Hirdetés

2020. január 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-03-07 20:14:54

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<
- Folyékony mosószer teszt
- Mosogatógép tabletta teszt I.
- Mosogatógép tabletta teszt II.
- Vízkőoldó teszt

Összefoglaló kinyitása ▼

(#13001) pjen válasza Rivaul (#13000) üzenetére

pjen
(nagyúr)

Szia.Durván úgy kell számolni:W/V tehát a felvett teljesítmény osztva a hálózati feszúlséggel.Estedben Pl:
7000/230 az ugye cirka 30A.A kissebb fokozatban értelemszerûen kissebb áram felvétel,akkor viszont nem biztos hogy ad folyamatosan meleg vizet.

(#13002) zoltan6 válasza pjen (#13001) üzenetére

zoltan6
(őstag)

ennél az átfolyós vízmelegítőnél energia pazarlóbb berendezést még nem nagyon láttam. :( még mindig jobban jár a 2kw-os mosógéppel,vagy szerez egy villanyrezsót azt rá a horganyzott vödör vagy nagyfazék.

zoltan6 felhasználónak 82 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! és 516 pozitív 0 negatív értékelése van az új hardveraprón.

(#13003) pjen válasza DeFranco (#12997) üzenetére

pjen
(nagyúr)

Azért a betekerôs biztositékot nem kell temetni,ha megfelelôen van szerelve a megfelelô illesztô gyûrûvel legalábbolyan jó mint a kismegszakító.Ipari környezetben nem véletlen használják most is tulnyomó töbségben,kúlönbózô kiszerelésben.A kismegszakító inkább kényemes,praktikus.

(#13004) Rivaul válasza pjen (#13001) üzenetére

Rivaul
(addikt)

Köszi. Akkor vázoljuk. A zuhanyzós átfolyós pazarló és nem is bírná el a hálózat ez tiszta. A kisebbeket elbírná de nem tudni hogy képesek lennének-e cca 30l vizet leadni kis pihenőkkel legalább 3x egymás után. Gondolom leoldanak ekkora használatnál. Az idő még nem lenne baj mert elcsorgatom 10 percig 2l/p alapon.

Szóval ha ez mind kiesik akkor bojler?
A jelenlegi gáz rendszerről levéve a bejövő hideg és kimenő meleg csövet simán átköthetem a bojlerre és tolhatom konnektorba?

Jelenlegi rendszer képei.

Kb 2-3 hónap is lesz mire újra beindul a gázüzem...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13005) Corsair90

Corsair90
(tag)

Felültöltős mosógépek között mik az ajánlott márkák és azon belül a típusok?
Az A++ és A+++-os energiaosztályúak között.

[ Szerkesztve ]

(#13006) Corsair90 válasza Corsair90 (#13005) üzenetére

Corsair90
(tag)

Illetve mennyire szerencsés, hogy ha van rajta kijelző is? Ez inkább kényelmi funkció, vagy esetleg más haszna is van? Vagy esetleg egy plusz meghibásodási lehetőség?

(#13007) fi:zi'k válasza Corsair90 (#13006) üzenetére

fi:zi'k
(nagyúr)

Leginkább azért jó, mert látod hol tart a program időben.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13008) pjen válasza Rivaul (#13004) üzenetére

pjen
(nagyúr)

Szia.Ha az órád bírja mehet kissebb fokozaton,még kíméled is a víz melegítôt.Legfeljebb lassabban folyatod,hogy megmelegedjen,de mehet reggeltôl estig.A bojler:simán mehet rá a hideg és neleg csô,mikor töltöd fel nyisd meg valahol a meleg csapot,hogy a levegô ki tudjon menni.Csak akkor helyezd áram alá ha már szép simán folyik a meleg csaon a viz.Lehet egyszer kétszer még köpködni fog de ez megszûnik.

