Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Dr.Én válasza Mercutio_ (#6999) üzenetére


Dr.Én
veterán

Akkor Zanussi márkában nézelődök....
egy biztos ahogy nézem, ezen újabb mosógépek már kevesebbet kajálnak azt áramból mint a régi Zanussink... :D

WOT: kissio

(#7002) Mercutio_ válasza DeFranco (#7000) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez nyilván nem lineáris dolog, szóval nem a dupláját, de ha garantáltan dupla élettartam, akkor részemről a +30-50% nem elrugaszkodott elképzelés.

Gari: Ez egy érdekes dolog. Elvileg ugye a cég ismeri a saját termékét, nyúzta/tesztelte tudja mennyit bír átlagosan, és ebből be tudja azt is lőni neki mennyi várható garanciális költsége van. Ilyen szemszögből nézve vagy az van, hogy azzal növelik a nyereségüket, hogy silányabb alkatrészeket használnak ÉS csökkentik a garit is, vagy jóindulatúan feltételezve az alkatrésze nem gyengébbek, "csak" a gariidő által generált költésgeket faragják így le. Mivel általában a vételár 10%-a szokott lenni a garancia, ebből lehet saccolni melyik verzió a reálisabb. És ugye azt azért kijelenthetjük, hogy pl. a laposTV-k se egyszerűbb szerkezetek mint egy mosógép, de ott a 3-5 év gari nem annyira ritka dolog :N
Visszatérve a kérdésedre: +5% itt is belefér, ha nem csak arra van garancia amit tudnak, hogy kicsi az esély az elromlásra, hanem a valóban terhelt, drágán javítható részek beleszámítanak a fődarab fogalmába.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7003) DeFranco válasza Mercutio_ (#7002) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A TV-ben nincs mozgó-kopó alkatrész, és nincs víz- és vegyszerterhelésnek kitéve.

Na pont ezért terveznek 5 évre mosógépet, és ezért van rá 2 év gari. Senki nem fizetné ki érte a dupla árat, ha 10 évre terveznék, és ez nekik bukó lenne, ez a gazdasági racionalitás. A garancia modellezésben nem (sem) látok bele, valószínűleg az is magasabb költséggel járna, mint az elkérhető felár (nem csak a javítás költsége itt az érdekes, de az adminisztráció, logisztika is).

Magyarul nekik így éri meg a legjobban, és ha gyártanának kétszer ilyen strapabíró gépeket, akkor azon az áron, ami nekik is megérné, arra meg nem lenne (nincs) igazi kereslet. Elméletben persze mindenki szeretné, csak éppen a miele részesedése is marginális a fagor-candy-whirlpool tengelyhez képest, nem véletlenül. Ha volna fizetőképes kereslet a minőségre, az kitermelné a maga kínálatát. De nincs.

De ez csak ilyen elméleti fejtegetés, onnan indultunk ki, hogy azért az a gép, amit most veszel, és 5 évig bírja, az nem is annyiba fog kerülni, mint ami 10-15-20 évig bírta. Kb. annyival könnyebb megvenni, amennyivel kevesebbet bír.

Én vennék valamit a whilpool-zanussi magasságból, minél több garival, meg garikiterjesztéssel, és vágnám a centit.

(#7004) Mercutio_ válasza DeFranco (#7003) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megvannak a laposságnak is a maga hátulütői, meg a panelek miniatűrizálásának, szóval hibaforrás valszeg ott sincs kevesebb csak más.

Miele szerintem a maga szegmensben jól megél, és más cégek is kijöhetnének - valódi - prémium vonallal, csak nem céljuk.
A fizetőképes kereslet dolog is olyan, hogy ugyanezt mondták az IPS/PVA paneles monitorokra, aztán most érdekes módon már nem csak a grafikusok veszik és nem is annyiba kerül, mert a nagyobb eladott mennyiség miatt lehet csökkenteni az árakat, és a fejlesztési költségek is nagyobb mennyiségen oszlanak meg.

Mindegy, meglátjuk mi lesz, de whirlpool-t inkább nem :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7005) biker


biker
nagyúr

whirlpool 6. érzékre gyári 2+2 év kiterjesztést lehetett regisztrálással kapni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7006) DeFranco válasza biker (#7005) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mikor? nekünk kb. 4 éves, akkor nem lehetett, előtte viszont én is emlékszem valami ilyesmire, hogy 4-5-6 év garikat adtak a 6. érzékekre...

ez mostanában volt, vagy még régen-régen?

