Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61153) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

Szerintem itt a vége :) ! (köszönöm) :R

"in medias res"

(#61154) pjen válasza Csabroncka (#61153) üzenetére


pjen
félisten

?

(#61155) Met válasza vzozo (#61141) üzenetére


Met
nagyúr

Ha társas ház, nincs gondnok?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#61156) E.Kaufmann válasza Met (#61155) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nálunk is elvileg lenne gondnok, de egy-két szomszéd igényeit teljesíti csak. Szóltunk itt hogy egy külső homlokzati díszítő elem meg van repedve, nézze meg, de arra b****** jönni, bezzeg amikor alsó nagy hangerejű luvnyának kellett valamit arra azonnal ugrott, velünk szemben.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#61157) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

8. évébe lépett az Indesit hűtőnk, el is kezdett nagyon zörögni illetve látszólag hűtési problémák is vannak már. Első körben 150k-ig milyen alulfagyasztós nofrostos hűtőszekrényt érdemes nézni? 68 cm széles, maximum 230 cm a hely. Minél nagyobb űrtartalmú, csendes(ebb) hűtőt szeretnénk.

(#61158) Met válasza E.Kaufmann (#61156) üzenetére


Met
nagyúr

A gondnoknak nem kötelessége a lakáson belül ügyködni a lakó dolgain.
Jófejségből megcsinálhatja.
Az viszont nagyon gáz hogy egy homlokzati elem sérülésére nem néz rá. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#61159) E.Kaufmann válasza Met (#61158) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem kötelessége bemenni, csak ha a nagyhangú szomszéd utasítja, hogy jöjjön be hozzánk nézelődni :DDD :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#61160) Mauzes válasza E.Kaufmann (#61159) üzenetére


Mauzes
őstag

Nem vagy köteles beengedni. Vagy nagyon rossz a társasház szabályzata, de ilyet jogot nem nagyon tudok elképzelni.

(#61161) vzozo válasza Met (#61155) üzenetére


vzozo
senior tag

Worst case az is egy ötlet, javasoltam neki.

Közben vett mosógépet az MM-ben, és valahogy +25ezer forinttal lepumpolták a webes árhoz képest, állítólag extra garanciát adtak el neki. Komolyan nincs ötletem hogy lehetne az idős embereket megvédeni saját maguktól. :(

[ Szerkesztve ]

(#61162) Laca1212 válasza vzozo (#61161) üzenetére


Laca1212
őstag

Miért nem rendeltél neki egyet online és szállíttattad ki neki? Még az is lehet, ha szépen megkéri szállítókat, bekötötték volna neki pikk-pakk. Oké..volna. Ez a vonat elment.

[ Szerkesztve ]

(#61163) vzozo válasza Laca1212 (#61162) üzenetére


vzozo
senior tag

Franc se gondolta, hogy így félremegy, azért alapvetően tud önállóan értelmesen cselekedni, én általában csak véleményezem / short listet készítek a kinézett dolgokról. Intézett komplett gázkazáncserét, vett már TV-t, autót, sőt most lakást is. Hogy az előbbiekhez képest egy ilyen relatíve alacsony értékű készülékkel fog ráfaragni, az meglepő.

Na mindegy, innentől már csak azt remélem, hogy akkor működni is fog, és hát lesson learned a jövőre nézve, lehet akkor mostantól nekem kell a nagyobb értékű cuccokat online intéznem.

[ Szerkesztve ]

(#61164) E.Kaufmann válasza vzozo (#61161) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Mondjuk extra garit én is vettem, mosó-szárító-hoz, MM-ből, kb ennyi felárért és még azzal együtt is olcsóbb volt mint a konkurenciánál, mert tényleg akcióztak. Volt itt a fórumon, aki szintén vett ilyen garit és a hibás tévéjét a már kiterjesztett gariidőben cserélték zokszó nélkül.
Valamint az MM rendelés után azt írta, COVID miatt csak telekhatárig szállítanak (ez volt egyetlen negatívum), de ennek ellenére két fickó felhozta az elsőre.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#61165) stickermajom válasza E.Kaufmann (#61164) üzenetére


stickermajom
addikt

98%-ban ezek a biztosítós garik arra nem érvényesek, ami leginkább tönkremegy egy mosógépben: csapágycsere.
Plusz tavaly nyáron, amikor elszakadt az ékszíj a miénkben, a kirendelt szervizes nem volt hajlandó bejönni a házba, az volt az elvárása, hogy a terhes feleségemmel vigyük ki a kertkapuhoz a mosógépet, a biztosító meg csak hebegett habogott, hogy hát nem tudnak mit csinálni.