(#13009) Rivaul válasza pjen (#13008) üzenetére

Rivaul
(addikt)

Köszönöm szépen a válaszokat. Sokat segítettél velük! :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#13010) cekkk válasza Rivaul (#13009) üzenetére

cekkk
(veterán)

Éjszakai áram nincs véletlen bent nálad?
Csak egy órád van?
A kismegszakító mennyi Ah?

(#13011) Rivaul válasza cekkk (#13010) üzenetére

Rivaul
(addikt)

Éjszakai sajnos nincs. Egy óra van. Nem tudom mennyi de ha az előszobába van bedugva a hűtő és a mikró, leveri a biztit mikor egyszerre indulnak.

(#13012) cekkk válasza Rivaul (#13011) üzenetére

cekkk
(veterán)

Rajta van a kismegszakítón.
Egyébként 32 Amperig kérhetsz hálózatbővítést ingyenesen, érdemes lenne neked, ha ilyen gyorsan leveri.

(#13013) Rivaul válasza cekkk (#13012) üzenetére

Rivaul
(addikt)

Nem tudom hogy a ház bírná-e a nagyobb igénybevételt. Egyszer belenéztem a rendszerbe s még laikusként is láttam hogy komoly gondok vannak :))

(#13014) cekkk válasza Rivaul (#13013) üzenetére

cekkk
(veterán)

Ki kellene hívni egy villanyszerelőt, leginkább olyat aki regisztrál szerelő az eonnál és vele megnézetni a rendszert.
Nem az lenne a legegyszerűbb?

(#13015) pjen válasza cekkk (#13012) üzenetére

pjen
(nagyúr)

Errôl az ingyenes 32A rôl elég elrettentô dolgokat hallottam.Régen bementem a tromoshoz kértem nagyobb kismegszakítót.Ha bírta a hálózat engedélyezték,kijótt egy szaki kicserélte.leplombálta.Az új szabály szerint elôszór fel kell méretnem egy számla képes vill szerelôvel.....mondjuk 20 K költséggel.

(#13016) Rivaul válasza cekkk (#13014) üzenetére

Rivaul
(addikt)

Annyira nem akarok már foglalkozni ezzel a házzal. Ha minden jól megy már nem sokáig lakunk itt. Úgy néz ki hogy bojlert teszek fel. Azt csak fel kell fúrnom és átkötnöm két csövet.

(#13017) pjen válasza Rivaul (#13016) üzenetére

pjen
(nagyúr)

Jó ötlet,és nem is terheli a beteg hálózatot 5-6A nál jobban.

(#13018) cekkk válasza pjen (#13015) üzenetére

cekkk
(veterán)

Erről még nem tudok. Én majd most a két órámat cseréltetem meg. Vettem egy lakást abba a éjszakai áram 52A a nappali meg 20.
Mondjuk nálam minden szét lett bombázva, komplett felújítás.

Nem számlaképes szerelőkell,hanem regisztrált szerelő. [link]
Órához csak ők nyúlhatnak a legjobb tudomásom szerint. :R

(#13019) pjen válasza cekkk (#13018) üzenetére

pjen
(nagyúr)

Mire használod a vezérelt 52A?Ha nappal 20 is elég.Én úgy tudom lehet tévedek,a belsó hálózatot is fel kell mérnie egy vill szerelônek amelyhez a szolgáltatónak semmi köze.

(#13020) cekkk válasza pjen (#13019) üzenetére

cekkk
(veterán)

Abból lesz a nappali a nappaliból meg vezérelt. Régen hőtárolós kályha volt a lakásban, azért kellett a sok amper.
Erről nem tudok, pedig eonos dolgozik nálam. Én nekem úgy mondták, hogy a mért árammal már azt csinálok a lakásban amit csak akarok.
Nem a gáz tervezésre gondolsz, mert az tényleg így van. 30k volt a terv.

[ Szerkesztve ]

(#13021) pjen válasza cekkk (#13020) üzenetére

pjen
(nagyúr)

Az tiszta hogy a mért részhez a mûveknek semmi köze, viszont ahogy én tudom,remélem tévedek,bôvítést csak számla képes vélemény alapján végeznek.