(#7007) biker válasza DeFranco (#7006) üzenetére


biker
nagyúr

2 hónapja

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7008) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Philips porszívóhoz egy új fej és egy fém toldócső együtt 15k. Basszus, megéri ez? :F

01, 02

Most emiatt nyilván nem akarom kidobni a porszívót, de qrvára sokallom.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7009) Mercutio_ válasza runner 125 (#7008) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt nézz szétt.

biker: Pontosan mely cégnél vásárolt milyen típusokra volt érvényes, és mit foglal magába a gyari?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7010) biker válasza Mercutio_ (#7009) üzenetére


biker
nagyúr

bárhol, whirlpool 6. érzék mosógép, hűtő, stb, és a whirlpool oldalán kellett regisztrálni blokkal, gyári számmal, és a whirlpool küldött visszaigazoló emailt a kiterjesztésről

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7011) DeFranco válasza biker (#7007) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az szép... akkor bezzeg nem volt ilyen amikor mi vettük :)

4 év gari azért meggyőző, jó az ilyeneket kifogni, gorenje is csinált ilyen akciót pár éve

(#7012) Mercutio_ válasza DeFranco (#7011) üzenetére


Mercutio_
félisten

Itt van némi infó, bár elég béna a weblap nálam.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7013) biker válasza Mercutio_ (#7012) üzenetére


biker
nagyúr

ez az :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7014) Mercutio_ válasza biker (#7013) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elég ergya egy valami, nem derül pl. ki, hogy mely modellek számítanak "Premium Selection"-nek :F

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7015) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok :R

Anyukámnak szeretnék majd karácsonyra vásárolni porzsák nélküli porszívót. 20ezer ft-ig melyik a legjobb készülék? Ár-érték arányban. Egyáltalán jók ezek a porzsák nélküliek? Valami tartályba megy a por, utána meg fogom és kiöntöm?

Köszönöm a segítséget.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#7018) talpas válasza mayday00 (#7015) üzenetére


talpas
aktív tag

Nekem ez van 1 élve, 15Kért szereztem . Bitang erős, elég a potméter 3-4 között. Hátrányok a 20 évvel ezelőtti ETA-ASTRO-1410-hez képest - ütközéskör a potméter elállítódik, idióta széthúzható fémcső és az elemek egymásba illesztése.Bírkózó kéz kell a központi csövet, fejet lecsatlakoztatni a gépről. Motorja nem szétszedhető, műanyag blokkba van öntve, tudomásom szerint. Kérdés mibe kerül akkor gari után? A 2. szűrő, az a hiper szuper ami ezen a gépen jobbra fönt a sötét színű rács alatt van a kilépő levegőt szűri. Meghatározott mennyi óra után kell eldobnod! 3-5Kéert kapsz újat. A mosható feliratú nálam fizikai behatás nélkül, csak a vízre széthullott. A tartályból kilépő levegőt 1 vastag spéci szivacs szűri, ezt mosni kell, nagyon finom szűrő, lelke az egész rendszernek. Tartályát elég 1x leejteni az valószínű nem a szobai szőnyegre esik.Fenntartása költségesebb az előző gépemhez képest. Előnye, hogy új, a finomszűrő, szívóerő, gumírozott kerék a parkettát kímélendő és hogy annyiért vettem. Ha próbálod és válogatsz akkor ne az ámítson el mennyire dicsérik a szívóerőt és be is kapcsolják az asztalon. Szedd ki a tartályát, csövek csatlakoztatása stb. majd visszafelé. Ja! igen, kinek igen kinek nem és igen abba megy és azt öntöd ki, és mosod a főszűrőt ha telerakódott.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#7019) flash-


flash-
veterán

üdv emberek

édesanyámnak szeretnék konyhai robotgépet(kézimixert) vásárolni

két termékre lett leszűítve a dolog:

most vagy ez a Grundig 5600forintért (tescoban pontokkal annyi)

vagy ez ami talán márkásabb(a bosch jobb márka?)

tudásra egyforma árban is,ami dönthet talán az a 3 év gari a Grundig mellett...De amúgy a Grundig milyen minőségű cuccokat gyárt?

vélemény?
egyáltalán,elég a 300w?
vagy érdemesebb egy 400w-os gépet?
ezt

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7020) snipy válasza flash- (#7019) üzenetére


snipy
tag

Hali!

Majdnem mindegy melyiket választod. A Bosch is megállhat 2 év és 1 nap után. Mellette szól a több éves gyártói tapasztalat és az egyenletes minőség.

A Grundig 2003 óta nem német termék, hanem török, a Beko-val van szoros rokonságban. Ennek ellenére lehet minőségi darab és valóban előny a 3 év gari, ha a Tesco megadja.
Nekem az AEG /300W/ kézimixer nem ment 2 évet se, a Sencor /200W/ most 3 éves...az AEG azért halkabb volt.
A nagy teljesítmény nem feltétlenül jár nagyobb nyomatékkal /le kell fogni a keverőszárat mennyire terheli a motort/. Ha tudod, próbáld ki őket.

