Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62551) Magill válasza koxx (#62548) üzenetére


Magill
csendes tag

Nem értem ezt a Beko mániát itt a fórumon :D nekünk nincs jó tapasztalatunk hűtővel, persze tudom ne temessem a márkát értem én... De a beko és a samsung hűtőnk összehasonlíthatatlan... sokkal jobban szeretjük a samsungot, jobb az anyaghasználata néhol sokkal. Az elrendezéséről ne is beszéljünk.

(#62552) ribarszki válasza Magill (#62549) üzenetére


ribarszki
őstag

[Parancsolj] betonbiztos gépek. Egy dolgot tudnak de azt nagyon, mosni. Igáslovak. Ha nem akarsz kísérletezni akkor pláne.. Nem egy kávéház az Elux-Aeg gépekkel.

Koxx csak viccelt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#62553) koxx válasza Magill (#62551) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Remélem azt nem vetted komolyan, ott volt a smiley a végén :)

(#62554) Magill válasza koxx (#62550) üzenetére


Magill
csendes tag

Igen belépőszintű... de ami nekem tetszene az nem ott kezdődik. A pénztárcánk pedig eddig ennyit engedett meg. Már így is túlléptem a kitűzött összeget.

(#62555) koxx válasza Magill (#62554) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csak ami a Mielénél belépőszint az más márkánál közép-felső. Mit nem tud amire neked szükséged lenne?

(#62556) ribarszki válasza Magill (#62554) üzenetére


ribarszki
őstag

Miért mi hiányzik neked ebből a mosógépből, vagy mi fontos, hogy mindenképpen meglegyen? Komolyan kérdezem, tényleg érdekel..

[ Szerkesztve ]

(#62557) Magill válasza koxx (#62553) üzenetére


Magill
csendes tag

Megnyugodtam :D bocsi... csak media marktban próbálta az eladó ajánlgatni... :D ki is bukott belőlem, hogy nem köszi. Sajnos tapizni csak oda tudtam bemenni, mert itt nincs más nagyobb áruház.

(#62558) BBéci válasza pjen (#62539) üzenetére


BBéci
titán

Nem tetszett, hogy a képen a fű zöldje és az ég kékje pontosan ugyanolyan színű, mint amilyennek az ablakon kinézve látod?
Nemrég átmentem egy haveromhoz, Panasonic plazmája van, darts közvetítés ment rajta, a tábla pirosa narancssárga volt, a zöld valami vakító neon. Vagyis köze nem volt a valóságoshoz. :O

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62559) Magill válasza ribarszki (#62556) üzenetére


Magill
csendes tag

A helyünkhöz képest mély, a 300kft-os 8kg-os jönne be. Nem tud 400-on centrizni, azt az LG-nél is használtam pl. Persze a legfőbb indok, hogy 400k volt a max amit a két gépre akartunk szánni (amit túlléptünk 50-el). Érdekel az AEG gőzölős funkciója ingeknél, ilyesmi. Nincsenek kétségeim, hogy nem fog addig működni egyik sem mint a Miele sajnos. De én már annak is örülni fogok, hogy lesz egy jobb mosógépem, meg végre egy szárítógépem, és nem penészedik be a lakás és nem kell szárítót kerülgetni és télen szenvedni hogy 2 nap alatt száradnak meg a ruhák.

[ Szerkesztve ]

(#62560) krazo


krazo
csendes tag

Szeretnék segítséget kérni. Vettem egy Ambiano 4 in 1 mikrót (90817) az Aldiból boltnyitós akcióban. [link] Kukoricát nem pattogtatja ki rendesen. A réginél (Samsung 800W) két és fél perc után dagad a tasak, az aldisnál 4 perc után félig van a zacskó és nagy része megégve. Teljesítmény minden esetben maximumon volt. Pohár vízzel teszteltem (1percig) az aldis jobban teljesít, majdnem 10 fokkal. Nem hiszem, hogy hibás mert kicseréltettem és a cseredarab is ilyen. Kétféle kukoricával is próbáltam. Mit rontok el?

