Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62601) seger válasza Gömbike (#62593) üzenetére


seger
addikt

Igény annyi, hogy 2 nagyobb edény elférjen. A mostanin baloldalt van 2db nagy, jobb oldalt 2db kicsi. Nem fér el így.
Ára 100ezerbe férjen bele.

(#62602) Grande Ale válasza ribarszki (#62599) üzenetére


Grande Ale
őstag

[kép]

:)

[ Szerkesztve ]

(#62603) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Teljesen beépíthető mosogatógépet szeretnék vásárolni, 4 személyre. Egy jó ár-érték arány érdekelne, legyen hatékony és tartós. Nem szeretnék fölöslegesen fizetni egy márka nevet, de azt sem szeretném, hogy spórlás miatt utólag ráfizessek. A keret kb 100k körül lenne, de változhat picit ha tényleg megéri. Tudtok konkrét modellt ajánlani?

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#62604) BBéci válasza pjen (#62595) üzenetére


BBéci
titán

Még nem volt Miele gépem és Beko sem. Amikor az előbbit dicsérem és az utóbbit elmarasztalom, mindig hozzáteszem, hogy alapos szemrevételezés, tapogatás, ajtónyitogatás alapján írom/mondom a véleményemet. Egyértelmű a különbség, nem lehet vitatéma.

#62598pjen
Azért vette azt a Panasonic plazmatévét, mert én ajánlottam neki.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62605) Magill válasza d@minator (#62600) üzenetére


Magill
csendes tag

Értem és elfogadom. Mondjuk számomra ez a dobvilágítás dolog teljesen felesleges :o eddig sem volt. Az hogy túlárazott elfogadom. De tapizásra nekem az elektrolux rosszabb minőségnek tűnt, de én full laikus vagyok és nem gépész. Az Aeg szárítógépek programjai amúgy nem tetszettek, azért választottam elektroluxot meg azt tenyleg tularazottnak gondoltam meg en is. De a mosógépnél nem éreztem ezt. Ha majd nagyon nem jönne be akkor elállok a vásárlástól, aztan elszállok és rendelek Mielet 😅.
Amúgy Aeg mérnöki szemmel a rajzait meg a használati útmutatóit full analfabeta embereknek szánta... Lehetne kicsit informativabb, de mindegy reménykedem, hogy egymásra tudjuk tenni a két gépet. Ha nem és mégsem szállok el akkor veszel egy olcsóbb Aeget amire rá lehet tenni a szárítót...

(#62606) Magill válasza Csaby25 (#62603) üzenetére


Magill
csendes tag

Nekünk van egy 5 éves és egy 3 éves whirlpool beépíthető mosogatógép. Elrendezesre biztos vannak jobbak tapasztalom, de mosogat és ennyi. :D Jar kapszulával hasznaljuk. Olyan 130 lehetett a miénk. Nem volt nagyon körüljárva a téma amikor azt vettük.

(#62607) weiss


weiss
addikt

Ilyesmi USB-s hosszabbítót nem látott valaki 5-öset? Kapcsolható kellene, és az is előny, ha nem noname kínai, ill. fel lehessen fogatni a falra.

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#62608) seger válasza Csaby25 (#62603) üzenetére


seger
addikt

Nekünk ugyan nem beépíthető, csak a pult alá tolható verzió volt whirlpool. 2.5 évet bírt és kampó. Szivattyú cserés. És nagyon utáltuk. Pakolásilag jó volt. De mosogatásával sem voltam kibékülve. Most elektroluxot vettünk 109ezerért. Eddig nagyon jó.

Odaakartam adni egy szerelő ismerősnek, azt momdta neki nem kell. Momdta ad még négyet nekem aminek ugyan ez a baja.

[ Szerkesztve ]

(#62609) Magill válasza seger (#62608) üzenetére


Magill
csendes tag

És mindig volt benne só? Csak mert nekem akkor nem mosogat jól ha nincs teleöntve :D. Kop-kop nekünk semmi baja egyiknek sem. Néha ki kell csak takarítani meg Finish mosogatógép tisztítóvql átmosogatom magában.

