Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Lauda válasza #65675776 (#44956) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Itt nézz körül szarvasi ügyben.

(#45002) peppe79 válasza Digitalpimp (#44999) üzenetére


peppe79
senior tag

OK, értem...

(#45003) tomy86 válasza Tetsuo (#44984) üzenetére


tomy86
addikt

Én most vettem egy ilyen 3331-es hűtőt. Azon kívül, hogy kicsit hangosnak találom, nagyon jónak tűnik. Bár négy nap nem nagy tapasztalat, de a családban több Liebherr hűtő is van (belépő szintű is) és nincs rájuk panasz.

[ Szerkesztve ]

(#45004) numera007 válasza ribarszki (#44990) üzenetére


numera007
tag

Nekem 5db táblamágnes van a gép oldalán, minden szárításnál átrakunk egyet, ha elfogynak, takarítás. Feljavítottam a szöszszűrőt is, hogy ne szeleljen, és mégis látható fél év után a kondenzátoron szennyeződés.

[ Szerkesztve ]

(#45005) koxx válasza #48613632 (#45000) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rossz fajta kavekat kostoltal :)

(#45006) pjen válasza koxx (#45005) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos.Tudom rossz példa,a disznósajtot szeretem,a téliszalámit viszont nem.Két éve a Táncoló kecskében végig ittam a kávé ital lapot anmyira nem voltam elájulva.

(#45007) #48613632 válasza koxx (#45005) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem alapból herótom van a keserű ízektől. Nem is értem, hogy miért, vagy hol van erre szükség, az ízlelőrendszerben.
Mind az édes, mind a sós ízek között vannak kedvenceim, sőt, a sós ízeket kifejezetten szeretem. A savanyú is nagyon jó kiegészítő íz, vagy italként nagyon jó szomjoltó.
De a keserűt nem tudom hová helyezni. Kellemetlen, feláll tőle a szőr a hátamon, és köpködési ingerenciám támad tőle. Kerülöm, ahol lehetséges. Teljesen érthetetlen számomra a jelenléte.

Persze lehet, hogy tényleg csak rossz volt az alapanyag. De egyébként, a teát sem tudom natúr fogyasztani.

(#45008) koxx válasza #48613632 (#45007) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tudom miről beszélsz, régen én is csak cukorral/tejjel tudtam meginni a kávét. Jó ideig a söröket sem szerettem mert a többsége alapból kesernyés volt, de amint kinézel a borsodi-soproni-heineken trió mögül feltárul a világ. Ugyanez igaz a kávéra is. A kávé nem keserű

Érdemes lenne ellátogatnod 1-2 olyan helyre ahol újhullámos kávékból dolgoznak és lehet, hogy megszereted :)
Jó alternatíva a keserű olasz presszót nem kedvelőknek az alternatív kávékésztési módok mint pl cold brew (mizudashi, iwaki) vagy V60, chemex, french press. Itt kizárólag nagyon világos pörkölésű kávéval lehet csak dolgozni aminek egész más az ízvilága. Kicsit mintha kávéízű teát innál.

pjen: "a disznósajtot szeretem,a téliszalámit viszont nem" :Y

[ Szerkesztve ]

(#45009) pjen válasza koxx (#45008) üzenetére


pjen
félisten

Csak példának írtam,bár valóban így van.Szerencsére nem vagyunk egyformák.Az is KV amit más szeret.

(#45010) #48613632 válasza koxx (#45008) üzenetére


#48613632
törölt tag

Érdekes, a sörrel nincs gondom, de az nem is szimplán keserű, hanem mellette talán picit édeskés is. Enyhén valóban kesernyés, de nem zavaró módon.
Egyébként nagyon ritkán iszom, mondhatni mostanság szinte soha. De ha iszom, akkor a 3.8%-os zöld Carlsberget veszem. Az kellően gyenge, kb mintha víz lenne.

Úgy látom, egy kicsit ki kell kupálódjak kávéfogyasztás terén is, mert gyakorlatilag fogalmam sincs miről beszélsz. :B

(#45011) asdf_


asdf_
veterán

Lehetne egy permbant mindenkinek, aki KV-t ír kávé helyett? Köszi :N ;]

(#45012) Lauda válasza asdf_ (#45011) üzenetére


Lauda
félisten

Meg azoknak is, akik a másik ízlésén kezdik el baszni a gyöpöt.

(#45013) #48613632 válasza asdf_ (#45011) üzenetére


#48613632
törölt tag

KW esetleg? ;] :))

(#45014) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Üdv.

