Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62051) Nagya21 válasza peppe79 (#62050) üzenetére


Nagya21
addikt

Ha eljössz felém kipróbálhatod a V11 Dysont.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62052) ribarszki válasza peppe79 (#62050) üzenetére


ribarszki
őstag

A pontosítás pontosításának pontosítása :DD
Jelen esetben a gyártó által állított számok és a valóság valóban eltér, csak nem úgy ahogyan te gondolod.
1 akksival a gyár 6 percet ígér maximum módban elektromos fejjel a V11 esetében. Ez a valóságban 13perc.
[Csak egy review a sok közül ]

Lehet, hogy neked a kocsitakarítás miatt nem az akksis gép a megfelelő. (Bár én a V8-cal is tisztán tartom a kocsit, de 2-3 havonta vezetékes géppel is átszívom. Viszont közte fenntartani a tisztaság, átszívni az autót, bőven elég a V8 is..)

[ Szerkesztve ]

(#62053) peppe79 válasza Nagya21 (#62051) üzenetére


peppe79
senior tag

Köszönöm az invitálást! :) Ha Csongrád vagy Bács-Kiskun megyében laksz, akkor szívesen el is gurulok feléd. Nagyon kíváncsi lennék az eredményre.

(#62054) peppe79 válasza ribarszki (#62052) üzenetére


peppe79
senior tag

A linkelt videóban én csak öreg fószert látok, aki bőszen magyaráz 4 porszívó és egy prezi tábla mellett. :) Mivel nekem nincs ilyen porszívóm, így nem tudom, hogy a számok mennyire fedik a valóságot.
Ebben a videóban például fluffy fejjel 14 percet írnak, viszont a motoros szőnyegtisztítóval már csak 8 percet, a résszívóval pedig 9:18 percet. Most akkor ki dönti el, hogy kinek van igaza? :N

(#62055) n@p@lm válasza Aaron14 (#62028) üzenetére


n@p@lm
őstag

AEG mosógép nekem is így kezdi.
Várd meg míg a kezdeti szivattyúzással végez, majd amikor elkezdi beengedni a vizet nyomsz egy pause-t, ilyenkor még ki tudod nyitni az ajtót és beadagolni a cuccost.
Majd program folytatása.

(#62056) #48613632 válasza peppe79 (#62044) üzenetére


#48613632
törölt tag

Dysonhoz ajánlott beszerezni pár kiegészítőt, ha autót is szeretnél vele takarítani. Én ma reggel csináltam. Autót mindig turbón takarítok, általában végzek, míg lemerül.
A flexibilis cső elengedhetetlen, különben sehová nem férsz oda a tartálytól. A motoros kis kefe a padlóhoz, és a szőnyegekhez, a jobb oldali kis kefe az ajtózsebekhez, műszerfalhoz, a résszívó meg értelemszerű.
Ezzel a szettel rendesen ki lehet tisztítani az autó belsejét, viszont azt hiszem, külön kell beszerezni őket.
Nekünk V10 van, nagyjából 2 éves.

szerk: Ja igen. A motoros fej a mi flexi csövünkkel nem működik. De a flexi cső, meg a résszívó nem eredeti. A motoros fej, meg a kiskefe viszont az.

[ Szerkesztve ]

(#62057) Nagya21 válasza peppe79 (#62053) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Fejér megye székesfövárosa.

Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62058) Aaron14 válasza n@p@lm (#62055) üzenetére


Aaron14
őstag

Köszi, közben már megcsináltam. Polly-ban ázott 4 órán át, majd 3 órás 60 fokos mosás. A dob kissé maszatos lett, ezt vizes ronggyal le tudtam törölni. A szűrőt kitakatítottam, sok nyálkás dzsuva volt benne. Ma indítottam egy trisós 90 fokos mosást is 250 gramm trisóval. Mikor kinyitottam a gépet mindenhol ez a nyálkás cucc volt darabokban. Ez jót jelent vagy még nem teljesen tiszta a gép?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#62059) berenyi5


berenyi5
csendes tag

Kedves Fórumtársak,
Miele háztartási gépek - mosógép, mosogatógép, szárítógép, etc. - javításához, karbantartásához tudtok megbízható szerelő(ke)t Budapesten és környékén?
Köszönöm szépen!

(#62060) Csabroncka válasza Aaron14 (#62058) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Jön le a dzsuva, de ezek szerint még nem 100%-os, 1-2 hónap múlva ismételd meg.