(#62610) seger válasza Magill (#62609) üzenetére


seger
addikt

Volt mindig. Sokszor nem is vártam meg, hogy jelezze a hiányát

(#62611) Magill válasza d@minator (#62600) üzenetére


Magill
csendes tag

Egyébként még annyi, hogy még a 200 ezres LG mosógép is szimpatikus az üveg dobjával meg hasonlók.

(#62612) csuzda


csuzda
aktív tag

Sziasztok!

Porszívó témában kérdeznék. Ma anyával kiporszívóztuk a lakást, szobámban ment a levegőszűrő. Mire végeztem és leültem a gép elé azt látom, hogy a telefonomon áll a por... Egy Samsung SC6530 őskövületünk van, aminek már a HEPA szűrője csak dísznek van ott és csak kavarjuk a port a házban... Elegem van belőle, de anya nem akarja cserélni, mert "Majd akkor veszünk ha tönkremegy". Úgyhogy meglepem egy új porszíóval.

1, Mekkora a lakás alapterülete amit tisztán szeretnénk tartani? ~100nm
2, Milyen a szőnyeg-szilárd burkolat aránya a házban? Kb 25% szőnyeg, minden más laminált padló, vagy parketta
3, Van-e poratka-allergiás a családban? Anya papíron mindenre allergiás
4, Van-e kisgyermek/gyermekek a családban? Nincs
5, Lakik-e háziállat (kutya, macska) a háztartásban? Nem
6, Fontos-e a minél halkabb és gazdaságosabb üzemeltetés? Nem
7, Átlagosan milyen gyakorisággal vesszük használatba a porszívót egy héten? 1-2-3 alkalommal

A sima Miele C2 és C2 Allergy és C2 Parquet verziók között vacilálok épp. Rengeteg kommentet átolvasva sokan a parkettás verziót ajánljátok. 2 főbb kérdésem lenne.
Első: agyon rövid szőrű szőnyegeink vannak, a parketta fejjel, vagy a géptestben lévő kisebb fejjel szépen ki lehet azt szépen takarítani igaz?
Második: Úgy látom, hogy HyClean GN zsák kell a parkettásba. [Ez lenne] az? Ha igen, akkor érdemes most vennem vagy várjak akcióra, mert lehetséges, hogy pár hónapon belül lesz akció?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#62613) polonic válasza csuzda (#62612) üzenetére


polonic
félisten

Szia!

Parkettás verzió az jó választás szerintem. Egyébként van sima fej is a gép mellé, azzal lehet a szőnyeget porszívózni.
Hepa szűrőt is lehet később venni a porszívóba. Egy-másfél évente kell azt cserélni. De az, amit adnak hozzá, az is nagyon jó szűrési hatékonyságú. Azt is ilyen intervallumban érdemes cserélni. A hepát az allergia miatt említettem meg. De szerintem, ami benne van, azt hiszem airclean filter, az is bőven jó lesz.
Egy porzsák olyan 3-4 hónapig elég lesz. Szóval nem szükséges venni most hozzá. Ez alatt az idő alatt nézheted az akicókat, szokott azért lenni.
Egyébként most van ilyen akció. 8 porzsák és egy hepa szűrő. Bár éppen készlethiányos.

(#62614) ribarszki válasza csuzda (#62612) üzenetére


ribarszki
őstag

A C2 Parquett nyugodtan vehető. Ár/értékben a legjobb a Miele porszívó. Kicsit pontosítom az információidat. Nem azért Parquett a neve, mert nincs a dobozban szőnyegfej. Van egy átkapcsolható, klasszikus Airteq porszívófej amit szőnyegre használhatsz, s adnak mellé egy 20k-s parkett twister fejet is.
Porzsák nem nagyon lesz akcióban (szerk. bár látom Polonic linkelt), de MM-ban is tudsz venni. 1doboz 1év.

Az AirClean filter bőven elég lesz, nem létszükség a hepa.

Később még a Sub20-as kefét ajánlom nagyon jó szívvel. Mi csak ezzel szívjuk a port a bútorokról. Természetes sörte, és nagyon alapos. Nincs szalló por.

Egy C2 parkett, meg esetleg majd egy sub20as kefe minden igényeteket lefedi.

