Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) arcsin válasza revonz (#79000) üzenetére


arcsin
senior tag

Keresö?

(#79002) balojazz válasza balojazz (#78862) üzenetére


balojazz
tag

#78862-re valaki? Röviden:

Egy 9-10 kg-os, alap öko programon is jól működő, vagyis azon is szépen mosó mosógép kerestetik, LG előnyben, de nem baj, ha más. Cél: nagyobb kapacitás, víztakarékosság.

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#79003) pjen válasza balojazz (#79002) üzenetére


pjen
félisten

A víz takarékos mosógépek legtöbbször nem mosnak szépen. Nem véletlen van sok gépen + víz opció.

(#79004) balojazz válasza pjen (#79003) üzenetére


balojazz
tag

Tudom én azt, mi sem az alapprogramon mosunk, de el tudom képzelni, hogy mégis van ilyen mosógép, mert hogy a mosogatógépeim pl 100%-ban alapon mentek, és mindig tökéletesen tisztítottak. Gondolom, gyártottak már ilyen mosógépet is. Hátha belefutott valaki egybe.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#79005) revonz válasza arcsin (#79001) üzenetére


revonz
csendes tag

Amennyit visszaolvastam, nem találtam meg a fényt a ködömre :))

https://hardverapro.hu/apro/ps4_slim_pro_pasztazas_takaritas_1_ev_garancia/hsz_1-50.html

(#79006) balojazz válasza revonz (#79005) üzenetére


balojazz
tag

Először szűkítsd le az igényeidnek megfelelően: hány kilós, milyen energiahatékonyság, márka, ár stb., aztán jöhetnek a vélemények. Javaslom az árukereső szűrőfunkcióját piszkálni.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#79007) arcsin válasza revonz (#79005) üzenetére


arcsin
senior tag

A "szárítógép" re mobilról 20 oldalnyi találat van. Tessék mazsolázni, sokéves tapasztalatát sokan, sokszor leirták már a topik történetében.

(#79008) flash-


flash-
veterán

sziasztok
mediamarkt garancia ügyintézésben,tud valaki segíteni ?

bekescsabai mediaban vettek,nekem kavefozot garancia +silver garanciaval még érvényes a gari! mert a plusz utolso eveben vagyok(4.ev vasarlastol)
most akkor van önrész a javitasnal vagy nincs?
es ingyenesen el kell hogy vigyek a házamtól vagy ki kell fizetni az elszallitast-visszaszallitast?
mimdenki mást mond,sőt az ugyf.szolg.azt,mondja,hogy a csabai médiaval intezzem,pedig most nem ott lakom,hanem pest megyében..mit tegyek ?
köszönöm szépen előre is

bocsi az irashibakert,eltort a kulccsontom igy nehez irogatni

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#79009) Gömbike válasza flash- (#79008) üzenetére


Gömbike
senior tag

A mikrónk gombja romlott el + garancia alatt. A garancia + szolgálató Biztosítót hívtam fel, nem a MM-t!!!

Ők kiküldték a Samsung hivatalos szervizét, aki elvittèka mikrót saját költségükön, de 35 nap alatt képtelen voltak kicserélni a start gombot.

Ismét a biztosítóval beszéltem és azonnal küldték a csereutalványt.

Ne a MM-l àllj le vitázni, persze hogy elhajtanak. Egy forintomba nem került, mindent a biztosító állt.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#79010) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!
Na megvolt az első sütés a Bauknecht mikróval.....
Lidl sajtos pogi, 27 perc crisp funkció, 13 percnél a pogik megkever, mert a középsők jobban pirultak.
De sztem 25 perc elég lesz.....

Ami még tetszik:
Ha nem használod, bekapcsol a billentyűzár(ajtó kinyitással törlődik).
Ha nyitva marad az ajtó, egy idő után kikapcsol a világítás.
Egyelőre ennyi :DD :DD :DD :DD
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#79011) Gömbike válasza Nagya21 (#79010) üzenetére


Gömbike
senior tag

Jól néz ki :C . A nyomógombos történet akkor igazán hasznos, ha kívülről puceválja az ember. Nem kapcsol be, nem indul el véletlenül sem, nem fog tönkremenni!