"in medias res"

(#62061) Donki Hóte válasza Aaron14 (#62058) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Negyed kiló trisó 90 fokos mosáson járatva olyan dolgokat is leoldott, amit nem biztos, hogy le kellett volna oldani :U

De ha elkezdted, akkor ne hagyd abba, negyed kiló citromsavval is küld meg 90 fokon, így aztán biztosan új gépet kell venned :N

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62062) polonic válasza Donki Hóte (#62061) üzenetére


polonic
félisten

Mégis mit oldhatott le, ami nem odavaló?

És miért írsz ilyeneket? Miért kéne új gépet vennie?

(#62063) ribarszki válasza Donki Hóte (#62061) üzenetére


ribarszki
őstag

Mégis mi olyat old le 250g trisó és 250g citromsav amit nem kéne leoldania? Tényleg kíváncsi vagyok, mond már el.

[ Szerkesztve ]

(#62064) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#62036) üzenetére


Intel fan11
őstag

Erre tud vki vmit?

Battletag: hojszi#2983

(#62065) Csabroncka válasza Donki Hóte (#62061) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

semmi baja nem lesz csak fölösleges :N

"in medias res"

(#62066) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Sziasztok.
Haldoklik a mikróm, (Whirlpool M404, 900W jet fokozaton, de jelenleg csak 650W-on hajlandó menni, 21L). Minimum 20L, minimum 800W kategóriában, reális keretek között maradva (~30k?) mi a legjobb, amit ki lehet hozni? Nem sokat használom, napi 1-2x fél perc, de azért jó lenne, ha megbízhatóan működne. Szín inkább ezüst, de ha fehér attól sem riadok meg.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#62067) Aaron14 válasza CHIPman (#62066) üzenetére


Aaron14
őstag

Nekem [ELECTROLUX EMS21400S Mikrohullámú sütő, grill funkció] van két és fél éve. Igaz nem sokat használom, de eddig nem volt vele problémám. Szép is, a márka többnyire megbízható. Ajánlom.

Arra figyelj, hogy érdemes használni hozzá fedőt az ételek melegítésénél, mivel van benne grill funkció. Na én nem mindig használtam és mikor grillezni szerettem volna, elkezdett füstölni a mikró, mert a zsírgőz rárakódik a grill részére és elkezdett égni.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#62068) rallyeati


rallyeati
újonc

Sziasztok!

Mit gondoltok, megéri a [CATA TFH-6630] páraelszívó a kétszeres árat például a [CATA TF-2003/60]-hoz képest?

A TFH-6630 brushless motorral van, amire azt írják, hogy csendesebb, de a műszaki leírásnál a zajszintnél pont a másikhoz írnak 1dB-el kevesebbet. A légszállításnál a legnagyobb fokozatnál van nagyobb különbség (1000 vs. 600), kis fokozaton minimálisnak tűnik (408 vs. 340), bár ez is ~20%.

(#62069) Gömbike válasza CHIPman (#62066) üzenetére


Gömbike
senior tag

Itt érdemes nézelődni. Teljesen korrekt üzlet. A munkatársam innen vásárolt mikrót, rendben volt minden. A Bau az egy az egyben WH.

[link]

A Samunak kerámia belseje van, nagyon király dolog.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62070) peppe79 válasza rallyeati (#62068) üzenetére


peppe79
senior tag

"Mit gondoltok, megéri a [CATA TFH-6630] páraelszívó a kétszeres árat például a [CATA TF-2003/60]-hoz képest?"

Relatív. Ha a főzőlap használata nálad is túlmutat a tészta kifőzésén, készételek melegítésén, akkor szerintem mindenképp megéri.

"A TFH-6630 brushless motorral van, amire azt írják, hogy csendesebb, de a műszaki leírásnál a zajszintnél pont a másikhoz írnak 1dB-el kevesebbet. "

Azért, mert minimális fokozaton a 2003-as légszállítása közel 30%-kal alacsonyabb, mint a 6630-asé!

6630:
210-410m3/h, turbó fokozaton 605m3/h
47-64dBA, turbó fokozaton 70dBA

2003:
150-390m3/h
45-57dbA

(#62071) rallyeati válasza peppe79 (#62070) üzenetére


rallyeati
újonc

Köszi, igaz.

