Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) pjen válasza mzso (#76999) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos nem csak a Bosch, előtte egy Dyras volt. Betettük a mosogaró gépbe, teljesen lemosta a fényes réteget, a csigával írni lehetett.

(#77002) mzso válasza Dreimus (#77000) üzenetére


mzso
veterán

" a készüléken belül a kifolyó csövet"

???
A cső alul jön ki, és kívül van a továbbiakb, és a bilincsnél végképp. Vagy nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#77003) BBéci válasza pjen (#77001) üzenetére


BBéci
titán

Ebből az a tanulság, hogy nem szabad mndent mosogatógépbe tenni. Vagy ha mégis, akkor nem szabad bekapcsolni! :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#77004) pjen válasza BBéci (#77003) üzenetére


pjen
félisten

Már ovatosabb vagyok, vettem egy Tefal forró levegős sütőt, felhívtam a céget és ezt pont nem lehet gépbe tenni.

(#77005) Sir Riccio


Sir Riccio
addikt

Sziasztok! Elhalálozott a Candy CDCP 6 mosogatógépünk ( a szerviz szerint a sótartályt, a labirintust és a szivattyút is cserélni kellene, ez pedig nem gazdaságos ezért csereigazolást adtak, a gép amúgy egy éves és pár hónapos).

Kettőt néztünk ki helyette, a Toshiba DW-10F2EE(S) illetve az AEG FFB73517ZM
van a kalapban, melyiket választanátok, illetve ajánlanátok-e mást ezek helyett? (A magasság szűk 84.5cm szóval épphogy beférnének, beépíthetőben nem gondolkodunk. Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#77006) Gömbike válasza Sir Riccio (#77005) üzenetére


Gömbike
senior tag

Itt tudsz videókat nézni, [link] , illetve jó gépeket gyárt még a Bosch is, olvasottak alapján azokból a 4-6. szériások teljesítenek jól.

A baráti körben Beko van évek óta, hibátlan nekik, ráadásul 5 év garit adtak rájuk.

Én Elux-AEG párti vagyok, az Elux esf 66030x 2008. februárja óta mosogat ránk, szerelő még nem látta.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#77007) Dreimus válasza mzso (#77002) üzenetére


Dreimus
senior tag

Pedig egyszerű, belül kezdődik a kifolyó cső a készülék házon belül és amikor házon kívülre érkezik felfele hozza a gyártó így feszítve egy ponthoz a csövet, és ezt a bal felső sarokban látható bilincs tartja, ezért is van odarakva egy kis matrica is, hogy old le a bilincset vagy vágd le, mert az odáig fix és onnantól úgy megy a cső ahogy szeretnéd, bizonyos kereteken belül, de ezt a kézikönyv is leírja :)

(#77008) mzso válasza Dreimus (#77007) üzenetére


mzso
veterán

Oké.
Bár szerintem a használati gyakorlatilag semmit nem írt a kifolyócsőről...

(#77009) Mákdaráló


Mákdaráló
tag

Sziasztok!

7 évvel ezelőtt építtettem konyhaszekrényt. Akkor nem gondoltam rá, hogy szeretnék valaha mosogatógépet, azóta azonban megsokasodtunk. Kizárólag "asztali" verzió jöhet szóba, ebből azonban a nagyobbik méret (55x50x60) is elfér a pulton, nem is okoz nagy galibát. Az egyetlen kérdés csak az, hogy milyen márkát vegyek.
A piacon igen kevés gyártó készülékei elérhetőek. Találtam egy Hyundait és egy általam ismeretlen gyártó, a Klarstein az, amely több típust is kínál ebből a méretből.

Van esetleg tapasztalat a fent említett márkákból?

Köszönöm

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#77010) Beni2360 válasza Dorian (#76940) üzenetére


Beni2360
félisten

Erről a melegebben jobbról az jutott eszembe, hogy 1970-ben telen az NDK sörözőben a pulton volt egy nagy üveg kancsó sör és benne egy fűtő spirál ami melegitette a sörikét. Csapolás előtt abbol löty egy adag a korsóba, hogy ne legyen hideg. Na én vissza küldtem es mondtam a csaposnak nekem többet ilyen meleg löttyöt ne hozzon. :B

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#77011) Dorian válasza Beni2360 (#77010) üzenetére


Dorian
félisten

A 70-es évek endékájában elég valószínű, h nem forgalmaztak olyan kifinomultabb fajtájú söröket, amikről én beszéltem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#77012) Beni2360 válasza vscotina (#76991) üzenetére


Beni2360
félisten

En par hete vettem egy Electrolux EKM5570 1200W tiszta fém mindenhol. 160dl lisztet ir maximum ami kb 1kg liszt es + hozzá az adalekok. Most dagasztottam vele 1,65 kg-s kenyeret. Két tállal adják nagyon szepen dolgozik. A kisebb tálban a 30 dk lisztes adagokat is siman dagasztja, keveri.
Ez a gép csomagolás sérült volt, az ára miatt irom.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#77013) Beni2360 válasza Dorian (#77011) üzenetére


Beni2360
félisten

Én a hőfokról irtam. :Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#77014) pjen válasza Dorian (#77011) üzenetére


pjen
félisten

Volt egy Radeberger nevű sör, én szerettem.