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#79012) Digitalpimp válasza balojazz (#79004) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Azért a mosogatógép kicsit másképp mosogat, mint a mosógép mos. Ott a meleg nagynyomású lúg dolgozik eco módban is. Meg ott ugyanazt a vizet egy párszor átnyomja a rendszer, mielőtt cseréli. Kicsit almát a körtével hasonlítasz.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#79013) balojazz válasza Digitalpimp (#79012) üzenetére


balojazz
tag

Nem hasonlat volt, de ha már itt tartunk, nem almát körtével, hanem zöldalmát goldennel: mérsékelten koszos cuccot mérsékelten meleg vízzel, mosószerrel és öblítővel órákig mosó gép mindkettő. Annyi a különbség, hogy egyik kemény cuccok felszínét, a másik puha dolgok felszínét és a rostok közét is tisztítja. Hogy ilyen mosógép létezik, az nem kérdés, a 6 kilós felültöltős A+++ Whirlpoolom tudta alapjáraton a mosást. Nekem csak ugyanezt tudó elöltöltős 9-10 kilós kell, mert a mostani 8 kilósom nem tudja.

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#79014) mexel válasza amargo (#78758) üzenetére


mexel
veterán

Vajon ez más DD gépeknél is így lehet? Nyaralóba kell valami keskeny gép, de ahogy a használtakat nézem a környéken szerintem mind valmi kintről behozott darabok, az eladóknak van sok darabjuk. Így persze mind "hibátlan" szép állapotú, stb. Félek megvenni ezeket, mert legalább 50e + szállítás, és kb 100-110-ért már van új Candy, vagy Indesit. Ezekből van ami DD-s. Vajon ezek az alap gépek ilyen típussal milyenek lehetnek?
Vagy vegyek valami AEG vagy Electrolux használtat jó pár évesen? ( ezekről nem tudo mennyit mentek, mit mostak velük, vízkő van e bennük stb
Az ilyen Henner, Vivax ( ez van olcsón), Amica, Fram stb gondolom mind felejtős, ezek pár év múlve elfelejtettek lesznek, nem javítja őket senki majd

[ Szerkesztve ]

(#79015) mexel válasza Nagya21 (#79010) üzenetére


mexel
veterán

Ez tulajdonképpen egyben sütő? Mert nincs sütőm és kellene mikrót vennem.

Ja kérdés: olyan mikró nincs ami ellentétes irányba nyílik? Miért nem gyártanak?

Szerk: hopp most látom a mikró árát, nem kell ide sütő :)

[ Szerkesztve ]

(#79016) Nagya21 válasza mexel (#79015) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Ha egyben komolyabb mikrosütőt is akarsz, akkor sztem mindenképpen hőlégkeverésesben is gondolkodj.(nekem most éppen olyan cart be, garis javításon van)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#79017) Blackmate válasza Nagya21 (#79010) üzenetére


Blackmate
senior tag

A hangja elnémítható? Csippanó, csilingelő, stb.-re gondolok, amikor végzett a melegítéssel...

(#79018) BBéci válasza Blackmate (#79017) üzenetére


BBéci
titán

Az miért jó? Inkább írjon sms-t?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79019) pit stop válasza BBéci (#79018) üzenetére


pit stop
addikt

Ha pl hajnalban melegítesz de a család még aludna.