A legdurvább hogy a dobozán ez van :D :

Multikapszulás és hordozható kávéfőzők: www.hibrew.hu | Olasz kávék Nápolyból: NES,DG,ESE POD, őrölt és szemes: www.hibrew.hu/olaszkave | https://www.hibrew.hu/Outlet-termekek

(#62561) Magill válasza krazo (#62560) üzenetére


Magill
csendes tag

Nem tudom mi lehet a gond, de egy samsung beepitett mikronk van es 3 perc alatt kb mindent kipattogtat lidlis kukoricat. Anyumeknak van egy 10 eves lidlis mikrojuk, jol melegit de az is egeti a kukorocat... :D jah es meg mukodik...

[ Szerkesztve ]

(#62562) Elemental válasza Laca1212 (#62535) üzenetére


Elemental
addikt

Ha tévét nézve olyan élménye van az embernek, mintha az ablakon nézne ki, az szerintem nem szubjektivitás kérdése, legfőképpen nem ízlés. Az már ízlés kérdése, hogy ez tetszik-e valakinek, vagy sem.

(#62563) Magill válasza ribarszki (#62556) üzenetére


Magill
csendes tag

Egyebkent kicsit elszomorodtam most :( remelem nem fogom megbanni a dontest. :(

(#62564) Csabroncka


Csabroncka
Topikgazda

TV-s témát és a topik offolását kicsit pihentessük! :R

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#62565) Donki Hóte válasza ribarszki (#62552) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mit tud egy 248 eFt-os Miele, amit nem tud egy 248 eFt-os Samsung?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62566) koxx válasza Donki Hóte (#62565) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Minőséget és anyaghasználatot?
A suszter maradjon a kaptafánál, jelen esetben mobilok és tévék.

[ Szerkesztve ]

(#62567) Grande Ale válasza Donki Hóte (#62565) üzenetére


Grande Ale
őstag

Ne már...

(#62568) BBéci válasza krazo (#62560) üzenetére


BBéci
titán

Találkoztam én is olyan mikróval, ami az általad leírtakkal megegyezően, csak égeti, szenesíti a kukoricát. 24 éves Whirlpool-om 3 perc alatt szinte tökéletesre pattogtatja. Ha bedöglik és másikat kell venni, az újat azonnal kukoricatesztnek fogom alávetni, ha ebben nem teljesít megfelelően, azonnal visszaküldöm.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62569) Zoli-bácsi válasza Magill (#62563) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nem kell elszomorodnod, tökéletes választás volt amit rendeltél. Mindig lesznek vallásos emberek adott topikban. :D

(#62571) pjen válasza koxx (#62566) üzenetére


pjen
félisten

A Samsung csatahajót és zongorát is gyártott már.Elég nagy az a kaptafa.

(#62572) koxx válasza pjen (#62571) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Azt gondolom belátod, hogy nem lehet mindenhez érteni.

(#62573) pjen válasza koxx (#62572) üzenetére


pjen
félisten

Csak példának hoztam, samúnál minden lehet.Koreában ez nem meglepő. A Hiundai is gyárt Tv t és fűrészgépet is.De a Panasonic is gyárt Tv t és klímát is.

(#62574) macera2


macera2
aktív tag

1 zónás indukciós főzőlap beszerzés előtt állok. A 12-24 cm-es javasolt edényátmérő miatt, az ETA 01119-es típus tűnik nyerőnek.

Azt viszont, hogy a 180 perces időzítést milyen lépésekben lehet állítani, képtelen vagyok megtudni. Árukeresőn áruismertetés, Google, …. stb., a kutatás eredménytelen. Általában 1 perces a felbontás, de találtam olyan főzőlapot is, ahol ez 5 perces.
Egy részletes, precíz leírás helyett többnyire az indukciós megoldás előnyeit magasztalják.

Tudnátok segíteni ennek az infónak a beszerezésébebn?

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#62575) Digitalpimp válasza pjen (#62571) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az a baj, hogy már túl nagy. Aki mindenütt ott akar lenni, az mindenben nem is lesz jó. SSD-t, memóriát, HDD-t (ezt már nem, mert nincs) vennék tőlük, de semmi mást.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#62576) buca84 válasza koxx (#62572) üzenetére


buca84
őstag

A világ nagy tengeri szállítmányozó cégeinek gyártanak hajókat. Attól, hogy nem ismered ezt az üzletágukat, nem kell minősíteni. link

[ Szerkesztve ]

(#62577) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Panasonic inverteres 1000W-os mikro: 2 perc a pattogatott kukorica.
A fiam berakta a kukoricát és a régi mikró idejére állította be, elszenesedett az egész.
3 hétig lehetet érezni az égett szagot.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#62578) pjen válasza Digitalpimp (#62575) üzenetére


pjen
félisten

Pedig a mobiljaik se szarok és Tv t is egész jót tudnak csinálni.Sorolhatnám még, de minek.