(#77015) Dorian válasza Beni2360 (#77013) üzenetére


Dorian
félisten

Én is. És már ott is, amire az előbb válaszoltál. Az egyszerűbb pilsner, lager típusú sörök csak hidegen finomak. Az összetettebb ízvilágúak pedig kevésbé hidegen, ugyanis hidegen sokkal kevesebb ízt érez a zember.
(Kevésbé PC módon fogalmazva: Azokat nem kell olyan okból szarrá hűteni, hogy ne érezze az ember a rossz ízösszetevőket ;] Pálinkából is a minőségi fajtákat szobahőmérsékleten kortyolgatja az ember, hogy kiélvezze az ízeket, a kerítésszaggatókat jéghidegen ledönti, hogy berúgjon)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#77016) Digitalpimp válasza pjen (#77014) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Van az még most is, Sparba szinte mindig van.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#77017) pjen válasza Digitalpimp (#77016) üzenetére


pjen
félisten

Spárba pont ritkán megyek, de holnap próbát teszek. :R

[ Szerkesztve ]

(#77018) Gömbike válasza Dorian (#77011) üzenetére


Gömbike
senior tag

Megelőztek a vàlasszal, de a Radeberger az igazán minőségi sör. Felszolgáló az első szakmám, bizony felüdülés volt azt fogyasztani a lengyel táncos sör után ;] .

1980-ban még árultunk Sirály sört, az magyar volt ugyan, de a mai sörök a hazai gyártásból sehol sincsenek hozzá képest.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#77019) Nagya21 válasza Mákdaráló (#77009) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Bármelyiket veszed ugyanazt kapod!!!!
Nekem egy 8 terítékes Candy van.(azért ezt vettem mert ennek legalább ismert a neve)
Candy CDCP 8 Mosogatógép, 8 teríték, 6 program, Késleltetett indítás, Gyors program 35 perc, Intenzív, 55 cm, F energiaosztály, Fehér - eMAG.hu
2.5 éves eddig nagyon bevált, szeretjük.


Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#77020) Dorian válasza Gömbike (#77018) üzenetére


Dorian
félisten

Minőségi, de nem az a fajta, aminek jól áll ha nem hideg. Magam inkább a Bitburgert kedvelem hasonlók közül.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#77021) Digitalpimp válasza pjen (#77017) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Elég drágán mérik, mikor nem akciós. Akkor érdemes venni, mikor 6 darabos akció van, akkor 330-350 körül szokott lenni.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#77022) Mákdaráló válasza Nagya21 (#77019) üzenetére


Mákdaráló
tag

Köszi a választ. Candy is felmerült, csak úgy indultam neki, hogy lényegesen olcsóbb a többinél, ráadásul olasz márka. Nem tudom, mit várjak tőle.

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#77023) Nagya21 válasza Mákdaráló (#77022) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Szerintem azt, hogy mosogasson el.
Se többet, se kevesebbet.
Az előző elux 11 évet ment, 6 terítékes volt, ez hogy 8 terítékes sokkal jobb ebből a szempontból.
Üzemidőt meg majd meglátjuk.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#77024) BBéci válasza pjen (#77017) üzenetére


BBéci
titán

Ma ért véget az Auchanokban a négyhetes akció, Radeberger, DAB és Bitburger volt majdnem féláron, 323 forintért. Vettem belőlük 1-1 tálcával.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#77025) BBéci válasza Mákdaráló (#77022) üzenetére


BBéci
titán

Semmi jót ne várj Candy terméktől, pont erről beszélgettünk szerelő barátommal. Az 5 évnél régebbiek még úgy ahogy elfogadhatóak voltak, a maiakat messziről kell kerülni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#77026) Gömbike válasza Mákdaráló (#77022) üzenetére


Gömbike
senior tag

A Candy sem olasz már, mint ahogy a Gorenje sem szlovén. Mindkettő kínai. [link] [link]
Bár karácsonyra megleptük magunkat egy kínai hűtővel, [link] semmi hátrányát nem látom benne hogy P.R.C.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#77027) istnag válasza Mákdaráló (#77009) üzenetére


istnag
addikt

Egy javaslatot ha elfogadsz, inkább törekedjetek arra, hogy elférjen egy min. 12 terítékes. akár szabadon álló, akár beépíthető. Utóbbi egy asztalosnak nem nagy feladat, ha van helye, ha abszolút nincs, akkor ott a szabadon álló lehetőség.
:R