(#13022) zoltan6 válasza pjen (#13021) üzenetére

zoltan6
(őstag)

ez csak legenda,nincs ilyen szabály,van egy ismerősöm az EON-nál,leadta a névét az eon-os ügyintéző hölgyeknél,hogy szóljanak ha van valami villanyszerelési munka,így őt ajánlják ha munka van.gondolom mindenhol ez lehet,szólnak az ügyfélnek hogy amperbővítés miatt át kellene nézetni a rendszert,ők tudnak is ajánlani erre valakit. :DD :K

zoltan6 felhasználónak 82 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! és 516 pozitív 0 negatív értékelése van az új hardveraprón.

(#13023) pjen válasza zoltan6 (#13022) üzenetére

pjen
(nagyúr)

Ez nem ilyen egyértelmű,menj fel például az elmü honlapjára igenis reg vill szer ről ír.Nálatok i9s ajánlanak egy vill szerelőt aki korántsem ingyen véleményezi a rendszert.

(#13024) csemberlen

csemberlen
(senior tag)

Bővítéshez regisztrált villanyszerelő kell. Ő vállalkozó, ezért nem ingyen megy ki dolgozni. Ellenőrzi a villanyórához bejövő, és elmenő vezeték keresztmetszetét. ha nem megfelelő akkor cserélnie kell.
Valamint az elosztótáblát is rendbe kell tenni. Fi relé-t is kell beletenni ha nincs.

▲▼Hja kérem az élet nem egy habostorta.▲▼ ←←⌂⌂Ω Intelligens vezérlés. Ω⌂⌂ www.kerpen.hu←←

(#13025) cekkk válasza csemberlen (#13024) üzenetére

cekkk
(veterán)

Igen, de az amperért nem kell fizetni csak a munkáért. 32A felett meg amperonként 3600 forintot.

(#13026) csemberlen válasza cekkk (#13025) üzenetére

csemberlen
(senior tag)

3600+áfa

▲▼Hja kérem az élet nem egy habostorta.▲▼ ←←⌂⌂Ω Intelligens vezérlés. Ω⌂⌂ www.kerpen.hu←←

(#13027) Gondwana válasza csemberlen (#13024) üzenetére

Gondwana
(addikt)

Magyarországon még lehetnek lakások fi-relé nélkül??? (Mondjuk, itt, Szerbiában azon is el kell gondolkodnom, hogy tudok-e valakit, akinél nem háromfázisú a lakás/ház tápellátása - egy valakit tudok csak, aki a napelemek miatt átszereltette monofázisúra)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13028) pjen válasza csemberlen (#13024) üzenetére

pjen
(nagyúr)

:R :R :R

(#13029) cekkk válasza csemberlen (#13026) üzenetére

cekkk
(veterán)

Jogos! :R

(#13030) csemberlen válasza Gondwana (#13027) üzenetére

csemberlen
(senior tag)

Nincs olyan kommandó, amelyik betör a házba és felszereli. :DD

Szabvány van rá, de sokszor a szolgáltató felé indított áramigény bővítés miatt lépik meg.

Sajnos sok villanyszerelő is ludas benne. Azzal a címszóval, hogy mindig le fog csapni a fi relé, ezzel elriasszák az ügyfeleket.

[ Szerkesztve ]

(#13031) bajaki

bajaki
(őstag)

Akik leadták már a pályázatot a mosógépcserére meg tudnák mondani, hogy a végén a dokumentumokat (személyi, adókártya stb) milyen formátumban és méretben lehet feltölteni? Külön fájlokban is fel lehet, vagy csak egyben (pl. pdf)?

Valahol olvastam erről információt, de most az istenért sem találom.

Szerk.: Megvan. :B Külön kell feltölteni őket, lehet pdf vagy jpg is.