[ Szerkesztve ]

(#62615) csuzda válasza polonic (#62613) üzenetére


csuzda
aktív tag

A teste ugyan az a két gépnek, így bele lehet rakni utólag is a HEPA szűrőt, mert ki van alakítva neki a hely? :Y

[ Szerkesztve ]

(#62616) ribarszki válasza csuzda (#62615) üzenetére


ribarszki
őstag

Igen, rakhatsz bele a porzsák mellé csomagolt Airclean filterlapot,(nekem is ilye van most), kazettás Aircleanplus szűrőt, és Hepa szűrőt. Az 50es végződésűek jó bele.

Szerk. Javítom magam. Gyárilag AirCleanPlus kazetta jár hozzá. Ha később a porzsák mellé adott filterlapot szeretnéd használni, akkor venned kell 3k-ért egy filter holder kazettát. A filterlap tartót csak egyszer kell megvenned, utana az akárhányszor használható, csak leszorítja az AirClean filterlapot. A filterlapot meg akkor cseréled amikor új doboz porzsákot nyitsz.
Amúgy az AirClranPlus nagyon jó szűrő!

[ Szerkesztve ]

(#62617) peppe79 válasza weiss (#62607) üzenetére


peppe79
senior tag

Egész más formavilág, de hátha:

https://www.powercube.hu

Mi a legtöbb helyen ezt a "kockát" használjuk. Bővíthető, van IEC csatis, kapcsolós, elem nélküli távirányítós változata is.

(#62618) weiss válasza peppe79 (#62617) üzenetére


weiss
addikt

Kösz, de ez nem kapcsolható, ill. ha rögzítem, akkor már csak 3 csatlakozója van. Mármint az USB-s, hosszabbítós.

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#62619) kemotox


kemotox
addikt

Hali!
30 ezerig tudna valaki porszívót ajánlani? Sima mezei, általános, prozsákmentes porszívó kéne. Szóval nem ilyen álló cucc amivel a napi söprögetést lehet kiváltani, meg nem is robotcucc meg hasonlók.
Köszönöm!

(#62620) ribarszki válasza kemotox (#62619) üzenetére


ribarszki
őstag

Persze. Nem baj, ha van benne porzsák? ;] Mit értesz porzsákos alatt? Úgy értem szerinted hogyan kell helyesen használni egy porzsákos porszívót? Lehet innen kellene kezdeni..

[ Szerkesztve ]

(#62621) kemotox válasza ribarszki (#62620) üzenetére


kemotox
addikt

Értem én, hogy erre a fórumra jellemző a sznoboskodás meg a kötekedés, de kérlek had ne kelljen belemennem, hogy édesanyukámnak milyen egészségügyi problémái vannak, amik miatt egy minél egyszerűbb cuccot szeretnék neki venni, amivel nem kell még a porzsákkal is baszkodni meg folyton venni/rendelni hozzá.

(#62622) ribarszki válasza kemotox (#62621) üzenetére


ribarszki
őstag

Akkor végképp nem értem... ilyen igényekre miért nem porzsákosat veszel??? :F amit felsoroltál az kizárólag a zsáknélkülire igaz..
Szerinted szivatni akarunk?

[ Szerkesztve ]

(#62623) d@minator válasza Magill (#62605) üzenetére


d@minator
addikt

Igen a programválasztó gomb jobb minőségű. :D
"mégsem szállok el akkor veszel egy olcsóbb Aeget" - Nekem tetszett ahogy locsolta a ruhákra a bekevert mosószert, hogy mennyit segít a mosásnál nem tudom, mivel folyékonnyal használtam. Öblítőt meg nem használok. Olcsóbb gépben nem lesz ez a funkció. Az L6 az alap széria, L7 +gőzt tud, L8 +mosószer és öblítő előkeverést, L9 +vízlágyítást is.
Ha nem megy rá a szárító és nagyobb gépet vennél nagyobb dobbal lebeszéllek, mert szerintem a nagyobb dob mellé csak odahányták a meglévő alkatrészeket (AEG/Elux) így abszolút kiegyensúlyozatlan tud lenni kevés nehéz ruhával. Bár ha látni szeretnél időnként kidudorodó mosógép oldallemezt centri közben akkor hajrá Elux vagy AEG nagydobos gép.
Na meg ugye lengyel vagy ukrán gyártású lesz valszeg. Hááát... :D
Szerintem ezzel a kisebb dobúval nem lesz bajod és tetszeni fog. Ha esetleg nem, úgy válassz más márkát.

