Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) harry válasza harry (#54999) üzenetére


harry
veterán

A szabadonallo tipus leirasa kicsit ellentmondasos / vagyis a leirasban 60cm szerepel, de a szerelesi illusztracio mar ott is 59.6mm szelesseget ir link
Vagy egyeruen mind 59.6cm szeles, csak nyilvan egyszerubb a 60at ramondani...?

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#55002) Mercutio_ válasza #40553216 (#55000) üzenetére


Mercutio_
félisten

ribarszki azt is írta, hogy 2 hónap kitakarítás nélküli használat után néz ki úgy a gép...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#55003) TheProb válasza TheProb (#54981) üzenetére


TheProb
veterán

Senki, semmit? :B

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#55004) nagynorbi


nagynorbi
aktív tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Új mosógépet kell vennünk, mert a régi kb hat év után nem óhajt tovább működni.
Sajnálatos módon csak keskeny elöltöltős kivitel jöhet szóba, viszont a legalább 8 kg töltet alapfeltétel - legalábbis a párom szerint :)
Nos, guglis, valamint a gyári specifikációk között végzett kutatásaim szerint ezen feltételek összességének leginkább az LG F2WV9S8P2 mosógép felel meg.
A dob térfogata 58 liter - ami nem is annyira kicsi - , viszont a vízfelhasználása 7260 liter/év.
Ez ugye 220 ciklust feltételezve 33 liter/mosás átlagra jön ki, ami nekem kevésnek tűnik.

Örömmel vennék véleményt erről a mosógépről, ha van valakinek tapasztalata vele, vagy esetleg javaslatot egy olyan mosógépre, ami megfelel a fentebb említett feltételeknek.

(#55005) flegga92 válasza }{3@Đ$}{0ot (#54997) üzenetére


flegga92
senior tag

100 körül van már Electrolux, azoknak a dobnál van a mosószer adagolója. Aminek az ajtóban van felejtősek, felnyitáskor befolyik a víz és és el fog rohadni a tető. Én mindig törölgettem az enyém, így 4 évig sikerült kihúzni.

(#55006) Zeki válasza nagynorbi (#55004) üzenetére


Zeki
nagyúr

Olyan programon használod, amin több vízzel mos. Mondjuk műszálas, antiallergén, babaruha, stb. Az eco pamut a legkevesebb víz.

(#55007) wep válasza harry (#54999) üzenetére


wep
tag

Nincs rajtuk takarólap. A helyedben elgondolkoznék azon, hogy egy normál szabadonálló gépet építsek be..nálam is így van megoldva a dolog. Amennyiben a magassággal lenne probléma, olyan típust kell választani, amelynek a tetőlapja levehető.

(#55008) Teaway válasza st6969 (#54404) üzenetére


Teaway
veterán

„Van esetleg valakinek ilyen fagyasztószekrénye? Liebherr GNP 3013”

Még nincs, de pont ezt néztem ki én is.

Nincs itthon csokid??

(#55009) harry válasza wep (#55007) üzenetére


harry
veterán

Valoszinuleg az lesz. A fo gondom, a szelesseg kerdese. Szoval a "60nak" irt szeles mosogatok nem tudom befernek-e egy 59.8 szeles helyre, ezert merult fel a beepitheto kaegoria (en ugy lattam azok 59.6 szelesek, de lehet a szabadonallok is, nem tudom). Magassag nem gond, van vagy 88cm hely. Majd a heten lehet korbemerek parat boltokban csak ugy, ha tuti mind max. 59.8, akkor ok.