100ezer körül keresek 12 terítékes mosogatógépet. Ebben a kategóriában van ajánlott? Köszi. :R

(#45015) SirRasor


SirRasor
őstag

Jólvan, látom megy a kávé téma, úgyhogy bekérdezek itt is, mert a KV (bocs :D) topicban még csak válaszra se méltattak :U

Nemrég keresett itt valaki max 15k-ig kávéfőzőt. Én is keresek, de a fentiek alapján most picit átfogalmazom:
15k-ig miben érdemes bolti őrölt kávét főzni (bellarom gold fölé nem megyek se árban, se minőségben..őrölgetni se fogok!), amiben az a lehető legfinomabb/a lehető legkevésbé keserű? Tuti van itt olyan, aki végigpróbált már egy csomó lehetőséget az olcsóbb megoldások közül.

Annyi kritériumom van, hogy nálam a kávé 2dl-nél em lehet kevesebb. Lehet híg is, az nem érdekel annyira, csak ne legyen keserű. Bialetti Brikkát próbáltam: a 4 személyeset és asszem az adott ki valami 1,5 deci kávét...
Tehát kotyogósat is elfogadok, csak lehessen benne mennyiséget készíteni na :DDD

BoneDragon csak érdekességképpen: megvettük a legolcsóbb, legócskább Candy 10 terítékeset (csak az fért be...45cm) és már 1 éve tökéletesen megy, tökéletesen mos a legolcsóbb lidlis mosogatógép-tablettával. Szüleimnél többféle mosogatógép is volt és az alapján nyugodtan kijelenthetem, hogy már van egy minőségi minimum, ami alá nem mennek...kb. mint mosógépnél. Nagyon nem lőhetsz mellé. Egy nagyon jó iránymutató az árukeresőnek a vélemények szekciója.
EDIT: amúgy azt se írtad, hogy szabadonálló vagy beépíthető kell, vagy éppen milyen széles lehet...
https://www.arukereso.hu/mosogatogep-c3171/12-teritekes-mosogato/

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#45016) SirRasor válasza SirRasor (#45015) üzenetére


SirRasor
őstag

Na közben kitúrtam a tutit a saját kérdésemre: csak a kotyogós jöhet szóba ilyen ár mellett. Azon belül még kérdéses a típus és anyag...alumíniumba nem szívesen tenném a vizet, de...igazából már pár helyen (tudományos) megcáfolták az Alzheimer-kór és alumínium közötti összefüggést :U

Make Love not war!

(#45017) peppe79 válasza SirRasor (#45015) üzenetére


peppe79
senior tag

Aeropress esetleg? Vagy csak elektromos kávéfőző játszik?

(#45018) #48613632 válasza SirRasor (#45016) üzenetére


#48613632
törölt tag

Van ilyen hogy AVX Café. Nem tudom, hogy jó minőség e, véletlen linkelve vannak Facebookon, és szoktam látni őket hirdetni.
Mivel vannak kotyogós gépeik, így belinkelem az elérésüket.
De tapasztalatom gyakorlatilag 0 velük kapcsolatban, szóval kezelje mindenki a saját belátása szerint.

(#45019) koxx válasza #48613632 (#45018) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A sima atlag bolti kavenal sokkal jobb a minosege, Szegeden porkolik. Ar/ertekben jo cuccaik vannak.

(#45020) #40553216 válasza koxx (#44987) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez OK, csak semelyik másik ilyen főzőnél nem láttam még ilyet, ráadásul a őrölten kapható kávékra egyáltalán nem lehet ráfogni, hogy durván lennének őrölve. Ezért lepődtem meg.

(#45021) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!

Az mitől lehet, hogy a képen látható helyen (a 2 ajtó között, ameről nyílnak) párásodik / vizesedik a hűtő felülete? Samsung hűtő, kb. 2 éves.
Normális ez, vagy gond van? :F


[ Szerkesztve ]

(#45022) #48613632 válasza koxx (#45019) üzenetére


#48613632
törölt tag

kösz az infot :R

(#45023) SirRasor válasza peppe79 (#45017) üzenetére


SirRasor
őstag

A kotyogós az általában nem elektromos, de az aeropresstől meg valamiért kiráz a hideg.

pitepeti71 thx, meglesem, úgyis szegedi vagyok.

Make Love not war!

(#45024) peppe79 válasza SirRasor (#45023) üzenetére


peppe79
senior tag

Csak azért mertem ajánlani az Aeropress-t, mert az sokkal alkalmasabb egyszerre nagyobb mennyiségű kávé elkészítésére, és azt írtad, hogy nem baj, ha a kávé esetleg hígabb. Nagyobb szabadságot és variációs lehetőséget biztosít (lehet vele kísérletezgetni), és egyszerűbb a tisztán tartása.

