Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) ribarszki válasza Draken (#15999) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem tömeges a probléma, de előfodul. Ezt produkálja ha eldeformálódik a melegtől a hepaszűrő fedele. Lehet valami szériahiba volt, és már javították. Nem tudom, de nem mindegyiket éritni, van amit meg újkora óta.

(#16002) Zeki válasza Draken (#15999) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha neten rendelted, sebtében vidd vissza!

https://www.youtube.com/watch?v=5u_pbgt8l8A&feature=youtu.be

Sziasztok!
Sencor SVC 8 tapasztalatot osztanék meg.
Nekem is azt csinálta 4 hónap után, mint XXX kollégának, amiről tökéletes videót készített.
Extreme digital helyett elszaladtam vele a Fast Hungary Kft-hez. A recepciós hölgyek gyorsan hívtak egy szervizes kollégát, aki úgy fogadott, hogy nem kell bekapcsolnunk, sajnos látott már ilyet. Azt mondja, hogy a motor eléggé be van burkolva a házban és hozzá meg erős fajta, rengeteg hőt termel, ha nem tud a hepa szűrőnél szellőzni, akkor olyan meleg lesz, hogy a szűrő fedelének kis karmait megolvasztja, kicsit elhajolnak és utána már nem tudják a helyén tartani a fedelet és a szűrőt. Hőpisztollyal ők most visszaállítják az eredeti helyzetébe és jó lesz.
Ezután áttértünk a hepa szűrőmre, azt mondta a szervizes, hogy ezen nem lehet átlátni és mintha megolvadt volna. Ne mossuk ha lehet és cseréljük megfelelő időközönként. Mondtam, hogy alig használtuk a porszívót, még a gyári porzsák volt benne, nem gondoltam még hepa szűrő cserére, de mennyi lenne az a "megfelelő időközönként", azt mondta "hát ennyi", vagyis akkor 4 hónap, még ha alig használtuk is.
Sajnos nincs fotóm a szűrőről, de tényleg mintha megolvadt volna (a vékonyabb szürke műanyag rácsok, amik a nagy keret között vannak). Használatba vétel előtt nem nyitottam fel, de az a gyanúm, hogy gyári hibás lehetett vagy nem belevaló, mert most olyat kaptam, amin nincsenek belső rácsok. A szűrő fedelét gyenge szerkezetnek tartom, remélem nem fog újra elgörbülni a két kis karom, mostantól majd sűrűbben ellenőrzöm ezt a részét.

(#16003) D1Rect válasza Zeki (#16002) üzenetére


D1Rect
félisten

Miért?
Mert talán elhajlik egy műanyag fülecske, hagyjuk már...
Én olvastam ezt mielőtt megvettem.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#16004) Draken válasza D1Rect (#16003) üzenetére


Draken
őstag

Én is tudtam róla egy-két korábbi hozzászólásból. Gondoltam régebbi típusoknál levő hiba vagy esetleg nálam annyira nem fog ez előjönni, mert nem kell olyan nagy területet felporszívózni. Nincs vele jelenleg problémám, ki lehetne cseréltetni, ha érkezik újabb áru, de gondolom az is hasonlóképp melegedne. Ha lesz probléma, max elviszem szervizbe aztán kész. Ilyen áron hasonlóan jó porszívót meg nem találtam ennyi kiegészítővel, nekem meg kellenek ezek. A shaggy szőnyeget egy rémálom volt felporszívózni a másikkal. A turbófejnek külön egy piros pont.

(#16005) SirKero válasza SirKero (#15988) üzenetére


SirKero
őstag

Erre valaki :U :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#16006) denko


denko
senior tag

Bosch BGL3B210 tulajok :)

Kérdezni akartam, hogy nálatok is bénán zárodik a porszivó? Mármint mintha 1 rés mindig maradna oldalt?
Peddig pattan zár hátul, csak olyan fura hogy oldalán megy 1 kis nyilás.

(#16007) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok

ilyesmi hűtő érdekelne, főleg a 150l körüli fagyasztó és a 200l fölötti hűtőrész a lényeg (az átlag 100-110l-es fagyasztósok kicsik, de csak fagyasztószekrény viszont nem kell)
Ariston ENBLH 19321
tudnátok ajánlani valamit, vagy ez is rendben van?
köszönöm

One Ring to rule them all

(#16008) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

SENCOR SVC 8YL - hez lehet venni mosható, üríthető porzsákot?