(Masfelol nem koltenek ra sokat, mert 1-2 ev mulva lehet innen koltozunk, s a legtobb alberletben helyen szokott lenni errefele. Hasznalt sem kizart, csak nem hiszem, hogy el / fel tudnam hozni. Esetleg a 45cm-et, es az tuti elfer :D )

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#55010) #94529552 válasza harry (#54999) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Márkaboltnál egy hasonló számozású beépíthető van, a képeknél van egy méret ábra, és ott 595mm van megadva, a videóban pedig látható, hogy nincs teteje és előlapja sem. Előlapot a konyhabútorhoz hasonló bútorlapból lehet vágatni, ahol van lapszabászat, például asztalosműhely, itthon talán Praktiker, Obi. és hasonlókban is van. Fogantyú is kell rá.

(#55011) harry válasza #94529552 (#55010) üzenetére


harry
veterán

No arra jutottam, hogy vegyes a kep, de ami 'teljesen' szabadonallo, ott a legtobb modell 600mm, mig mondjuk Beko es Sharp ott is kicsit keskenyebb (596 vagy 598 nem tudom mar).
Ami nekem jo megoldas lenne, az a 'munkalap ala epitheto' (under countertop), hisz oda kell, jellemzoek ezek mind kisebbek 600mm-nel egy kicsit, es be lehet allitani jol a magassagat is, viszont van fogantyuja, es lapot sem kell szabni ra.
Kulfoldi alberletrol es rovid tavrol van szo, igy nem akarnek sem nagy beruhazast, sem barkacsolast, illetve az otthoni boltok sajna nem jatszanak (bar nyilvan itt is megvan a megfelelojuk - tobbnyire).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#55012) nagynorbi válasza Zeki (#55006) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Köszönöm! Remélhetőleg viszonylag tartós is lesz ez a gép.

(#55013) #94529552 válasza harry (#55011) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor egy ehhez hasonló szabadonálló kell, ez 596mm széles, és még egy Gorenjét néztem, az szintén ennyi, ami talán szabványméret lesz, és elvileg a teteje mindnek levehető, ha pult alá lesz, és aztán amilyen márka vagy típus tetszik az ottani kínálatból.

(#55014) st6969 válasza Teaway (#55008) üzenetére


st6969
őstag

Remélem nem nappali-konyhád van. 41dB-t ír az adatlapja (ÁK-n valamiért 42-t?!), de szerintem borzasztó hangos, lakótérbe alkalmatlan. Bár lehet, hogy én vagyok túl érzékeny ezekre, simán hallom a papíron 21dB-s légkondi hangját is. Nekem a fagyasztó a mosókonyhában van, ami a fürdőszobából nyílik, és így is simán hallom. De mivel az nem lakótér, így nem zavar. Inkább ventilátor hang, ritkán kompresszor. 1 órában, csak olyan 55 percet megy :DDD De a gyári adatokat nem igen hozza fogyasztásban (ha egyszer sem nyitod ki, akkor sem...). 0,67kWh-t kellene fogyasztania naponta, de átlagban inkább 0,8kWh. Tegnap, tegnapelőtt volt azért nyitogatva (jégkrémszezon :)) ), 1,08kWh :(
Egyébiránt teszi a dolgát.
Nyilván nem katonai pontosságú, hitelesített eszközökkel mértem (egy Netatmo-s okos dugaljam van)

(#55015) BBéci válasza st6969 (#55014) üzenetére


BBéci
titán

A gyártók által megadott decibel értékek eléggé furcsák. A másfél milliós Liebherr hangosabb mint a 120000 forintos Beko? :F

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55016) koxx válasza BBéci (#55015) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mert LH-t ellenőrzik, hogy tényleg annyi-e, bekoéknál meg bármit elbír az adatlap.

(#55017) st6969 válasza BBéci (#55015) üzenetére


st6969
őstag

Az előző post is egy Liebherről szólt, igaz nem másfél milliósról, hanem 240 ezresről, de számomra a fogyasztási adatok és a zajszint is csalódás. Az előbbi nem különösebben érdekel, az utóbbit meg nem hallom, csak, ha arra járok. De nem dobtam le a hajam a "nagy" Liebherrtől. A neve miatt vettem meg. Egy szintén no frostos, szintén ekkora, és szintén 5 év garanciás Bekoval 60 ezer maradt volna a zsebemben, és őszintén szólva, nem vagyok meggyőződve ezek után, hogy azzal sokkal rosszabbul jártam volna.