(#62579) otto14


otto14
senior tag

Sziasztok! Porszívót /földmosót keresünk a lakásba, körül-belül 70k a keret. Egyenlő arányban van padlólap és szőnyeg is, illetve 2 macska. Egyelőre egy Bosch BWD421PET, vagy Rowenta clean & steam RY8561WH vagy Rowenta RY6537WI földmosó és Bosch BCH3K255 páros tűnik szimpatikusnak (elnézést a román oldal miatt, a magyar Bosch oldalon nem találtam meg ezt a terméket).
Mik a tapasztalatok, ajánlások?

asd

(#62580) BBéci válasza Digitalpimp (#62575) üzenetére


BBéci
titán

Ezzel egyetértek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62581) BBéci válasza buca84 (#62576) üzenetére


BBéci
titán

Alaposan félreértetted azt, amire válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62582) buca84 válasza BBéci (#62581) üzenetére


buca84
őstag

?

(#62583) krazo válasza Dluinet (#62577) üzenetére


krazo
csendes tag

Két nap alatt több adag kukoricát elégettem a teszt miatt, van bűz nálunk is. Ami újdonság még a régihez képest, hogy ennek nem üveg hanem fém tányérja van, olyan mintha teflonos lenne. Lehet, hogy aláteszek valamit a kukorica alá, hogy feljebb kerüljön a tányértól, de csak ha betelepítettem a légtisztítót is a konyhába.

Köszi az eddigi tanácsokat, hozzászólásokat. Jöhet még ötlet :)

Multikapszulás és hordozható kávéfőzők: www.hibrew.hu | Olasz kávék Nápolyból: NES,DG,ESE POD, őrölt és szemes: www.hibrew.hu/olaszkave | https://www.hibrew.hu/Outlet-termekek

(#62584) Donki Hóte válasza Grande Ale (#62567) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Kicsit konkrétabban kifejtenéd ?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62585) Donki Hóte válasza koxx (#62566) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A Miele már nagyon nem az, mint ami 10 évvel ezelőtt volt. Csak a szervizük ritkasága és drágasága az, mint ami régen volt :(

Itt a topikban is volt olyan, aki nemrég panaszkodott, hogy újonnan vett Miele gépe hibás volt, de a szerviz hosszú ideig nem foglalkozott a gondjával.

Más is keresett itt nemrég garanciális Miele szervizelési lehetőséget, gondolom, hogy szintén azért, mert a hivatalos szerviz nem ért rá a problémával foglalkozni :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#62586) OPiiPO válasza Donki Hóte (#62585) üzenetére


OPiiPO
addikt

"A Miele már nagyon nem az, mint ami 10 évvel ezelőtt volt." - Nyilvánvaló, ha Te mondod. Régen minden jobb volt, ugye? ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#62587) BBéci válasza Donki Hóte (#62585) üzenetére


BBéci
titán

Így keletkeznek a rémhírek. :(((
Szó sem volt arról, hogy a szerviz nem foglalkozott a gonddal, hanem előbb beszerezték a szükséges alkatrészeket és azokkal együtt keresték fel a panaszost. Ne felejtsd el, hogy pandémia idején az alkatrészbeszerzés rémesen nehézkes, a normálisnál sokszorta több időbe telik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62588) BBéci válasza buca84 (#62582) üzenetére


BBéci
titán

A túlzottan széles termékpaletta egyenes következménye, hogy nem képesek minden téren azonos minőségi szintet tartani. Vannak, amikben kiválóak míg más területen a fasorban sincsenek.
Azt értetted félre, hogy koxx nem minősített konkrétan semmit.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#62589) Grande Ale válasza Donki Hóte (#62584) üzenetére


Grande Ale
őstag

Samsung meg Miele együtt említve...
Mi lesz a következő, Beko?

(#62590) Nagya21 válasza krazo (#62560) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nekem is ilyen mikróm van, de még nem pattogtattam vele.
Ha a samu mikród 800w akkor ennek a mikrónak a teljesítményét vedd le, mivel ez 900w-os, és úgy próbáld meg.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#62591) krazo válasza Nagya21 (#62590) üzenetére


krazo
csendes tag

Az igazi gond hogy 4 perc után se pattog ki a fele se. Ha 2-3 perc alatt elkészülne nem égne meg. Egy próbát megér azért.