(#61166) E.Kaufmann válasza stickermajom (#61165) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én csak olyat olvastam, hogy x év alatti gyerkőc ne okozzon benne kárt, ilyet hogy csak csapágyra vagy csak erre-arra nem vonatkozik. Motorgarancia hülyeség meg erre is volt, de szerencsére ingyenes regisztrációval. Inkább regisztráltam, hátha "mázlink" van és kilenc és háromnegyed év múlva kimúlik a motor (és nem az inverter)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#61167) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Normál (60cm) hűtőt keresek.
Magasat (nem lesz fölötte semmi), alul fagyasztósat és csendeset (amerikai konyhás nappali). Nofrost szempont. Nyilván nem örülnék, ha két év múlva cserélhetném.

Keret: van rá, lehetőleg azért Mielen innen.

Same rules apply!

(#61168) pjen válasza EQMontoya (#61167) üzenetére


pjen
félisten

Lg k között is kereshetsz.Mienk még csak 1 éves, de nagyon halk.

(#61169) Donki Hóte válasza EQMontoya (#61167) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekünk ilyen van.

Ez tényleg halk, meg no-frost is, de ez, mint a Samsung hűtők (általában) az oldalukon adják le a hőt. Szóval ilyet csak akkor vegyél, ha nem zavar, hogy a hűtőhöz oldalról hozzáérve eléggé meleg. Ha a konyhában szorosan mellette lenne kétoldalon legalább a feléig felérő konyhaszekrény, akkor se javaslom, mert nincs elég felület ahol le tudja adni a hőt (persze ettől még hűt, csak még melegebb lesz az oldala). Viszont ennek a hűtőnek az az előnye, hogy koppanásig rá lehet tolni a falra, nincs a hátulján távtartó (ha felteszel a tetejére valamit, az nem tud beesni a hűtő mögé).

A korábban ajánlott LG hűtők (általában) a hátuljukon lévő csőkígyóval adják le a hőt, tehát az oldaluk nem meleg, szorosan be lehet rakni a bútorok közé. Viszont a falra nem tolhatók rá teljesen, a hátuljukon lévő távtartó tart egy bizonyos távolságot.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#61170) EQMontoya válasza Donki Hóte (#61169) üzenetére


EQMontoya
veterán

Köszi!

Okok, ezek alapján akkor marad az LG. Az egyik oldalan plafonig beépített szekrény lesz. :)

Same rules apply!

(#61171) Csabroncka válasza EQMontoya (#61170) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Amelyik hűtő az oldalán adja le hőt azt oldalról nem lehet szorosan lezárni. Alapvetőn egyik hőcserélő felületet sem szabad takarni, mert idő lőtt megmurdel tőle a kompresszor. A másik, hogy hosszútávon a rosszul szellőző hely komoly pénzbe kerül, mert ront az energiahatékonyságon. No-frost-ban egészen halkat nem fogsz találni, a működési elvükből fakadóan, de simán alszol éjszaka mellettük...

"in medias res"

(#61172) lazac_


lazac_
tag

Budget Dreame T20?

Xiaomi Mi G9
240$ (-10% PXIAOMIG9 kuponnal), csak ebayen elérhető, német raktárból, 2 év lengyel garival.
Cserélhető akku és kombinált padló és szőnyegfej, mint a Dreame T20-nál, viszont nincs kijelző, nincs automata szívóerő szabályzás - ami engem mondjuk inkább idegesít általában -, és ravaszreteszelés, na meg flexicső sem, illetve "csak" 120AW szívóerőt tud (erős a gyanúm, hogy szoftverből visszavett fordulatszám miatt...).

