Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62201) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Érdeklődöm, ha most kellene mikrót vennem, mi lenne az ajánlott? Semmi extra nem kell, a grill funkció számomra lényegtelen, viszont legyen megbízható és lehetőleg sokáig bírja a gyűrődést. Jelenleg egy LG van, ami tegnap elfüstölt, bírt kb. 10-11 évet.

(#62202) Gömbike válasza BrandonXXV (#62201) üzenetére


Gömbike
senior tag

30 alatt Samu: kerámia belső nagyon könnyen tisztántartható.

itt érdemes nézelődni: [link]

Munkatársam, a húgom is itt vette a mikrót, megbízható bolt.

Nekem Lg mc 8088 hlc volt sokáig, azt váltotta le ez: [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62203) peppe79 válasza arcsin (#62197) üzenetére


peppe79
senior tag

Az a "matrac fej" sajnos egy rossz vicc, épp csak simogatja a felületet. Ruhakefe helyett szoktuk használni, meg a kanapéra, ha néha felugrik rá a kutya.
Matracra poroló fej való, de ez nagyon messze van attól, és nem is olyan a kialakítása.

(#62204) BrandonXXV válasza Gömbike (#62202) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Köszönöm, megnézem ezeket.

Samsungtól kicsit tartok, de ez csak az én hülyeségem.

Elektrolux mennyire jó mikróban?!

(#62205) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok
1. Ez a Ikea mosogep milyen gyartmany? Az ot ev garanciajukban van valami buktato?
2. Mosogep és szaritogep egy hideg (most 9 fok van benne) pinceben uzemeltetheto?
3. Ha igen, szaritogepnel mindegy, hogy kondenzacios vagy hoszivattyus?
4. Van esetleg most mashol is hosszitott garancia promo?
Koszi a valaszokat

Eladó: GTS450

(#62206) Gömbike válasza BrandonXXV (#62204) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én alapból Elux-Aeg párt vagyok, gépeim is azok. De a mikróm soha nem volt az és nem is lesz.

A 30 éves saját családi életem alapján a mikró sorrend, kizárólag mikró!!!! a következő:

1. wiccpúl
2. samu
3. Lg
4. Pana.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62207) BrandonXXV válasza Gömbike (#62206) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Wirhpoolból mosogatógépünk van, meg elektromos főzőlap+Sütő, de egyikkel sem vagyok teljesen elégedett.
Azonban, ha van abból ajánlott, ami jobb, mint a Samsung, akkor azt is meglesném.

(#62208) Kezdő vagyok válasza Elemental (#62168) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Igen,erre gondoltam,így van.
koxx:
Köszönöm szépen!

(#62209) Gömbike válasza BrandonXXV (#62207) üzenetére


Gömbike
senior tag

Azért írtam, hogy csak mikró.

Egyébkén semmilyen wiccpúl terméket nem vagyok hajlandó a házamba beengedni.

Kétszer égettem meg a termékükkel magam, soha többet. Viszont a mikrójuk, amit 1996-ban vettem, még a mai napig üzemel a családban, olyan anyagokkal és minőségben készült Svédországban, hogy nincs párja. MD 142.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62210) SophieAnne


SophieAnne
csendes tag

Üdv!

Most vettünk hűtőt, normális, ha úgy néz ki a hátulja, mint a képen?

(#62211) Csabroncka válasza SophieAnne (#62210) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

igen!
- a fehér kábelen szigetelő hab van
- a réz és acél cső forrasztása pedig levegő hatására kicsit korrodál, fém sók elsősorban CuCO3 és CuSO4 válik ki rá. Ugyan ez a jelenség megvan a klíma la lamelláknál is, csak ott kevésbé látványos...

"in medias res"

(#62212) Braavos


Braavos
tag

Sziasztok!

A Lidl-ben kapható lesz hamarosan ez a SilverCrest robotgép. [link]

Van valakinek ezzel a termékkel tapasztalata, vagy hasonló áron ismertek ennél jobb gépet? :R

(#62213) PishT


PishT
tag

Sziasztok!
Ariston Velis Evo Plus bojlerem van, ami kijelzi, hogy mennyi idő alatt fűti fel a vizet a kívánt hőfokra.
Azt vettem észre,hogy (~óraállítás óta?) sokkal több időt ír ki felfűtési időre,mint amennyi ideig tart valójában. 50perc helyett 3-4óra. Úgy tűnik működik a bojler és szerencsére nem eddig tart, de azért zavaró. Találkozott vki hasonlóval? mi a megoldás? :) köszönöm!