A kotyogósnál a szűrőkosár jellemzően fix méretű, így ott esetleg egy picit a víz mennyiségével, és hőfokával lehet csak játszani (a 'klasszikus' kotyogóst eleve forró vízzel célszerű felönteni). Használat után meg kell várni, hogy kihűljön, különben nem tudod szétszedni, és elmosni. Szóval, ha csak a praktikumot nézzük, nem jobb, sőt. És azt szerintem kalkuláld bele, hogy nagyobb mennyiségnél jobb eredményt hoz a 2 vagy 4 személyes, amiben kétszer főzöd le a kávét, mint a 6-8 személyes, amiben csak egyszer.
Az Avxcafét én is nyugodt szívvel ajánlom, ha Te is szegedi vagy, érdemes egyszer kilátogatnod hozzájuk. De előtte célszerű telefonon egyeztetned, mert ők alapvetően egy webáruház. És készülj fel rá, hogy - legyen szó bármilyen kávéfőzőről - szinte biztosan szemes kávét fognak neked ajánlani, de ettől még nem rossz emberek. :)

(#45025) peppe79 válasza WaterWawe (#45021) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem kéne, hogy ott lecsapódjon a pára. :(

(#45026) Tetsuo válasza peppe79 (#45024) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Egy Aeropress-hez szemeskávé mellé kell egy örlő is. Milyet ajánlanál?

(#45027) Tetsuo válasza tomy86 (#45003) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Köszi. Látom nem válaszoltak a kérdésedre. Rájöttél végül, hogy az a hang normális-e és hogy milyen kompresszor van az újabb Liebherr belépőszintű hűtőben?

(#45028) koxx válasza Tetsuo (#45026) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hario kezi orloi megfelelnek [link]

(#45029) #40553216 válasza peppe79 (#45024) üzenetére


#40553216
törölt tag

Akkor már inkább French press, sokkal praktikusabb.

(#45028) koxx
Látom, nem csak nekem nem ment a rendes linkelés.

[ Szerkesztve ]

(#45030) WaterWawe válasza peppe79 (#45025) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát akkor nem tudom, mert letörlöm onnan este és reggelre megint olyan. Nem úszik a vízben azért, ott azon a 2 pötty területén párás, meg némi víz lecsöpöga fagyasztó gumijára. :(

(#45031) peppe79 válasza #40553216 (#45029) üzenetére


peppe79
senior tag

A bolti téglával még az Aeropress is határeset, a french press viszont tutira alkalmatlan hozzá.

(#45032) peppe79 válasza WaterWawe (#45030) üzenetére


peppe79
senior tag

Csak valamilyen tömítetlenség lesz a gond. Az ajtógumi nem gyengült el?

(#45033) SirRasor válasza peppe79 (#45024) üzenetére


SirRasor
őstag

"A kotyogósnál a szűrőkosár jellemzően fix méretű, így ott esetleg egy picit a víz mennyiségével, és hőfokával lehet csak játszani"

Hát nem tudom, amikor a brikkát próbáltam, simán csak félig, negyedig töltöttem a kosarat. Úgy is lefőtt :U Most is úgy készítem a döglődő hausmeisterben, hogy csak 1 kanállal (kb. negyed adag?) teszek bele.

tomtyi azt elfelejtettem, hogy legyen már strapabíró: ahol üveg érintkezik majdnem forrásban lévő vízzel, az pár év után elreped, eltörik.

Na szerintem egy Bialetti Moka Express 6 lesz (350 ml víz) és kész...vagy annak egy rozsdamentes megfelelője.

Make Love not war!

(#45034) jokerone válasza jokerone (#44933) üzenetére


jokerone
tag

Valaki erre?

Üdv:
Laci

(#45035) WaterWawe válasza peppe79 (#45032) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát, látszólag nem, bár korábban nem nézegettem, szóval nem vagyok benne biztos. Akkor hívjam a Samsung szervizét és ők majd intézkednek? Vagy ez nem tartozik a garanciális hibák közé? :U

(#45036) fogtunder


fogtunder
nagyúr

sziasztok,

60, nagyon max 75cm-es hűtőt keresek, aminek van jégadagolója, de nem igazán járok sikerrel. létezik egyáltalán ilyen, vagy unikornist keresek és ez csak a 80+ szélességű készülékekben van?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#45037) tomy86 válasza Tetsuo (#45027) üzenetére


tomy86
addikt

Nem tudom, hogy ez a hangerő normális-e. A kompresszort jövő héten tudom megnézni, mert akkor szét lesz szedve a konyhabútor és amiatt úgyis mozgatni kell a hűtőt is

(#45038) #40553216 válasza peppe79 (#45031) üzenetére


#40553216
törölt tag

Alkalmatlannak tűnhet, de mivel a kiindulás a tök mindegy, így tök mindegy. :DDD

(#45033) SirRasor
Nálam jellemzően inkább az „b.ssza meg” effekt miatt törtek eddig. Ennek meg az „odab.sztam” a közvetlen előzménye. :DDD
A kiválasztott Bialetti rozsdamentes, mivel alumínium.