[ Szerkesztve ]

(#13032) Traxx válasza bajaki (#13031) üzenetére

Traxx
(őstag)

Én jpg-ben töltöttem fel, mindkét oldalát fel kell, max. 5 mega/fájl méretben. A jelentkezés követően kapott levélben az van, hogy "általánosan" nem lehet több, mint 5 mega, nekem pedig 6*1 megám lett. De kiderült, hogy az 5 mega nem az összkorlát, hanem az egyes fájlokra érvényes :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13033) RaPiDsHaRe

RaPiDsHaRe
(aktív tag)

Látom páran vannak akik pályáznak a mosógép csere programban.
Először itt pályázni kell, amit elbírálnak és ha sikeres utánna lehet meg vásárolni a gépet? vagy
- a gépet előre kell megvenni és később fizetik vissza az árát?

(#13034) Traxx válasza RaPiDsHaRe (#13033) üzenetére

Traxx
(őstag)

Előbb pályázol, ha nyersz, mehetsz venni gépet.

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13035) bajaki válasza RaPiDsHaRe (#13033) üzenetére

bajaki
(őstag)

Ahogy előttem is írták: Először pályázol, utána veheted meg a gépet. A már megvásárolt gépekre nem lehet támogatást igényelni.

[ Szerkesztve ]

(#13036) RaPiDsHaRe válasza Traxx (#13034) üzenetére

RaPiDsHaRe
(aktív tag)

Akkor jól olvastam.

Megadom a jelenlegi gép adatait, kiszámolja milyen energia osztályú gépet javasol, és abból azt veszek amit szeretnék ?

(#13037) Atlantis válasza RaPiDsHaRe (#13036) üzenetére

Atlantis
(veterán)

Nem javasol semmit, hanem nagyjából megmondja, mennyit spórolhatsz a jelenlegi gépedhez képest. Van egy elég bő lista, amiből választani lehet az új gépet.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#13038) fi:zi'k válasza RaPiDsHaRe (#13036) üzenetére

fi:zi'k
(nagyúr)

Javaslom a pályázati kiírás és útmutató elolvasását. ;)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#13039) w.miki

w.miki
(addikt)

Megint kéne egy kis segítség a mosógép cseréhez.
Elkezdtük kitölteni az ügyfélkapun a pályázatot, de másik mosógépet választanánk.
Ezt hogyan lehet megcsinálni?
Amikor a mosógép adatainál nyomunk a szerkesztésre, akkor a kitöltött adatokat adja be, viszont nem tudunk módosítani. Egy áthúzott karika jelenik meg, és hiába megyünk a mosógép nevére, nem tudjuk átírni.
Miért?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#13040) PainKiller13

PainKiller13
(őstag)

Új pályázat benyújtása..

(#13041) cekkk válasza w.miki (#13039) üzenetére

cekkk
(veterán)

Az a lényeg, hogy lehet majd másikat választani új pályázat nélkül is, de annál is meg kell lennie a feltételeknek amit majd a boltos ellenőriz.

(#13042) Mercutio_ válasza PainKiller13 (#13040) üzenetére

Mercutio_
(nagyúr)

Olyasmi rémlik, hogy egy személy egy pályázatot nyújthat be, illetve ugyanazon címre se adható be több, az első marad a többit automatikusan elutasítják.

Eladó/Cserélhető: https://tinyurl.com/y7ts88wr Streacom ST-F7C alapú mITX PC, Orient Bambino Bigsize, G&T Bőr Sneakersek, JVC fejhallgató, FD Node 202 ITX ház, több év garis M.Zuiko 30/3.5 macro (50k) Panasonic 25/1.7 (50k) m4/3 obik

(#13043) w.miki válasza Mercutio_ (#13042) üzenetére

w.miki
(addikt)

no, megkérdezem tőlük emilben

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#13044) cekkk válasza w.miki (#13039) üzenetére

cekkk
(veterán)