:R

markbellus.hu 

(#16009) Zeki válasza TBMC (#16008) üzenetére


Zeki
nagyúr

Eszedbe se jusson!

(#16010) TBMC válasza Zeki (#16009) üzenetére


TBMC
addikt

miért :F :B

markbellus.hu 

(#16011) Zeki válasza TBMC (#16010) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mert at jelentősen csökkenti majd a szívóerőt, meg mire kirázod... minden poros lesz. Engeded a szélbe, magadra. Baromi olcsók a porzsákok, és nem 2 naponta kell őket cserélni.

(#16012) TBMC válasza Zeki (#16011) üzenetére


TBMC
addikt

értem, köszönöm!
csak attól fosok majd a jövőre nézve, ha kifut ez a széria megint rohangálhatok porzsákért, hogy ki az aki még fogja épp tartani., pl 3-5év után. :U mint régebben. aztán megint jönnek az utgy zsákok gondolom majd ami vagy mellészív, vagy sokkal hamarabb telítődik és stbstb.. - csak ezért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#16013) D1Rect válasza TBMC (#16012) üzenetére


D1Rect
félisten

A 15 éves porszívómba is gond nélkül veszek zsákot. ;)

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#16014) Zeki válasza TBMC (#16012) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, ha attól félsz hogy 5 év után nem lesz gyári porzsák, akkor miért akarsz szövetet? Azzal aligha megy el 5 évet, lefojtja majd a porszívót, ami aligha tesz jót neki, hiszen az átszívott levegő hűti.
Akkor vagy bespájzolsz gyáriból, vagy veszel Miele porszívót, amihez 10 év múlva is lesz porzsák.

(#16015) pjen válasza TBMC (#16012) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél olyant amihez gyárilag is adnak textil porzsákot,nem muszáj használni viszont úgy van méretezve,hogy egy sűrű porzsákkal is elegendő a motor hűtés.

(#16016) Zeki válasza pjen (#16015) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem meg Samsung ciklon előszűrő vagy hasonló dolog kell, és akkor a porzsák sokkal de sokkal később lesz tele. Már ha valaki azon parázik, hogy 3 havonta porzsákot kell cserélnie.

(#16017) pjen válasza Zeki (#16016) üzenetére


pjen
félisten

Nem ismerem ezt az elő szűrős dolgot,én csak a vászon zsák + terhelése miatt ajánlottam.

(#16018) Melack


Melack
veterán

Van arra lehetőség, hogy egy mosógép dobját cseréljék ki? A jelenlegi gépnek úgy néz ki, kezd meghalni vmilye, mert bolyhosítja a ruhákat. :/

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16019) VIPowER válasza Melack (#16018) üzenetére


VIPowER
senior tag

Bár nem tudom milyen géphez kell, de én tőlük rendeltem a mosógéphez dobot. Azért linkelek eleve használtat, mert az újat biztos hogy nem fogod kifizetni, és még így sem lesz olcsó ha beszerelteted valakivel.

(#16020) Melack válasza VIPowER (#16019) üzenetére


Melack
veterán

Whirlpool A+A-s gép, igazából a célnak megfelel, lassan 5 éves. A gyerek miatt elég gyakran mosunk vele. A linket köszi, majd nem mobil netről megnézem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#16021) Yushchenko


Yushchenko
őstag

45k-ért van az Aldiban a mai naptól újra páramentesítő.
Szerintetek megéri megvenni, vagy van más, jobb vétel is? Illetve a méreteit nem tudjátok, mert az sehol nem látom leírva? Ruhaszárításra kellene.

(#16022) alázógyík válasza Yushchenko (#16021) üzenetére


alázógyík
őstag

Nekem ugyanilyen van.
Igaz tavaly ősszel vettem, de akkor még 39.990.- volt akcióban.

Remekül szívja a párát, nedvességet.
Igaz, most lesz egy kis garanciális gondom, ugyanis a beállított páratartalom alatt nem kapcsol ki, ill. a timer se működik, mert a beállított pl. 10 perc után se kapcsolt ki.

Egyébként jó gép, és a fogyasztása is korrekt.