(#45039) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok fórumozók!

Egy olyan kérdés merült fel hogy adott egy LG GR-409GQA típusú hűtőszekrény amely körülbelül 8 évs lehet.
Most hogy bejöttek a nagy melegek így figyelmes lettem arra hogy megállás nélkül megy a hűtő.
Bekapcsoltam az ún. Vacation módot is hogy hátha attól kevesebbet fog menni mert az állítólag energiatakarékos, de semmi eredmény.
A fagyasztó hőmérséklete -15Celsiusra van beállítva, a hűtőé pedig kezdettől fogva minimumon van. A hűtő önmaga jól hűt, tehát hideg van benne, csak számomra szokatlan hogy egy ennyi idős hűtő egész nap működésben van.
A ciklusokat lemértem és így néz ki: bekapcsol és 13 percig hűt, majd átkapcsol belső keringtetésre amely 13 percig megy. Kikapcsol 2 percre, majd ismét visszakapcsol kezdődik az egész folyamat elölről.

A készülék a hátsó faltól 10 centire van, és háta mögött, alatt és a kivezető nyílását letakarítottam.

Van ötletetek hogy mi okozhatja a problémát? Nem tudom elhinni hogy ez normális működés lenne :(

(#45040) LógaGéza válasza fogtunder (#45036) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ilyen jégkocka-adagolós hűtők csak Side-by-side rendszerrel léteznek 300e felett? Kerestem, de nem nagyon találtam másmilyet...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#45041) fogtunder válasza LógaGéza (#45040) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Olcsóbban is ki lehet fogni, engem inkább a side by side zavar, túl széles is, meg a fagyasztó rész nem túl használható általában.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#45042) LógaGéza válasza fogtunder (#45041) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem sajna nem is férne el a Side-by-side, valamint pont a nagyobb fagyasztó miatt kell lecserélnem a ~fél éves hűtőt...
Jó lenne a jégadagoló, de tényleg nem találok alul/felülfagyasztósban ilyen opciót...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#45043) Tetsuo válasza fogtunder (#45036) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hát, sajnos ez is 76,2 cm széles... Ennél keskenyebb talán nincs is.

#45041 Miért nem túl használható a fagyasztórész? :F

[ Szerkesztve ]

(#45044) fogtunder válasza Tetsuo (#45043) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Side by side kialakítás esetén túl keskenyek lesznek a fagyasztó rekeszek, ugyanaz a teljes szélesség többnyire jobban használható, ha alul, vagy felül van a fagyasztó rész.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#45045) buresz8


buresz8
tag

Sziasztok!

Mosógép vásárlás előtt állok, a keret nagyon maximum 80-85e.
Amiket néztem:

Beko WTV-6633 B0
Beko WTV-6532 B0

Ezekről vélemény? A drágább megéri azt a plusz árat? Alapvetően a Beko márkáról vélemény?

Vagy ebben az árban lenne jobb választás?

(#45046) freaghill válasza buresz8 (#45045) üzenetére


freaghill
őstag

Szia!

Általános tanács, ha jól rémlik a minél hoszabb gari illetve, ha jól rémlik az, hogy magas fordulaton tudjon centrizni.

(#45047) Draken válasza buresz8 (#45045) üzenetére


Draken
őstag

Én több háztartási eszköz vásárlása előtt vagyok. Nem mernék beko-t venni, hiába az 5év gari, ha épp megpusztul, nem biztos, hogy lesz időben hozzá alkatrész. Helyette pl: ez

(#45048) Teaway válasza LógaGéza (#45042) üzenetére


Teaway
veterán

Beko RCNE520E20DZM

120l netto fagyasztó
320l netto hűtő
70 cm széles

Nincs itthon csokid??

(#45049) farkas-j válasza Draken (#45047) üzenetére


farkas-j
őstag

Tetszenek ezek a feltételezések és csakis a Beko kapcsán. :O Egyébként nekünk Beko mosógépünk és Beko mosogatógépünk van lassan 3 éve. Ha most kéne választanom újra ezeket venném.
Csak megjegyzem, amikor először elromlott az AEG hűtőnk (természetesen a nyár közepén), 4 napot vártam a márkaszerviz szerelőjére, majd utána 3,5 hét alatt jött meg az alkatrész. A második meghibásodáskor majdnem 3 hét volt az alkatrész megérkezése.

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#45050) blattida válasza Draken (#45047) üzenetére


blattida
nagyúr

Semmilyen márkához sem biztos, hogy lesz alkatrész, ha szükség lenne rá. Attól, hogy egy fórumtag rendszeresen ezt irogatja, attól még nem ez a realitás...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.