[ Szerkesztve ]

(#7021) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Nah kiderült a pontos típus ZWF 1000M elöltöltős mosógépnél is van valami rögzítő csavar amit szállításnál be kell tekerni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7022) flash- válasza snipy (#7020) üzenetére


flash-
veterán

Értem.ígyvan a Tesco 3 évvel adja,és hát valóban 11k a normál ára a Grundignak még a bosch csak a fele kb,gondolom azért van oka...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#7023) snipy válasza flash- (#7022) üzenetére


snipy
tag

...lehet, hogy van némi alapja a Grundig felárának, még nem fogtam kézbe /anyagválasztás, burkolatok kidolgozása, elektronika/ de ez alapján nem lehet annyival jobb a Bosch-nál.

[ Szerkesztve ]

(#7024) London26


London26
tag

Sziasztok!
Milyen márkájú kávéfőzőt vegyek ajándékba, akinek venném a presszó kávét szereti. Max keret 15K.
Köszönöm

(#7025) canniball válasza London26 (#7024) üzenetére


canniball
nagyúr

Szarvasi rulez! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7026) Dluinet válasza London26 (#7024) üzenetére


Dluinet
nagyúr

elektromosat?
hát nagyon semmilyent, esetleg szarvasit
ha nem elektromos, akkor kotyogósból ezt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7027) Mercutio_ válasza Dluinet (#7026) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nekik volt jópofa boci mintás is, de már nem árulják :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7028) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! 2006-2013 :( [link]
10k magasságában tud valaki valami jót ajánlani? Nem nagyok az igények. Ha legalább annyit elmegy mint al előd akkor már jó. Naponta legalább 2x főztünk benne.

(#7029) Dluinet válasza Kolondrum (#7028) üzenetére


Dluinet
nagyúr

elektromos kell?
szarvasi is többe van min 10K

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7030) Kolondrum válasza Dluinet (#7029) üzenetére


Kolondrum
félisten

Persze. Én azokat szeretem. Ezt is csak én használtam, mindenki a kotyogóshoz van szokva.

Fúúú vagy 1000-at dobott ki megfelelő árban.

[ Szerkesztve ]

(#7031) Dluinet válasza Kolondrum (#7030) üzenetére


Dluinet
nagyúr

DeLonghi ebben az árkategóriában 1,5-2 év után a fűtőszál tönkremegy, nem érdemes javítani.
Esetleg Ufesa, de az is már 13k felett van.

Hol látsz 10k alatt kávéfőzőt?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7032) Kolondrum válasza Dluinet (#7031) üzenetére


Kolondrum
félisten

Olyan 12-ig elmennék. emátrixban szoktam vásárolni mi9nden év végén. :D Talán most is.

(#7033) Dluinet válasza Kolondrum (#7032) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezek közül:
szarvasi 612
szarvasi 612
és esetleg még a szarvasi 612

ami kicsit is jobb a szarvasinál, az minimum kétszer annyiba kerül

a szarvasi 623-as gőzcsapja hamar elszokott romlani, használni nem igen lehet, esetleg ha elromlik, akkor nem lehet elzárni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7034) Kolondrum válasza Dluinet (#7033) üzenetére


Kolondrum
félisten

:D Marha ronda (612). Én a küllemre is megyek. DE ha azt mondod ez a rondaság tartós cucc akkor jobban megnézem magamnak.

VAN KÉK BELŐLE! :)) :D

[ Szerkesztve ]

(#7035) canniball válasza Kolondrum (#7034) üzenetére


canniball
nagyúr

Tartós cucc. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#7036) Dluinet válasza Kolondrum (#7034) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ha 1000db-ot rendelsz, akkor te mondod meg milyen színű legyen

esetleg a 624

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7037) Kolondrum válasza Dluinet (#7036) üzenetére


Kolondrum
félisten

kék

A 624-es szép darab. Na most melyik? Mert már kettő van a képben.

(#7038) Dluinet válasza Kolondrum (#7037) üzenetére


Dluinet
nagyúr

teljesen egyforma, csak a burkolat és a kapcsológomb más
tehát amelyik tetszik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7039) neduddki


neduddki
nagyúr

H!

elozo vasallo +mekkeny sos-ba kellet vmi, gy aszan vettem egy tda3633at, mert tobben agyonhajpoltak a talpat, haaaat nem okoztt nagy sikert eddig:- (

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#7040) Kolondrum válasza Dluinet (#7038) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sztem az egyiket megveszem karácsonyra. :R

(#7041) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Emberek ez az 1000 fordulatos centrizés érdekes új élményeket biztosít :D egyrészt királyság, hogy sokkal kevésbé nedves a ruha, másrészt viszont a gyűrődéssel ami emiatt intenzívebb lehet valamit kezdeni a vasaláson kívül?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7042) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Sziasztok!

