenyet
tag

Még ha messziről is, én inkább vinnék oda áramot egy hosszabbítóval.

[ Szerkesztve ]

(#10003) DonMenyet válasza Dluinet (#10000) üzenetére


DonMenyet
tag

Grat! A Tied az 10 000. hosszászólás. :D

[ Szerkesztve ]

(#10004) rwin5


rwin5
őstag

Még 1 kérdés. Porszívóval kapcsolatban. Ilyen kisebb dolgokat, mint pl, lecsiszolt "hulladékot" porzsákos porszívóval ugyanúgy lehet, vagy inkább érdemes egy porzsák nélküli kivitellel feltakarítani? Még nem vettünk porszívót, és ezért kérdés, hogy melyiket vásároljuk meg.

(#10005) Morris válasza rwin5 (#10004) üzenetére


Morris
veterán

Porzsákossal nem kéne. A finom por átmegy a zsákon és ki fogja nyírni a motort. Ha addig nem ég le.

(#10006) Rivaul válasza rwin5 (#10004) üzenetére


Rivaul
addikt

Én nem rég csiszoltam egy marha nagy beépített szekrényt. Ami finom por keletkezett az nagyon durva volt. Vizes zelmerem van és az is kb 10 cserével húzta ki, úgy beállt a por bele mint a kő és az összes szűrő betérdelt folyton. Ezt egy porzsákos nem bírja. Persze ennek van zsákos tartálya is de arra nem vállalkoztam, mint utólag kiderült nagyon helyesen.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10007) Met válasza rwin5 (#10004) üzenetére


Met
nagyúr

Az ilyet inkább söprű+lapát és a maradékot a porszívóval.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#10008) stangli


stangli
senior tag

Sziasztok,

Gázfőzőlapból mit ajánlotok ár érték arányban?

Thx. :R

(#10009) neduddki válasza stangli (#10008) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

amiben van beapitett elszivo gazszeleppel:- )

udv

neduddki

p.s. bocsika

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10010) Mercutio_ válasza Dluinet (#9995) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hogy működik ez, van direkt flexhez a korong helyére rakható csiszoló a boltokban, vagy....?

Pl. Egy ablakot hogy csiszolsz amiben benne az üveg, hogy azt ne karcolja meg, vagy arra pont nem jó, csak tisztán fa felületekre?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10011) Rivaul válasza Mercutio_ (#10010) üzenetére


Rivaul
addikt

Persze hogy van. Több fajta keménységű csiszoló papírral. Van olyan is amit egy teli talpra kell rakni és teli csiszoló de van lamellás kör alakú is. Tecsó, barkácsbolt stb-be is találsz ilyeneket.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10012) Dluinet válasza Mercutio_ (#10010) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én új ablakot üveg nélkül csiszoltam és festettem, de annak elég volt kézzel 200-as papír a kezelő után, majd az első réteg lazúr után 400-as papír majd a második réteg lazúr

finom részekre a rezgő csiszoló sem volt jó, de a flex sem
igazából ha ügyes vagy akkor majdnem menne, csak a sarkoknál elbukik az egész

erről jut eszembe, életemben nem használtam még delta csiszolót, talán az való erre a feladatra, de a rezgőcsiszolók alapján nem sok jót várok tőlük

A sógorom asztalos, ő ilyent használ, csak Fein márkában, asszem csak 10000Ft-ért vette használtan. Így a bosch-ról még véleményt sem tudok.

Asztalos topikban kérdezd meg még, hogy mi a vélemény a delta csiszolóról és amit linkeltem multi szerszámról.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10013) stangli válasza neduddki (#10009) üzenetére


stangli
senior tag

jaaah azt megoldják a szakik, nekem ár érték arány minőség a fontos... voltam médiába, és olyan szar minőségűek vannak horror áron, hogy majd idegbajt kaptam...