(#62214) qqzs válasza qqzs (#62205) üzenetére


qqzs
őstag

Erre valaki?
1. Ez a Ikea mosogep milyen gyartmany? Az ot ev garanciajukban van valami buktato?
2. Mosogep és szaritogep egy hideg (most 9 fok van benne) pinceben uzemeltetheto?
3. Ha igen, szaritogepnel mindegy, hogy kondenzacios vagy hoszivattyus?
4. Van esetleg most mashol is hosszitott garancia promo?
Koszi a valaszokat

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#62215) m4rk_


m4rk_
aktív tag

Sziasztok.

Most vettünk egy Indesit Mosó-szárítógépet, és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek normális-e hogy a szárítás szakaszban a gép mintha 8-10 mp-ként szívna egy nagyon kicsi vizet? Leereszteni rendesen leereszti fél percenként amit lekell, de nem tudom mire vélni hogy miért szív (ráadásul tök hangosan) ilyen gyakran vizet a szárításhoz. Köszönöm szépen előre is!

(#62216) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

aktív szenes elszívót szeretnék utólagosan beépíteni, így a kivezetés sajnos nem jöhet szóba.
inkább negatív véleményeket olvastam erről a termékkategóriáról, de más lehetőség nincs, a jelenlegi semminél pedig biztos jobb lenne.

Elsődlegesen a főzéssel járó szagok, illatok terjedését szeretném megelőzni, mivel nyitott a konyha. De száraz a lakás így a pára eltüntetése másodlagos szempont.

A kerámialap és a bútorlap között 52,5-53,5 cm van. Itt mi az ajánlott minimum - maximum távolság?
A tűzhely feletti tároló teljesen nélkülözhető, ha a beépítés miatt át kellene építeni vagy ha az elszívó nagyobb helyet foglalna el.

Egyetlen fontos szempont, hogy amennyire csak lehet halk legyen.

Melyik gyártót, típust ajánlanátok és Ti hogy fognátok neki?

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#62217) Nagya21 válasza BrandonXXV (#62207) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Én az Aldibam vettem mikrót, alsó-felső grill, légkeverés, rozsdamentes acél belső, asszem 32l-es(de lehet csak 27), ambiano néven futott, 3év gari, 50K huf.
Ha vmeik Aldiban van nyugodtan csapj le rá.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62218) herdsman12 válasza qqzs (#62214) üzenetére


herdsman12
őstag

1. A "Termék részletes adatai"-nál elérhető első doksi, utolsó oldalán található telefonszámra rákeresve az Elektrolux szervízhez tartozik.
A többi passz.

#62204 BrandonXXV

Én is Samsung allergiás vagyok. Most készülök kidobni a tizenéves DVD-R 121-et, újkorától nem ismerte fel a saját márkás lemezt.
A tavaly vásárolt mikró ajtó alsó zsanérja hiányzott.
Gorenje lett helyette, de ma már csak olyat vennék, amelyiknek van fogantyú az ajtón, hogy a nyitás-csukás újjal megtámasztva finoman, csendesen megoldható legyen. Borzasztó hallgatni a csattogást.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#62219) RetepNyaraB válasza Braavos (#62212) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Épp a napokban elmélkedtem arról, hogy én már nem ruhàzok be diszkont gépekre, ha olcsó, ha nem. Viszont szép nagy tál, elég erős motor: a belső műanyag áttételek fognak beszarni, meg a nyeklő-nyakló váz (olcsó hús). Vedd meg és tedd tönkre a garancia lejárta előtt sikerrel. Illetve 2 év alatt elég tapasztalatod lesz, hogy megfelel neked élethossziglan, vagy inkább invesztálsz jelentősen többet.

Mi most egy bosch mum9-be toltuk a pénzt és azért lehet vele kötekedni, ha akarok, pedig nagyon más kategória. Viszont a kialakítása elképesztően masszív, ezt nem két évre vettük szerintem.

m4rk@
Ez valami technológiai must have lehet, az Lg ugyanúgy dolgozik. Lényegtelennek gondolom.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#62220) Gömbike válasza m4rk_ (#62215) üzenetére


Gömbike
senior tag

Teljesen normális.

Ezek vízzel kondenzálnak.

Ezért ( is) nem ajánljuk a kombi gépeket, mert azon kívűl, hogy a különálló szárítógép végeredményèhez közük nincs, cserébe rengeteg vizet és áramot fogyasztanak. Tényleg energiapazarló konstrukciók.