Btw LG mikron nem jöttem még rá hogy kéne kikapcsolni.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#79020) Nagya21 válasza Blackmate (#79017) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Igen van rajta némítás.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#79021) Nagya21 válasza Blackmate (#79017) üzenetére


Nagya21
addikt


Ott a hangszoró, azzal némítod el.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#79022) Gömbike válasza mexel (#79015) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mekkora a keret, amit sütő/mikró vásárlásra szánsz? Könnyebben tudunk segíteni.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#79023) mexel válasza Gömbike (#79022) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, ez már tárgytalan, nem veszek sütős mikrót, nyaralóba nem kell. A mosógépes kérdésem az akut lenne viszont mert az nincs és vennem kellene vmit

(#79024) amargo válasza mexel (#79014) üzenetére


amargo
addikt

Ezt én sajnos nem tudom, ez az első DD gépünk. Előtte AEG, Electrolux felültöltősek voltak, ott viszont az újabb 0-11 éves gépek nem voltak jók, a 11+ gépek a mai napig mennek a családban.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#79025) Nagya21 válasza mexel (#79023) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Felültöltösbe Aeg-Elux-Zanussi(ha ez utobbi van még)
Előltöltösbe Aeg-Elux-Lg-bármi, lényeg hosszú garancia legyen rajta.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#79026) BBéci válasza pit stop (#79019) üzenetére


BBéci
titán

Becsukom az ajtókat. Feleségem 90%-ban korábban kel fel, mint én és a kávéscsészét mikróban forrósítja (mert úgy nem hűti ki a belecsapolt eszpresszót). Soha nem ébredtem fel a csipogásra, ami elenyésző a daráló hangjához képest, azt néha meghallom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79027) mexel válasza Nagya21 (#79025) üzenetére


mexel
veterán

Ezekre a használtakra nem nagyon van gari, szerintem mind kinti lomis, németországi cuccok. Felültöltős ide nem jó. Az Új fentebb linkelt Candy DD-s milyen lehet?

(#79028) Nagya21 válasza mexel (#79027) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Hát ahol a mikrot vettem ott 1 év garit adtak a mikróra, de árfüggő mennyit adnak....
Ezt mondták is a boltban.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#79029) BBéci válasza mexel (#79027) üzenetére


BBéci
titán

Semmi szín alatt nem vennék Candy-t! A mostaniak silányak, pont erről beszélgettem kijáró szerelő barátommal, aki 40 éve a szakmában van.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#79030) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Héten/jövőhéten max utána kellene vennem egy kombinált hűtőt(alul fagyasztós) ami 200 cm környékén vagy felett van. Meg kellene egy mosogatógép amin nem keskeny. A márka az majdnem mindegy. Legyen modern bb és megbízható. Várom az ötleteket. :)
(a minél több garit már felírtam a listára) :DDD

(#79031) mexel válasza Nagya21 (#79028) üzenetére


mexel
veterán

Nem veszek mikrót, köszi. Mosógépről beszélek már :)
Az csak fellángolás volt de vége :)

(#79032) mexel válasza BBéci (#79029) üzenetére


mexel
veterán

Ez nem jó hír mert azt néztem ki. Csak 50-60-ért használt mosógép nem az igazi

(#79033) oxide83


oxide83
aktív tag

A Xiaomi almárkáját, a Jimmy porszívókat kerüljétek. A tesztekben mindig jól szerepelnek és olcsók is viszont itt is igaz hogy olcsó húsnak híg a leve. Az a gond hogy amíg működnek (max 2-3 év) addig nagyon faszák, de amikor összefossa magát és alkatrészre vagy szervizre lenne szükséged rájössz mekkora egy rakás szart vettél, dobhatod a ki a picsába és vehetsz egy újat, saját káradból tanulva ezúttal hazai szervizzel és alkatrész ellátással rendelkező márkát választva.

(#79034) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Sokszor volt már itt téma, de eddig mindig átugrottam, mert nem érintett.
Egy barátom kérdezi, hogy milyen forró levegős air fryer az ajánlott? Tefal? Philips?

Közben megtaláltam az airfryer topikot. :) Mi nincs itt?