(#55018) peppe79 válasza st6969 (#55014) üzenetére


peppe79
senior tag

A gyári teszteredmények adott feltételek mellett születnek meg, kontinensenként eltérően. Nem sok esély van rá, hogy a hűtőd pontosan a gyári fogyasztási adatokat teljesíti majd, pláne nem az augusztusi kánikulában. Ez nem gyártó függő dolog, más márkáknál is többnyire ez a helyzet.

(#55019) asdf_ válasza peppe79 (#55018) üzenetére


asdf_
veterán

Hát ja. Én most tartok 100 nap alatt 160 kWh fogyasztás felett, miközben papíron egy év alatt 240 körül kellene lenni.Tehát ha csak hárommal szorzom a mért adatot (és így másfél hónapot elcsalok), akkor is dupláját fogyasztja a hűtőm a papíron levő adatnak egy év alatt (ami azért évi 9e Ft, akárhogy is nézzük).

(#55020) d@minator válasza nagynorbi (#55004) üzenetére


d@minator
addikt

Az az Eco program aminél annyit fogyaszt jellemzően 4-5 órás programok.
A dob térfogatot az LG-nél hol lehet megtalálni?

(#55021) harry válasza #94529552 (#55013) üzenetére


harry
veterán

Igen, koszi ilyesmin gondolkodok :) Konkretan ezt az AEG-t neztem: FUB52600ZM link
Bar lehet meg varok egy hetet, akkor jon ki tobb nagyobb bolt is akcios ujsaggal, hatha lesz valami.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#55022) nagynorbi válasza d@minator (#55020) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Az LG oldalán nem találtam ezt az adatot. Úgy csinálnak, mint ha titkos lenne :N
De itt ez az oldal, ahol elég sok gép adatai megvannak. Azt ugye nem lehet tudni, hogy 100%-ig helyesek az információk, de valahol - már nem emlékszem, hogy hol - még megtaláltam ugyan ezt az adatot erről a mosógépről. Amíg be nem bizonyosodik, hogy nem helyes az adat, addig én helyesnek tekintem.

(#55023) Teaway válasza st6969 (#55014) üzenetére


Teaway
veterán

Nem lakótér szintjén lesz, hanem alatta a pinceszinten.

És amúgy tényleg ilyen fura szegmenses hőmérséklet állító panelja van? (-15, -18, -21, -25, -32)

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#55026) D1Rect


D1Rect
félisten

Hűtőt kellene vennem, felül 200L, alul 100L fagyasztó felállásban.
Van valami igazán ajánlott?

Nincsenek nagy elvárásaim, lehetőleg minden "hülye" opció nélkül, nem vágyom érintőpanelre a hűtőre, és ne is akarjon internetre csatlakozni. A vizet is ki tudom venni palackból.

(#55027) peppe79 válasza D1Rect (#55026) üzenetére


peppe79
senior tag

Nulla extra igénnyel bátran vehetsz akár egy Zanussit is. Pl. ZRB36104WA, vagy ha nincs szükséged frissentartó fiókra, akkor ZRB34103WA.

Ezek szép halkan elduruzsolnak, egyszerű, "igénytelen" hűtők. Annyi hátrányt tudok megemlíteni, hogy a zöldségtartó fióknak nincs semmi csúszója, így a normál hűtőtér alja idővel kopik, karcos lesz. A másik, hogy a mélyhűtő rekesz fiókjaival óvatosan kell bánni: nem túl masszívak, könnyen tudnak törni, repedezni (főleg a középső, nagy méretű fiók, amikor tele van pakolva).

(#55028) D1Rect válasza peppe79 (#55027) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez is 110K, emagék adnak egy ilyen samsungot, 116-ért és csak rozsdamentes acél.