Persze van olyan kombi, ami meg is tudja normálisan szárítani (és egyben szösztelenít is ) a ruhát, de az már 350-től indul.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62221) Eagl3 válasza AXisBOLD (#62216) üzenetére


Eagl3
veterán

Típust nem tudok ajánlani, de miért nem
jöhet szóba kivezetés?
a szekrényt mindenképp le kell szedned, egy fal áttörés kellene csak.
Ebbe a felső szekrénybe sehogy nem fogod tudni beépíteni az elszívót, ha nincs szükség ott szekrényre, akkor kürtős elszívót tennék fel. Ha szekrénybe szerelhető elszívót szeretnél, akkor új szekrény kell, az is lehet, hogy a jobbra mellette levő szekrényt is cserélni kell.
A választott gép leírásában benne lesz a főzőlaptól való min. távolság.

(#62222) SophieAnne válasza Csabroncka (#62211) üzenetére


SophieAnne
csendes tag

Köszönöm!

(#62223) seger


seger
addikt

Scheppach fűnyíróról valaki tud valamit mondani? 35 ért tudnék átvenni egy új 161cc fűgyűjtős gépet. Gari 1 év.

(#62224) AXisBOLD válasza Eagl3 (#62221) üzenetére


AXisBOLD
addikt

társasház, 4. emelet, már szigetelt, macera lenne áttörni a falat, anélkül szerettem volna.
de ha azt mondod, hogy ebbe a szekrénybe be se lehet építeni, akkor nagyjából mindegy is. ennyi munkát egyelőre nem ér.

olyan mobil szagelszívó nincs, ami a tűzhely közelében járatva hatékonyan elszívná a szagokat?

Aurea mediocritas

(#62225) d@minator válasza m4rk_ (#62215) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Igen az normális. Vizet használnak a szárításhoz kivéve a modernebb hőszivattyúsak.

(#62226) seger válasza d@minator (#62225) üzenetére


seger
addikt

Hőszivattyús is enged vissza vizet a tartályból ha kell neki

(#62227) pjen válasza seger (#62226) üzenetére


pjen
félisten

Érdekes lehet, sok hőszipkás egyből a lefolyóba köthető.

(#62228) ribarszki válasza seger (#62226) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem enged a hőszipkás vissza vizet. Esetleg arra gondolhatsz, hogy a végén lemossa a kondenzátort vízzel, de annak nincs köze a szárításhoz.

(#62229) vscotina válasza Gömbike (#62220) üzenetére


vscotina
aktív tag

szia

Persze van olyan kombi, ami meg is tudja normálisan szárítani (és egyben szösztelenít is ) a ruhát, de az már 350-től indul.

erre a kombi extrára tudnál konkrét példát is hozni?

[ Szerkesztve ]

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#62230) ribarszki válasza vscotina (#62229) üzenetére


ribarszki
őstag

(#62231) BrandonXXV válasza Gömbike (#62209) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Végül ma elmentem a helyi Intersparba, amúgy is volt arra dolgom és pont volt ott Samsung mikró, MG23K3515AW 27.990-ért. Így elhoztam, mert kellett. Eddig tetszik, majd 10 év múlva megmondom, jó választás volt-e :D
Köszi a segítséget!

(#62232) Gömbike válasza BrandonXXV (#62231) üzenetére


Gömbike
senior tag

Használd egészséggel :)

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62233) Gömbike válasza vscotina (#62229) üzenetére


Gömbike
senior tag

Pl [link]

Nem véletlen az ára.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62234) polonic


polonic
félisten

James Dyson bemutat pár dolgot, fejlesztésekről is beszél, látni lehet a gyártasról is jelenetet.
Szerintem érdekes. Angolul van.
[link]

(#62235) vscotina válasza Gömbike (#62233) üzenetére


vscotina
aktív tag

köszönöm

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#62236) qqzs


qqzs
őstag

A kondenzacios vagy a hoszivattyus szaritok mukodnek vidamabban hideg kornyezetben?
A kondenzaciosra azt gondolom hoyg ha huvosebb a levego jobban kicsapodik a para....mig a hoszivattyus a meleg levegot hoszivattyuval a hidegebb levegobol nehezebben allitja elo
mit gondoltok?

Eladó: GTS450

(#62237) Eagl3 válasza AXisBOLD (#62224) üzenetére


Eagl3
veterán

Az alsó képet nem néztem :)
Ha 60cm széles a szekrény szélessége, akkor egy asztalos meg tudja oldani.

(#62238) Donki Hóte válasza BrandonXXV (#62231) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekünk is ilyen van (csak ezüstszínű fogantyúval). Az első 3 hónapban kétszer volt szervizben, mindkétszer megpusztult a grill funkció benne.