(#62624) Digitalpimp válasza kemotox (#62621) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Miért, a nem porzsákossal nem kell baxkódni? :Y Tartályt üríteni, mosni, szűrőket mosni, cserélni, beszerezni, vagy te milyen gépre gondolsz? :F

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#62625) ribarszki válasza Digitalpimp (#62624) üzenetére


ribarszki
őstag

Arról nem beszélve, hogy a zsákosnál 2 havonta 5másodperc a "baszakodás" :U

(#62626) kemotox válasza ribarszki (#62625) üzenetére


kemotox
addikt

Jó hát nem vagyok porszívó szakértő. De ha szerinted egyszerűbb a porzsákos, akkor miért nem azt írod flegmulás meg lenéző kérdések helyett?

(#62627) ribarszki válasza kemotox (#62626) üzenetére


ribarszki
őstag

[Ezt] vedd neki. A maradékból meg vehetsz Electrolux Sbag szintetikus porzsákot 2 dobozzal. Elég lesz 2 évig. 2-3 havonta cseréld ki neki, vagy kicseréli ő. A régi kuka, az új a gépbe. Ez tényleg 5mp.

Nem akartam felgma lenni, de sajnos a kérdezők nagy része úgy jön, hogy csak porzsákosat ne! Mert azt rázogatni kell, kuka fölött porolni, stb.. 20 éve talán így volt, de nincsenek igazán tisztában azzal, hogy ma mit jelent egy porzsákos porszívó. A legtisztább, leghigiénikusabb, legegyszerűbb megoldás. Az Sbag pedig szabvány, tényleg kismillió helyen kapni. De Euronicsban és MM-ban biztos. De a gyári Elux zsák jobb mint az utángyártottak. Peace.

[ Szerkesztve ]

(#62628) #40553216 válasza pjen (#62595) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mosógép és porszívó.

(#62629) kemotox válasza ribarszki (#62627) üzenetére


kemotox
addikt

Értem amúgy, egy topikban én is aktív voltam és ott is meg voltak az ilyen tévhitek meg hasonlók. És ja, pont a 20 évvel ezelőtti rossz tapasztalatok miatt gondoltam, hogy mellőzni kéne a porzsákot. Köszi!

(#62630) seger


seger
addikt

Asszony közölte, ne csak a főzőlapot cseréljük, hanem a sütőt is.
Szóval az igények:
Főzőlap. A két nagy kapacitásű főzőfelület átlósan legyen, a legnagyobb pedig belül. Az kezelőgomb jó lenne középen. Mostanin nagyon közel volt az egyik kicsihez, nagyon átmelegedett, sokszor a fazék rácsúszott.
Sütő:
Kihúzható tepsitartó sín 2db legyen benne (mostaniba 2db van, hozzászoktunk)
Légkeverés, alsó-felső sütés ( gondolom ez már alap)

(#62631) polonic válasza pjen (#62595) üzenetére


polonic
félisten

Nekem is van valós tapasztalatom.
Mosógép, mosogatógép, porszívó. És a száritógép is az lesz majd. Aztán majd a sütő is, ha egyszer elhalálozik a jelenlegi.

(#62632) peppe79 válasza weiss (#62607) üzenetére


peppe79
senior tag

A "kocka" egyik erőssége a bővíthetőség. Egy PowerCube Original USB-vel, + mellette egy Extended Remote-tal, a falra rögzítve lenne 2+3 szabad dugaljad, 2 USB portod, egy kapcsolód, és ha kell, még távirányítód is (remote SET). De persze, nem mindenkinek jön be ez a formavilág.

Ha egyszerűbbet keresel, arra ott egy sima Kopp.