(#77028) istnag válasza Gigi01 (#76916) üzenetére


istnag
addikt

Nekünk ilyen van: Samsung WW80T4520TE/LE.
A samsung kuponhalmozós akciójában vettük ~ 114 ezer Ft. -ért. 2 kisgyerek mellet megy napi minimum 2-szer, eddig minden rendben vele, nagyjából 7 hónapja van meg.
Ennyiért nagyon megérte, van pár idegesítő dolga, pl, hogy a gombnyomásoknál a "zenét" nem tudod kiakpcsolni, a higinékius gőz, csak azt hiszem 4kg -ig használható, "kicsit" több ruhatöltetnél a centrifugálást nem végzi el, hibát dob, ahogy a túl kevésnél is és
30 fokos program nincs. De sokat lehet variálni a programokon belül, ez tetszik benne a kislányunk imádja a kis ajtót :D , szépen halkan mos.

(#77029) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Mosógépet keresnék, tud valaki segíteni?
- normál méret, szabadonálló, szín mindegy
- 9-11kg töltet
- 1400 centrifuga
- "A" energia
- szárítás nem kell, van külön gép
- márka mindegy, jó legyen és kész :)
- jó lenne gőz, bár nincs benne tapasztalat így nem tudom mennyire használnánk

Most egy Whirlpool van de már eléggé haldoklik 13(!) év után.

Amiket néztem eddig: 1 2 3

köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#77030) leweegee válasza istnag (#77028) üzenetére


leweegee
aktív tag

Ez se segít?

Ne nőj fel! Csapda!

(#77031) istnag válasza leweegee (#77030) üzenetére


istnag
addikt

Ez a program végi zenét kapcsolja ki/be, sajnos a amikor bekapcsolod, akkor is zenél egyet :D

(#77032) BB9000 válasza Lipton (#77029) üzenetére


BB9000
senior tag

Én a Bosch vonalat javaslom. A 3.-as jó lehet.
A gőzzel mosás a ruhák méretének csökkentésére kiváló lehet, de ha nem ez a célod, akkor felejtős.

(#77033) vacs válasza Lipton (#77029) üzenetére


vacs
veterán

Mosógép-ből mi LG F4WV308S6U-t vettünk.
Feleségemmel csináltunk egy Excel táblázatot, felírtuk, hogy mit szeretnénk és melyik gép mit tud.
Nekünk a 30°-os mosás, gőzölés, illetve a 800-1000-1400-as centrifuga volt a fontos, ha jól emlékszem.

(^)(>.<)(^)

(#77034) Lipton válasza BB9000 (#77032) üzenetére


Lipton
őstag

Mi az oka a 3as választásnak? 15 évvel ezelőtt én is kapásból ezt írtam volna, de nagy régi márkák fénye azért mostanra jelentősen megkopott, a keleti oldal szépen felzárkózott. A bosch is kemény 2 év garanciát ad csak...

(#77035) Lipton válasza vacs (#77033) üzenetére


Lipton
őstag

A gőz nagy kérdés nekem. Már itt a 2 válasz ellentmondásos. Neked ilyen kellett, BB9000 kollega meg inkább negatívan nyilatkozott róla. Eleve sok "jó" márka van és azon belül megszámlálhatatlan modell, sok esetben az összehasonlító táblák sem mutatnak érdemi különbségeket vagy nem tudod, hogy az az 1 "szép nevű funkció" mennyire marketing vagy mennyire valós és értelmes dolog.

(#77036) Mákdaráló válasza istnag (#77027) üzenetére


Mákdaráló
tag

Köszi szépen. Beépíteni abszolút nem lehetne, továbbá a sor végére sem fér el egy szabadon álló, mert ott már az ebédlőasztal bulizik. Még gondolkodom. De akkor a Candyt annyira elkerülöm, mint amennyire tartok is tőle. Köszönöm

A matt kisperec sokkal finomabb a fényesnél.

(#77037) vacs válasza Lipton (#77035) üzenetére


vacs
veterán

Jogos, kb 4 hónapos a gép, de fogalmam sincs, hogy az asszony használta-e! :D

(^)(>.<)(^)

(#77038) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!

használ esetleg valaki Samsung Jet75 Premium álló porszívót? Gondolkozunk, hogy ezt a modellt vennénk meg, azonban ha esetleg van tapasztalata, főleg szívóerő, súly és akku idő tekintetében, akkor szívesen meghallgatnám. Köszönöm előre is!

(#77039) leweegee válasza istnag (#77031) üzenetére


leweegee
aktív tag

Érdekes a régebbi gépeken mindent némított, amíg nem húztad ki a konnektorból még a ki/be kapcsolási dallamot is. Ezek szerint az új gépek már nem ilyenek.