(#16023) Yushchenko válasza alázógyík (#16022) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm, bár most ezekkel a garanciális problémákkal kicsit elbizonytalanítottál.

(#16024) alázógyík válasza Yushchenko (#16023) üzenetére


alázógyík
őstag

3 év van rá, pont letojom.
Majd megcsinálják v. adnak 1 másikat.

(#16025) zex


zex
aktív tag

Sziasztok!

Porzsák nélküli porszívót keresek olcsóbb árkategóriában. Olvasgarva a fórumot, azt látom, hogy ezt nem nagyon javasoljátok. Viszont nekünk egy BEEZ VC-L-1820-B volt eddig, ami meglepően jól teljesített, csak a házfelújítást, beton porszívózást nem igazán tett jót neki. Most valszeg csapágyas lett szegénykém.

Amit most kinéztem az a SENCOR SVC 511TQ. Nem tudom esetleg tudtok-e valamit erről mondani? Tudom nem egy közel százezres kategória, de ha csak annyit kibír, mint a régi BEEZ, akkor már elégedett leszek.

Vagy ha esetleg más tippetek van, örömmel fogadom a javaslatokat.

Viszont ma este mindenképp vennem kell egyet, mert a kislányunknak orrszívásra is használni kell! :(

Köszönöm segítségeteket!

(#16026) st6969 válasza Yushchenko (#16021) üzenetére


st6969
őstag

Szárítógépet 90ezer körül már kapsz (igaz nem 45, de szerintem megéri rááldozni, nincs többé napokig szárítón lógó ruhahegyek, penészesedés, párásodás, puhák lesznek a ruháid, rögtön vasalhatod, vagy mehet a szekrénybe...). Ha nagyon pici a lakás, akkor persze nem opció, bár elöltöltős mosógép tetejére is tehető. Media Marktban 0%-os THM-mel 10 hónapra most lehet venni mindent.
Anno én is gondolkodtam páramentesítő készüléken (kértem is kölcsön próbaként), aztán inkább a párásodás okát szüntettük meg (jó néhány dolgot tettünk, ha érdekel privátban megírom), szerintem az ilyen készülék a legtöbb esetben kidobott pénz.

(#16027) Yushchenko válasza st6969 (#16026) üzenetére


Yushchenko
őstag

Sajnos kicsi a lakás és nem lett betervezve a szárítógép, pedig nyilván az lett volna amúgy a megoldás. Most az is nehezítés, hogy a teljes felújítás után még nem száradt ki a lakás.
A tanácsokat természetesen szívesen várom!

(#16028) zex válasza zex (#16025) üzenetére


zex
aktív tag

Időközben találtam még ezt a Zanussi-t. Esetleg errőlé vélemény? :R

(#16029) ribarszki válasza zex (#16028) üzenetére


ribarszki
őstag

"Szép" bugyikék színe van. Kb ezzel összefoglaltam minden pozitív tulajdonságát. Még egy nyomorult szíváserősség állító sincs rajta, az pedig tényleg szívás.. Ebben az árkategóriában azt vedd amelyiknek tetszik a színe meg a formája.

(#16030) Zeki válasza ribarszki (#16029) üzenetére


Zeki
nagyúr

Amelyikre hosszabb a garancia. :)
Mert sajnos mind gyenge hulladék.

(#16031) zedok


zedok
senior tag

Hello!

Adott egy 0%-s thm lehetőség. Fagor 2LF-454 mosogatógépre. Érdemes élni vele?

Tudtok róla valamit?

A neten nem leltem semmit, ami tapasztalat lenne. Előre is köszi! :)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#16032) ß3NC33


ß3NC33
tag

Hello!

Tudja esetleg valaki, hogy a Fagor 3CDC-60x típusú elszívóba milyen égők kellenek? Sajnos nincsenek meg a régiek, a neten sem találtam semmit, csak, hogy 40W-os kell bele. Egyáltalán az elszívókba vmi spéci égő kell? :B
Köszi

(#16033) pjen válasza ß3NC33 (#16032) üzenetére


pjen
félisten

Elvileg van egy spéci henger alakú elszívó égő,de a sima E14 es gyertya is belemegy.Parfüm izzóból pedig mindegyik.Enyémbe még a compakt fénycső is.Meg kell nézni mennyi hely van.