[ Szerkesztve ]

(#79035) koxx válasza Elemental (#79034) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Aminek nincs topikja a ph-n arról nem is érdemes beszélni :))

(#79036) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Emag nagygép (hűtő, mosogatógép) házhoz szállítással van tapasztalat? A panel ajtóig viszik, vagy a bejárati ajtóig felhozzák? :)

(#79037) arcsin válasza INGJOKE (#79036) üzenetére


arcsin
senior tag

2eve az alzanál lehetett pár ezerért kérni olyat hogy hozzák fel.

(#79038) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Szállítás után a hűtőt mennyi idővel lehet bedugni?

(#79039) erdey_a válasza INGJOKE (#79038) üzenetére


erdey_a
őstag

ha állítva volt szállítva, akkor mehet azonnal. ha fektetve, döntögetve, akkor 6-24 óra gyártótól, forrástól, vérmérséklettől függően.
én legutóbb 4-5 órát vártam csak, azt is csak azért, mert nem voltam otthon mikor hozták. igaz, raklapon jött, végig állítva

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#79040) INGJOKE válasza erdey_a (#79039) üzenetére


INGJOKE
veterán

Hát jól van akkor majd mondom az asszonynak kérdezze meg hogy szállították. Elméletben LG lesz remélem egy pár óra után be lehet kapcsolni és le is hűl üresen pár óra alatt. :D

(#79041) Gömbike válasza Elemental (#79034) üzenetére


Gömbike
senior tag

Minél nagyobb űrtartalmú és minél erősebb W. szám.

A nagyobba lehet kevesebbet tenni, az erősebben meg nem csak pirul, hanem sül is az étel.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#79042) arcsin válasza INGJOKE (#79036) üzenetére


arcsin
senior tag

Anno 78 kg volt a mosógép, meg hütő 72kg a hütő és egyszerre rendeltük meg őket. +8 ezerért hozták fel a negyedikre a fiúk. :) Zsebbe is valószinü hogy müködik a szolgáltatás.

(#79043) hotkar válasza INGJOKE (#79040) üzenetére


hotkar
aktív tag

Remélhetőleg nem fektetik el szállítás közben a dobozon levő, jól látható jelzés ellenére...

Ha meg csak annyi történik, hogy hurcolás közben kicsit megdöntik, attól nem lesz semmi baja.

Egyébként meg kicsomagolás és beállítás után megnézném a használati utasítást, mit ír róla. Ha fontos, akkor beleírják ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#79044) INGJOKE válasza arcsin (#79042) üzenetére


INGJOKE
veterán

Akkor én csak 6 k-t fizetek a 3.-ra. :DDD
(A hűtő 79 kg, a mosogatógép csak 37,5 kg)

(#79045) Nagya21 válasza Elemental (#79034) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Lidl-Aldis ajánlom őket, az xxl kivitelt.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#79046) Elemental válasza Gömbike (#79041) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi! Továbbítom.
Nagya21: köszi!

[ Szerkesztve ]

(#79047) Visormail


Visormail
addikt

Sziasztok!

Ilyen [polifoszfát adagoló] -t próbált valaki?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#79048) pjen válasza Visormail (#79047) üzenetére


pjen
félisten

Szia. Ha nem extra, szuper és marha kemény nálad a víz én ezért az árért biztos meggondolnám. :)

(#79049) Visormail válasza pjen (#79048) üzenetére


Visormail
addikt

De, az.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#79050) hotkar válasza Visormail (#79049) üzenetére


hotkar
aktív tag

Én 2 hónapja vettem egyszerűbb kivitelben, de ugyanilyen működési elvű adagolót (valójában lassan oldódó golyók vannak benne, amelyek egy idő után elfogynak).

A mosógép elé kötöttem be, és tényleg van haszna: a mosószeradagolót kísérletképpen nem törlöm szárazra azóta (kivehető), hanem hagyom megszáradni. A fényes felület nem mattult be, ami a vízkövesedés biztos jele lenne.

A vízkeménység-térkép alapján nálunk közepesen kemény (8-11 NK°) víz van.

A kezelt víz ivásra, főzésre nem alkalmas!

Kiegészítés: 8200 Ft volt 1 adag plusz utántöltővel együtt, postázva.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.