(#62633) kokido


kokido
újonc

Sziasztok!
Hűtőgép vásárlása előtt állok és vissza olvasva a topicot a Liebherr hűtők az ajánlottak.
Kérdésem az lenne, hogy a belépő szintű [Liebherr KGNI 1860-3] gép jó választás lehet?
Vagy amit még néztem az a [Samsung RB34T670DWW/EF]
A vásárlásra szánt keretem 100-130ezer forint, nagyon max 150. Kombinált, max 250kWh/év fogyasztású, no frost hűtőt keresek.
Esetleg, ha van jobb és másik típus amit ajánlatok az említett vásárlási paraméterekkel azt megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

(#62634) koxx válasza kemotox (#62629) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem is rossz emlekeim maradtak a kora 90-es evekbeli raketa porszivorol es akkoriban jottek be a tartalyos porszivok, nyilvan ahhoz kepest megvalta volt. De ezek a mostani porzsakosak tenyleg nagyon jok, par havonta teleszivod aztan kidobod. Nalunk a 4 eves C2 belseje ugy nez ki mintha uj lenne. Kivul persze kopott karcos, de hat hasznalati targy.

(#62635) Magill válasza d@minator (#62623) üzenetére


Magill
csendes tag

Hmm bíztatóan hangzik 😅... Egyébként reménykedtem, hogy lesz akkora dobja mint az előző mosógépemnek, ha már az is 8kg. Jó de melyik jobb mint ez a két márka a Mielen kívül? :D őszintén rengeteg időt öltem a nézelődésbe és már belefáradtam kicsit. Jön a gyerek kell vmi mosógép... :D

(#62636) Bdanyy válasza Magill (#62635) üzenetére


Bdanyy
addikt

V-Zug :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#62637) BB9360 válasza Grande Ale (#62602) üzenetére


BB9360
aktív tag

:)

(#62638) BBéci válasza Magill (#62635) üzenetére


BBéci
titán

Nálam a sorrend: Miele, Bosch, AEG.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62639) laszak válasza Eagl3 (#62317) üzenetére


laszak
tag

Végül NEFF-et válaszottál?
Ha igen, szereted a slide&hide ajtót?
(felkerült a térképre egy ilyen sütő)

(#62640) Face8814


Face8814
őstag

Sziasztok!
Mosógép és szárítógép vásárlása előtt állunk és több napnyi internet bújás után sikerült kiválasztanunk 1-1 típust:
AEG L7FEE48S mosógép [link]
AEG T8DEE48S szárítógép [link]
A keret nagyon max 400k volt, de jobban örültem volna, ha inkább 300k felé közelít együtt a két gép ára.
Eddig elég biztosnak tűntem a vásárlásban, de ahogy olvastam az elmúlt pár nap kommentjeit, picit elbizonytalanodtam a döntésben. Tudom a Miele az etalon, de (figyelembe véve azon egyik preferenciát, hogy egy márkából szeretnénk megoldani mindkét vásárlást) sajnos az már nem fér bele a keretbe.
Az AEG gőzprogramja nagyon szimpatikus megoldásnak tűnik, illetve régebben magáról a márkáról is jókat hallottam (bár nekem még sosem volt dolgom vele).
Azt szeretném kérdezni, hogy ebben az árszegmensben, van esetleg jobb alternatíva (fontos a kímélő üzemmód, a csendes működés, az előre ütemezhető indítás, legalább 8kg kapacitás, és ahogy az előbb említettem a gőz funkció is felettébb érdekel)? Vagy nyugodjak meg és megfelelő típust sikerült választani....? :D

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#62641) Gömbike válasza Face8814 (#62640) üzenetére


Gömbike
senior tag

Jól választottál, főleg ha családnak is tetszik. :)

Nálam a gépek döntő többsége Elux-AEG.

De ha egyszer........, szóval, az AEG 74850A gépünk már a 11. évet teljesíti hiba nélkül. De a következő gépem vagy a belépő szint környéki Miele, vagy egy tudásában azonos Bosch wat 28691 gépnek a megfelelője lesz.

Nem azért, mert nem vagyok az AEG gépekkel megelégedve, sőt a lányomnak is Elux mosógépet vettünk.

De a sok felesleges marketing helyett inkább a célszerűbb a szimpatikusabb számomra.

Mégegyszer: Jó döntést hoztál.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62642) Face8814 válasza Gömbike (#62641) üzenetére


Face8814
őstag

Köszönöm a választ.
Még egy kérdés. Érdemes olyan mosógépet keresni aminek az energiahatékonysága az új besorolás szerint "A"?
Egyáltalán "szemmel látható" összeget lehet megtakarítani egy "C" besorolású géphez képest?