Kérdés: Mit tehetek, ha a boltban nem kapható az általam választott és a pályázatomban megjelölt új
készülék?
Válasz:
A boltban lehetőség van arra, hogy a pályázatban megjelölt készüléktől eltérő mosógépet vegyen meg, ha a
pályázatban megjelöltkészüléknem kapható. Választhat más márkát, másik típust is, az egyetlen feltétel, hogy
az előírt megtakarítás (minimum 10% energia- vagy 20kg CO2-megtakarítás, a továbbiakban: „Minimum
megtakarítás”) továbbra is biztosítva kell, hogy legyen. Lehetőség van arra is, hogy másik energiaosztályú
készüléket válasszon, az alábbiak szerint:
 Amennyiben a megvásárolni kívánt háztartási nagygép energiaosztálya az eredetileg tervezettnél
alacsonyabb, Kedvezményezett a Pályázati Útmutató I. 6. pontjában rögzített vissza nem térítendő
támogatásban részesülhet. Tehát ha A++ készülékre kaptunk támogatást és A+ energiaosztályú másik gépet
választunk, akkor a megítélt 40000,- Ft támogatás 25000,- Ft-ra csökken.
 Amennyiben a megvásárolni kívánt háztartási nagygép energiaosztálya az eredetileg tervezettnél magasabb,
a támogatás mértéke nem emelkedik, Kedvezményezett a Támogatói Okiratban rögzített, megítélt támogatásra
jogosult. Tehát, ha A+ energiaosztályú készülékre kapott támogatást, és A++ vagy A+++ energiaosztályú
másik gépet választ, akkor is csak 25 000 Ft jár támogatásként, de választhat hatékonyabb gépet minden
további adminisztrációs teendő nélkül.

(#13045) PainKiller13 válasza Mercutio_ (#13042) üzenetére

PainKiller13
(őstag)

Én még nem adtam be, de már ott van kettő, mert végül egy másik mosógép lesz beadva, így az első pályázatot nem adom be csak a másodikat.

(#13046) Rendo84

Rendo84
(senior tag)

Kicsit off lesz a kérdésem, sajnos megfelelő topikot nem találtam neki, így ide írok.
Talán tudna nekem segíteni valaki, hogy milyen fűkaszát tudnátok ajánlani?
Nem csak szegély vágás, hanem "gaz" vágására is alkalmas kaszát szeretnék. Kb 1m -1,5m magas fűhöz.
Gondolom az ilyen magas füvet 2-3 részletbe lehet/érdemes vágni, hogy szépen megbirkózzon mindennel.
Erre a célra sima elektromos kb 6-8 eFt-os is szóba jöhet, vagy mindenképpen a benzines a javasolt? Akkumulátorosokról mi a vélemény?
Nem szeretnék rá sokat költeni, maximum annyit, hogy a céljaimnak megfeleljen. :)

[ Szerkesztve ]

(#13047) laszlo168 válasza Rendo84 (#13046) üzenetére

laszlo168
(senior tag)

Hát ha olcsón akarod megúszni, akkor vegyél egy fasza kaszát.

(#13048) Rendo84 válasza laszlo168 (#13047) üzenetére

Rendo84
(senior tag)

Köszi, de ezzel semmivel sem jutottam előrébb. :)
Ennél azért tartalmasabb válaszra számítok, akinek van tapasztalata és ért is hozzá valamelyest. :DD

(#13049) Corsair90

Corsair90
(tag)

Hogyan lehetséges az, hogy erre a mosógépre csak egy év gyártói garanciát adnak? [link]
Kereskedői gari is van még rá pluszban szerintetek? Furcsa nekem egy picit a dolog, mert némileg jobb, illetve megbízhatóbb márkának tartom, mint a Whirlpool-t.

(#13050) pjen válasza Rendo84 (#13048) üzenetére

pjen
(nagyúr)

Én ahelyedben elmennék egy kertészeti árúházba és elmondanám hogy:milyen az a másfél méter magas gaz,sima fû nemigen nô ekkorára,mekkora a terület amelyet le akarsz vágni.Talán könnyebben adnának tanácsot.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.