Multikapszulás és hordozható kávéfőzők: www.hibrew.hu | Olasz kávék Nápolyból: NES,DG,ESE POD, őrölt és szemes: www.hibrew.hu/olaszkave | https://www.hibrew.hu/Outlet-termekek

(#62592) seger


seger
addikt

Főzőlapot kell vennem.
Minlenne a javaslat? Nem feltétel az indukciós. Most sem az van.

(#62593) Gömbike válasza seger (#62592) üzenetére


Gömbike
senior tag

Sokat lendítene a dolgon, ha esetleg kifejtenéd az igényeidet.

Pl: Mennyi a keret? Milyen elképzelése van a családnak? Gyártó? stb.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#62594) Csabroncka válasza Donki Hóte (#62585) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mielőtt elindulna a vita és amikor a fél topikot törölnöm kellenne.....!

Szeretném megkérdezni, hogy hány Miele géped van és milyen javítást csináltattál, hogy ezt erre alapozod ?

Ez egy szakmai topik és ha a légből kapott mende-mondák egyikéből (márkától függetlenül, volt már itt hiszti, hogy az LG DD az fél alatt megdöglik - alaptalanul) teleböfögöd a topikot az rontja a színvonalat, nagyon kérlek ne kezd, mert előbb utóbb lesznek ötleteim az adminok felé :R

Köszönöm!

"in medias res"

(#62595) pjen válasza Csabroncka (#62594) üzenetére


pjen
félisten

Az egyértelmű, hogy a Miele és a Beko nem egy kategória, de azért a Mielét dicsőítőktől is megkérdezhetnéd van e valamilyük a Mielétől.Vagy csak szajkóznak egy véleményt. :)

(#62596) Magill válasza pjen (#62595) üzenetére


Magill
csendes tag

Anyósomnak volt 3 évvel ezelőttig miele gépe. Szárító és mosó is. Csak már 10 év körüliek voltak és inkább eladta mert félt, hogy hamarosan megadják maguk. Azóta megbánta, még működnek. Lg mosó-száeító gépe lett, nem szereti, de nem volt neki helye ez van... meg anyagi leherősége se már mielere. Én csak ezért írtam, hogy ha engedné a pénztárcánk inkább azt vennék.

(#62597) Grande Ale válasza pjen (#62595) üzenetére


Grande Ale
őstag

Mosógép, szárítógép, mosogatógép, porszívó.
Semmilyen eddigi háztartási gépünkel még csak összehasonlítani sem érdemes egyiket sem, pedig Siemens, Aeg mosógép, Fagor, AEG mosogatógép, AEG szárítógép volt előttük.
Nem akarok én itt megtéríteni senkit, vegyen egy mielet aki kételkedik, próbálja ki. Más szint, ez az igazság, mind minőség erzetben, mind kezelhetőségben. Teljes mértékben érzed, hogy prémium kategóriát használsz.
A katalógusból professzorkodoknak csak ajánlani tudom, úgy könnyebb lesz véleményt mondani.
Egyszer Miele, mindig Miele, mondják.
Teljesen igaz, nem akarsz már mást.

(#62598) pjen válasza BBéci (#62558) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy a haverod pont azokért a színekért vette meg?

(#62599) ribarszki válasza pjen (#62595) üzenetére


ribarszki
őstag

:U
Akad 1-2..

[ Szerkesztve ]

(#62600) d@minator válasza Magill (#62520) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! A dobja csak akkora, mint a 7kg-é, lehet a 9kg-t kellett volna megrendelni annak jóval nagyobb a belseje. A 80-100ezres felár az 1600-as centrifuga, gőz és ökomix funkciók miatt van, meg mert AEG. Egyébként Electrolux belső prémiumabb érzetű forgatógombbal és belső, valamint lábak közötti és alsó hangszigeteléssel ami így sem halkabb, mint egy Bosch és kevesebb programot tud, mint az Electrolux.
Nincs benne dobtisztító program, dobvilágítás, automata mosószeradagoló. Ennyi pénzért igazán beleférhetett volna. Az anyaghasználat és összeszerelés minősége, stabilitás sem az erőssége. Ennek ellenére nem rossz ez és tetszeni fog csak "picit" túlárazott.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.