De amúgy jó, hogy mondod, nem lenne baj ha nem csörögne-zörögne.

(#55029) peppe79 válasza D1Rect (#55028) üzenetére


peppe79
senior tag

Ja, hogy no frost-osat szeretnél? Akkor az említett Zanussik alapból kiestek. A Samuval nincs tapasztalatom.

(#55030) BB9360


BB9360
aktív tag

Üdv!

Olvastam a nemrég folyt okfejtést a Dysonokról.
Ugyanakkor továbbra sem tudom eldönteni, hogy ha választok, akkor melyiket. A V8-nál nem mennék magasabbra (ahogyan látom, talán nem is érdemes), és a Motorhead most kedvező árú. Igen ám, de nekünk inkább keménypadló van, összesen egy közepes méretű szőnyeg, közepesen hosszú szálakkal. Alapból egy 15 év körüli Ultrasillencerünk van, amit szeretünk, mellette egy első generációs Ergorapido, aminek már cseréltem az akkuját, de azóta az se jó már, pár másodperceket megy csak (viszont a párom szerint neki az kényelmes, mármint a forma, a Dysonok és Philipsek nehezek, amit megértek, mert a súlypontjuk pont ellenkező oldalon, azaz felül van).
Ha inkább keménypadló, akkor nem annyira a Motorhead a jó választás, igaz? Viszont az Absolute nem csak drágább (~40%-kal), de több tartozékot tartalmaz, ezt jól tudom?

Szóval melyiket inkább (vagy esetleg az újabb Ergorapidokból)?

Köszönöm!

(#55031) Teaway válasza D1Rect (#55026) üzenetére


Teaway
veterán

Hálózati kapcsolattal bíró hűtők egymás között is tudnak kommunikálni, pl. nem kell lemenni a pincébe, ha látni akarod az ottani fagyasztók hőfokát vagy egyéb paramétereit, mennyi volt az adott időszakban a min/max értékek, stb.

Nincs itthon csokid??

(#55032) D1Rect válasza Teaway (#55031) üzenetére


D1Rect
félisten

Elásom a hullákat, nem kell fagyasztó a pincébe.

(#55033) BBéci válasza D1Rect (#55028) üzenetére


BBéci
titán

Ne vedd biztosra, hogy a burkolata rozsdamentes acél!
A Samsung honlapon ezt nem említik, ezüstnek nevezik, ami csupán a színére utal. [link]
Van olyan, amelyiknek a leírásában finomított inox szerepel, na, az tényleg rozsdamentes acél: [link]. Ez az árában is megmutatkozik, közel 300000 forintért adják.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55034) D1Rect válasza BBéci (#55033) üzenetére


D1Rect
félisten

Végül ez lett, ha nem fém akkor majd nem veszem át.

(#55035) Teaway válasza D1Rect (#55032) üzenetére


Teaway
veterán

Köszi, hogy szóltál, most készültem lebetonozni a pincét :C

Nincs itthon csokid??

(#55036) Nagya21 válasza BB9360 (#55030) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nyugodtan megveheted a v8 motorhead-ot, nem fogsz csalódni benne.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#55037) ribarszki válasza BB9360 (#55030) üzenetére


ribarszki
őstag

V8 Absolute gépet vedd. Fluffy fej verhetetlen kemény felületen. Láttad a videós összehasonlítást amit készítettem? Nagyon fogtok örülni, hogy végül a Fluffy fejes gépet vettétek. Vagy Motorhead, és mellé használta motoros Fluffy fej. De ezt ne spórold el, brutál jó
Nekem is volt Ergorapido. Nagyon más világ. Pláne, hogy szinte nincs utószűrése.