Mostmár inkább nem használjuk a grillező funkciót, amúgy is nagyon harmatos a grill fűtőszál teljesítménye.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62239) Donki Hóte válasza Gömbike (#62233) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha ugyanaz a gép 100 eFt-al olcsóbban megvehető, akkor az már nem is jó :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62240) Gömbike válasza Donki Hóte (#62238) üzenetére


Gömbike
senior tag

Akkor az selejtes széria lehetett.

Nálunk minden nap használva van benne a grill szál (is), már 3 éve, de semmi baja.

Ebben sütök reggelente péksütit, kakaós csigát, pogácsát, vagy éppen kolbászt, virslit, krumplit, csirkemellet, stb vacsira.

Készítünk benne joghurtot is, az bizony alkalmanként folyamatos 9 óra működés........

Szóval kapja rendesen, nagyon szeretjük.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62241) Gömbike válasza Donki Hóte (#62239) üzenetére


Gömbike
senior tag

Miért ne lenne jó? Csak a sok innováció megdobja az árat :) :) :)

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62242) #40553216 válasza Gömbike (#62233) üzenetére


#40553216
törölt tag

6 kg ruha Eco szárítása kilenc óra negyven perc? A kis manók kiteregetik, az ajtó mozgatásával keringeti a levegét és megvárják, míg megszárad? Vagy mi?

(#62243) Gömbike válasza #40553216 (#62242) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nem is néztem :)

Nekem két kűlön masinám van, volt és lesz is(AEG-Elux) :))

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy vidáman elférnek egymás mellett a fürdőben.

Életemben egyszer kellett kombi gépet használnom pár hétig külföldön. Az is AEG volt, de köze nem volt a szárított ruháknak a különálló gépben szàradt ruhákhoz, hiába állítgattam. Az normál kombi volt.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62244) #48613632 válasza qqzs (#62236) üzenetére


#48613632
törölt tag

A kondenzációsnak szerintem nincs meghatározott hőmérsékleti tartomány a működéséhez, legalábbis ebből a szempontból.
A hőszipkásnál van, a mi alap Indesitünk esetében ez 14-30 Celsius. (by manual)
Nálunk egy fűtetlen-hűtetlen helység a mosókonyha, egész télen vidáman működött. A ruhákkal kevesebb idő alatt végzett, mint amit becsült időnek kiírt, bár az mindig 3:12 valamiért :D

edit: Annyit azért hozzáfűznék, hogy ez a mosókonyha, közvetlen a konyha mellett van, és a konyhaablakot rá tudom nyitni. Plusz, UK-ban azért enyhék a telek, szóval ne gondolj minuszokra.

Nyáron pedig teregetni fogunk az udvaron, amennyiben ezt az idő engedni fogja. A gépet melegben még nem használtuk, így azt nem tudom, hogy pl 30+ Celsius esetén mi történne.

Nekünk ez a gép van, itt 10-32 Celsiust említ az optimális hőmérsékleti tartománynak, de a manualban az van, amit fentebb írtam.

[ Szerkesztve ]

(#62245) SophieAnne


SophieAnne
csendes tag

Üdvözlet!
Légyszi tudnátok ajánlani jó porszívó márkákat vagy megbízható készülékeket 20000Ft körül?
Köszi!

(#62246) ribarszki válasza SophieAnne (#62245) üzenetére


ribarszki
őstag

Ennyiért nagyjából [itt] kezdődik és végződik az a porszívó amit jobb szívvel ajánlunk. Nyilván csodát nem kell várni, de ár/értékben rendben van.

(#62247) Gömbike válasza SophieAnne (#62245) üzenetére


Gömbike
senior tag

Egyetértek az előttem szólóval.

Nekem ilyen gépem van és elégedettek vagyunk vala, de nagyon. két cica mellett is tökéletes, bár nálunk kemény burkolat van, csak néhány futószönyeg.

A következő gépem is ilyen leszz, nekem teljesen megfelel. Az elődje egy drága elux (zcx 6440)volt, ami 10 éve 30-ba fájt, nos az simán elveri szívóteljesítményben és sokkal, de sokkal csendesebb.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62248) Gömbike


Gömbike
senior tag

Elnézést a sok helyesírási hibáért, legközelebb jobban figyelek :O

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62249) AXisBOLD válasza Eagl3 (#62237) üzenetére


AXisBOLD
addikt

nettó 58 cm a pakolható rész és bruttó 63,5 cm a teljes szélessége.
Így is beférne? :/

Aurea mediocritas

(#62250) #40553216 válasza Gömbike (#62243) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem a mosón van a szárító.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.