(#16034) ß3NC33 válasza pjen (#16033) üzenetére


ß3NC33
tag

Nagyon szépen köszönöm!
Biztos nem fénycső kell bele, ezt az E14es vonalat kipróbáljuk

(#16035) pjen válasza ß3NC33 (#16034) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen a 40w a lényeg,leginkább a melegedés miatt.

(#16036) Zeki válasza pjen (#16035) üzenetére


Zeki
nagyúr

E14 ledes kis valami. :)

(#16037) pjen válasza Zeki (#16036) üzenetére


pjen
félisten

Tökéletes.Csak hát a fényerő...

(#16038) alázógyík válasza zedok (#16031) üzenetére


alázógyík
őstag

Édesanyám már közel 6-8 éve használ valami hasonlót, csendes, és szépen mos.
Semmi gond nincs vele.

(#16039) st6969 válasza pjen (#16037) üzenetére


st6969
őstag

Nem lesz gond a fényerővel, ha megfelelő helyről szerzi be (ebay kizárva). Aldiban lehet kapni (talán éppen mostanában van/volt/lesz akció), azt a LED-es gyertya fényforrást kell megvenni, ami a legnagyobb teljesítményű. Ilyet vettem, elégedett vagyok vele. Talán még jobb is a fénye, mint a hagyományos 40W-os gyertya izzónak, viszont 2x40W helyett fogyaszt 2x5W-ot (vagy 7W, már nem emlékszem, a lényeg, hogy a legnagyobb legyen)..

(#16040) zsiz válasza zsiz (#15892) üzenetére


zsiz
őstag

Ma megnéztem élőben ezt az Electrolux mikrót, amit kiszemeltem. Viszont élőben nem győzött meg. Az ajtó ezen is olyan sötétnek látszik, bár ennek a belseje legalább világos, de kinyitva sem nagyon láttam át rajta. Szóval továbbra is várok javaslatokat :)
Szempontok:
- max 30k
- minimum 900W
- minimum 22 liter
- grillező és egyéb extra funkciók nem döntő tényezők, csak melegítésre és olvasztásra kell
- az ajtó lehetőleg gombra nyíljon
- mindegy, hogy mechanikus vagy digitális
- viszont működés közben lássam benne rendesen az ételt.

A másik a mosógép:

Ezekkel van itt valakinek tapasztalata?
- Indesit IWSC 51051 C ECO
- Gorenje W 7523
Utóbbi szimpatikusabb, de sajnos 30k-val drágább is. 3 év gyártói gari van hozzá, míg a másikra csak 2 év. A kettő közül tudom, hogy a Gorenje a jobb, de úgy általánosságban érdekelne mind a kettőről vélemény, nem egymáshoz viszonyítva. Az Indesit mellett leginkább csak az ára szól, és most "low-budget" megoldás kellene.. ha be lett volna tervezve a vásárlás, nem lenne min gondolkodni, de váratlanul adta meg magát a mostani gép.

Köszönöm előre is :R

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#16041) Figur10


Figur10
tag

Sziasztok
Szárítógép vásárlásán gondolkodom ezt néztem ki [link]
Szeretnék véleményt, és esetleg javaslatot ha ez nem javasolt. Keret max:200k-ért.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#16042) Zeki


Zeki
nagyúr

Mind a kettőtöknek írom!

Mindegy mit veszel, azt vedd amelyik neked jobban bejön tudásra, formára, a lényeg, hogy vegyél hozzá extra biztosítós garanciát, és így max 5 évig nem kell zsebbe nyúlnod, ha elromlik.
Ugyanis sem mosógép, sem szárítógép, sem egyéb -kicsit is bonyolultabb- gép dologban senki sem teszi tűzbe a kezét, hogy az most neked garantáltan hiba nélkül elmegy akárhány évet.

Még a Miele név sem garancia arra, hogy az biztos nem romlik el 20 évig.

--

Szárítógépben valóban a hőszivattyús a jó. Nekem AEG van, már volt 1x javítva, a gyári garin túl, de a biztosítós garin belül. De ettől a Bosch is ugyanúgy elromolhat. A szerelőm szerelt már mindenféle márkából mosógépet/szárítógépet. De más mosógépszerelők szerint is mindegy melyik termékét veszed a fogyasztói társadalomnak.