Ne nőj fel! Csapda!

(#77040) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Forgalmas út mellett szeretném a terasz falát lepucolni (rücskös fehér), arra gondoltam, hogy sikálás helyett gőztisztítóval állnék neki. Mennyire lehet működőképes a módszer?

Érdemes erre Karcher SC-2 gépet venni, vagy valami kisebb is megteszi, vagy felejtsem el az egészet és van jobb módszer?

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#77041) pjen válasza Mosqu!to (#77040) üzenetére


pjen
félisten

szerintem inkább egy magasnyomású mosóval kéne.

(#77042) Gömbike válasza Mosqu!to (#77040) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az SC-2 nem erre való. Azzal a konyhát, fürdőt, ablakot, stb. szoktam ( legalábbis én ) takarítani.

Amit Te szeretnél tisztítani, arra megfelelő a pjen által is javasolt mosó.

Én a Lidl-ben vettem [link] , most is volt a napokban, de szerintem a neked erre a célra ez is bőven megfelelne. [link]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#77043) SirKero


SirKero
őstag

Üdv.
Létezik,hogy 50-60k magasságában kapok elfogadható minőségű és szevizhátterű dagasztógépet ami egy kiló lisztet el tud dolgozni?.
Kb. 1-2 lakalommal lene havi szinten használva.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#77044) pjen válasza SirKero (#77043) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem egy kenyér sütő gépet veszel, asszony mindent azzal dagaszt.

(#77045) Gömbike válasza SirKero (#77043) üzenetére


Gömbike
senior tag

Sajnos igen, de az a kategória, ahol minden műanyag. Csetlik, botlik, stb.

Mivel az emberiség által ismert univerzum legmagasabb ÁFA-ját fizetjük, majd lejön még a gyártó és kereskedő haszna, a maradék keretből nem lehet minőséget előállítani.
Talán ez lehet a belépő a fémből készült gépekhez [link]

Egy komolyabb, értsd szervízhátterű gyártó gépei több polccal feljebb vannak. De ezek már fél-ipari gépek.

A keretedhez ezt találtam, ami fém fogaskerekű és viszonylag erős ( 1200w) [link] . Ez ismert márka és talán jó a szervize is.

Pjen: A kenyérsütő jó a dagasztáshoz, a saját képességeihez képest. De az a kis lapát soha nem tudja úgy a dagasztást, mit az erre kitalált kar, nyilván. Aki rendszeresen süt pl. kovászos kenyeret, annak nem lesz elég levegős a tésztája a kenyérsütő gépben.

Mi most ezt vettük, mert érdekes módon 120-at esett az ára. [link]

De ahol a háziasszony nem szerelmese a sütésnek, tortáknak, stb, oda sok, felesleges.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#77046) pjen válasza Gömbike (#77045) üzenetére


pjen
félisten

Fórumtárs havi 1-2 alkalomról beszél.

(#77047) Gigi01 válasza istnag (#77028) üzenetére


Gigi01
őstag

Köszi,bár már megvettem!
Nekem ez lett: LG F4DV709S2E

(#77048) leweegee válasza pjen (#77046) üzenetére


leweegee
aktív tag

Kövezzetek meg érte de én kézzel dagasztok minden hétvégén, eddig nem haltam bele.

Ne nőj fel! Csapda!

(#77049) bigrob válasza leweegee (#77048) üzenetére


bigrob
őstag

Én is sokáig kézzel nyomtam, de egy gép sokkal homogénebbre tudja dagasztani rövidebb idő alatt és közben te meg el tudsz mosogatni. (tudom, gáz, hogy nincs mosogatógépem.. :DDD)

#77043 SirKero
Én egy Kenwood KMX750-et vettem amikor akciózva volt 85k-ért. 1-1.5 kg-os kenyeret szépen dagasztja, nem melegszik, nem kattog, nem nyeklik nyaklik.
Itt írtam róla.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#77050) Gömbike válasza pjen (#77046) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ha havi 1-2 alkalommal sem tudja levegőssé tenni a tésztát, akkor már értelmét vesztette a dolog.

Ezért írtam, hogy a komolyabb gép annak való, aki imádja a konyhaművészet ezen ágát. A feleségem most iratkozott be cukrásznak, 30 év házasság után. :))

De ha robotgépben gondolkozik, az 1 kg is feladja a leckét a motornak, bár némely kenyérsütő is tudja-papíron. Leteszteltük mi is, azért váltott a Zasszony.

Élesztős tésztához kisebb mennyiségben erős motorral működhet a tésztakészítés. Hogy mennyi videót kellett megnéznem a dagasztáshoz, mennyi gép működését kellett átbeszélnünk, mi mire való, stb, stb, ki hogy készíti a kenyeret……. :DD :W

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.