Ezek a légszállítási adatok... ahány hely annyi féle verzió. Például az [elszivo.com]-on 170-385-öt írnak a 6630-ra.

Viszont itt találtam egy [Cata-TF-6600]-t, ami erősebb, emiatt zajosabb is minimálisan.

Szóval úgy látom ez a brushless nem a zajszintre van jótékony hatással, sokkal inkább a fogyasztásra.

6600 (70.000 Ft):
300-645 m3/h
50-67 dBA.

6630 (90.000 Ft):
210-410m3/h, turbó fokozaton 605m3/h (elszivo.com: 170-385 m3/h)
47-64dBA, turbó fokozaton 70dBA (elszivo.com: 46-63dBA)

[ Szerkesztve ]

(#62072) F-ECT$


F-ECT$
titán

Szendvicssütőt keresek:
-legyen nagy a teljesítménye (>700W), a mostanival rohadt lassan készül el a szendvics
-nem fontos hogy többféle belső is legyen hozzá, de legyen kivehető, ami van
-lehet 2 és 4 szendvics készítésére is alkalmas
-ne full gagyi legyen, aminek a sütőlapjáról fél év után elkezd lepattogzani a festék
-ár max 20k-ig, de ha 8k-ért is lehet jót venni, akkor azt választom

Tippek?

Dive ever, work never.

(#62073) psion2101 válasza Digitalpimp (#62032) üzenetére


psion2101
tag

Oke rendben köszi.Hát már az ajtó se mindig akar kinyitni úgyhogy lehet lassan elfossa magát

(#62074) SophieAnne


SophieAnne
csendes tag

Üdvözlet!

100 ezer Ft alatt milyen mosógépet ajánlanátok?

Köszi!

(#62075) PainKiller13 válasza SophieAnne (#62074) üzenetére


PainKiller13
őstag

LG-t ha kapsz.

(#62076) farkas-j válasza SophieAnne (#62074) üzenetére


farkas-j
őstag

Beko-t 5 év gyári garanciával, vagy olyan másik gyártmányt, aminek hosszú a gyári garanciális ideje. Néha az Aldi-ban is kapható jó áron hosszú garanciával mosógép.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62077) buca84


buca84
őstag

Van Electrolux EOD6P71X sütőnk.
Ma vettük észre, hogy a külső üvegen (ami mag az ajtó) van belül egy karc. Nem értjük, hogy került az oda, mert ezt nem is tisztítottuk eddig, csak a kivehető üveget.
El lehet ezt a karcot távolítani vhogy szerintetek?

(#62078) RetepNyaraB válasza SophieAnne (#62074) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A garancia fontos, én akár fizetnék is kiterjesztett gari időért mondjuk plusz 15-20k forintot. A beko ebben alapból nagyon jó. Viszont régebben írtam én több beko mosógéppel voltam elégedetlen pont mosásilag, tisztításilag is. Mármint nehéz tisztán tartani valamiért.

LG-t vennék most újra.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#62079) d@minator válasza SophieAnne (#62074) üzenetére


d@minator
addikt

Egy szavazat a Bekora. 95 körül 5 év gari.

(#62080) farkas-j válasza RetepNyaraB (#62078) üzenetére


farkas-j
őstag

Több Beko mosógéped volt és nem mostak rendesen??? Ez érdekes, mert mi már néhány mosógépet "elszaggatunk", és azt kell mondjam 4 év Beko mosógép használata után teljesen elégedettek vagyunk vele! Az inverteres néma motor meg különösen nagy áldás az Indesit vinnyogó motorja után.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62081) RetepNyaraB válasza farkas-j (#62080) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Lehet, hogy belenyúltam béna szériákba. Nem tudom. A mosogatógépem tőlük se egy tigris, bár olcsó is volt. A hűtőre nem panaszkodom, bár azt nehéz elrontani, hogy 5 fok legyen benne, alul meg -18 :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#62082) farkas-j válasza RetepNyaraB (#62081) üzenetére


farkas-j
őstag

Ne haragudj, de rébuszokban beszélsz. Nem igazán értelmezhető számomra, hogy "belenyúltam béna szériákba" és "A mosogatógépem tőlük se egy tigris, bár olcsó is volt." Mit nem csinál, vagy mit nem csinál jól? Azért is jó ez a fórum, hogy okuljunk is, de így? :F

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62083) Donki Hóte válasza rallyeati (#62071) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szóval úgy látom ez a brushless nem a zajszintre van jótékony hatással, sokkal inkább a fogyasztásra.