(#61173) BBéci válasza Donki Hóte (#61169) üzenetére


BBéci
titán

Sharp hűtőszekrényem hátulján nincs távtartó, ám a leírásában 6-8 cm faltól való távolságot ajánlanak. Vicc, de azért nem többet, mert akkor valaki benyúlhatna mögé és a meleg kompresszor égési sérülést okozhatna a kezén.
Leolvasztáskor meleg az oldala, 120-140 wattos fűtőegység van benne, de a mágnesesen rátapasztott hőmérő sosem mutatott 26 foknál magasabb értéket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#61174) EQMontoya válasza Csabroncka (#61171) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem lesz beepitve, tehat mogotte maradhat par centi, onnan felfele tud szellozni, illetve az egyik oldalan csak munkalap/magassagig lesz butor.
Szoval az egyik oldal az, amelyik erosebben be lesz epitve, igy inkabb olyat vennek, amelyik hatul adja le a hot.

Same rules apply!

(#61175) qkriszq


qkriszq
újonc

Sziasztok! Használt mosógépet szeretnék vásárolni Budapesten, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
Először is van esetleg olyan típus vagy márka, aminek a használt változatai is nagy valószínűséggel megbízhatók? Úgy hallottam a felültöltős gépek ritkábban romlanak el pl.
Illetve ezt az oldalt néztem most: https://www.biztosgep.hu/
Vásárolt már innen valaki, van valami tapasztalat vele?
A válaszokat előre is köszönöm! :DD

(#61176) harry


harry
veterán

Hello, a gozallomasomban tonkrement a panel, viszont a cseredarabhoz jar pumpa + cso is, ahogy a kepen lathato: kep kep2 kep3 (elso link lassan tolt be)

Gyarilag ezen egy roppantott csobilincs van, ilyen nem tudnek ratenni (ha igy, egyben cserelnem).
Jo lehet egy ilyen 'hagyomanyos', amit meg kell huzni egy csavarral? A tartalyban elvileg 5-6bar nyomas lehet, foleg emiatt kerdem.

(megoldas meg persze csak a panel csereje, csak meglehetosen maceras, nyilvan sokkal gyorsabb az egesz, azert is adjak igy, es eloszor igy probalnam en is)

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#61177) Gömbike válasza qkriszq (#61175) üzenetére


Gömbike
senior tag

Mindegyik elromlik előbb, utóbb. Az elöltöltős erősebb konstrukció.

Használtban én a Miele gépeket nézegetném. De nem nagyon gyárt felültöltőset, pár kivétellel, nem véletlenül.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#61178) #40553216 válasza Gömbike (#60845) üzenetére


#40553216
törölt tag

Akkor neked inkább 7-8 havi volt, mert egy Minimat volt 1979-ben 12150 Ft.

(#61182) stickermajom válasza EQMontoya (#61174) üzenetére


stickermajom
addikt

Hasonló a felépítés itt is. Találtál valamit?

(#61183) buca84 válasza stickermajom (#61182) üzenetére


buca84
őstag

Ez a hátulján adja le. LG GBB61SWHZN
Full no frost. Nekünk ilyen van. Én szeretem, de nem aludnék vele egy légtérben.

Itt még elvileg van.

[ Szerkesztve ]

(#61184) stickermajom válasza buca84 (#61183) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi! Az általad linkelt oldalon sem találom már, valószínűleg egy GBB62PZGFN. LG honlapja szerint ez is total no frostos, remélem valóban így van.

Közben sürgőssé vált, mert azt hiszem az Indesit elengedte a gázt. :D

(#61189) Gömbike válasza #40553216 (#61178) üzenetére


Gömbike
senior tag

A kezdő fizetésem 1983-ban 1650 Ft volt+ 900 Ft jutalék.

Az első szakmám pincér, akkor napi átlag 3-400 Ft borravalót kaptunk, persze esti műszakban.

A babettámat a Centrum áruházban 6500 ft—ért vettem 1984-ben.