40 ezer forintig milyen kávégépet ajánlotok? Otthoni használatra.

Nem vagyunk nagy kávészakértők, eddig csak instant kávékat ittunk. Ideje valami jobbra váltani. :)

Melyik a legjobb "technológia"? darálás, kapszula?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#7043) zoli03 válasza Mercutio_ (#7041) üzenetére


zoli03
őstag

1000-es centrifugán gyűrött lesz? Mi általában 1200-on szoktunk, ott még nem kell vasalni. Az itthoni ruhámat 1800-on szoktam, de a pulóvert azon se gyűri meg, csak a pólót kicsit, de az nem számít.

[ Szerkesztve ]

(#7044) Morris


Morris
veterán

Urak!

Mennyire tűnik jó vagy rossz vételnek ez a Bosch SMS40D02EU Mosogatógép 60k-ért?

(#7045) Mercutio_ válasza Morris (#7044) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jónak tűnik, ahogy nézem a kétszer ennyibe kerülő bosch-ra is csak 2 év gari van, de majd a szakik megszakértik.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7046) DeFranco válasza Morris (#7044) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó gép. A referenciaprogram hosszú, ez az egyetlen baja, ez 195 perc, a miénk 150, de két literrel kevesebb vízből és kb. 10%-kal kevesebb energiával mosogat, így nem meglepő. Így szokott lenni. Energiatakarékos, de elpepecsel vele 3 órát. Valamit valamiért.

Amúgy rendben van, mindent tud, amit kell, azt kell megtudni, hogy az első lábaknál van-e szintező (azt írja,hogy nem állítható a lába, de a miénkre is azt írta, és van szintező ettől függetlenül) meg hogy aquastopos-e.

Ilyen D02-es modellt még nem láttam, érdemes lenne megnézni, hogy ez minek a kódja (minden karakternek jelentése van a típusnévben) de nem hiszem, hogy valami váratlan dolog derülne ki.

Ha ez a Mediában tényleg 60, akkor már ma foglalózd be, amúgy 80-90 körül szerintem rendben van. A miénk volt 85 de nagyon akciósan.

szerk. ja, meg bele kell nézni, hogy milyen a rács elosztása... hiába tud mindent, ha minden tüske között csak fél centis hely van és még nem is kombinálható...

[ Szerkesztve ]

(#7047) Morris válasza DeFranco (#7046) üzenetére


Morris
veterán

Ennek az aquastop-nak utánanéztem, és ez hiányzik belőle. Pedig szerintem hasznos fícsör :U

Mercutio_: Valami azt súgja, érdemes vigyázni, mert gyanúsan olcsó! :F

Egyébként én ezt néztem ki: Bosch SMI40D45EU

[ Szerkesztve ]

(#7048) DeFranco válasza Morris (#7047) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát...

1: a magyar Bosch honlapja nem ismeri, valószínűleg hivatalosan nincs is ilyen itthon, utána kellene nézni
2: ahhoz képest, hogy ez is 195 perc alatt mosogat el (hidd el, fontos) 14 liter vizet fogyaszt, ez így egyszerre sok
3: mindemellett 52dBa a zajszintje, ami nem túl sok, nekünk is ennyi, és nem zavaró, de nem is kevés

(#7049) Mercutio_ válasza Morris (#7047) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs ebben semmi gyanús, gondolom kifutó széria MM megvett nagyobb tételben belőle, így olcsóbban adja, plusz vásárlóerőt szív el ezzel más cégektől, neki ez is haszon.
Ja, és ha már ezért bemegy a vevő talán vesz mást is egyúttal...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7050) DeFranco válasza Mercutio_ (#7049) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Valahogy így, igen. Fel kell túrni a netet, hogy van-e valami gond ezzel az adott típussal, ha nem, akkor bele kell nézni, ha jó, meg kell venni. Nem szokott ezekkel gond lenni, a MM-et meg nem igazán érdekli az sem, ha típushibás, neki tök mindegy, ő csak közvetít. Valószínűleg beragadt készlet, de egyébként kétlem, hogy tényleg ennyi az ára.

Kell rá venni 3 év kiterjesztett garanciát, aztán használni, és ha véletlenül tényleg ilyen olcsó, akkor sejhajt a földhöz csapkodni. (De szerintem ez elírás.) Én nem látok benne semmi gyanúsat.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.