Ja, mert az elszívókban nem a motor kelti a zajt, hanem sokkal inkább a ventillátor.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62084) rallyeati válasza farkas-j (#62076) üzenetére


rallyeati
újonc

Még pár napig AEG-et is lehet kapni 5 év garival.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#62085) OPiiPO válasza farkas-j (#62082) üzenetére


OPiiPO
addikt

szerintem teljesen érthető amit ír :K

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#62086) ribarszki válasza farkas-j (#62082) üzenetére


ribarszki
őstag

Én tökéletesen értem. Van egy belépő Beko mosogatógépem. Tény, hogy elmosogat, de maga a gép egy tervezési csőd, egy nulla, egy rakat sz.r... 1mm-es pálcálból van a kosár ami durván hajlik, a felső kosár néha kieesik a sínből, persze megpakolva.. az ajtaja olyan vékony, hogy a kisujjammal benyomom, baromi hangos, stb.
A feladatát elvégzi, de többet nem lesz Beko az tuti..

(#62087) pube111


pube111
senior tag

(#62088) pjen válasza pube111 (#62087) üzenetére


pjen
félisten

Konkrétan ezt nem, egy Lehel Bosch licenc kompresszorára rákotottem egy40 légkörig mérő nyomásmérőt, kiakasztotta, de alig szállit.

(#62089) farkas-j válasza ribarszki (#62086) üzenetére


farkas-j
őstag

Pont ilyen jellegű tapasztalatot vártam! Ezek már értelmezhető kritikák. Az, hogy "nem egy tigris" az szerintem értelmezhetetlen fogalom egy mosogatógépnél. Nem tudom Te melyik mosogatógépet vetted, de nekem az általad felsoroltakból csak a viszonylagos hangossága köszön vissza, de ez az egyéb konyha csörömpölések, TV, rádió mellett fel sem tűnik. A szobába meg nem hallatszik be. (Ami inkább zavaró, az a TEKA dupla motoros elszívóm, ami tényleg hangos, pedig pont azért választottam anno ezt a típust, mert az adatlapja szerint a leghalkabbak közé tartozik.) A rácsok semmivel sem vékonyabbak mint a korábbi gépemnél. Az állítható magasságú kosárral meg még sosem volt bajom, sosem esett ki a sínből. 4 éve strapáljuk. Megnéztem, nem is tudom hogyan tudna kiesni? Lehet, hogy típusok között is van szerkezeti különbség? Nekünk egy DSS28020X típus van, nagyon elégedettek vagyunk vele!
A másik amit nem értek, hogy RetepNyaraB azt írta "...én több Beko mosógéppel voltam elégedetlen pont mosásilag, tisztításilag is". Akkor miért vett újra meg újra Beko mosógépet?
Értelmezésem szerint a "több" az több mint 2 gép. Ha én már a másodikkal is megszívom, akkor biztos nem veszek harmadikat (de én még másodikat sem) abból a típusból. Én pl. úgy "megégettem" magam az AEG hűtőnkkel (háromszor romlott el 4 év alatt tetemes költséget és és hosszú kiesési időt okozva), hogy nekem biztosan az életben nem lesz több AEG hűtőm, pedig lehet, hogy az újak már sokkal megbízhatóbbak. Nekem már tapasztalati előítéletem van vele. Persze mint írtam, lehet, hogy az újak már megbízhatóbbak, de a nyár közepi majdnem egy hónapos alkatrészre várás nálam nagyon kiverte a biztosítékot. Ezzel a hűtőmárkával való kísérletezést így meghagyom másnak. Ha valaki egy Beko-val jár ugyanígy, azt is megértem. Én csak a márkával kapcsolatos általánosítást utálom!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62090) RetepNyaraB válasza farkas-j (#62089) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ejnyemár.
Egy mosógép lett nálunk és mikor még aszittem jó vétel, vettünk egy második, olcsóbbat az apósnak. Egyik sem volt jó vétel, fenntartom és leírtam többször, világosan, miért gondolom így.
A mosogatógép modellszáma din14210, vékony görbülős rudazat, kicsit rozsdásodós (3 éves!), gyakran (rendszeresen) resetelni kell, mert beakad a programtábla (mind a 4 lehetőség ami van, ugye), én a tablettás gyors mosást használom leginkább, mert a közepes tisztítás és szárító képességekből ez legalább megvan kb egy óra alatt. A programleírás köszönőviszonyban sincs a valósággal (hőfok, időtartam), de megszoktam. Kizárólag a jelenleg elérhető legdrágább mosószerrel mosogat szépen (finish quantum ultimate), de azzal legalább. Egyszer érthetetlen módon megvadult és szétnyomta a kifolyó csövet vagy a tövénél, vagy a kifolyónál - úszott a konyha. Nagy élmény volt szétszedni a beépített gépet, ráadásul egyáltalán nem jöttem rá mi okozta. Nem találtam semmi dugulást sehol. Ja, annyira beakadt az elektronika, hogy ki kellett húznom pár percre a konnektorból (ami ugye a beépített gép mögött a falon található, fene gondolta, hogy valaha piszkálni kell).