(#10014) Mercutio_ válasza Dluinet (#10012) üzenetére


Mercutio_
félisten

Meglévő 20 éves ablak, bukó-nyíló, tipikus sötétbarnára festett, de már pattogzik fel a festés, gondoltam tavasszal le kellene csiszolni, ahol kis rés van már a keret és az ablak között ott szintbehozás (van erre valami ultimate módszer?) aztán mehet rá a barna festék.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10015) Rivaul válasza Mercutio_ (#10014) üzenetére


Rivaul
addikt

Ilyen tárcsa a flexbe. 20 perc alatt új állapotúra lehet vele "gyalulni" az ablakot. Utána faglett és festés.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10016) Dluinet válasza Mercutio_ (#10014) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az még könnyű

Szedd ki az üveget, sokkal könnyebb dolgozni vele, ha nincs benne.
Csiszold meg, a hibákat faglettel javítsd (ha lesz egyáltalán hiba), fesd le, szilikonnal rakd vissza az üveget, az üveghez a glettet felejtsed el csak a szívás van vele.

a kis résre nem emlékszem

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10017) Mercutio_ válasza Dluinet (#10016) üzenetére


Mercutio_
félisten

2 üveg van benne, annó gondolom légmentes lehetett a kettő között a zuniverzum, de a telente lecsapódó pára alapján ez már megszűnt, nem állnék neki kiműteni, tuti, hogy legalább egyet eltörnék :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10018) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Porszívót szeretnék venni és kíváncsi lennék a véleményetekre.
Porzsák nélküli gépre gondoltam, visszaolvasva kicsit a kommenteket, 2 kamrás rendszerrel rendelkező, HEPA szűrős típusokat részesítettétek előnyben. Ezekkel a tulajdonságokkal milyen márkát, melyik típust ajánlanátok 20k-ig bezáróan?
Zanussi ZAN 1830 lett kinézve, egyedül arra nem találtam infót, hogy két kamrás-e?
Szerintetek jó lenne, esetleg valami más jobb ár / érték arányút is lehet találni a piacon?

:R

(#10019) PainKiller13 válasza #25712384 (#10018) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én most vettem porszívót, igaz drágábban, és talán nem is annyira nevest.

Sencor SVC8 YL típust, 6 év garancia van a motorra (mi más menne tönkre benne), 2 év az egészre, 510 watt szívóerő, turbófej is jár hozzá. Porzsák(szövet) 5 db 1500 ft hozzá, és hatalmasak. Hepa 13 hozzá 980 ft és mosható. Előtte egy electrolux volt, az is már vagy 5 éves, szív jól, az porzsák nélküli, de nagyon sűrűn kell takarítani, hiába 2 literes a tartálya, illetve a hepa szűrőt (ami 4ezer hozzá) azt csak nagynyomású levegővel lehet tisztítani, ezért inkább beruháztunk egy jóval erősebbre(ez meg jó tartaléknak), amíg még lehet kapni.

Szerintem megérte.

(#10020) #25712384 válasza PainKiller13 (#10019) üzenetére


#25712384
törölt tag

Köszönöm. Többen is ezt írják, hogy körülményes tisztítani és üríteni a porzsák nélkülieket. Amit ajánlottál valóban jónak tűnik!
Még várok további véleményeket, és lehet maradok a porzsákos kivitelnél, a mostaninál nem lesz nehéz jobbat találni (amit elől beszív, azt hátul kinyomja :DDD).

(#10021) Integra válasza Rivaul (#10001) üzenetére


Integra
titán

ugye te sem gondolod, hogy 80k-ért felső kategóriás hűtőt vettél, hiába van liebherr ráírva.. :U
a jó hűtőik 250k-tól kezdődnek felfelé, és ez még messze nem a prémium vonaluk, csak a comfort.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10022) Rivaul válasza #25712384 (#10020) üzenetére


Rivaul
addikt

A zsák nélküli max kertes házba való a kinti csapra :D Marha jó egyébként mert ha nincs porzsákom akkor is használható illetve a finom port zsákkal nem tudnám összeszedni de elég mocskos tud lenni a helyzet amikor tisztításra kerül a sor. Nekem egy ilyen zelmer aquario 1500w-os gépem van és nincs kímélve, viszont bírja.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10023) Rivaul válasza Integra (#10021) üzenetére


Rivaul
addikt

Ugye te sem gondolod hogy a kéz alatt véletlenül volt oda írva :U

De még ha 80-ért vettem volna tényleges áron akkor se helytálló a története sztem... :((

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10024) PainKiller13 válasza #25712384 (#10020) üzenetére


PainKiller13
őstag

Igen, ebben 4 szűrő van összesen, vagyis 1 a porzsák, utána egy vékony, hátul amit kinyom ott a hepa meg mégegy, mikor veszel hepát vagy porzsákot plusszba akkor a többit is adják hozzá, mindenre gondoltak.

Persze annyira nem értek hozzá, de elég jól utánanéztek, Samsungot ne vegyél azokkal nagyon sok a gond, széthullanak meg leég a motor egy idő után, énis így jártam az electrolux előtt egy Samsungal, 1 év után leégett a motor és le se szart a samsung ügyfélszolgálat.