A 67-es Ford Taunus 17M kocsimat 40 ezerért vettem 1984-ben. Arra nem kellett éveket várni, mint a Trabantra és a vonalas telefonra. ;]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#61193) fruszt válasza Arni9010 (#58409) üzenetére


fruszt
friss újonc

Szia, Te vagy az emberem! :)
Én is robotgépet keresek kizárólag dagasztásra a Kitchen Aid/Ankarsrum/nagykonyhai gép árszint legföljebb feléért. A kérdésem az lenne, hogy a Sencor STM 6350WH és az Electrolux EKM5570 gépeken felül melyek lehetnek még fém áttételűek esetleg más márkáknál? Illetve általánosságban honnan lehetne megtudni miben van fém, miben műanyag?

(#61194) fecus


fecus
őstag

A konyhabútor cserével a szabadon álló gáztűzhelyet is cserélném. Néztem a kínálatot, de nem tudom kivenni a leírásokból, hogy milyen lényeges különbség van a 60eFt-os és a 89eFt-os sütő között.
Mire figyeljek a kiválasztásnál?
Egyedül a beépített piezo gyújtót láttam a drágábbakban, mint pluszt.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#61195) Arni9010 válasza fruszt (#61193) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Szia!

A Sencor a honlapján a bemutató kis videóba belerakja, ahogy forognak a fém fogaskerekek, de csak azoknál ahol tényleg fém :) Egyébként volt még egy drágább gépük is. Most ezeket látom: STM 6350WH, STM 7873VT.
Az Electroluxnál is volt több, igazából úgy nézem minden típus fém belsejű, legalábbis a használati útmutató engedi a kenyér dagasztást max. 2kg-ig a legkisebb gépnél is (EKM4000). De látszik az árukon is, 99.000 a legolcsóbb modell :)
Egyébként rengeteget keresgéltem a neten, melyik modellben mi van, a gyártók nem nagyon írják ezt ki a honlapra. Keresgéltem igazából mindenfelé, nem volt egyszerű utánajárni :)

Az egyértelmű volt, hogy a Sencor környéki áron nincs más alternatíva (60-90ezer környékén). Kollégám a drágábbat vette Sencorból, nincs semmi gondjuk vele, nálunk az Electrolux is teljesít rendesen. Drágábban biztos vannak még más gépek is, mi a max. 110 ezret tűztük ki célul, fölötte már nem nagyon nézelődtem :)

(#61196) farkas-j


farkas-j
őstag

Mi a Lidl-ben vettünk dagasztó/habverő/turmix gépet 29900Ft-ért. Ha jól emlékszem 1100W-os, 6 literes alu tállal, 3 féle keverőlapáttal, és egy Üvegtartályos turmix fejjel. Fokozatmentes fordulatszám-szabályzós és 3 év garancia van rá. Feleségem imádja! Egy negatívuma van, hogy elég hangos. Szokott lenni többször a Lidl-ben hol 6 literes hol kisebb változatban.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#61197) stickermajom


stickermajom
addikt

Friss MM nagygép házhozszállítás tapasztalata van valakinek? Tényleg nem hozzák be a lakásba/nem lehet kibontani?

(#61198) E.Kaufmann válasza stickermajom (#61197) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Szerintem futárfüggő, jött két fickó a hülyeazértnemvagyok megbízásából, szó is esett erről-arról és szépen felhozták a társasházban az emeletre (lakásajtóig, azért lakáson belülre ők sem jöttek) még novemberben a mosó-szárítógépet. Bezzeg egy bútoros webshop egy olyan cégtől, akik nem írtak ilyesmiről, csak egy embert küldtek egy komódra aztán szegény idős apósomnak kellett besegíteni, én meg akkor nem voltam otthon.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#61199) vzozo válasza stickermajom (#61197) üzenetére


vzozo
senior tag

Anyám most vett mosógépet, felvitték neki az emeletre, lift volt. Beüzemelést nem vállaltak (plusz pénzért sem), csomagolóanyagot nem vitték el.

(#61200) Klara_


Klara_
őstag

A #60941-ben emlitett porszivovobol tudott is valaki venni, vagy csak marketing fogas volt? Latom az arat mar megtoldottak +10000-el.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.