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#62091) farkas-j válasza RetepNyaraB (#62090) üzenetére


farkas-j
őstag

Köszi, ez a vélemény már érthető, a tigrisre nem tudtam mire asszociálni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#62092) Digitalpimp válasza farkas-j (#62091) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Benne van az a tigris, szétszaggatta a kifolyócsövet. :D Ha előjön az is baj.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#62093) Laox


Laox
aktív tag

---

[ Szerkesztve ]

(#62094) koxx válasza ribarszki (#62086) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

User error, de hát 5 év garancija van rá nem tudtad? :DDD körbeveri a túlárazott milét meg neffet.

Amúgy meg új dyson lézerteknológiával, gondolom nem lesz drágább 400 ezernél [link]

(#62095) #40553216 válasza #40553216 (#61996) üzenetére


#40553216
törölt tag

Na, végül nem lett panelcsere, bár ehhez le kellett vinni messzire. :D Herman Róbert valamelyik érzékelőt cserélte ki.

(#62096) Veron


Veron
őstag

Adott egy Electrolux EIV634 indukciós főzőlap.
A leírás szerint a bal oldali két zóna nagyobb teljesítményű, mint kettő jobb oldalt. Ennek ellenére egy lábas víz felforrása percekkel hosszabb idő ott, pedig az ajánlott méretintervallumon belüli az edény (14-21 cm).
Hovatovább bal oldalon olyan, mintha két fokozata lenne a zónának, a "kifut a víz a francba" és az "alig történik valami". A lapot kb. fél éve használjuk.
Mi lehet a probléma?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#62097) #40553216 válasza Donki Hóte (#62008) üzenetére


#40553216
törölt tag

35 éve szakmányban szedtünk szét beégett programkapcsolókat, el/beázott Mini/Energomat motorokat, szivattyúkat és csináltak belőlük újakat.

#62013 peppe79
14 éve épült a lakásunk, a burkolatokat mi választhattuk. Utálom a laminált lapot, kaptam egy fülest, hogy szokolyai fatelepen kiárusítják a készletet, így vizes helyiségek és az „előszoba-lépcsőház” kivételével mindenhová 2 cm vastag kőrisfa svédpadló ment, amiből még az akkori árakhoz képest is rohadt olcsón, 2500 Ft/m^2 áron tudtam megvenni 120 m^2-et. Lerakták, aztán felajánlották, hogy fel is csiszolják és lelakkozzák, laza negyedmillióért. :D Mondtam, köszi, megoldom. Kölcsönöztem csiszolót töredékért, két nap alatt felcsiszoltuk, utána másik két nap alatt lekentük alapozóval és keményolajjal.

(#62098) RetepNyaraB válasza Veron (#62096) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Esetleg nincs rendesen két fázisra kötve a lap, vagy pedig kicsi a biztosíték és nem bírja a teljesítményt felvenni. Kezdetnek ezt a két alapvetést tudom elképzelni, amennyiben a lábasok rendesen indukcióra megfelelőek.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#62099) Veron válasza RetepNyaraB (#62098) üzenetére


Veron
őstag

Ebben az esetben mindkét oldalt lassan melegítene, nem?
Nem sokat tudok a bekötéséről, nem voltam ott, egy "főzőlap" automatát látok.
A lábasok egyébként megfelelően indukcióra, igen.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#62100) pjen válasza Veron (#62099) üzenetére


pjen
félisten

Ha kicsi lenne a biztosíték akkor lecsapná.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.