(#10025) Integra válasza Rivaul (#10023) üzenetére


Integra
titán

igen, és te kéz alatt vettél egy 250-300k hűtőt 80-ért :DDD
mi is pontosan a típusa annak amit vettél kéz alatt újonnan 80-ért?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10026) Rivaul válasza Integra (#10025) üzenetére


Rivaul
addikt

Ki írta hogy 300k a hűtő vagy hogy prémium? Azt írtam hogy kéz alatt vettem ami olcsóbb mint a bolti ár. Az átlag ember keresetéhez sztem a 80k is bőven túlmutat a hétköznapokon, nekem pláne... Attól még hogy van akkora értékű és drágább hűtője is a cégnek az azt kell hogy jelentse hogy 1,5 év alatt megpusztul és szétesik az olcsóbb kategória? Sztem teljesen mind1 a pontos típus mert ez csak szőrözgetés/kötekedés maximum. de ha ez neked annyira számít akkor egy liebherr comfort kombinált hűtő, felül 4 tálcás alul 2 fagyasztós, pontos típust nem látok belül és a sarokba van a gép így máshol nem tudom megnézni. Amúgy vettem már sokkal olcsóbban is dolgokat mint fél ár amivel nem hiszem hogy egyedül lennék a világon.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10027) Rivaul válasza Rivaul (#10026) üzenetére


Rivaul
addikt

Meg van. Alul a két zöldségtartó rekeszben volt a típus és info tábla. Jelenleg 155k a listaár és ezt 1,5 éve vettem...

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10028) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Eloltoltos A+++ mosogepbol mit ajanlotok? 6,5 kg toltotomeg, a centrifuga nem szamit (900 felett nem hasznaljuk) . Elol legyenek a kezeloszervei mert egy pinceben levo emelvenyen lesz. Birjon sokat... nem tudom hogy a felultoltosok mennyivel jobban a ketoldali csapagyazas miatt pl...

Udv

(#10029) csubuka válasza csubuka (#10028) üzenetére


csubuka
addikt

*Ebben a kategoriaban potis gep mar nincs csak kijelzos ugye?

(#10030) Rivaul válasza Rivaul (#10027) üzenetére


Rivaul
addikt

Pontosított a feleségem és az előző albérletbe költözéskor vettük. Ott laktunk 1,5 évet és itt sajátba 1-éve vagyunk így 2,5 éves a gép, ennyibe pontosítanék.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10031) Integra válasza Rivaul (#10026) üzenetére


Integra
titán

nézd, hiba mindenhol megeshet, soha senki sem vitatta.
nálunk 3 liebherr hűtő megy sok éve, van közötte comfort szabadon álló hűtő+fagyasztó és prémium beépített csak hűtő (mindkettő biofresh), és premium fagyaszószekrény is, soha semmi bajuk nem volt. más is vett innen ajánlásra liebherrt és imádja. talán nem véletlenül.
ha a miele beszállítója a liebherr a hűtő és fagyasztószekrényekre, akkor csak tudnak valamit.
de tartom magam ahhoz, hogy egy bizonyos minőség ennél a márkánál is egy bizonyos ár felett jön. csodák nincsenek és ingyen semmi sincsen. ez nem kötekedés, ezt elkell fogadni, ez egy szimpla tény:U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10032) Rivaul válasza Integra (#10031) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha ebben a stílusban indult volna az első hsz-ed akkor meg is egyezünk. Én is így kezdtem hogy tudom hogy a legjobbak de nekem pár bajom volt vele és emiatt nem tudom mit is lehetne mondani. Mivel konkrét márkákra lett kérdezve így én csak egy tapasztalatot mondtam el. Mindentől függetlenül meg vagyok elégedve a géppel, csak már maga a név miatt is többet vár az ember akarva akaratlanul is. :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#10033) tunkiih


tunkiih
őstag

Sziasztok. Porszívót szeretnénk vásárolni, maximum 15 ezerig. 1600 wattos elég lenne, igazából inkább az lenne a fontos, hogy jó legyen a hűtése - tartós legyen, ugyanis a mostani LG 5-10 perc után tulmelegszik és lekapcsol... elegem lett a dologból, így hozzátok fordulok. Porzsák nélküli, könnyen kiürithető legyen. :R

[ Szerkesztve ]

(#10034) Morris válasza tunkiih (#10033) üzenetére


Morris
veterán

A szívó teljesítményt nézd. Mondjuk 300W alatti szívóteljesítménnyel rendelkező gépet én nem vennék.
Így mindjárt lerövidül a kínálat!