[ Szerkesztve ]

(#55038) BBéci válasza D1Rect (#55034) üzenetére


BBéci
titán

A Samsung honlap szerint metál grafit színű, ami lehet fém, de kétlem, hogy rozsdamentes acél.
Rémesen keskenyek a 60 centisek, irtó macerás pakolni beléjük. Mindig szélesre vágytunk, azért választottuk a 89 cm-es Sharpot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55039) d@minator válasza nagynorbi (#55022) üzenetére


d@minator
addikt

Köszi, el is mentettem.
Egy dob átlagosan 50cm átmérőjű. Ha a hossza 30cm pont kijön az 58liter.
Ezek után nem is értem a többi keskeny mosógép kicsiny voltát. Jade, ez nem 100ezer. :D
Vedd meg!

(#55041) BB9360 válasza ribarszki (#55037) üzenetére


BB9360
aktív tag

És Nagya!

Köszönöm, ez így 1:1...
Mivel szőnyegen jobb a Motorhead feje, a Fluffy fej utólagos beszerzése jó ötlet. Vajon lehetséges ilyen beszerzése?

Más különbség nincsen? Tartozékokban sem? Külföldi oldalon úgy olvastam, hogy az Absolute-hoz két fej van, ez lehet?

(#55042) D1Rect válasza BBéci (#55038) üzenetére


D1Rect
félisten

Elmondani nem tudom, hogy mennyire nem érdekel a hűtő téma. :DDD
Remélem ezzel most 10 évre megint le van tudva.
Aztán majd kiderül, hogy milyen az ajtaja.

(#55043) daver88 válasza D1Rect (#55034) üzenetére


daver88
aktív tag

Üdv!

Nem fém, festett és műanyag.

(#55044) Teaway válasza daver88 (#55043) üzenetére


Teaway
veterán

„Ha a hűtőszekrény feszültség alatt van, ne permetezzen rá vizet, mert az áramütést okozhat”

Lehet, mégis fém? :F

Nincs itthon csokid??

(#55045) pjen válasza Teaway (#55044) üzenetére


pjen
félisten

Egy hűtő mágnes megoldás lehet a problémára,bár vannak nem mágnesezhető korr anyagok.

(#55046) BBéci válasza D1Rect (#55042) üzenetére


BBéci
titán

Jaaaa, azt hittem, szoktad használni. :P

(#55045) pjen
A mágnes próba nem bizonyít semmit, éppen az általad leírtak miatt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55047) pjen válasza BBéci (#55046) üzenetére


pjen
félisten

Azért az a lemez elég drága.Nekem az Lg és előtte a Wh is korr volt.

[ Szerkesztve ]

(#55048) ribarszki válasza BB9360 (#55041) üzenetére


ribarszki
őstag

Sajnos nincs hozzá mini motorizált! matractisztító fej. Ez sajnos nem jó hír. Ülőgarnitúrát, autókárpitot, lépcsőszőnyeget, székpárnát, és persze matracot nagyon jól kitakarítja, mert ezt is egy elektromotor hajtja meg.
Nincs hozzá bútorkefe sem, de ez nem akkor gond, pótolható. Viszont. Fluffy és a mini motoros fej hiánya elég indok az Absolute mellett..

(#55049) BBéci válasza pjen (#55047) üzenetére


BBéci
titán

Igen, drága, azért írtam korábban, hogy 120000 forintba nem fér bele a rozsdamentes. Az első két Sharpom ajtajain az volt, az oldalakra csak festett műanyag jutott, pedig 490000 forintért adták. Már a megvételkor sem tetszett, iparinak tűnt de az volt a legolcsóbb a négyajtósok közül. Örülök, hogy sikerült megszabadulnom tőlük, bár nem volt sétagalopp és plusz pénzbe is került. Képtelen vagyok felfogni, mi a jó egy hatalmas vasfelületben? Hülye divat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55050) BB9360 válasza ribarszki (#55048) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm, sajnos a magyar oldalon nincsen V8, így a tartozékok tekintetében sötétben tapogatózok. A Motorhead 1 fejjel, az Absolute 3 fejjel van, jól értem?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.