--

Mosógépben meg az a jó, amelyikben van opció/program arra, hogy több vízzel moss. Már kezdenek nagyon átesni a túloldalra a vízfogyasztás tekintetében.
Ha van több pénz, akkor inverterest érdemes venni, az jóval halkabb.

[ Szerkesztve ]

(#16043) st6969 válasza Figur10 (#16041) üzenetére


st6969
őstag

Index fórumba érdemes benézni, ott vannak szakik. Azt mondják a sima kondenzációs (nem hőszivattyús) kiforrottabb technológia (jobban ajánlott), nem mellesleg fele annyiba kerül, mint a kereted. Viszont sokat fogyaszt. Nálunk ez szempont, mivel heti 5x biztos megy a gép, így hőszivattyúsat választottunk, azon belül automatikus kondenzátor tisztítósat. Te is ilyet linkeltél, szóval szvsz jó választás. Hasonló a miénk is (Siemens). Én akcióban vettem, ill. dec. 31-ig még volt 10% visszatérítés is, így 200 helyett 150-ből megúsztam. A gép 2 hónapos, eddig remekül teszi a dolgát.

(#16044) Elemental válasza st6969 (#16043) üzenetére


Elemental
addikt

Melyik az, amelyik kinyomja a hőt?
A hőszivattyús, vagy a nem hőszivattyús?

(#16045) durexxx


durexxx
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy whirlpool awe2320 típusú mosógépem aminek a fedelét eszi a rozsda. Addig simán eljutottam, hogy hogyan szedjen le az egész ajtót, de a lemez mindkét oldalán ledobta a festéket és rozsdásodik. Ezért szeretném leszedni a fémlemezt a műanyagajtóról úgy ahogy a videóban látható. A zsanérnál lévő két csavart kitekertem, de feszegetésre nagyon nem akart lejönni a lemez így nem mertem jobban bántani. A lemez másik végén is vannak csavarok, vagy csak klipszek vannak? Ha vannak csavarok, hol kell szétfeszegetni a borítást?

Köszönöm
dur.

(#16046) Acef válasza Elemental (#16044) üzenetére


Acef
addikt

A kondenzációs, de az sem túl sokat, nem vészes. Pl. mint egy gyengébb hajszárító.

(#16047) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Hali!

Egy kis véleményre, tapasztalatcserére lenne szükségem.
Szeptemberben vettünk egy Whirlpool Premium Selection beépíthető tűzhelyet 6 év garival. Szombat este megadta magát, lecsapta a kis megszakítót, FI-relét, fázist. Visszanyomtam mindent, bekcsolt, óraállítás és hajrá, süssél... Nem meleg, de még csak nem is langyos.
Telefon, szerviz, ma jönnek, jöttek is.

Diagnózis: felső fűtőszál megadta magát, alsó, hátsó megy. Bírjam ki vele, míg a rendelendő alkatrész megjön. Mikor? Majd. A központ intézi.

A kérdésem, meddig várjak türelmesen a központ hívására, hogy megjött az alkatrész és ekkor, vagy akkor jön a szaki berakni? És ha már időszerű, hogy elfogyjon a türelmem, akkor merre lépjek tovább? cserekészülék?

Köszi előre is. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16048) cekkk válasza macilaci78 (#16047) üzenetére


cekkk
veterán

30 nap után nyugodtan fenyegetőzhet a fogyasztó védelemmel. A törvényt nem mond ki időt, hanem, hogy törekedni kell, de azért egy idő után már menjenek a ...

(#16049) macilaci78 válasza cekkk (#16048) üzenetére


macilaci78
nagyúr

30 nap? lOl

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#16050) Zeki válasza Elemental (#16044) üzenetére


Zeki
nagyúr

Arra gondolsz, hogy kilehet vezetni a fürdőből egy csövön? Az a kondenzációs, de lehet nem mindegyik tipus.
A hőszivattyús, az olyan elven működik mint a klíma vagy a hűtőszekrény. Egy speciális gáz van benne, Ami a nyomás változástól vagy lehűl vagy melegszik. Nem fűtőszál melegít, és nem kell csapra kötni, hogy néha hideg vízet áramoltasson át magán, amire kicsapódik a pára. Ennek csak konnektor kell.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.