(#10035) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok

Ha már porszívós téma, központi porszívóból milyet ajánlanátok? Tapasztalata van valakinek?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#10036) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok,

Lehel HB 230 ETF mélyhűtőszekrényhez tudna valaki használati utasítást küldeni pdf-ben vagy képekben?
A segítséget előre is köszönöm!

(#10037) Lacielvtárs válasza #25712384 (#10036) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

http://www.ebolt.hu/common/big_txt/zfu250.pdf
(egy nagyon hasonló, újabb típus, (Zanussi) addig míg az eredetit nem találod meg.)

szerk: nem tudom hogy ez segítség e...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#10038) #25712384 válasza Lacielvtárs (#10037) üzenetére


#25712384
törölt tag

Köszönöm! Általános dolgok érdekelnének vele kapcsolatban, de a linkelt Zanussi kezelő felülete (könnyen lehet, hogy csak külsőre) eltér ettől a Leheltől.

Hosszú idő után kapcsoltuk be, egy másik mélyhűtőből telepakoltuk lefagyasztott dolgokkal, egy ideig égett a piros lámpa (a linkelt manual szerint ez általános). A sárga kapcsológomb, ha jól gondolom, a gyorsfagyasztó rész ki és bekapcsoló gombja.
Azt nem tudom, hogy az állítható kis gombnál az 1-2-4-5 fokozatok közötti változatok mit és mire állítanak?
Illetve mi az ideális hőmérsékleti tartomány egy fagyasztóban :F, ez miután kihunyt a piros lámpa -16 -18 °C-ra állt be, ha hihető amit mutat. :)

Továbbra is, ha van valakinek ehhez a géphez anyag legyen szíves ossza meg velem, köszönöm.

(#10039) Acef válasza #25712384 (#10038) üzenetére


Acef
addikt

Mindent jól csinálsz/gondolsz.

Fagyóban -18 az ideális

kis gombnál az 1-2-4-5
Termosztát = hőfok

[ Szerkesztve ]

(#10040) G@ß! válasza neduddki (#7696) üzenetére


G@ß!
őstag

Bocsi h ilyen régire válaszolok.
Hol találhatok ilyen dolgozót? :)

(#10041) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy használtan olyan 40-50k ért milyen automata kávégép az ajánlott?
Amiket néztünk
Saeco XSmall
Aeg Cafamosa
Jura ami ebben az árban van.
Köszönöm a segítséget. :R

Samsung Galaxy S10+

(#10042) stangli


stangli
senior tag

Mi a véleményetek a Whirlpool mosogatógépekről? :U

(#10043) degu


degu
senior tag

Van valami műszaki indoka,hogy a legtöbben idegenkednek az előltöltős mosógépektől?
Mik a hátrányai?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#10044) Dluinet válasza degu (#10043) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hajolgatás?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10045) Morris válasza Dluinet (#10044) üzenetére


Morris
veterán

:D
Többek között.
+ indítás után az elöltöltős gépbe nem igazán lehet ruhát rakni ha netán kimaradt még valami.

(#10046) csubuka válasza Morris (#10045) üzenetére


csubuka
addikt

Az nem számít, hogy a dob csak egy-oldalon van csapágyazva elöltöltősöknél?

(#10047) stangli


stangli
senior tag

van valaki, aki beltéri ajtóban utazik? ha igen, akkor privátban keressen meg... :)

(#10048) DonMenyet válasza csubuka (#10046) üzenetére


DonMenyet
tag

Valószínűleg számít, de szerintem hamarabb tönkre fog menni mindkét típusú mosógép, minthogy bármelyik csapágy megadná magát.

(#10049) csubuka válasza DonMenyet (#10048) üzenetére


csubuka
addikt

Ez elég kellemetlenül hangzik :DD Pedig elég átverősen biztató a 10 év motorgari... gondolom a motor persze 20 év múlva is tökéletes lenne, különben nem adnának rá 10 évet...

(#10050) Morris válasza csubuka (#10049) üzenetére


Morris
veterán

Nem a motorral lesz gond, hanem az elektronikával. Arra érdekes módon egyik cég sem vállal garit. (csak a kötelező 1 vagy 2 év teljes körű)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.