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#62643) d@minator válasza Gömbike (#62641) üzenetére


d@minator
addikt

Én is az Electroluxot szeretem a funkciók miatt. De a régi gépek sajnos köszönőviszonyban sincsenek a maiakkal.
"AEG 74850A gépünk már a 11. évet teljesíti hiba nélkül" - És még hány ismerősöm van aki ezt mondja a többi régi gyártású márkára. Barátnőm 12 éves Zanussija most lett szétszedve, mert az egyik csőnél csepegett a víz. Patika állapotú belül napi mosással.
Manapság egy gép pár év és csapágycsere, üsttel együtt 70 ezerért.

#62640Face8814
Van jobb alternatíva és van olcsóbb alternatíva. A jobb ez: [link] Az olcsóbb meg egy Electrolux, mert a belseje ua., mint AEG, több a programvariáció és szebb is (legalábbis az AEG-em egy nőnek sem tetszett élőben, azt mondták tűzhely kinézetű :D ).
A gőzt meg 10-ből egy ember hasznosnak találja. :D

(#62644) Face8814 válasza d@minator (#62643) üzenetére


Face8814
őstag

Köszi az ajánlást. Szárítógép ügyben is tudsz ajánlani egy Boscht?

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#62645) Gömbike válasza Face8814 (#62642) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ez is az emberi emberi elme manipulánsára lett kitalálva.

Szerinted mit számít éves! szinten ez?

Pár száz forintot havonta, amit a piacon, zöldségesnél, autómosóba szemrebbenés nèlkül otthagysz.

Ne ez alapján válassz!

A mosáshoz víz kell!!!, idő!!! meg mosószer.
Nem marketing.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62646) Gömbike válasza Face8814 (#62644) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nem, nem tudok. Én alapból AEG -Elux vonalon “rezgek”.

Szárítógépből a mai eszemmel a normál kondenzációs gépekből választanék, nem a hőszivattyús kondenzációsokból.

Sokkal tovàbb bírják a szerelő távoltartását, egyszerűbbek, ergo megbízhatóbbak.

A fogyasztási marketing meg felejtős, mikor egy doboz cigi 1600 felett van :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62647) nagylaci32 válasza Gömbike (#62646) üzenetére


nagylaci32
tag

"A fogyasztási marketing meg felejtős, mikor egy doboz cigi 1600 felett van"

Ez nagyon rossz hozzáállás környezetvédelmi szempontból, nem kellene terjeszteni. Azért mert megengedheted magadnak még nem kell pazarolni a közös erőforrásokat.

Az, hogy a hőszivattyús gép netán előbb elromlik meglehet, de hozzá kell számolni, hogy kb fele energiával szárít addig, mint a nem hőszivattyúval fűtő kondenzációs.
Nyáron pedig tessék napenergiával szárítani. (teregetni)

(#62648) Face8814 válasza Gömbike (#62646) üzenetére


Face8814
őstag

Szerencsére a dohánytermékek ára nem releváns (nem dohányzunk) :D

Szárítógép kérdésében, eddig mindenkitől azt hallottam, hogy hőszivattyúst kell venni, mivel energiatakarékosobb és technikailag fejlettebb mint a normál változat.
Eddig ezeket néztem: Bosch WTR85V11BY [link] vagy Bosch WTH85291BY [link]
Mi az érdemi különbség a kettő között?

Illetve gondolom itt is megoldható, hogy egymás tetejére rakjam a kettő közül valamelyiket egy keret segítségével ezzel a masinával: Bosch WAT28391 [link]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#62649) BBéci válasza d@minator (#62643) üzenetére


BBéci
titán

Zanussi Turbodry mosógépemet 1997-ben vettem, azóta egyszer, 4 éve kellett egy gumicső bilincsét a helyére tenni, mert elmozdult. Ettől eltekintve hibátlanul működik.

Hogyan lehet márkát gyártani? :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62650) Gömbike válasza nagylaci32 (#62647) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ki a fene mondta, hogy szívom azt a büdös szart?

Nyáron meg teregessen az, aki szereti , ha rommá vannak kemènyedve a naptól a ruhái, meg a bogarak lekulázzák a pólóit.

Figyu, majd 20 évig normál kondenzációs Miele szárítót használtunk.

Hidd el, van rálátásom a szárítógépek működési elvéről.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.